Zavrieť

Porady

zákon o výživnom

platym vyzivne na malolete dieta 100eur ak nemam tuto sumu a mam 80euro moze ma matka nahlasit na sud ze neplatim ale pritom jej poslem tych 80euro mozu ma tresne stihat?
Naposledy upravil Dav : 23.01.12 at 18:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    na hlási ťa na políciu. áno môžu ta stíhať. máš platiť tak ako ťa k tomu zaviazal súd.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    popr. nahlási ťa na ÚPSVaR, oni ti zašlú upozornenie....
    alebo ide za exekútorom, ten si hravo poradí s neplatičom.....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Alebo si dlh moze vymahat cez exekutora, co sa ti riadne predrazi.
    Exekutora totiz nebude zaujimat, ci mas,alebo nemas....

    Platenie vyzivneho ma prednost pred inymi platbami rodica.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    daj jej 80 a snaz sa s nou dohodnut ze dlh vyrovnas co najskor, ak nie je sprosta nepojde hned za exekutorom ...

    policia to bude riesit az vtedy, ked budes mat dlh za lubovolne 3 mesiace v poslednych 2 rokoch ... teda dlh za 1 mesiac nestaci na tresne stihanie

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    vy ženské nemáte zľutovanie, to sú ale škodoradostné rady plať koľko môžeš, ak sa z objektívnych príčin na tvojej strane zmenili pomery (závažné ochorenie a pod.) môžeš podať návrh na zníženie výživného

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Prečo ženské?
    To nie je výživné pre ženskú ale pre dieťa ktoré rastie z mesiaca na mesiac, papá každý deň a choré býva niekedy viac ako otecko a preto mamička musí byť s ním doma a nezarobííííí ani toľko koľko ty. To ťa nenapadlo mattto?

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    hubatá Pozri príspevok
    Prečo ženské?
    To nie je výživné pre ženskú ale pre dieťa ktoré rastie z mesiaca na mesiac, papá každý deň a choré býva niekedy viac ako otecko a preto mamička musí byť s ním doma a nezarobííííí ani toľko koľko ty. To ťa nenapadlo mattto?
    predpokladám, že tie prvé nicky sú ženské Ok, ja to beriem, decko si na seba nezarobí. Ten človek má platiť 100 EUR a podľa príspevku naškrabal ledva tých 80 EUR. Možno ochorel na leukémiu, rakovinu, pracovný úraz a nemá odkiaľ platiť 100 EUR, to ťa nenapadlo hubatá? Preto som napísal, že v prípade objektívnych príčin, ak sa zmenili pomery na jeho strane, môže dať návrh na súd na zníženie výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.