Csaba Czodor
01.02.12,11:47
Zdravím vás poraďáci...

... prosím o radu... aké má dnes možnosti začínajúci podnikateľ, získať cudzí kapitál.... na rozbehnutie vlastného podnikania potrebujem 20 000€

Ďakujem
misomiso
01.02.12,10:52
Mozes si pozicat od znameho alebo ak mas nehnutelnost, mozes si zobrat americku hypoteku. Ja som na zaciatku napriklad vyuzil obe moznosti.

Ine moznosti su iba teoreticke.
mattto
01.02.12,14:31
Zdravím vás poraďáci...

... prosím o radu... aké má dnes možnosti začínajúci podnikateľ, získať cudzí kapitál.... na rozbehnutie vlastného podnikania potrebujem 20 000€

Ďakujem

veľmi obšírna otázka, skús definovať:

1. o aký typ podnikania ide - do imaginárnych vecí sa ťažko investuje
2. koľko do podnikania vkladáš ty - začínajúcich "podnikateľov" očakávajúcich, že im niekto zafinancuje 100% je veľa
3. aké záruky má osoba, čo ti poskytne kapitál
4. o aký druh investície máš záujem (chceš iba pôžičku, spoločníka, tichého spoločníka...)

súhlasím s mišom, najlepšie, ale aj najhoršie sa začína s peniazmi od rodiny
Csaba Czodor
01.02.12,15:08
matto

1. otvorenie kuchynského štúdia - kuchyne od f. TRENAB www.trenab.sk kvalita vyššia než DECODOM a ORESI + nábytok na mieru + zariadenie interiéru a exteriéru + prerábka bytov, domov ........... vlastne všetko pod jednou strechou

"2. koľko do podnikania vkladáš ty - začínajúcich "podnikateľov" očakávajúcich, že im niekto zafinancuje 100% je veľa "
máš pravdu.... ale niekedy sa nepodarí vyprodukovať vlastný kapitál na začatie... ale cca 25%

3. aké záruky ??? definuj.... know how, motivácia, nehnuteľnosť , zmluva ????

4. skôr by som uprednostňoval pôžičku resp. investora
Csaba Czodor
01.02.12,15:11
podotýkam s otázkou som sa chcel dopracovať k možnostiam typu: ako je napr.: mikropôžička, ktorá sa poskytovala pre MSP na rozbeh podnikania atď.
Csaba Czodor
02.02.12,14:35
Páni rád by som sa ešte opýtal. viem na toto podnikanie otvoriť s.r.o.čko aj keď som zamestnaný....

čítal som tu niečo podobné, že sa to dá ak budem konateľom spol. a nebudem mať plat z tej firmy.
ako to vlastne je....

dik tza info