Zavrieť

Porady

"Daň" za druhé auto v rodine v Petržalke

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte poradáci,

zaujíma ma Váš názor na toto... bez ohľadu na to či ste alebo nie ste z Petržalky. Ak to zavedie Petržalka, postupne to pojde všade.
A co ten poplatok vyrieši? Postavia za neho zadarmo poschodove parkovacie domy? Pochybujem. Alebo si myslia, ze ked bude poplatok za druhe auto ze si clovek auto uz nekupi?

Ako chcu chytat "podnájomníkov" a dokazovať im kolkymi autami parkuju? Mali by dat hned za mostami rampu a vyberat myto za vstup do Petrzalky?

Citujem:
"Kto má dve autá, za to druhé zaplatí poplatok. Aj o takomto riešení trvalého problému s parkovaním uvažuje bratislavská mestská časť Petržalka".


http://spravy.pravda.sk/parkovaci-pr..._sk_domace_p09
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Ahojte poradáci,

zaujíma ma Váš názor na toto... bez ohľadu na to či ste alebo nie ste z Petržalky. Ak to zavedie Petržalka, postupne to pojde všade.
A co ten poplatok vyrieši? Postavia za neho zadarmo poschodove parkovacie domy? Pochybujem. Alebo si myslia, ze ked bude poplatok za druhe auto ze si clovek auto uz nekupi?

Ako chcu chytat "podnájomníkov" a dokazovať im kolkymi autami parkuju? Mali by dat hned za mostami rampu a vyberat myto za vstup do Petrzalky?

Citujem:
"Kto má dve autá, za to druhé zaplatí poplatok. Aj o takomto riešení trvalého problému s parkovaním uvažuje bratislavská mestská časť Petržalka".



http://spravy.pravda.sk/parkovaci-pr..._sk_domace_p09
To je riadna hlúposť podľa mňa. A čo keď majú garáže ? Ako dokážu, že auto parkuje pri dome ? Alebo ako to chcú odsledovať ? Na firme mám napríklad ja 3 autá, no každé parkuje úplne v inej časti mesta....
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Sme tu domáci a máme platit dan za to ze máme dve autá? Akoze ma chcu prinutit prehlasit si trvale bydlisko do inej casti a platit miestne dan tam? Alebo do ineho mesta a platit dane tam?

Ked budem platit dan (1€ / den = 365 € ročne som počula), tak akoze zrazu bude viacej parkovacich miest? a co ked nechavam auto v praci v podzemnej garazi? Jedine to spravit ako "vjazd autom do """historickej"""" casti mesta

Ked pojdem na 10 dni na dovolenku tak dostanem úlavu od dane?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ak o tomto niekto nebude úplne reálne rozmýšľať.... čo u nás takého politika alebo poslanca asi ani niet... fakt je veľa vecí, na ktoré by bolo treba brať ohľad.... Už nevedia ako ľudí oberať o peniaze. Pomaly ozaj budeme platiť za to, že dýchame vzduch ! Všetci aj kojenci.... Ozaj nemám slov...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
zk24 Pozri príspevok
...Ked pojdem na 10 dni na dovolenku tak dostanem úlavu od dane?
... nie, nedostaneš úľavu - započítajú to napr. s parkovaniami, kedy príde na návštevu svokra (možno dosadiť ľubovoľný výraz) so svojím autom ... u nás v obci to už vlani mali na programe zastupiteľstva; našťastie sa našiel poslanec, ktorý dal návrh na stiahnutie tohoto bodu...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
A ked nemam auto, tak dostane bonus ?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Budes mat poplatok za chodzu po chodníku
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Ja som tiež z Petržálky a mám dospelú dcéru ktorá býva u nás a má svoje auto, takže ak by sa vydala a ostala by s nami bývať tak tiež by sme platili??? Veď už by to bola iná rodina ...ale autá by boli tak či tak dve a byt iba jeden....
Je to celé blbosť, podľa mňa by si mali skôr posvietiť za tie veľké dodávky čo stoja na parkoviskách. Bývam tu už vyše 20 rokov , je pravda, že problémy s parkovaním sú veliké, ale toto nie je riešenie. Jednoducho si v prípade , že sa to schváli prehlásim dcéru k dedovi a basta....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja mám tiež trvalé bydlisko u rodičov. Asi by som si ho prehlásila niekde inde. a platila teda miestne dane niekam inam... aj mojich 33 € za psa by som platila teda inam... tak im treba...

Toto nie je absolutne ziadne riesenie. Schvalovanie vystavby bytov cez uplatky, kde je 500 bytov po 25m2 v jednom panelaku pomaly, to sa schvali a postavi... ved co... 500 ludi bude platit dane za auto...

Keby neexistovala taka chora vystavba aka tu je, nie je ziaden problem.
0 0
ala82 ala82

ala82 je offline (nepripojený) ala82

Tiež som túto správu zachytila. Aj tak je to celé nedomyslené... Večer prídem z práce a krúžim, len aby som našla voľný flek na zaparkovanie. Už som rozmýšľala, že si zaplatím vyhradené parkovanie. Na rok to v tejto mestskej časti stojí cca 630 €. Na stráženom parkovisku neďaleko od bydliska dokonca o dve stovky menej; škoda, že je už plne obsadené. Ak by som na ňom mala dve autá, to aj vtedy by ma chceli zinkasovať?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ak mam platit 630 € za parkovacie miesto a 365 € za to ze mam auto, tak to radsej si kupim to parkovacie miesto. I ked to este neznamena ze nebudu taki mudri a ta dan sa bude platit aj tak... ved auto mas, nie? je jedno ci si platis aj miesto

Ak je aspon jedna normalna hlava v tom zastupitelstve, tak toto nemoze prejst.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Myslim ze toto by bola nieco ako diskriminacia..
Potom by museli odratat dane za PHM na tom druhom aute..

BTW, myslim ze v Norsku maju extremne dane na auta, no ale tam je aj trochu ina zivotna uroven, nez na Slovensku..

Proste velmi velmi tazko sa argumentuje nieco takto sibnute

Jedine ze by si ludia prihlasili auta na virtualne schranky.. (alebo rovno cely trvaly pobyt, ako bolo spomenute a dane tiekli inde.. kde su rozumnejsie.. )

EDIT: Teoreticky by nemal potom byt problem, aby mi sused co auto nema predal svoje miesto ?
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
A čo tie autá čo parkujú v Petržke majú značku BA ale majitelia sú trvalým bydliskom dajme tomu z Karlovky....tak auto stojí v Petržke a majiteľ aj tak neplatí... Je to nezmysel!!!!!!!!!!
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Ach jaj. No ja nie som z Bratislavy ale chápem to. Čože záleží, či je kde stáť, alebo či je to absurdné. Tu nejde ani tak o autá, tie budú tak či tak, tu ide predsa o peniaze. Niekto z úradu rozmýšľal, kde by sa dali zohnať nejaké peniaze, zahľadel sa a ajhľa, toľké autá...teraz budú platiť za druhé, neskoršie za každé. Keď si ľudia na to zvyknú zasa od kočíka, bicykla...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no ja som toto prečítala dva x a furt tomu nerozumiem...to akože máte platiť za to, že máte auto?..v petržke?..no pri stave mestskej dopravy by som vám ako mesto ešte dala príplatok, že sa tam dokážete orientovať a bývate tam, lebo bez auta by ten pertžkovský národ bol komplet v prniekde a neprodukoval by hodnoty-ak je zamestnaný niekde inde, ako v petržke...a ako by mesto účtovalo tieto poplatky?..ako daň z majetku,autovú daň, parkovaciu daň-čooo je to zablbosť?..

(ja, prosím, bývam na dedine, a nemusí mi to páliť vo fšetkom, ale toto je teda kus hovadiny)
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Možno by si bolo treba všimnut, ako riešili nedostatok parkovacích miest v inych megapolach , napr. v Prahe, Budapešti, či Paríži.

Mysli globalne a konaj lokalne.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Este keby sa jednalo o poplatok za druhe auto na osobu,este by som mozno chapala, ze je to nejaky nadstandart.

Ale co je to za vypocet druhe auto v rodine?
Ved v dnesnej uponahlanej dobe je auto nutnost.
A co mesto ponuka ako protisluzbu za tieto poplatky? Nic!
Vieme ako to na Slovensku chodi, ze tie peniaze aj tak nakoniec nebudu sluzit na vybudovanie novych parkovisk,ale na nieco ine....
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

V Bratislave sa zvyšuje počet áut, cesty sa zapĺňajú v špičkách, parkovacie miesta sú nedostatkom. Spomínam si, že za socíku sme nemali ani jedno auto, na ulici ho mali iba poniektorí. Nezvykli sme chodiť mimo mesto, a keďže sme sa tam, kde sme potrebovali dostali MHD za 10 minút, bolo by pre nás auto aj neracionálne, nechýbalo nám. Dnes už auto máme a pochvaľujem si ho pri nakupovaní... V súčasnosti je v Bratislave dosť ľudí z iných častí Slovenska - auto využívajú na cestu domov. V okolí Bratislavy sa stavajú-stavali rôzne projekty rodinných domov, bytov, kam sa mnohí presťahovali a teraz denne dochádzajú za prácou.

V zahraničí sú takéto "rancherské" modely, že rodina má aj viac áut, typické pre USA. Tam tuším v exekúcii auto ani nezoberú, lebo je považované za predmet osobnej potreby. Cesty napr. v New Yorku sú také plné, že sa rýchla zdravotnícka pomoc nedostane k postihnutému sanitkou včas - rozhodne nie ako u nás do 10 minút. Preto tam paramedici kľučkujú pomedzi kolóny áut po cestách na motorkách s defibrilátormi.
Iným prístupom je kvalitná MHD. Ak sa z Rusoviec do Devínskej Novej Vsi či Podunajských Biskupíc pomocou MHD pohodlne dostanem za 15 minút, nebudem sa trepať autom. Rozvoj miest s obrovskou rozlohou ako Londým umožnilo práve metro, ktoré umožnilo dochádzať ľuďom z novovzniknutých predmestí (aká to analógia s výstavbou v okolí Bratislavy). Podstatným pojmom je NOSNÝ SYSTÉM dopravy - ten ktorý prekoná vzdialenosti z jedného konca mesta na druhý, naň nadväzuje lokálna doprava - napr. autobus rozváža ľudí po konkrétnej štvrti.

K tej dani z druhého auta v Petržalke sa asi nevyjadrím, ale fascinuje ma projekt TEN T 17 - nové prepojenie železníc z Paríža cez Mníchov do Bratislavy. V jednom článku sľubovali, že z Bratislavy sa do Paríža dostaneme za 9 hodín, do Mníchova za 4 hodiny! Železnica má ísť cez stanicu Petržalka, ďalej tunelom popoď Dunaj s podzemnými stanicami napr. pri Eurovea, autobusovej stanici Nivy, Filiálka pri Trnavskom Mýte až na letisko. Predpokladá sa popri vlakoch využiť túto dráhu aj ako metro!
http://www.zeleznicne.info/view.php?...nice-petrzalka
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ku každej bytovej jednotke by malo byť pridelené jedno parkovacie miesto.Sused,ktorý kšeftuje s autami,si tu postaví 5 šerblov a domáci nemá kde stáť.A ja nebudem platiť 700 eur za parkovacie miesto,keď hajzel,čo nie je prínosom pre štát a len ho vyciciava,tam parkuje rovno 5-mi a zadarmo.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No nic dobre nas necaka, tiez si myslim, ze casom to bude platit este aj v Trnave a Ziline. Je pravda, ze civilizacia si asi ziada niektore regulacie, hoci sa nam nepacia. Pre mna bola velkym prekvapenim prva navsteva Tokia, to bolo niekedy pred dvadsiatimi rokmi. Tak vam ani prve auto nezaregistrovali, ak ste nepreukazali, ze si platite parkovacie miesto. Teda najprv ste si museli zaplatit garaz, alebo miesto, pripadne preukazat, ze mate RD s garazou a az potom ste mohli kupovat auto.

V Cine je to dnes vo velkych mestach podobne, hoci trocha inak, tazko povedat ci lepsie alebo horsie. Tam vraj predplatene miesto nevyzaduju, no rocne udeluju iba obmedzeny pocet registracii, mam dojem, ze tie registracie losuju.

Tieto ich tvrde opatrenia tam tiez neplatili odhajziva, jednoducho jedneho krasneho dna zistili, ze dalej sa neda a jedinou cestou bola regulacia. Ni ze by mi to bolo sympaticke, ale ja to vidim aj u nas jednoducho asi ako jedine riesenie, postupne auta regulovat bez ohladu na to, ci je nam to prijemne.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Súhlasím s nejakými reguláciami, ak su nevyhnutné. Osobne si však nemyslím že poplatok za auto problém vyrieši. Nevyrieši nič, lebo tie peniaze nebudú využité na nijakú protislužbu. Nebude sa za to čistit ovzdušie, nebudu sa za to stavať parkovacie domy. Akurat sa niekto nabalí a v podstate je to nová vymyslená miestna daň.
Ja som ochotná do systému prispievať (a to že prispievam hodne) aj viac, ale musí ten systém fungovať.

Keby za tu "dan" zafinancovalo mesto na kazdom sidlisku jeden parkovaci dom pre tisic aut, tak vrelo suhlasim.

Akurat ze sa niekto na tomto nabali a kupi si za to nove auto
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať