mia-mia
19.01.12,08:44
Dobrý deň,
prosím poraďte mi, ako mám stanoviť veľkoobchodné podmienky v e-shope? Tovar predávam ako maloobchod, ale kontaktovala ma jedna firma, že keby od nás brala tovar,tak za akých veľkoobchodných podmienok by sme jej ho predávali. Mám si určiť, napr. nejaký minimálny odber pre veľkoobchod?. A potom napr. niekoľko percentnú zľavu?
Ďakujem za odpovede
Dantess
19.01.12,08:14
vypracuj si nejakú tabuľku. odber od 1 do 10ks zľava 5% a takto ísť vyššie až kým sa ti to oplatí. Minimálny odber nemusí byť vždy stanovený. Taktiež ich asi zaujímali podmienky platby (predfaktúra/dobierka), alebo možnosť odberu (osobný/kuriérom/poštou). Cena poštovného...
hornak.ebsr
19.01.12,08:22
Alebo nechoď cestou zliav ale si jednoducho urči maloobchodnú a veľkoobchodnú cenu. Potom sa dohodneš, že pokiaľ vezmú väčší počet vieš cenu ešte spraviť. A napr. si urči, že pri určitom objeme plnenia nemusia platiť poštovné, resp. kuriéra. Možnosti je strašne veľa stačí pošpekulovať.
Dáša_
19.01.12,10:04
Možno je dobré zadefinovať, pre koho je veľkoobchodná cena určená. Či proste za takúto cenu predáš každému, čo má ľubovoľnú živnosť. Alebo iba tým, čo majú nejakú špeciálnu živnosť (napríklad maloobchod)

Veľkoobchodné podmienky sú rôzne. Niekde stanovia minimálny odber, niekde platbu dobredu, alebo aj žiadne, iba živnosť. Cenu sumíš určiť sama - tak aby sa to oplatilo obom stranám.