Zavrieť

Porady

Kaufland - kupujte slovenske vyrobky !

to sme uz naozaj bananova republika ??

neviem ci je to iba Kauflandom, ale po poslednom nakupe som zostal celkom rozcarovany ..
- hladal som sol. v ponuke jedine polska. to uz slovensku sol nemame ?
- rozne cestoviny - ceske, polske, madarske. to slovaci uz ani cestoviny nevyrabame ?
- makovy zavin - cesky

z predchadzajucich navstev ...
maslo - samozrejme ceske maslo suverenne najlacnejsie, a preto pri kratkom sledovani ide asi 10x viac na dracku ako tie slovenske (resp. kvazi slovenske, lebo aj na Rajo masle je napisane ze krajina povodu Nemecko)
rozne tvrde syry - samozrejme znova, cenovo suverenne najvyhodnejsie - vsetko polske. Takze zas a znova len s najvacsim odbytom.

su ti polski/ceski vyrobcovia dotovani ??
alebo je to Kaufland ktori ich uprednostnuje ??
alebo su len ti slovenski vyrobcovia nenazrani a ak sa aj nieco vyraba, tak preto dost drahsie od okolitych krajin ??

Taka prazakladna vec ze prazakladne potraviny by sme mohli vyrabat a KUPOVAT tu doma ........... ale nie, radsej sa takto podporuju okolite krajiny.
To je cesta do pekla pre Slovensko ....
Usporiadat
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

treba porovnat naklady poliakov a nase,takisto ako dph,miestne dane a poplatky, marzu, odbytove moznosti-atd,pokial nemame zname polozky tak nevieme kde je pravda-ale co je jednoznacna chyba tak lobing v marketoch,marketing,reklama a propagacia u nasich vyrobcov-kolkoraz pytam cennik,este aj ten mnohy slovensky podnikatelia zatajuju,tak potom v tomto su na pricine ze ich ludia podozrievaju z predrazovania,ja viem ze ceny sa casto menia,ale je nieco take ako aktualny cennik produktov-chyba nie je len na strane zakaznikov,produkt je niekedy ovela lahsie vyprodukovat ako spravne spropagovat a vediet predat.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ako keby sme ani neboli na webe pre uctovnikov a podnikatelov...


DPH sa pri exporte neplati, jedine ze by ste predavali priamo koncovemu zakaznikovi. Kazdopadne tovar je pri exporte zatazeny DPH az v koncovej krajine, a to uplne rovnako!!!

Teda tovar v Polsku je zatazeny ich miestnou DPH, nech je to hoci aj iba 1%, ale to je to ROVNAKO pre poslke aj slovenske vyrobky. Rovnako, ked u nas bude aj 30% DPH na potraviny, tak to bude platit rovnako pre polske aj slovenske vyrobky.

Teda polsky podnikatel ma tie iste moznosti uspiet na slovenskom trhu, ako slovensky podnikatel na polskom. V tom je caro EU.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misomiso Pozri príspevok
Ako keby sme ani neboli na webe pre uctovnikov a podnikatelov...


DPH sa pri exporte neplati, jedine ze by ste predavali priamo koncovemu zakaznikovi. Kazdopadne tovar je pri exporte zatazeny DPH az v koncovej krajine, a to uplne rovnako!!!

Teda tovar v Polsku je zatazeny ich miestnou DPH, nech je to hoci aj iba 1%, ale to je to ROVNAKO pre poslke aj slovenske vyrobky. Rovnako, ked u nas bude aj 30% DPH na potraviny, tak to bude platit rovnako pre polske aj slovenske vyrobky.

Teda polsky podnikatel ma tie iste moznosti uspiet na slovenskom trhu, ako slovensky podnikatel na polskom. V tom je caro EU.
az take jednoduche to nie je lebo v cene produktov treba zaratat ceny energii ,surovin ,administrativne a technicke naklady,mieste dane a poplatky/prenajom pozemkov, priestorov,poplatky za odpad, preprava, dialnicne poplatky, tlaciva, poistne, administrativa,technologicke postupy atd/
Naposledy upravil trisestri : 30.01.12 at 21:14
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

trisestri Pozri príspevok
az take jednoduche to nie je lebo v cene produktov treba zaratat ceny energii ,surovin ,administrativne a technicke naklady,mieste dane a poplatky/prenajom pozemkov, priestorov,poplatky za odpad,preprava,dialnicne poplatky,tlaciva,poistne,administrativa/ atd/
a čo z toho polský výrobca nemusí platiť ? sme v eu, predpisy, normy máme rovnaké.....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

trisestri Pozri príspevok
az take jednoduche to nie je lebo v cene produktov treba zaratat ceny energii ,surovin ,administrativne a technicke naklady,mieste dane a poplatky/prenajom pozemkov, priestorov,poplatky za odpad, preprava, dialnicne poplatky, tlaciva, poistne, administrativa,technologicke postupy atd/
Ano, este si zabudol napriklad vypalne. Ale to iste plati aj Poliak aj Talian.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

bjuty smis Pozri príspevok
a čo z toho polský výrobca nemusí platiť ? sme v eu, predpisy, normy máme rovnaké.....
nikde nepisem ze nemusi,ale azda nechces tvrdit ze maju rovnake administrativne zatazenie,rovnake ceny elektriny,vody,plynu,rovnake technologicke postupy,rovnake miestne dane a poplatky,rovnake ceny tlaciv-este aj rovnake ceny pohonnych hmot_preto ich tam mnohy kupuju do zasoby?,rovnake poplatky za dialnice a mnoho inych poloziek.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Skratka mam dost skusenosti na to, ze ked je nieco pre mizernu kvalitu a vysoku cenu nepredajna, tak sa na to buchne velka peciatka "100% domace". Nech ziju nacionalisti. Ja budem svojimi peniazmi pri nakupoch podporovat tych, ktori vedia vyrobit kvalitne veci za konkurencieschopnu cenu, a je mi uplne jedno, odkial ten vyrobok, alebo clovek, ktory ho vyrobil pochadza.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

trisestri Pozri príspevok
nikde nepisem ze nemusi,ale azda nechces tvrdit ze maju rovnake administrativne zatazenie,rovnake ceny elektriny,vody,plynu,rovnake technologicke postupy,rovnake miestne dane a poplatky,rovnake ceny tlaciv-este aj rovnake ceny pohonnych hmot_preto ich tam mnohy kupuju do zasoby?,rovnake poplatky za dialnice a mnoho inych poloziek.
naše obchody sú plné potravín aj z nemecka, holandska.....chceš tvrdiť, že tam sú náklady nižšie ako u nás ? )
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misomiso Pozri príspevok
Ano, este si zabudol napriklad vypalne. Ale to iste plati aj Poliak aj Talian.
ty si niekedy riadne protirecis ,raz sa v inych prispevkov pokial viem stazujes na zle podmienky pre podnikatelov na sk a teraz tvrdis presny opak-pokial viem ludia chodia do Polska za nakupmi,tu az tak neuspeli,uspeli v lobingu a marketingu pri jednani o dodavkach pre hypermarkety-podla teba a to sa cudujem ako podnikatela je asi jedno ci je trh 5 milionovy alebo 20 milonovy,ci predas 5 kusov alebo 200 kusov
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

trisestri Pozri príspevok
nikde nepisem ze nemusi,ale azda nechces tvrdit ze maju rovnake administrativne zatazenie,rovnake ceny elektriny,vody,plynu,rovnake technologicke postupy,rovnake miestne dane a poplatky,rovnake ceny tlaciv-este aj rovnake ceny pohonnych hmot_preto ich tam mnohy kupuju do zasoby?,rovnake poplatky za dialnice a mnoho inych poloziek.
A myslis si, ze ja mam rovnake podmienky ako Cinan, ktory plati robotnika 100 Eurami mesacne aj s odvodmi? A napriek tomu predavam, dokonca aj do Ciny.

To, ze sa niekde podnika lahsie nie je dovodom, aby sme kupovali iba domace (lebo po prve je to aj tak nerealne chciet, po druhe je to nemoranle chciet). To by malo byt dovodom prave pre vladu SR a pre parlament, aby sa zamysleli nad tym, ako podnikanie u nas zjednodusit (napr. znizenim byrokracie) aby sme boli schopni konkurovat.

To je jedina cesta, ina nejestvuje. Je jeden svetovy trh, je zbytocne o tom polemizovat, skratka je treba to brat ako fakt, je to take neodvratne ako ze zem sa otaca.

Neviem, co chcu dosiahnit tymi kampanami. Iba, ze sa budu zivit ti neschopni pri zivote, pretoze ak nie je schopny niekto uspiet aj v zahranici tak bude niekde chyba. Na autach, ktore nikdy neboli predajne v Nemecku alebo vo Francuzsku (rozne 105-ky a pod) by sme sa asi vozit uz nechceli, ale bryndzu s kravskeho mlieka, ktora by neobstala v Parizi tu obhajovat budeme....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

bjuty smis Pozri príspevok
naše obchody sú plné potravín aj z nemecka, holandska.....chceš tvrdiť, že tam sú náklady nižšie ako u nás ? )
no treba porovnat,cenu prace maju vyssiu,ale treba vediet aku kvalitu tu vyvazaju,bol porovnavaci test z ktoreho vyslo ze tu sa predava tretotriedny tovar a pri globalizovanej vyrobe to nemozes vediet ci ozaj ten tovar pochadza z krajiny ktora je uvedena na obale,ale ozaj kvalitne vyrobky zo zapadu som nepostrehol ze by boli lacnejsie ako tie nase-nuz a co vyjde menej na nakladoch kurca stopkane steroidmi,alebo kurca chovane na obili a kukurici?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Podľa hesla, lepší vrabec v mojej hrsti, ako holub na streche slovákov.
... ako soľ v polievke
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misomiso Pozri príspevok
A myslis si, ze ja mam rovnake podmienky ako Cinan, ktory plati robotnika 100 Eurami mesacne aj s odvodmi? A napriek tomu predavam, dokonca aj do Ciny.

To, ze sa niekde podnika lahsie nie je dovodom, aby sme kupovali iba domace (lebo po prve je to aj tak nerealne chciet, po druhe je to nemoranle chciet). To by malo byt dovodom prave pre vladu SR a pre parlament, aby sa zamysleli nad tym, ako podnikanie u nas zjednodusit (napr. znizenim byrokracie) aby sme boli schopni konkurovat.

To je jedina cesta, ina nejestvuje. Je jeden svetovy trh, je zbytocne o tom polemizovat, skratka je treba to brat ako fakt, je to take neodvratne ako ze zem sa otaca.

Neviem, co chcu dosiahnit tymi kampanami. Iba, ze sa budu zivit ti neschopni pri zivote, pretoze ak nie je schopny niekto uspiet aj v zahranici tak bude niekde chyba. Na autach, ktore nikdy neboli predajne v Nemecku alebo vo Francuzsku (rozne 105-ky a pod) by sme sa asi vozit uz nechceli, ale bryndzu s kravskeho mlieka, ktora by neobstala v Parizi tu obhajovat budeme....
ja neobhajujem kampan,ani nie som proti volnemu trhu,len vysvetlujem ze je neobjektivne pausalne obvinovat nasich podnikatelov ze su zlodeji ,len preto ze maju vyssie ceny ako polici napriklad su a nenazranci,su taky aj onaky-jednak treba aby ponukali kvalitu za objektivnu cenu,ak zaplatim za bryndzu nech je bryndza a cim menej bude korupcie a byrokracie,cim mensi priestor bude na nabalovanie sa na statnom,tym viac priestoru bude pre normalne podnikanie-keby si cital pozorne,prave kritizujem aj podnikatelov v oblasti propagacie,marketingu a pristupu k zakaznikom-zazil som ze podnikatel predaval v kroji,vraj original gazdovske vyrobky a nakoniec to bola klobasa ako z marketu,len drahsia-ale na druhej strane som kupil alkohol od firmy karloff a kvalita bola v pohode za primeranu cenu,takze netreba pausalizovat
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

trisestri Pozri príspevok
no treba porovnat,cenu prace maju vyssiu,ale treba vediet aku kvalitu tu vyvazaju,bol porovnavaci test z ktoreho vyslo ze tu sa predava tretotriedny tovar a pri globalizovanej vyrobe to nemozes vediet ci ozaj ten tovar pochadza z krajiny ktora je uvedena na obale,ale ozaj kvalitne vyrobky zo zapadu som nepostrehol ze by boli lacnejsie ako tie nase-nuz a co vyjde menej na nakladoch kurca stopkane steroidmi,alebo kurca chovane na obili a kukurici?
spomínam nemecko, holandsko, nie čínu a brazíliu...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

trisestri Pozri príspevok
no treba porovnat,cenu prace maju vyssiu,ale treba vediet aku kvalitu tu vyvazaju,bol porovnavaci test z ktoreho vyslo ze tu sa predava tretotriedny tovar
...lenze kto robil ten test. Ano, supermarkety si nechaju robit pod vlastnou znackou vyrobky hoci aj v Cecensku, len aby boli o 1 cent lacnejsie. Ale je to je tak v poriadku, pretoze tu je velka cielova skupina ludi, pre ktorych je prioritou cena a nie kvalita. Teda je potrebne im vyhoviet.

Na druhej strane su tu ludia, a tiez ich nie je malo, ktori u nas kupuju talianske sunky, francuzske a holandske syry, dansky udeny losos. Ja napriklad casto vyuzijem ze sa vraciam z Rakuska prave na nakup syrov, pretoze u nas sa kvalitne syry horsie zhanaju, nemaju ich vsade a jemensi vyber (logicky, pretoze obchodnici musia respektovat nizsiu kupnu silu zakaznikov). Teda je tu trh, kde sa preda 90% lacneho tovaru bez ohladu na kvalitu a 10% kvalitneho tovaru v podstate bez ohladu na cenu.

Bohuzial slovenski vyrobcovia casto nevedia ponuknut ani jedno ani druhe a stale placu. O tej prvej kategorii v podstate nechcem hovorit, lebo ma nezaujima. Ci Tesco predava pomlete koze a kopyta od slovenskeho alebo polskeho je mi jedno, nekupim ani jedno ani druhe. A v tej druhej kategorii - ak sa bavime napriklad o syroch, tak poznam jediny, ale skutocne jediny kvalitny made in slovakia to je Vrchar (a ten tiez nie je lacny, co by nevadilo) ale sa tazko zhana. Maju ho iba v COOP a aj to iba niekde a niekdy, takze evidentne vyrobca ma problem s kapacitou. Kedysi bol este Volovec, ale ten uz uplne zmizol.

Teda ak ja idem do COOP len preto, aby som si tam kupil svoj oblubeny vyrobok, a raz ho maju a potom ho dva razy nemaju, tak to skutocne nemusim takuto nakupnu turistiku, to radsej idem rovno do Hainburgu, kde je Billa, Spar, Mondo, Lidl, a este dalsie supermarkety a da sa tam rozhodne vybrat.
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
misomiso Pozri príspevok
Ano, este si zabudol napriklad vypalne. Ale to iste plati aj Poliak aj Talian.
Kto vypaluje ?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misomiso Pozri príspevok
...lenze kto robil ten test. Ano, supermarkety si nechaju robit pod vlastnou znackou vyrobky hoci aj v Cecensku, len aby boli o 1 cent lacnejsie. Ale je to je tak v poriadku, pretoze tu je velka cielova skupina ludi, pre ktorych je prioritou cena a nie kvalita. Teda je potrebne im vyhoviet.

Na druhej strane su tu ludia, a tiez ich nie je malo, ktori u nas kupuju talianske sunky, francuzske a holandske syry, dansky udeny losos. Ja napriklad casto vyuzijem ze sa vraciam z Rakuska prave na nakup syrov, pretoze u nas sa kvalitne syry horsie zhanaju, nemaju ich vsade a jemensi vyber (logicky, pretoze obchodnici musia respektovat nizsiu kupnu silu zakaznikov). Teda je tu trh, kde sa preda 90% lacneho tovaru bez ohladu na kvalitu a 10% kvalitneho tovaru v podstate bez ohladu na cenu.

Bohuzial slovenski vyrobcovia casto nevedia ponuknut ani jedno ani druhe a stale placu. O tej prvej kategorii v podstate nechcem hovorit, lebo ma nezaujima. Ci Tesco predava pomlete koze a kopyta od slovenskeho alebo polskeho je mi jedno, nekupim ani jedno ani druhe. A v tej druhej kategorii - ak sa bavime napriklad o syroch, tak poznam jediny, ale skutocne jediny kvalitny made in slovakia to je Vrchar (a ten tiez nie je lacny, co by nevadilo) ale sa tazko zhana. Maju ho iba v COOP a aj to iba niekde a niekdy, takze evidentne vyrobca ma problem s kapacitou. Kedysi bol este Volovec, ale ten uz uplne zmizol.

Teda ak ja idem do COOP len preto, aby som si tam kupil svoj oblubeny vyrobok, a raz ho maju a potom ho dva razy nemaju, tak to skutocne nemusim takuto nakupnu turistiku, to radsej idem rovno do Hainburgu, kde je Billa, Spar, Mondo, Lidl, a este dalsie supermarkety a da sa tam rozhodne vybrat.
s tym suhlasim a podstatne je aby sme v ponuke mali v obchodnej sieti tovar pre kazdeho,nejde o vyrobcu,lebo cim viac spokojnych zakaznikov najde doma to co hlada,tak dph ostava doma,jedno z akeho tovaru ci holandskeho,alebo polskeho alebo slovenskeho
dalej aby sa nesidilo,ak zaplatim viac chcem kvalitu a originalny vyrobok,smejdy mozem kupit za lacno v hociakom markete
no a slovenske vyrobky su v ponuke napr rajo maslo,mlieko,liptov maslo,mineralky,margariny,oleje atd
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

SamuelSK Pozri príspevok
Kto vypaluje ?
Zvycajne domaci, ostane to v domacej ekonomike, takze podla tejto kampanovej logiky "kupujte domace, podporite domacich" je to v poriadku. Problem nastava iba, ked vypaluju Rusi alebo Ukrajinci...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
ozaj a nevies kde kupit kvalitnu sunku? myslim seriozne extremne kvalitnu.. nechcem tam mat muku - alebo to ma byt sucastou sunky? chcem tam mat proste hydinove maso, idealne morka, ci kura.. a nech je tam tak 90% idealne viac (proste nie muka!) ale aj to maso musi byt z kvalitneho chovu - otazka, kde najst taku sunku? (money no object)

A to iste by som rad vedel o syre , surovom mase (kuracie napr idealne), zelenine a ovoci a prakticko comkolvek.

mam prenostnu chladnicku, cize neni problem ani so vzdialenostou

(mam povahu, ze radsej 100km cestovat pre kvalitu, ako 1km pre nekvalitu)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

trisestri Pozri príspevok
s tym suhlasim a podstatne je aby sme v ponuke mali v obchodnej sieti tovar pre kazdeho,nejde o vyrobcu,lebo cim viac spokojnych zakaznikov najde doma to co hlada,tak dph ostava doma,jedno z akeho tovaru ci holandskeho,alebo polskeho alebo slovenskeho
dalej aby sa nesidilo,ak zaplatim viac chcem kvalitu a originalny vyrobok,smejdy mozem kupit za lacno v hociakom markete
no a slovenske vyrobky su v ponuke napr rajo maslo,mlieko,liptov maslo,mineralky,margariny,oleje atd
Apropos lacne vyrobky. Tak minule v Bille som spravil pokus. Mal som kupit tvaroh, mali tam asi 6 druhov, aj ich vlastny Celever, Ten bol naozaj velmi lacny, tak som ho na skusku kupil, mal som dojem, ze prave na tvarohu budem moct dobre otestovat kvalitu znacky vlastnym usudkom, v pripade parkov napeiklad tazko subjektivne urcit, kolko je tam soje a koko kopyt...

Takze tvaroh celkom v pohode, nejako som si nevsimol vyrazny rozdiel v klavite. Ibaze manzelka pri otvarani vravi - to urcite nie je 200g, ved je to plne iba do polovice. Ja vravim - to by si nedovolili, asi maju vacsiu vanicku, ale hmotnost bude isto sediet. Nedalo nam to, vytiahli sme kuchynsku digitalnu vahu, ukazala 169g. Tu vahu som viac raz porovnaval s nasou laboratornou, ukazuje minimalne o 5% viac, takze to malo snad tesne nad 150g.

Toto je tiez jedna z foriem ako dosiahnut nizku cenu - bohuzial typicky slovensky sposob.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať