gbellini
06.03.12,06:51
Ahojte,
na školení som počul, že je povinnosť Zľ zabezpečiť ochranné pomôcky. Čo ak si túto povinnosť nesplní, je aj tu nejaká premlčacia doba?
tictac7
06.03.12,06:13
nie, neexistuje tu žiadna premlčacia doba. Ak si túto povinnosť neplní - ťažko povedať - závisí od toho v akej veľkej firme robíš - obráť sa na odbory, na zástupcu zamestnancov, na svojho nadriadeného, na inšpektorát práce. Druhá vec je, že musíš presne vedieť, čo si nesplnil a na základe čoho mal plniť....
vanessa2
06.03.12,06:16
premlčacia doba nie je, ale my sme mali rizikové pracovisko, takže ked nas kontroloval inšpektorat prace, samozrejme,že sa zaujimali i o ochranné pomôcky.
gbellini
06.03.12,07:08
Nie že neplní, ale stalo sa to, že som žiadal o kúpu, pre mňa ochrannej pomôcky a dospel som k tomu, že som si ju kúpil sám. V pracovnej zmluve je istý bod a ten hovorí o povinnosti Zľ, citujem " vytvárať podmienky pre úspešné plnenie mojich pracovných úloh.
majus1
06.03.12,08:41
tu nejde o to čo máš teraz v pracovnej zmluve, podľa zákona 124/2006 o BOZP je zamestnávateľ povinný vypracovať analýzu rizík a na základe tejto analýzy písomný dokument o prideľovaní ochranných pomôcok na konkrétne pozície. Pokiaľ si zamestnávateľ toto neplní máš možnosť obrátiť sa na inšpektorát práce. V prvom rade by som sa ale porozprávala so zamestnávateľom , resp. s vaším bezpečnostným technikom ako takúto situáciu riešiť (technika BOZP by mala mať každá firma, buď ako zamestnanca alebo dodávateľsky na zmluvu). A skús si aj pozrieť ten zákon.....:-)
gbellini
06.03.12,10:02
Ďakujem