SamuelSK
05.02.12,17:48
To ano misomiso, ale neobavas sa, ze raz pride niekto (napr nahnevany dav) a zoberie ti to, resp pride vojna/kriza/hyperinflacia (i ked vo vyrobe si sakra dobre chraneny) ...

Mna to dost demotivuje sa snazit, ked vidim ze 95% ludi v mojom okoli sa nesnazi, flaka sa a len potom zavidi a praje zle, skrka auta, a chapes ... jedine odist niekam, kde je ina mentalita, bohuzial. alebo ako to riesit ? :)
misomiso
05.02.12,16:49
....si ma teraz zabil ....
Ostáva mi len dúfať , že toto ( charitu ) si myslel - myslíš tou nejakou dávkou nadsádzky ...

Nezvyknem nadávať na fórach ...už ma to prešlo ........;)

No teraz má sto chutí spomenúť poniektoré ..........takže len malá poznámočka , misomiso...:

Ak si toto s tou ( takou ) " charitou " myslel vážne , v takomto ponímaní slova , mal si trochu iný výraz použiť .....
...a inak ???.....je mi z toho dvojnásobne na grc ...

Nemusis mat obavy, ja viem co je to charita a aj sa v tej oblasti vhodnym sposobom angazujem.

Chcel som povedat, ze nie som bezne zvyknuty robit charitu pri nakupovani, k comu ma nabadaju kampane typu "kupujte domace vyrobky". To, ze som podporil lyziarske stredisko listok, o ktorom som vedel, ze ho nevyuzijem bola dost vynimka, bezne to nerobim, a ani nebudem robit. Preto ani nebudem kupovatv v Tescu vyrobky, ktore mi nechutia len preto ze su domace.
BIZAL
05.02.12,16:53
To ano misomiso, ale neobavas sa, ze raz pride niekto (napr nahnevany dav) a zoberie ti to, resp pride vojna/kriza/hyperinflacia (i ked vo vyrobe si sakra dobre chraneny) ...

Mna to dost demotivuje sa snazit, ked vidim ze 95% ludi v mojom okoli sa nesnazi, flaka sa a len potom zavidi a praje zle, skrka auta, a chapes ... jedine odist niekam, kde je ina mentalita, bohuzial. alebo ako to riesit ? :)

To je presne to, co sa pytam ja. Podnikatel sa musi aj trochu obavat toho, ze ak sa mu nahodou podari drinou a vytrvalostou dostat k nejakemu majetku, aj tak ho ludia odsudia typu: "nakradol". Da sa niecmu takemuto vyhnut? Ak by teraz do Kauflandu zacal davat tovar nejaky slovensky vyrobca, nehovorili by si ludia, ze to nejak uplatil, atd?
misomiso
05.02.12,16:55
To ano misomiso, ale neobavas sa, ze raz pride niekto (napr nahnevany dav) a zoberie ti to, resp pride vojna/kriza/hyperinflacia (i ked vo vyrobe si sakra dobre chraneny) ...

Mna to dost demotivuje sa snazit, ked vidim ze 95% ludi v mojom okoli sa nesnazi, flaka sa a len potom zavidi a praje zle, skrka auta, a chapes ... jedine odist niekam, kde je ina mentalita, bohuzial. alebo ako to riesit ? :)

No musis sa snazit obklopit ludmi, ktori skor prilozia ruku k dielu ako budu zavidiet. A co si mysli tetka z ulice ta potom nemusi trapit. Samozrejme, aj celkova nalada v spolocnosti je dolezita, ale ani v tomto zmysle asi idealne miesto na zemi nejestvuje. Ja tvrdim, ze zatial sa u nas podnikat da, hoci s problemami.
idyla
05.02.12,17:13
Ja tvrdim, ze zatial sa u nas podnikat da, hoci s problemami.

O čom sa tu celý čas bavíme?
menatko
05.02.12,23:25
kvoli vysokej spotrebnej dani pokial viem ...
lubko6394
06.02.12,09:23
kvoli vysokej spotrebnej dani pokial viem ...

Ani tá daň nie je to najdôležitejšie. Problémom je vysoká nezamestnanosť. Táto totiž spôsobuje nedostatok peňazí v obehu a nízku cenu práce. Ak totiž nezamestnanosť klesne pod 5% tak automaticky musia podnikatelia platiť svojim spoľahlivým zamestnancom viac, lebo inak si ich neudržia a oni odídu tam kde dostanú viac. A keď viac dostanú, tak pravdepodobne viac minú a tým sa hospodárstvo rozbehne viac a keď sa mu pár rokov po sebe dvihne príjem o 20% začne sa aj on v obchode správať inak a už si začne vyberať nielen podľa ceny, ale už aj podľa peňaženky - veď na to mám. Toto sa mi vidí ako jediná správna cesta, ktorá spraví omnoho viac ako akákoľvek reklamná kampaň.
trisestri
11.02.12,11:25
som zvedavy co na to povie mimosimo,ktory ostro odsudzuje kampane na kupovanie slovenskych vyrobkov a tvrdi ze take blbe kampane su iba u nas,globalizacia,integracia atd,ved toto je este horsie,nam svoje paradajky a mnohy iny tovar dodavat ano,ale zamestnavat nasich ludi,to odsudzuju http://aktualne.atlas.sk/udavajte-vychodoeuropanov-ktori-vas-pripravili-o-pracu-vyzyva-holandanov-wilders/zahranicie/europa/
pavol54
11.02.12,11:44
som zvedavy co na to povie mimosimo,ktory ostro odsudzuje kampane na kupovanie slovenskych vyrobkov a tvrdi ze take blbe kampane su iba u nas,globalizacia,integracia atd,ved toto je este horsie,nam svoje paradajky a mnohy iny tovar dodavat ano,ale zamestnavat nasich ludi,to odsudzuju http://aktualne.atlas.sk/udavajte-vychodoeuropanov-ktori-vas-pripravili-o-pracu-vyzyva-holandanov-wilders/zahranicie/europa/
Voľný pohyb tovaru a kapitálu "yes,yes" voľný pohyb osôb "no,no"
pivko
11.02.12,17:44
Zajtra idem na kávu do Miškolca a pri tej príležitosti nedám zarobiť Kauflandu:D ale Core a Auchanu;)
bettylou
20.02.12,10:12
to je vtip, ne?
TomasHC
21.03.12,19:57
Niekto tu spomínal syr Volovec, prečítajte si... http://www.volovec.sk/warning

Kúpou, konzumáciou a distribúciou mliečnych výrobkov VOLOVEC™ spoločnosti MILK-AKRO s.r.o. / SABI sa môžete dopustiť trestného činu!!!

Týmto ich pozdravujem, nech ma smelo žalujú. Ešte si aj vínko otvorím :)
trisestri
21.03.12,20:06
Niekto tu spomínal syr Volovec, prečítajte si... http://www.volovec.sk/warning

Kúpou, konzumáciou a distribúciou mliečnych výrobkov VOLOVEC™ spoločnosti MILK-AKRO s.r.o. / SABI sa môžete dopustiť trestného činu!!!

Týmto ich pozdravujem, nech ma smelo žalujú. Ešte si aj vínko otvorím :)

ta to co za srandistov?
danushka
21.03.12,21:13
no však bettylou, stačí len kúpiť aviváž v Rakúsku a presne takú na Slovensku a pocítiš v nošteku ten rozdiel ;)
tom_NR
22.03.12,07:09
Trestného činu sa určite nedopustí spotrebiteľ; už sme tu mali viacero káuz, napr. Kofola, Vinea...
kukučka
20.09.12,13:34
citácia:
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: misomiso http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t185743-p6-kaufland-kupujte-slovenske-vyrobky.html#post1962830)
... A v tej druhej kategorii - ak sa bavime napriklad o syroch, tak poznam jediny, ale skutocne jediny kvalitny made in slovakia to je Vrchar (a ten tiez nie je lacny, co by nevadilo) ale sa tazko zhana. Maju ho iba v COOP a aj to iba niekde a niekdy, takze evidentne vyrobca ma problem s kapacitou. Kedysi bol este Volovec, ale ten uz uplne zmizol.


syr Volovec za veľmi dobrú cenu kupujem v predajni Milk-agro, u nás ho majú stále, majú veľkú sieť predajní http://www.milkagro.sk/predajne.html


No tak bohuzial, opat podla mna neschopny slovensky podnikatel. Dodava iba na lokalne vychodne slovensko, stred ani zapad ich nezaujima. Pritom prave v BA ale aj v ZA a BB by mali solventnejsich zakaznikov, jednak by predali podstatne viac, a mohli by ho tam predavat aj za vyssiu cenu.

Pozeral som napriklad Poprad obcas tam chodievam a aj teraz som sa vratil z lyzovacky. Su tam dve predajne, obe ucupene na okraji mesta na sidlisku a hlavne obe su vedla seba, takze tam mohli pokojne nechat jednu.

To je presne to, o com som pisal v pripade syra Vrchar v COOP. Ak by som vyvinul skutocne velke usilie, tak by som ho mozno zohnal (este otazka, ci ten Volovec v tych dvoch lokalnych sidliskovych obchodoch v PP maju stale v sortimente).

Lenze ak vyviniem podobne usilie smerom do Rakuska (Hainburg je nejakych mylim 7 km od BA po dobrej ceste) tak tam mam siroky sortiment pomerne kvalitnych vyrobkov a nie iba jeden syr.

Neverim, ze by Volovec odmietli predajne v BA predavat. Ked este bol v sortimente COOP, bol tiez casto vypredany. Z nejakeho dovodu asi vyrobcovi staci lokalny trh. Nuz co, kazdy sme nejaky, nie kazdy vidi zmysel zivota v rozsirovani podnikatelskych kapacit a v neustalom marketingu. Su aj taki, ktori oblubuju pokojny zivot a "padla" o 15:00. Lenze potom neplacme, ze nas vytlacia Poliaci a Cinania.

Už tretíkrát sa mi stalo, že Volovec nemali. /Teda mali balený, ale ja kupujem na váhu./
Raz bol vypredaný v akcii, druhýkrát mali dostať a teraz som sa dozvedela, že ho skoro nikto nekupuje, všetci len tú červenú tehlu. Robili aj ochutnávku a reakcie zákazníkov? Vraj smrdí...Objednali mi ho. Nemám k tomu čo dodať.
Slayer666
20.09.12,14:21
som zvedavy co na to povie mimosimo,ktory ostro odsudzuje kampane na kupovanie slovenskych vyrobkov a tvrdi ze take blbe kampane su iba u nas,globalizacia,integracia atd,ved toto je este horsie,nam svoje paradajky a mnohy iny tovar dodavat ano,ale zamestnavat nasich ludi,to odsudzuju http://aktualne.atlas.sk/udavajte-vychodoeuropanov-ktori-vas-pripravili-o-pracu-vyzyva-holandanov-wilders/zahranicie/europa/

No tak zas to neprehanajme. Aj u nas mame sibnutych politikov, napr. v Ziline, ale znamena to, ze reprezentuju cely narod? Nehadzme vsetkych do jedneho vreca s nim.
Slayer666
20.09.12,14:42
Nemusis mat obavy, ja viem co je to charita a aj sa v tej oblasti vhodnym sposobom angazujem.

Chcel som povedat, ze nie som bezne zvyknuty robit charitu pri nakupovani, k comu ma nabadaju kampane typu "kupujte domace vyrobky". To, ze som podporil lyziarske stredisko listok, o ktorom som vedel, ze ho nevyuzijem bola dost vynimka, bezne to nerobim, a ani nebudem robit. Preto ani nebudem kupovatv v Tescu vyrobky, ktore mi nechutia len preto ze su domace.

Suhlasim, trochu zle na to ideme. A mne asi tazko moze niekto povedat, ze som hajzel, co nasich nepodporuje, lebo podporujem. Ovocie a zeleninu kupujem zvacsa na trhu (nie vsetko sa tam zas da kupit) a len malokedy od priekupnikov (napr. salotku), mlieko kupujem z automatu, bryndzu len ovciu. Ibaze nie preto, ze je to slovenske. Iba kvoli tomu by som to nerobil, nie som charita. Kupujem to, lebo je to LEPSIE! Ale bravcove ci kuracie sa ani nepytam, odkial je. A ani to velmi nekupujem. Nemam pocit, ze by v tom bol nejaky rozdiel, darmo hydinari vykrikuju. Podla mna sa tiez nemaju cim chvalit. To iste plati o syroch - s vynimkou bryndze naozaj neviem, preco by som ich mal kupovat. Az budu rovnako kvalitne ako tie talianske ci francuzske, rad si ich kupit. Volovec ani Vrchar som nevidel, asi sa po nich pozriem a snad ich aj budem kupovat, ak budu dobre (ak sa mi ten typ bude hodit). Udeniny? Tym uz tiez neverim. Az budu kvalitne, rad si ich budem kupovat.
Dáša_
20.09.12,14:52
Volovec ani Vrchar som nevidel, asi sa po nich pozriem a snad ich aj budem kupovat, ak budu dobre (ak sa mi ten typ bude hodit). Udeniny? Tym uz tiez neverim. Az budu kvalitne, rad si ich budem kupovat.

Volovec som kúpila tento týždeň v Bratislave v bývalej IKEA. Mali tam všeličo, napríklad aj slaninu a klobásu z mangalice. Aj telacina sa dala kúpiť.
Slayer666
20.09.12,15:01
Volovec som kúpila tento týždeň v Bratislave v bývalej IKEA. Mali tam všeličo, napríklad aj slaninu a klobásu z mangalice. Aj telacina sa dala kúpiť.

Slaninu som tiez zvykol kupovat z mangalice (taku tucnu, styri palce tuku, no prasa ako ma byt - farma je vraj dakde v Trstennych) v jednej masiarni, ale teraz uz mam sukromny zdroj a ta je lepsia, lebo ma aj maso, vyudena je dobre a da sa jest aj surova (teda ona nie je uz surova, ale obvarena). Ale az teraz mi doslo, ze v tej masiarni robili z tej mangalice aj klobasy (susene tusim) a salamu. Tak asi skusim aj tie.
osky
20.09.12,15:41
ja sa hanbim,ale ja tie dva spominane slovenske syry vobec nepoznam!cim to bude?v zivote som take nazvy nepocula-moja krstna mama robi v Coop,tak musim si ich dat zohnat,nech viem,co su zac.dik za typ,lebo ja uz "slovenske" potraviny nekupujem.:-(
Dáša_
20.09.12,16:13
Slaninu som tiez zvykol kupovat z mangalice (taku tucnu, styri palce tuku, no prasa ako ma byt - farma je vraj dakde v Trstennych) v jednej masiarni, ale teraz uz mam sukromny zdroj a ta je lepsia, lebo ma aj maso, vyudena je dobre a da sa jest aj surova (teda ona nie je uz surova, ale obvarena). Ale az teraz mi doslo, ze v tej masiarni robili z tej mangalice aj klobasy (susene tusim) a salamu. Tak asi skusim aj tie.

mali na výber dva druhy slaniny, aj taku mäsitú, aj bez mäsa. Chutila. A klobásy boli tiež dva druhy, niečo sa mi marí aj o saláme a hovädzej klobáse. Akurát výrobca bol tuším z maďarska.
Dáša_
20.09.12,16:15
ja sa hanbim,ale ja tie dva spominane slovenske syry vobec nepoznam!cim to bude?v zivote som take nazvy nepocula-moja krstna mama robi v Coop,tak musim si ich dat zohnat,nech viem,co su zac.dik za typ,lebo ja uz "slovenske" potraviny nekupujem.:-(


sranda, mám v počítači súbor, kam si ukladám názvy kníh, ktoré by som chcela zohnať. A tuším musím pridať aj súbor s potravinami ... momentálne zapisujem syr Volovec A Vrchár.
kukučka
20.09.12,20:03
Párkrát bola na EĽRO v Kežmarku akcia ochutnávka syrov spojená s predajom a chodili výrobcovia z celého Slovenska, dokonca aj Madeta z Čiech a mali nielen výborné výrobky, ale aj ceny. Odtiaľ poznám Vrchár. Volovec kúpite podstatne lacnejšie priamo v predajniach výrobcu Agro-milk, už som to tu písala. Potom akciu zrušili a tuším dvakrát bola súkromná firma zo stredného Slovenska, neviem si spomenúť názov, bolo to nemecké meno. Tiež od nich som kúpila výborný syr z kravského mlieka. Ak ich niekto poznáte, napíšte. Tuším z Brezna?
účtovník 007
21.09.12,05:27
Volovec kúpiš bežne v Tescu. Teda ja ho tam kupujem.
Tweety
21.09.12,05:28
Volovec kúpiš bežne v Tescu. Teda ja ho tam kupujem.
Majú ho aj v Milku Agro.
účtovník 007
21.09.12,05:31
Majú ho aj v Milku Agro.

Také u nás nemáme.:-)
Tweety
21.09.12,05:34
Také u nás nemáme.:-)
Škoda, lebo je to ich výrobok, a preto aj lacnejší.
osky
21.09.12,08:18
tak som sa po tych dvoch syroch obzrela na nete a usudila som,ze ten Volovec je asi Rakusky tilsiter,ak je to taky syr,tak by som ho brala.a vrchar vyzera skor ako parmezan-to ja nemusim,take horske tvrde trochu smradlave syry ma rad moj muz,ale ja neeeeee.

ale co nam chuti obom je kaskaval-obcas ked ho nasi zozenu,mi donesu.
Tweety
21.09.12,08:19
tak som sa po tych dvoch syroch obzrela na nete a usudila som,ze ten Volovec je asi Rakusky tilsiter,ak je to taky syr,tak by som ho brala.a vrchar vyzera skor ako parmezan-to ja nemusim,take horske tvrde trochu smradlave syry ma rad moj muz,ale ja neeeeee.

ale co nam chuti obom je kaskaval-obcas ked ho nasi zozenu,mi donesu.
Ten je super.
Letko
21.09.12,08:50
Keby ste boli niekedy v BJ a okolí a chceli si opiecť/grilovať klobásu, určite si kúpte Kľušovskú (robia ju po pravej strane na začiatku Kľušova smerom z PO). Je to samé mäso a veľmi chutná. Dá sa kúpiť aj v mäsiarňach ale aj priamo vo výrobe.
A potom ešte 100% ovčí syr a 100% ovčia bryndza v predajniach Bardejovská Mliekáreň.
Indeed
21.09.12,23:24
Keby ste boli niekedy v BJ a okolí a chceli si opiecť/grilovať klobásu, určite si kúpte Kľušovskú (robia ju po pravej strane na začiatku Kľušova smerom z PO). Je to samé mäso a veľmi chutná. Dá sa kúpiť aj v mäsiarňach ale aj priamo vo výrobe.
A potom ešte 100% ovčí syr a 100% ovčia bryndza v predajniach Bardejovská Mliekáreň.

ROBILI , dakedy ked začínal Cimbaľak a chcel sa dostať na trh...

ked sa dostal na trh,tak melie do klobasy všetok odpad....

To radšej Laboreckú klobásu,ta sa da zjesť

a uplne najlepšia je klobasa kupena v Poľsku po 28 zlotých za kilo

Ak by som býval v blízkom pohraničí ,tak všetke potraviny by som nakupoval len tam /v Poľsku/

A nejaké TESCO by mi mohlo byť ukradnuté...
Indeed
21.09.12,23:25
..potrebuješ vidieť na obale dvojkríž , či ako ?
misoft
22.09.12,09:33
Kľušovská klbása - súhlasím - je fakt výborná.
misoft
22.09.12,09:34
Aj Laborecká je OK.
Letko
23.09.12,13:59
Cimbaľak je na samostatnú tému :(
Letko
24.09.12,10:10
Ešte doplním jednu dobrotu z Bardejova - firma MEDAR predáva zaujímavý med - jedľovú medovicu. Zatiaľ som ho nemal, no idem si ho kúpiť, aby som mohol porovnať s medom, ktorý robí môj otec.

...je uznaný svetovou včelárskou organizáciou APIMONDIA za najkvalitnejší medovicový med na svete na obdobie 2009-2011.
Výskum SAV- Ústav zoológie dokázal, že jeho antibakteriálna aktivita je oveľa vyššia ako pri najkvalitnejšom medicínskom mede Manuka...

http://www.medar.sk/medar/1-jedlova-medovica
Slayer666
24.09.12,11:27
Ešte doplním jednu dobrotu z Bardejova - firma MEDAR predáva zaujímavý med - jedľovú medovicu. Zatiaľ som ho nemal, no idem si ho kúpiť, aby som mohol porovnať s medom, ktorý robí môj otec.

...je uznaný svetovou včelárskou organizáciou APIMONDIA za najkvalitnejší medovicový med na svete na obdobie 2009-2011.
Výskum SAV- Ústav zoológie dokázal, že jeho antibakteriálna aktivita je oveľa vyššia ako pri najkvalitnejšom medicínskom mede Manuka...

http://www.medar.sk/medar/1-jedlova-medovica

Cena vyzera celkom ferova, chutnal ho uz niekto? My sme mali v rodine vcelara (stary otec, kym este zil), takze o med nikdy nebola nudza, ale vyskusal by som tento len tak zo zvedavosti.
Letko
24.09.12,16:51
Ešte som ho nechutnal, no tento týždeň si chcem kúpiť polkilové balenie :) Potom, ak nezabudnem, dám vedieť, ako chutí.
Letko
01.10.12,08:43
Tak v piatok som si kúpil tento med, je naozaj veľmi zaujímavý a chutný, stojí za to ho ochutnať. V obchode mi povedali, že nedávno dostali 6 medailu za tento med a že teraz ho skúma nejaký vedec zo SAV.
Stačí prísť do obchodu a pýtať si ich slávny med. Ešte ho chceme kúpiť a darovať ako vianočný darček.
Letko
19.10.12,04:35
trisestri
19.10.12,16:48
nie som milovnikom medu,ale medovica ma celkom zaujimavu chut a farbu.
kukučka
19.10.12,19:10
Ja mám 20 kg - tri druhy, jeden lepší ako druhý a ubúda dosť rýchlo. Cena 4 a 5 €, porovnaj s cenou cukru.
trisestri
19.10.12,19:13
Ja mám 20 kg - tri druhy, jeden lepší ako druhý a ubúda dosť rýchlo. Cena 4 a 5 €, porovnaj s cenou cukru.
cena je primerana,vlastne ani menej kvalitny med nie je lacnejsi-mam lesny med a medovicu.
bettylou
20.10.12,11:10
grc
bettylou
20.10.12,11:13
nemecké
trisestri
24.10.12,11:40
trisestri
30.11.12,11:40
trisestri
30.11.12,11:41
trisestri
07.12.12,11:41
neviem ci iba v nasom postupne a nenapadne vyraduju z ponuky lacne znacky a tovary a nevidim zeby ich nahradzali kvalitnejsimi,skor ide o to aby mohli predavat drahsie vyrobky priemernej kvality./esteze nezlikvidovaly vsetkych malych obchodnikov,lebo sem tam sa najde ina alternativa tovaru/