Zavrieť

Porady

Kaufland - kupujte slovenske vyrobky !

to sme uz naozaj bananova republika ??

neviem ci je to iba Kauflandom, ale po poslednom nakupe som zostal celkom rozcarovany ..
- hladal som sol. v ponuke jedine polska. to uz slovensku sol nemame ?
- rozne cestoviny - ceske, polske, madarske. to slovaci uz ani cestoviny nevyrabame ?
- makovy zavin - cesky

z predchadzajucich navstev ...
maslo - samozrejme ceske maslo suverenne najlacnejsie, a preto pri kratkom sledovani ide asi 10x viac na dracku ako tie slovenske (resp. kvazi slovenske, lebo aj na Rajo masle je napisane ze krajina povodu Nemecko)
rozne tvrde syry - samozrejme znova, cenovo suverenne najvyhodnejsie - vsetko polske. Takze zas a znova len s najvacsim odbytom.

su ti polski/ceski vyrobcovia dotovani ??
alebo je to Kaufland ktori ich uprednostnuje ??
alebo su len ti slovenski vyrobcovia nenazrani a ak sa aj nieco vyraba, tak preto dost drahsie od okolitych krajin ??

Taka prazakladna vec ze prazakladne potraviny by sme mohli vyrabat a KUPOVAT tu doma ........... ale nie, radsej sa takto podporuju okolite krajiny.
To je cesta do pekla pre Slovensko ....
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No je to strasne, ale pokial som dobre informovany, u nas sa takto upravovalo maso uz za sociku. Na ma VS ucil Marxizmus-Leninizmus potravinarsky chemik. Ze akoze strana ho potrebovala, tak ho zobrala do VUML, zanechal povodnu profesiu a zacal vyucovat Leninizmus na VS.

Ale popri tych bludoch nam rozpraval aj to, ako to chodi - preco sa ozaruje maso radioaktivnym ziarenim, preco sa nase cestoviny rozvaraju (pretoze pestujeme makku psenicu, ktora ma vacsie vynosy na hektar), preco Cesi predavali kvalitny chmel na zapad a a utrzene peniaze dovazali sajrajt - chmelovy koncentrat s nekvalitneho chmelu - bol to vraj nejaky chmelovy vyluh v toluene, alebo trichlor-nieco, ktory sa potom odparil... a tak.

Tak neviem, jedine, ze by si to vsetko vymyslal, podobne ako jeho vzory, pani Marx a Lenin...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Prosím ťa ešte by som potreboval vedieť kde sa dá kúpiť taký prístroj na ožarovanie potravín lebo ho veľmi nutne potrebujem aby som sa stal konkurenčne schopným dovozovým potravinám ktoré sú nádherné bez chyby, a ešte by bolo vhodné presadiť zrušenie zákona ktorý na slovensku nepovoľuje pestovanie GMO potravín a ich používanie na iné ako výskumné úlohy, lebo aj to nám pestovateľom spôsobuje konkurenčné problémy. Napríklad také zemiaky ak sa objavia v predajni v tomto období na nich klíčky tak sú nepredajné lebo od kontrolórov dostanú predavači pokutu, ale keby som ich ošetril v plynovej komore neostopom to by som bol už iný frajer alebo ich ožiariť tak to by bolo ešte väčšie terno brigádničky ktoré ich pred predajom odklíčkujú by som mohol poslať naspäť k nášmu najväčšiemu slovenskému zamestnávateľovi pri tých 400 000 sa tie tri štyri stratia nie?
Čo sa týka tej životnosti ktoré sú pre ľudský organizmus najvhodnejšie
a,mrazené? b,Tepelne sterilizované bez E? c,Tepelne nesterilizované konzervované s E zabalené v plastových obaloch ?
d,Alebo ožarované?
A ktoré sú na trhu najžiadanejšie no jednoznačne za c pretože sú ľudskému oku naj prijateľnejšie preto môžu byť aj najdrahšie.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ano, ved ja stale vravim, ze jedine vlastna zahrada...

Co sa tyka presadenia legislativy, ktora by reflektovala zdravy rozum (v oblasti predaja potravin) tak to ja okamzite podporim, (bohuzial zatial velmi nie je co a u koho podporit).

Namiesto toho, ci su uhorky rovne alebo krive by sa mali starat o to, aby boli jedle - ano, suhlasim. No ale ako to dosiahnut?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

misomiso Pozri príspevok
Ano, ved ja stale vravim, ze jedine vlastna zahrada...

Co sa tyka presadenia legislativy, ktora by reflektovala zdravy rozum (v oblasti predaja potravin) tak to ja okamzite podporim, (bohuzial zatial velmi nie je co a u koho podporit).

Namiesto toho, ci su uhorky rovne alebo krive by sa mali starat o to, aby boli jedle - ano, suhlasim. No ale ako to dosiahnut?
Preco mam zas pocit, ze generalizujes? Akoby vsetci kydali do toho sajrajty... Taky cinziakovec si tu zeleninu, ovocie kdesi kupit musi, nie kazdy ma vlastnu zahradu. Preco neodporucas, aby si hladali vo svojom okoli zdroje, ktore vyhovuju ich ekologickym poziadavkam? Oni existuju.

Ked kazdy vlastnu zahradu, tak ja si decka neposlem do skoly, budem ich ucit doma, budem ich tiez liecit doma bylinkami, nech laskavo odo mna stat neziada platit na skolstvo, zdravotnictvo a mnohe ine odvetvia, v ktorych pracuju ostatni... Urcite by bolo dobre, keby sme chodili peso, automobilky nech idu do certa, vsak mame vlastne nohy, bude to lacnejsie, zdravsie a ekologickejsie. Vecer sa doma pekne povypravame, telku tiez nemusim... a mozeme pokracovat s ostanymi produktami a sluzbami.

Ked si hovoril o superkvalite dovozovych potravin z tych vyspelych statov, ktorym sa my tu akoze nevieme rovnat, co myslis ako su na tom s tou chemizaciou tie?

K spominanej legislative - ak by pre nas doma platil takyto zakon, nemal by platit aj pre vsetko, co sa dovaza? Ako by sme boli schopni konkurovat so svojimi sice zdravymi potravinami, no menej vzhladnymi s tymi na pohlad bezchybnymi dovozovymi? Jaaaaj, to by ti nasi spoluobcania vedeli, ze tie skarede su tie nase zdrave, tak by si samozrejme kupili tie... houby. A ty by si nas zase mohol obvinit, ze sme neschopni vyrobit nieco kvalitne, nedokazeme konkurovat zapadnym produktom, sme pozadu s technologiami, atd.
Naposledy upravil Chokma : 04.02.12 at 13:44
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Chokma Pozri príspevok

K spominanej legislative - ak by pre nas doma platil takyto zakon, nemal by platit aj pre vsetko, co sa dovaza?
Pokial viem, tak normy na pritomnost cudzorodych latok, roznych pesticidov a podobne platia bez rozdielu pre vsetok predavany tovar, ty by si to prvy mal vediet, ak robis v tejto oblasti. Ak sa normy sprisnia, tak tiez budu platit pre vsetkych, to snad pochopi aj male dieta.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Chokma Pozri príspevok
Preco mam zas pocit, ze generalizujes? Akoby vsetci kydali do toho sajrajty... Taky cinziakovec si tu zeleninu, ovocie kdesi kupit musi, nie kazdy ma vlastnu zahradu. Preco neodporucas, aby si hladali vo svojom okoli zdroje, ktore vyhovuju ich ekologickym poziadavkam? Oni existuju.
Bohuzial neexistuju. Zakaznik nema moznost kontrolovat nezavadnost, ani v najmensom nie. Dokonca v zapadnej eutope odhalili podvody s BIO potravinami, ktore boli tri razy tak drahe ale pritol islo o uplne standardne, striekane.

Neviem, o com stale tocis. Nech sa sprisnia limity chemie hoci aj na nulu, ja budem prvy, kto to podpise. Urodi sa 10 x menej, 90% ludi pokape, pretoze nebudu mat na to, ale ja budem mozno medzi tymi, ktori preziju. Je to bohuzial dan civilizacii, dnes je masova produkcia zdravych potravin pre vsetkych na zemeguli ekonomicka utopia.

Teda ano, kazdne sprisnenie noriem podporim, len zasa - neriesi to ale zakladny prolem tejto temy. Lebo ci moze by v legalne zemiaku 10 mg nejakeho svinstva, alebo 0,1 mg, ak budu limity nastavene pre vsetkych rovnako (po com sam tuzis), tak sa zasa presadi cenou iba ten nemecky podnikatel. Dovodov preco to tak je bude viac, ale to je jedno, takyto je vysledok.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

miso musis ratat aj s dotaciami, ktore su v zahranici inak nastavene, urocenie uverov, ... u nas su tiez sikovni polnohospodari, zial u nas to niekedy nestaci
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dotacie by som zrusil v celej EU, aj tak to ide z nasich dani. Tak to mozem rovno platit mensie dane alebo odvody a kupit si drahsie zemiaky.
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

misomiso Pozri príspevok
Bohuzial neexistuju. Zakaznik nema moznost kontrolovat nezavadnost, ani v najmensom nie. Dokonca v zapadnej eutope odhalili podvody s BIO potravinami, ktore boli tri razy tak drahe ale pritol islo o uplne standardne, striekane.

Neviem, o com stale tocis. Nech sa sprisnia limity chemie hoci aj na nulu, ja budem prvy, kto to podpise. Urodi sa 10 x menej, 90% ludi pokape, pretoze nebudu mat na to, ale ja budem mozno medzi tymi, ktori preziju. Je to bohuzial dan civilizacii, dnes je masova produkcia zdravych potravin pre vsetkych na zemeguli ekonomicka utopia.

Teda ano, kazdne sprisnenie noriem podporim, len zasa - neriesi to ale zakladny prolem tejto temy. Lebo ci moze by v legalne zemiaku 10 mg nejakeho svinstva, alebo 0,1 mg, ak budu limity nastavene pre vsetkych rovnako (po com sam tuzis), tak sa zasa presadi cenou iba ten nemecky podnikatel. Dovodov preco to tak je bude viac, ale to je jedno, takyto je vysledok.
Ja sa netocim. Ja sa pozeram ako sa tocis ty. Ako vybiehas z jednej ekonomiky do druhej, ako porovnavas neporovnatelne, pozadujes neuskutocnitelne. Takto sa skutocne nedopracujeme k praktickemu zaveru. Nech by si porovnal produkt akehokolvek odvetvia.

Btw, ked apelujes na tie vlastne zahrady, som zvedava, kolko zo zahradkarov (nie tych, co v tom podnikaju) hoc aj tu na porade vo svojej zahrade nepouzili vobec ziadnu chemiu.

Ak som hovorila, aby si ludia nasli vo svojom okoli svojho polnohospodara, mala som hlavne na mysli to, ze budu mat moznost minimalne na vlastne oci vidiet ako bacuje, co u dovozoveho tovaru (akehokolvek) sotva. Som presvedcena o tom, ze na Slovensku sa pouziva ovela menej chemie, ked sa len zoberie konzervacia po zbere, ako v zahranici, comu samozrejme nemusis verit a ani ako ta poznam z diskusie, nebudes. Nevadi.

Dalej, skus sa mrknut, co znamena bio. Nestriekane nie je velmi presna definicia. A aj keby niekto v zahrade nestriekal, este neznamena, ze ma bio...
Naposledy upravil Chokma : 04.02.12 at 15:53
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

misomiso Pozri príspevok
Pokial viem, tak normy na pritomnost cudzorodych latok, roznych pesticidov a podobne platia bez rozdielu pre vsetok predavany tovar, ty by si to prvy mal vediet, ak robis v tejto oblasti. Ak sa normy sprisnia, tak tiez budu platit pre vsetkych, to snad pochopi aj male dieta.
Po prve, ja som ona, nie on.
Po druhe, zjavne neplatia, resp. sa nedodrziavaju.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

misomiso Pozri príspevok
Ano, ved ja stale vravim, ze jedine vlastna zahrada...

Co sa tyka presadenia legislativy, ktora by reflektovala zdravy rozum (v oblasti predaja potravin) tak to ja okamzite podporim, (bohuzial zatial velmi nie je co a u koho podporit).

Namiesto toho, ci su uhorky rovne alebo krive by sa mali starat o to, aby boli jedle - ano, suhlasim. No ale ako to dosiahnut?
misomiso Pozri príspevok
Dotacie by som zrusil v celej EU, aj tak to ide z nasich dani. Tak to mozem rovno platit mensie dane alebo odvody a kupit si drahsie zemiaky.
Skoda, ze ti chybaju pravomoci, zjavne mas recept na svetovy mier.

V tejto teme koncim. Pekny zvysok diskusie.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Chokma Pozri príspevok
Po prve, ja som ona, nie on.
Po druhe, zjavne neplatia, resp. sa nedodrziavaju.
môžeš byť konkrétnejšia ?

ktoré EU normy na slovensku zjavne neplatia ?
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
hej, mna by zuajimalo, preco ma slovensky hypermarket ceny rovnake, ak nie vyssie ako rakusky, ale zaroven platy NIEKOLKONASOBNE nizsie ako v rakusku, a predavaju aj sortiment, ktory je menej kvalitny.


cize ten (myslim ze misomiso), alebo kto obhajuje ze "je to v norme, nemozu ponuknut vyssi plat" tak ako by mi odpovedali na tento fakt ?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misomiso Pozri príspevok
Pokial viem, tak normy na pritomnost cudzorodych latok, roznych pesticidov a podobne platia bez rozdielu pre vsetok predavany tovar, ty by si to prvy mal vediet, ak robis v tejto oblasti. Ak sa normy sprisnia, tak tiez budu platit pre vsetkych, to snad pochopi aj male dieta.
Mali by platiť okrem 250 000 ton dixínových koncentrátov na kŕmenie
hnilé mäso dovážané z nemecka
dioxínové vajcia z holandska
španielskeho vína pančovaného pre zjemnenie chuti nemrznúcou zmesou,
klíčkov rastlín polievaných močovkou
a ešte nekonečné množstvo
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misomiso Pozri príspevok
Dotacie by som zrusil v celej EU, aj tak to ide z nasich dani. Tak to mozem rovno platit mensie dane alebo odvody a kupit si drahsie zemiaky.
A pestovať burinu do pása? Myslíš že tí nemeckí a francúzski politici sú takí blbí a nevedia ako to vo svete frčí? Prečo sa asi dováža lacné mäso z Argentíny že by tam mali vyššie dotácie ako v EU? Prečo stojí 1 kg banánov od Dole alebo Chikity menej ako jeden kg jabĺk vypestovaných u nás? Žeby dotácie? prečo stojí 1 kg africkej papriky v zime menej ako 1 kg našej mrkvy? žeby dotácie? Nie akurát sa realizuje predstava všetkých konzumentov - pestovateľ makať bez nároku na odmenu a konzument užívať a prehrabovať sa vyberať a nespotrebované vyhadzovať ako krmivo pre potkanov
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis Pozri príspevok
môžeš byť konkrétnejšia ?

ktoré EU normy na slovensku zjavne neplatia ?
platia ale nedodržiavajú sa v oveľa väčšej miere ako u nás
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

SamuelSK Pozri príspevok
hej, mna by zuajimalo, preco ma slovensky hypermarket ceny rovnake, ak nie vyssie ako rakusky, ale zaroven platy NIEKOLKONASOBNE nizsie ako v rakusku, a predavaju aj sortiment, ktory je menej kvalitny.


cize ten (myslim ze misomiso), alebo kto obhajuje ze "je to v norme, nemozu ponuknut vyssi plat" tak ako by mi odpovedali na tento fakt ?
to je otázka vykorisťovateľského systému
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

pavol54 Pozri príspevok
A pestovať burinu do pása? Myslíš že tí nemeckí a francúzski politici sú takí blbí a nevedia ako to vo svete frčí? Prečo sa asi dováža lacné mäso z Argentíny že by tam mali vyššie dotácie ako v EU? Prečo stojí 1 kg banánov od Dole alebo Chikity menej ako jeden kg jabĺk vypestovaných u nás? Žeby dotácie? prečo stojí 1 kg africkej papriky v zime menej ako 1 kg našej mrkvy? žeby dotácie? Nie akurát sa realizuje predstava všetkých konzumentov - pestovateľ makať bez nároku na odmenu a konzument užívať a prehrabovať sa vyberať a nespotrebované vyhadzovať ako krmivo pre potkanov
No pockaj, tak to potom zakaz akykolvek svetovy obchod. Myslis si snad, ze my a ostatni vyrobcovia u nas nie sme konfrontovani s azijskymi vyrobkami na jednom trhu, ktore su lacnejsie preto, ze v Cine su naklady na pracovnu silu 5 x mensie ako u nas?

Domaha sa to niekto z vyrobcov uzavretie hranic? Vsetci tomu musime celit, len vy, pestovatelia chcete nejake specialne ochranne bariery?

Zaujimave, ze vam nekonuruje iba paprika z Afriky, ale aj mrkva z Danska, kde je 6,5 x vyssia cena prace ako u nas. To uz je va zvazenie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misomiso Pozri príspevok
No pockaj, tak to potom zakaz akykolvek svetovy obchod. Myslis si snad, ze my a ostatni vyrobcovia u nas nie sme konfrontovani s azijskymi vyrobkami na jednom trhu, ktore su lacnejsie preto, ze v Cine su naklady na pracovnu silu 5 x mensie ako u nas?

Domaha sa to niekto z vyrobcov uzavretie hranic? Vsetci tomu musime celit, len vy, pestovatelia chcete nejake specialne ochranne bariery?

Zaujimave, ze vam nekonuruje iba paprika z Afriky, ale aj mrkva z Danska, kde je 6,5 x vyssia cena prace ako u nas. To uz je va zvazenie.
a nemecké zemiaky si zabudol napísať, lenže si nepovedal že prídu opice z východnej európy to odmakať, už priblblí komunisti mali vyhodnotené v bývalej ČSSR, že na Slevensku sú náročnejšie podmienky na pestovanie ako v čekých zemiach. A tie ohromné dotácie nebol výmysel náš ale západnej európy
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Netreba nam spinave, hnusne , odpadove potraviny z inych krajin, dopestujeme si svoje a nezamestnani budu mat pracu doma, pri svojich rodinach.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať