mici88
21.01.12,00:00
ahojte...máte niekto skúsenosť s 30dňovou cesnakovou kúrou??? chcela by som nejaké echo, či sa oplatí alebo nie :rolleyes: ďakujem
petermikuláš
21.01.12,06:44
Čo je to 30 dňová cesnaková kúra a čo sa má tým dosiahnuť?
ucetni_fantozzi
21.01.12,07:15
...čo sa má tým dosiahnuť?

...odsťahovanie manžela? :-D
ivka70
21.01.12,07:24
Čo je to 30 dňová cesnaková kúra a čo sa má tým dosiahnuť?

Tiez mi napadla tato otazka. :)
Nieco som nasla tu:
http://www.porada.sk/t25634-detoxikacia-organizmu.html
Excise Duty
21.01.12,08:01
Kde sa nejedáva cesnak, tam chodí lekár.
Kde sa jedáva cesnak, tam nechodí nikto...
mici88
21.01.12,10:28
ja som ju našla na nete, tiež na nejakom fóre :---

Cesnaková kúra
Nemajte z nej strach! V nasledujúcich týždňoch sa nebudete musieť presťahovať na opustený ostrov – nebudete totiž zapáchať po cesnaku (nanajvýš chvíľu po príprave).
Očistite 1/2 kila cesnaku a strúčiky posekajte na malé kúsočky. To celé dajte do nepriehľadnej nádoby spolu s litrom 70%-ného liehu a nechajte lúhovať zazátkované na nejakom pokojnom mieste 10-14 dní (miesto by nemalo byť príliš teplé, ale ani príliš studené).
Po tejto dobe preceďte tekutinu cez husté sito (alebo cez riedke s vatou) – a cesnaková tinktúra je hotová. Jeden diel je najlepšie dať do malej pipetovej fľaše. Cesnaková kúra trvá presne 30 dní a mala by prebiehať takto:
Prvý deň začnite s 1 kvapkou tinktúry do 1/8 litra mlieka, a to 3-krát denne – ráno, na obed a večer. Potom rozpustite každý deň o 1 kvapku tinktúry viac v 1/8 litra mlieka a vypite to. Dávky stupňujte do 15 kvapiek, potom zasa postupujte smerom späť. Každý deň rozpustite o 1 kvapku menej a po ďalších 15 dňoch je kúra ukončená.
Milo vás prekvapí, aká pekná bude vaša pokožka a váš celkový vzhľad. Vaše telo bude zbavené toxických látok a oči vám budú žiariť. Táto kúra by sa mala robiť dvakrát do roka. Keď ju už raz vyskúšate, pravdepodobne si obľúbite cesnakovú kúru navždy.
pasuliatko
21.01.12,10:55
Čo je to 30 dňová cesnaková kúra a čo sa má tým dosiahnuť?

napr. akútna pankreatitída :D
pasuliatko
21.01.12,10:56
Kde sa nejedáva cesnak, tam chodí lekár.
Kde sa jedáva cesnak, tam nechodí nikto...

a tam kde sa jedáva veľa cesnaku ideš k lekárovi :D
srska
21.01.12,11:24
srsková sa pýta: čo namiesto mlieka, ktoré nem ľúbim?
hubatá
21.01.12,11:31
Ale pozor skontrolujte aký cesnak jete: ak čínsky tak si môžte privolať akurát nejaké žalúdočné problémy, alergie a nebudete smrdieť. Je úplným nezmyslom robiť si cesnakovú kúru z cesnaku z hyperbordelu. A vôbec si myslím ak sa človek stravuje prirodzeným spôsobom t.j. naje sa domácej zeleniny a ovocia v sezóne t.j. v našich podmienkach od aprílovej reďkovky až po jesenné hrozno, tak v zime už prežije na mrkve, kyslej kapuste, šípkach, jablkách a nepotrebuje žiadnu kúru. Ale základ je domáce ovocie a zelenina a nie dovážané. Už ste videli že by sa nejaký eskimák napchával kyslou kapustou a radoval sa ako si popravil imunitu? Ja teda nie, ale videla som že sa živí rybami, sobím mliekom - teda potravinami z oblasti kde žije. Preto mi je smiešne že v zime si chceš zlepšiť svoje zdravie čínskym cesnakom a citrónom zo skleníka z Talianska. Čo si jedla od jari do jesene? Pizzu, cestoviny s kečupom, hamburgery........ Ak by si jedla naše sezónne potraviny tak si nemusíš robiť 30 dňovú čínsko-taliansku kúru.
hubatá
21.01.12,11:36
Asi tie oči budú žiariť číňanom a talianom aký dobrý biznis sa im podaril na Slovensku ..... hahaha
hubatá
21.01.12,11:39
srsková sa pýta: čo namiesto mlieka, ktoré nem ľúbim?

Ja by som navrhovala 1 strúčik čínskeho cesnaku rozdrviť do litra škótskej whisky a uvidíš ako jej budú žiariť oči!!!!
avalik
21.01.12,11:43
moje "kúry" sú systémom "telo chcelo". proste mávam obdobia keď sa mi žiada určitá potravina - mala som obdobie asi 2 mesiacov, keď som "musela" mať večer pomaranč - bola som schopná sadnúť do auta a ísť si kúpiť pomaranče, keď neboli doma - a to nerobím ani keď mi dojdu cigarety :) ... alebo mávam jogurtové obdobie, aj cesnakové, cibuľové, paradajkové, paprikové ... :D
hubatá
21.01.12,11:51
Aj ja to mávam: v zime mi ani na um nepríde aby som si kúpila hydroponické rajčiny, papriku, hrozno z hyperbordelu. Ale zato sa prežieram kyslou kapustou, mrkvovým, cviklovým šalátom a samozrejme krvavničkami zo zabíjačky.
pasuliatko
21.01.12,12:16
moje "kúry" sú systémom "telo chcelo". proste mávam obdobia keď sa mi žiada určitá potravina - mala som obdobie asi 2 mesiacov, keď som "musela" mať večer pomaranč - bola som schopná sadnúť do auta a ísť si kúpiť pomaranče, keď neboli doma - a to nerobím ani keď mi dojdu cigarety :) ... alebo mávam jogurtové obdobie, aj cesnakové, cibuľové, paradajkové, paprikové ... :D

ja mávam,že voľské oká alebo krupicu :)
Jurivo
21.01.12,17:28
Okrem toho, že by sme nemali jesť potraviny, ktoré sa neurodia v našich zemepisných šírkach(dôvodom je iná mineralizácia pôdy, klimatické podmienky a pod.), tak by sme v zime nemali jesť citrusové plody. Citrusové plody ochladzujú a sú preto vhodné v tropických oblastiach.
Detoxikačné kúry sú najvhodnejšie na jar a je ich veľké množstvo, stačí si len vybrať komu čo vyhovuje.
Kto pravidelné cvičí, chodí do sauny, zdravo sa stravuje, tak si organizmus detoxikuje aj bez kúry.

Detoxikácia organizmu nemá zmysel ak sa naďalej pokračuje v zlých stravovacích návykoch a nezdravom spôsobe života.