zk24
20.01.12,11:28
Ahojte poradáci,

zaujíma ma Váš názor na toto... bez ohľadu na to či ste alebo nie ste z Petržalky. Ak to zavedie Petržalka, postupne to pojde všade.
A co ten poplatok vyrieši? Postavia za neho zadarmo poschodove parkovacie domy? Pochybujem. Alebo si myslia, ze ked bude poplatok za druhe auto ze si clovek auto uz nekupi?

Ako chcu chytat "podnájomníkov" a dokazovať im kolkymi autami parkuju? Mali by dat hned za mostami rampu a vyberat myto za vstup do Petrzalky?

Citujem:

"Kto má dve autá, za to druhé zaplatí poplatok. Aj o takomto riešení trvalého problému s parkovaním uvažuje bratislavská mestská časť Petržalka".


http://spravy.pravda.sk/parkovaci-problem-petrzalky-maju-riesit-poplatky-fs4-/sk_regiony.asp?c=A120120_091308_sk_domace_p09
Economic
20.01.12,10:36
Ahojte poradáci,

zaujíma ma Váš názor na toto... bez ohľadu na to či ste alebo nie ste z Petržalky. Ak to zavedie Petržalka, postupne to pojde všade.
A co ten poplatok vyrieši? Postavia za neho zadarmo poschodove parkovacie domy? Pochybujem. Alebo si myslia, ze ked bude poplatok za druhe auto ze si clovek auto uz nekupi?

Ako chcu chytat "podnájomníkov" a dokazovať im kolkymi autami parkuju? Mali by dat hned za mostami rampu a vyberat myto za vstup do Petrzalky?

Citujem:

"Kto má dve autá, za to druhé zaplatí poplatok. Aj o takomto riešení trvalého problému s parkovaním uvažuje bratislavská mestská časť Petržalka".



http://spravy.pravda.sk/parkovaci-problem-petrzalky-maju-riesit-poplatky-fs4-/sk_regiony.asp?c=A120120_091308_sk_domace_p09

To je riadna hlúposť podľa mňa. A čo keď majú garáže ? Ako dokážu, že auto parkuje pri dome ? Alebo ako to chcú odsledovať ? Na firme mám napríklad ja 3 autá, no každé parkuje úplne v inej časti mesta.... :confused:
zk24
20.01.12,10:41
Sme tu domáci a máme platit dan za to ze máme dve autá? Akoze ma chcu prinutit prehlasit si trvale bydlisko do inej casti a platit miestne dan tam? Alebo do ineho mesta a platit dane tam?

Ked budem platit dan (1€ / den = 365 € ročne som počula), tak akoze zrazu bude viacej parkovacich miest? a co ked nechavam auto v praci v podzemnej garazi? Jedine to spravit ako "vjazd autom do """historickej"""" casti mesta :D

Ked pojdem na 10 dni na dovolenku tak dostanem úlavu od dane?
Economic
20.01.12,10:48
Ak o tomto niekto nebude úplne reálne rozmýšľať.... čo u nás takého politika alebo poslanca asi ani niet... fakt je veľa vecí, na ktoré by bolo treba brať ohľad.... Už nevedia ako ľudí oberať o peniaze. Pomaly ozaj budeme platiť za to, že dýchame vzduch ! Všetci aj kojenci.... Ozaj nemám slov...
Stefan2005
20.01.12,10:51
...Ked pojdem na 10 dni na dovolenku tak dostanem úlavu od dane?

... nie, nedostaneš úľavu - započítajú to napr. s parkovaniami, kedy príde na návštevu svokra (možno dosadiť ľubovoľný výraz) so svojím autom :) ... u nás v obci to už vlani mali na programe zastupiteľstva; našťastie sa našiel poslanec, ktorý dal návrh na stiahnutie tohoto bodu...
SamuelSK
20.01.12,10:53
A ked nemam auto, tak dostane bonus ?
zk24
20.01.12,10:55
Budes mat poplatok za chodzu po chodníku
plavčík
20.01.12,10:58
Ja som tiež z Petržálky a mám dospelú dcéru ktorá býva u nás a má svoje auto, takže ak by sa vydala a ostala by s nami bývať tak tiež by sme platili??? Veď už by to bola iná rodina ...ale autá by boli tak či tak dve a byt iba jeden....
Je to celé blbosť, podľa mňa by si mali skôr posvietiť za tie veľké dodávky čo stoja na parkoviskách. Bývam tu už vyše 20 rokov , je pravda, že problémy s parkovaním sú veliké, ale toto nie je riešenie. Jednoducho si v prípade , že sa to schváli prehlásim dcéru k dedovi a basta....
zk24
20.01.12,11:04
Ja mám tiež trvalé bydlisko u rodičov. Asi by som si ho prehlásila niekde inde. a platila teda miestne dane niekam inam... aj mojich 33 € za psa by som platila teda inam... tak im treba...

Toto nie je absolutne ziadne riesenie. Schvalovanie vystavby bytov cez uplatky, kde je 500 bytov po 25m2 v jednom panelaku pomaly, to sa schvali a postavi... ved co... 500 ludi bude platit dane za auto...

Keby neexistovala taka chora vystavba aka tu je, nie je ziaden problem.
ala82
20.01.12,11:07
Tiež som túto správu zachytila. Aj tak je to celé nedomyslené... Večer prídem z práce a krúžim, len aby som našla voľný flek na zaparkovanie. Už som rozmýšľala, že si zaplatím vyhradené parkovanie. Na rok to v tejto mestskej časti stojí cca 630 €. Na stráženom parkovisku neďaleko od bydliska dokonca o dve stovky menej; škoda, že je už plne obsadené. Ak by som na ňom mala dve autá, to aj vtedy by ma chceli zinkasovať?
zk24
20.01.12,11:11
ak mam platit 630 € za parkovacie miesto a 365 € za to ze mam auto, tak to radsej si kupim to parkovacie miesto. I ked to este neznamena ze nebudu taki mudri a ta dan sa bude platit aj tak... ved auto mas, nie? je jedno ci si platis aj miesto :D

Ak je aspon jedna normalna hlava v tom zastupitelstve, tak toto nemoze prejst.
SamuelSK
20.01.12,11:35
Myslim ze toto by bola nieco ako diskriminacia..
Potom by museli odratat dane za PHM na tom druhom aute..

BTW, myslim ze v Norsku maju extremne dane na auta, no ale tam je aj trochu ina zivotna uroven, nez na Slovensku..

Proste velmi velmi tazko sa argumentuje nieco takto sibnute :)

Jedine ze by si ludia prihlasili auta na virtualne schranky.. (alebo rovno cely trvaly pobyt, ako bolo spomenute a dane tiekli inde.. kde su rozumnejsie.. )

EDIT: Teoreticky by nemal potom byt problem, aby mi sused co auto nema predal svoje miesto ?
plavčík
20.01.12,13:26
A čo tie autá čo parkujú v Petržke majú značku BA ale majitelia sú trvalým bydliskom dajme tomu z Karlovky....tak auto stojí v Petržke a majiteľ aj tak neplatí... Je to nezmysel!!!!!!!!!!
Erzebeth
21.01.12,00:03
Ach jaj. No ja nie som z Bratislavy ale chápem to. Čože záleží, či je kde stáť, alebo či je to absurdné. Tu nejde ani tak o autá, tie budú tak či tak, tu ide predsa o peniaze. Niekto z úradu rozmýšľal, kde by sa dali zohnať nejaké peniaze, zahľadel sa a ajhľa, toľké autá...teraz budú platiť za druhé, neskoršie za každé. Keď si ľudia na to zvyknú zasa od kočíka, bicykla...
pepsikova
21.01.12,05:19
..no ja som toto prečítala dva x a furt tomu nerozumiem...to akože máte platiť za to, že máte auto?..v petržke?..no pri stave mestskej dopravy by som vám ako mesto ešte dala príplatok, že sa tam dokážete orientovať a bývate tam, lebo bez auta by ten pertžkovský národ bol komplet v prniekde a neprodukoval by hodnoty-ak je zamestnaný niekde inde, ako v petržke...a ako by mesto účtovalo tieto poplatky?..ako daň z majetku,autovú daň, parkovaciu daň-čooo je to zablbosť?..

(ja, prosím, bývam na dedine, a nemusí mi to páliť vo fšetkom, ale toto je teda kus hovadiny)
Indeed
21.01.12,05:41
Možno by si bolo treba všimnut, ako riešili nedostatok parkovacích miest v inych megapolach , napr. v Prahe, Budapešti, či Paríži.

Mysli globalne a konaj lokalne.
arizona
21.01.12,05:53
Este keby sa jednalo o poplatok za druhe auto na osobu,este by som mozno chapala, ze je to nejaky nadstandart.

Ale co je to za vypocet druhe auto v rodine?
Ved v dnesnej uponahlanej dobe je auto nutnost.
A co mesto ponuka ako protisluzbu za tieto poplatky? Nic!
Vieme ako to na Slovensku chodi, ze tie peniaze aj tak nakoniec nebudu sluzit na vybudovanie novych parkovisk,ale na nieco ine....
ErinErin
21.01.12,08:13
V Bratislave sa zvyšuje počet áut, cesty sa zapĺňajú v špičkách, parkovacie miesta sú nedostatkom. Spomínam si, že za socíku sme nemali ani jedno auto, na ulici ho mali iba poniektorí. Nezvykli sme chodiť mimo mesto, a keďže sme sa tam, kde sme potrebovali dostali MHD za 10 minút, bolo by pre nás auto aj neracionálne, nechýbalo nám. Dnes už auto máme a pochvaľujem si ho pri nakupovaní... :D V súčasnosti je v Bratislave dosť ľudí z iných častí Slovenska - auto využívajú na cestu domov. V okolí Bratislavy sa stavajú-stavali rôzne projekty rodinných domov, bytov, kam sa mnohí presťahovali a teraz denne dochádzajú za prácou.

V zahraničí sú takéto "rancherské" modely, že rodina má aj viac áut, typické pre USA. Tam tuším v exekúcii auto ani nezoberú, lebo je považované za predmet osobnej potreby. Cesty napr. v New Yorku sú také plné, že sa rýchla zdravotnícka pomoc nedostane k postihnutému sanitkou včas - rozhodne nie ako u nás do 10 minút. Preto tam paramedici kľučkujú pomedzi kolóny áut po cestách na motorkách s defibrilátormi.
Iným prístupom je kvalitná MHD. Ak sa z Rusoviec do Devínskej Novej Vsi či Podunajských Biskupíc pomocou MHD pohodlne dostanem za 15 minút, nebudem sa trepať autom. Rozvoj miest s obrovskou rozlohou ako Londým umožnilo práve metro, ktoré umožnilo dochádzať ľuďom z novovzniknutých predmestí (aká to analógia s výstavbou v okolí Bratislavy). Podstatným pojmom je NOSNÝ SYSTÉM dopravy - ten ktorý prekoná vzdialenosti z jedného konca mesta na druhý, naň nadväzuje lokálna doprava - napr. autobus rozváža ľudí po konkrétnej štvrti.

K tej dani z druhého auta v Petržalke sa asi nevyjadrím, ale fascinuje ma projekt TEN T 17 - nové prepojenie železníc z Paríža cez Mníchov do Bratislavy. V jednom článku sľubovali, že z Bratislavy sa do Paríža dostaneme za 9 hodín, do Mníchova za 4 hodiny! Železnica má ísť cez stanicu Petržalka, ďalej tunelom popoď Dunaj s podzemnými stanicami napr. pri Eurovea, autobusovej stanici Nivy, Filiálka pri Trnavskom Mýte až na letisko. Predpokladá sa popri vlakoch využiť túto dráhu aj ako metro!
http://www.zeleznicne.info/view.php?cisloclanku=2010100004&nazevclanku=projekt-ten-t-17-%96-zo-zeleznicnej-stanice-filialka-do-stanice-petrzalka
marleau
21.01.12,08:25
Ku každej bytovej jednotke by malo byť pridelené jedno parkovacie miesto.Sused,ktorý kšeftuje s autami,si tu postaví 5 šerblov a domáci nemá kde stáť.A ja nebudem platiť 700 eur za parkovacie miesto,keď hajzel,čo nie je prínosom pre štát a len ho vyciciava,tam parkuje rovno 5-mi a zadarmo.
misomiso
21.01.12,08:40
No nic dobre nas necaka, tiez si myslim, ze casom to bude platit este aj v Trnave a Ziline. Je pravda, ze civilizacia si asi ziada niektore regulacie, hoci sa nam nepacia. Pre mna bola velkym prekvapenim prva navsteva Tokia, to bolo niekedy pred dvadsiatimi rokmi. Tak vam ani prve auto nezaregistrovali, ak ste nepreukazali, ze si platite parkovacie miesto. Teda najprv ste si museli zaplatit garaz, alebo miesto, pripadne preukazat, ze mate RD s garazou a az potom ste mohli kupovat auto.

V Cine je to dnes vo velkych mestach podobne, hoci trocha inak, tazko povedat ci lepsie alebo horsie. Tam vraj predplatene miesto nevyzaduju, no rocne udeluju iba obmedzeny pocet registracii, mam dojem, ze tie registracie losuju.

Tieto ich tvrde opatrenia tam tiez neplatili odhajziva, jednoducho jedneho krasneho dna zistili, ze dalej sa neda a jedinou cestou bola regulacia. Ni ze by mi to bolo sympaticke, ale ja to vidim aj u nas jednoducho asi ako jedine riesenie, postupne auta regulovat bez ohladu na to, ci je nam to prijemne.
zk24
22.01.12,12:29
Súhlasím s nejakými reguláciami, ak su nevyhnutné. Osobne si však nemyslím že poplatok za auto problém vyrieši. Nevyrieši nič, lebo tie peniaze nebudú využité na nijakú protislužbu. Nebude sa za to čistit ovzdušie, nebudu sa za to stavať parkovacie domy. Akurat sa niekto nabalí a v podstate je to nová vymyslená miestna daň.
Ja som ochotná do systému prispievať (a to že prispievam hodne) aj viac, ale musí ten systém fungovať.

Keby za tu "dan" zafinancovalo mesto na kazdom sidlisku jeden parkovaci dom pre tisic aut, tak vrelo suhlasim.

Akurat ze sa niekto na tomto nabali a kupi si za to nove auto ;)
misomiso
22.01.12,18:32
Akurat ze sa niekto na tomto nabali a kupi si za to nove auto ;)

Ano, na Slovensku je to realne dost mozne...
ErinErin
22.01.12,18:53
V Starom meste to riešili zákazom parkovania vlastníkom áut bez trvalého pobytu v tejto mestskej časti. Platí to ešte?
http://www.tyzden.sk/nazivo-doma/parkovacie-psycho-v-starom-meste.html
avalik
22.01.12,19:09
tak ja v rodine auto nemam, ale mam firmu na adrese tr. pobytu a firemne auto - hmm - zarucia mi po zavedeni poplatku aj parkovacie miesto na adrese firmy? ved uz teraz pred nasim domom s 96 bytmi je cca 40 oficialnych parkovacich miest - parkuje sa na chodnikoch, pripadne vo vedlajsich uliciach :(
buchač
22.01.12,19:26
tak ja v rodine auto nemam, ale mam firmu na adrese tr. pobytu a firemne auto - hmm - zarucia mi po zavedeni poplatku aj parkovacie miesto na adrese firmy? ved uz teraz pred nasim domom s 96 bytmi je cca 40 oficialnych parkovacich miest - parkuje sa na chodnikoch, pripadne vo vedlajsich uliciach :(

...na niečo podobné som čakal ...dočkal sa konečne ...

To ma zaujíma ...prečo parkuje toľko vozov , firemných , pred barákmi ???
Jedná sa mi o autá , ktoré môžu aj v sídle firmy parkovať , no majú tú možnosť od zamestnávateľa , že aj doma im to umožňuje ...
...samozrejme , beriem ....veď kto by nevyužil takúto možnosť , že zaparkuje pred barákom a nemusí sa ešte na druhý koniec mesta ( povedzme ) terigať ???
Ja tiež , netvrdím opak ...

Keď sa to tak potom vezme...jedna rodina môže v pohode zabrať aj tri miesta ...2 x súkromné vozidlá + 1 x služobné ...


...a ozaj ........nie je to iba Petržalke .........skoro v každom meste nad tých 40 - 50.000 duší...a možno aj v tých menších...
avalik
22.01.12,19:46
buchy :),

aj ked je auto firemne, stale ide o 1 auto na 1 byt (rodinu)

zamestnanec ak parkuje pred domom, tak ma povolenie na pouzitie auta na sukromne ucely plati z hodnoty vozidla dan z prijmu - a toto auto tiez moze byt jedine v rodine/byte
buchač
23.01.12,06:13
buchy :),

aj ked je auto firemne, stale ide o 1 auto na 1 byt (rodinu)
...o 1 auto naviac pred barákom , ktoré by inak za bránami firmy malo parkovať ....!!!!!!
zamestnanec ak parkuje pred domom, tak ma povolenie na pouzitie auta na sukromne ucely plati z hodnoty vozidla dan z prijmu - a toto auto tiez moze byt jedine v rodine/byte
...a toto mám akože chápať .......???

...
avalik
23.01.12,06:26
...

nie na viac - ved stale je to jedno auto, len je napisane na firmu a nie na obyvatela bytu (firma je majetkom obyvatela bytu, sidlo firmy je na rovnakej adrese)

...
chape sa to takto:
ZoDP
§ 5
Príjmy zo závislej činnosti
(3) Príjmom zamestnanca je aj
a) suma vo výške 1 % zo vstupnej ceny vozidla podľa § 25 za každý aj začatý kalendárny mesiac poskytnutia motorového vozidla zamestnávateľa na používanie na služobné a súkromné účely. Ak ide o prenajaté vozidlo, vychádza sa z obstarávacej ceny vozidla u pôvodného vlastníka, a to aj v prípade, ak dôjde k následnej kúpe prenajatého vozidla. Ak v obstarávacej cene vozidla nie je zahrnutá daň z pridanej hodnoty, 6) na účely tohto ustanovenia sa o túto daň cena zvýši,
marleau
23.01.12,06:44
Keď nebude používať služobné auto na cestu do/z práce,tak pojde svojim a namiesto garáže ho nechá vonku,ak auto nemá,tak si ho kúpi.Áut je veľa,mnoho ľudí ním jazdí zbytočne,lebo použiť MHD je pod ich úroveň.
misomiso
23.01.12,07:23
Áut je veľa,mnoho ľudí ním jazdí zbytočne,lebo použiť MHD je pod ich úroveň.

No neviem, ako je to v pripade inych ludi, ak by som denne jadzil do roboty po jednej trase s aktoveckou a chodilo by mi tam aj MHD, tak by som asi nejazdil autom. No staci, ze sa cestou z prace chces zastavit napriklad v nejakom Baumaxe a uz to mas naburane, pouzit MHD v podstate nemozes.

Ja jazdim po BA po takych trasach, kde by to bolo s MHD prakticky nemozne, stratil by som naozaj vela casu. Navyse stale nieco v aute prevazam, stale take nic moc dolezite, ale staci, ze od mamy chcem zobrat jednu bednicku s jablkami alebo jej nieco podobne zaviest a uz si velmi neviem predstavit dopravovat to v elektricke.

Mne skor vadi, ze sa na Slovensku neorientujeme na bicykle.
zk24
23.01.12,07:30
Ja jazdim na bicykli do prace v lete, kym sa da. potom menim za auto. Nad MHD uz ani neuvazujem. nikdy to nie je cesta priamo z domu do prace a spat, ale s "medzipristavkami", a tie listky su take drahe, ze aj autom mi to je lacnejsie. zastavku mam daleko aj od prace aj od domu, a MHD je v takom hnusnom stave, ze som rada ze som neni na nom zavisla.
buchač
23.01.12,08:23
nie na viac - ved stale je to jedno auto, len je napisane na firmu a nie na obyvatela bytu (firma je majetkom obyvatela bytu, sidlo firmy je na rovnakej adrese)
...stále ma nechápeš ??????????????
Majiteľ bytu je zamestnaný u nejakej firmy , ktorá nemá so sídlom obyvateľa bytu nič spoločné...

Príklad konkrétny :
Firma X.Y. so sídlom Tabličková 5 Horná Dolná
Zamestnanec bydlisko Kachličková Dolná Horná...........a tam zaberá parkovné miesto ...:confused:


...
chape sa to takto:
ZoDP
§ 5
Príjmy zo závislej činnosti
(3) Príjmom zamestnanca je aj
a) suma vo výške 1 % zo vstupnej ceny vozidla podľa § 25 za každý aj začatý kalendárny mesiac poskytnutia motorového vozidla zamestnávateľa na používanie na služobné a súkromné účely. Ak ide o prenajaté vozidlo, vychádza sa z obstarávacej ceny vozidla u pôvodného vlastníka, a to aj v prípade, ak dôjde k následnej kúpe prenajatého vozidla. Ak v obstarávacej cene vozidla nie je zahrnutá daň z pridanej hodnoty, 6) na účely tohto ustanovenia sa o túto daň cena zvýši,
...na dane teraz nejak nepozerám ......stále totiž vravím v podstate o jednom.......o služobnom vozidle a nie o možnosti 2 in 1 na jednej adrese...

...
avalik
23.01.12,08:36
...

aj ja pisem o konkretnom pripade ... ja pisem o spolocnikovi/konatelovi - nie je nikde zamestnany, sidlo firmy ma na svojej adrese, parkuje pred domom, ktory je zaroven bydliskom ale aj sidlom firmy a teda dana rodina "ma" len jedno auto - aj ked z pohladu vlastnictva "sluzobne"
buchač
25.02.12,06:41
....že akú novinku vymysleli páni radní ....
Na hlavu postavené ...ak toto prejde , to bude len nadávok v Bratislave ...a toto je snáď najkrajšie v celom článku ...:---

Nové parkovanie v Bratislave: domáci proti cezpoľným

Bezplatne by mali rezidenti parkovať len vo svojej zóne. „Nebudú oprávnení bezplatne parkovať na uliciach mimo ich rezidenčnej zóny.“
http://bratislava.sme.sk/c/6271546/nove-parkovanie-v-bratislave-domaci-proti-cezpolnym.html

...si viem predstaviť nejakú rodinku , ktorá pôjde zo Starého Mesta niekde do Dúbravky , Petržalky .....na návštevu alebo za nejakým iným účelom a zacvaká za hodinku 1 € ...
...o tých iných vybavovačkách , blaá , blaá ani nevravím ....

Zasa chýbajú v mestskej kase asi love .....šak Ďurkovský bol veľký rozšafník ...:---
arizona
25.02.12,06:50
....že akú novinku vymysleli páni radní ....
Na hlavu postavené ...ak toto prejde , to bude len nadávok v Bratislave ...a toto je snáď najkrajšie v celom článku ...:---

http://bratislava.sme.sk/c/6271546/nove-parkovanie-v-bratislave-domaci-proti-cezpolnym.html

...si viem predstaviť nejakú rodinku , ktorá pôjde zo Starého Mesta niekde do Dúbravky , Petržalky .....na návštevu alebo za nejakým iným účelom a zacvaká za hodinku 1 € ...
...o tých iných vybavovačkách , blaá , blaá ani nevravím ....

Zasa chýbajú v mestskej kase asi love .....šak Ďurkovský bol veľký rozšafník ...:---
taketo cosi funguje aj inde ,len sa o to nepise. Do medii sa to dostlo az teraz, ked to idu praktizovat v BA.
Aj u nas su sidliska blizko centra opatrene znackami zakaz vjazdu,vstup povoluju iba tym, co tam byvaju.
Kto ide na navstevu, tak musi nechat auto na platenom parkovisku. A dokonca na parkovisku s hodinami. Ako mam docerta vopred vediet,kolko sa na navsteve u rodiny zdrzim?

By si sa divil,ako stare baby striehnu v oknach a ked tam zaparkuje nezname auto,hned volaju policajtov.
lujza.j
25.02.12,10:28
ja som zvedavá aký poplatok vyrubia za druhé tretie auto, lebo to že má rodina viac aut neznamená, že sú to nové káry na veľké lóve.
misoft
25.02.12,16:20
...a nie len rozšafník!
misoft
25.02.12,16:21
Asi použijú "koeficient" -bulharskú konštantu.
ErinErin
27.02.12,18:44
Z článku, čo uvádza Buchač http://bratislava.sme.sk/c/6271546/nove-parkovanie-v-bratislave-domaci-proti-cezpolnym.html
sa mi zdá dôležitá táto veta: ;)

Do praxe sa ešte tak skoro v celom meste nedostane, čaká ho aj verejná diskusia.
lujza.j
27.02.12,19:08
Z článku, čo uvádza Buchač http://bratislava.sme.sk/c/6271546/nove-parkovanie-v-bratislave-domaci-proti-cezpolnym.html
sa mi zdá dôležitá táto veta: ;)
ešte že tak....
ErinErin
02.05.12,15:55
Diskusia o parkovaní v celom meste by už mala bežať - takže by sa mal zapojiť každý, kto má záujem niečo ovplyvniť. ;)

http://bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11032286&query=spoplatnenie+parkovania&p1=51737