Zavrieť

Porady

cudzí kapitál na rozbeh

Zdravím vás poraďáci...

... prosím o radu... aké má dnes možnosti začínajúci podnikateľ, získať cudzí kapitál.... na rozbehnutie vlastného podnikania potrebujem 20 000€

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Mozes si pozicat od znameho alebo ak mas nehnutelnost, mozes si zobrat americku hypoteku. Ja som na zaciatku napriklad vyuzil obe moznosti.

    Ine moznosti su iba teoreticke.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Csaba Czodor Pozri príspevok
    Zdravím vás poraďáci...

    ... prosím o radu... aké má dnes možnosti začínajúci podnikateľ, získať cudzí kapitál.... na rozbehnutie vlastného podnikania potrebujem 20 000€

    Ďakujem
    veľmi obšírna otázka, skús definovať:

    1. o aký typ podnikania ide - do imaginárnych vecí sa ťažko investuje
    2. koľko do podnikania vkladáš ty - začínajúcich "podnikateľov" očakávajúcich, že im niekto zafinancuje 100% je veľa
    3. aké záruky má osoba, čo ti poskytne kapitál
    4. o aký druh investície máš záujem (chceš iba pôžičku, spoločníka, tichého spoločníka...)

    súhlasím s mišom, najlepšie, ale aj najhoršie sa začína s peniazmi od rodiny
    matto

    1. otvorenie kuchynského štúdia - kuchyne od f. TRENAB www.trenab.sk kvalita vyššia než DECODOM a ORESI + nábytok na mieru + zariadenie interiéru a exteriéru + prerábka bytov, domov ........... vlastne všetko pod jednou strechou

    "2. koľko do podnikania vkladáš ty - začínajúcich "podnikateľov" očakávajúcich, že im niekto zafinancuje 100% je veľa "
    máš pravdu.... ale niekedy sa nepodarí vyprodukovať vlastný kapitál na začatie... ale cca 25%

    3. aké záruky ??? definuj.... know how, motivácia, nehnuteľnosť , zmluva ????

    4. skôr by som uprednostňoval pôžičku resp. investora
    podotýkam s otázkou som sa chcel dopracovať k možnostiam typu: ako je napr.: mikropôžička, ktorá sa poskytovala pre MSP na rozbeh podnikania atď.
    Páni rád by som sa ešte opýtal. viem na toto podnikanie otvoriť s.r.o.čko aj keď som zamestnaný....

    čítal som tu niečo podobné, že sa to dá ak budem konateľom spol. a nebudem mať plat z tej firmy.
    ako to vlastne je....

    dik tza info

    cudzí kapitál na rozbeh

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.