Zavrieť

Porady

Kto sme , čo sme, kde sme- tak ľahko zničíme človeka..? :-(,ohavnosť v PO

Doslova ma rozzúrila táto informácia ktorá bola aj v správach včera

http://krimi.cas.sk/clanok/215660/strasne-podozrenie-v-materskej-skole-tyrala-ucitelka-chlapca-5.html

j
e smutné, že aj keď na už na 1 pohlad ide o vymyslenú vec, klamstvo, nakoľko tieto udalosti nemohli nastať, keďže triedy v školkach sú prakticky otvorené, je tam stále kopu učiteliek ostatných a veci tu opísane by sa fakt mohli udiať niekde v uzatvorenej komunite( možno v nejakom ústave), ALE učiteľku už dopredu odsúdia, zakážu jej styk s deťmi a aj keď pravda podľa mňa vyjde najavo,ale už bude mať na sebe doživotne šrám, kvoli tomu,že ju niekto krivo obvinil...-prečo ju nevypočuli a pod.?toto je ohavnosť čo sa stalo v prešove...-chuderka učiteľka-má pokazený celý život...
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
a? nezvykol si si,že si na Slovensku?resp. Bananistane?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ani mne sa to nezda pravdive.
Keby sa take nieco dialo, myslim, ze aj ostatne deti by o tom doma povedali, co videli v skolke...

A tiez mi je divne, ze rodicia si to nesli vyriesit a vydiskutovat najskor za ucitelkou, pripadne riaditelom skoly, ale hned posielali oficialnu staznost primatorovi a zapojili do toho media...
6 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Presne tak Arizona. Čím je dieťa menšie, tým je pravdovravnejšie a úprimnejšie. Keby deti niečo také videli alebo zažili, tak by sa o tom určite dozvedeli aj iní rodičia a riešili by to. Určite sa aspoň časť rodičov zaujíma, čo deti robili v škôlke, ako sa hrali a deti radi rozprávajú do detailov. Neuniklo by to tým druhým rodičom. Mám pocit, že tu ide o osobnú pomstu. Je tam veľa medzier, ktoré sa dúfam potvrdia v prospech učiteľky, ale má zničený celý život ako Stanislav píše. Hlavne že pán primátor je hrdina, ako rýchlo zasiahol. Bez toho, aby najskôr veci prešetril. Typické.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Niekedy udalosti prasknú vďaka detskej úprimnosti. Ako napr., keď dieťa doma spomenie, že dostáva na hodinách hudby zákusky.... chlapcom. Dokázalo sa, letela na mieste.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tí rodičia sú fakt pekné svine- ako som ráno písal...

http://korzar.sme.sk/c/6233245/preso...-skolkara.html
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Koľko bitky som ja v škole dostal od učiteľov.A tu som.Koľko som jej rozdal - farára,riaditeľa školy,predsedu JRD,futbalového rozhodcu,žandára,švagra...To je americká politika v praxi v Európe.
Toho rodiča by som si podal,ejbohamu!
0 0
erika911 erika911

erika911 je offline (nepripojený) erika911

Ja si myslim ze uz rodicia to davno olutovali co spravili. A maly by trosku viac pocuvat svoje dieta mozno to vysvetlil velmi zle a oni zakrocili.Ja mam tiez deti a ktovie ako by som to brala ja. Ale stým ze ju nikto nevypocul tak stym nesuhlasim treba si vypocut obidve strany a v pritomnosti rodicov a maleho.Deti si niekedy domyslaju a my musime ich dobre poznat aby sme neurobili take podobne konecne zavery ako urobili oni majte sa
0 0
erika911 erika911

erika911 je offline (nepripojený) erika911

Vy tiez velmi rýchlo sudite rodicov ja som z Prešova a bol taký pripad.Tuto učitelku som pocuvala nevyzera nato ale nikdy neviete....
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Myslím si, keby skúsená detská psychologička pred vyšetrovaním bola spravila v triede " hodinu pravdy ", detičky by určite povedali, či také niečo sa udialo, alebo nie. A starosta aj s riaditeľkou škôlky mohli mať kľudné sny. Takto to dotyčnú učiteľku úplne zničí, aj keď dokáže svoju nevinu.
10 0
erika911 erika911

erika911 je offline (nepripojený) erika911

Ano a hlavne by to mala urobit riaditelka, podstate vsetko zorganizovat.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

No tak na toto mi nedá nereagovať. Poznám osobne rodičov detí, ktoré do tejto škôlky chodia a poznajú aj dotyčného chlapčeka a jeho rodičov. Vraj je to drzé ťažko vychovateľné dieťa a tomu aj verím. V dnešnej dobe, keď decká na základke učiteľom tykajú, odvrávajú, nerešpektujú autority - čo z nich vyrastie? O pani učiteľku strach nemám. Tá z toho toľko vytrieska, že aj pán primátor si druhýkrát rozmyslí.... Dobrého právnika a bude. Ľudia ktorých poznám, tomu celému neveria.....
6 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Len aby si sa nesklamal: v dnešnej dobe Goríl a Sasaniek niet nádeje na spravodlivosť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Gabhus Pozri príspevok
No tak na toto mi nedá nereagovať. Poznám osobne rodičov detí, ktoré do tejto škôlky chodia a poznajú aj dotyčného chlapčeka a jeho rodičov. Vraj je to drzé ťažko vychovateľné dieťa a tomu aj verím. V dnešnej dobe, keď decká na základke učiteľom tykajú, odvrávajú, nerešpektujú autority - čo z nich vyrastie? O pani učiteľku strach nemám. Tá z toho toľko vytrieska, že aj pán primátor si druhýkrát rozmyslí.... Dobrého právnika a bude. Ľudia ktorých poznám, tomu celému neveria.....
...tiež som v podstate tohoto názoru ....

Chyba je v rodičoch ....zvyšok bola lavína ...

Primátor nemal inú možnosť , dostal sťažnosť a musel ju riešiť .........
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Som sa zasmial, že vraj to tí rodičia už oľutovali. To nikdy, to sú určite horenosi, podľa porekadla "hovno sa dostalo na poličku a myslelo si, že je džem". Od takých sa nič iné nedočkáte, iba aroganciu. Myslia si že oni sú pupkom sveta.
Každopádne by sa nepotvrdené prípady nemali hneď mediálne roznášať ako bomba príspevok, pretože škoda čo sa tým napácha už je nevratná.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač Pozri príspevok
...tiež som v podstate tohoto názoru ....

Chyba je v rodičoch ....zvyšok bola lavína ...

Primátor nemal inú možnosť , dostal sťažnosť a musel ju riešiť .........
musel ju riešiť, ale nemusel medializovať ... Odkial sa o tom dozvedeli novinári ?
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Moja malá má v škôlke super učiteľky, no ale pre istotu som to nenechala na náhodu. Ale v septembri a októbri učiteľky chodili po kreditoch :-)) tak sa aj u nej v triede striedali. Malá to neznášala dobre keď videla často samé cudzie učiteľky. Ale nikdy sa nesťažovala až na jednu a odvtedy sa ma ráno pýta či tam nebude zlá pani učiteľka a aj ju tak volá..... ale aj ráno sa predomnou pani učiteľka predviedla. Malá ju nepoznala, začala plakať, hneď na ruky, tak som ju zobrala, učiteľka sedela v triede s deťmi, opýtala som sa jej, či si ju môže prísť zobrať, že plače, keďže nevidí svoju pani učiteľku. Ona vstala a opýtala, že čo keď tu nie je jej učiteľka, a nech ju dám dole lebo to takto nepôjde, schmatla ju za ruku a zobrala do triedy, malá revala na rety a ja som začala tiež, majú presklennú triedu a tak som ju chvíľu sledovala, malá asi 10min.plakala, raz jej nepodala papierovú vreckovku alebo neutrela noc a to by mala. Malá má tri roky, moja mamina robí učiteľku v mš a počas materskej som k nej chodila a videla som. Vtedy mi bolo strašne. A keď som poobede pre ňu prišla, odvtedy to pre malú zlá pani učiteľka. Povedala som si, že keď ju tam ešte raz ráno budem vidieť, nenechám ju v ten deň v škôlke. Malá mala z nej traumu niekoľko dní, a nechcela mi ísť do škôlky. Takže môj pocit bol dobrý, potvrdila mi ho aj malá. Deti si radi vymýšľajú a tiež sú aj veľmi pravdovravné ale dospelí by mal zvážiť a presvedčiť sa v podobných situáciách ako píše stanislav ako to vlastne je. Toľko len moja skúsenosť.
2 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Toto je preto, lebo:

- nedostatocna vychova
- extremne nasilie v rozpravkach, hrach a filmov

Kazdy mi hovoril, ze toto je hlupost veeeeed... ze normalny clovek vie rozoznat od nasilia v hre a v realite

Ano vie, ale ked sa dieta od veku nula uci na nasilie a blbosti z rozpravok (skryte pohlavne organy, sex, od Disney-ho), tak asi to nie je az taka hluuupa myslienka...

Niekto by za to mal byt zodpovedny, ten kto ho krivo obvinil (dieta asi nie, ale skor rodicia), a proste tucne odskodne..

Ak moze nejaky prasivy a zablseny politik vysudit tisice za "ujmu na dobrom mene", preco nie aj ucitelka?

SERIOZNE, kto spravil pre spolocnost viac? Nejaky prasivec, ci ucitelka ?

huh.. jasne ako facka..

EDIT:
Nebol som tam, nemozem sudit, ani hodnotit, ale viem, ze poznam deti z blizkeho okolia, vo veku do 15r. a su to slusne povedane male bestie.. Klamu ako certi (na toto naozaj staci nechat 1 mobil v dobrom uhle a zapnutou kamerou, ale on aj tak klame).
Velmi velmi zla vychova, jedine co si dovolim je - odsudit RODICOV za zanedbanu vychovu a mali by dostsat ponaucenie (!!!)
Preco?
Pretoze aj ja som bol dieta, a vychovavali ma dobre a k dobru, robil som tiez blbosti, no nikdy to nenechali zjast tak daleko, aby to malo nejake brutalne nasledky, hold - dobra vychova
I ked osobne neuznavam facky, ani fyzicke tresty, skor dobre slovo - ale skutocne cielene dobre trafene slova k dietatu, vysvetlit mu to po dobrom, nevychovavat ho v strachu pred trestom, aj ked je to ucinne, nemam to rad, proste je to jednoducha cesta, dietatu treba ukazat co najviac moznosti ako moze dopadnut..

Pytam sa, co sa stane ak:
- deti budu vyrastat na blbych rozpravkach
- deti zanedbaju studium
- mlady nedostane pracu
- nebude mat ziadne hodnoty v zivote, radsej bude spekulovat ako rychlo zbohatnut
- nema ziadny ciel, zmysel zivota, nevazi si ho

Znacne mi to pripomina situaciu v roku 1914, mladici isli na front, lebo nuda.. lebo to bolo zabavne, nieco nove, adrenalinove.. (a dnes, ti isty "mladici" hovoria (zle z druhej vojny), ze to bola fatalna chyba, nevnimali nepriatela ako cloveka, ale ako ciel, nevedeli preco strielaju, atd.. jednoducho masaz mozgu..)

Ja len dufam, ze to je fakt len moja paranoja, alebo zhoda okolnosti a nie opakovanie minulosti..

Preto si myslim, ze vychova dietata je sakramensky narocna zalezitost a nemal by mat privilegium (alebo pravo?) len tak hocikto, kto vie sexovat.
Naposledy upravil SamuelSK : 28.01.12 at 09:39
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

buchač Pozri príspevok
...tiež som v podstate tohoto názoru ....

Chyba je v rodičoch ....zvyšok bola lavína ...

Primátor nemal inú možnosť , dostal sťažnosť a musel ju riešiť .........
Podľa mňa v tomto prípade primátor fatálne zlyhal nie len profesionálen, ale aj morálne a ľudsky medializovaním veci, ktorá nebola riadne vyriešená v medziach zákon. Namiesto toho, aby pri riešení sťažnosti postupoval striktne v súlade so zákonom a snažil sa o zistenie skutočnosti vec riešil tak, že mohol poškodiť druhého účastnika konania. Zásadné zlyhanie vidím v tom, že pri prešetrovaní sťažnosti mala byť učiteľka, proti ktorej sťažnosť smerovala oboznámená s predmetom sťažnosti a mala jej byť daná možnosť na vyjadrenie.
zákon o sťažnostiach § 15 Oboznamovanie s obsahom sťažnosti
Orgán verejnej správy príslušný na vybavenie sťažnosti je povinný bezodkladne oboznámiť toho, proti komu sťažnosť smeruje, s jej obsahom v takom rozsahu a čase, aby sa jej prešetrovanie nemohlo zmariť. Zároveň mu umožní vyjadriť sa k sťažnosti, predkladať
doklady, písomnosti, informácie a údaje potrebné na vybavovanie sťažnosti.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majkii Pozri príspevok
Podľa mňa v tomto prípade primátor fatálne zlyhal nie len profesionálen, ale aj morálne a ľudsky medializovaním veci, ktorá nebola riadne vyriešená v medziach zákon. Namiesto toho, aby pri riešení sťažnosti postupoval striktne v súlade so zákonom a snažil sa o zistenie skutočnosti vec riešil tak, že mohol poškodiť druhého účastnika konania. Zásadné zlyhanie vidím v tom, že pri prešetrovaní sťažnosti mala byť učiteľka, proti ktorej sťažnosť smerovala oboznámená s predmetom sťažnosti a mala jej byť daná možnosť na vyjadrenie.
zákon o sťažnostiach § 15 Oboznamovanie s obsahom sťažnosti
Orgán verejnej správy príslušný na vybavenie sťažnosti je povinný bezodkladne oboznámiť toho, proti komu sťažnosť smeruje, s jej obsahom v takom rozsahu a čase, aby sa jej prešetrovanie nemohlo zmariť. Zároveň mu umožní vyjadriť sa k sťažnosti, predkladať
doklady, písomnosti, informácie a údaje potrebné na vybavovanie sťažnosti.
...vyjadrenie by mala podať vyšetrovateľovi v trestnom konaní .....tam by mala možností habadej ........a nie ten § 15 ...

...to len na margo zákona ...v tom mohol mať primátor pravdu ...v tomto prípade by išlo o niečo iné asi ....


No tiež si myslím , že tá celá kauza bola len totálny lapsus zo strany rodičov .......boh vie , čo si tým všetkým dokázať chceli .....
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Nuž ja som si toto prečítala už pred založením témy. Nepáčilo sa mi to. Rodič nemusí byť objektívny ak sa zľakne a zareaguje skratovo..považujem to za prirodzené. Ale za prirodzené nepovažujem ako je to medializované. Neverím, že sa to stalo takto. Tá učiteľka asi skúšala niečo... nuž kontroverzné. Nie som pedagóg ale nepáčilo by sa mi ako rodičovi ak by moje dieťa bolo skúšané z únosu. Veď to asi nie je reálne na čo deti stresovať???
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať