11momo11
17.02.12,08:38
Dobrý deň

Prebehol som skoro celé fórum a na moju otázku som nenašiel úplnú odpoveď.
Chcem predávať slúchadlá cez internetový obchod z Číny. Pár výrobkov sú vysoko kvalitné kópie pár značiek (nejde o Sony, Panasonic a pod.)
Moja otázka znie, či tieto kópie môžem legálne predávať cez eshop? Samozrejme pri každom produkte napíšem , že ide o napodobneninu a nie originál.

Ďakujem za všetky rady a tí čo majú blbé narážky, odpustite si ich.
Dáša_
17.02.12,07:49
A nechel by si priamo colníkom napísať oznámenie, že predávaš napodobeniny? Aby mali jednoduchšiu prácu ...
arizona
17.02.12,07:54
Predaj falzifikatov je trestny cin. To, ze ich oznacis, ze su to " iba napodobeniny" ta nezbavuje zodpovednosti
11momo11
17.02.12,08:45
Dáša
Neviem či tvoja odpoveď svedčí o tvojom rozumovom potenciáli, písal som odpustite si narážky.

arizona
Veľmi pekná odpoveď, Dáša ber si príklad

Výrobky sa mierne podobajú na originály, t.j Originál značka tam nie je, ani logo len sa tak na 50 % podobajú originálom. Taktiež je to trestný čin?
avalik
17.02.12,08:52
preco nezajdes na colnicu a nespytas sa tam?

my ti tu mozme pisat, ze je to OK (predpokladam, ze toto si tu chces precitat) - ale tebe pride kontrola ;)
11momo11
17.02.12,09:04
Pýtam sa preto, že či náhodou nemá niekto s tým skúsenosti. Ja si chcem prečítať pravdivú odpoveď.
avalik
17.02.12,09:15
a co je na mojej odpovedi nepravdive????

ako ti tu niekto moze dat 100% zavaznu odpoved, ktorou by boli zaviazane aj colne organy?
pises ze chces predavat kopie - uz to nie je OK

este par otazok - ako mas zabezpeceny zarucny servis? alebo budes posielat reklamacie do ciny? stihnes ich vybavit v zakonom stanovenej lehote?
11momo11
17.02.12,09:31
Ja som nenapísal , že tvoja odpoveď je pravdivá.
Ja chem len postrehy.
Ako sa to vezme či je to kópia, podobajú sa tak na 50 %

Servis budem riešiť ja, keď sa bude dať opraviť tak opravím alebo pošlem späť peniaze.
arizona
17.02.12,09:41
Odpoved , ze predavanie falzifikatov je trestny cin si dostal.
Ak chces predavat, je to tvoje rozhodnutie a na tvoje vlastne riziko. / zhabanie tovaru, mastna pokuta atd./

Viac : http://www.zbierka.sk/Default.aspx?sid=15&PredpisID=15851&FileName=01-z271&Rocnik=2001&AspxAutoDetectCookieSupport=1

Necakaj ale, ze sa tu rozbehne tema ako obist zakon,aby si mohol predavat taketo veci. Je to proti pravidlam Porady .
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
...
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
11momo11
17.02.12,09:46
arizona keby že chcem obchádzať zákon , tak sa tu nato nepýtam :)
Chcem mať všetko legálne a v poriadku.
Ja len či je kópia ktorá sa podobá originálu na 50 % kópia. Či je to trestné. Na kópii nie sú loga, ani originálny názov.
korela
17.02.12,23:13