Stanislav 1975
26.01.12,08:39
Doslova ma rozzúrila táto informácia ktorá bola aj v správach včera

http://krimi.cas.sk/clanok/215660/strasne-podozrenie-v-materskej-skole-tyrala-ucitelka-chlapca-5.html

j (http://krimi.cas.sk/clanok/215660/strasne-podozrenie-v-materskej-skole-tyrala-ucitelka-chlapca-5.html)e smutné, že aj keď na už na 1 pohlad ide o vymyslenú vec, klamstvo, nakoľko tieto udalosti nemohli nastať, keďže triedy v školkach sú prakticky otvorené, je tam stále kopu učiteliek ostatných a veci tu opísane by sa fakt mohli udiať niekde v uzatvorenej komunite( možno v nejakom ústave), ALE učiteľku už dopredu odsúdia, zakážu jej styk s deťmi a aj keď pravda podľa mňa vyjde najavo,ale už bude mať na sebe doživotne šrám, kvoli tomu,že ju niekto krivo obvinil...-prečo ju nevypočuli a pod.?toto je ohavnosť čo sa stalo v prešove...-chuderka učiteľka-má pokazený celý život...:mad:
pasuliatko
26.01.12,08:02
a? nezvykol si si,že si na Slovensku?resp. Bananistane? :D
arizona
26.01.12,08:08
Ani mne sa to nezda pravdive.
Keby sa take nieco dialo, myslim, ze aj ostatne deti by o tom doma povedali, co videli v skolke...

A tiez mi je divne, ze rodicia si to nesli vyriesit a vydiskutovat najskor za ucitelkou, pripadne riaditelom skoly, ale hned posielali oficialnu staznost primatorovi a zapojili do toho media...:confused:
GabiZ
26.01.12,08:21
Presne tak Arizona. Čím je dieťa menšie, tým je pravdovravnejšie a úprimnejšie. Keby deti niečo také videli alebo zažili, tak by sa o tom určite dozvedeli aj iní rodičia a riešili by to. Určite sa aspoň časť rodičov zaujíma, čo deti robili v škôlke, ako sa hrali a deti radi rozprávajú do detailov. Neuniklo by to tým druhým rodičom. Mám pocit, že tu ide o osobnú pomstu. Je tam veľa medzier, ktoré sa dúfam potvrdia v prospech učiteľky, ale má zničený celý život ako Stanislav píše. :( Hlavne že pán primátor je hrdina, ako rýchlo zasiahol. Bez toho, aby najskôr veci prešetril. Typické.
korela
26.01.12,08:59
Niekedy udalosti prasknú vďaka detskej úprimnosti. Ako napr., keď dieťa doma spomenie, že dostáva na hodinách hudby zákusky.... chlapcom. Dokázalo sa, letela na mieste.
Stanislav 1975
26.01.12,19:02
marleau
26.01.12,19:10
Koľko bitky som ja v škole dostal od učiteľov.A tu som.Koľko som jej rozdal - farára,riaditeľa školy,predsedu JRD,futbalového rozhodcu,žandára,švagra...To je americká politika v praxi v Európe.
Toho rodiča by som si podal,ejbohamu!
erika911
27.01.12,14:08
Ja si myslim ze uz rodicia to davno olutovali co spravili. A maly by trosku viac pocuvat svoje dieta mozno to vysvetlil velmi zle a oni zakrocili.Ja mam tiez deti a ktovie ako by som to brala ja. Ale stým ze ju nikto nevypocul tak stym nesuhlasim treba si vypocut obidve strany a v pritomnosti rodicov a maleho.Deti si niekedy domyslaju a my musime ich dobre poznat aby sme neurobili take podobne konecne zavery ako urobili oni majte sa
erika911
27.01.12,14:11
Vy tiez velmi rýchlo sudite rodicov ja som z Prešova a bol taký pripad.Tuto učitelku som pocuvala nevyzera nato ale nikdy neviete....
terezamaria
27.01.12,14:30
Myslím si, keby skúsená detská psychologička pred vyšetrovaním bola spravila v triede " hodinu pravdy ", detičky by určite povedali, či také niečo sa udialo, alebo nie. A starosta aj s riaditeľkou škôlky mohli mať kľudné sny. Takto to dotyčnú učiteľku úplne zničí, aj keď dokáže svoju nevinu.
erika911
27.01.12,14:51
Ano a hlavne by to mala urobit riaditelka, podstate vsetko zorganizovat.
Gabhus
28.01.12,05:52
No tak na toto mi nedá nereagovať. Poznám osobne rodičov detí, ktoré do tejto škôlky chodia a poznajú aj dotyčného chlapčeka a jeho rodičov. Vraj je to drzé ťažko vychovateľné dieťa a tomu aj verím. V dnešnej dobe, keď decká na základke učiteľom tykajú, odvrávajú, nerešpektujú autority - čo z nich vyrastie? O pani učiteľku strach nemám. Tá z toho toľko vytrieska, že aj pán primátor si druhýkrát rozmyslí.... Dobrého právnika a bude. Ľudia ktorých poznám, tomu celému neveria.....
hubatá
28.01.12,06:02
Len aby si sa nesklamal: v dnešnej dobe Goríl a Sasaniek niet nádeje na spravodlivosť.:confused:
buchač
28.01.12,08:53
No tak na toto mi nedá nereagovať. Poznám osobne rodičov detí, ktoré do tejto škôlky chodia a poznajú aj dotyčného chlapčeka a jeho rodičov. Vraj je to drzé ťažko vychovateľné dieťa a tomu aj verím. V dnešnej dobe, keď decká na základke učiteľom tykajú, odvrávajú, nerešpektujú autority - čo z nich vyrastie? O pani učiteľku strach nemám. Tá z toho toľko vytrieska, že aj pán primátor si druhýkrát rozmyslí.... Dobrého právnika a bude. Ľudia ktorých poznám, tomu celému neveria.....

...tiež som v podstate tohoto názoru ....

Chyba je v rodičoch ....zvyšok bola lavína ...

Primátor nemal inú možnosť , dostal sťažnosť a musel ju riešiť .........
Gapo
28.01.12,09:03
Som sa zasmial, že vraj to tí rodičia už oľutovali. To nikdy, to sú určite horenosi, podľa porekadla "hovno sa dostalo na poličku a myslelo si, že je džem". Od takých sa nič iné nedočkáte, iba aroganciu. Myslia si že oni sú pupkom sveta.
Každopádne by sa nepotvrdené prípady nemali hneď mediálne roznášať ako bomba príspevok, pretože škoda čo sa tým napácha už je nevratná.
veronikasad
28.01.12,09:07
...tiež som v podstate tohoto názoru ....

Chyba je v rodičoch ....zvyšok bola lavína ...

Primátor nemal inú možnosť , dostal sťažnosť a musel ju riešiť .........
musel ju riešiť, ale nemusel medializovať ... Odkial sa o tom dozvedeli novinári ?
KatarinaNR
28.01.12,09:18
Moja malá má v škôlke super učiteľky, no ale pre istotu som to nenechala na náhodu. Ale v septembri a októbri učiteľky chodili po kreditoch :-)) tak sa aj u nej v triede striedali. Malá to neznášala dobre keď videla často samé cudzie učiteľky. Ale nikdy sa nesťažovala až na jednu a odvtedy sa ma ráno pýta či tam nebude zlá pani učiteľka a aj ju tak volá..... ale aj ráno sa predomnou pani učiteľka predviedla. Malá ju nepoznala, začala plakať, hneď na ruky, tak som ju zobrala, učiteľka sedela v triede s deťmi, opýtala som sa jej, či si ju môže prísť zobrať, že plače, keďže nevidí svoju pani učiteľku. Ona vstala a opýtala, že čo keď tu nie je jej učiteľka, a nech ju dám dole lebo to takto nepôjde, schmatla ju za ruku a zobrala do triedy, malá revala na rety a ja som začala tiež, majú presklennú triedu a tak som ju chvíľu sledovala, malá asi 10min.plakala, raz jej nepodala papierovú vreckovku alebo neutrela noc a to by mala. Malá má tri roky, moja mamina robí učiteľku v mš a počas materskej som k nej chodila a videla som. Vtedy mi bolo strašne. A keď som poobede pre ňu prišla, odvtedy to pre malú zlá pani učiteľka. Povedala som si, že keď ju tam ešte raz ráno budem vidieť, nenechám ju v ten deň v škôlke. Malá mala z nej traumu niekoľko dní, a nechcela mi ísť do škôlky. Takže môj pocit bol dobrý, potvrdila mi ho aj malá. Deti si radi vymýšľajú a tiež sú aj veľmi pravdovravné ale dospelí by mal zvážiť a presvedčiť sa v podobných situáciách ako píše stanislav ako to vlastne je. Toľko len moja skúsenosť.
SamuelSK
28.01.12,09:26
Toto je preto, lebo:

- nedostatocna vychova
- extremne nasilie v rozpravkach, hrach a filmov

Kazdy mi hovoril, ze toto je hlupost veeeeed... ze normalny clovek vie rozoznat od nasilia v hre a v realite

Ano vie, ale ked sa dieta od veku nula uci na nasilie a blbosti z rozpravok (skryte pohlavne organy, sex, od Disney-ho), tak asi to nie je az taka hluuupa myslienka...

Niekto by za to mal byt zodpovedny, ten kto ho krivo obvinil (dieta asi nie, ale skor rodicia), a proste tucne odskodne..

Ak moze nejaky prasivy a zablseny politik vysudit tisice za "ujmu na dobrom mene", preco nie aj ucitelka?

SERIOZNE, kto spravil pre spolocnost viac? Nejaky prasivec, ci ucitelka ?

huh.. jasne ako facka..

EDIT:
Nebol som tam, nemozem sudit, ani hodnotit, ale viem, ze poznam deti z blizkeho okolia, vo veku do 15r. a su to slusne povedane male bestie.. Klamu ako certi (na toto naozaj staci nechat 1 mobil v dobrom uhle a zapnutou kamerou, ale on aj tak klame).
Velmi velmi zla vychova, jedine co si dovolim je - odsudit RODICOV za zanedbanu vychovu a mali by dostsat ponaucenie (!!!)
Preco?
Pretoze aj ja som bol dieta, a vychovavali ma dobre a k dobru, robil som tiez blbosti, no nikdy to nenechali zjast tak daleko, aby to malo nejake brutalne nasledky, hold - dobra vychova :)
I ked osobne neuznavam facky, ani fyzicke tresty, skor dobre slovo - ale skutocne cielene dobre trafene slova k dietatu, vysvetlit mu to po dobrom, nevychovavat ho v strachu pred trestom, aj ked je to ucinne, nemam to rad, proste je to jednoducha cesta, dietatu treba ukazat co najviac moznosti ako moze dopadnut..

Pytam sa, co sa stane ak:
- deti budu vyrastat na blbych rozpravkach
- deti zanedbaju studium
- mlady nedostane pracu
- nebude mat ziadne hodnoty v zivote, radsej bude spekulovat ako rychlo zbohatnut
- nema ziadny ciel, zmysel zivota, nevazi si ho

Znacne mi to pripomina situaciu v roku 1914, mladici isli na front, lebo nuda.. lebo to bolo zabavne, nieco nove, adrenalinove.. (a dnes, ti isty "mladici" hovoria (zle z druhej vojny), ze to bola fatalna chyba, nevnimali nepriatela ako cloveka, ale ako ciel, nevedeli preco strielaju, atd.. jednoducho masaz mozgu..)

Ja len dufam, ze to je fakt len moja paranoja, alebo zhoda okolnosti a nie opakovanie minulosti..

Preto si myslim, ze vychova dietata je sakramensky narocna zalezitost a nemal by mat privilegium (alebo pravo?) len tak hocikto, kto vie sexovat.
majkii
28.01.12,19:38
...tiež som v podstate tohoto názoru ....

Chyba je v rodičoch ....zvyšok bola lavína ...

Primátor nemal inú možnosť , dostal sťažnosť a musel ju riešiť .........

Podľa mňa v tomto prípade primátor fatálne zlyhal nie len profesionálen, ale aj morálne a ľudsky medializovaním veci, ktorá nebola riadne vyriešená v medziach zákon. Namiesto toho, aby pri riešení sťažnosti postupoval striktne v súlade so zákonom a snažil sa o zistenie skutočnosti vec riešil tak, že mohol poškodiť druhého účastnika konania. Zásadné zlyhanie vidím v tom, že pri prešetrovaní sťažnosti mala byť učiteľka, proti ktorej sťažnosť smerovala oboznámená s predmetom sťažnosti a mala jej byť daná možnosť na vyjadrenie.
zákon o sťažnostiach § 15 Oboznamovanie s obsahom sťažnosti
Orgán verejnej správy príslušný na vybavenie sťažnosti je povinný bezodkladne oboznámiť toho, proti komu sťažnosť smeruje, s jej obsahom v takom rozsahu a čase, aby sa jej prešetrovanie nemohlo zmariť. Zároveň mu umožní vyjadriť sa k sťažnosti, predkladať
doklady, písomnosti, informácie a údaje potrebné na vybavovanie sťažnosti.
buchač
28.01.12,20:32
Podľa mňa v tomto prípade primátor fatálne zlyhal nie len profesionálen, ale aj morálne a ľudsky medializovaním veci, ktorá nebola riadne vyriešená v medziach zákon. Namiesto toho, aby pri riešení sťažnosti postupoval striktne v súlade so zákonom a snažil sa o zistenie skutočnosti vec riešil tak, že mohol poškodiť druhého účastnika konania. Zásadné zlyhanie vidím v tom, že pri prešetrovaní sťažnosti mala byť učiteľka, proti ktorej sťažnosť smerovala oboznámená s predmetom sťažnosti a mala jej byť daná možnosť na vyjadrenie.
zákon o sťažnostiach § 15 Oboznamovanie s obsahom sťažnosti
Orgán verejnej správy príslušný na vybavenie sťažnosti je povinný bezodkladne oboznámiť toho, proti komu sťažnosť smeruje, s jej obsahom v takom rozsahu a čase, aby sa jej prešetrovanie nemohlo zmariť. Zároveň mu umožní vyjadriť sa k sťažnosti, predkladať
doklady, písomnosti, informácie a údaje potrebné na vybavovanie sťažnosti.
...vyjadrenie by mala podať vyšetrovateľovi v trestnom konaní .....tam by mala možností habadej ........a nie ten § 15 ...

...to len na margo zákona ...v tom mohol mať primátor pravdu ...v tomto prípade by išlo o niečo iné asi ....


No tiež si myslím , že tá celá kauza bola len totálny lapsus zo strany rodičov .......boh vie , čo si tým všetkým dokázať chceli .....
2009
29.01.12,02:06
Nuž ja som si toto prečítala už pred založením témy. Nepáčilo sa mi to. Rodič nemusí byť objektívny ak sa zľakne a zareaguje skratovo..považujem to za prirodzené. Ale za prirodzené nepovažujem ako je to medializované. Neverím, že sa to stalo takto. Tá učiteľka asi skúšala niečo... nuž kontroverzné. Nie som pedagóg ale nepáčilo by sa mi ako rodičovi ak by moje dieťa bolo skúšané z únosu. Veď to asi nie je reálne na čo deti stresovať???
misoft
29.01.12,13:58
Celá "kauza" má dve roviny:
Rovinu rodiča, ktorý sa obáva "týrania" svojho dieťaťa a rovinu učiteľky, ktorá sa "zabavnou" formou snaží naučiť deti, ako sa majú zachovať v krízových situáciách.
K prvému - rodičia: je od nich pekné, že sa o dieťa boja, ale neuvedonujú si, že bez bližšieho vysvetlenia od učiteľky o "podivnom spôsobe" ju rovno obvinili - mali nejaké dôkazy? Nepoznajú niečo ako krivé obvinenie? To je trestné.
K druhému - učiteľka: je tiež od nej pekné, že sa snaží zverené deti naučiť, ako sa majú zachovať v krízových situáciách, ale mohla tento spôsob aspoň oznámiť rodičom, aby vedeli, čo bude robiť a ako. Potom by k takýmto nedorozumeniam nedošlo.
K primátorovi - musel konať, to sa nedá zaprieť, lenže to robil veľmi, veľmi neprofesionálne, keď to zverejnil. Nepozná pojem prezumpcia neviny? Človek je dovtedy nevinný, dokiaľ sa mu nedokáže vina. Žiaľ, on učiteľku rovno označil za vinnú.

Pokiaľ aj rodičia stiahli obvinenie - škoda je na svete. Rodičia teraz budú vyzerať ako blbci, učiteľka má po kariére (bude sa to s ňou ťahať možno až do dôchodku). Primátor - ten na 50% urobil to, čo mal, ale ďalších 50% to pohnojil.
Pokiaľ sa preukáže nevina učiteľky (ja byť na jej mieste) - podať na rodičov tr. oznámenie zo spáchania tr.činu krivého obvinenia a žiadať morálne odškodné . To iste by mala urobiť aj voči osobe primátora - veď ju rovno označil za vinnú.
jana č.
30.01.12,10:10
Sledujem túto "udalosť" od začiatku, ako sa o nej začalo písať v tlači i v TV. Toľko reakcí v denníku Korzár som už dávno nečítala. Zhrnula by som to asi takto: väčšina sa postavila na stranu učiteľky (samozrejme), tých pár na opačnej strane nebudem komentovať. Moja mama je už na dôchodku, bola učiteľkou, riaditeľkou aj metodičkou v materskej škôlke. Svoju prácu si často "nosila" aj domov. Dovolím si preto povedať, že s postupmi učiteľky v tomto prípade súhlasím, nakoľko o tejto práci trošku viac viem. A som aj matka... Je veľa ľudí na rôznych postoch, ktorí si svoju prácu odfláknu, ale aj takých, ktorí majú z nej radosť a snažia sa ju vylepšiť, ozvláštniť. Hlavne pri práci s deťmi je to veľké plus. Aj keď nie každý rodič to vie oceniť a kladne prijať. Hlavne, ak to jeho dieťa nenapreduje s ostatnými... Keď sa nezviditeľni v triede dieťa, tak sa musia rodičia. A ROVNO v televízii a bulváre. A popritom sa zviditeľnia aj iní. Aj keď na začiatku nedomyslia dôsledky. Ja si skôr myslím, že učiteľka je mladá a šikovná, tak toto ju nepoloží, skôr ju to posilní a poučí. Kto bude mať z toho traumu na celý život sú rodičia a ich dieťa. Ľudia v ich okolí vedia, o koho ide. A dajú im svoje "nesympatie" najavo. A tomu chlapcovi nezávidím...
sisima
30.01.12,10:42
môjho manžela v škôlke priväzovali k stoličke a zatvárali do "búdy" skrinky od ležadiel, ale len dovtedy, kým pochopili, že toto nie je správna cesta, manžel robil pre ostatné deti divadlo, ked mali spat, nespal nikto! bol nezvládnuteľný...v mojom škôlkárskom veku aj školskom učitelia bežne bili deti a nepamatám si, žeby nejaký rodič šiel na políciu atd... ešte neposlušnému decku doma naložil... a bol kľud... a deti mali pred učiteľmi rešpekt a aj rodičia si učiteľov vážili...

tento prípad je myslím o niečom inom, čo vypláva na povrch neskôr... keby moje dieťa učiteľka názorne učila o nebezpečenstvách bola by som jej vdačna...
ale ľudia su imbecilní... niekde na východe zase opačne učiteľky zo škôlky obvinila otca, že sex.zneužíva svoju dcéru... a preukázateľne si to vymysleli, no zákon vraj stojí na strane dieťaťa, a urobili peklo, nielen otcovi, ale aj tomu dievčatku a celej ich rodine...s tým človekom sa takého obvinenie ponesie ešte dlho, ak nie, navždy...
petermikuláš
30.01.12,11:48
Vážení, tu netreba nič špekulovať. certifikované klinicko psychologické vyšetrenie dieťaťa potvrdí, alebo vyvráti podozrenia.
Pokiaľ sa takéto neurobí, nemá cenu o tom špekulovať.
Pokiaľ ho nikto doteraz neurobil tak sme naozaj v banánistane.
ela77
30.01.12,15:24
Ak si dobre pamätám, tak primátor mesta Prešov je známy advokát, ale v tomto prípade sa zachoval absolútne neprofesionálne. Aj keby bola učiteľka ozaj vinná, tak vynášať súdy pred prešetrením je v tomto prípade nanajvýš nesprávne, hlavne ak nikto ešte nedal oficiálnu sťažnosť, alebo žalobu. Sťažnosť od rodičov síce šla, ale na nesprávne miesto a asi vôbec neboli v škôlke zisťovať napr. u riaditeľky, čo sa deje. Veď to nejde o nejakých výrostkov na základke, ale o deti v MŠ. Škoda, že neukázali rodičov o koho skutočne šlo. Primátor síce sa akože vyjadroval potom inak, ale jeho pôvodný ortieľ hneď na začiatku bol bez zisťovania akoby ozaj išlo o tr. skutok. A keď už sťažnosť, tak asi na odbor školstva a nie priamo primátorovi, alebo on mal túto sťažnosť bez vyjadrovania sa zatiaľ, posunúť na odbor školstva.
Zimama
30.01.12,18:56
Celé je to čudné... :o

Ak by sa dialo niečo, s čím by som ako rodič nebola spokojná, najprv by som sa opýtala pani učiteľky prípadne ostatných rodičov, lebo je jasné, že dieťa v tomto veku nevie podať veci objektívne, aj keby ako chcelo (nehovoriac o tom, že niektoré majú aj "bujnejšiu fantáziu" resp. pospájajú si veci, ktoré sa síce skutočne stali, ale do úplne neskutočných súvislostí...).
(Keď mi kedysi moja 6-ročná dcéra "žalovala" na spolužiačky alebo aj na pani učiteľku, stačilo jej povedať, že sa pôjdem opýtať do školy pani učiteľky, ako to bolo, a hneď prosila - "nechoď, nechoď, ja som si to trošku vymyslela". :---)

Ak by som nebola spokojná s vyjadrením pani učiteľky, šla by som za riaditeľkou, a ak by ma ani to neuspokojilo, tak postupne vyššie a vyššie (zriaďovateľ, školská inšpekcia, ministerstvo, primátor...).

Rodičia - tí sú tiež všelijakí... Ak je pravda to, čo tu písala Gabhus...

No tak na toto mi nedá nereagovať. Poznám osobne rodičov detí, ktoré do tejto škôlky chodia a poznajú aj dotyčného chlapčeka a jeho rodičov. Vraj je to drzé ťažko vychovateľné dieťa a tomu aj verím. V dnešnej dobe, keď decká na základke učiteľom tykajú, odvrávajú, nerešpektujú autority - čo z nich vyrastie? ....
...a keď si k tomu pridám, čo bolo písané v tom článku v Korzári (***Ako T. Šebešová uviedla, s rodičmi takmer päťročného žiaka nemala žiadny spor. Dokonca týždeň pred údajným incidentom si ich zavolala, aby riešili zhoršené správanie dieťaťa: „Bol to veľmi otvorený rozhovor.“*** Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/6233245/presovska-ucitelka-odmieta-obvinenie-z-tyrania-skolkara.html#ixzz1kyIPE3Ym)
...tak si viem veľmi dobre predstaviť, že im možno otvorene povedala veci, týkajúce sa rodinného prostredia a rodinnej výchovy, no a sa naštvali, tak ich nič lepšie nenapadlo, len napísať primátorovi... :rolleyes::confused:
(V jednej MŠ mi nedávno vraveli, že mamička sa sťažovala na pani učiteľku, lebo núti jej 4-ročné dieťatko, aby sa samo obliekalo a vyzliekalo, keď idú na prechádzku... :---:cool::()

Najčudnejší je však pre mňa postup primátora - a ten by už nejaké životné a hlavne profesionálne skúsenosti mohol mať...

... Primátor nemal inú možnosť , dostal sťažnosť a musel ju riešiť .........
No hej, ale možno by na začiatok stačilo pozvať si k sebe na kávičku rodičov + pani učiteľku a vypočuť si verziu každej strany, najprv jednotlivo, a potom možno aj konfrontačne - nech by rodičia (ktorí chcú zostať v anonymite...prečo asi...:cool:) do očí povedali pani učiteľke, čo im dieťa doma povedalo a čo si o tom oni myslia... Je dosť možné, že rovno tam by to aj bolo skončilo, lebo napísať primátorovi - ministrovi - prezidentovi ... - je v podstate ľahšie, ako povedať to do očí resp. otvorene pred človekom, ktorého sa to (bytostne) týka.

A ak sa ukáže nevina pani učiteľky, budem jej držať palce, keď podá trestné oznámenie a žiadosť o "bolestné" ona - možno by stačilo na primátora ;):---, lebo ten by (na rozdiel od "anonymných rodičov") mal naozaj vedieť, čo robí...
majkii
30.01.12,19:17
....
Pokiaľ aj rodičia stiahli obvinenie - škoda je na svete. Rodičia teraz budú vyzerať ako blbci, učiteľka má po kariére (bude sa to s ňou ťahať možno až do dôchodku). Primátor - ten na 50% urobil to, čo mal, ale ďalších 50% to pohnojil.
Pokiaľ sa preukáže nevina učiteľky (ja byť na jej mieste) - podať na rodičov tr. oznámenie zo spáchania tr.činu krivého obvinenia a žiadať morálne odškodné . To iste by mala urobiť aj voči osobe primátora - veď ju rovno označil za vinnú.

Myslím, že voči rodičom nemôže byť vyvodená trestnoprávna zodpovednosť, pretože podanie sťažnosti sa nesmie stať podnetom ani dôvodom na vyvodzovanie dôsledkov, ktoré by sťažovateľovi spôsobili akúkoľvek ujmu.
fosgeen
30.01.12,19:41
Presne tak ako Zimama píše, že primátor by mal vedieť, čo robí. Dnes je éra všelijakých nepravdivých anonymov, že ako právnik by nemal takéto niečo dopustiť. Keď pôjdem za ním, že mi jeho pracovníčka niečo spravila, tiež hneď by volal média a vyhodil by svoju pracovníčku. Však tak sa tiež dá rýchlo zamestnať potom na voľné pracovné miesta. Som babkou trojročnej vnučky, ktorá chodí do škôlky už rok. Tiež si nemohla zvyknúť na novú pani učiteľku, keď ju ráno videla, tak plakala vždy. Tak som chytila rozum do hrsti - však už mám výchovu svojich za sebou a doma som jej rozprávala pekné ale vymyslené príbehy o pani Novej učiteľke, ako je teraz určite smutná , pretože nie je v škôlke, ako ju veľmi ľúbi a pod. Trvalo to dlhé dva týždne, ale nakoniec si na seba zvykli a dnes je to učiteľka č. 1. A to pre to, že som tej pani učiteľke verila. Dokonca som ju prosila o strpenie, že malá si určite zvykne. Som rada že to vyšlo a nemusela som hľadaťvymyslené špinavosti, čo tá potvora učiteľka asi mojej vnučke robí. Od primátora by som si žiadala odškodné za zničenie mojej povesti. Všetci v okolí nie sú rovnaký a niekto tomu uverí a niekto nie.
Zimama
30.01.12,19:43
...zažila som niekoľko prípadov, keď sa na učiteľa opodstatnene sťažovalo viacero rodičov za jeho správanie k deťom, niektorí radšej preložili dieťa do inej triedy alebo školy, lebo bolo veľmi ťažké takého učiteľa "odstaviť" (v "najlepšom" prípade ho akurát tak preložili na inú školu v zriaďovateľskej pôsobnosti) - to asi preto, že žiaden rodič nenapísal tomu správnemu primátorovi... ;):---:cool:
trisestri
30.01.12,20:00
myslel som ze primator ma viacej rozumu,sklamal ma-najprv mal vec sam preverit aklebo poverit kompetentnu osobu,az by si nevedel poradit v ramci svojich kompetencii,az potom sa mal vyjadrovat pre media-ak ma svoje kompetencie a svojich ludi,tak mal vec preverit a spravodlivo vyhodnotit,neviem dovod preco s tym isiel do medii bez preverenia objektivnej pravdy.
buchač
30.01.12,20:15
...primátor si užil svojich pár dní slávy ...

Ľudia ho hneď hodnotili ako správneho , razantného , energického človeka aký má byť na zodpovednom poste - primátora...

...a zostatok názorov ....blá ,blá ............každé čudo tri trvá ....jeho sa to už netýka - predsa konal ........či ....???
Dáša_
30.01.12,21:38
Zažila som v praxi jeden prípad - babka udala svojho vnuka, že zneužíva jej pravnuka - svojho syna. Milá pani vyšetrovateľka bez preverenia čohokoľvek a kohokoľvek okamžite poslala po otca zásahovú jednotku a do vyšetrovačky. Dieťa umiestnili do detskej nemocnice, kde ho týždeň vyšetrovali a hľadali všemožne stopy po násilnostiach. Nič nenašli. Potom začali konečne sa zaoberať aj babkou. Až keď im začala vykladať, ako jej sám diabol chodí pozerať do okien, aké má obludné rohy a podobné veci a zistili, že sa sťažuje na všetko a na všetkých, bolo nariadené aj jej psychiatrické vyšetrenie. Ak si dobre pamätám, bolo jej nariadené aj liečenie, ale mám pocit, že ho odmietla absolvovať.
Celá táto peripetia trvala presne 28 dní, kým sa otcovi podarilo dostať z vyšetrovacej väzby. A v dedine už nikto nikdy z neho podozrenie nesňal.
A to všetko preto, že pani vyšetrovateľka bola veľmi horlivá. Vraj nemohla riskovať, že babka má naozaj pravdu.
Aj tu bol tuším pán primátor veľmi horlivý...
Zimama
30.01.12,21:53
...primátor si užil svojich pár dní slávy ... doteraz jej mal málo?

Ľudia ho hneď hodnotili ako správneho , razantného , energického človeka aký má byť na zodpovednom poste - primátora...

...a zostatok názorov ....blá ,blá ............každé čudo tri trvá ....jeho sa to už netýka - predsa konal ........či ....???


Zažila som v praxi jeden prípad - babka udala svojho vnuka, že zneužíva jej pravnuka - svojho syna. Milá pani vyšetrovateľka bez preverenia čohokoľvek a kohokoľvek okamžite poslala po otca zásahovú jednotku a do vyšetrovačky. Dieťa umiestnili do detskej nemocnice, kde ho týždeň vyšetrovali a hľadali všemožne stopy po násilnostiach. Nič nenašli. Potom začali konečne sa zaoberať aj babkou. Až keď im začala vykladať, ako jej sám diabol chodí pozerať do okien, aké má obludné rohy a podobné veci a zistili, že sa sťažuje na všetko a na všetkých, bolo nariadené aj jej psychiatrické vyšetrenie. Ak si dobre pamätám, bolo jej nariadené aj liečenie, ale mám pocit, že ho odmietla absolvovať.
Celá táto peripetia trvala presne 28 dní, kým sa otcovi podarilo dostať z vyšetrovacej väzby. A v dedine už nikto nikdy z neho podozrenie nesňal.
A to všetko preto, že pani vyšetrovateľka bola veľmi horlivá. Vraj nemohla riskovať, že babka má naozaj pravdu.
Aj tu bol tuším pán primátor veľmi horlivý...

...smutné, veľmi smutné, že je niekto akčný za takúto cenu...
...škoda mlčať... (ako hovorievali kedysi Hlaváček s Krajíčkom)
buchač
30.01.12,22:03
...smutné, veľmi smutné, že je niekto akčný za takúto cenu...
...škoda mlčať... (ako hovorievali kedysi Hlaváček s Krajíčkom)

...na vojne sme zvykli vravievať ...

Jeden iniciatívny blbec je horší ako rota záškodníkov ...
Zimama
31.01.12,11:16
Tak to máš pravdu - ja tomu hovorím, že niekto je aktívny, a niekto až rádioaktívny... :---
misoft
31.01.12,12:27
....alebo je taký aktívny, až je reaktívny (ako raketa)....
sasenkak
31.01.12,15:27
Ja si spominam na dalsi pripad z PO ,ked na zaklade vyjadrenia a podozrenia "jednej" pani ucitelky, obvinili policajta zo sexualneho zneuzivania dcery. Pani ucitelka si pravdepodobne takymto sposobom vyrovnavala ucty.
Pripad nie je stale dorieseny a jedna rodina ma kompletne zniceny zivot a vyzera to tak,ze pre policajtov prezumpcia neviny neplatí:mad:
Ale vyzera to tak,ze pani ucitelka si uz uvedomila,ze prestrelila a zivot bude mat zbabrany aj ona.Bozie mlyny melu pomaly ale isto.
misoft
31.01.12,16:25
Kuwa - niečo mi gebuľou preletelo (ale nie guľka 9mm :D) - ááá - už to mám: Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne!
Gabhus
01.02.12,12:15
Ľudia, mňa napadlo minule - reprízovali Bambuľku - starší vedia - dedo Jozef dostal mašľou previazanú škatuľku a v nej dievčatko Bambuľku. Pozerala som a trochu so mnou zamávalo. Podľa dnešných kritérií by dedo Jozef nebol dedkom ktorý učí dievčatko slušnosti a dobrote, ale asi pedofil? Tak mi to celé pripadá s dnešnou výchovou. Sama mám fotku - pardón, ale ako nemluvňa ma tatko vyfotil - no bez ničoho. Bol nejako vyšinutý? Dnes sa zo všetkého robí kovbojka a začína mi to vadiť. Pamätám sa na prípad toho policajta - čo vraj všetko robil, no za našich čias sa bežne dala bábätku pusa s prepáčením na ritku a nikto nič neriešil. Deti behali v horúčavách "len tak" a nesledovali ich davy pedofilov. Nuž čo, poučili sme sa od iných a máme kauzy a o čom písať....... Akosi tomu prestávam rozumieť. A vy?
trisestri
01.02.12,12:26
Ľudia, mňa napadlo minule - reprízovali Bambuľku - starší vedia - dedo Jozef dostal mašľou previazanú škatuľku a v nej dievčatko Bambuľku. Pozerala som a trochu so mnou zamávalo. Podľa dnešných kritérií by dedo Jozef nebol dedkom ktorý učí dievčatko slušnosti a dobrote, ale asi pedofil? Tak mi to celé pripadá s dnešnou výchovou. Sama mám fotku - pardón, ale ako nemluvňa ma tatko vyfotil - no bez ničoho. Bol nejako vyšinutý? Dnes sa zo všetkého robí kovbojka a začína mi to vadiť. Pamätám sa na prípad toho policajta - čo vraj všetko robil, no za našich čias sa bežne dala bábätku pusa s prepáčením na ritku a nikto nič neriešil. Deti behali v horúčavách "len tak" a nesledovali ich davy pedofilov. Nuž čo, poučili sme sa od iných a máme kauzy a o čom písať....... Akosi tomu prestávam rozumieť. A vy?

cely svet na hlavu uz postaveny co cakat v spolocnosti kde hviezdami su Martinka z Turca a Melisko,kde decku nemozete dat po zadku,ale decka mozu tyrat zvierata,byt drze,kradnut,sikanovat,rozpravat oplzlo atd
jana č.
29.06.12,07:52
ttp://presov.korzar.sme.sk/c/6437644/tyranie-v-presovskej-skolke-nebolo-primator-sa-ospravedlnil.html
veronikasad
29.06.12,07:56
ttp://presov.korzar.sme.sk/c/6437644/tyranie-v-presovskej-skolke-nebolo-primator-sa-ospravedlnil.html
Včera som sledovala vyjadrenie prešovského primátora. Že na podnet rodičov konal - OK, ale na čo k tomu potreboval tlačovku novinárov som nepochopila doteraz. Učiteľka si od neho verejné ospravedlnenie (aj s tou kyticou) určite zaslúžila.
Stanislav 1975
29.06.12,07:58
akože ako som písal už pri zakladaní témy bola to nehorázna zákernosť a hyenizmus, že takto bez dokazov odsúdime hneď človeka...- btw. niesú rodičia ktorí toto rozpútali nejako právne stíhateľní?
misoft
29.06.12,08:42
Rodičia použili západný spôsob - najprv obviň, potom zisťuj (analógia "Najprv strieľaj, potom sa pýtaj!")
misoft
29.06.12,08:43
Neoľutovali - radšej sa "zdekovali"!
misoft
29.06.12,08:47
V celom prípade sa zabudlo na jedno - prezumpcia neviny. Okamžite bola učiteľka uznaná vinnou. To čo urobil primátor (podstúpenie polícii) - toto urobiť musel, ale zverejniť to hneď verejnosti - zabudol na tú prezumpciu - taký vzdelaný človek a takto sa kopne. Ospravedlnenie je jedna vec (aspoň to!), ale obvinenie bez dôkazov - to je už druhá (horšia) vec.

BTW: učiteľka môže ešte zvážiť aj podať na rodičov tr. oznámenie z tr. činu krivého obvinenia Zákon 300/2005 §345 ods. 1), ods. 2) písm. a), b)
buchač
29.06.12,12:08
...
BTW: učiteľka môže ešte zvážiť aj podať na rodičov tr. oznámenie z tr. činu krivého obvinenia Zákon 300/2005 §345 ods. 1), ods. 2) písm. a), b)
...ja osobne by som už zvažoval len jedinú vec.....

Výšku finančného odškodnenia ......

...a kedže predpokladám , že uvedení rodičia určite núdzou netrpia ( peniaze robia divy , že následne dokonalost sama ) na rozdiel od tých tzv. chudákov - rodičov s nulovým kontom , tak to odškodnenie by bolo určite 5 miestne číslo ...
misoft
29.06.12,18:04
....99999€ - keď päťmiestne, tak päťmiestne!