Zavrieť

Porady

Mobilny internet od ORANGE

Dnes som si aktivoval mobilny internet program Klasik kde mám predplatených 2 000 MB , teraz som zopar minut pripojený a už mi modem ukazuje 7,2 MByte. MB a MByte je to iste?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

    ludo_centrum
    na to kľudne zabudni. To je len komerčný údaj. Dôležité je akú máš okamžitú rýchlosť prijímania / odosielania dát. Na to existuje celá rada rôznych meračov.
    Ja ho požívam už skoro 2 roky, ale žiaden zázrak. Ale to je asi u každého ako som o tom písal v inom príspevku.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    pivko Pozri príspevok
    Dnes som si aktivoval mobilny internet program Klasik kde mám predplatených 2 000 MB , teraz som zopar minut pripojený a už mi modem ukazuje 7,2 MByte. MB a MByte je to iste?
    1 byte = 8 bite
    rychlosť pripojenia 1024 kb/s znamená, že dáta sa sťahujú rychlosťou 128 kB/s ( 1024:8=128)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    pivko Pozri príspevok
    Dnes som si aktivoval mobilny internet program Klasik kde mám predplatených 2 000 MB , teraz som zopar minut pripojený a už mi modem ukazuje 7,2 MByte. MB a MByte je to iste?
    Vidím, že predchádzajúci prispievatelia ťa vôbec nepochopili. Ty si sa pýtal na objem prenesených dát a nie na rýchlosť pripojenia.

    Áno, MB = Mega Byte, teda máš predplatených cca 2 GB (2000 MB) dát. Bežným surfovaním to neprekročíš, ale pozor pri sťahovaní napr. filmov, jeden film má cca 700 MB.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ja som to voľakedy meral a len úvodná stránka napr Porady môže mať vyše 1 MB takže tých 7 MB je reálnych.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Chobot Pozri príspevok
    Vidím, že predchádzajúci prispievatelia ťa vôbec nepochopili. ...
    ... som preto rád, že si doplnil .
    Pochopil som to tak, že prvá veta je konštatačná. Otázka bola položená v druhej vete ...

    vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

    vyr skalny
    Necudujem sa ze otazku malokto pochopil ked je takto polozena... Samozrejme ze MByte a MB je to iste, je logicke ze pri niekolkominutovom pripojeni ti tam tych MB zopar nabehlo. Ci si cakal ze budes mat stale minutych 0,00 MB??

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    pivko
    ak máš vyššie spomínaný internet s predplatenými dátami v objeme 2GB mesačne, a ak ich nechceš prekročiť, je vhodné si nainštalovať niektorý programček na meranie stiahnutých dát. Ja na toto napr. používam český Connectionmeter.
    Ak si ho tak nastavíš - máš na obrazovke v malom priehľadnom okne informácie o celkovom objeme stiahnutých dát za mesiac, info o okamžitej rýchlosti download / upload (ak by niektorý nezbedný programček si zmyslel na pozadí niečo sťahovať hneď to zistíš).
    Program sa vie pripojiť priamo na stránku tvojho poskytovateľa internetu a množstvo stiahnutých dát si zosynchronizovať s meraním, nevzniká rozdiel.
    Ak si tento alebo niektorý iný merač nainštaluješ, vieš ako na tom si a nemusíš si tieto údaje prácne kontrolovať na stránke poskytovateľa.

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Stevo5 Pozri príspevok
    pivko
    ak máš vyššie spomínaný internet s predplatenými dátami v objeme 2GB mesačne, a ak ich nechceš prekročiť, je vhodné si nainštalovať niektorý programček na meranie stiahnutých dát. Ja na toto napr. používam český Connectionmeter.
    Ak si ho tak nastavíš - máš na obrazovke v malom priehľadnom okne informácie o celkovom objeme stiahnutých dát za mesiac, info o okamžitej rýchlosti download / upload (ak by niektorý nezbedný programček si zmyslel na pozadí niečo sťahovať hneď to zistíš).
    Program sa vie pripojiť priamo na stránku tvojho poskytovateľa internetu a množstvo stiahnutých dát si zosynchronizovať s meraním, nevzniká rozdiel.
    Ak si tento alebo niektorý iný merač nainštaluješ, vieš ako na tom si a nemusíš si tieto údaje prácne kontrolovať na stránke poskytovateľa.
    Ak máš modem Huawei, ten si to vie merať aj sám, v ponuke "Tools" je "Volume statistic", kde tie mria stiahnuté a odoslané dáta pri aktuálnom zapojení, ale aj celkové kumulované od posledného vynulovania. Keď si vynuluješ prvý deň fakturačného obdobia, tak máš prehľad celý mesiac.

    seat je offline (nepripojený) seat

    seat
    Myslím si ak máš huawei tak tých 7,2 Mb znamená maximálnu teoreticky dosiahnuteľnú rýchlosť pripojenia cez tento modem nie je to info o spotrebe

    rugby30 je offline (nepripojený) rugby30

    rugby30
    presne tak, 7.2megabit za sekundu cize 7.2Mbit/s znamena rychlost komunikacie medzi PC a modemom (PCMCIA kartou). tento udaj sa zobrazi vzdy po pripojeni vpravo dole. Neznamena ale ziaden podstatny udaj.

    1/ ak chces zistit rychlost svojho pripojenia, skus merac na dsl.sk alebo speedmeter.sk.

    2/ ak chces vediet presnu spotrebu, posli cez konzolu business everywhere alebo mobile connect sms SKK na cislo 360. Obratom ti pride presna info o zostatku dat. Alebo mozes tiez pouzit bezplatny sw alebo ten od orangeu. Na ten sa ale neda spolahnut na 100%. pri reklamacii vysokej faktury ti info o datach z nejakeho se nepomoze. Jedine sms od Orangeu z 360tky. Je ale spoplatnena(par korun)

    rugby30 je offline (nepripojený) rugby30

    rugby30
    Realna rychlost pripojenia zavisi od aktivnej sluzby, pouziteho modemu, dostupnosti 3G siete, sily signalu, trosku aj pocasia, vzdialenosti od vysielaca.... rychlost nieje pri mobilnom internete nikdy garantovana,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.