Zavrieť

Porady

Detoxikácia organizmu

Ahojte Nemáte niekto skúsenosti s detoxikáciou organizmu podľa doktora Jonáša? Robí to jedna nemenovaná spoločnosť v BA. Na základe vyšetrenia?? nejakým prístrojom zistia záťaže organizmu a podľa toho ordinujú preparáty na detoxikáciu. Snáď sa nájde niekto s osobnými skúsenosťami alebo skúsenosťami z rodiny. Ďakujem za príspevky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
O metode podla Dr Jonasa neviem, ale moj zat robi taku "kuru" pravidelne kazdy rok. Kura pozostava z toho, ze 20-25 dni vobec nic neje, len pije vodu. Potom postupne zacina jest najskor lahke jedla a po tyzdni vsetko. Citi sa velmi dobre, pocas tej hladovky schudne len asi 5 kg a vobec netrpi ziadnymi hladmi. Robil kuru ked boli u nas (inak ziju v USA), videla som to na vlastne oci. Nebol ani unaveny ani malatny, chodil na vylety po hore.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

Hi, ja som to raz absolvovala, vysetrenie pristrojom EAV[elektroakupunktura podla Volla]. To ti da do ruky valcek a bude merat rozne zataze. Trvalo to asi hodinu, stalo asi 1000Sk a potom ti urci preparaty. Tie ma vysli na 1500Sk. Mala som nieco na vitalitu a imunitu, aj som sa citila lepsie, este som tam isla o mesiac a potom som na to uz nemala peniaze...:-(( Pozistovala mi kadejake choroby, verim tomu, ze som ich mala, alebo este aj mam, ale napr. nedala mi blocky len z prveho merania-co sa mi zda neseriozne a vraj ma bude zameriavat 3krat a az potom moze dat preparaty cielene. Maju stranku joalis.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Vďaka za názor, aj oni konkrétne majú www.stránku, to som sa dočítala, sú tam aj cenníky, len by som potrebovala názory ľudí, ktorí to zabsolvovali. Totiž sa mi jedná o dcéru - alergička a aknózna pleť. Uvažujem o tejto možnosti, lebo zlepšenie po liečbe kožnej lekárky sa nedostavuje. Ponúkla nám liečbu liekom Roacoutane, ale zdá sa mi príliš agresívny. Uvítam poznatky ďalších
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Nikto ste tú kúru nezabsolvovali?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zuzka ja som také niečo absolvovala ešte dávno v Košiciach robila to tam v spolupráci s ním jedna doktorka. Vyzeralo to najprv super, našli mi plno ochorení, brala som kopec liekov a injekcií. Stálo ma to kopec peňazí a bolo to úplne nanič. Pani doktorka ma ubezpečila, že už nikde nič nie je, že môžem byť rada aká som zdravá. Asi o dva týždne sme išli na dovolenku k moru a jediná ja som dostala takú nádchu a kašeľ ako už dávno nie a navyše sa mi po hrudníku vyhadzovali fľaky , že som chodila po pláži len v tričku. A veľmi dlho mi nevedeli zistiť , z čoho to mám. Viac by som tam nešla.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zuzkaaaa, nechcem sa vnucovať, ale čítala si knihu:
Musíme trpieť alergiami? autor Dr M.O.Bruker
A dajte si žihľavovú kúru, je to lacnejšie....
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Aj ja Vám pridávam typy na DK.
Jarná detoxikačná kúra
Drsná zima s nedostatkom slnka, príliš málo pohybu na čerstvom vzduchu, nedostatok vitamínov a mnohé opojné pretancované noci zanechajú spravidla isté stopy na našom organizme. Jarná únava je toho dôsledkom a je najlepší čas na očistnú a detoxikačnú kúru. Mala by sa robiť aspoň raz za rok, pretože aj tá najlepšia prírodná kozmetika pomôže len veľmi málo, keď je organizmus zaťažený nečistotami. Táto vnútorná regenerácia pôsobí nielen na psychiku, ale aj na celkový vzhľad.
Citrónová voda
3 týždne každý deň ráno vypite hneď po prebudení, teda na prázdny žalúdok, 1/4 litra odstátej citrónovej vody. Najlepšie je už v predvečer si vytlačiť šťavu z 1/2 citróna, pridať vodu a nechať cez noc odstáť. Citrónová voda zlepší po 3-týždňovej pitnej kúre stav pokožky a spôsobí zmiznutie nečistôt na nej. Pri gastritíde alebo chorobách žalúdka by ste sa mali pred začatím kúry poradiť s lekárom.
Octová voda
Nenaľakajte sa hneď – vieme, znie to hrozne, že také čosi by sa malo piť, ale vylepšené trochou medu to nechutí tak zle. Vyskúšajte si to! Vypite každé ráno na prázdny žalúdok pohár vody s trochou jablčného octu – samozrejme, biooctu. Ako sme už spomenuli, na osladenie je povolené trochu medu. Takáto octová voda prečisťuje telo a povzbudzuje látkovú premenu. A pravdupovediac: lepšie je vypiť každý deň 1/4 litra octovej vody, ako sa celé týždne trápiť nejakými diétami.
Petržlenová voda
1 polievkovú lyžicu nadrobno nakrájaného petržlenu uveďte do varu so 1/4 litrom vody, nechajte krátko zovrieť a pite z toho počas 1 mesiaca denne na raňajky 1 šálku.
Kúra vám dá žiarivý vzhľad cestou zvnútra. Je len na vás, aby ste to zistili.
Cesnaková kúra
Nemajte z nej strach! V nasledujúcich týždňoch sa nebudete musieť presťahovať na opustený ostrov – nebudete totiž zapáchať po cesnaku (nanajvýš chvíľu po príprave).
Očistite 1/2 kila cesnaku a strúčiky posekajte na malé kúsočky. To celé dajte do nepriehľadnej nádoby spolu s litrom 70%-ného liehu a nechajte lúhovať zazátkované na nejakom pokojnom mieste 10-14 dní (miesto by nemalo byť príliš teplé, ale ani príliš studené).
Po tejto dobe preceďte tekutinu cez husté sito (alebo cez riedke s vatou) – a cesnaková tinktúra je hotová. Jeden diel je najlepšie dať do malej pipetovej fľaše. Cesnaková kúra trvá presne 30 dní a mala by prebiehať takto:
Prvý deň začnite s 1 kvapkou tinktúry do 1/8 litra mlieka, a to 3-krát denne – ráno, na obed a večer. Potom rozpustite každý deň o 1 kvapku tinktúry viac v 1/8 litra mlieka a vypite to. Dávky stupňujte do 15 kvapiek, potom zasa postupujte smerom späť. Každý deň rozpustite o 1 kvapku menej a po ďalších 15 dňoch je kúra ukončená.
Milo vás prekvapí, aká pekná bude vaša pokožka a váš celkový vzhľad. Vaše telo bude zbavené toxických látok a oči vám budú žiariť. Táto kúra by sa mala robiť dvakrát do roka. Keď ju už raz vyskúšate, pravdepodobne si obľúbite cesnakovú kúru navždy.
Kúra so slnečnicovým olejom
Aj táto kúra je na očistenie, a preto sa veľmi často používa. Na prípravu použite za studena lisovaný slnečnicový olej, a ak je to možné, len panenský (občas ho dostať v potravinách, prípadne v predajni pre vegetariánov).
Každý deň si neho dajte za hlt do úst. Ale neprehĺtajte ho! Asi 15 minút si ho ponechajte v ústach a trochu ním sem-tam pohybujte, čiže kloktajte v prednej časti ústnej dutiny – potom ho vypľujte a hneď si vyčistite zuby. Olej čistí a posilňuje ďasná, bieli zuby a detoxikuje žalúdok i ústnu dutinu. Kto nepozná stuchnutú pachuť v ústach ráno, keď vstane z postele?....
Žihľavová kúra
Dokáže úplné zázraky, a nielen na jar. Môžete použiť žihľavu z vlastnej záhradky, kúpiť usušenú v lekárni či v predajni s bylinkami. Dajte 4 kopcovité čajové lyžičky do litra vriacej vody a nechajte krátko lúhovať.
V priebehu jedného dňa by ste mali vypiť liter žihľavového čaju.
Žihľava čistí krv, čo má pozitívny vplyv nielen na pokožku, ale môže aj odstrániť únavu, poruchy prekrvenia, bolesti žalúdka, a dokonca i alergiu. Žihľavový čaj je ideálny aj na čistiacu kúru, keďže táto liečivá rastlina podporuje pravidelnosť stolice a odvodňuje.
Ovsená kúra
Nebojte sa, nezačnete erdžať; táto kúra je na čistenie krvi.
1/4 kila ovsa varte vo vode dovtedy, kým nie je naozaj uvarený namäkko. Potom vývar sceďte a ochuťte šťavou z celého citróna. Trikrát denne z neho vypite jednu šálku.
Čajová zmes
Dobre premiešajte 8 polievkových lyžíc listov lesných jahôd so 4 polievkovými lyžicami medovky lekárskej, všetko to dajte do vzduchotesnej nádoby a 3-krát denne za 1 polievkovú lyžicu zmesi prelejte vriacou vodou a nechajte 10 minút vylúhovať.
Čaj na čistenie krvi môžete zmiešať aj s citrónovou šťavou.
Chrenová kúra
Táto 30-dňová kúra skutočne dodá telu silu pri prejavoch únavy.
Každé ráno na prázdny žalúdok užite 1 polievkovú lyžicu najemno postrúhaného chrenu, dobre zmiešaného s 1 polievkovou lyžicou medu. Znie to hrozne, avšak sila, ktorú tým dostanete, rovná sa sile slávneho čarovného nápoja Galov.
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zuzka a ja ešte doplním, že by mohla skúsiť aj kúru japonskými kryštáľmi. Môžem ti priniesť na Krahule.
http://www.tibi-kombucha.szm.sk/
Tu je link na tie kryštály.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

rada
Aj ja Vám pridávam typy na DK.
Cesnaková kúra
Nemajte z nej strach! V nasledujúcich týždňoch sa nebudete musieť presťahovať na opustený ostrov – nebudete totiž zapáchať po cesnaku (nanajvýš chvíľu po príprave).
Očistite 1/2 kila cesnaku a strúčiky posekajte na malé kúsočky. To celé dajte do nepriehľadnej nádoby spolu s litrom 70%-ného liehu a nechajte lúhovať zazátkované na nejakom pokojnom mieste 10-14 dní (miesto by nemalo byť príliš teplé, ale ani príliš studené).
Po tejto dobe preceďte tekutinu cez husté sito (alebo cez riedke s vatou) – a cesnaková tinktúra je hotová. Jeden diel je najlepšie dať do malej pipetovej fľaše. Cesnaková kúra trvá presne 30 dní a mala by prebiehať takto:
Prvý deň začnite s 1 kvapkou tinktúry do 1/8 litra mlieka, a to 3-krát denne – ráno, na obed a večer. Potom rozpustite každý deň o 1 kvapku tinktúry viac v 1/8 litra mlieka a vypite to. Dávky stupňujte do 15 kvapiek, potom zasa postupujte smerom späť. Každý deň rozpustite o 1 kvapku menej a po ďalších 15 dňoch je kúra ukončená.
Milo vás prekvapí, aká pekná bude vaša pokožka a váš celkový vzhľad. Vaše telo bude zbavené toxických látok a oči vám budú žiariť. Táto kúra by sa mala robiť dvakrát do roka. Keď ju už raz vyskúšate, pravdepodobne si obľúbite cesnakovú kúru navždy.

Pozor, dôležité! Pri tejto cesnakovej kúre sa nesmie piť alkohol!
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

hm, precitala som si nazov, ze - detoxikacia orgazmu - tak reku pozriem, take nepoznam, a ono to bol organizmus ))
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

korduľa
hm, precitala som si nazov, ze - detoxikacia orgazmu - tak reku pozriem, take nepoznam, a ono to bol organizmus ))
Až ma zamrazilo, ako som prečítala tvoj príspevok, ale už v poho
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som tiez o cesnakovej kure pocula a vraj sa moze robit len raz za 5 rokov.
Skusenost s tym nemam, takze nemozem ani odporucat ani vylucit. Ale prajem vela uspechov.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

korduľa
hm, precitala som si nazov, ze - detoxikacia orgazmu - tak reku pozriem, take nepoznam, a ono to bol organizmus ))
Čo sa babe chcelo, to sa jej snilo
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

rada
Aj ja Vám pridávam typy na DK.
Cesnaková kúra
Nemajte z nej strach! V nasledujúcich týždňoch sa nebudete musieť presťahovať na opustený ostrov – nebudete totiž zapáchať po cesnaku (nanajvýš chvíľu po príprave).
Očistite 1/2 kila cesnaku a strúčiky posekajte na malé kúsočky. To celé dajte do nepriehľadnej nádoby spolu s litrom 70%-ného liehu a nechajte lúhovať zazátkované na nejakom pokojnom mieste 10-14 dní (miesto by nemalo byť príliš teplé, ale ani príliš studené).
Po tejto dobe preceďte tekutinu cez husté sito (alebo cez riedke s vatou) – a cesnaková tinktúra je hotová. Jeden diel je najlepšie dať do malej pipetovej fľaše. Cesnaková kúra trvá presne 30 dní a mala by prebiehať takto:
Prvý deň začnite s 1 kvapkou tinktúry do 1/8 litra mlieka, a to 3-krát denne – ráno, na obed a večer. Potom rozpustite každý deň o 1 kvapku tinktúry viac v 1/8 litra mlieka a vypite to. Dávky stupňujte do 15 kvapiek, potom zasa postupujte smerom späť. Každý deň rozpustite o 1 kvapku menej a po ďalších 15 dňoch je kúra ukončená.
Milo vás prekvapí, aká pekná bude vaša pokožka a váš celkový vzhľad. Vaše telo bude zbavené toxických látok a oči vám budú žiariť. Táto kúra by sa mala robiť dvakrát do roka. Keď ju už raz vyskúšate, pravdepodobne si obľúbite cesnakovú kúru navždy.
Ešte otázočka : užíva sa to pred jedlom alebo po jedle ?
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Ja by som to dala pred jedlom.
1 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Podľa toho návodu čo mám ja, sa to má užívať práve pred jedlom.
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Kedze som prave nastudovala knihu, ktora sice nie je o detoxikacii, myslim, ze kazdy, kto chce nieco urobit pre svoje zdravie by ju mal poznat - a rozhodnut sa, co zmeni a co nie.
Kurt Tepperwein : Omladzujuce odkyslenie, harmonicky pomer kyselin a zasad - zaklad zdravia organizmu.
Je pisana pristupnou formou pre kazdeho, cena cca 230,-.
1 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Postup pri cesnakovej kúre:

1deň - ráno 1kv.
obed 2kv.
večer 3kv.
2deň - R 4kv.
.......až do 15 kv. potom naspäť 15,14,13,.....1
pokračujeme R 5kv, O 10 kv, V 15kv, R 15kv, O 15kv, V 15kv,...... až do spotrebovania tinktúry. Na jednu dospelú osobu 2 dcl tinktúry 1 x za 5 rokov. Piť samozrejme s mliekom.
0 0
Detox1 Detox1

Detox1 je offline (nepripojený) Detox1

Všetkým, ktorých zaujíma jarná detoxikácia organizmu, môžem oznámiť, že profesorka Katarína Horáková začala na nemenovanej stránke sériu prednášok na tému detoxikácia organizmu. Vyhľadáte ju jednoducho zadaním mena autorky a témou. Prednáška na tejto video-konverzačnej stránke sa koná 9. februára o 18:00 h a v jej závere bude pani profesorka odpovedať na otázky súvisiace s touto témou. Popri hlavnej téme - jarná detoxikácia organizmu - sa bude venovať i problematike výživové prípravky. Prednáška - v poradí už tretia - bude určite zaujímavá najmä pre tých, ktorí pre začiatkom jari chcú očistiť svoje telo.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ááááá, zase sa chce niekto obohatiť a niekto prísť o prašule....
Stačí naozaj žihľavový čaj z jarnej žihlavy, striedmo jesť, veľa sa pohybovať a najmä život i všetko čo nám prináša - či dobré či zlé, brať s nadhľadom !
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať