tinulka1
16.02.12,13:14
Dobrý deň, pracujem ako odborný zamestnanec - špeciálny pedagóg v CŠPP (mám 11 rokov odbornej praxe).
V roku 2004 som vykonala rigoróznu skúšku v odbore andragogika, a bola som ešte ako pedagogický zamestnanec
zaradená do 11. platovej triedy.
Od roku 2010 som zaradená ako odborný zamestnanec v 10. platovej triede. Je možné mi uznať od 1.1.2012 túto skúšku
ako 1. kvalifikačnú skúšku? (je to v príbuznom odbore, ktorý by mohol vyhovovať podľa najnovšieho výkladu novely).
Rovnako som v roku 2008 absolvovala štátnu jazykovú skúšku z anglického jazyka. Dalo by sa mi uznať aj toto
ako prvá kvalifikačná skúška? Ďakujem za odpoveď.
Viera Krištofiková
24.04.12,10:43
Dobrý deň, ja som vo veľmi podobnej situácii. Mám jazykovú skúšku z anglického jazyka, ktorá mi nebola uznaná ako náhrada 1. kvalifikačnej. Pracujem ako odbor. zamestnanec, ale predtým som bola niekoľko rokov pedagog. zamestnancom.Otázka je, čo sa považuje za pedagog. prax a čo za odbornú..... Písala som na MŠ SR a čakám na odpoveď, lebo ani riaditeľ, ani Krajský školský úrad ani MPC mi nevedeli dať odpoveĎ v zmysle zákona. Skús tam napísať aj Ty.
tinulka1
16.10.12,06:42
Toto mi napísali z MŠSR: "Nárok na 60 kreditov za štátnu jazykovú skúšku Vám vznikne po získaní 3 rokov odbornej praxe. Do tejto praxe sa Vám započítava aj prax vykonávaná v CŠPP na skrátený úväzok, aj pedagogická prax ak ste ju vykonávali s deťmi a žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.pedagogická prax s deťmi a žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami je osobitná kvalifikačná požiadavka pre odborných zamestnancov upravená prílohou č. 2, druhý diel vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z. , ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky jednotlivých kategórií pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov v znení neskorších predpisov, napr. časť .
II - školský špeciálny pedagóg uvedenej prílohy."