Adriana Aďuška Pilná
09.02.12,15:48
dobry den chcela by som sa spytat na otazku ohladom vypovede.Som zivnostnicka a dala som zamestnavatelovi vypoved kde som uviedla mesacnu vypovednu lehotu ktoru mame aj so "zamestnavatelom" uvedenu na zmluve o sprostredkovani sluzieb.nakolko sa ale vo firme vyskytli uz neunosne kontroly a zla atmosfera a situacia, chcela by som odist okamzite.teraz ale neviem ci to mozem urobit, ci mi nehrozi neaky postih zo strany "zamestnavatela" a podobne.o vyplatenu mzdu mi nejde, skor o to aby mi nahodou nemohol fakturovat usly zisk alebo nieco podobne.vedel by mi niekto prosim Vas poradit?
v danej zmluve mam ukoncenie aj okamzite z dovodu roznych poruseni, to by bolo v poriadku len uz som vo vypovednej lehote v podstate tak neviem ci mozem odist aj skor.opacne to "zamestnavatel" uz urobil, len sa obavam co by sa mohlo stat,ale som zivnostik a neriadim sa klasickym zakonnikom prace.
blavaciko
09.02.12,14:56
chapem spravne ze tvoj zamestnavatel neexistuje a vravis o odberatelovi?
To ze ci a ako sa da zmluva vypovedat je v nej napisane urcite, ak nie, tak sa riadis podla prislusneho zakona.
Chobot
09.02.12,14:57
dobry den chcela by som sa spytat na otazku ohladom vypovede.Som zivnostnicka a dala som zamestnavatelovi vypoved kde som uviedla mesacnu vypovednu lehotu ktoru mame aj so "zamestnavatelom" uvedenu na zmluve o sprostredkovani sluzieb.nakolko sa ale vo firme vyskytli uz neunosne kontroly a zla atmosfera a situacia, chcela by som odist okamzite.teraz ale neviem ci to mozem urobit, ci mi nehrozi neaky postih zo strany "zamestnavatela" a podobne.o vyplatenu mzdu mi nejde, skor o to aby mi nahodou nemohol fakturovat usly zisk alebo nieco podobne.vedel by mi niekto prosim Vas poradit?
v danej zmluve mam ukoncenie aj okamzite z dovodu roznych poruseni, to by bolo v poriadku len uz som vo vypovednej lehote v podstate tak neviem ci mozem odist aj skor.opacne to "zamestnavatel" uz urobil, len sa obavam co by sa mohlo stat,ale som zivnostik a neriadim sa klasickym zakonnikom prace.

Presne ako si napísala - ty nie si zamestnanec, ale živnostník, preto sa tvoj vzťah k "zamestnávateľovi" neriadi zákonníkom práce, ale občianskym či obchodným zákonníkom - záleží od toho, ako máš skoncipovanú zmluvu o spolupráci. Navyše to pre teba nie je zamestnávateľ, ale obchodný partner a bez toho, aby sme videli, čo máte navzájom dohodnuté v zmluve o spolupráci, ti nikto nepovie, ako ukončiť túto dohodu.
Indeed
09.02.12,15:06
Tvoj "zamestnavateľ vie, že ked Ty nechceš, tak ani NEBUDEŠ pre neho pracovať.

Skúša ťa iba zastrašiť, nedaj sa nachytať, on vie, že ak by na neho prišla kontrola z Inšpektorátu práce, tak by sa z nej len tak ľahko nevyvliekol bez postihu.
Adriana Aďuška Pilná
09.02.12,15:12
ano zmluvu mame postavenu ako odberatel a ja ako dodavatel. ja mu vystavujem faktury kotre mi on uhradza.ide len o to ze vypovednu lehotu mam do 29.2.2012 ale uz 13 februara nechcem prist do prace.jednoducho porusim vypoved ktoru som mu sama dala.chce ma preradit na inu poziciu ale v nasej zmluve o sprostredkovani sluzieb nemam uvedene sankcie.ja si myslim ze aj ked som vo vypovedi ale som zivnostnik jednoducho ked nepridem tak nepridem.

a indeed - ak by prisla kontrola myslim ze ano bol by to pre neho problem pretoze si myslim ze by nas ani takto zamestnavat ako zivnostnikou nemal
blavaciko
09.02.12,16:39
mila adriana, nie ze zmluvu mate postavenu ale vas vztah je odberatel-dodavatel.
Vypovednu lehotu k comu? k poskytovaniu sluzieb? pri predcasnom ukonceni moze zrejme pozadovat len vratenie pomernej ciastky.
Co pre neho robite? a co sa pise v zmluve? tu si treba prestudovat a zariadit sa podla nej /a dostudovat zakony podla ktorych je zmluva spisana/
Adriana Aďuška Pilná
09.02.12,16:57
ano mate pravdu je to vztah odberatel dodavatel.a vypovednu lehotu k poskytovaniu sluzieb.robim pre neho ako odberatela a on ma zmluvu s telekomom.cize som obchodnik v podstate(myslim ze na zivnost by som to ani robit nemala)ale bohuzial.v zmluve sa odvolava na to ze ked porusim zmluvu moze pozadovat vratenie skody na zaklade dohody o hmotnej zodpovednosti(tu ja nemam). asi bude naistejsie aby som sla na PN a bola kryta.bojim sa len toho aby nezacal robit problemy.
driver100
09.02.12,17:00
Keď čítam,čo si napísala,tak sa mi nožík vo vačku otvára.To nie je zamestnávateľ,to je hajzlík,čo chce podnikať bez starosti ktoré majú normálni zamestnávatelia.Normálne skonči,kedy ty chceš a povedz mu,že by bolo dobré,keby ti nakoniec dal aspoň 300 ojro,že mu pošleš faktúru aj na to.Hovorí sa tomu držhubné,ak si bola živnostníčkou z jeho donútenia.
Adriana Aďuška Pilná
09.02.12,17:22
driver100 (http://www.porada.sk/member.php?u=243561) mas cistu pravdu. je to tak.. serem mu celu fakturu, len neviem co mozem od neho cakat.nechcem aby mi ked je taky debil urobil volaky problem.len o to mi ide..
Economic
09.02.12,19:53
ano zmluvu mame postavenu ako odberatel a ja ako dodavatel. ja mu vystavujem faktury kotre mi on uhradza.ide len o to ze vypovednu lehotu mam do 29.2.2012 ale uz 13 februara nechcem prist do prace.jednoducho porusim vypoved ktoru som mu sama dala.chce ma preradit na inu poziciu ale v nasej zmluve o sprostredkovani sluzieb nemam uvedene sankcie.ja si myslim ze aj ked som vo vypovedi ale som zivnostnik jednoducho ked nepridem tak nepridem.

a indeed - ak by prisla kontrola myslim ze ano bol by to pre neho problem pretoze si myslim ze by nas ani takto zamestnavat ako zivnostnikou nemal

Pozor tu sa nejedná o výpoveď zo zamestnania podľa zákonníka práce. Tu sa jedná o výpoveď Zmluvy o..... (obchodný zákonník, alebo občiansky) Bez konkrétnej zmluvy ťažko presne poradiť. Čím skôr u takého človeka skončíš, tým lepšie pre teba. Nemôže sa tváriť, že ťa zamestnáva....
dogicka
10.02.12,05:50
ano mate pravdu je to vztah odberatel dodavatel.a vypovednu lehotu k poskytovaniu sluzieb.robim pre neho ako odberatela a on ma zmluvu s telekomom.cize som obchodnik v podstate(myslim ze na zivnost by som to ani robit nemala)ale bohuzial.v zmluve sa odvolava na to ze ked porusim zmluvu moze pozadovat vratenie skody na zaklade dohody o hmotnej zodpovednosti(tu ja nemam). asi bude naistejsie aby som sla na PN a bola kryta.bojim sa len toho aby nezacal robit problemy.

Pohroz mu inšpektorátom práce. Ak to bude nutné, aj telefonicky môžeš dať na Inšpektorát práce podnet na prešetrenie.