pongo
31.01.06,21:24
Vie mi niekto poradiť, ako zaúčtovať v JÚ sociálny fond (tvorbu a j čerpanie)? Cez nejakú knihu, alebo cez inú ponuku ? Ďakujem za pomoc.
magdush
31.01.06,20:42
Zadaj si do vyhľadávania sociálny fond a nájdeš tam mnoho
príspevkov na túto tému.
pongo
01.02.06,15:23
To je síce fakt, ale cez ktorú ponuku ho vytvorím, tam nepíšu. Myslím konkrétne na soft Money - JÚ, teóriu sociálneho fondu ovládam, ide mi skôr o praktickú stránku.
Lubo99
02.02.06,10:52
Ja v MONEY účtujem SF takto:
- tvorbu ako výdavok z SK pokladne s predkontáciou zápisu do PD "Výdaje na tvorbu SF"
- príjem do pokladne SF s predkontáciou zápisu do PD "Príjem - tvorba SF"
- čerpanie ako výdavok z pokladne SF s predkontáciou zápisu do PD "Výdaje - čerpanie SF".
Samozrejme si treba najprv vytvoriť pokladnu SF (CTRL+F4).
pongo
02.02.06,19:34
:p Ďakujem za radu. Pomohla.
duficek
06.09.06,21:59
Ja v MONEY účtujem SF takto:
- tvorbu ako výdavok z SK pokladne s predkontáciou zápisu do PD "Výdaje na tvorbu SF"
- príjem do pokladne SF s predkontáciou zápisu do PD "Príjem - tvorba SF"
- čerpanie ako výdavok z pokladne SF s predkontáciou zápisu do PD "Výdaje - čerpanie SF".
Samozrejme si treba najprv vytvoriť pokladnu SF (CTRL+F4).
ako prosim fyzicky prevediem to cerpanie socialneho fondu na stravne listky?
vydavam zamestnancovi na mesiac 20 listkov s nominalnou hodnotou 50 Sk. ako zamestnavatel mu prispievam 48,95 a zostavajucich 1,05 Sk by som chcel dat ako prispevok zo SF. staci len jednoducho vytvorit VPD s rozpisom 20x1,05 Sk ?
Ľuba
07.09.06,07:26
Áno, myslím, že to tak môže byť, len nezabudni tých 50,- sk rozúčtovať na 48,95 VOZD + 1,05 VNZD.
duficek
07.09.06,07:41
trochu v tom tapem. ak uhradu od dodavatela zaplatim s clenenim, ze 48,95 Sk je danovy vydaj a 1,05 Sk bude nedanovy vydaj, tak potom hore spomenuta uhrada 20x1,05 Sk z pokladne SF bude vlastne "uhrada naviac" nie? to asi nebude dobre.

skusim nazorne :
- kupim 10 listkov po 50 Sk, dojde mi faktura na 500 Sk. (manipulacny popl. vynechavam pre zjednodusenie)
- zauctujem ju ako 10x48,95 Sk danovy vydaj a 10x1,05 Sk nedanovy vydaj
- do knihy cenin prijmem 10x50 Sk, nauctujem ako nedanovy prijem
- pri predavani gastrolistkov zamestnancovi oductujem z knihy cenin 10x50 Sk ako nedanovy vydaj

kde mi tu fyzicky vstupi to odratanie 10x1,05 Sk ako prispevok zo SF, v ktorom kroku?
Ľuba
07.09.06,07:46
trochu v tom tapem. ak uhradu od dodavatela zaplatim s clenenim, ze 48,95 Sk je danovy vydaj a 1,05 Sk bude nedanovy vydaj, tak potom hore spomenuta uhrada 20x1,05 Sk z pokladne SF bude vlastne "uhrada naviac" nie? to asi nebude dobre.

skusim nazorne :
- kupim 10 listkov po 50 Sk, dojde mi faktura na 500 Sk. (manipulacny popl. vynechavam pre zjednodusenie)
- zauctujem ju ako 10x48,95 Sk danovy vydaj a 10x1,05 Sk nedanovy vydaj
- do knihy cenin prijmem 10x50 Sk, nauctujem ako nedanovy prijem
- pri predavani gastrolistkov zamestnancovi oductujem z knihy cenin 10x50 Sk ako nedanovy vydaj

kde mi tu fyzicky vstupi to odratanie 10x1,05 Sk ako prispevok zo SF, v ktorom kroku?

Ja som predpokladala, že tú fa. nahrávaš ako nedaňový výdaj, a až výdaj lístkov je daňovým nákladom. Tvorba SF ako takého je daňový výdavok, takže jeho čerpanie na príspevok na stravné lístky už nemá s daňami nič spoločné (pokiaľ im nedáš cash).
duficek
07.09.06,08:03
tak to urobme ako predpokladas :)..
uhradu faktury a prijem na knihu cenin mozem urobit ako nedanovy vydaj.
potom vydaj z knihy cenin mozem rozuctovat, ak
- listok ide zivnostnikovi, tak to bude 48,95 Sk danovy a 1,05 nedanovy vydaj. tu problem nemam
- listok ide zamestnancovi, tak 48,95 Sk danovy vydaj a 1,05 SK by som chcel odcerpat zo SF - a toto neviem nahodit do programu.
bude to takto?: vydaj z pokladne cenin rozuctujem na 48,95 danovy + 1,05 nedanovy vydaj (rovnako ako pri zivnostnikovy) + prilozim k nemu vydajovy doklad z pokladne SF s clenenim 1,05 Sk cerpanie SF...lenze tento postup mi pripada akoby som tych 1,05 "platil" 2x...
este doplnok: najradsej by som ten vydaj z pokladne cenin rozuctovat ako 48,95 danovy vydaj a 1,05 ako rovno cerpanie z pokladne SF, ale toto mi nedovoli program...
zuzanar
07.09.06,08:05
trochu v tom tapem. ak uhradu od dodavatela zaplatim s clenenim, ze 48,95 Sk je danovy vydaj a 1,05 Sk bude nedanovy vydaj, tak potom hore spomenuta uhrada 20x1,05 Sk z pokladne SF bude vlastne "uhrada naviac" nie? to asi nebude dobre.

skusim nazorne :
- kupim 10 listkov po 50 Sk, dojde mi faktura na 500 Sk. (manipulacny popl. vynechavam pre zjednodusenie)
- zauctujem ju ako 10x48,95 Sk danovy vydaj a 10x1,05 Sk nedanovy vydaj
- do knihy cenin prijmem 10x50 Sk, nauctujem ako nedanovy prijem
- pri predavani gastrolistkov zamestnancovi oductujem z knihy cenin 10x50 Sk ako nedanovy vydaj

kde mi tu fyzicky vstupi to odratanie 10x1,05 Sk ako prispevok zo SF, v ktorom kroku?

suma 10 x 1,05 ako príspevok zo SF je vlastne krok - VNZD čerpanie sociálneho fondu. Ak fyzicky tvoríš pokladňu SF tak táto suma by mala byť prevedená z pokladne SF do normálnej pokladne, lebo sa hradí z nej. Dobre rozmýšľam?
Ľuba
07.09.06,08:20
... najradsej by som ten vydaj z pokladne cenin rozuctovat ako 48,95 danovy vydaj a 1,05 ako rovno cerpanie z pokladne SF, ale toto mi nedovoli program...

Takže skúsme to ešte raz, dúfam, že sa v tom už nezamotáme obaja.
1. Výdaj z pokladne cenín rozúčtovať na 48,95 VOZD, 1,05 VNZD- čerpanie SF.
2. Výdaj z pokladnice SF 1,05 prevod na priebežné položky.
3. Príjem do "normálnej" pokladnice - prevod z prebežných položiek.
duficek
07.09.06,09:06
Takže skúsme to ešte raz, dúfam, že sa v tom už nezamotáme obaja.
1. Výdaj z pokladne cenín rozúčtovať na 48,95 VOZD, 1,05 VNZD- čerpanie SF.
2. Výdaj z pokladnice SF 1,05 prevod na priebežné položky.
3. Príjem do "normálnej" pokladnice - prevod z prebežných položiek.
super, tomuto uz rozumiem, cez priebezne polozky, elegantne :)
Pru
28.12.07,11:19
Ahojte, nejako neviem zaúčtovať sociálny fond, tvorbu. Neúčtujem ho mesačne ale chcem v rámci uzávierkových operácií, jedná sa o 441,70 Sk.
čo som sa dočítala tak by mal byť vystavený výd.dokl.- tvorba soc. fondu, ale neviem, či mám si vytvoriť ešte ďalšiu pokladňu na soc.fond, keď už mám aj na ceniny. dík
Tweety
29.12.07,07:13
Ahojte, nejako neviem zaúčtovať sociálny fond, tvorbu. Neúčtujem ho mesačne ale chcem v rámci uzávierkových operácií, jedná sa o 441,70 Sk.
čo som sa dočítala tak by mal byť vystavený výd.dokl.- tvorba soc. fondu, ale neviem, či mám si vytvoriť ešte ďalšiu pokladňu na soc.fond, keď už mám aj na ceniny. dík
SF je poinnosťou tvoriť do 15.dńa nasledujúc. mesiaca z vyplatených miezd-IUD 527/472-PÚ. V JÚ- VOZD, účtujeme cez IUD.
Jarka 1
02.01.08,16:15
Vytvor si aj pokladňu SF a zaeviduj tam platby. V tvojom prípade jednu za celý rok. V ďalšom období už prispievaj mesačne. Čerpanie účtuj podľa hore uvedených príspevkov.
Pru
07.01.08,12:18
Mesačne mi to robí okolo 60,- nestačí raz ročne? Niekde som čítala, že v rámci uzávierkových operácií. Zobrazí sa mi soc. fond aj niekde vo výkazoch. Ď
duficek
07.01.08,12:23
a z coho potom prispievas na stravu zamestnancom? alebo na stravne neprispievas? chyba
Pru
07.01.08,12:25
Práveže podnikateľ neprispieval, začal len od novembra objednávať stravné lístky na jedného zamestnanca.
A mám si vytvoriť zvlášť aj číselný rad na pokladňu SF?
duficek
07.01.08,12:49
stravne sa da zabezpecit aj inak ako stravnymi listkami....zabezpecil vobec nejake stravovanie ten podnikatel?
ja som si ciselny rad vytvoril novy, je to pre mna prehladnejsie
Pru
07.01.08,12:52
No práveže nezabezpečoval, práve sa zobudil, keď sa predavačka dožadovala stravných lístkov a keď som mu povedala, že podľa zákona by mala dostávať stravné lístky. No ja mám zvlášť číselný rad na pokladňu SK a vytvorila som si od novembra na pokladňu cenín, takže ešte ďalší na pokladňu SF. dík
skúsila som si vytvorť č.rad PPSF07, PVSF07ale sa mi to tam nezmestí, dá sa to niekde rozšíriť?
Ľuba
10.01.08,10:01
Nedá - na označenie číselnej rady Ti musí stačiť 5 znakov.
Pru
14.04.08,14:10
Musím tú tvorbu SF účtovať cez ID?
A na základe čoho? Vytlačím si zostavu tvorba SF? Tam mám uvedené sumy a na základe toho zaúčtujem výdaj z pokl. Sk a príjem do pokl. SF?
Pru
24.04.08,07:29
Ahojte, mám dilemu, aké dátumy. SL vydávame pracovníčke prvý deň v mesiaci na celý mesiac. Výdaj z P cenín napr. 1.1., hneď vyrátam aj doplato,ktorý sa jej strhne z výplaty- 45 %, aj doplatok zo SF, ale neviem s akým dátum či k prvému, alebo na konci mesiaca, keď jej robím výplatu?
Tweety
24.04.08,07:32
Ahojte, mám dilemu, aké dátumy. SL vydávame pracovníčke prvý deň v mesiaci na celý mesiac. Výdaj z P cenín napr. 1.1., hneď vyrátam aj doplato,ktorý sa jej strhne z výplaty- 45 %, aj doplatok zo SF, ale neviem s akým dátum či k prvému, alebo na konci mesiaca, keď jej robím výplatu?
IUD účtujem k posl. dňu mesiaca, pretože 1.1. ešte nie je stravný lístok vyplatený.
Pru
24.04.08,07:35
ja viem, ale keď jej ho dávame začiatkom mesiaca, tak doplatky účtujem až ku koncu mesiaca, proste jej ich len vydám a zaúčtujem až pri rátaní výplaty?
Pru
09.05.08,13:37
A tvorbu SF účtujem každý mesiac, lebo mi to robí niečo do 50,-, nestačilo by trebárs kvartálne? dík
Tweety
09.05.08,13:54
A tvorbu SF účtujem každý mesiac, lebo mi to robí niečo do 50,-, nestačilo by trebárs kvartálne? dík
Nie.
Mirkapo
03.03.09,08:54
Ahoj aj mna by zaujimalo uctovanie o ktorom pises. Som zaciatocnicka, vsetko ako si to napisal som urobila, len sa chcem opytat: 1, vydavok z pokl. bude VPD-Vydaj ovpl DzP tvorbaSF
2, SF pokl prijem-Prijem neovp.DzP
3, SF pokl.vydaj-vydaj neovp.DzP cerpanie SF
Lekon
12.03.09,05:18
Dobry den, chcem sa poradit. Ak na stravne listky prispieva zamestnavatel zo SF a odratava im SL priamo z vyplaty. Ako to potom rozuctovat, ked zamestnanci do pokladne neplatia za stravne listky, ale strhava sa im to z vyplaty.
A este jeden problem mam so SF, zamestnanec bol na pobyte a zamestnavatel mu prispel zo SF sumou 4500, ktora sa mu zdanila ciastkou 19% pri vyplate. Ako postupovat v tomto pripade, pri uctovani SF? Dakujem.
sybila3
09.08.09,11:56
dá sa niekde v money nastaviť tvorba sf 1 %, mne stále tvorí 0,6. dík
Peterika
05.09.09,08:55
nastavíš si to : mzdy- nastavenie miezd - otvoríš napr. nastavenie miezd od 01.07.2009 - kolónka odvod do sociálneho fondu 0,60 a tam to opravíš na 1,00 a ok
alebo keď otvoríš nastavenie miezd dáš si kopírovať a vytvoríš novú kartu v nastavení miezd a do kolónky odvod SF dáš hodnotu 1.
Nezabudni si to skontrolovať po nainštalovaní novej verzie - lebo program automaticky zadáva 0,6%