jojovarga1
23.01.12,19:27
platym vyzivne na malolete dieta 100eur ak nemam tuto sumu a mam 80euro moze ma matka nahlasit na sud ze neplatim ale pritom jej poslem tych 80euro mozu ma tresne stihat?
lujza.j
23.01.12,18:50
na hlási ťa na políciu. áno môžu ta stíhať. máš platiť tak ako ťa k tomu zaviazal súd.
Mila123
23.01.12,18:52
popr. nahlási ťa na ÚPSVaR, oni ti zašlú upozornenie....
alebo ide za exekútorom, ten si hravo poradí s neplatičom.....
arizona
23.01.12,18:52
Alebo si dlh moze vymahat cez exekutora, co sa ti riadne predrazi.
Exekutora totiz nebude zaujimat, ci mas,alebo nemas....

Platenie vyzivneho ma prednost pred inymi platbami rodica.
bubkoch
23.01.12,19:42
daj jej 80 a snaz sa s nou dohodnut ze dlh vyrovnas co najskor, ak nie je sprosta nepojde hned za exekutorom ...

policia to bude riesit az vtedy, ked budes mat dlh za lubovolne 3 mesiace v poslednych 2 rokoch ... teda dlh za 1 mesiac nestaci na tresne stihanie
mattto
23.01.12,20:12
vy ženské nemáte zľutovanie, to sú ale škodoradostné rady :) plať koľko môžeš, ak sa z objektívnych príčin na tvojej strane zmenili pomery (závažné ochorenie a pod.) môžeš podať návrh na zníženie výživného
hubatá
23.01.12,20:24
Prečo ženské?
To nie je výživné pre ženskú ale pre dieťa ktoré rastie z mesiaca na mesiac, papá každý deň a choré býva niekedy viac ako otecko a preto mamička musí byť s ním doma a nezarobííííí ani toľko koľko ty. To ťa nenapadlo mattto?
mattto
23.01.12,20:40
Prečo ženské?
To nie je výživné pre ženskú ale pre dieťa ktoré rastie z mesiaca na mesiac, papá každý deň a choré býva niekedy viac ako otecko a preto mamička musí byť s ním doma a nezarobííííí ani toľko koľko ty. To ťa nenapadlo mattto?

predpokladám, že tie prvé nicky sú ženské :) Ok, ja to beriem, decko si na seba nezarobí. Ten človek má platiť 100 EUR a podľa príspevku naškrabal ledva tých 80 EUR. Možno ochorel na leukémiu, rakovinu, pracovný úraz a nemá odkiaľ platiť 100 EUR, to ťa nenapadlo hubatá? Preto som napísal, že v prípade objektívnych príčin, ak sa zmenili pomery na jeho strane, môže dať návrh na súd na zníženie výživného