maria1991
06.02.12,15:08
Dobrý deň! Na úrad práce potrebujem potvrdenie že nemám nárok na dávku v nezamestnanosti. Dnes som bola v SP a dali mi tlačivo -žiadosť o dávku v nezamestnanosti. mám odniesť kópiu maturitného vysvedčenia, kópiu rozhodnutia o zaradení do evidencie a ešte jeden doklad len neviem aky...neviete mi poradit? dakujem :)
ewita888
06.02.12,14:13
že nemáš nárok na dávku??
nerozumiem zadaniu...
veronikasad
06.02.12,14:17
Dobrý deň! Na úrad práce potrebujem potvrdenie že nemám nárok na dávku v nezamestnanosti. Dnes som bola v SP a dali mi tlačivo -žiadosť o dávku v nezamestnanosti. mám odniesť kópiu maturitného vysvedčenia, kópiu rozhodnutia o zaradení do evidencie a ešte jeden doklad len neviem aky...neviete mi poradit? dakujem :)
Ak si vybavuješ dávku v hmotnej núdzi, potrebuješ potvrdenie, že ti nevznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.
T.zn., že sa musíš najskôr zaevidovať ako uchádzač o zamestnanie (tiež na UP, ale na inom oddelení).
maria1991
06.02.12,14:17
žiadam o pomoc v hmotnej núdzi..ako jeden z dokladov musím dolozit potvrdenie o nárku na dávku v nezamestnanosti-v mojom prípade, že nemám nárok nadávku v nezamestnanosti kedze som este nepracovala
maria1991
06.02.12,14:18
ano už som zaevidovana na urade práce
Tweety
06.02.12,14:19
žiadam o pomoc v hmotnej núdzi..ako jeden z dokladov musím dolozit potvrdenie o nárku na dávku v nezamestnanosti-v mojom prípade, že nemám nárok nadávku v nezamestnanosti kedze som este nepracovala Ak si sa zaevidovala oko uchádzač o zamestnanie,mala si dostať rozhodnutie, či sa dávka priznáva, alebo nie. Toto nemáš?
veronikasad
06.02.12,14:20
žiadam o pomoc v hmotnej núdzi..ako jeden z dokladov musím dolozit potvrdenie o nárku na dávku v nezamestnanosti-v mojom prípade, že nemám nárok nadávku v nezamestnanosti kedze som este nepracovala
Kolko máš rokov ?
maria1991
06.02.12,14:23
dostala som len rozhodnutie o zaradení do evidencie..

mám 20 :)
veronikasad
06.02.12,14:27
dostala som len rozhodnutie o zaradení do evidencie..

mám 20 :)
Do veku 25 rokov sa posudzuješ spolu s rodičmi. Ak s rodičmi nežiješ, musíš mať od obidvoch rodičov súdom stanovené výživné.
maria1991
06.02.12,14:31
o výživnom mi na úrade práce nehovorili. prečo? S rodičmi nežijem ale výživné od nich nepožadujem.
veronikasad
06.02.12,14:33
o výživnom mi na úrade práce nehovorili. prečo? S rodičmi nežijem ale výživné od nich nepožadujem.
Budeš musieť, inak dávku v hmotnej núdzi nedostaneš.
maria1991
06.02.12,14:51
a kedy mi to oznámia? :D...lebo mne nič také pani na úrade nepovedala. len mi dala zoznam dokladov ktore mam priniest
veronikasad
06.02.12,14:52
a kedy mi to oznámia? :D...lebo mne nič také pani na úrade nepovedala. len mi dala zoznam dokladov ktore mam priniest
aký je zoznam tých dokladov ?
maria1991
06.02.12,14:59
mám im doniesť potvrdenie o evidencii o zamestnanie, rozhodnutie o evidenci, potvrdenie o nároku nadávku v nezamestnanosti, potvrdenie o o mojom trvalom pobyte, o pobyte rodičov, o školskej dochádzke...to je všetko
rs555
21.05.12,13:09
Zdravim chcem sa opytat bol som sa zaregistrovat na urad prace prislo mi rozhodnutie kotre som odniesol na zdravotnu poistovnu poslu mi podporu z uradu prace sami alebo kde si ju mam vybavit lebo uz cakam 2mesiac a nic mi nedoslo povedali mi len ze na zdravotne mam odniest ten paier a nic viac,dakujem
veronikasad
21.05.12,13:11
Zdravim chcem sa opytat bol som sa zaregistrovat na urad prace prislo mi rozhodnutie kotre som odniesol na zdravotnu poistovnu poslu mi podporu z uradu prace sami alebo kde si ju mam vybavit lebo uz cakam 2mesiac a nic mi nedoslo povedali mi len ze na zdravotne mam odniest ten paier a nic viac,dakujem
Dávku v nezamestnanosti vypláca sociálna poisťovňa. Komu si odovzdával potvrdenie o príjme od zamestnávatelov za posledné tri roky ?
rs555
21.05.12,13:15
Komu no nikomu bol som len na urade prace a na zdravotnej odniest to rozhodnutie a nic ine mi nepovedali na urade
Tweety
21.05.12,13:18
Komu no nikomu bol som len na urade prace a na zdravotnej odniest to rozhodnutie a nic ine mi nepovedali na urade
Ak si teda žiadne potvrdenie o VZ na podporu v nezamestnanosti neodovzdal, tak Ti nemajú z čoho tú vypočítať a nakoniec ani zistiť, či na ňu máš nárok. A nakoniec, mal si ho od zamestnávateľa vyplnené?
veronikasad
21.05.12,13:20
Komu no nikomu bol som len na urade prace a na zdravotnej odniest to rozhodnutie a nic ine mi nepovedali na urade
Dával si si potvrdzovať príjem u svojho zamestnávatela ? Tlačivo zvyknú dávať na ÚP pri prvom kontakte. Niekedy ho dáva zamestnávatel už vyplnené spolu so zápočtovým listom.
rs555
21.05.12,13:22
Neviem nic nemam od zamestnavatela len vypoved mi dal nic viac ake tlacivo mi treba a teraz mi daju spetne podporu od kedy som na urade prace alebo od kedy pojdem na socialnu poistovnu a co vsetko mi tam vlastne treba u posledneho zamestnavatela som robil asi rok a pol a predtym som bol 4r v anglicku
veronikasad
21.05.12,13:27
Neviem nic nemam od zamestnavatela len vypoved mi dal nic viac ake tlacivo mi treba a teraz mi daju spetne podporu od kedy som na urade prace alebo od kedy pojdem na socialnu poistovnu a co vsetko mi tam vlastne treba u posledneho zamestnavatela som robil asi rok a pol a predtym som bol 4r v anglicku
Kedy si naposledy poberal dávku v nezamestnanosti ?
Máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných troch rokoch ?

Takéto tlačivo ti mali dať na UP a ty si ho mal dať potvrdiť svojim zamestnávatelom a odniesť do SP

http://www.socpoist.sk/ext_dok-potvrdenie-zamestnavatela-na-ucely-naroku-na-davku-v-nezamestnanosti/40808c

Ak si ho neodovzdal, čakáš na dávku zbytočne

Zo zamestnania na Slovensku ti nárok nevznikne. Máš potvrdenie o príjme z Anglicka ?
rs555
21.05.12,13:31
Nedali mi nic take a ani nepovedali na urade tak ze ja neviem ako to chodi tam tak ze cakam zbytocne na podporu hej a ani spetne mi ju nedaju len od vtedy ak onu poziadam ja napr od zajtra?To tlacivo na socialnej poistovni mi daju?
veronikasad
21.05.12,13:32
Nedali mi nic take a ani nepovedali na urade tak ze ja neviem ako to chodi tam tak ze cakam zbytocne na podporu hej a ani spetne mi ju nedaju len od vtedy ak onu poziadam ja napr od zajtra?To tlacivo na socialnej poistovni mi daju?
Tlačivo pre slov.zamestnávatela som ti priložila v predch.príspevku. Z Anglicka máš potvrdenie ? Pracoval si na pracovnú zmluvu alebo "načierno"?
veronikasad
21.05.12,13:35
Prečítaj si túto tému

http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti-a-europska-unia---pravny-stav-od-1-maja-2010/34684s

Bližšie podrobnosti o preukazovaní doby poistenia v nezamestnanosti zo zahraničia (EU) ti poskytnú na odd. dávok v nezamestnanosti na pobočke Sociálnej poisťovne
rs555
21.05.12,13:37
pracoval som normalne na zmluvu ale to neviem ci som nedaval tie papiere na urade prace im tam zapocty za posledne 3r tak ze neviem ci mam nejake papiere este ja vobec tlacivo mi kde daju nemam si ja ho ako vytlacit na socialnej mi ho daju?
veronikasad
21.05.12,13:38
pracoval som normalne na zmluvu ale to neviem ci som nedaval tie papiere na urade prace im tam zapocty za posledne 3r tak ze neviem ci mam nejake papiere este ja vobec tlacivo mi kde daju nemam si ja ho ako vytlacit na socialnej mi ho daju?
ano, dajú ti ho aj v Sociálnej poisťovni. Zavolaj zamestnávatelovi, možno ho ani nebudeš potrebovať a vytlačí to ho vyplnené priamo z mzdového SW.
rs555
21.05.12,13:43
idem zavolat ekonomke ze mi treba to tlacivo ci ho nema tak uvidim ze co vybavim ak nieco vybavim a ja cakam uz 2 mesiac a nic mi nechodi ta pekne som zo sebou vybabral
veronikasad
21.05.12,13:46
idem zavolat ekonomke ze mi treba to tlacivo ci ho nema tak uvidim ze co vybavim ak nieco vybavim a ja cakam uz 2 mesiac a nic mi nechodi ta pekne som zo sebou vybabral
Ak nemáš potvrdenie z Anglicka, ešte pár mesiacov čakať budeš ... Cez SP sa to vybavuje neskutočne dlho.
rs555
21.05.12,13:49
Tak neviem ci ho mam ci som to nedavala na urade prace tie papiere im a co este vlastne mi tam vsetko treba aj rozhodnutie z uradu ze ma zaradili do evidencie alebo este nejake papiere?
veronikasad
21.05.12,13:52
Tak neviem ci ho mam ci som to nedavala na urade prace tie papiere im a co este vlastne mi tam vsetko treba aj rozhodnutie z uradu ze ma zaradili do evidencie alebo este nejake papiere?
Pozháňaj si potvrdenie od slovenského zamestnávatela, zober rozhodnutie o zaradení a choď osobne do SP.
Aké potvrdenie z Anglicka si odovzdal na UP - nevieme.
rs555
21.05.12,13:53
Ta neviem ci nie zapocty rokov alebo nieco take
veronikasad
21.05.12,13:55
Ta neviem ci nie zapocty rokov alebo nieco take
Ta viem, že nikdy sa neodovzdávajú originály. Ak budeš náhodou niekedy v budúcnosti evidovaný ešte na UP, nikto ich do archívu hladať nepôjde.
rs555
21.05.12,14:03
No nic skusim pohladat medzi papiermi ci to niekde nemam nahodou
rs555
21.05.12,14:11
A dakujem vam za pomoc :)