trisestri
08.02.12,21:26
Nezakázal zisk Pente,keby to bol chcel spraviť,prijme zákon normálny a nie protiustavný.Je právnik,vedel čo robí, kamošom prihral lukratívny flek na jednej aj druhej strane sporu.Fico nikdy nemôže zakázať zisk zo zdravotníctva,pretože po jeho pravici sedáva dlhodobý tienový minister zdravotníctva.Bez Pašku sa v zdravotníctve ani neškrtne.

rozhodnutie ustavneho sudu nekorensponduje z rozhodnutim medzinarodnej arbitraze /ktovie preco-zeby Penta dokazala kupit kazdeho koho treba?/,ale netvrdim ze nemas pravdu,cirou nahodou bol zakazany zisk v case krizi a jeho minimalizacie,ale osobne by som zvazil ako kompetentna osoba riziko prehry statu a straty penazi z verejnych zdrojov kvoli prehratym sporom,obzvlast ked to bol ciro populisticky krok,prakticky nevykonatelny-ved ak mam poistovnu v ktorej my zakazu zisk,cez nastrcene firmy nakupujem predrazeny tovar /auta,kancelarska technika,softver atd/a aj tak si zisk prelejem-mam vazne obavy ze Penta pride zase lahko a jednoducho k miliarde eur,co sa da cakat ked to rozhoduje ten isty sudca ktory zakazal vydanie knihy Gorila,este sa hajzel hral na ukrivdeneho hrdinu.
skor som chcel poukazat ze co sa tyka zlodejiny vsetci su rovnaky a nestaci stale argumentovat lebo Fico,vsetci su v tom hnuse namoceny az nad hlavu,len niektory kradnu dlhsie a mali viac moznosti/privatizacia,transformacia a pod/
marjankaj
08.02.12,20:50
:) Všetci sú kamoši,len sa ty o nich neboj.:) Podelia sa.
Veď hej.
Jedni sú priateľskí kamoši, a tí druhí zase nepriateľskí.
220870
08.02.12,21:10
orlica
08.02.12,21:36
Ako je možné, že si dovoli MISKOV a la Sasanka zvolat dva dni pred volbami na 8.3.2012 valné zhromaždenie SPP a " doprivatizovať zvyšných 49% akcii štátu SR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! za babku !!!! vopred určenému kupcovi, aby sa naplnili slová o SaS zámeroch pre "sprivatizovanie energetických firiem teplarni SPP a NIKTO, NIKTO si toho nevšíma!!!! hoci je nefungujuci Fond národného majetku,lebo štatutárka je mimo uzemia SR . Tak toto je je už nehorázna drzasť Sulíka resp. Sasanky pritom toto by mala zachranovať organizátorka protestov teda KONKRETNOST a íst pred SPP, ministerstvo hospodárstva ,SPP
gilda
09.02.12,05:48
http://kukulsky.blog.sme.sk/c/288523/Bojkot-volieb-Hlupost-na-entu.html

Autor o sebe: "Fascinuje ma opakovanie sa histórie a ľudská neschopnosť sa z nej poučiť."

...... Aj mňa.
220870
09.02.12,06:38
Vlak imperializmu dorazil do svojej poslednej stanice.Už je len otázkou času kedy sa to stane, tý čo chcú vidieť vidia tý čo majú klapky na očiach a štuple v ušiach by si ich mali zložiť,inak ich to požuje a vypluje.Môžem sem vložiť x videí nepomôže to.Začalo mi to dochádzať hneď ako v 2009 začala kríza.Cítil som, ako pes vo vzduchu ,že niečo sa stalo len som to nevedel pomenovať.Už viem.Mám to konečne zrovnané v hlave pomohli mi k tomu udalosti posledných mesiacov.Zhodujú a na tom profesori sociálnych vied po celom svete.Podľa nich sú len dve možnosti buď sa pokúsime zobudiť masy predtým ,ako bude neskoro ,ponúkajú východisko "priama demokracia" ale zároveň si uvedomujú ,že ľudstvo nie len "tento sprostý slovenský národ" to skrz svoju pohodlnosť nechce chápať nepochopí.Druhá možnosť je fašizmuz.Podľa nich nieje nič medzi tým .
gilda
09.02.12,06:48
Kedže sa schyľuje k opätovnému voleniu menšieho zla, prosím o informáciu,konkrétne ktorá, resp. ktoré z politických strán vstupujúcich do volieb 2012 ho predstavujú pre Slovensko dnes.
Bastian
09.02.12,06:59
Volebný workflow diagram
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/418220_381146991902590_100000218784510_1767467_132 4947701_n.jpg

Celkom dobré, len tam chýba Béla Bugár a jeho MOST.
misomiso
09.02.12,07:14
Kedže sa schyľuje k opätovnému voleniu menšieho zla, prosím o informáciu,konkrétne ktorá, resp. ktoré z politických strán vstupujúcich do volieb 2012 ho predstavujú pre Slovensko dnes.

To si musi zvolit kazdy z nas.

Kazdy z nas ma iny rebricek prorit v zivote, a je to tak aj spravne. Nie sme stroje.

Ak je to, co chcem dosiahnut - aby som mohol zomriet stastny a vyrovnany - ze budem mat pred svojou obcou napis aj v madarskom jazyku, tak budem volit madarske strany a je to tak v poriadku.

Ak si myslim, ze marihuana nam pomoze spravit si tento svet trocha lepsi a utrpenie na nom znesitelnejsie, kym sa z neho poberieme, tak budem volit SAS a je to tak v poriadku.

Ak viem, ze sa rad nechavam klamat, a ze mi staci zit v iluziach, ze sa vsetko vyvija v nas prospech tak budem volit HZDS alebo SMER.

Ak som srandista a nechavam sa rad bavit klaunom, budem volit SNS, mam na to pravo.

Ja osobne nie som ani jedno ani druhe, ani tretie ani stvrte.

Ja by som privital, keby sa do politiky preda len zacali dostavat (aspon pomaly a postupne) principy desatora. Stran, ktore maju krestanstvo v nazve je viac, dokonca aj SDKU. Preto treba velmi zvazovat a urcite budem kruzkovat. Nie kazdy, kto sa k tomu hlasi tym aj je.

Su tu este aj ine, mlade strany, nezatazene kauzami, ktore maju moje sympatie rad budem sledovat, ako sa im podari naplnit ich idealy - napriklad Matovicovci.

Ale toto nie navod, ja sam este neviem, aky papier tam vhodim. Ja iba odpovedam na otazku, preco sa neda povedat, ktora strana predstavuje mensie zlo. Kazda v sebe nesie urcite riziko, no priority mame kazdy ine - nastastie.
janot
09.02.12,07:39
ela77 #494 a pavol54 #498
Pozrite sa trochu na zisky strategických podnikov pred privatizáciou a na dividendy vyplácané z 50% vlastníctva sprivatizovaných strategických podnikov a potom niečo komentujte. Je to diametrálny rozdiel v prospech štátu. Podliehate neskutočným demagogickým žvástom s. Fica o strategických podnikoch, ale Slováčkovia (ako nazval Slovákov istý dlhoročný manipulátor verejnej mienky) sú už takí, bohužiaľ. Štát je najhorší hospodár - vidno to na každom kroku, len treba trochu otvoriť oči.
marjankaj
09.02.12,08:03
ela77 #494 a pavol54 #498
Pozrite sa trochu na zisky strategických podnikov pred privatizáciou a na dividendy vyplácané z 50% vlastníctva sprivatizovaných strategických podnikov a potom niečo komentujte. Je to diametrálny rozdiel v prospech štátu. Podliehate neskutočným demagogickým žvástom s. Fica o strategických podnikoch, ale Slováčkovia (ako nazval Slovákov istý dlhoročný manipulátor verejnej mienky) sú už takí, bohužiaľ. Štát je najhorší hospodár - vidno to na každom kroku, len treba trochu otvoriť oči.

Potom nechápem tých cca 20*150 kandidátov do parlamentu. Prečo sa tak tlačia do takého pofidérneho podniku ako štát. Veď si môžu založiť svoju vlastnú firmu a tam by sa mali oveľa lepšie. Alebo sa môžu zamestnať v našich "strategických podnikoch"
Pikoška
09.02.12,08:14
...sa potom teplo-teplo zababuš a z tribúny zakývaj ;):---, lebo keď takto obetavo chodíš po Slovensku, verím, že aj na tribúnu sa dostaneš... :)
(A myslím to vážne a klobúk dole - ja sa davu bojím, viac ako zimy...)Ja nechodím obetavo po Slovensku. Ja si len teraz už môžem dopriať relax. Už som si naň zarobila a niečo našetrila. Rada si jazdím autom, je v ňom teplúčko a počúvam hudbu. A mám rada Banskú Bystricu. Natiahnem potom snehule, zaparkujem a v dave počúvam ľudí. Nemusím potom počúvať médiá, politikov a iné drísty. Ja sa nebojím ani zimy, ani davu. Ja sa bojím tých stopäťdesiatich v teplúčku za naše a ich prisluhovačov. Vyspala som sa do ružova. Nezamávam Ti z tribúny ani zajtra v Bratislave, tribúna patrí mladým, ja im budem pritom držať palce. A premýšľať, aký papier s akým krúžkom hodím do volebnej urny.
O.S. gilda prilepila dobrý link. Ani mne veci verejné nie sú ľahostajne.
IVETA N
09.02.12,09:00
ela77 #494 a pavol54 #498
Pozrite sa trochu na zisky strategických podnikov pred privatizáciou a na dividendy vyplácané z 50% vlastníctva sprivatizovaných strategických podnikov a potom niečo komentujte. Je to diametrálny rozdiel v prospech štátu. Podliehate neskutočným demagogickým žvástom s. Fica o strategických podnikoch, ale Slováčkovia (ako nazval Slovákov istý dlhoročný manipulátor verejnej mienky) sú už takí, bohužiaľ. Štát je najhorší hospodár - vidno to na každom kroku, len treba trochu otvoriť oči.

A položil/a si si Ty otázku , prečo je štát zlý hospodár, majú sa stretegické podniky dostat do rúk privatizérov, prečo si MIŠKEV dovolí dva dni pred voľbami zvolať valné zhromaždenie , je všetko čo je štátne zlé.....
IVETA N
09.02.12,09:09
Ja nechodím obetavo po Slovensku. Ja si len teraz už môžem dopriať relax. Už som si naň zarobila a niečo našetrila. Rada si jazdím autom, je v ňom teplúčko a počúvam hudbu. A mám rada Banskú Bystricu. Natiahnem potom snehule, zaparkujem a v dave počúvam ľudí. Nemusím potom počúvať médiá, politikov a iné drísty. Ja sa nebojím ani zimy, ani davu. Ja sa bojím tých stopäťdesiatich v teplúčku za naše a ich prisluhovačov. Vyspala som sa do ružova. Nezamávam Ti z tribúny ani zajtra v Bratislave, tribúna patrí mladým, ja im budem pritom držať palce. A premýšľať, aký papier s akým krúžkom hodím do volebnej urny.
O.S. gilda prilepila dobrý link. Ani mne veci verejné nie sú ľahostajne.

a takýto relax si môže dopriať v dnešnom čase iba málokto .Takisto od istého času nesledujem médiá.Len toľko Vám poviem a ani nemusím
to už dávno každí vie situácia na SLOVENSKU je zlá a neviem na čo čakajú páni tam ,,,hore,,, O čo im ide to čakajú na to alebo to nechájú zájsť až tak ďaleko , že sa tu začne nechcem to ani vysloviť........
PS : ZOBER TE si východ SLOVENSKA veď všetko ,,zlo,, najprv postihne ich /či sú to povodne ,nejde im voda,
určitá časť nášho obyvateľstva im ešte k tomu rozkráda úrodu/ dokedy tam ešte bude ticho .....
JAJA11
09.02.12,09:12
Potom nechápem tých cca 20*150 kandidátov do parlamentu. Prečo sa tak tlačia do takého pofidérneho podniku ako štát. Veď si môžu založiť svoju vlastnú firmu a tam by sa mali oveľa lepšie. Alebo sa môžu zamestnať v našich "strategických podnikoch"

Nerozumiem odpovedi na príslušný príspevok. Práve preto, že je štát zlý hospodár, ľahko rozdá milióny svojim zamestnancom, vôbec ho to netrápi, či mu za ňu tí ľudia aj odviedli nejakú prácu. Preto sa tých 20 x 150 ľudí tlačí do parlamentu. Nemajú žiadnu zodpovednosť. V tej svoje firme by museli vykázať veľa roboty, aby zarobili toľko čo majú v parlamente. Keby bol štát ako dobrý podnikateľ, tak by platil len tým poslancom, čo aj vykazujú nejakú činnosť. Za sedenie v parlamente a dvíhanie ruky podľa povrázku príslušnej strany, by som dala len minimálnu mzdu na hodinu. Poslanci by mali dostať plat podľa nových návrhov v zákonoch, za kontrolu poctivosti spoluposlancov, upozorňovanie na rozkrádanie. Preto ich tam volíme.... Ktorá súkromná firma vyplatí odstupné v státisicoch EUR?
Gapo
09.02.12,09:14
To je sranda koľko je tu super odborníkov na ekonomiku a politiku. Jeden odtiaľto odišiel a čo napáchal. Je dobre že sú tu a nejdú ta het - hore. To by bol koniec sveta. Ibaže tu zbytočne pľujú jedovaté sliny. Tu sa má iba slušne diskutovať, každý má svoje skúsenosti a aj názor. Teda aspoň tak sa tvrdilo, že v tomto slobodnom svete, to tak bude, či?????
Druhá sranda je, že ani na tzv. západe nie je toľko sprivatizovaného čo na tom našom najlepšom SVK, kde všetci sú najmúdrejší.
Potom tu behajú gorily alebo plávajú sasanky a čo ja viem aký hyd tu ešte bude behať.
maxipc
09.02.12,09:16
trisestri
09.02.12,09:21
ela77 #494 a pavol54 #498
Pozrite sa trochu na zisky strategických podnikov pred privatizáciou a na dividendy vyplácané z 50% vlastníctva sprivatizovaných strategických podnikov a potom niečo komentujte. Je to diametrálny rozdiel v prospech štátu. Podliehate neskutočným demagogickým žvástom s. Fica o strategických podnikoch, ale Slováčkovia (ako nazval Slovákov istý dlhoročný manipulátor verejnej mienky) sú už takí, bohužiaľ. Štát je najhorší hospodár - vidno to na každom kroku, len treba trochu otvoriť oči.

nechcem obhajovat statne vlastnictvo-ale spominas iba jeden udaj vytrhnuty z konextu mnohych mnozin a vplyvov-pozri na ceny produktov a sluzieb pred privatizaciou a po nej a pozri zoznam privatizerov,nie je tam tak nahadou ziadny statny podnik inej krajiny?/nuz vo vyspelych krajinach sem tam aj statna firma expanduje-je to hlavne o ludoch,nemozez vediet ze ci tie strategicke podniky niekto ucelovo nedostal do straty aby sa pod touto zamienkou mohli sprivatizovat hlboko pod cenu/-stat je okrem toho zly vlastnik ked ti preda plyn,vodu,elektrinu napr.z 10 percentnou marzou a sukromnik je dobry vlastnik ak ti to iste preda z 50 percentnou marzou-nic nie je ciernobiele,staci pozriet spiralu zdrazovania po privatizacii a treba si polozit otazku ze ked mame takych skvelych sukromnych vlastnikov,preco mame najdrahsie ceny tychto strategickych komodit takmer v celej Europe? Ale dajme tomu ze privatizacia SPP,mala vyhodu v tom,ze sme nemrzli,lebo sukromny akcionari vedeli nahradit chybajuce ruske dodavky z rezerv a inych zdrojov./takze posudit vyhodnost formy vlastnictva nie je take jednoznacne,jedno je lavicovy populizmus,druhe je pravicova demagogia,ale kedze u nas vsetko verejnopravne a statne sa aj tak rozkrada,tak cim menej statu a verejneho vlastnictva tym lepsie-len to by museli vysoko odborne,nestranne a kvalitne pracovat kontrolne a regulacne mechanizmy./
marjankaj
09.02.12,09:29
Nerozumiem odpovedi na príslušný príspevok. Práve preto, že je štát zlý hospodár, ľahko rozdá milióny svojim zamestnancom, vôbec ho to netrápi, či mu za ňu tí ľudia aj odviedli nejakú prácu. Preto sa tých 20 x 150 ľudí tlačí do parlamentu. Nemajú žiadnu zodpovednosť. V tej svoje firme by museli vykázať veľa roboty, aby zarobili toľko čo majú v parlamente. Keby bol štát ako dobrý podnikateľ, tak by platil len tým poslancom, čo aj vykazujú nejakú činnosť. Za sedenie v parlamente a dvíhanie ruky podľa povrázku príslušnej strany, by som dala len minimálnu mzdu na hodinu. Poslanci by mali dostať plat podľa nových návrhov v zákonoch, za kontrolu poctivosti spoluposlancov, upozorňovanie na rozkrádanie. Preto ich tam volíme.... Ktorá súkromná firma vyplatí odstupné v státisicoch EUR?

Veď aj ja som napísal, že nechápem.
To či je podnik dobrý alebo zlý ( a aj štát) predsa nezávisí od mena. Ale od toho, kto je vo vedení. Za všetkým sú konkrétni ľudia. Ak sa neosvedčia v podniku, tak podnik neprosperuje. A ak v štáte, tak výsledok je tiež podobný. Čo si tam dáme (zvolíme), to budeme mať. Je pravda, že si nie je veľmi z čoho vyberať.
ela77
09.02.12,09:46
ela77 #494 a pavol54 #498
Pozrite sa trochu na zisky strategických podnikov pred privatizáciou a na dividendy vyplácané z 50% vlastníctva sprivatizovaných strategických podnikov a potom niečo komentujte. Je to diametrálny rozdiel v prospech štátu. Podliehate neskutočným demagogickým žvástom s. Fica o strategických podnikoch, ale Slováčkovia (ako nazval Slovákov istý dlhoročný manipulátor verejnej mienky) sú už takí, bohužiaľ. Štát je najhorší hospodár - vidno to na každom kroku, len treba trochu otvoriť oči.

Áno, máš pravdu ale je to štát pod vedením tých čo tu bačujú už 20 rokov. Keby šlo tým tam hore o dobro tejto ktajinky, tak by to bolo inak. Nemyslíš si, že tie straty akože pred privatizáciou neboli účelové??? To je politika kapitalizmu, ktorý odpojí od zdrojov, uvalí embargo na prosperujúcu krajinu, tá sa samozrejme kĺže ku krachu a potom už nie je problém domáce obyvateľstvo presvedčiť akých má zlých gazdov. A ak sa náhodou ešte bude vzpierať, lebo sa všetkým nepodarilo vymyť mozgy propagandou, tak tam nabehnú "mierové sily" a zachraňujú (usadia sa tam a prisvoja si to čo im nepatrilo a nepatrí). Ja mám takýto pohľad, ty možno iný. Ja pochádzam z robotníckej triedy( to sa muselo vypĺňať na tlačivách a až dnes mi došlo, prečo, potrebovali nás mať zmapovaných a nie ako to niekto tvrdí inak) Nepľujte na komunizmus (nebola som nikdy v žiadnej strane), lebo to čo sa ľudom nepáčilo, a dnes je to podsúvané mládeži, ktorá tú dobu nežila tak uverí, ale že vymýšľali vo vedúcich funkciách to aby to znechutili masám a tie začali pochybovať, tak to tiež možno (určite) bolo účelové. Ak nie, tak by potom títo istí ľudia, alebo ich potomkovia nesedeli v tepých miestach firiem a vo vedení štátu a v parlamente. Alebo mi chce niekto tvrdiť, že obyčajný radový straník, človek od stroja vo fabrike niečo privatizoval, sedí v parlamente, sedí v štátnych funkciách. Takže to je o tom aký je štát zlý hospodár. Keď tam hore rozhodnú o dobrom obchode, tak im je jedno, že padne za obeť celý vrch z drevom, to isté pri kameňolomoch a cementárkach (nie som odborník, ale tak to vidím okolo seba) a nestará sa nik z nich čo s prírodou. Keby tam boli ľudia, ktorým by ozaj šlo o Slovensko a jeho obyvateľov, tak by to vyzeralo inak. Nechať skúpiť všetko do cudziny a vydrancovať to tu to môžu iba takí akí sú tam. Nechceli sme vládu jednej strany. A čo je teraz kopa strán a straničiek, a sú čoraz viac medzi ľuďmi rozkoly a nedôvera, ale to je dobré pre moc, s takým ľuďom sa dá dobre manipulovať, ten sa nevie dať dokopy a tak sa nik nemusí báť, že sa mu za tieto vlastizrady niečo stane. Veď špekulanti dnes dokážu predávať aj miesta na Marse a Mesiaci. To kto im dal právo na vlastníctvo, že by ako by veriaci povedal Pánbožko, že ho už prestalo baviť starať sa o to????
IVETA N
09.02.12,12:18
ja nie som tak isto za štátne vlastníctvo a keď tak, nech je tam dvojnásobne prísna kontrola, nech je pod verejným drobnohľadom stonásobne .Spraví sa najaká chyba , vznikne podozrenie v súvislosti s korupciou na základe čoho ide dolu vodou celý ,, podnik ,, .Nech sa páči dokažeme Ti to , Ty si spravil chybu tak budeš niesť za to zodpovednosť v plnom rozsahu a nie ututlávať a zametať všetko pod koberec .
Ale aj ten zamestnanec musí mať určité morálne hodnoty a mantinely po ktoré v tej verejnej správe môže ísť.
Bola som dva mesiace vo verejnej správe mali tam deväť mobilov ešte ani to množstvo sa mi nezdalo čudné ala aby mal mobil doma taký človek , ktorý je dlhodobo na PN a je nanich prevolané mesačne 150 eur tak to som nevedela a nikdy nepochopím .
Som aj zato aby strategické podniky boli spravované štátom a FICA som nikdy nevolila a ani nebudem......
janot
09.02.12,12:24
Dobre, tak sa opýtam takto:
Kde ste boli, keď sa začalo s rozkladom demokratického právneho štátu únosom syna prezidenta - štátnou tajnou službou? Kto bol otcom myšlienky únosu? Mlčali ste.
Kde ste boli, keď sa vyhlásila amnestia na skutok únosu? (amnestiu sám sebe)? Prečo nikto nechce pochopiť, že zrušením amnestie sa dosiahne aby zákony slúžili spravodlivosti a nie ako teraz spravodlivosť slúži zákonom? Prečo mlčíte?
Kde ste boli, keď sa rozdávali, opakujem ROZDÁVALI štátne fabriky - v hodnote 110 miliárd Sk, keď štát umožnil obrovské straty v bankách cez nesplatiteľné pôžičky v hodnote cca 100 miliárd Sk? Mlčali ste.
Kde ste boli, keď štát protiprávne zakázal zisky zdravotných poisťovní? Už ani Ústavný súd nechcel byť v Európe na hanbu, tak to odsúdil. Mlčali ste.
Kde ste boli, keď cca 1 a 1/2 roka Ústavný súd sa nevyjadril či prijme na prejednanie zákon o možnosti výstavby diaľnic na súkromných pozemkoch bez vysporiadania vlastníctva? Mlčali ste.
Takýchto momentov sa dá napísať veľa, veľa.
Tieto veci doslova podkopali základy právneho štátu, s tým treba niečo robiť, proti tomu treba protestovať na námestiach, nie len o kostičkách na obhrýzanie a la GORILA.
Podľa môjho názoru TOTO sú hlavné príčiny stavu Slovenska v súčasnosti, ostatné problémy sú už len následkom, nie príčinou.
Treba sa naozaj dobre rozhliadnuť a zamyslieť nad prioritami, ktoré by mohli ešte niečo na Slovensku zachrániť, potom sa môžme baviť o nejakej korupcii.
pavol54
09.02.12,12:34
ja nie som tak isto za štátne vlastníctvo a keď tak, nech je tam dvojnásobne prísna kontrola, nech je pod verejným drobnohľadom stonásobne .Spraví sa najaká chyba , vznikne podozrenie v súvislosti s korupciou na základe čoho ide dolu vodou celý ,, podnik ,, .Nech sa páči dokažeme Ti to , Ty si spravil chybu tak budeš niesť za to zodpovednosť v plnom rozsahu a nie ututlávať a zametať všetko pod koberec .
Ale aj ten zamestnanec musí mať určité morálne hodnoty a mantinely po ktoré v tej verejnej správe môže ísť.
Bola som dva mesiace vo verejnej správe mali tam deväť mobilov ešte ani to množstvo sa mi nezdalo čudné ala aby mal mobil doma taký človek , ktorý je dlhodobo na PN a je nanich prevolané mesačne 150 eur tak to som nevedela a nikdy nepochopím .
Som aj zato aby strategické podniky boli spravované štátom a FICA som nikdy nevolila a ani nebudem......
veď nám dali šancu povedať v referende že nechceme aby sa strategické podniky privatizovali a dzurinda národ presvedčil že sa nemá ísť k referendu, takže čo kacko ham to je už tam.
pavol54
09.02.12,12:39
Dobre, tak sa opýtam takto:
Kde ste boli, keď sa začalo s rozkladom demokratického právneho štátu únosom syna prezidenta - štátnou tajnou službou? Kto bol otcom myšlienky únosu? Mlčali ste.
Kde ste boli, keď sa vyhlásila amnestia na skutok únosu? (amnestiu sám sebe)? Prečo nikto nechce pochopiť, že zrušením amnestie sa dosiahne aby zákony slúžili spravodlivosti a nie ako teraz spravodlivosť slúži zákonom? Prečo mlčíte?
Kde ste boli, keď sa rozdávali, opakujem ROZDÁVALI štátne fabriky - v hodnote 110 miliárd Sk, keď štát umožnil obrovské straty v bankách cez nesplatiteľné pôžičky v hodnote cca 100 miliárd Sk? Mlčali ste.
Kde ste boli, keď štát protiprávne zakázal zisky zdravotných poisťovní? Už ani Ústavný súd nechcel byť v Európe na hanbu, tak to odsúdil. Mlčali ste.
Kde ste boli, keď cca 1 a 1/2 roka Ústavný súd sa nevyjadril či prijme na prejednanie zákon o možnosti výstavby diaľnic na súkromných pozemkoch bez vysporiadania vlastníctva? Mlčali ste.
Takýchto momentov sa dá napísať veľa, veľa.
Tieto veci doslova podkopali základy právneho štátu, s tým treba niečo robiť, proti tomu treba protestovať na námestiach, nie len o kostičkách na obhrýzanie a la GORILA.
Podľa môjho názoru TOTO sú hlavné príčiny stavu Slovenska v súčasnosti, ostatné problémy sú už len následkom, nie príčinou.
Treba sa naozaj dobre rozhliadnuť a zamyslieť nad prioritami, ktoré by mohli ešte niečo na Slovensku zachrániť, potom sa môžme baviť o nejakej korupcii.
ešte si zabudol sa spýtať kde sme boli keď sa rozdávali elektrárne, plynárne, rozhodovalo sa o tom že môj povinný odvod do zp si podelí zopár vyvolených?
marjankaj
09.02.12,12:44
Dobre, tak sa opýtam takto:
Kde ste boli, keď sa začalo s rozkladom demokratického právneho štátu únosom syna prezidenta - štátnou tajnou službou? Kto bol otcom myšlienky únosu? Mlčali ste.
Kde ste boli, keď sa vyhlásila amnestia na skutok únosu? (amnestiu sám sebe)? Prečo nikto nechce pochopiť, že zrušením amnestie sa dosiahne aby zákony slúžili spravodlivosti a nie ako teraz spravodlivosť slúži zákonom? Prečo mlčíte?A kde si bol, keď prezident udelil milosť svojmu synovi a dosadili ho na teplé miestečko do Indie? Asi za zásluhy.
Kde ste boli, keď sa rozdávali, opakujem ROZDÁVALI štátne fabriky - v hodnote 110 miliárd Sk, keď štát umožnil obrovské straty v bankách cez nesplatiteľné pôžičky v hodnote cca 100 miliárd Sk? Mlčali ste. Niekde sa možno rozdávali, a inde zase lacno predávali a niekto bral za to veľké provízie.
Kde ste boli, keď štát protiprávne zakázal zisky zdravotných poisťovní? Už ani Ústavný súd nechcel byť v Európe na hanbu, tak to odsúdil. Mlčali ste.
Kde ste boli, keď cca 1 a 1/2 roka Ústavný súd sa nevyjadril či prijme na prejednanie zákon o možnosti výstavby diaľnic na súkromných pozemkoch bez vysporiadania vlastníctva? Mlčali ste. Veď aj ja by som si dal na základe zákona aby mi platili akože poistné a uhrádzal z toho čo najmenej. Veď ako inak by som bol ziskový? To môžu iba zdravotné poisťovne? To sú podnikateľské subjekty?
Takýchto momentov sa dá napísať veľa, veľa.
Tieto veci doslova podkopali základy právneho štátu, s tým treba niečo robiť, proti tomu treba protestovať na námestiach, nie len o kostičkách na obhrýzanie a la GORILA. Áno treba proti tomu protestovať. Ale prečo sa to deje za tejto "najdemokratickejšej" vlády? Veď boli u koryta aspoň 10 rokov.
Podľa môjho názoru TOTO sú hlavné príčiny stavu Slovenska v súčasnosti, ostatné problémy sú už len následkom, nie príčinou.
Treba sa naozaj dobre rozhliadnuť a zamyslieť nad prioritami, ktoré by mohli ešte niečo na Slovensku zachrániť, potom sa môžme baviť o nejakej korupcii. A čo tiu chceš zachraňovať? Čo nedosiahol Hitler so zbraňami, to sa teraz darí EÚ. Čo nám nariadia, to si aj odsúhlasíme a budeme plniť. Veď si svoje europoslanecké platy musia zaslúžiť.

A kedy tu bol ten demokratický právny štát? Akosi som to doteraz nepostrehol.
Máš pravdu, čo píšeš. A kde si bol ty?
marjankaj
09.02.12,12:49
veď nám dali šancu povedať v referende že nechceme aby sa strategické podniky privatizovali a dzurinda národ presvedčil že sa nemá ísť k referendu, takže čo kacko ham to je už tam.
Presne tak. Všetci presviedčali, že referendum sú vyhodené peniaze. Čo keby sa počet poslancov znížil na tých 100?
A aj v kostoloch presviedčali ľudí, koho majú voliť. Pomaly aby priniesli nepoužité volebné lístky ako dôkaz koho volili.
A zmenilo sa niečo k lepšiemu? Napíšte niekto zoznam tých užitočných vecí. Nemám strach, že sa to sem nezmestí.
pavol54
09.02.12,12:54
ela77 #494 a pavol54 #498
Pozrite sa trochu na zisky strategických podnikov pred privatizáciou a na dividendy vyplácané z 50% vlastníctva sprivatizovaných strategických podnikov a potom niečo komentujte. Je to diametrálny rozdiel v prospech štátu. Podliehate neskutočným demagogickým žvástom s. Fica o strategických podnikoch, ale Slováčkovia (ako nazval Slovákov istý dlhoročný manipulátor verejnej mienky) sú už takí, bohužiaľ. Štát je najhorší hospodár - vidno to na každom kroku, len treba trochu otvoriť oči.
náš štát je najhorší hospodár alebo aj francuzsky, nemecký, či taliansky? Pretože nemôžem zobrať jednému zlému štátu (vlastnému) a dať inému dobrému štátu(cudziemu) každý štát riadia politické strany, takže buď sú dobré alebo zlé, takže môžeme uzákoniť že chceme voliť cudzie strany( z iných štátov) ktoré budú dobre riadiť náš štát aspoň tak ako riadia svoj štát.
janot
09.02.12,12:55
Výnosom z privatizácie SPP bolo zaplatené napr. manko v rozpočte vzniknuté vznikom 2.dôchodcovského piliera do roku cca 2010. Kde sú zisky, poriadne mastné z liekov, zo zdravotných pohotovostí, tiež hradené z odvodov - tie už netreba zrušiť? Elektrárne, plynárne sa NEROZDÁVALI ale PREDÁVALI, nešír demagógiu.
pavol54
09.02.12,13:00
Ako je možné, že si dovoli MISKOV a la Sasanka zvolat dva dni pred volbami na 8.3.2012 valné zhromaždenie SPP a " doprivatizovať zvyšných 49% akcii štátu SR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! za babku !!!! vopred určenému kupcovi, aby sa naplnili slová o SaS zámeroch pre "sprivatizovanie energetických firiem teplarni SPP a NIKTO, NIKTO si toho nevšíma!!!! hoci je nefungujuci Fond národného majetku,lebo štatutárka je mimo uzemia SR . Tak toto je je už nehorázna drzasť Sulíka resp. Sasanky pritom toto by mala zachranovať organizátorka protestov teda KONKRETNOST a íst pred SPP, ministerstvo hospodárstva ,SPP
ale to je asi účel lebo nás zamestnáva gorila nakoniec gorila spľaskne a ekonomické kroky budú nenávratne dokončené a znárodnenie je nemožné.
pavol54
09.02.12,13:00
Výnosom z privatizácie SPP bolo zaplatené napr. manko v rozpočte vzniknuté vznikom 2.dôchodcovského piliera do roku cca 2010. Kde sú zisky, poriadne mastné z liekov, zo zdravotných pohotovostí, tiež hradené z odvodov - tie už netreba zrušiť? Elektrárne, plynárne sa NEROZDÁVALI ale PREDÁVALI, nešír demagógiu.
ty si začal
marjankaj
09.02.12,13:05
Výnosom z privatizácie SPP bolo zaplatené napr. manko v rozpočte vzniknuté vznikom 2.dôchodcovského piliera do roku cca 2010. Kde sú zisky, poriadne mastné z liekov, zo zdravotných pohotovostí, tiež hradené z odvodov - tie už netreba zrušiť? Elektrárne, plynárne sa NEROZDÁVALI ale PREDÁVALI, nešír demagógiu.
To bol ďalši geniálny ťah od vtedajšieho ministra. Zapredal svojiu stranu za kreslo ministra a takto sa odvďačil. Teda od roku 2010 tí čo sú iba v 1.pilieri by mali zdochnúť. Veď kto by zarobil na ich dôchodky. A tí čo hospodária v druhom pilieri, tak tí zhodnocujú peniažky. Veď doteraz nemuseli vyplácať skoro žiadne dôchodky, a ani tak skoro nebudú. Možno tak za 15-20 rokov. A ak zdvihnú odchod do dôchodku, tak aj neskôr. A že je potom sociáklna poisťovňa v strate. Bodaj by nie, keď musí odovzdávať časť poistného do druhých pilierov, kde si teraz iba z toho čerpajú svoje percentíčka. Za čo? A keď budú mať platiť dôchodky, tak sa niekde zdekujú alebo nechajú zbankrotovať tie svoje DSSky?


Nemáme ani plynárne ani elektrárne a z dôchodkov nám tiež veľa nezostane. Asi ako Grékom, ktorým tiež idú siahať na dôchodky. Hlavne že na začiatku dávajú "garancie".
Pikoška
09.02.12,13:07
to janot, na čo sa pýtaš, keď všetko vieš. Ale asi nie všetko. S rozkladom demokratického právneho štátu sa začalo únosom prezidentovho syna? Je možné podľa Teba rozložiť niečo, čo neexistuje? Ja osobne viem, že držať hubu a krok musíš furt odjakživa a aj si musel. Právo si si nevymohol nikdy. Teda možno by si si ho vymohol, ale to by Ti brada skôr narástla po pás. Tak Ťa pekne prosím, nešír demagógiu.
P.S. Indeed, ideš!;)
marjankaj
09.02.12,13:17
Dobre, tak sa opýtam takto:
Kde ste boli, keď sa vyhlásila amnestia na skutok únosu? (amnestiu sám sebe)? Prečo nikto nechce pochopiť, že zrušením amnestie sa dosiahne aby zákony slúžili spravodlivosti a nie ako teraz spravodlivosť slúži zákonom? Prečo mlčíte?


Teba je tu škoda. Ty by si mal vyučovať právo.
Aj Havel udelil amnestiu najväčším vrahom, a ako to skončilo.
Ze by stačilo teraz tú jeho amnestiu zrušiť a všetko bude v najlepšom poriadku? Mŕtvi ožijú a budú si spokojne nažívať so svojimi rodinami?
trisestri
09.02.12,13:33
To bol ďalši geniálny ťah od vtedajšieho ministra. Zapredal svojiu stranu za kreslo ministra a takto sa odvďačil. Teda od roku 2010 tí čo sú iba v 1.pilieri by mali zdochnúť. Veď kto by zarobil na ich dôchodky. A tí čo hospodária v druhom pilieri, tak tí zhodnocujú peniažky. Veď doteraz nemuseli vyplácať skoro žiadne dôchodky, a ani tak skoro nebudú. Možno tak za 15-20 rokov. A ak zdvihnú odchod do dôchodku, tak aj neskôr. A že je potom sociáklna poisťovňa v strate. Bodaj by nie, keď musí odovzdávať časť poistného do druhých pilierov, kde si teraz iba z toho čerpajú svoje percentíčka. Za čo? A keď budú mať platiť dôchodky, tak sa niekde zdekujú alebo nechajú zbankrotovať tie svoje DSSky?


Nemáme ani plynárne ani elektrárne a z dôchodkov nám tiež veľa nezostane. Asi ako Grékom, ktorým tiež idú siahať na dôchodky. Hlavne že na začiatku dávajú "garancie".

neviem ci este mame krajinu z takym vysokym pomerom odvodov do 2 piliera,uz pri jeho vzniku mnohy odbornici na to poukazovali ze to tie percenta v prospech 2 pilira su neadekvatne,ze dlhodobo bude z tejto priciny vznikat vysoky deficit v 1 pilieri,ale Kadik na to ....
trisestri
09.02.12,13:39
Dobre, tak sa opýtam takto:
Kde ste boli, keď sa začalo s rozkladom demokratického právneho štátu únosom syna prezidenta - štátnou tajnou službou? Kto bol otcom myšlienky únosu? Mlčali ste.
Kde ste boli, keď sa vyhlásila amnestia na skutok únosu? (amnestiu sám sebe)? Prečo nikto nechce pochopiť, že zrušením amnestie sa dosiahne aby zákony slúžili spravodlivosti a nie ako teraz spravodlivosť slúži zákonom? Prečo mlčíte?
Kde ste boli, keď sa rozdávali, opakujem ROZDÁVALI štátne fabriky - v hodnote 110 miliárd Sk, keď štát umožnil obrovské straty v bankách cez nesplatiteľné pôžičky v hodnote cca 100 miliárd Sk? Mlčali ste.
Kde ste boli, keď štát protiprávne zakázal zisky zdravotných poisťovní? Už ani Ústavný súd nechcel byť v Európe na hanbu, tak to odsúdil. Mlčali ste.
Kde ste boli, keď cca 1 a 1/2 roka Ústavný súd sa nevyjadril či prijme na prejednanie zákon o možnosti výstavby diaľnic na súkromných pozemkoch bez vysporiadania vlastníctva? Mlčali ste.
Takýchto momentov sa dá napísať veľa, veľa.
Tieto veci doslova podkopali základy právneho štátu, s tým treba niečo robiť, proti tomu treba protestovať na námestiach, nie len o kostičkách na obhrýzanie a la GORILA.
Podľa môjho názoru TOTO sú hlavné príčiny stavu Slovenska v súčasnosti, ostatné problémy sú už len následkom, nie príčinou.
Treba sa naozaj dobre rozhliadnuť a zamyslieť nad prioritami, ktoré by mohli ešte niečo na Slovensku zachrániť, potom sa môžme baviť o nejakej korupcii.

bol som vo vybore na obranu demokracie,napriklad,boli protesty,peticie,demonstracie pred markizou a mnohe ine aktivity-to ze ten tlak nebol dostatocne silny,ze media nie vzdy pomahali spravnym postojom,ze nie vsetko sa nasmerovalo spravne a ze podpora nebola dostatocna a dlhodoba este neznamena ze kazdy cusal
IVETA N
09.02.12,13:50
ja osobne som sedela doma a nadávala na tento systém. Ale v podstate som patrila do drvivej väčšiny tak ako dnes, a uprednostnila som pohodlie domova a bezkomfliktný život. Nemala som šancu sa zúčastniť privatizácie pochádzam s chudobnej rodiny. Na referendách som sa zúčastnila a okrem toho referendum o privatizácii neschválili poslanci /vtedy FICO ako ,,poslanec,, inicioval plebiscit o tom či občania, súhlasia ,aby vláda rozhodovala o privatizácii SPP, elektrárni ...a podal aj návrh o tom či občania súhlasia aba na návrh vlády o privatizácii rozhodovala NR SR trojpätinovou väčšinou poslancov /.Mali sme šancu o tom rozhodnuť či???????? Bolo aj referendum o počte poslancov 100./ iniciátor strana SaS/
Pikoška
09.02.12,13:50
bol som vo vybore na obranu demokracie,napriklad,boli protesty,peticie,demonstracie pred markizou a mnohe ine aktivity-to ze ten tlak nebol dostatocne silny,ze media nie vzdy pomahali spravnym postojom,ze nie vsetko sa nasmerovalo spravne a ze podpora nebola dostatocna a dlhodoba este neznamena ze kazdy cusalNečušal. Ak mu išlo o chrbtovú kosť, tak nečušal. Dostal síce po papuli, prišiel aj o prémie, aj o kariérny postup a nečušal. Tak to bolo, je, a dúfajme, že už nebude. Aspoň nie v takej miere, ako doteraz. Lenže keď čítam toto: tak mi už zostáva voliť jedine mimozemšťanov:


Na rozdiel od minulých volieb, keď sa SDĽ vymedzovala najmä proti Smeru, 99 % sa vymedzuje proti všetkým. Český týždenník Euro napísal, že Gorilu vypustili z klietky práve ľudia z okolia 99 %. Hoci dôkaz o tom nikto nepredložil, faktom je, že Gorila sa ocitla v centre mediálnej prezentácie strany.Pavol Pavlík, dvojka na kandidátke 99 %, v online diskusii povedal: „Naše politické strany sú v podstate firmy, ktoré majú svojich akcionárov, bossov, pokladníkov, generálov, pešiakov a poskokov. Ich hlavným zmyslom, okrem rečí, ktorým ani sami neveria, je vytĺcť z parazitovania na štáte, čo sa len dá.“ Jeho definícia je vcelku výstižná. Keby do množiny „naše politické strany“ zaradil aj 99 %, bola by kompletná. Lebo aj v jej prípade ide len o „firmu“, pre ktorú je politika iba pokračovaním podnikania inými prostriedkami.Odkiaľ má sponzor strany 99% prostriedky na financovanie megakampane a koľko na ňu doteraz minul (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=1528&pr=0.1&w_id=73&tstamp=1328797969&pid=817&cd=cc4c0a632438dfe412f75e9b4901a4aa&f=1), si prečítajte v novom vydaní týždenníka TREND 5/2012.
IVETA N
09.02.12,13:56
bol som vo vybore na obranu demokracie,napriklad,boli protesty,peticie,demonstracie pred markizou a mnohe ine aktivity-to ze ten tlak nebol dostatocne silny,ze media nie vzdy pomahali spravnym postojom,ze nie vsetko sa nasmerovalo spravne a ze podpora nebola dostatocna a dlhodoba este neznamena ze kazdy cusal

a preto teraz nesedím doma .........
Pikoška
09.02.12,13:57
ja osobne som sedela doma a nadávala na tento systém. Ale v podstate som patrila do drvivej väčšiny tak ako dnes, a uprednostnila som pohodlie domova a bezkomfliktný život. Nemala som šancu sa zúčastniť privatizácie pochádzam s chudobnej rodiny. Na referendách som sa zúčastnila a okrem toho referendum o privatizácii neschválili poslanci /vtedy FICO ako ,,poslanec,, inicioval plebiscit o tom či občania, súhlasia ,aby vláda rozhodovala o privatizácii SPP, elektrárni ...a podal aj návrh o tom či občania súhlasia aba na návrh vlády o privatizácii rozhodovala NR SR trojpätinovou väčšinou poslancov /.Mali sme šancu o tom rozhodnuť či???????? Bolo aj referendum o počte poslancov 100./ iniciátor strana SaS/Rovnako nepochádzam zo žiadnej zbohatlíckej, ale robotníckej rodiny, a moji rodičia rovnako nemali už pred smrťou poriadne ani na lieky.., pritom celý život poctivo pracovali.A nie každý má to šťastie, že sú schopné tie lieky kúpiť deti. O to viac je našou povinnosťou ísť vyjadriť svoj postoj do ulíc, lebo tých, čo sa už brániť nemôžu je viac ako dosť. Nožnice smerom k chudobe sú roztvorené absurdne. Ak tých judášov NEPREBERIE tlak z ulice, tak ich nepreberie nič.Na pohodlie a bezkonfliktný život máme čas tam hore...:rolleyes:.
misomiso
09.02.12,14:35
kukučka
09.02.12,15:38
a ako to súvisí s témou?
IVETA N
09.02.12,15:44
:eek: :eek: :eek:
Pikoška
09.02.12,15:59
http://korzar.sme.sk/c/6252011/romka-vratila-doklady-i-600-eur.htmlAk by si to prilepil na webovú stránku politickej strany SNS, tak by som to pochopila. Len za ten živý svet neviem, čo má slušná Rómka s Gorilou. Prezraďíš mi to?
misoft
09.02.12,16:16
mimotemy
http://korzar.sme.sk/c/6252011/romka...i-600-eur.html (http://korzar.sme.sk/c/6252011/romka-vratila-doklady-i-600-eur.html)
A) bola to nerómka, maskovaná za rómku;
B) bola to rómka, ale drbnutá na gebuľu (ešte som nevidel a ani nepočul - doteraz - aby róm(ka) 600€ vrátil(a) - veď to by bolo Sci-Fi)
korela
09.02.12,16:40
ela77 #494 a pavol54 #498
Pozrite sa trochu na zisky strategických podnikov pred privatizáciou a na dividendy vyplácané z 50% vlastníctva sprivatizovaných strategických podnikov a potom niečo komentujte. Je to diametrálny rozdiel v prospech štátu. Podliehate neskutočným demagogickým žvástom s. Fica o strategických podnikoch, ale Slováčkovia (ako nazval Slovákov istý dlhoročný manipulátor verejnej mienky) sú už takí, bohužiaľ. Štát je najhorší hospodár - vidno to na každom kroku, len treba trochu otvoriť oči.

Možno by sa ti dalo uveriť, že štát je najhorší vlastník, keby ENEL nebol sám štátnym podnikom. To snáď dokáže vyvrátiť tvoje tvrdenie.
Štátny podnik dostal štátny podnik.

Vodné dielo Gabčíkovo má ENEL iba v prenájme (30 r.?), štát však spravuje
nehnuteľnosť za štátne peniaze. Údajne aj stráženie objektov.
kukučka
09.02.12,16:53
Dobre, tak sa opýtam takto:
Kde ste boli, keď sa začalo s rozkladom demokratického právneho štátu únosom syna prezidenta - štátnou tajnou službou? Kto bol otcom myšlienky únosu? Mlčali ste.


Pridám komentár pre pravicu k prvej otázke
Dobre si rozmyslite, akého kandidáta na prezidenta postavíte, nedám tu link, zadajte si do googla: hlboká sonda do svedomia...
trisestri
09.02.12,17:25
dost ma mrzi ze na fb page protestu gorily cenzuruju prispevky,aj napr aforizmy,ludova tvorba,neviem aky zamer ma cenzurovat prispevky,tych ktory su za demokraciu,proti korupcii a rozkradaniu,dost som tymto konanim organizatorov zaskoceny
korela
09.02.12,17:47
No zrejme každé doterajšie voľby dopadli podľa tvojho očakávania. To každý nemôže povedať.
Keď si pozriem tých kandidátov, tak z toho je problém si niečo vybrať. To ako keby si sa prehrabávala v hnoji a hľadala tam perlu. Ale hovien je tam určite viac.

Buď si veľmi dobre pochopil, alebo nepochopil môj príspevok.
Vieš, existuje aj taká možnosť, že okrem toho, že sa nedá dať za nikoho ruka do ohňa, tak môže byť človek apolitický.
To je môj prípad. Napriek tomu sa zúčastňujem na každých voľbách. Prečo nie?
Stačí sa pozrieť na štatistiku, kde býva pravidelne najvyššia účasť voličov. Tiež sa pýtam prečo?
korela
09.02.12,17:49
Spomenie si niekto ešte na Chrena, Belcáka, Holčíka, ....?
korela
09.02.12,18:14
To si musi zvolit kazdy z nas.

Kazdy z nas ma iny rebricek prorit v zivote, a je to tak aj spravne. Nie sme stroje.

Ak je to, co chcem dosiahnut - aby som mohol zomriet stastny a vyrovnany - ze budem mat pred svojou obcou napis aj v madarskom jazyku, tak budem volit madarske strany a je to tak v poriadku.

Ak si myslim, ze marihuana nam pomoze spravit si tento svet trocha lepsi a utrpenie na nom znesitelnejsie, kym sa z neho poberieme, tak budem volit SAS a je to tak v poriadku.

Ak viem, ze sa rad nechavam klamat, a ze mi staci zit v iluziach, ze sa vsetko vyvija v nas prospech tak budem volit HZDS alebo SMER.

Ak som srandista a nechavam sa rad bavit klaunom, budem volit SNS, mam na to pravo.

Ja osobne nie som ani jedno ani druhe, ani tretie ani stvrte.

Ja by som privital, keby sa do politiky preda len zacali dostavat (aspon pomaly a postupne) principy desatora. Stran, ktore maju krestanstvo v nazve je viac, dokonca aj SDKU. Preto treba velmi zvazovat a urcite budem kruzkovat. Nie kazdy, kto sa k tomu hlasi tym aj je.

Su tu este aj ine, mlade strany, nezatazene kauzami, ktore maju moje sympatie rad budem sledovat, ako sa im podari naplnit ich idealy - napriklad Matovicovci.

Ale toto nie navod, ja sam este neviem, aky papier tam vhodim. Ja iba odpovedam na otazku, preco sa neda povedat, ktora strana predstavuje mensie zlo. Kazda v sebe nesie urcite riziko, no priority mame kazdy ine - nastastie.
Ako sa dodržuje Desatoro a kto ho dodržuje?
Pokiaľ budem vedieť a viem, že existuje čo i len jeden človek, ktorý berie plat duplicitne za jednu prácu (kresťan), jeden z pracovnej agentúry, druhý z priamo z firmy vďaka cirkvi, cirkev = KDH, tak dodržiavanie Desatora ani nespomínať.
Keď už notára voliaceho notoricky KDH ich činnosť tak pobúri, že ich na nich do smrti zanevrie, musí mať vážny dôvod.
Prečo sa hovorí, že cirkev je najlepšia s.r.o.? Deti na školy, podpora, atď. Šaštín.
Pre mňa z KDH ostal osobnosťou iba A. Srholec.
korela
09.02.12,18:23
Čo spravili so školou na Jesenského nedávno v Bratislave? Jednoducho odignorovali zákon. Vedome. Bolo to aj v STV aj Sro. To nebolo iba niečo chatrné. Verejnosť to pobúrilo. A to je len taký vrcholček. Ďurkovskému steká maslo z hlavy ešte dnes. A koľko ďalších vecí, o ktorých ľudia netušia. Čím sa líši od ostatných strán KDH? Čím?
Tiež by som bola rada, keby tu bol niekto čistý.
duves
09.02.12,18:32
Dobre, tak sa opýtam takto:
Kde ste boli, keď sa začalo s rozkladom demokratického právneho štátu únosom syna prezidenta - štátnou tajnou službou?
Myslíš toho typka, čo tuneloval? A o teba by sa niekto staral, keby ta uniesli aj na mars (lebo tam patríš).
misomiso
09.02.12,21:31
Ak by si to prilepil na webovú stránku politickej strany SNS, tak by som to pochopila. Len za ten živý svet neviem, čo má slušná Rómka s Gorilou. Prezraďíš mi to?

No predsa aby som tu priniesol trocha optimizmu nie? :)
marjankaj
09.02.12,22:28
Buď si veľmi dobre pochopil, alebo nepochopil môj príspevok.
Vieš, existuje aj taká možnosť, že okrem toho, že sa nedá dať za nikoho ruka do ohňa, tak môže byť človek apolitický.
To je môj prípad. Napriek tomu sa zúčastňujem na každých voľbách. Prečo nie?
Stačí sa pozrieť na štatistiku, kde býva pravidelne najvyššia účasť voličov. Tiež sa pýtam prečo?
No viac ako štatistika ma zaujíma výsledok volieb. A to aký úžitok nám priniesli.
A tiež sa pýtam prečo?

Nebol som voliť iba v posledných voľbách. A môj hlas by vôbec nezmenil výsledok.
Tých predtým som sa zúčastnil a hlas som dal strane, ktorá sa do parlamentu nedostala. Bol som tam zbytočne.
Na referendách som sa zúčastňoval, a predsa moja účasť nepomohla, aby boli platné. Teda okrem jedného, ktoré platné bolo.
A svet ide aj tak ďalej po svojom. O dôležitých veciach sa rozhoduje niekde inde a nie u nás.
kukučka
09.02.12,23:57
O dôležitých veciach sa rozhoduje niekde inde a nie u nás.


Dnes na námestie SNP nám to príde vysvetliť Fedor Gál, predpokladám, že tiež prinesie trocha optimizmu
duves
10.02.12,03:59
Dnes na námestie SNP nám to príde vysvetliť Fedor Gál, predpokladám, že tiež prinesie trocha optimizmu
Donesie h.....o!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=GY91dDy8pLo&context=C36a5be4ADOEgsToPDskJr cKvt-Ndf1dMbHq3ujSHp
duves
10.02.12,04:02
r.2012..Zostrih z činnosti našej milej vládnej chamrade pravicovej... (alebo ako vraví jar88, socialistami....)

http://www.youtube.com/watch?v=lY3eqqjyG5E
Pikoška
10.02.12,04:58
No predsa aby som tu priniesol trocha optimizmu nie? :)A vieš, že sa Ti to podarilo?:) Ak už Rómovia prestanú kradnúť, a všetko " nájdené " vrátia, aj HDP možno vzrastie. Ale česť výnimkám, nepaušalizujem. Vieš, že včera mi priniesli optimizmus Spišiak s Lipšicom, keď hodnotili políciu? Rátala som, koľkých už zašili za mreže z mafiánskych zoskupení a narátala som niečo vyše 60 kusov. Tak taký úlovok ešte určite polícia na Slovensku nezaznamenala. A keďže už sú v chládku aj veľké ryby, teším sa, že sa dostanú za brány pod opateru väzenskej a justičnej polície aj gorilákov. A je mi úplne jedno, či cez "detskú pornografiu", alebo nebezpečný útok na peňaženku a majetok občana.;)

P.S. A teraz sa idem vytešovať na stretnutie s Gálom, stelesnenú to múdrosť, pravdu a lásku. Až to bude radosť nevídaná. :rolleyes:
ela77
10.02.12,05:49
Do dnes som verila v čistotu a správnosť protestov na námestiach, ale po prečítaní si , že dnes tam budú rečniť F.Gál a Zuzana Wienk- ďakujem neprosím. Ľudia tam idú určite s vedomím spravodlivosti, ale pri týchto účastníkoch, ktorých som spomenula, budú asi ozaj iba zneužité masy, tak ako boli zneužité r.1989, pretože im vtedy nedoniesli štrngania kľúčami , nič iba nové a horšie jarmo. Žiadna sloboda, demokracia a pod., Teraz je jasné, kto si prihrieva polievočku a kto zase ide manipulovať s ľuďmi, ktorí keď sú v úzkych tak uveria a naletia.
duves
10.02.12,06:03
Teátro!
Ingrid Ondruskova
10.02.12,06:09
...ja neviem,...Gála nemusím...ale proti Zuzane Wienk nič nemám...aspoň zatiaľ...
vždy hovorí objektívne a pichá do hniezda, keď sa prevalí nejaká kauza...nemyslíte,
že by mohla byť v tomto boji prínosom?
Indeed
10.02.12,06:17
Asi nie, Zuzanu platí Sorosova nadacia Open Society Found a to nie je organizacia, ktorá by mala záujem podporovať Slovensko.
Pikoška
10.02.12,06:25
Asi nie, Zuzanu platí Sorosova nadacia Open Society Found a to nie je organizacia, ktorá by mala záujem podporovať Slovensko.Laco, každý má právo vyjadriť názor, teda aj Gál a Zuzana. A je na občanoch, aký si vyvodia záver z vypovedaného. Zuzana Wienk je možno platená Sorosovcami, ale občas sa jej podarilo pichnúť do osieho hniezda. A to nebolo protislovenské pichnutie. Na váženie sú zvyčajne používané váhy. Tak teraz máme šancu pridávať na misky, a vyčkať, ktorá strana preváži.;) S pozdravom D.:)

P.S. Ďakujem za ďalšie neužitočné, s uznaním prijímam.
ela77
10.02.12,07:01
No ja si ju pamätám ako a nie občas posielala hlásenia akí sme my Slováci zlí a hlavne aj voči cigáňom a poväčšine nadŕžala tejto modrej bande, tak neviem čo tam ona chce dokazovať. Znechutilo ma to, a tak tam dnes ani nejdem, napriem tomu, že som chcela.
kukučka
10.02.12,07:10
Už sa jej darí, ešte to ani nezačalo! :mee: Tak ľahko sa dáš odradiť? Prosila som Danilu, aby tam bola aj za mňa, teraz prosím aj teba.
Choďte tam za nás, ktorí to máme ďaleko, alebo z rôznych príčin nemôžeme.
ela77
10.02.12,07:18
Vieš hnevájú ma ľudia z mimovládok, nikdy nebojovali za nikoho a ak tak sa iba tvárili, ale neboli sme to my že by sa nás boli zastali. Vždy to bolo za cigáňov, za prisťahovalcov a pod. Stačí si pozrieť ich aktivity. Pokiaľ bola táto banda vo vláde tak čušali, ak by sa dostali do vlády iní tak sú ich pripomienky na dennom poriadku. Sme podľa nich rasisti a kazia svojimi vyhláseniami meno nášho štátu. Ako som napísala, chcela som ísť. Bola som na prvej, druhú som nemohla a teraz som chcela ale ma to odradilo. Nie je to čisté.
Ja neverím ani jednej mkimovlake..Niekdajší líder VPN Fedor Gál sa o lídroch protestov vyjadril, že majú šibnuté vízie.., tak čo tam dnes chce????
calawen
10.02.12,07:26
pridávam sa s prosbou... predsa len 400 km je veľa...
Pikoška
10.02.12,08:57
ela77, nepriatelia naších nepriateľov sú naši priatelia. To je staré, múdre, teda nie z mojej hlavy.:) A právo na vyjadrenie názoru má každý. Ako vieš, čo hovoril o nás Počiatek na jachte? Ako vieš, čo o nás hovorí v USA Dzurinda? Ako vieš, čo o nás hovorí gorilák, nech je kdekoľvek? Preto tam budeme, aj za Teba kukulienka, aj ostatní, aby sme pozorne počúvali, čo povedia. Aj potlesk, aj piskot berieme so sebou.;)

http://www.euractiv.sk/csr-spolocenska-zodpovednost/clanok/odbornici-na-potlacenie-korupcie-zakony-nestacia-017725
Heleč
10.02.12,09:17
držím palce, len vydržte
maxipc
10.02.12,09:29
aj ja sa pripajam, Prešov je ďaleko
maxipc
10.02.12,09:30
tlieskajte a pískajte aj za východňarov
korela
10.02.12,10:49
ela77, nepriatelia naších nepriateľov sú naši priatelia. To je staré, múdre, teda nie z mojej hlavy.:) A právo na vyjadrenie názoru má každý. Ako vieš, čo hovoril o nás Počiatek na jachte? Ako vieš, čo o nás hovorí v USA Dzurinda? Ako vieš, čo o nás hovorí gorilák, nech je kdekoľvek? Preto tam budeme, aj za Teba kukulienka, aj ostatní, aby sme pozorne počúvali, čo povedia. Aj potlesk, aj piskot berieme so sebou.;)

http://www.euractiv.sk/csr-spolocenska-zodpovednost/clanok/odbornici-na-potlacenie-korupcie-zakony-nestacia-017725
Tak ja neviem, ale žeby bola Bratislava pupkom alebo srdcom Slovenska? Na "východ od raja" je všetko O.K.? Úplná spokojnosť?
Alebo sú už všetci východniari v BA? (Bez urážky.) :-) :-) :-)
korela
10.02.12,10:54
To som mala adresovať skôr pre maxipc.
pavol54
10.02.12,10:57
Do dnes som verila v čistotu a správnosť protestov na námestiach, ale po prečítaní si , že dnes tam budú rečniť F.Gál a Zuzana Wienk- ďakujem neprosím. Ľudia tam idú určite s vedomím spravodlivosti, ale pri týchto účastníkoch, ktorých som spomenula, budú asi ozaj iba zneužité masy, tak ako boli zneužité r.1989, pretože im vtedy nedoniesli štrngania kľúčami , nič iba nové a horšie jarmo. Žiadna sloboda, demokracia a pod., Teraz je jasné, kto si prihrieva polievočku a kto zase ide manipulovať s ľuďmi, ktorí keď sú v úzkych tak uveria a naletia.
presne tak už sa zorientovali títo aj iní, niektorí sa budú producírovať a iní v kanceláriách makať aby si vytvorili reálne východiská k moci, zatiaľ čo si sadnú štrajkujúci ku káve po vyčerpávajúcich protestoch
IVETA N
10.02.12,11:31
nepoznám Z. Wienk , ale je mi to momentálne jedno. Aj to že Gál povedal, o oganizátoroch,že majú ,,šibnuté vízie ,,. Neviem ani kto dnes bude ,,rečniť,, ale v tomto momente mi je aj to úplne jedno že jedným z nich je Gál, / hoci neviem akí majú úmysel- to vedia iba oni / aj to mi je momentálne jedno . Jedno ale viem iste, už len to, že tam je je jedno ďalšie veľké plus a možno otvorí oči ďalšim ľudom.....
trisestri
10.02.12,11:33
presne tak už sa zorientovali títo aj iní, niektorí sa budú producírovať a iní v kanceláriách makať aby si vytvorili reálne východiská k moci, zatiaľ čo si sadnú štrajkujúci ku káve po vyčerpávajúcich protestoch

este minuly tyzden Fedor Gal ostro odsudzoval protesty a ich organizatorov ze maju sibnute vizie,ze ulica nic nevyriesi atd a teraz ide recnit na mitingoch,plus organizatori urcuju ktore su tie spravne protesty,vraj sa distancuju od toho v Kosiciach
pavol54
10.02.12,11:38
este minuly tyzden Fedor Gal ostro odsudzoval protesty a ich organizatorov ze maju sibnute vizie,ze ulica nic nevyriesi atd a teraz ide recnit na mitingoch,plus organizatori urcuju ktore su tie spravne protesty,vraj sa distancuju od toho v Kosiciach
Zacítil že mu s toho rozvareného kotlíka učľapne a navrchu býva aj guľáš najmastnejší
IVETA N
10.02.12,11:43
prečo sa distancujú od KOŠÍC /nesledujem média info získavám lenz porady trepú tam blbosti/
Eulalia
10.02.12,11:46
Gála zavolali sami organizátori protestov, že keď vie tak pekne kritizovať, nech sa vyjadrí aj pred davom.:)
Len dúfam, že sa teraz nezľakne.
korela
10.02.12,11:47
este minuly tyzden Fedor Gal ostro odsudzoval protesty a ich organizatorov ze maju sibnute vizie,ze ulica nic nevyriesi atd a teraz ide recnit na mitingoch,plus organizatori urcuju ktore su tie spravne protesty,vraj sa distancuju od toho v Kosiciach
Nezareagoval Gál na Radičovej prístup?
trisestri
10.02.12,12:11
trisestri
10.02.12,12:14
mozno protesty maju zmysel,neviem ci to nimi alebo len nahoda :D ze som opakovane uspel zo svojimi staznostami na urovniach ktore spadaju pod statnu sferu-take nieco sa my nestalo minimalne 6 rokov
misoft
10.02.12,16:46
"Na východ od raja" - Hic sunt leones
misomiso
10.02.12,20:23
Ten vyraz tvare hovori za vsetko :)
Bastian
10.02.12,21:21
Ten vyraz tvare hovori za vsetko :)

No čo, úprimná spontánna radosť :)
kukučka
10.02.12,21:39
chlapci, držte balónik
marleau
10.02.12,21:44
No čo, úprimná spontánna radosť :)
Kdeže!
NAJFALOŠNEJŠÍ A NAJULISNEJŠÍ VÝRAZ TVÁRE V POLITIKE!
marleau
10.02.12,21:46
Kto nahučal organizátorom podmienku zvolenia GP?Komu chýba na tomto poste tá správna osoba?
misoft
10.02.12,22:47
http://i.sme.sk/cdata/3/62/6255323/shooty.jpg
alabut
11.02.12,05:18
Nechapem, preco Gal neustale utoci na Meciara. Nastartoval Meciar korupciu a statnu zlodejinu v celej Europe? Pamatam si na prve hesla neznej revolucie ... socializmus s ludskou tvarou. :-)
pavol54
11.02.12,05:18
Kto nahučal organizátorom podmienku zvolenia GP?Komu chýba na tomto poste tá správna osoba?
zdá sa mi že sa to začína rysovať do čoraz jasnejších kontúr zase niekto oblbol národ
réžia vždy rovnaká ako v prípade Markízy pred rokmi, tak aj potom v prípade mýta. Celá tá kampaň bola tak neúčinná ako keby som ja zamestnancov málo vyplatil a oni by išli skandovať pred obecný úrad aby som im ho zdvihol. Ak sa chceli demonštranti účinne domôcť svojich požiadaviek tak mali ísť pred sídla a byty hlavných aktérov a tam ich blokovať nie deň ale stále. Takže predvolebná revolúcia sa skončila zabudnite treba do privatizovať pre zahraničný kapitál zbytok. "Cieľ ste splnili tak už nezavadzajte"
Antea
11.02.12,05:19
neviem ci este mame krajinu z takym vysokym pomerom odvodov do 2 piliera,uz pri jeho vzniku mnohy odbornici na to poukazovali ze to tie percenta v prospech 2 pilira su neadekvatne,ze dlhodobo bude z tejto priciny vznikat vysoky deficit v 1 pilieri,ale Kadik na to ....
Máš pravdu, Nemci nie sú sprostejší od nás a tam je len 5% ludí zapojených do II. piliera. Ja každému radím aby, pokiaľ sa bude dať z II. piliera vystúpil. Možno tým 5% sa aj u nás oplatí, no ostatným nie, počítať môžem ako chcem, čo si už len z min. mzdy našetrí. Ľudia sa dali nablázniť tým, že sa prostrieky budú dediť, nerozumeli tomu a priznám sa, že ani ja som to nevedela domysleiť do dôsledkov.
pavol54
11.02.12,05:26
Máš pravdu, Nemci nie sú sprostejší od nás a tam je len 5% ludí zapojených do II. piliera. Ja každému radím aby, pokiaľ sa bude dať z II. piliera vystúpil. Možno tým 5% sa aj u nás oplatí, no ostatným nie, počítať môžem ako chcem, čo si už len z min. mzdy našetrí. Ľudia sa dali nablázniť tým, že sa prostrieky budú dediť, nerozumeli tomu a priznám sa, že ani ja som to nevedela domysleiť do dôsledkov.
Čo je vlastne ten druhý pilier? šetrenie len vo vybraných finančných spoločnostiach a za to ťa štát odmení tým že mesačné vklady do nich(od teba a tvojho zamestnávateľa sa nezdaňujú) Lebo ak vložím tie isté peniaze do banky na termínovaný vklad tak mám z toho viac a ešte neplatím % -tá za ich správu. Toto mali skandovať aby si mal každý kto chce šancu dlhodobo si šetriť v ktorejkoľvek banke bez zdanenia, a v prípade predčasného výberu ich zdaniť.
pavol54
11.02.12,05:34
Nechapem, preco Gal neustale utoci na Meciara. Nastartoval Meciar korupciu a statnu zlodejinu v celej Europe? Pamatam si na prve hesla neznej revolucie ... socializmus s ludskou tvarou. :-)
Čo by len v Európe ale aj v Amerike, "rozdeľ a panuj" A ak nie je všetko rozdelené tak sa nedá panovať potom platí najjednoduchšie rozdeľovacie zaklínadlo "lebo Mečiar", "lebo Fico" A ktorá že politická strana od založenia štátu vždy všetko vedela ako prvá?
alebo že ktorá strana keď bola vo vláde vždy boli predčasné voľby? Nie každý sa v živote zrazil s koňom, takže pamäť má.
pavol54
11.02.12,05:39
chlapci, držte balónik
vraj niektoré bolo voľakedy treba pred použitím skúšobne nafúknuť.
220870
11.02.12,06:03
prečo sa distancujú od KOŠÍC /nesledujem média info získavám lenz porady trepú tam blbosti/
Pokiaľ oni nezvolajú demonštráciu v KE tak nemôžu povedať že ju zvolali.Takže sa musia od nej dištancovať.
Demonštráciami sme podľa mňa dosiahli obrovský úspech SDKU je už na hranici zvolitelnosti 5,3%.Pevne verím ,že ich dostaneme mimo parlament.Toto by bolo obrovským memetom pre tých ,ktorý prídu po nich, nech je to ktokoľvek, bude musieť mať na pamäti ,že netreba srať ulicu a chudobu.Do parlamentných volieb zostáva mesiac.Teraz je najvhodnejší čas začať útočiť aj na druhú gorilu Fica.Aj keď nepredpokladám ,že by mu stiahli preferencie na hranicu zvolitelnosti ,ale bolo by vynikajúce a to by sa mohlo podariť, stiahnuť mu preferencie tak aby bolo možné zostaviť vládu bez Fica.Fico a Dzurinda sú tá istá špina.Vyzývam všetkým nevoľte tieto dve strany.Voľte iných .Bol by to prevrat s nesmiernym psychologickým účinkom ,ak by tieto dve strany zostali mimo vládu.Ak by mohli vládu zostaviť iné politické strany.Bol by to šok z ,ktorého by sa oligarchia ťažko spamätávala.
Pikoška
11.02.12,06:59
Gála zavolali sami organizátori protestov, že keď vie tak pekne kritizovať, nech sa vyjadrí aj pred davom.:)
Len dúfam, že sa teraz nezľakne.Ako vidíš, zľakol sa.;) Ty budeš asi jasnovidka.:)
marleau
11.02.12,07:01
Takých ako je Gál Slovensko vonkoncom nepotrebuje.
marleau
11.02.12,07:07
Ako národ strácame národnú hrdosť,národné sebavedomie kleslo skoro na nulovú úroveň.To,čo nás kedysi charakterizovalo,to dnes pomaly popierame.Čo sme to za národ,keď dovolíme cudzím pajtášom bohatnúť a robiť si na Slovensku čo sa im zachce?Kde sú naše staré národné hodnoty?Prečo si nevážime naše národné symboly?Prečo dovolíme rozvracať našu suverenitu?Prečo sme stále takí mierumilovní a necháme si na chrbtoch káľať drevo?Prečo ďakujeme drábom za ranu bičom?
Pikoška
11.02.12,07:10
zdá sa mi že sa to začína rysovať do čoraz jasnejších kontúr zase niekto oblbol národ
réžia vždy rovnaká ako v prípade Markízy pred rokmi, tak aj potom v prípade mýta. Celá tá kampaň bola tak neúčinná ako keby som ja zamestnancov málo vyplatil a oni by išli skandovať pred obecný úrad aby som im ho zdvihol. Ak sa chceli demonštranti účinne domôcť svojich požiadaviek tak mali ísť pred sídla a byty hlavných aktérov a tam ich blokovať nie deň ale stále. Takže predvolebná revolúcia sa skončila zabudnite treba do privatizovať pre zahraničný kapitál zbytok. "Cieľ ste splnili tak už nezavadzajte"To nemyslíš vážne, že niekto oblbol národ. Nemáš pocit, že dávať rady cez diskusiu na nete a neísť tie svoje požiadavky nahlas vysloviť medzi protestujúcich, ktorí ak budu s Tebou súhlasiť sa pridajú, je alibizmus? Samozrejme musím v plnom rozsahu súhlasiť s marleau, že dôvera v organizátorov, samotný rozkol medzi nimi je prirodzený, bolo hou možné očakávať, ale to ešte neznamená, že protestujúci sú v uliciach preto, aby kráčali po ceste pod ich taktovkou, či diktátom. Národ jednoznačne prišiel do ulíc povedať rozhodné nie rozkrádaniu a mocnému vplyvu finančných žralokov. Nemožno súhlasiť ani s tým, aby organizátori diskutovali o proteste s pani premiérkou, organizovali už len nejaké pietne spomienky na zlodejov na jednom námestí, urobili z oprávneného hnevu občanov salónny taneček. Ak sa organizátori nespamätajú, tak národ vie kráčať po ulici aj bez ich organizácie. Navyše je potrebné rešpektovať parlamentú demokraciu a tak požadovať akékoľvek odvolávania či menovania kohokoľvek už nie je záležitosťou občana. Našou záležitosoťou je dôsledne požadovať vyšetrenie gorilákov a zastavenie zločinov páchaných na obyvateľoch. A demonštranti najbližšie pôjdu pred sídlo Penty, ak si si nevšimol,pokiaľ organizátorom niekto nepošepne, že to je krok nedobrý, teda možno nebezpečný.
marleau
11.02.12,07:30
Mne sa tak vidí,že tí organizátori boli najatí tými,proti ktorým sa protestuje a to len preto,aby mali pod kontrolou celý protest.
Možno to bude znieť pre niekoho (hlavne amerikofilného) blbo,ale pokiaľ organizátori do protestu nezapracujú otázku národnej identity,dovtedy nepojdu s národom.Pokiaľ sa nebudú žiadať vysoké tresty nie iba vyšetrenia,dovtedy sa neudeje nič.Pokiaľ sa nedostane k slovu každý,kto má niečo na srdci,tiež sa nič nevyrieši.Už som presvedčený o tom,že nás chce zas niekto dobehnúť,národ potrebuje len na zbavenie sa doterajších drábov a chce si tu nastoliť svoj poriadok.Možno je za tým niektorá parlamentná strana,ale určite im neverím.Určite nie.
Zita5
11.02.12,07:33
Mne sa tak vidí,že tí organizátori boli najatí tými,proti ktorým sa protestuje a to len preto,aby mali pod kontrolou celý protest.
Možno to bude znieť pre niekoho (hlavne amerikofilného) blbo,ale pokiaľ organizátori do protestu nezapracujú otázku národnej identity,dovtedy nepojdu s národom.Pokiaľ sa nebudú žiadať vysoké tresty nie iba vyšetrenia,dovtedy sa neudeje nič.Pokiaľ sa nedostane k slovu každý,kto má niečo na srdci,tiež sa nič nevyrieši.Už som presvedčený o tom,že nás chce zas niekto dobehnúť,národ potrebuje len na zbavenie sa doterajších drábov a chce si tu nastoliť svoj poriadok.Možno je za tým niektorá parlamentná strana,ale určite im neverím.Určite nie.

Súhlasím s Tebou, začínam mať aj ja ten pocit.Možno sa mýlim, ale všetko naznačuje tomu,že môj pocit nie je klamlivý .
ela77
11.02.12,07:37
preto som sa aj ja rozhodla po zistení, kto to tam bude organizovať, kto je prizvaný a kto má prísť, nezúčastniť sa. Národ je ale už tak spracovaný a tak ožobračený že nie vždy rozmýšľa čo je správne.
Najhoršie je že sa nemá o čo oprieť. Média sú kúpené, známi sú rozhádaní tak už iba vlastné skúsenosti a zdravý rozum.
marleau
11.02.12,08:10
Pripadá mi to ako križovatka,kde každý semafór ukazuje ináč a je len na vod(l)ičoch ako sa zorientujú a prejdú križovatkou (voľbami) bez poškodenia a vyjdú na ten správny smer cesty.
trisestri
11.02.12,08:49
sdku vzdy malo menej v priekumoch ako vo volbach a robila to uplne nova agentura,bohuzial sdku bude v parlamente
korela
11.02.12,11:26
A ktorejže to agentúre vyšiel ten pozitívny výdledok prieskumu? Všetky tieo akože prieskumné agentúry by mali ma nad sebou štátny dohľad ako napr. ŠOI pri tovaroch v obchodoch. Prísť a načapať pri čine. Ľudia by vôbec nemali veriť výsledkom prieskumov