Zavrieť

Porady

vypoved zivnostnika zamestnavatelovi

dobry den chcela by som sa spytat na otazku ohladom vypovede.Som zivnostnicka a dala som zamestnavatelovi vypoved kde som uviedla mesacnu vypovednu lehotu ktoru mame aj so "zamestnavatelom" uvedenu na zmluve o sprostredkovani sluzieb.nakolko sa ale vo firme vyskytli uz neunosne kontroly a zla atmosfera a situacia, chcela by som odist okamzite.teraz ale neviem ci to mozem urobit, ci mi nehrozi neaky postih zo strany "zamestnavatela" a podobne.o vyplatenu mzdu mi nejde, skor o to aby mi nahodou nemohol fakturovat usly zisk alebo nieco podobne.vedel by mi niekto prosim Vas poradit?
v danej zmluve mam ukoncenie aj okamzite z dovodu roznych poruseni, to by bolo v poriadku len uz som vo vypovednej lehote v podstate tak neviem ci mozem odist aj skor.opacne to "zamestnavatel" uz urobil, len sa obavam co by sa mohlo stat,ale som zivnostik a neriadim sa klasickym zakonnikom prace.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    chapem spravne ze tvoj zamestnavatel neexistuje a vravis o odberatelovi?
    To ze ci a ako sa da zmluva vypovedat je v nej napisane urcite, ak nie, tak sa riadis podla prislusneho zakona.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Adriana Aďuška Pilná Pozri príspevok
    dobry den chcela by som sa spytat na otazku ohladom vypovede.Som zivnostnicka a dala som zamestnavatelovi vypoved kde som uviedla mesacnu vypovednu lehotu ktoru mame aj so "zamestnavatelom" uvedenu na zmluve o sprostredkovani sluzieb.nakolko sa ale vo firme vyskytli uz neunosne kontroly a zla atmosfera a situacia, chcela by som odist okamzite.teraz ale neviem ci to mozem urobit, ci mi nehrozi neaky postih zo strany "zamestnavatela" a podobne.o vyplatenu mzdu mi nejde, skor o to aby mi nahodou nemohol fakturovat usly zisk alebo nieco podobne.vedel by mi niekto prosim Vas poradit?
    v danej zmluve mam ukoncenie aj okamzite z dovodu roznych poruseni, to by bolo v poriadku len uz som vo vypovednej lehote v podstate tak neviem ci mozem odist aj skor.opacne to "zamestnavatel" uz urobil, len sa obavam co by sa mohlo stat,ale som zivnostik a neriadim sa klasickym zakonnikom prace.
    Presne ako si napísala - ty nie si zamestnanec, ale živnostník, preto sa tvoj vzťah k "zamestnávateľovi" neriadi zákonníkom práce, ale občianskym či obchodným zákonníkom - záleží od toho, ako máš skoncipovanú zmluvu o spolupráci. Navyše to pre teba nie je zamestnávateľ, ale obchodný partner a bez toho, aby sme videli, čo máte navzájom dohodnuté v zmluve o spolupráci, ti nikto nepovie, ako ukončiť túto dohodu.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Tvoj "zamestnavateľ vie, že ked Ty nechceš, tak ani NEBUDEŠ pre neho pracovať.

    Skúša ťa iba zastrašiť, nedaj sa nachytať, on vie, že ak by na neho prišla kontrola z Inšpektorátu práce, tak by sa z nej len tak ľahko nevyvliekol bez postihu.
    ano zmluvu mame postavenu ako odberatel a ja ako dodavatel. ja mu vystavujem faktury kotre mi on uhradza.ide len o to ze vypovednu lehotu mam do 29.2.2012 ale uz 13 februara nechcem prist do prace.jednoducho porusim vypoved ktoru som mu sama dala.chce ma preradit na inu poziciu ale v nasej zmluve o sprostredkovani sluzieb nemam uvedene sankcie.ja si myslim ze aj ked som vo vypovedi ale som zivnostnik jednoducho ked nepridem tak nepridem.

    a indeed - ak by prisla kontrola myslim ze ano bol by to pre neho problem pretoze si myslim ze by nas ani takto zamestnavat ako zivnostnikou nemal

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    mila adriana, nie ze zmluvu mate postavenu ale vas vztah je odberatel-dodavatel.
    Vypovednu lehotu k comu? k poskytovaniu sluzieb? pri predcasnom ukonceni moze zrejme pozadovat len vratenie pomernej ciastky.
    Co pre neho robite? a co sa pise v zmluve? tu si treba prestudovat a zariadit sa podla nej /a dostudovat zakony podla ktorych je zmluva spisana/
    ano mate pravdu je to vztah odberatel dodavatel.a vypovednu lehotu k poskytovaniu sluzieb.robim pre neho ako odberatela a on ma zmluvu s telekomom.cize som obchodnik v podstate(myslim ze na zivnost by som to ani robit nemala)ale bohuzial.v zmluve sa odvolava na to ze ked porusim zmluvu moze pozadovat vratenie skody na zaklade dohody o hmotnej zodpovednosti(tu ja nemam). asi bude naistejsie aby som sla na PN a bola kryta.bojim sa len toho aby nezacal robit problemy.

    driver100 je offline (nepripojený) driver100

    muž driver100
    Keď čítam,čo si napísala,tak sa mi nožík vo vačku otvára.To nie je zamestnávateľ,to je hajzlík,čo chce podnikať bez starosti ktoré majú normálni zamestnávatelia.Normálne skonči,kedy ty chceš a povedz mu,že by bolo dobré,keby ti nakoniec dal aspoň 300 ojro,že mu pošleš faktúru aj na to.Hovorí sa tomu držhubné,ak si bola živnostníčkou z jeho donútenia.
    driver100 mas cistu pravdu. je to tak.. serem mu celu fakturu, len neviem co mozem od neho cakat.nechcem aby mi ked je taky debil urobil volaky problem.len o to mi ide..

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Adriana Aďuška Pilná Pozri príspevok
    ano zmluvu mame postavenu ako odberatel a ja ako dodavatel. ja mu vystavujem faktury kotre mi on uhradza.ide len o to ze vypovednu lehotu mam do 29.2.2012 ale uz 13 februara nechcem prist do prace.jednoducho porusim vypoved ktoru som mu sama dala.chce ma preradit na inu poziciu ale v nasej zmluve o sprostredkovani sluzieb nemam uvedene sankcie.ja si myslim ze aj ked som vo vypovedi ale som zivnostnik jednoducho ked nepridem tak nepridem.

    a indeed - ak by prisla kontrola myslim ze ano bol by to pre neho problem pretoze si myslim ze by nas ani takto zamestnavat ako zivnostnikou nemal
    Pozor tu sa nejedná o výpoveď zo zamestnania podľa zákonníka práce. Tu sa jedná o výpoveď Zmluvy o..... (obchodný zákonník, alebo občiansky) Bez konkrétnej zmluvy ťažko presne poradiť. Čím skôr u takého človeka skončíš, tým lepšie pre teba. Nemôže sa tváriť, že ťa zamestnáva....

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Adriana Aďuška Pilná Pozri príspevok
    ano mate pravdu je to vztah odberatel dodavatel.a vypovednu lehotu k poskytovaniu sluzieb.robim pre neho ako odberatela a on ma zmluvu s telekomom.cize som obchodnik v podstate(myslim ze na zivnost by som to ani robit nemala)ale bohuzial.v zmluve sa odvolava na to ze ked porusim zmluvu moze pozadovat vratenie skody na zaklade dohody o hmotnej zodpovednosti(tu ja nemam). asi bude naistejsie aby som sla na PN a bola kryta.bojim sa len toho aby nezacal robit problemy.
    Pohroz mu inšpektorátom práce. Ak to bude nutné, aj telefonicky môžeš dať na Inšpektorát práce podnet na prešetrenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.