Stefan2005
27.01.12,17:35
od včera nový poskytovateľ DSL internetu (na linkách Telekomu).
Prinesie to trochu konkurencie do stojacich monopolných vôd ST ?
viacej tu: http://www.zive.sk/orange-spusta-dsl-uz-dnes-s-nizsimi-cenami-nez-telekom/sc-3-a-298684/default.aspx
Stefan2005
27.01.12,16:41
rád by som, keby prví užívatelia ORANGE DSL internetu tu uviedli svoje skúsenosti: napr. rýchlosť vybavenia objednávky, prípadné komplikácie z prechodu od ST k ORANGE, kvalita a deklarovná rýchlosť pripojenia, rýchlosť odstraňovania výpadku signálu, ...
Zdá sa, že konečne výhodnejšia (ale len na slovenské pomery - v zahraničí je to o moc výhodnejšie) cenová alternatíva pre tých, pre ktorých bol ST jediná voľba.
misoft
27.01.12,16:43
od včera nový poskytovateľ DSL internetu (na linkách Telekomu).
Prinesie to trochu konkurencie do stojacich monopolných vôd ST
Poskladaj si zvýraznené - stačí aby Slovak Telekom len "niečo" naznačil a Orange je nahratý a bude musieť upravovať cenník. Konkurencia je len v poskytovaní, v prenose (pokiaľ ide po linkách ST) má navrch ST.
mecky
27.01.12,16:50
telekom ale s linkami nemoze robit co chce, musi ich poskytnut ostatnym za regulovanu cenu, az tak cierne by som to teda nevidel,
skor moze byt problem s podporou na ceste zakaznik-orange-telekom

ceny maju zatial nastavene bezkonkurencne, za podpobnu cenu su momentalne u konkurencie ponuky bud pomalsie alebo s FUP
Stefan2005
27.01.12,16:55
Poskladaj si zvýraznené - stačí aby Slovak Telekom len "niečo" naznačil a Orange je nahratý a bude musieť upravovať cenník. Konkurencia je len v poskytovaní, v prenose (pokiaľ ide po linkách ST) má navrch ST.

... ak by ORANGE dal rovnakú cenu za DSL internet ako má STelekom, čo by motivovalo niekoho prejsť k nemu ? Linky si prenajal, ak sa zmestí do novej ceny, je to jeho vec. Na západ je to výnosné pre poskytovateľov i pri polovičných cenách...

P.S. ... prvá reakcia ST http://www.zive.sk/nova-akcia-telekomu-pevny-internet-na-100-dni-zadarmo/sc-3-a-298728/default.aspx
vraj na reakciu cien Orange treba počkať niekoľko mesiacov... Zatiaľ to vychádza, že pri 6MBit/s je Orange lacnejší o cca 1/3 čo je 9€.
Fero11
27.01.12,18:00
Podla mna je to jedna banda, ci sa to vola orange, telekom, O2 .... vsetky toky smeruju k jednej financnej skupine (MAFIA). Nas stat (nie len nas) je totalne v sracke a ako som napisal, je riadeny mafiou (toto co teraz vidime v televizii ako napr. gorila, sasanka atd .... a ich aktery ako su robo, miki, ivan, jirko atd ... su len obycajny medialny pajaci)
OK dost bolo.
Ak bude mat pomaranc take ceny ako deklaruje, bez agregacie, bez FUP-u ... nemam dovod ostavat pri telekome. Dufam, ze sa uz konecne rozhodnu investovat aj do VDSL, kedze optiku pre mensie mesta tak skoro robit nebudu. Nasi zapadny bratia to uz budu mat nejaky piatok http://www.dsl.cz/clanek/2297-telefonica-o2-zrychluje-pripojeni-pres-dsl-spousti-vdsl
Stefan2005
27.01.12,18:49
...Ak bude mat pomaranc take ceny ako deklaruje, bez agregacie, bez FUP-u ... nemam dovod ostavat pri telekome...l (http://www.dsl.cz/clanek/2297-telefonica-o2-zrychluje-pripojeni-pres-dsl-spousti-vdsl)

... však to, mám ešte 4 mesiace do vypršania viazanosti
mecky
27.01.12,18:51
ja 3 :)
Mila123
27.01.12,18:52
... však to, mám ešte 4 mesiace do vypršania viazanosti
mne ostáva už iba 23 mesiacov.....:D
Fero11
27.01.12,18:52
tak 4 mesiace musis vydrzat a potom prejdi :) ja mam 7 mes...
Stefan2005
28.01.12,08:36
tak som si prepočítal novú ponuku Telekomu pre Turbo3 od 1.2.2012:

3 mesiace x 0,00€ + 21 mesiacov x 25,99€ = 545,79€
pritom do 31.1.2012 ponúkajú:
6 mesiacov x 6,99€ + 18 mesiacov x 25,99€ = 509,76€

výsledok - po oznámení cien Orange S-Telekom zareagoval (či nezareagoval?) - výsledok - pri 24 mesačnej viazanosti zvýšenie o 36,03 € (t.j. o vyše 1.085 Sk) !!!

Tomu hovorím konkurečná cena !
Fero11
28.01.12,09:10
este si zabudol odpocitat 20€ pri objednavke cez NET
Predpokladam, ze telekom pojde dole z cenami (pretoze vsetci ktorym konci viazanost, prejdu ku konkurencii)
Stefan2005
28.01.12,09:33
este si zabudol odpocitat 20€ pri objednavke cez NET
Predpokladam, ze telekom pojde dole z cenami (pretoze vsetci ktorym konci viazanost, prejdu ku konkurencii)

no odpočítanie bonusu za objednávky cez net platí do 31.1. i od 1.2., takže na rozdiel v cene a jeho zvýšení to nemá vplyv.
... a s tým prechodom - ak nezmenia ceny, tak áno.
zolco
17.02.12,03:06
Podla mňa teraz Orange spravil dobrý ťah voči Poskytovatelom DSL Internetu.Konečne konkurencia!Nech sa prebudia z toho okrádania,hlavne Telecom.Však dobrá reklama oblbne každého,česť výnimkám.Ja mám ešte mesiac u SWANU,a prechádzam.U Swanu mám 3,6 mbps,agregácia 1:20 za skvelú cenu 19,60Eur,a u Orangeu budem mať 6 mbps bez agregácie za 17 Eur.No nie je to velký rozdiel?
zolco
17.02.12,03:11
T-com,je velký špekulant,vedia sa dobre zahrávať s cenami.Moji rodičia doplatili na nich celé dva roky!HEHEHE!
KoxXxo
17.02.12,06:16
Z Telekomu do Orangeu je ako z kaluže do blata.
Fero11
17.02.12,15:51
Kazdy clovek si to vie prepocitat a porovnat + preverit obmedzenia. Telekom vychadza o nieco drahsie ako orange, ale ja mam telekom asi 10 rokov a neviem co su to vypadky (samozrejme, ked nejaky robosi prekopali optiku tak som mal asi 24 hod "TMU" ale inak su moc stabilny a agregaciu tiez nepocitujem.
Ak by mal aj orange tak isto stabilny net (neviem ako to funguje ci pouzivaju aj zariadenia, severy telekomu, alebo maju vlastne) a keby boli napr. pri viazanosti 12-18-24 len o par euro lacnejsi, tak prejdem ku nim.
Alebo zajdem do t - centra a spisem s nimi individualnu zmluvu, ktora je na takej cene alebo mensia ako orange .... ak povedia, ze sa to neda, tak dovi dopo o rok (mozno)
zolco
17.02.12,15:52
No máš pravdu,ale to blato je asi lepšie!
zolco
17.02.12,15:54
Milý Fero11!Keby som mal aj ja optiku,tak by som skákal 3 metre od radosti!!!
Fero11
17.02.12,17:52
Milý Fero11!Keby som mal aj ja optiku,tak by som skákal 3 metre od radosti!!!
Bavime sa o DSL, napokon aj tema sa tak vola.
Ja som mal na mysli optiku, ktora ide do ustredne, to bolo cele mesto off-line :D
Ja mam net DSL po metalike a to dokonca este tahany po stlpoch
Stefan2005
05.05.12,13:09
AlbertM
05.05.12,14:54
Ja mám dobrú skúsenosť, od 1.4 bežala výpovedná lehota v T-Com tak som 2.4 šiel do predajne ORANGE a za hodinku som odchádzal aktívnym kredit-internetom a modemom HUAWEI E173 a s podpísanou zmluvou na DSL 6/0,512 s termínom pripojenia 1.5, keďže do 30.4 ešte beží T-Com Turbo-3 6/0,512. No a v predajni som zažil prekvapenie, nakoľko som bol podrobne oboznámený so všetkými detailmi zmluvy, ako napr. možnosť zmeny rýchlosti hore aj DOLU, možnosť kedykoľvek počas viazanosti si na 1 až X mesiacov požičať modem za poplatok 0,99€ mesačne a kedykoľvek ho vrátiť, a ešte aj upozornenie na výšku zmluvnej pokuty pri vypovedaní zmluvy počas viazanosti!!! Čo väčšina predajcov zamlčí a nájdeš ju až v podrobnom cenníku alebo VOP. A to som pre mizerný prístup k zákazníkom a neochotu ponúknuť lepšiu cenu od ORANGE s mobil. číslom v 2010 odišiel do T-Mobil
Tak a už to frčí! 30.4 o 23:59 som zmazal T-Com login v modeme a následne vložil ORANGE login (ktorý prišiel mailom 20.4) po reštarte okamžite fungovalo spojenie na 100% bezstratový PING Rýchlosť rovnaká ako u T-COM 5,5-5,6/0,55
A výsledok: Oplatilo sa!!!!:D:D Výpadok pripojenia 0 minút pri zmene operátora a finančná úspora je značná

http://www.zive.sk/telekom-ma-pre-vernych-podpultove-ceny/sc-3-a-300495/default.aspx
T-Com Magio internet pre verných 23,99€ / mesiac 24 x 23,99€ = 575,76€ / 24 mesiacov
T-Com Hard-kampaň (bol to boj!) 20,99€ / mesiac 24 x 20,99€ = 503,76€ / 24 mesiacov
Orange cenníková cena 16,98€ / mesiac 24 x 16,98€ = 407,52€ / 24 mesiacov
Úspora : 168,24 € prípadne 96,24€ / 24 mesiacov:):)
Stefan2005
05.05.12,15:02
...Orange cenníková cena 16,98€ / mesiac 24 x 16,98€ = 407,52€ / 24 mesiacov
Úspora : 168,24 € prípadne 96,24€ / 24 mesiacov:):)

... no po terajšej ponuke telekomu tá tvoja orange cenníková cena nič moc - po zvýšení rýchlosti budem mať 5120kbps za 24*15€, t.j. 360€ za 24 mesiacov... dúfam, že ľady sa pohli v stojacich vodách poskytovateľov i-pripojení
AlbertM
05.05.12,15:14
... no po terajšej ponuke telekomu tá tvoja orange cenníková cena nič moc - po zvýšení rýchlosti budem mať 5120kbps za 24*15€, t.j. 360€ za 24 mesiacov... dúfam, že ľady sa pohli v stojacich vodách poskytovateľov i-pripojení
Po zmene bude moja rýchlosť zvýšená zo 6 Mbps na 10 Mbps takže treba porovnávať porovnateľné! Orange 3000/512 kbps ktorá sa zvýši na 5120/512kbps za 11,99€x24 t.j 287,76€ za 24mesiacov. čo je zase úspora 72,24€:)
Stefan2005
05.05.12,15:25
Po zmene bude moja rýchlosť zvýšená zo 6 Mbps na 10 Mbps takže treba porovnávať porovnateľné! Orange 3000/512 kbps ktorá sa zvýši na 5120/512kbps za 10,99€x24 t.j 263,76€ za 24mesiacov. čo je zase úspora 96,24€:)

si si istý, že aj orange bude zvyšovať ?

formulácia "Telekom nové rýchlosti ponúkne aj veľkoobchodným partnerom" ešte nemusí znamenať, že partneri to automaticky dajú koncovým zákazníkom (hoci to nevylučujem).

okrem toho, neviem, či sa netešíš predčasne z tých 10 Mbps (hoci uvádzaš BA, tak to môže byť), lebo prevážna väčšina ústrední Telekomu túto rýchlosť nepodporuje - napr. u mňa je to max. 8 Mbps...
Fero11
05.05.12,15:34
mali by zvysovat vsetci operatori, ktori pouzivaju linky telekomu
Stefan2005
05.05.12,15:56
mali by zvysovat vsetci operatori, ktori pouzivaju linky telekomu

ak všetci zvýšia, bolo by to fajn
Fero11
06.05.12,03:44
AlbertM
07.05.12,11:53
podhygmin:-)
07.05.12,12:11
orange je megasračka
mecky
07.05.12,12:13
mas aj nejaky konkretny dovod na tento fekalny výlev?
Drobec4
30.05.12,08:57
Našiel sa niekto kto to používa (Oragne) už nejaký ten piatok a má s tým skúsenosti ?
tmhwk
30.05.12,09:26
Mame Orange DSL v centre BA, asi dva-tri mesiace. Najnizsi pausal. Uplna spokojnost, rychlost taka ako je deklarovana, ping normalny. Navyse rychlosti sa budu bezplatne navysovat v juni/juli. Zriadenie trochu chaoticke - po snad dvoch tyzdnoch od podpisu zmluvy sa ozval monter Telekomu ze teda pride zapojit linku. Na druhy den po zapojeni prisla z Orange sms s menom a heslom. To sme nastavili v adsl routeri (ten sme kupili v orange, ale vacsina ludi si ho asi prenajima, takze mozno je postup pri prenajme trochu iny) a internet odvtedy ide bez vypadkov.

Takze na strane Orange problem nebude, skor si myslim ze tvoja spokojnost so sluzbou bude podmienena kvalitou telefonnych liniek ktore si Orange prenajima od Telekomu. A ak su stare, prehnite a zarusene, pripadne si daleko od telefonnej ustredne, tak ti net pojde zle a pomaly. Ak su ok tak nebude problem.
Drobec4
30.05.12,11:13
Ďakujem za info.
Ešte by som chcel technické info.
Keď došiel technik z telekomu, tak pri pripojení dotiahol kábel do bytu? alebo čo sa tam deje ??? (mám nachystaný kábel ktorý vedie z prípojného miesta smerom na povalu, tam chcem vedieť, či mu to bude vyhovovať) , aby som vedel spraviť predprípravu, na koľko u mňa to bude trochu komplikovanejšie....
Ďakujem
Fero11
30.05.12,12:09
To sa neda takto poradit, musi to vidiet technik a on posudi ci sa to da, alebo nie

btw ak ma este niekto od orange DSL, tak nech da vediet. Zvazujem prejst od telekomu k orange, nielen z hladiska ceny, ale aj z hladiska FUPu, pocul som vsak, ze niektori maju s orange trocha problemy, hlavne vo vecernych hodinach (spicke).
Ja som od ustredne vzdusnou ciarou 100m a kabel moze byt tak do 200m takze s rychlostou by problem nemal byt. S telekomom som zatial spokojny uz asi 6-7 rokov, ale stve ma ich blby fup
Stefan2005
30.05.12,12:11
T...S telekomom som zatial spokojny uz asi 6-7 rokov, ale stve ma ich blby fup

aký majú FUP ?
mecky
30.05.12,12:16
turbo 1,2 120GB
turbo 3,4 240GB
po prekroceni klesne rychlost down/up na 256/128 kbit
tmhwk
30.05.12,13:14
my sme mali natiahnuty existujuci kabel po davno zrusenej pevnej linke, takze stacilo ze ho zapojil v "rozvodnej skrini", ktora je pri vchode do bytoveho domu - praca na 5 minut. nie som si isty co konkretne myslis pod "pripojnym miestom", ale predpokladam ze technikovi bude vcelku jedno ako to mas spravene a rozvedene po dome, on iba otestuje ci je kabel funkcny v ucastnickej zasuvke v mieste pripojenia (v byte).


Ďakujem za info.
Ešte by som chcel technické info.
Keď došiel technik z telekomu, tak pri pripojení dotiahol kábel do bytu? alebo čo sa tam deje ??? (mám nachystaný kábel ktorý vedie z prípojného miesta smerom na povalu, tam chcem vedieť, či mu to bude vyhovovať) , aby som vedel spraviť predprípravu, na koľko u mňa to bude trochu komplikovanejšie....
Ďakujem
Stefan2005
30.05.12,13:21
turbo 1,2 120GB
turbo 3,4 240GB
po prekroceni klesne rychlost down/up na 256/128 kbit

ďakujem, našiel som o tom viacej:

http://www.zive.sk/t-com-datove-fup-aj-pre-stahovacov-ktori-ho-nepodpisali/sc-3-a-289035/default.aspx

... teda FUP sa začne uplatňovať po upozornení listom od Telekomu.
mecky
30.05.12,13:49
ďakujem, našiel som o tom viacej:

http://www.zive.sk/t-com-datove-fup-aj-pre-stahovacov-ktori-ho-nepodpisali/sc-3-a-289035/default.aspx

... teda FUP sa začne uplatňovať po upozornení listom od Telekomu.
ale nemusia to tak robit, upozornenie je ich "dobra vôla"
Taci
02.06.12,05:11
Ahojte, ja som mal roky net od T-comu, ale keď prišla ponuka od Orange-u, tak som neváhal...ide to po tej istej metalickej linke, mám vyššiu rýchlosť za nižšiu cenu. Keď mi prišiel login a heslo od oranžového operátora a potvrdenie, že net od nich je aktívny, tak som volal do T-comu, či mi už zrušili ten od nich.Tvrdili, že áno, ale stále mi net frčal..., po nalogovaní routra loginom od Orange-u mi net ide pekne, žiadny problém.
madalah
03.07.12,13:58
Ahojte, ja teda spokojná nie som....pred mesiacom sme sa nasťahovali do dedinky medzi Trnavou a Piešťanami a rozhodovali sme sa pre internet, zvíťazil Orange s dsl internetom...4.6. som podpísala zmluvu, 12.6. tu bol router a 18.6. zapojil technik z Telekomu káble....Odvtedy márne čakám, kedy mi Orange pošle sms s údajmi na prihlásenie, internet proste nefunguje. Prevolala som majland na Expert linku a stále mi boli poskytnuté iné informácie. Najnovšie je chyba na strane Telekomu, že ešte stále akosi "neukončila" proces inštaláicie, či čo a preto mi Orange nemôže poslať sms...neviem ani, ako mám ďalej postupovať. Vraj má Orange 26 pracovných dní na sfunkčnenie služby, ktoré ubehnú presne o týždeň...ak mi dovtedy nepríde sms, neviem, čo ďalej...už som volala aj do Telekomu, prečo to vlastne tak zdržujú, zajtra budem volať zase....ozaj nechápem, kde vlastne je problém, keď už 15 dní máme natiahnuté káble.Som maximálne znechutená, nenapadlo by mi, že to tak dlho potrvá...ako zistím, ako ďaleko som od rozvodne resp. ústredne? Dík za radu...
Fero11
03.07.12,15:54
Co viem, tak o technologiu sa stara stale telekom (majetok, dslami, linky atd ... su ich). Teoreticky by som sa informoval u telekomu, ci linka, ktoru ti do domu natiahli je funkcna. Ale ty vlastne s telekomom nemas nic riesit, pretoze net mas (budes mat :) ) od orange.
Volanie nema cenu. Najlepsie je ak pojdes do zakaznickeho centra a povies im, nech ta uz nes**u a nech ta zapoja, lebo sa nas***s ty a zmluvu vypovies.
emzetperx
26.07.12,14:14
HI, ja som tiež naštvaný ako čert na všetkých aj na telekomunistov a orindž taktiež. 29. 6. som podpísal zmluvu, 23. 7. bol u mňa technik z tikomu aby preveril linky, blbosť riadna, predtym som mal od nich linku.O dva dni nato sms-ka z orindžu s prihlasovacimi udajmi. Skušam nič. Na nete čítam vraj rooter d-link 2541R(tíkomácky) niektorým nefunguje. Volam na infolinku, odpoveď porucha. Fasa, ešte ani nespustili a porucha. Idem osobne do orindžu nech mi predaju teda ich ruter ak su s d-linkom problemy, že nemožu, lebo net nie je aktivny,mam si zavolať na infolinku a posuriť ich. Volam na infolinku, odpoveď. internet vam pojde keď sa prihlasite s prihlasovacimi udajmi automaticky bude net aktivny. Vravim fajn,ale ako keď mi asi ruter nejde a v orindži mi nevedia predať ruter lebo nemam net aktivny, že to je vylučene. Ak mate poruchu max za dva dni to bude OK. H.VNO, nič sa nedeje. Idem späť do orindžu, nemam aktivny net,nevedia mi router predať,musim čakať na sms-ku v zneni, možete využivať službu ! Tak dokedy mam čakať??? Vraj mam narok na kreditny internet za 1,-€. H.VNO! Nemajú ho vraj už vyše tri mesiace v orindži. NUž ja nie som spokojny zatiaľ vôbec.
AlbertM
26.07.12,15:29
Ak máš podpísanú zmluvu a prihlasovacie údaje , tak ti v predajni zapožičajú modem TP-LINK TD-W8951ND Cena za prenájom zariadenia je 0,99 € mesačne. pozri stránku http://www.orange.sk/web/internet/internet-na-doma-dsl.html záložka zariadenia alebo si kúp napríklad http://www.agem.sk/produkty/sietove-produkty/metalika-aktivne-prvky/adsl/xdsl-routre-modemy-108-669-1654.html od 12,50€. Ale ja mám zatiaľ veľmi pozitívne skúsenosti,(pozri môj príspevok na stane 3) pri prechode z T-Com na Orange nebol ani minútový výpadok a teraz po zvýšení na 10Mbit/s to frčí takto http://www.speedtest.net/result/2085474519.png.
Fero11
26.07.12,17:15
@ emzetperx
Ak si v orange robil migraciu, tak by to malo fungovat po zmene mena a hesla
Ja to budem tak robit v septembri (do vtedy musism mat telekom (viazanost))
To ze d-link 2541R(tíkomácky) nefunguje je nejaka blbost, pretoze komplet vsetko ostava tak isto ako predtym, len sa ti zmeni meno a heslo a cislo uctu kde budes posielat peniaze.
Orange nevyuziva len linky telekomu, ale funguje aj na zariadeniach telekomu.
Telekom je sice super, do teraz nemam ziadny problem, spolahlivost pripojenia je u mna asi 99,9%.
Zlakomil som sa na orange, pretoze cenu ma o niekolko € mesacne nizsiu ako telekom a nema FUP (a kedze pouziva linky a technicke vybavenie od telekomu, tak spolahlivost by sa nemala menit)
Vlado40
26.07.12,18:56
Ani raz som nepostrehol ,aby bol v ponuke d-link 2541R.Aj teraz je tam iba D-Link DSL-2641R a na ten je aj novší firmware.
mecky
26.07.12,20:45
2641r ma naozaj s original firmware s ktorym bol dodany od tcomu problem, viacero ludi hlasilo vypadky
firmware 1.09 EU by mal byt funkcny

som sa chystal ze si to sam otestujem, ale okolnosti ma donutili vymenit firmware uz teraz, prechadzam k orange az od 1.8.
ak sa dostanem k povodnemu firmware a bude cas tak to mozno otestujem
Fero11
27.07.12,04:08
sthruska
27.07.12,05:35
mimotemy //HI, ja som tiež naštvaný ako čert na všetkých aj na telekomunistov
Prečo nemá nikto rád komunistov.?
mecky
27.07.12,06:58
tu je moznost ze to bola este starsia verzia routru, na v.B1 to ide v pohode, alebo ktovie co ten uzivatel robil :)
emzetperx
27.07.12,07:44
Albert - nemôžu mi ho údajne zapožičať, nakoľko majú u mňa vo formulári niečo blokované, že sa zariadenie nedá pridať, kým je môj net v inštalácii, teda nie je aktívny. Tupci orindžácky.

Fero11 - nefunguje nič, kontrolka DSL na rutri len bliká.

Vlado - máš pravdu je to 2641R

mecky - upgradoval som aj firmware na 1.09 a nič sa nemenilo čo sa týka prihlásenia na net, akurát už ani kontrolka DSL na routri neblikala

Sthruska - ja som nepísal že nemám rád komunistovmimotemy
sthruska
27.07.12,08:28
A toto je čo?
ja som tiež naštvaný ako čert na všetkých aj na telekomunistov :eek:
Veď sa na tom zasmej. Išlo len o srandu - slovnú hračku. Ale pomôcť Ti neviem.
Fero11
27.07.12,09:23
Albert - nemôžu mi ho údajne zapožičať, nakoľko majú u mňa vo formulári niečo blokované, že sa zariadenie nedá pridať, kým je môj net v inštalácii, teda nie je aktívny. Tupci orindžácky.

Fero11 - nefunguje nič, kontrolka DSL na rutri len bliká.

Vlado - máš pravdu je to 2641R

mecky - upgradoval som aj firmware na 1.09 a nič sa nemenilo čo sa týka prihlásenia na net, akurát už ani kontrolka DSL na routri neblikala

Sthruska - ja som nepísal že nemám rád komunistovmimotemy

A ty si migroval, alebo si od telekomu odisiel , chvilu si net nemal vobec a po case si prisiel k orange, alebo ako to je ?
Lebo co ja viem, tak pri migracii nic nerobis, len si zmenis prihlasovacie udaje
Vlado40
27.07.12,12:52
emzetperx
27.07.12,14:23
A ty si migroval, alebo si od telekomu odisiel , chvilu si net nemal vobec a po case si prisiel k orange, alebo ako to je ?
Lebo co ja viem, tak pri migracii nic nerobis, len si zmenis prihlasovacie udaje


Ano, zrušil som net v T-come, urobil novú zmluvu v Orangei. A čakám.

Vladom, aktuálne mám tento firmware.
Fero11
27.07.12,14:47
Ja predpokladam, ze v modeme problem nebude, to je jedno ci mas dlink, asus, ovislink etc ... Dolezite je aby to bol standard ADSL do 8Mbps, ADSL2 do 12Mbps a ADSL2+ do24Mbps.
V orange musis povedat, ze modem mas taky aky chcu pocut aby si mal, cize ked ti ponukaju TP-LINK TD-W8951ND, povedz ho mas, ale ze ti to aj tak nejde.
Vlado40
27.07.12,15:31
Zrejme je to iba vojna medzi Telekom a Orange.Telekom vypol ale nezapol s novým menom a heslom od Orange.Skús naspäť nahodiť staré meno a heslo.
Paťulo Hrvol
27.07.12,18:34
ja som si pred 2 týždňami dával ten Orange DSL internet...za 2 týždne od podpísania zmluvy prišiel technik preveriť dostupnosť internetu v mojom byte. O týždeň neskôr prišli 2 technici zapojiť kábel k internetu a internet ide úplne super bez problémov :) na smsku s prihlasovacími údajmi som čakal 2 dni od zapojenia internetu tými 2 technikmi:)
emzetperx
27.07.12,23:32
Paťulo - a dostal si okrem tejto sms-ky aj dáku inakšiu napr. že už môžeš využívať túto službu ??? Lebo v Orindži mi tvrdili, že to že dostanem prihlasovacie údaje ešte nič neznamená, musím vraj dostať aj smsku druhú, že to už fachčí.
Fero11
28.07.12,04:10
No to by si mal mat v z,luve od kedy to ma fachcit :) (lebo od vtedy by si mal aj platit)
AlbertM
28.07.12,07:40
Paťulo - a dostal si okrem tejto sms-ky aj dáku inakšiu napr. že už môžeš využívať túto službu ??? Lebo v Orindži mi tvrdili, že to že dostanem prihlasovacie údaje ešte nič neznamená, musím vraj dostať aj smsku druhú, že to už fachčí.
19.4 som dostal mail s loginom a heslom. 1.5 minútu po polnoci som zmenil heslo a login v modeme a net okamžite plnohodnotne fungoval. SMS s textom ,,Vazeny zakaznik, sluzba Internet na doma DSL Vam bola uspesne aktivovana.Orange,, so dostal 1.5.o 15:58 čiže 16 hodín po prihlásení sa k internetu:).
Ashley26
28.07.12,08:44
ak môžem pridať moju skúsenosť:
vo februári som začala vybavovať dsl internet od orangeu. za 3 týždne prišli technici z Tcomu a povedali, že nám to nepôjde, lebo je tu preťažená sieť. hovorím si čože? veď tu máme dokopy 30 domov!!! tak som šla opäť do orangeu, povedala im to, tak opäť spravili novú zmluvu. technici prišli zase o 3 týždne a na počudovanie dalo sa to zapojiť. potom som musela čakať na wifi router, ktorý mi tiež došiel asi za nejaké 3 týždne. a ešte predtým mi sľúbili akýsi modem za 1 euro, že kým zapoja net, ale doteraz ho nemám - a to je jún, lebo ho vraj nemajú. tak som sa nakoniec pustila zapojiť net do pc. myslíte, že to šlo? máme rodinný dom, tak z prízemia na vyššie poschodie to ani nešlo. takže teraz mám wifi naťahané káblami cez okná hore, kde je pc, ešteže to aspoň notebook chytí. jednoducho, nie som veľmi spokojná, ťahalo sa to vlastne od februára a zapojili mi ho na konci apríla. a router je vlastne v prenájme, tak čo bude o 2 roky netuším...
Paťulo Hrvol
28.07.12,12:59
ak môžem pridať moju skúsenosť:
vo februári som začala vybavovať dsl internet od orangeu. za 3 týždne prišli technici z Tcomu a povedali, že nám to nepôjde, lebo je tu preťažená sieť. hovorím si čože? veď tu máme dokopy 30 domov!!! tak som šla opäť do orangeu, povedala im to, tak opäť spravili novú zmluvu. technici prišli zase o 3 týždne a na počudovanie dalo sa to zapojiť. potom som musela čakať na wifi router, ktorý mi tiež došiel asi za nejaké 3 týždne. a ešte predtým mi sľúbili akýsi modem za 1 euro, že kým zapoja net, ale doteraz ho nemám - a to je jún, lebo ho vraj nemajú. tak som sa nakoniec pustila zapojiť net do pc. myslíte, že to šlo? máme rodinný dom, tak z prízemia na vyššie poschodie to ani nešlo. takže teraz mám wifi naťahané káblami cez okná hore, kde je pc, ešteže to aspoň notebook chytí. jednoducho, nie som veľmi spokojná, ťahalo sa to vlastne od februára a zapojili mi ho na konci apríla. a router je vlastne v prenájme, tak čo bude o 2 roky netuším...

Tiež mi sľúbili modem za 1 euro, pokým mi zapoja internet, ale nedočkal som sa...Vraj ho už nemajú a čakajú, kedy im prídu ďalšie. A čo sa týka toho prepojenia rodinného domu, neviem ako "kvalitný" dáva Orange, ale môj vlastný, ktorý som si kúpil za 16 eur mi v minulosti pokryl celý rodinný dom + aj záhradu, čiže chybu hľadajte len v kvalite routeru, ktorý vám poskytli. Ja osobne by som zvážil kúpu vlastného routera a ten ich by som im vrátil, na ten sa viazanosť nevzťahuje:)
Paťulo Hrvol
28.07.12,13:08
19.4 som dostal mail s loginom a heslom. 1.5 minútu po polnoci som zmenil heslo a login v modeme a net okamžite plnohodnotne fungoval. SMS s textom ,,Vazeny zakaznik, sluzba Internet na doma DSL Vam bola uspesne aktivovana.Orange,, so dostal 1.5.o 15:58 čiže 16 hodín po prihlásení sa k internetu:).

tak isto to bolo aj u mňa, o 22:00 som dostal sms s prihlasovacími údajmi, ktoré som si zapísal do routeru a internet fungoval. Smska o aktivácii mi prišla až na druhý deň poobede:)
Fero11
07.09.12,05:17
Od septembra som uz aj ja premigroval do orange. Prislo mi e-postou meno a heslo, vymenil som ho za telekomunisticke, bez netu som bol asi 5 sek. :) Co sa tyka technickej stranky, tak sa nic nezmenilo. Jedina zmena bude taka, ze zaplatim skoro o polovicu menej ako doteraz :)
btw telekom maju tak sikovny marketingovy team :) teraz ponukaju magio net pre novych zakaznikov, je tam nejaka cena, zlava na 100 dni a zlava pri objednani cez NET 10€, resp. 20€
Pre vernych zakaznikov je tiez nejaka cena (nizsia ako pre novyvh) zlava na 100 dni nie je a objednavka cez net tiez 10-20€.
Ak si to laik uzivatel spocita, tak zisti, ze cena je rovnaka ako pre verneho, tak pre noveho uzivatela (+- 2-3€ (pocital som to len pre Turbo3))
zsk-pn
12.11.12,15:49
Moje skúsenosti s prechodom na DSL od Orange:
20.09.2012 - podpis zmluvy s Orange-om ohľadne DSL internetu + TP s tým, že bez internetu budeme 1-3 dni. Na túto situáciu nám poslali USB mobilný, kreditný internet s 5GB.
31.10.2012 - vypnutie internetu Telekomom.
12.11.2012 - stále bez internetu, keby som sa neozval, v Orange-i o tom ani nevedia. Nikto ma doteraz nekontaktoval. Nikto nevie, čo sa deje, vraj treba byť trpezlivý...
mecky
12.11.12,18:43
je tam pri prechode trochu bordel, mne sa napr stalo ze po pdpisani zmluvy telekom prechod stopol (z dovodu ze mam ich modem, co ale nebola pravda) ale orange o tom neinformovali. na druhej strane orange na to kaslal tak isto, a 2 mesiace sa nic nedialo (internet fungoval dalej).
az ked som sa na to siel potom osobne pytat, a stravil som priamo v orangei aj s predajcom asi 40min na zakaznickej linke telekomu a zistovani kde sa to zadrhlo, sa veci pohli. spravila sa nova zmluva a od dalsieho mesiaca som bol v orange

inak uz som mal aj prvu poruchu, vyriesena bola do 24h
celkovo zatial spokojnost ako ked som bol v telekome, len za nizsiu cenu :)
Harendil
13.11.12,15:07
Čo sa týka DSL internetu od Pomarančov, mám výhrady v smere dĺžky čakania na internet. Objednávku sme zadali približne koncom júla 2012, a internet nám prišiel 6. októbra. Mali sme sto chutí tam zájsť a zrušiť to. Keď sme sa po mesiaci boli prvýkrát spýtať, povedali nám, že sa nám ospravedlňujú ale zabudli poslať objednávku. Potom prišli bez oznámenia predpoludním, lenže samozrejme sme vtedy boli všetci v práci. Bolo nám povedané , že ak sa to stane ešte raz, budú nás pokutovať. Vraj nám poslali odkaz s tým , že prídu a my sme sa mali zariadiť. Boli sme dokonca v Pomaranči prehrať odkazy a žiadne sme nemali. Po ďalšom polmesiaci prišiel technik z T-Comu premerať parametre a zaviesť linku. Približne dva týždne po tom nám kuriér priviezol router s tým, že si to máme sami zapojiť. To už však nebol problém, bol k tomu zrozumiteľný návod. No odvtedy internet ide úplne v normále, strata pingu minimálna, stabilita na správnej úrovni, bez výpadkov, bez kolísania. Problém s prechodom sme my osobne nemali žiadny.
zsk-pn
23.11.12,09:28
Tak ľady sa pohli, ale asi sa aj prepadli...
13.11.2012 Internet spojazdnený, všetko funguje do... 21.11.2012
21.11.2012 Nejde internet ani pevná linka...po informovaní sa na zákazníckej linke Orange-u mi oznámili, že na danej linke nie je ďalej možné túto službu prevádzkovať (využívať), pri čom tam dovtedy služba DSL + TP fungovali bez problémov. :-/ To je vyjadrenie z Telekomu.Vďaka za akúkoľvek radu, pomoc. :mee:
pioter007
23.11.12,18:25
ja som sa presunul k orange-u asi pred 2 mesiacmi i keď mesiac bola výpovedna lehota takže realne frčím na ich internete len necelý mesiac
musím ale skonštatovať že orange ma oproti telekomu viacero výhod - v prvom rade je to ochota pracovníkov a zároveň ich znalosti sú oproti telekomu o niečo vyššie. Ďalším pozitívom je fakt že orange Vás informuje o výške pokuty v prípade prerušenia zmluvy... v telekome sa to dočítate len malými písmenkami na konci zmluvy. zmena poskytovateľa prebiehala celkom dobre až na problém previazanosti internetu a PL keďže sme chceli zrušiť PL a internet presunúť do orange-u, ale zdalo sa to zdlhave - kým by telekom odpojil PL tak by s ňou by musel odpojiť aj internet a potom to znovu zapojiť čo malo trvať 4mesiace (dosť dlha doba bez internetu) napokon nam pracovnička orange-u poradila presunúť iba internet a PL nechať dočasne v telekome a potom ju zrušiť, no tak sme to urobili tak i keď telekom nie je schopný zrušiť iba pevnú linku (hrôza) pritom na zákaznickej linke mi tvrdia že sa to musí dať lebo nemáme na PL viazanosť. som teda zvedavý ako to s tou pevnou linkou dopadne.

Čo sa týka rýchlosti tak je to to isté ako telekom - po čase si ale skúsim dať 10mb/s (teda ak to tu bude dostupné) a budem platiť skoro rovnako ako platia v telekome za 5m/s tu je také menšie porovnanie cien internetu od orange-u a telekomu (http://www.google.sk/imgres?um=1&hl=sk&tbo=d&biw=1288&bih=675&tbm=isch&tbnid=EaoH0OfqtMZEVM:&imgrefurl=http://www.dsl.sk/article.php%3Farticle%3D12804&docid=nKjs4amcVIOMVM&imgurl=http://www.dsl.sk/images/articles/2012-07-12-upc-1.png&w=808&h=819&ei=08uvUJz5JPPE4gSP54GgBA&zoom=1&iact=hc&dur=457&sig=116398949862024401633&page=1&tbnh=134&tbnw=132&start=0&ndsp=25&ved=1t:429,r:4,s:0,i:93&tx=109&ty=116&vpx=838&vpy=141&hovh=134&hovw=132)ten text v pozadí si nevšímajte - týka sa (UPC)

Podľa mňa nič nepokazíš tým keď vyskúšaš orange - prinajmenšom to pocítiš pri faktúrach ;)
Fero11
24.11.12,12:45
Tak ľady sa pohli, ale asi sa aj prepadli...
13.11.2012 Internet spojazdnený, všetko funguje do... 21.11.2012
21.11.2012 Nejde internet ani pevná linka...po informovaní sa na zákazníckej linke Orange-u mi oznámili, že na danej linke nie je ďalej možné túto službu prevádzkovať (využívať), pri čom tam dovtedy služba DSL + TP fungovali bez problémov. :-/ To je vyjadrenie z Telekomu.Vďaka za akúkoľvek radu, pomoc. :mee:Isiel by som do telekom centra a opytal by som sa preco to tak je .... azda potrebovali kabel na pripojenie ineho zakaznika, tak tebe ho odstrihli ??
pioter007
25.11.12,20:59
zsk-pn (http://www.porada.sk/member.php?u=286098) tak určite by som s tým šiel do Orange-u - tam máš podpísanú zmluvu - tak nech s tým niečo robia a oni budú pravdepodobne naháňať telekom aak by tak neurobili tak treba naháňať ich za porušenie zmluvných podmienok.

Ja čakám že onedlho budem v podobnej situácii keďže mám net Orange a pevnú u telekomu a nedávno som im dal výpoveď na pevnú l. takže očakávam že tí babráci ma odpoja aj od netu (niečo také tam splietala) i keď neviem prečo. ale u telekomu je všetko možné.. - zruším si tam aj mobil alebo prenesiem číslo inde a kašlať na nich..
Libor12
04.03.13,13:01
Zacinam lutovat ze som podpisal ADSL v Orangei.
PO 4 dnoch bezproblemoveho 5Mb/s surfovania bez jedineho vypadku mi zrazu bol zmeneny profil na :

Downstream Upstream

SNR Margin: 16.4 11.3 db
Line Attenuation: 46.0 29.2 db
Data Rate: 2285 572 kbps
Max Rate: 12496 844 kbps
CRC: 2 0

Staznosti na Orangei nepomahaju - Tcom im odpoveda, ze sa viac ako 2MB co mam neda - zaijimave ze 4 dni to bez jedineho vypadku, problemu slapalo!!!
Takze to vyzera tak, ze Orange s tym nic nezmoze, Tcom nema absolutne zaujem to zmenit (neda sa...) a ja budem podla Orangeu musiet 2 roky platit za suuuper internet 5Mb/s co bude chodit max. 2Mb/s - to je 40% deklarovanej rychlosti. To je bomba kseft = takto sa zdieraju kuriatka = 4 dni plna rychlost, potom 2 roky ani nie 40%!!!
Orange tvrdi ze ked ide aspon 2MB/s zmluvu rusit nemozno. Takze ich to asi ani netrapi ze Tcom na to ocividne kasle a jedneho dna budem nuteny ist k Tcomu a som si isty ze zrazu aj 5Mb/s pojde...
Tak si hovorim Chicago 30 roky/AlCapone = SLOVENSKO uz 20 rokov.
mecky
04.03.13,13:29
tu by som ani telekom az slepo neobvinoval, si prilis daleko od ustredne, to ze to tebe teoreticky 4 dni slo, este neznamena ze nebol ziadny problem.
Libor12
04.03.13,14:24
Ano viem ze som daleko - suhlas tlmenie je velke, neviem aky problem mal Tcom, faktom je, ze tato sluzba mi bezala bez vypadku, bez CRC - chyb, vzdy na prvy sup ked som rano zapol modem a vzdy na stabilnu rychlost 5MB/s.
Pochopil by som keby rychlost znizili ked je problem, ale ked ziaden nie je a ja som bol spokojny, tak po ich zasahu a znizeni uz spokojny nie som. Ak ma sluzba fungovat k spokojnosti Tcomu, tak je ta zmena OK .
Nepochopim ale dovod pre znizenie tam, kde problem nebol.
Jedine ak si Tcom robi rezervu pre svojich zakkaznikov - napr. pre Magio,....
mecky
04.03.13,14:34
dovnutra telekomu nevidim ako funguju, ale pokial viem snazia sa nepustit SNR margin pod 15dB, s vyssou rychlostou si bol na 90% pod 15, tak to upravili :)
Libor12
04.03.13,14:42
POdla toho co sa o ADSL2+ pise na forach, tak SNR nema ist pod 6dB (mal som asi 2 nasobok).
Chapal by som znizenie keby boli problemy , vypadky, vysoka chybovost,....
mecky
04.03.13,14:47
6dB je cista teoria a hlavne pre kvalitne linky, co teda u nas nieje :)
Libor12
04.03.13,14:58
Mal som 12dB, to bola prax, nie teoria. Nechapem ze to bolo treba znizit i ked to slapalo bez 1 vypadku, bez CRC chyb. Myslel som ze ta sluzba ma sluzit zakaznikovi (teda zrejme mne ?) a nie ze spokojnost ma byt v 1. rade v Tcome.
nunenko
04.03.13,15:10
Downstream
Upstream






SNR Margin


:

16.0
22.4
db





Line Attenuation


:

10.0
10.3
db





Data Rate


:

5758
572
kbps





Max Rate


:

23464
1536
kbps





CRC


:

0
0
Libor12
04.03.13,15:17
MAm SNR rovnako 16 dB.
Rozdielna je rychlost - u mna len 2300kb/s, oproti 5758 v tabulke. Je mi jasne, ze SNR klesne na 12dB ak mi prepnu 5Mb. Ale znova - 4 dni bez problemov - tak aky je dovod na znizenie ?







Downstream
Upstream






SNR Margin


:

16.7
11.3
db





Line Attenuation


:

46.0
29.2
db





Data Rate


:

2285
572
kbps





Max Rate


:

12372
840
kbps





CRC


:

2
11
mecky
04.03.13,15:23
Mal som 12dB, to bola prax, nie teoria. Nechapem ze to bolo treba znizit i ked to slapalo bez 1 vypadku, bez CRC chyb. Myslel som ze ta sluzba ma sluzit zakaznikovi (teda zrejme mne ?) a nie ze spokojnost ma byt v 1. rade v Tcome.
by som to zhrnul asi takto: to ako ti telekom "nastavil" linku sa nijako nevymyka beznej praxi pri takto dlhej linke. jednoducho mas smolu ze si prilis daleko.
takto velkemu ISP je jednotlivy zakaznik u prdele, ony si nastavia urcity standard na bezproblemovu funkcnost linky a babrat sa s jednotlivcami velmi nebudu.
dalsia vec je ze podla zmluvy, ktoru si podpisal, ani nemusia (ako ti uz bolo oznamene),
ked chces nieco garantovane tak aj to sa da zaplatit, to by sa ti ale asi oci pretocili :)
Libor12
04.03.13,17:05
Nuz babrat sa nebolo treba vobec - linka slapala 5Mb/s pri plnej spokojnosti zakaznika - pri SNR 12db, co je 2x viac ako je beznych 6dB... Ak si napriek tomu Tcom dava namahu s tym, aby este rychlost znizil na 2Mb/s (i napriek nespokojnosti zakaznika), tak to sa potom tazko chape...
Co sa garancie tyka chapem ze nie vzdy sa da dodrzat 100% co sa ponuka - ak ale ako odberatel dostanem max. 40% z toho co inzeruje/ponuka, tak neviem ci sa to da brat ako OK. Ja teda mam pocit ze so mnou "pekne vybehli".
To ako keby teplaren dodavala teplu vodu len najblizsim panelakom a zvysok obyvatelov mesta by sa v zime umyval v studenej vode s argumentom - dalej sa uz neda, voda v rurach chladne a platit by museli vsetci rovnako - aj ti co by sa kupali aj ti co by mrzli.
mecky
04.03.13,19:37
pocuj, mne to vysvetlovat nemusis, ja na to DSLAMe nesedim :D ja som ti len popisal realitu
Libor12
06.03.13,09:55
Tak po tyzdni pomaleho internetu 2Mb dnes konecne Tcom opat prepol na 5Mb. Downstream Upstream SNR Margin 12.0 8.4 db Line Attenuation 46.0 31.4 db Data Rate 5758 572 kbps Max Rate 13340 760 kbps CRC 1 0 Pred tym mala : SNR Margin : 19.8 8.6 Line Attenuation : 46.0 31.4 Data Rate : 2302 572 Max Rate : 13312 772 Takze SNR zmenou profilu slo o ca. 8dB dole a sme tam, kde sme boli pred par dnami. Problem je zda sa v Tcom merani. Zatial co mne modem TPLink ukazuje SNR 12, technikov merak len 6dB. Technik zavolal na DSLAM, tam to nechceli ale nakoniec prepli, este skusil vymenit par, ale mam pocit ze je to rovnake... Technik mi potvrdil, ze to Tcom nerad dava na takuto SNR , aj ked to zakaznikom chodi (ako mne) bez problemov. Jednoducho sa istia, aby nemali problem, ked zaprsi a linka este zhorsi SNR a internet nepojde... Okrem toho merania vraj idu v noci - a ja som modem vypinal (6W celu noc...). Takze plati stare Leninove : STAZOVAT, STAZOVAT, STAZOVAT.... a nikdy inak!
nunenko
18.04.13,11:10
mám otázku do pléna, čo znamená toto? Veď to bol neobmedzený internet bez FUP. Či nie? Limit pre prenos dát je niečo iné?




Prenesené


12989 MB 401 kB



Limit pre prenos dát


276480 MB 0 kB



Mesačné zvyšovanie limitu


0 MB 0 kB



Jednorázové zvýšenie limitu


0 MB 0 kB



Mimo predplatené


0 EUR s DPH



Aktualizované dňa


17.04.2013 17:46:28



Fakturačné obdobie


od 4.4.2013 do 3.5.2013



Celkom k úhrade


12.99 €







Operátor
Orange
Telekom
Slovanet
Swan
GTS


Rýchlosti (download / upload)
5 Mbit/s a 512 kbit/s


FUP
-
120 GB
120 GB
-
1 GB na deň *


Mesačný poplatok
10,49 € **
16,49 € **
12,90 €
14,50 €
14,82 €
Fero11
18.04.13,14:40
To si asi nemusis vsimat (orange dsl je bez fup)