Zavrieť

Porady

Kaufland - kupujte slovenske vyrobky !

to sme uz naozaj bananova republika ??

neviem ci je to iba Kauflandom, ale po poslednom nakupe som zostal celkom rozcarovany ..
- hladal som sol. v ponuke jedine polska. to uz slovensku sol nemame ?
- rozne cestoviny - ceske, polske, madarske. to slovaci uz ani cestoviny nevyrabame ?
- makovy zavin - cesky

z predchadzajucich navstev ...
maslo - samozrejme ceske maslo suverenne najlacnejsie, a preto pri kratkom sledovani ide asi 10x viac na dracku ako tie slovenske (resp. kvazi slovenske, lebo aj na Rajo masle je napisane ze krajina povodu Nemecko)
rozne tvrde syry - samozrejme znova, cenovo suverenne najvyhodnejsie - vsetko polske. Takze zas a znova len s najvacsim odbytom.

su ti polski/ceski vyrobcovia dotovani ??
alebo je to Kaufland ktori ich uprednostnuje ??
alebo su len ti slovenski vyrobcovia nenazrani a ak sa aj nieco vyraba, tak preto dost drahsie od okolitych krajin ??

Taka prazakladna vec ze prazakladne potraviny by sme mohli vyrabat a KUPOVAT tu doma ........... ale nie, radsej sa takto podporuju okolite krajiny.
To je cesta do pekla pre Slovensko ....
Usporiadat
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

misomiso Pozri príspevok
...... No smola, sme taki, ze zvolime lahsiu cestu. Preco potom placeme?
s tym nesuhlasim. To nie sme "my" co sme si zvolili tu lahsiu cestu .... a teraz sa "my" cudujeme.
ako sa mal ten bezny clovek, ktory keby aj dopredu vie co sa udeje, voci tomu branit ?? voci nejakym jednotlivcom alebo skupinam s tymi spravnymi konexiami, vplyvom, mocou nieco take prevziat a nechat krachnut ??
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
A preco nie? Kto moze za to, ze Slovak - podnikatel -majitel firmy uprednostni predaj zahranicnemu investorovi, a zhrabnutie balika ktory mu staci do konca zivota pred tym, aeby musel denne chodit do roboty (teda do kancelaria generalneho riaditela) a dumat nad tym,ako modernizovat, racionalizovat a robit marketing aby sa udrzal na volnom trhu?

No smola, sme taki, ze zvolime lahsiu cestu. Preco potom placeme?
...zákonodársky zbor SR ....toť Národná rada sa im vraví ....

Schvália zákony , ktoré dovolia to , čo by inde hádam ani pomyslenie na to nemali ...

Ako je možné , že neprosperujúca firma je pretransformovaná na iný subjekt ( podotýkam , to isté zameranie firmy ) je zrazu vysoko zisková ...
Je samozrejme aj jasné , že pozostatky firmy ostali vo vzduchu ( poisťovne , dane , výplaty ....) visieť ...

Kuevská mašinéria zákonov .......doslovne na Rudolfovo číslo obohatené o tú " ču " ...

...he ...nech mi toto niekto vysvetlí ......alebo prípadne aj tie výpovede bez udania dôvodu ....

Ani minister Mihál by sa nechytal ....



...kua , som napružený ...
...dcéra vyfasovala výpoveď podľa § 72 ZP ( že skúšobná doba po odpracovaní niekoľkých rokov ).........pointa príbehu je vyššie uvedená ....
Naposledy upravil buchač : 01.02.12 at 17:31
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

vemak Pozri príspevok
áno je to tak že sa Slovenské výrobky z kauflandu buď vytratili, alebo ich zašili tak aby boli skoro neviditeľné, a keďže som v tomto nacionalista, a radšej si za slovenský výrobok priplatím, začal som ich bojkotovať a kupovať v jednote.
Ano, tak je to spravne. Lepsie uplatnenie principu demokracie v praxi nepoznam. Kazdy nakupuje tam a to, co uzna za vhodne a tym vyjadruje podporu (aj materialnu) konkretnemu obchodu a vyrobcovi. Podla toho sa ti najziadanejsi udrzia na trhu.

Ja nacionalista nie som, ja rad dam zarobit sikovnym ludom, bez ohladu na to, ci su zo Svajciarska alebo z Kene. Preto, ak naprikla dostanem chut na dobru cokoladu, kupim si Lindt.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

roman29 Pozri príspevok
s tym nesuhlasim. To nie sme "my" co sme si zvolili tu lahsiu cestu .... a teraz sa "my" cudujeme.
ako sa mal ten bezny clovek, ktory keby aj dopredu vie co sa udeje, voci tomu branit ?? voci nejakym jednotlivcom alebo skupinam s tymi spravnymi konexiami, vplyvom, mocou nieco take prevziat a nechat krachnut ??
No prave nijak sa proti tomu nemozeme branit. Mame jednoducho smolu, ze je u nas taka moralka. Samozrejme ze za to mozu komunisti, pretoze pokial fabriky partili povodnym majitelom, ktori ich vypiplali z prachu alebo ich dedicom, tak to sa vacsinou k svojmu majetku inak spravali, mali k tomu iny vztah, ako niekto, kto k tomu prisiel zo dna na den.

Lenze povodne vlastnicke vztahy sa pretrhli a uz sa nedali obnovit. To je vzdy tak, ked je nejaka filozofia alebo spolocnost zalozena na hriechu (v tomto propade kradez) a potom sa cudujeme, ake to prinasa dosledky.
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

misomiso Pozri príspevok
.....Samozrejme ze za to mozu komunisti ...
komunisti tu ale boli pred r. 89. A ako sme mali moznost vidiet, tie podniky nezobrali za ucelom vykradnutia, rozpredania.
Napr. aj ten Solivar ktory sme si zobrali ako typicku ukazku, padol po storociach .. aj po vlade komunistov ... az teraz, v r. 2009 !! (podla toho clanku http://vas.cas.sk/clanok/3989/presov...v-rakusku.html )

ale ak to aj boli komunisti .. troska asi uplne uplne ini komunisti ... ci ako to je ??
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

misomiso
No prave nijak sa proti tomu nemozeme branit. Mame jednoducho smolu, ze je u nas taka moralka.
....prd morálka - tie gorily z národnej džungle za to môžu!

misomiso
Samozrejme ze za to mozu komunisti, pretoze pokial fabriky partili povodnym majitelom, ktori ich vypiplali z prachu alebo ich dedicom, tak to sa vacsinou k svojmu majetku inak spravali, mali k tomu iny vztah, ako niekto, kto k tomu prisiel zo dna na den.
No - oni tí "páni fabrikanti" sa fakt starali o svoj majetok - veď im prinášal osoh. Dnešný "fabrikant" vycáloval (ak vycáloval) pár € s niekoľkými nulami na konci a chce to hneď späť - (samozrejme roboši drite za almužnu, dokaiľ mi dosť nahrabete, alebo dokedy mi štát neskočí na kurie oko - a potom - páľte do 3,14če).
Ale ten, ktorý si založí firmičku od píky - ten sa snaží - no sú tu opäť tie kuwy gorily, ktoré vymyslia daň, potom daň dane, nato DPH z dane dane. A čo mu zostáva (slovenskému výrobcovi)? Cena vysoká = nepredajné, alebo cena nízka = síce predajné, no chudák uvidí z toho veľké guľové....

roman29
ale ak to aj boli komunisti .. troska asi uplne uplne ini komunisti ... ci ako to je ??
....ho*** makové komunisti - to mali v tom prsty predkovia tých goríl. Povolili predaj našej "soli života", na a ten to "zabil" - vybrakoval, oddrbal.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

roman29 Pozri príspevok
komunisti tu ale boli pred r. 89. A ako sme mali moznost vidiet, tie podniky nezobrali za ucelom vykradnutia, rozpredania.
Napr. aj ten Solivar ktory sme si zobrali ako typicku ukazku, padol po storociach .. aj po vlade komunistov ... az teraz, v r. 2009 !! (podla toho clanku http://vas.cas.sk/clanok/3989/presov...v-rakusku.html )

ale ak to aj boli komunisti .. troska asi uplne uplne ini komunisti ... ci ako to je ??
Je to take tazke pochopit? Komunisti tie fabriky ukradli a naivne si mysleli, ze to dokazu spravovat. Dokazali, no zili iba z minulosti, ziadne investicie, ziaden pokrok, coraz viac sme zaostavali za zapadom, preto este aj na toaletny papier sa stalo v radoch - ako keby ste sa nepamatali....

Potom prisla logicky revolucia, pretoze ludia si uvedomlili, ze je to slepa ulicka a chceli zmenu. Lenze nie vsetko sa da vratit spat. Tie fabriky sa uz nedali vratit ich povodnym majitelom. Neboli ludia, ktori by ich boli schopni kupit, a zaroven by mali skusenosti s tym-ktorym druhom podnikania. Ta ksa rozdali tym, ktori sa najagresivnejsie obsmietali okolo.

To je ako ked ty si budes piplat zahradku s chatkou, ja pridem a zmocnim sa jej, ty budes rad, ze si zachranis holy zivot. Ja tam potom budem chodit zberat urodu. Lenze tej urody tam bude coraz menej a menej, pretoze to nebudem poriadne obrabat. Takze ma to prestane bavit a rozhodnem sa predat to. Lenze nepredam to tebe, pretoze o 40 rokov ty uz nebudes na svete, ale v tom zubozenom stave to predam prvemu, kto bude naporudzi.

Ten to samozrejme nekupi za ucelom obnovenia povodnej krasy a funkcie objektu, ale kupi to zo spekulativnych dovodov, pretoze sa dozvedel, ze na pozemky v okoli si brusi zuby nejaky supermarket a chce ma tom zarobit...

Kto celu tuto katastrofu sposobil? Nie nahodou ja, ktory som tebe, povodnemu majitelovi, ktory si sa vzorne staral - ukradol zahradu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Je to take tazke pochopit? Komunisti tie fabriky ukradli a naivne si mysleli, ze to dokazu spravovat. Dokazali, no zili iba z minulosti, ziadne investicie, ziaden pokrok, coraz viac sme zaostavali za zapadom, preto este aj na toaletny papier sa stalo v radoch - ako keby ste sa nepamatali....
...rád by som vedel , že ktorý ročník si ...
Potom prisla logicky revolucia, pretoze ludia si uvedomlili, ze je to slepa ulicka a chceli zmenu. Lenze nie vsetko sa da vratit spat. Tie fabriky sa uz nedali vratit ich povodnym majitelom. Neboli ludia, ktori by ich boli schopni kupit, a zaroven by mali skusenosti s tym-ktorym druhom podnikania. Ta ksa rozdali tym, ktori sa najagresivnejsie obsmietali okolo.
...mladí žraloci kde ostali ???......mladí a agresívni Kollár , Toth , Jakabovič ........veď poniektorých , kua , Moskva vyškolila .........a nie Peking ...
Preto aj dostali ten prívlastok ...
...Tebe ale história asi nič nevraví ....



Mapa povojnovej Európy ukazuje krajiny, ktoré dostali pomoc podľa Marshallovho plánu.
Červený stĺpec ukazuje výšku pomoci pre jednotlivé krajiny.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

buchač Pozri príspevok
...Tebe ale história asi nič nevraví ....



Mapa povojnovej Európy ukazuje krajiny, ktoré dostali pomoc podľa Marshallovho plánu.
Červený stĺpec ukazuje výšku pomoci pre jednotlivé krajiny.
Viem velmi presne, co to bol Marshallov plan. Lenze to s tym nema vela spolocneho. Ten potencial socializmu a kapitalizmu bol jednoducho neporovnatelny. Apropos aj prostriedky ktore v ramci Marshallovho planu tiekli do zapadnej eutopy boli produktom kapitalizmu, nie socializmu. Socializmus by taky objem financii (v podstate volnych financii, financii, ktore tam, kde sa vyprodukovali ani velmi nechybali) ani z principu nikdy nevedel vyprodukovat.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Viem velmi presne, co to bol Marshallov plan. Lenze to s tym nema vela spolocneho. Ten potencial socializmu a kapitalizmu bol jednoducho neporovnatelny. Apropos aj prostriedky ktore v ramci Marshallovho planu tiekli do zapadnej eutopy boli produktom kapitalizmu, nie socializmu. Socializmus by taky objem financii (v podstate volnych financii, financii, ktore tam, kde sa vyprodukovali ani velmi nechybali) ani z principu nikdy nevedel vyprodukovat.
...no keď sa na zvýraznené pozerám , veľa spoločného nevidím ...

Marshallov plán predsa predstavoval rozsiahly program pomoci pri obnove a rozvoji vojnou postihnutých krajín.
Je síce pravdou , že ČSR sa hneď prihlásilo, ale Sovietsky zväz nepristúpil a tým pádom aj iné krajiny východného bloku dopadli tak , ako dopadli ...

No a dokončilo to potom predsa USA ,ktoré vyhlásilo embargo na moderné stroje, zariadenia, strategické suroviny, ako aj dôležité vedecké informácie do všetkých krajín východnej Európy a Číny.....

Takže žiadna produkcia financií socializmu v rámci Marshalla............lebo ja tak chápem tie vety , tak sú písané ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No dobre, o com je tato tema? O tom, ze preco Kaufland a preco same nemecke v nom. No to by snad bola hanba, keby si nemci nepredavali svoje. Ja by som robil to iste.

Otazka teda znie, preco tu mame nie len Kaufland, ale aj Tesco, Billu, Carefour, Lidl, Hypernovu a mozno som zabudol aj par dalsich zahranicnych retazcov a ziadne domace. Snad s vynimkou COOP, ale aj to som si nie isty, aka je momentalna vlastnicka struktura.

No pretoze u nas sa nenasiel nikto, kto by bol sucasne aj schopny aj solventny aby taketo nieco zalozil a vytvoril tym konkurenciu pre prichadzajuce retazce.

Preco sa nikto nenasiel? Pretoze to tu komunisti tak rozosrali, ze nam ostali kazdemu iba trenirky na holej riti + sa tu naslo par vekslakov, a STBkov, z ktorych sa zo dna na den stali mafiani ale ti o taketo realne poctive podnikenie nemali zaujem, hoci mali peniaze. Tam, kde treba aj robit im to velmi nevonia.

Keby nebolo tych 40 rokov temna, tak by sme mali vyrovnane sance. Takto teraz sme koloniou, ci chceme alebo nechceme.

To, ze je teraz namiesto cokolady Lindt kupim Figaro (ktore napokon aj tak vlastni nejaky Julius Meinl alebo kto) alebo ak si aj kazdy den kupim Karicku a budem si to mazat este aj na lyze, na tom uz nic nezachrani.
Naposledy upravil misomiso : 01.02.12 at 22:20
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

misomiso Pozri príspevok
preto este aj na toaletny papier sa stalo v radoch - ako keby ste sa nepamatali....
No na hajzlák sa až tak dlho nestálo - ale - bisťu - kvalitný teda bol - riť vytrel (niekedy), neroztrhal sa, ba často ti zadok aj poškriabal
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
misomiso Pozri príspevok
No dobre, o com je tato tema? O tom, ze preco Kaufland a preco same nemecke v nom. No to by snad bola hanba, keby si nemci nepredavali svoje. Ja by som robil to iste.

Otazka teda znie, preco tu mame nie len Kaufland, ale aj Tesco, Billu, Carefour, Lidl, Hypernovu a mozno som zabudol aj par dalsich zahranicnych retazcov a ziadne domace. Snad s vynimkou COOP, ale aj to som si nie isty, aka je momentalna vlastnicka struktura.

No pretoze u nas sa nenasiel nikto, kto by bol sucasne aj schopny aj solventny aby taketo nieco zalozil a vytvoril tym konkurenciu pre prichadzajuce retazce.

Preco sa nikto nenasiel? Pretoze to tu komunisti tak rozosrali, ze nam ostali kazdemu iba trenirky na holej riti + sa tu naslo par vekslakov, a STBkov, z ktorych sa zo dna na den stali mafiani ale ti o taketo realne poctive podnikenie nemali zaujem, hoci mali peniaze. Tam, kde treba aj robit im to velmi nevonia.

Keby nebolo tych 40 rokov temna, tak by sme mali vyrovnane sance. Takto teraz sme koloniou, ci chceme alebo nechceme.

To, ze je teraz namiesto cokolady Lindt kupim Figaro (ktore napokon aj tak vlastni nejaky Julius Meinl alebo kto) alebo ak si aj kazdy den kupim Karicku a budem si to mazat este aj na lyze, na tom uz nic nezachrani.
Ešte tu je náš obchod MilkAgro (výrobky SABI)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Je. Na opačnom konci mesta. A aj keď ich acidofilné mlieko je najlepšie a sú z neho super raňajky, nebudem chodiť domov o hodinu neskôr len kvôli tomu, aby som sa si mohla nakúpiť v MilkAgro. Prečo ich výrobky nie sú bežne dostupné v obchodoch?! (Myslím tým aj inde, nielen na východnom Slovensku.)
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Llívia Dnes, 07:29
Je. Na opačnom konci mesta. A aj keď ich acidofilné mlieko je najlepšie a sú z neho super raňajky, nebudem chodiť domov o hodinu neskôr len kvôli tomu, aby som sa si mohla nakúpiť v MilkAgro. Prečo ich výrobky nie sú bežne dostupné v obchodoch?! (Myslím tým aj inde, nielen na východnom Slovensku.)

- ich jogurty som videl v predajni Tesco na Kamennom námestí v BA. (ešte pred 2-3 rokmi) Neviem, ako je to teraz. Ale je fakt, že majú podľa mňa najlepšie jogurty u nás dostupné.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
misoft Pozri príspevok
No na hajzlák sa až tak dlho nestálo - ale - bisťu - kvalitný teda bol - riť vytrel (niekedy), neroztrhal sa, ba často ti zadok aj poškriabal
Myslíš ten skladaný lesklý ako papier na pečenie čo stál okolo 1 koruny ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

misoft Pozri príspevok
No na hajzlák sa až tak dlho nestálo - ale - bisťu - kvalitný teda bol - riť vytrel (niekedy), neroztrhal sa, ba často ti zadok aj poškriabal
kvalitný, dokonca sa ani nezašpinil, tak sa šmýkal....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394 Pozri príspevok
Myslíš ten skladaný lesklý ako papier na pečenie čo stál okolo 1 koruny ?
...presne tú 1 Kčs ...
bjuty smis Pozri príspevok
kvalitný, dokonca sa ani nezašpinil, tak sa šmýkal....
...si Ty neni normál .........
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

misomiso Pozri príspevok
No dobre, o com je tato tema? O tom, ze preco Kaufland a preco same nemecke v nom. No to by snad bola hanba, keby si nemci nepredavali svoje. Ja by som robil to iste.

Otazka teda znie, preco tu mame nie len Kaufland, ale aj Tesco, Billu, Carefour, Lidl, Hypernovu a mozno som zabudol aj par dalsich zahranicnych retazcov a ziadne domace. Snad s vynimkou COOP, ale aj to som si nie isty, aka je momentalna vlastnicka struktura.

No pretoze u nas sa nenasiel nikto, kto by bol sucasne aj schopny aj solventny aby taketo nieco zalozil a vytvoril tym konkurenciu pre prichadzajuce retazce.

Preco sa nikto nenasiel? Pretoze to tu komunisti tak rozosrali, ze nam ostali kazdemu iba trenirky na holej riti + sa tu naslo par vekslakov, a STBkov, z ktorych sa zo dna na den stali mafiani ale ti o taketo realne poctive podnikenie nemali zaujem, hoci mali peniaze. Tam, kde treba aj robit im to velmi nevonia.

Keby nebolo tych 40 rokov temna, tak by sme mali vyrovnane sance. Takto teraz sme koloniou, ci chceme alebo nechceme.

To, ze je teraz namiesto cokolady Lindt kupim Figaro (ktore napokon aj tak vlastni nejaky Julius Meinl alebo kto) alebo ak si aj kazdy den kupim Karicku a budem si to mazat este aj na lyze, na tom uz nic nezachrani.
Veľmi dobré postrehy !

No Slovensko je preto tam kde je , lebo niektorým to nevysvetlíš...

Tí budú naozaj kupovať celé kartóny Karičky a budú si myslieť, že dvíhajú slovenskú ekonomiku....

Vivat predčasné voĺby ! Vivat Slovakia !
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

No poviem aj ja svoj názor-i keď budem kritizovaný aký som ja nevlastenec-
napr. mliečne výrobky- ja ako rodený bratislavčan by som mal preferovať napr. výrobky z RAJA- ale to je jednoznačne najhoršia mliekareň aká existuje- mlieko smrdí, jogurty riedke ako voda( všeličo mi pripomínajú...)- proste RAJO- NIKDY...
ZVOLEN- ked to po revolúcii naspať zobrali wittmannovci,tak kvalita bola ešte celkom OK, dalo sa- ale už to niekomu predali a celý zvolenský išiel do suterénu( aj ked vždy lepšie ako Rajo)-ale zasa na to, aký bol zvolen baštou slovenského mliekarenstvá,tak sú v marazme poriadnom...
ešte ako tak sa držia Humenné, Kežmarok-ale tiež nič moc
a preto si radšej kúpim mliečko, alebo jogurtík napr. z OLMY Olomouc- však zoberte si ich výrobky a naše- však to jak nebe a dudy...
Ja viem,že som zlý slovák ale nebudem to meniť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať