Zavrieť

Porady

ORANGE - DSL internet

!
od včera nový poskytovateľ DSL internetu (na linkách Telekomu).
Prinesie to trochu konkurencie do stojacich monopolných vôd ST ?
viacej tu: http://www.zive.sk/orange-spusta-dsl...4/default.aspx
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
rád by som, keby prví užívatelia ORANGE DSL internetu tu uviedli svoje skúsenosti: napr. rýchlosť vybavenia objednávky, prípadné komplikácie z prechodu od ST k ORANGE, kvalita a deklarovná rýchlosť pripojenia, rýchlosť odstraňovania výpadku signálu, ...
Zdá sa, že konečne výhodnejšia (ale len na slovenské pomery - v zahraničí je to o moc výhodnejšie) cenová alternatíva pre tých, pre ktorých bol ST jediná voľba.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

od včera nový poskytovateľ DSL internetu (na linkách Telekomu).
Prinesie to trochu konkurencie do stojacich monopolných vôd ST
Poskladaj si zvýraznené - stačí aby Slovak Telekom len "niečo" naznačil a Orange je nahratý a bude musieť upravovať cenník. Konkurencia je len v poskytovaní, v prenose (pokiaľ ide po linkách ST) má navrch ST.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

telekom ale s linkami nemoze robit co chce, musi ich poskytnut ostatnym za regulovanu cenu, az tak cierne by som to teda nevidel,
skor moze byt problem s podporou na ceste zakaznik-orange-telekom

ceny maju zatial nastavene bezkonkurencne, za podpobnu cenu su momentalne u konkurencie ponuky bud pomalsie alebo s FUP
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misoft Pozri príspevok
Poskladaj si zvýraznené - stačí aby Slovak Telekom len "niečo" naznačil a Orange je nahratý a bude musieť upravovať cenník. Konkurencia je len v poskytovaní, v prenose (pokiaľ ide po linkách ST) má navrch ST.
... ak by ORANGE dal rovnakú cenu za DSL internet ako má STelekom, čo by motivovalo niekoho prejsť k nemu ? Linky si prenajal, ak sa zmestí do novej ceny, je to jeho vec. Na západ je to výnosné pre poskytovateľov i pri polovičných cenách...

P.S. ... prvá reakcia ST http://www.zive.sk/nova-akcia-teleko...8/default.aspx
vraj na reakciu cien Orange treba počkať niekoľko mesiacov... Zatiaľ to vychádza, že pri 6MBit/s je Orange lacnejší o cca 1/3 čo je 9€.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Podla mna je to jedna banda, ci sa to vola orange, telekom, O2 .... vsetky toky smeruju k jednej financnej skupine (MAFIA). Nas stat (nie len nas) je totalne v sracke a ako som napisal, je riadeny mafiou (toto co teraz vidime v televizii ako napr. gorila, sasanka atd .... a ich aktery ako su robo, miki, ivan, jirko atd ... su len obycajny medialny pajaci)
OK dost bolo.
Ak bude mat pomaranc take ceny ako deklaruje, bez agregacie, bez FUP-u ... nemam dovod ostavat pri telekome. Dufam, ze sa uz konecne rozhodnu investovat aj do VDSL, kedze optiku pre mensie mesta tak skoro robit nebudu. Nasi zapadny bratia to uz budu mat nejaky piatok http://www.dsl.cz/clanek/2297-telefo...l-spousti-vdsl
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Fero11 Pozri príspevok
...Ak bude mat pomaranc take ceny ako deklaruje, bez agregacie, bez FUP-u ... nemam dovod ostavat pri telekome...l
... však to, mám ešte 4 mesiace do vypršania viazanosti
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

ja 3
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Stefan2005 Pozri príspevok
... však to, mám ešte 4 mesiace do vypršania viazanosti
mne ostáva už iba 23 mesiacov.....
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

tak 4 mesiace musis vydrzat a potom prejdi ja mam 7 mes...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
tak som si prepočítal novú ponuku Telekomu pre Turbo3 od 1.2.2012:

3 mesiace x 0,00€ + 21 mesiacov x 25,99€ = 545,79€
pritom do 31.1.2012 ponúkajú:
6 mesiacov x 6,99€ + 18 mesiacov x 25,99€ = 509,76€

výsledok - po oznámení cien Orange S-Telekom zareagoval (či nezareagoval?) - výsledok - pri 24 mesačnej viazanosti zvýšenie o 36,03 € (t.j. o vyše 1.085 Sk) !!!

Tomu hovorím konkurečná cena !
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

este si zabudol odpocitat 20€ pri objednavke cez NET
Predpokladam, ze telekom pojde dole z cenami (pretoze vsetci ktorym konci viazanost, prejdu ku konkurencii)
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Fero11 Pozri príspevok
este si zabudol odpocitat 20€ pri objednavke cez NET
Predpokladam, ze telekom pojde dole z cenami (pretoze vsetci ktorym konci viazanost, prejdu ku konkurencii)
no odpočítanie bonusu za objednávky cez net platí do 31.1. i od 1.2., takže na rozdiel v cene a jeho zvýšení to nemá vplyv.
... a s tým prechodom - ak nezmenia ceny, tak áno.
0 0
zolco zolco

zolco je offline (nepripojený) zolco

Podla mňa teraz Orange spravil dobrý ťah voči Poskytovatelom DSL Internetu.Konečne konkurencia!Nech sa prebudia z toho okrádania,hlavne Telecom.Však dobrá reklama oblbne každého,česť výnimkám.Ja mám ešte mesiac u SWANU,a prechádzam.U Swanu mám 3,6 mbps,agregácia 1:20 za skvelú cenu 19,60Eur,a u Orangeu budem mať 6 mbps bez agregácie za 17 Eur.No nie je to velký rozdiel?
0 0
zolco zolco

zolco je offline (nepripojený) zolco

T-com,je velký špekulant,vedia sa dobre zahrávať s cenami.Moji rodičia doplatili na nich celé dva roky!HEHEHE!
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Z Telekomu do Orangeu je ako z kaluže do blata.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Kazdy clovek si to vie prepocitat a porovnat + preverit obmedzenia. Telekom vychadza o nieco drahsie ako orange, ale ja mam telekom asi 10 rokov a neviem co su to vypadky (samozrejme, ked nejaky robosi prekopali optiku tak som mal asi 24 hod "TMU" ale inak su moc stabilny a agregaciu tiez nepocitujem.
Ak by mal aj orange tak isto stabilny net (neviem ako to funguje ci pouzivaju aj zariadenia, severy telekomu, alebo maju vlastne) a keby boli napr. pri viazanosti 12-18-24 len o par euro lacnejsi, tak prejdem ku nim.
Alebo zajdem do t - centra a spisem s nimi individualnu zmluvu, ktora je na takej cene alebo mensia ako orange .... ak povedia, ze sa to neda, tak dovi dopo o rok (mozno)
0 0
zolco zolco

zolco je offline (nepripojený) zolco

No máš pravdu,ale to blato je asi lepšie!
0 0
zolco zolco

zolco je offline (nepripojený) zolco

Milý Fero11!Keby som mal aj ja optiku,tak by som skákal 3 metre od radosti!!!
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

zolco Pozri príspevok
Milý Fero11!Keby som mal aj ja optiku,tak by som skákal 3 metre od radosti!!!
Bavime sa o DSL, napokon aj tema sa tak vola.
Ja som mal na mysli optiku, ktora ide do ustredne, to bolo cele mesto off-line
Ja mam net DSL po metalike a to dokonca este tahany po stlpoch
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
malé potešenie pre užívateľov DSL2 internetu od Telekomu:

http://siit.webnoviny.sk/pocitace/te...ection_article
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať