csillag3112
10.03.12,15:40
Keď som to videla zmeravela som a nemohla uverit vlastným ociam !!! Slzy mi idu do oci !! Prisli sme o nieco tak krasne !!! Pan Krajcer som zvedava ako sa posnazite dat toto excelentne dielo nasich predkov do povodneho stavu pokial na svojom poste ostanete. Budeme vidiet ako sa k tomu postavi ministerstvo kultury !
Stanislav 1975
10.03.12,14:45
je to katastrofa, vinníkov treba popraviť- opraviť sa to bude dať, ale dať do povodneho stavu sa obávam, že už nikdy sa nepodarí...:mee:- je to hrozné...
ingak
10.03.12,14:56
nahnevala som sa, ze pre vypalovanie travy, tolka skoda. Preco si ludia neuvedomuju, ze nesmu vypalovat travu, spalia s tym aj mnozstvo chrobakov a aku skodu potom narobi ohen, nenapravitelnu!!! Dufam, ze na vinnika pridu. Bolo tam pekne, bola som tam par rokov dozadu.
Stanislav 1975
10.03.12,15:02
nahnevala som sa, ze pre vypalovanie travy, tolka skoda. Preco si ludia neuvedomuju, ze nesmu vypalovat travu, spalia s tym aj mnozstvo chrobakov a aku skodu potom narobi ohen, nenapravitelnu!!! Dufam, ze na vinnika pridu. Bolo tam pekne, bola som tam par rokov dozadu.
však to, tí psychopati čo vypalujú trávu si neuvedomujú kolko živých bytostí tým zbytočne zničia- je to na zaplakanie...
mimochodom- nieje náhodou vypalovanie trávy zakázané?:eek:
Tweety
10.03.12,15:05
Hrôza, škoda, že nemáme tresty, ako v stredoveku, pre niektorých, ktorí si nevážia nič a nikoho, by sa náramne zišli.( ukradol si, fík prst, alebo ruka, podpálil si, zhor aj ty). Toto, čo sa tu už deje, to je horšie, ako katastrofa. Aj my, keď sme ráno išli okolo neslávne slávneho luníka 9, sme videli horieť trávu, ľahko je uhádnuť, kto si na tom zapracoval( na takúto prácu ich netreba nahovárať) banda jedna, chudáčikovia diskriminovaní.:cool:
day
10.03.12,15:06
samozrejme je to hrozna skoda
(pre zadavatela temy, dnes su volby, sanca, ze bude Krajcer minister je nulova)
kopretinka
10.03.12,15:12
zhorela celá strecha,trámy sa prepadli a vyhorelo všetko vo vrchnej časti aj s exponátmi :mee::mad:
ak ste tam ešte neboli,tak toto už asi neuvidíte
http://www.tdks.estranky.sk/fotoalbum/hrad-krasna-horka/hrad-krasna-horka/
pepsikova
10.03.12,15:12
samozrejme je to hrozna skoda
(pre zadavatela temy, dnes su volby, sanca, ze bude Krajcer minister je nulova)..

..krajec mal len plnú hubu prázdnych slov, ako vždy...ale ja by som ruky odťala tomu, kto si dovolil vypaľovať trávu pri národnej kultúrnej pamiatke...a pre koho v tomto štáte neplatia nijaké zákony a nie sú žiadne tresty dostatočné?..pre ku*vy hnusné cigánske...zasrančatá si urobia ohníček, ale trest nedostanú...ani ich rodičia..hnus v tomto štáte...(a to len tak jemne hreším, keby ste ma počuli, joj!)
jahoszmsk
10.03.12,15:13
vraveli v TV že oheň horel od rómskej osady, lenže tá je od hradu dosť ďaleko, možno stačilo keby niekto skôr zavolal hasičov na zahasenie trávy... vďaka benevolentnosti obyvateľov obce zhorel aj hrad, lebo celý kopec je vidno z obce. tráva pri osade horela podľa mňa pravidelne každý rok, tak si povedali veď niekto to zahasí...
misoft
10.03.12,15:16
Bodaj by zistili, kto je pôvodcom požiaru. Páchatelia by mali makať na obnove len o vode a chlebe!
Do anciáša - dajte mi guľomet!
Keby sa dostala do parlamentu tá strana, ktorá by urobila s nimi poriadok (a poznám aspoň dve).
csillag3112
10.03.12,15:17
samozrejme je to hrozna skoda
(pre zadavatela temy, dnes su volby, sanca, ze bude Krajcer minister je nulova)

day dufam ze tam nebude kreten jeden neznasam ho !!!
misoft
10.03.12,15:18
Nosatý len vodu zamútil - veľa toho neurobil.
Stanislav 1975
10.03.12,15:21
Hrôza, škoda, že nemáme tresty, ako v stredoveku, pre niektorých, ktorí si nevážia nič a nikoho, by sa náramne zišli.( ukradol si, fík prst, alebo ruka, podpálil si, zhor aj ty). Toto, čo sa tu už deje, to je horšie, ako katastrofa. Aj my, keď sme ráno išli okolo neslávne slávneho luníka 9, sme videli horieť trávu, ľahko je uhádnuť, kto si na tom zapracoval( na takúto prácu ich netreba nahovárať) banda jedna, chudáčikovia diskriminovaní.:cool:
netreba ísť do stredoveku- v Iráne alebo Saudskej arábii by im aj dneska dali po vajčiskách...
k tomu Luníku IX, vždy keď som na východe tak svokrovi zo žartu vravím- len 2 veci by som chcel- vidieť luník 9 a dať si u Noriky M. kávičku a potom možem aj umrieť...:D
srska
10.03.12,15:28
odchádzajúci kulturák čosi mrmlal, že do pol roka bude nová strecha:rolleyes:
Tweety
10.03.12,15:29
netreba ísť do stredoveku- v Iráne alebo Saudskej arábii by im aj dneska dali po vajčiskách...
k tomu Luníku IX, vždy keď som na východe tak svokrovi zo žartu vravím- len 2 veci by som chcel- vidieť luník 9 a dať si u Noriky M. kávičku a potom možem aj umrieť...:D
Stanko, keby si ty vedel, aké krásne nadštandardné byty pod lesom tam kedysi boli, v jednom z nich sme asi pred 2O rokmi bývali, malo to byť sídlisko na ukážku, hocikto tam byt nedostal, ale potom mal akýsi straník veľmi dobrý:rolleyes: nápad, sťahovali tých, akože lepších menšinových z mesta, tak nám ich tam začali postupne do štátnych bytov dávať. My sme ich síce na ulici nemali, my sme mali družstevný byt, ale predsa sme ich tam cítili. Bývali sme tam asi 5 rokov, ale museli sme odísť, a terazky si tam bašujú sami so starostom, ktorý lieta v drogách, a lietajú tam aj naše jurášiky, a nie málo. Des a hrôza a nikto s tým už konečne neurobí poriadok.
Luna
10.03.12,15:32
Včera v Tv dávali že sused susedovi stodolu podpálil. Nerobme závery, že to cigáni podpálili. Stačí aby aj biely išiel okolo a hodil špak na zem. Tak vyhoreli aj Staré Hory zo špaku na zástavke autobusu. Tu sa všetko robí zle, pokiaľ sa nestane niečo takéto. Dávno aj vypalovačov tráv mali tvrdo potrestať, nie len nejakým smiešnymi pokutami.
srska
10.03.12,15:33
Stanko, keby si ty vedel, aké krásne nadštandardné byty pod lesom tam kedysi boli, v jednom z nich sme asi pred 2O rokmi bývali, malo to byť sídlisko na ukážku, hocikto tam byt nedostal, ale potom mal akýsi straník veľmi dobrý:rolleyes: nápad, sťahovali tých, akože lepších menšinových z mesta, tak nám ich tam začali postupne do štátnych bytov dávať. My sme ich síce na ulici nemali, my sme mali družstevný byt, ale predsa sme ich tam cítili. Bývali sme tam asi 5 rokov, ale museli sme odísť, a terazky si tam bašujú sami so starostom, ktorý lieta v drogách, a lietajú tam aj naše jurášiky, a nie málo. Des a hrôza a nikto s tým už konečne neurobí poriadok.treba urobiť po voľbách dobrý nákup u caterpillar inc.:D
terezamaria
10.03.12,15:35
Krásné, nebola som tam, škoda....
day
10.03.12,15:43
day dufam ze tam nebude kreten jeden neznasam ho !!!

este treba napisat, ze za to moze Krajcer
misoft
10.03.12,15:44
Veď píšem - len vodu múti!
misoft
10.03.12,15:45
Nástenkový tender? :D:D:D
srska
10.03.12,15:46
treba dodržiavať tradície :-)))
arizona
10.03.12,15:47
Smutne,hrozne...tazko sa hladaju slova...

Kto potresta vinnikov? NIKTO !!!!
Osadnici nicia Tatry,okolo osad je sama spust,vie sa o tom cele roky a nikto nic neurobi. Toto bude ten isty pripad. Ak sa aj nahodou najdu vinnici, tak to budu decka pod zakonom.
Obvinit romov sa neodvazi nikto,ti by sa hned ohradili, ze ich u vsetci diskriminuju....:mad:
misoft
10.03.12,15:47
Krajcer nie (jeho šťastie), za to len nejaký debčuľ pridrbaný škrtol švabľikom. No nosatého vyjadrenia - škoda vravieť - predsa končí, už sa ho to netýka. Nech si s tým "hlavu láme" niekto iný (prehadzovanie horúceho zemiaka).
Luna
10.03.12,15:48
Zas to zvŕtate na politiku a začínate sa osočovať? Konečne si aj kompetentný možno, podotýkam možno, uvedomia že treba riešiť rómsku problematiku v osadách.Už to zašlo priliš ďaleko.
pepsikova
10.03.12,15:48
este treba napisat, ze za to moze Krajcer..

..nie , za toto nemôže...ale trepal horedole, že má peniaze na opravu hradov, ale nikto tie peniaze nikde neuvidí, kecal, len aby ulovil nejaké hlasy...nikde nedal žiadny dôkaz, že tie prachy naozaj má..a čo nevidím, tomu neverím-sa hovorí a nie darmo...
kopretinka
10.03.12,15:54
ani ja som nebola....
Dav
10.03.12,16:00
..

..nie , za toto nemôže...ale trepal horedole, že má peniaze na opravu hradov, ale nikto tie peniaze nikde neuvidí, kecal, len aby ulovil nejaké hlasy...nikde nedal žiadny dôkaz, že tie prachy naozaj má..a čo nevidím, tomu neverím-sa hovorí a nie darmo...

Pepsi, na Krásnej Hôrke bola nedávno ukončená rekonštrukcia a celkove ide o jeden z najkrajších a trvale ( a dobre) udržiavaných hradov na Slovensku.

Dúfam, že požiar už uhasili a aspoň časť exponátov sa podarilo uchrániť.
Luna
10.03.12,16:06
Na hradoch makali aj dlhodobo nezamestnaný. Čo je dobrá myšlienka.
korela
10.03.12,16:14
este treba napisat, ze za to moze Krajcer
A kto iný, má sa strategicky predvídať. Hrad mal byť dávno obohnaný ostnatým drôtom a napustený elektrinou. V takom prostredí. ;):mee:
Čo sa dá ešte v tejto republike zachrániť? Už nám zostáva iba naša kreativita, vynaliezavosť. Duševné vlastníctvo.
kopretinka
10.03.12,16:20
Pepsi, na Krásnej Hôrke bola nedávno ukončená rekonštrukcia a celkove ide o jeden z najkrajších a trvale ( a dobre) udržiavaných hradov na Slovensku.

Dúfam, že požiar už uhasili a aspoň časť exponátov sa podarilo uchrániť.
ešte stále nemajú požiar pod kontrolou.....niečo zo zbrojnice evakuovali,ale strecha zhorela....horiace trámy sa prepadli do expozícií...
Dav
10.03.12,16:58
Už sa objavila iniciatíva na obnovu hradu, zatiaľ som ju našla len na FB, nadácia Linaje
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=282431571833224&id=282384901837891
misomiso
10.03.12,18:24
samozrejme je to hrozna skoda
(pre zadavatela temy, dnes su volby, sanca, ze bude Krajcer minister je nulova)

Inak Krajcer nebol zly minister a kulturne pamiatky mali uneho extra prioritu, no ak by mal mat sancu na zotrvanie vo funkcii, tak to by nesmel Sulik chodit ranajkovat ku Kocnerovi.

Vraj to podpalili nasi spoluobcania, takze diky. Uz roky sa tam s rodinou "chystame" lebo manzelka tam kedysi bola a stale rozpravala, ako je tam krasne. Takze teraz tak akurat na fotkach...
trisestri
10.03.12,18:31
bol som tam,bolo tam nadherne,historicky nabytok,interier,obrazy -toto je kulturna tragedia a zapise sa do dejin ciernymi pismenami.
csillag3112
10.03.12,18:45
na FB odznelo z ust ministra

Po obhliadke hradu môžem povedať, že mame šťastie v nešťastí. Prvotne zábery vestili úplnú katastrofu, našťastie, velka väčšina zbierok a vnútorných priestorov je zachovaná. Úplne je zničená strecha a horný goticky palac. Klobúk dole pred hasicmi a dobrovolnikmi, odviedli skvelú prácu a boli veľmi setrni pri zásahu. Hrad je poistený a našťastie mame rezervu, z ktorej hned zacneme uvolnovat peniaze na ochranu zbierkovych predmetov a prípravu obnovy..
csillag3112
10.03.12,18:51
Ukazat teraz kto je vinnik ...... nech to bol kto kolvek, zlikvidoval jednu z najkrajsich pamiatok nasho maleho Slovenska. Verim ze na obnoveni sa bude pracovat cim skor, hoci ktovie co vsetko bolo poskodene vo vnutri a co znicene uplne, co sa bude dat uz len mozno "nakopirovat" podla fotiek. Bola som tam raz a bolo tam nadherne. Bytostne sa ma to dotyka a pocitujem nesmierny smutok ze sa nieco taketo stalo. Urcite budem jedna z tych ktori prispeju na obnovu tohoto skvostu Slovenska.
kopretinka
10.03.12,18:55
Ukazat teraz kto je vinnik ......
môžeš 3x hádať....:mad:
pavol54
10.03.12,18:55
Už sa objavila iniciatíva na obnovu hradu, zatiaľ som ju našla len na FB, nadácia Linaje
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=282431571833224&id=282384901837891
fajn a strany a straničky by mohli dať toľko čo na volebnú kampaň veď história je potrebná pre 99% ľudí, uvidíme koľko dajú ja počítam že nulu
csillag3112
10.03.12,18:56
je jasne ........ :(
Melnick
10.03.12,19:03
na FB odznelo z ust ministra

Po obhliadke hradu môžem povedať, že mame šťastie v nešťastí. Prvotne zábery vestili úplnú katastrofu, našťastie, velka väčšina zbierok a vnútorných priestorov je zachovaná. Úplne je zničená strecha a horný goticky palac. Klobúk dole pred hasicmi a dobrovolnikmi, odviedli skvelú prácu a boli veľmi setrni pri zásahu. Hrad je poistený a našťastie mame rezervu, áno ? máme? prečo sa nenašlo oveľa menej na väčšiu ochranu tohto skvostu? Možno by to stálo mesačne menej , ako jedna večera nejakej celebrity, alebo politika v luxusnom podniku z ktorej hned zacneme uvolnovat peniaze na ochranu zbierkovych predmetov a prípravu obnovy..




Ale na Slovensku nič nové, čo sa pamiatok týka. Najskôr sa nechajú poriadne zničiť a potom, keď oprava stojí oveľa viac, sa zrazu financie na opravu nájdu. Rovnako s veľkým smútkom sa dívam na požiare v lese blízko určitých osád. Pre mňa je aj jediný popolom spadnutý strom, ako malý zhorený hrad. Ale teraz som taká smutná, že svoj smútok neviem ani vyjadriť.
Od 5 mája mám tu príbuzných z Austrálie a medzi 11 pamiatkami, ktoré by chceli uvidieť ( našli si na internete sami ) bola aj Krásna Hôrka . :mee: :mee: :mee:
Krásna Hôrka - ako krásne to znie. Dúfam, že sa dožijem toho, že znova bude krásna.


PS : Už viackrátkrát pri sprevádzaní návštevy , z krajiny bez histórie ( lebo nie sú na Slovensku 1x) po našich pamiatkach, som bola hrdá na to, že patrím práve na Slovensko, že som Slovenka. A preto ma vie vytočiť aj skutočnosť , že na Vlkolínci - pamiatka UNESCO - si len tak postaví poschodovú chatu "mocný" tohto regiónu a my ostatní sa môžeme iba bezbranne prizerať. A myslím si, že teraz zo mňa vôbec nehovorí závisť. Je smutné, že niekedy, čo nezničí požiar, môže skaziť regionálna gorilka.
buchač
10.03.12,19:23
Inak Krajcer nebol zly minister a kulturne pamiatky mali uneho extra prioritu, no ak by mal mat sancu na zotrvanie vo funkcii, tak to by nesmel Sulik chodit ranajkovat ku Kocnerovi.

Vraj to podpalili nasi spoluobcania, takze diky. Uz roky sa tam s rodinou "chystame" lebo manzelka tam kedysi bola a stale rozpravala, ako je tam krasne. Takze teraz tak akurat na fotkach...
Michal ........

...neber ako nejaký bohapustý poddžub....len čisté konštatovanie ...viď...:cool:

http://www.porada.sk/t178658-na-co-ste-na-slovensku-a-v-cechach-najviac-pysni.html

...dlho sa ešte nevychystáte .........žiaľ pre Teba ....poprípade aj pre tých nejakých šikmookých ...lebo aj takí tam občas " zablúdili " ...
Melnick
10.03.12,19:28
Juro, tak strašne nerada s Tebou súhlasím. :mee:
rado3105
10.03.12,21:53
Podpalili to cigani, asi sa opili co dostali za hlasy od cigana bicyklistu, vypili si, mozno gulas varili....zo psov...

Je mi zle ked idem pozerat krasy Slovenska - ako Slovensky raj a tam v takejto krasnej oblasti ciganske smradlave chalupy.... ale toto chce zapad a ich rasisticke sracky, pomiesat narody, mensiny, nech sa navzajom pozabijaju...skor ci neskor toto vyusti do velmi ostreho konfliktu....lebo je to velmi vazny problem, ktory nikto neriesi (len LSNS)
Xanti
10.03.12,22:02
Stanko skús, po 5 minútach by si utekal a píšem utekal, lebo na aute by si mal prepichnuté gumy. Šak čo len tak zo žartu by ti to urobili.
misoft
10.03.12,23:00
poprípade aj pre tých nejakých šikmookých ...lebo aj takí tam občas " zablúdili " ...
Raz som mal to "šťastie" - keď som tam bol s mojim potomstvom - boli tam Japonci - huby mali otvorené dokorán (i u nich sú tie ich šógun-hrady, ale také ako mi - tak to nemajú), očiska vyvalené. Odchádzali z Krásnej Hôrky a brali všetky propagačné letáky, ktoré videli. Vonku foťáky cvakali jedna radosť. Ale dodržiavali všetky pokyny sprievodcu - ani na centimeter sa neodchýlili, aby niečo ošahali (ako niektorí naši "turisti").
Ak sa vyhlási zbierka národa, tak na tento náš poklad rád prispejem.
alabut
11.03.12,05:22
Keby si vyhlasil zbierku na narodny kostol, uspel by si lepsie. :-)
hubatá
11.03.12,05:49
Podľa toho kto sa zhorený hrad podujme opraviť budeme vedieť aj kto ho založil. Na Slovensku je to tak: ak nejaký podnikateľ potrebuje krásny, atraktívny pozemok, nechá sa zdevastovať, vyhorieť alebo zničiť bezdomovcami a rómami budova. No a potom nastúpi veľký podnikateľ s veľkými dotáciami od štátu na opravu kultúrnej pamiatky a najlepšie bez zoznamu vnútorného zariadenia. Akože zariadenie sa pri požiari zničilo napr. aj hasičmi vodou.

Tak je to predsa so štadiónmi, nemocnicami, školami a aj kaštieľmi. Kupujú sa potom už len za symbolickú sumu a nikto sa už ani nenamáha skontrolovať či tá symbolická suma skutočne aj pribudla na účet štátu. Niekedy to býva len symbolické 1 €.

Uvidíme to tak o 5-10 rokov.
rado3105
11.03.12,06:08
boli to ciganske deti, ktore zacinaju obyvat kulturne pamiatky slovenska...zaujimave ako niektori ludia tazko akceptuju pravdu
buchač
11.03.12,06:41
Podpalili to cigani, asi sa opili co dostali za hlasy od cigana bicyklistu, vypili si, mozno gulas varili....zo psov...
...je jedno od koho dostali na ten chlast , lebo aj hrubokrkého volili celé osady.......či ....?????
http://trebisov.korzar.sme.sk/c/6293941/romovia-z-trebisova-volili-11-nazov-strany-nepoznali.html

Je mi zle ked idem pozerat krasy Slovenska - ako Slovensky raj a tam v takejto krasnej oblasti ciganske smradlave chalupy.... ale toto chce zapad a ich rasisticke sracky, pomiesat narody, mensiny, nech sa navzajom pozabijaju...skor ci neskor toto vyusti do velmi ostreho konfliktu....lebo je to velmi vazny problem, ktory nikto neriesi (len LSNS)
...netvrdím ani áno , ani nie ...všetci vieme , že aká je táto mentalita....

No na druhej strane ???
Vypaľovanie trávy predsa je takou prípravou na jarné práce na poli ... a cigáni nejak pracovné náradie v rukách nemusia ( okrem tej sekery , keď do hory idú kradnúť drevo ) ...
Ktož vie , či nejaký gazda sa nerealizoval s tým vypaľovaním a následne to už nezvládol ....
day
11.03.12,06:43
ti co sa tam chytali pozriet uz cely svoj zivot a do teraz si nenasli cas, teraz vyplakavaju ako im je luto,
mozu urobit aspon nieco:

http://www.hradkrasnahorka.sk/

na facebooku ma krasna horka "az" 626 likeou, takze sa uprimne nad sebou zamyslite, nieco okrem vyplakavania urobme

(kto nestihne aspon takto pomoct, moze poupratovat bordel vo svojom okoli)
Indeed
11.03.12,06:45
...netvrdím ani áno , ani nie ...všetci vieme , že aká je táto mentalita....

No na druhej strane ???
Vypaľovanie trávy predsa je takou prípravou na jarné práce na poli ... a cigáni nejak pracovné náradie v rukách nemusia ( okrem tej sekery , keď do hory idú kradnúť drevo ) ...
Ktož vie , či nejaký gazda sa nerealizoval s tým vypaľovaním a následne to už nezvládol ....

Niektorí vypaľujú suchú trávu, bezúčelne, len preto aby videli oheń a počuli ako to pekne praská....

Volá sa to PYROMÁNIA.
buchač
11.03.12,06:58
alebo .....
rado3105
11.03.12,08:29
deti socialne slabsich rodin(markiza), no kto to uz len moze byt?
Ako ked ten v tej Devinskej vystrielal tych ciganov, tak prve kto to povedali boli zahranicne media, nasim trvali 4 dni, kym povedali ze to boli romovia.
Tu ide o ponaucenie, ako nas este budu nicit. Ak ste boli v nejakych chranenych oblastiach na vychode, viete ake je to skarede ked nejaka bankda ma svoje smetisko uprostred takejto oblaasti...
Janiela
11.03.12,08:35
a ešte im pri dajme im dávky !!!! banda jedna
alabut
11.03.12,09:00
Dav
11.03.12,09:50
Aspoň niečo http://www.cas.sk/clanok/219044/z-krasnej-horky-sa-podarilo-zachranit-90-expozicii.html.


O 12:30 na TA3 má byť reportáž z Krásnej Hôrky
ela77
11.03.12,10:29
Mám zlosť na toho čo zapálil trávu, ale mám zlosť aj na tých nevšímavých ľudí, ktorí to museli vidieť skôr než sa oheň dostal hore a najväčšiu zlosť mám na kastelána, či ako si hovorí a za tie niemalé prachy akože má na starosti túto pamiatku, ako sa o ňu stará už ako bolo vidieť prvý dym, tak mal volať hasičov, dala by som mu to k náhrade. To keď vám sused bude vypalovať okolo vášho obydlia trávu, tak vy budete v kľude dnu popíjať kávičku??? Je mi z toho do plaču, Stále vidím pred sebou ako sa zrazu pri cestovaní tým krajom tento hrad vynoril a dlho ste naň mohli pozerať,
hubatá
11.03.12,10:33
Preto si myslím že to bol niekto iný ako cigánske deti: najväčší oheň bol predsa na streche a podnikateľ si strechu urobí novú. Ak by to zapálili cigánske decká horí hrad predsa odspodu ......A je zaujímavé že takýto hrad nebol v deň volieb monitorovaný k
hubatá
11.03.12,10:34
kamerou, čo bola kamera požičaná na voľby?
verkaz
11.03.12,10:39
Je to niečo hrozné. Keď som to videla, nechcela som veriť vlastným očiam. Lipšic sa vyjadroval, že tam nevznikli veľké škody:confused:, a že Krásna hôrka je poistená, tak to bude znášať poisťovňa. Nie veľmi šťastné vyhlásenie - podľa mňa.
Hlavne, že sa interiér a expozície vo väčšej miere zachránili, lebo ten požiar vyzeral na fotografiách, tak, že zhorí všetko.
trisestri
11.03.12,10:43
neviem ci niekto okamzite hlasil poziar,treba brat do uvahy,ze aka doba uplynula od nahlasenia poziaru,my sme pri omnoho mensich poziaroch volali hasicov
gardenia
11.03.12,12:31
Mne nie že je do plaču, ja aj plačem - nad Slovenskom a nespravodlivosťou, zapálili to cigánčatá, ktoré sú netrestateľné, keby to urobilo biele decko, tak už sú v base jeho rodičia. Čo len tu bude o pár rokov si neviem ani predstaviť. Už by bolo načase, aby sa seriózne vyriešila cigánska otázka, ktorá sa mimochodom "rieši" už asi 40 rokov. Pochádzam z dediny, kde pred časom brala veľká voda cigánov, viem o čom hovorím. Len škoda, že ich nezobrala všetkých.
kolett
11.03.12,14:34
Páchatelia sú zasa cigáni !!!!!!!!!!!!
misomiso
11.03.12,14:40
Páchatelia sú zasa cigáni !!!!!!!!!!!!

Ako sa to vezme. Ak je pravda to, co ako predbeznu pricinu uvadzaju, ze to zapricinili dve decka, ktore si tam v trave pripalovali cigartetu, tak to mozno brat tak, ze:

1. na vine su Cigani
2. na vine su fajciari.
misoft
11.03.12,14:45
3. na vine su trafiky (bo predavaju švabľiky)
4. na vine su švabľiky (bo horia)
buchač
11.03.12,14:49
Ako sa to vezme. Ak je pravda to, co ako predbeznu pricinu uvadzaju, ze to zapricinili dve decka, ktore si tam v trave pripalovali cigartetu, tak to mozno brat tak, ze:

1. na vine su Cigani
2. na vine su fajciari.

3. na vine su trafiky (bo predavaju švabľiky)
4. na vine su švabľiky (bo horia)

...in vino veritas ...
Llívia
11.03.12,14:52
Mám známych - hasičov. Nie raz sa stalo, že boli hasiť jeden deň na mieste X a o niekoľko dní tam boli hasiť opäť. Ľudia (niektorí) sú proste .....tí. Škoda, že sa väčšinou nepodarí vypátrať tých debilov, ktorí: a) si takto veselo porušujú zákon, b) zbytočne zaťažujú hasičov, ktorí by práve v čase hasenia vypaľovanej trávy mohli byť oveľa užitočnejší inde.

OT: Zobrazuje sa vám ľavá strana tých minikomentárov? Mne nie, nevidím začiatky viet.
kukučka
11.03.12,15:01
Mám zlosť na toho čo zapálil trávu, ale mám zlosť aj na tých nevšímavých ľudí, ktorí to museli vidieť skôr než sa oheň dostal hore a najväčšiu zlosť mám na kastelána, či ako si hovorí a za tie niemalé prachy akože má na starosti túto pamiatku, ako sa o ňu stará už ako bolo vidieť prvý dym, tak mal volať hasičov, dala by som mu to k náhrade. To keď vám sused bude vypalovať okolo vášho obydlia trávu, tak vy budete v kľude dnu popíjať kávičku??? Je mi z toho do plaču, Stále vidím pred sebou ako sa zrazu pri cestovaní tým krajom tento hrad vynoril a dlho ste naň mohli pozerať,

prosím ťa, okamžite bola na nohách celá dedina!
pavol54
11.03.12,15:08
Na vine je jednoznačne štát, cigánčence prisprosté sú až sekundárnou príčinou.
1. Mal som na starosti sklady s nebezpečným materiálom, všetky náletové dreviny museli byť najmenej 2 krát ročne vyrúbané, tráva na 10 metrov od budovy pokosená vyhrabaná odvezená, na 1 meter od budovy bez trávy.
2.To sa o to má kto starať? Riaditeľka. kto má pýtať sily a prostriedky? riaditeľka. Starosta nemá dosť ľudí na aktivačné práce v takom regióne ?
pavol54
11.03.12,15:10
prečo rástla tráva a náletové dreviny tak blízko lebo minister?
Liptáčik
11.03.12,15:12
Včera večer boli v televíznych novinách dve správy - jedna za druhou. Prvá - Krásna Hôrka. Druhá - pozostatky z niečoho, čo bolo pred mesiacom les a z čoho ostali len meter vysoké pahýle. V oboch prípadoch to mali na svedomí cigáni. Viem, že je ľahko kritizovať a neriešiť, ale už by bolo načase začať riešiť otázku tejto menšiny. Podporiť tých, ktorí pracovať chcú a poskytnúť im možnosť a nepodporovať tých, ktorí o prácu záujem nemajú. Poznám tiež cigánov, ktorí sa kvôli práci (nie podpore) vysťahovali zo Slovenska a dnes úspešne existujú aj celými rodinami. Je rozdiel Cigán a Cigán (viď relácia Zámena manželiek)
pavol54
11.03.12,15:14
Pre zanedbanie povinností treba brať na zodpovednosť riaditeľku mala nechať trávu odstrániť kde nemá čo horieť nič nehorí
kopretinka
11.03.12,15:54
prosím ťa, okamžite bola na nohách celá dedina!
kedy bol nahlásený požiar? nevieš?
sito
11.03.12,16:23
bubkoch (http://www.porada.sk/member.php?u=191548)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-offline.png
Poraďák Členom od13.09.10Príspevky1,651Súhlasov:
764 pochváliť (http://www.porada.sk/t189535-podakovanie-vam-vsetkym-je-nas-viac-ako-1-000-000-a.html)

Re: Poďakovanie Vám všetkým...- je nás viac ako 1.000.000


1,1 mil. dementov ... hanba ... slovaci si ale nic ine nezasluzia






A čo ten zbytok, čo sú? Kde boli? Tých srdce nebolí? De bili, debili ...
csillag3112
11.03.12,16:23
Inak myslim si tiez ze to okolie by malo byt upravovane a kosene, penazi neni viem ale toto by malo byt urcite starane v okoli takej pamiatky. Taktiez neviem preco tu zapalenu travu nikto nenahlasil aby sa to zahasilo.
sito
11.03.12,16:36
Inak myslim si tiez ze to okolie by malo byt upravovane a kosene, penazi neni viem ale toto by malo byt urcite starane v okoli takej pamiatky. Taktiez neviem preco tu zapalenu travu nikto nenahlasil aby sa to zahasilo.

Tak určite, teraz! Myslieť je hovno vedieť.

Tiež kúsok histórie ...


http://www.youtube.com/watch?v=jv7kNCm24bk
SamuelSK
11.03.12,17:33
trisestri
11.03.12,17:35
bohuzial zase hori
Paula
11.03.12,17:35
Opäť horí :mee:
avalik
11.03.12,17:41
SamuelSK
11.03.12,17:42
to fakt? ako to ze hori ZASE ?! :eek:
avalik
11.03.12,17:45
z FB stranky:

hori hrad, bol som sa pozriet, su tam uz hasici, znova hori vrchna cast hradu, aspon tak to od nas zdola vyzera
Pred 3 minútami
alabut
11.03.12,17:52
Ti chlapci, co sa ucili fajcit, by mali dostat metal. Zlikvidovat obrovsky hrad, Slovensko by sa malo hambit. To nedokazal ani ten, co zapalil Bosniacku. :-)
duves
11.03.12,18:05
Ešte dodam k tomu požiaru len tolko. Za tym maju vinu politici. Za to, že neriešia cigansky problem, za to, že sa im povoluje devastacia prirody (vyrubovanie stromom) a za to, že teraz podpalili skvost.
Ja to inak nevidim, len na to, že budu pokračovať nepokoje. Musime docieliť zmeny ako na Islande: http://www.magnificat.sk/2011/06/hold-islandu-aneb-fakty-o-revolucii/

Pritom zasah islandskej policie bol uplne totožny ako zasah slovenskej policie teraz v piatok 09.03.2012
Tu je island

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=M1mNJqAiF8U
a tu Bratislava piatok 9.marca 2012

http://www.youtube.com/watch?v=QuR2eGeekQw
Pozrite si tie videjka a porovnajte so zasahom z piatku spred parlamentom. . . a niekto bude tvrdit, ze tie zasahy boli uplne v poriadku, ze neboli vobec neprimerane. . .ved tam kopali do ludi na zemi, zlomili jednemu ruku az mu kost trcala a mlatili ich obuskami ako zver.
pasuliatko
11.03.12,18:20
a viete kto za to môže? zasraté cigánske decká....
tinaM
11.03.12,18:20
Veru zase. Je mi do plaču. Som od toho 5 km.
tinaM
11.03.12,18:21
Ano.
avalik
11.03.12,18:26
ja by som toto nedavala do roviny ciganov ... nie je to jedno ci tie decka boli cigancata alebo "biele"? ... boli to deti, hrali sa s ohnom, rodicia zlyhali v tejto oblasti ... stava sa aj v majoritnej spolocnosti ... to, ze sa poziar rozsiril az na hrad je dalsia vec a tu treba tiez riesit - protipoziarne opatrenia, evakuacia ... ked si pozriete fotky tak exponaty ostali na mieste a len obrazy vyniesli
duves
11.03.12,18:49
Horí Františkino múzeum /jej odev, porcelán a pod./
A vietor fúka ako divý.
Páchatelov prevezieme pred slovenský parlament, dame im zápalky a zopar kanistrov benzínu v prvy den zasadania noveho parlamentu. Škoda tej svoloče nebude. A nech je trochu osohu z tych decák.
lujza.j
11.03.12,18:53
http://www.topky.sk/se/10/Domace
... fakt, inde si cigaretu už asi zapáliť nemohli......
pavol54
11.03.12,19:04
http://www.topky.sk/se/10/Domace
... fakt, inde si cigaretu už asi zapáliť nemohli......
čo keby kompetentní dodržiavali protipožiarnu ochranu a kontroly na protipožiarnu ochranu sa ako vykonávajú, za dobrých kombinácií dokáže zapáliť oheň aj vyhodená sklenená fľaša. za to že to zhorelo zodpovedá riaditeľka
misoft
11.03.12,19:08
Pozeral som správy - zverejnili amatérske zábery turistov, kde bolo vidieť, ako oheň preskočil z krovinatého porastu na strechu. A čo sa týka porastu okolo hradu - lebo ochranári a zelení nepovolili odstrániť!
misoft
11.03.12,19:09
Buchy: ...in čučo a toulen veritas....
misoft
11.03.12,19:11
Trámy ešte tleli - vietor znova rozdúchal.
tinaM
11.03.12,19:16
čo keby kompetentní dodržiavali protipožiarnu ochranu a kontroly na protipožiarnu ochranu sa ako vykonávajú, za dobrých kombinácií dokáže zapáliť oheň aj vyhodená sklenená fľaša. za to že to zhorelo zodpovedá riaditeľka
S týmto nesúhlasím.
Oheň sa vyšplhal po zarastenom svahu až po krovinatý porast okolo hradu, ktorý začal horieť. Tak sa zapálila strecha, ktorá bola drevená.
Ten porast nedovolili vysekať ochranári. Ak by tam nebol, oheň by asi strechu nezasiahol.
misoft
11.03.12,19:16
SamuelSK
11.03.12,19:19
Ako sa da zapait trava cigaretou ?
V lete nepoviem, ale v zime (ved nebolo dlho sucho) ?

Alebo to je nieco na styl "zavri okno, unika dym" ?
gardenia
11.03.12,19:20
Zaujímalo by ma, ako by ten požiar a škody riešili v iných krajinách, ani tam by nebrali nikoho na zodpovednosť? O tom silne pochybujem.
pavol54
11.03.12,19:23
S týmto nesúhlasím.
Oheň sa vyšplhal po zarastenom svahu až po krovinatý porast okolo hradu, ktorý začal horieť. Tak sa zapálila strecha, ktorá bola drevená.
Ten porast nedovolili vysekať ochranári. Ak by tam nebol, oheň by asi strechu nezasiahol.
ten krovinatý porast tam mal byť? ťažko podľa mňa to bola náletová drevina ak to nedovolili vysekať zo životného prostredia tak za to musia niesť zodpovednosť ani ty si nenecháš pri základoch domu rásť nejakú drevinu. Nechcem byť za múdreho ale ak z požiarnej ochrany niekto povie že to tak nemôže byť tak sa môže postaviť proti aj celé životné prostredie.
pavol54
11.03.12,19:26
Ako sa da zapait trava cigaretou ?
V lete nepoviem, ale v zime (ved nebolo dlho sucho) ?

Alebo to je nieco na styl "zavri okno, unika dym" ?
ľahko, síce všetci sme presvedčení že cigánčence klamú, represiu nikdy nenahradí prevenciu
avalik
11.03.12,19:27
hmm ... a keby neboli ciganske? ... napisala by si tu "zasrate biele decka" ????
tinaM
11.03.12,19:28
Ako sa da zapait trava cigaretou ?
V lete nepoviem, ale v zime (ved nebolo dlho sucho) ?

Alebo to je nieco na styl "zavri okno, unika dym" ?
SamuelSK, ani by si neveril. Ľudia, ktorí tam boli v čase, keď začala horieť len tráva /dole pod hradom/
vraveli , že za 15 min. bol hrad v plameňoch.
Neviem ako u Vás, ale tu je už dlho veľmi sucho. Nie nadarmo sa hovorí, že" pred vodou a ohňom neujdeš".
tinaM
11.03.12,19:32
ten krovinatý porast tam mal byť? ťažko podľa mňa to bola náletová drevina ak to nedovolili vysekať zo životného prostredia tak za to musia niesť zodpovednosť ani ty si nenecháš pri základoch domu rásť nejakú drevinu. Nechcem byť za múdreho ale ak z požiarnej ochrany niekto povie že to tak nemôže byť tak sa môže postaviť proti aj celé životné prostredie.
Ani ja nie som odborník a nechcem byť ani múdra.
Tesne pod hradom rástol orgován /na jar to bola nádherná scenéria/ a tam sa zabývalo vtáctvo. Preto to nedovolili vysekať.
pavol54
11.03.12,19:37
Ani ja nie som odborník a nechcem byť ani múdra.
Tesne pod hradom rástol orgován /na jar to bola nádherná scenéria/ a tam sa zabývalo vtáctvo. Preto to nedovolili vysekať.
ale orgován je ozaj burina, určite tam nebol vysadený úmyselne, ale vyčistiť priestor od suchej trávy sa určite dal.
alabut
11.03.12,23:12
Na margo ciganov pod hradom. Travu kludne mohol zapalit blesk .... v tom pripade zlyhala organizacia zasahu pri poziari. Dalej protipoziarny nater sindlov .... dolezitejsie su platy riaditelov. V kazdej komunite ciganov ma byt misionar ... ked sa hrabu po celom svete, tuna maju dost nasich divochov. Kludne ich v ramci Vatikanskej zmluvy moze scivilizovat Vatikan, ked to nedokaze majorita na Slovensku. Potom statne peniaze vynalozene na cirkev su vyhodene von oknom a nech idu kade lahsie spolu s politickou bandou. Priama umera, cim je viac cernoknaznikov, tym vyssia kriminalita, nielen v spolocnosti, ale aj v radoch bohovych sluzobnikov v sutanach. Desiatok .... ked nedostanu priamym vyberom, tak im ho slovensky statik daruje. Nedavno bol hrad rekonstruovany .... bol vobec vypracovany poziarny plan a technicke riesenie okamziteho zasahu? To fakt cakali az na hasicov, kym im dovezu vodu? Kontrolne organy buzeruju kazdu malu stolarsku dielnu, sklady horlavych materialova tu, kde su hory horlaveho materialu, su kontrolne organy slepe? Ozaj su platy zodpovednych dolezitejsie? Nerycte Lofaci, ved bol positeny. :-)

Mne sa zda, ze vladne organy su na tento poziar hrde. Hasici a policajti pracovali skvele, mozno dostanu aj odmenu. Kulture vdacime, ze bol hrad poisteny. Pozname pacahtelov a casovy harmonogram priebehu poziaru a nasledneho zasahu. Vlastne sa nic nestalo, opravime a onedlho opat budeme zdierat pudilare navstevnikov. Hradov mame dost. Poziarnikov a policajtov tiez. :-)
ludmilla
12.03.12,08:57
... dnes sa nám ozvala rodinka z Nového Zélandu aj u nich sa objavila v správach Krásna Hôrka:



http://www.stuff.co.nz/oddstuff/6559327/Smoking-children-burn-down-castle
Oliwa
12.03.12,09:06
Nuž, sme slávni...
avalik
12.03.12,09:07
... dnes sa nám ozvala rodinka z Nového Zélandu aj u nich sa objavila v správach Krásna Hôrka:



http://www.stuff.co.nz/oddstuff/6559327/Smoking-children-burn-down-castle

vcera bolo to aj na yahoo v headlines
Oliwa
12.03.12,09:19
odchádzajúci kulturák čosi mrmlal, že do pol roka bude nová strecha:rolleyes:
Do pol roka, buratino jeden!? Som neverila vlastným ušiam, keď som to počula... To keby jemu pršalo doma do obývačky, tiež by čakal pol roka na opravu?

Osobne by som skôr uvítala, keby bola zhorela trebárs strecha parlamentu - tam sa o dedičstve ani o kultúre hovoriť veľmi nedá... A som presvedčená, že by sa na jej oprave začalo robiť hneď. A nevadilo by mi, ani keby poslanci mali sedieť pol roka pod dáždnikmi. Však imunity majú ešte dosť...

Na takéto prípady /keď už nie na prevenciu/ by malo ministerstvo peniaze mať a uvoľniť hneď. Architektov je plná Bratislava, stačilo by vypísať internetovú súťaž o najlepší projekt, dať schváliť pamiatkárom, dreva, kovu, škridly i nezamestnaných ľudí je dosť, dať prácu ľuďom v kraji - tesárom, klampiarom, pokrývačom... Na čo chcú čakať pol roka?

Som smutná a rozčarovaná, že hrad, ktorý prežil niekoľko storočí, stredoveké nájazdy a dve svetové vojny, skántrili nejaké 12-13 ročné cigánčatá, ktoré si za naše peniaze kúpili cigarety a nikto im nič nemôže... To je tá druhá hrôza, okrem vyhoretej Krásnej Hôrky... Neviem, ktorá z nich je horšia...
korela
12.03.12,09:45
Na margo ciganov pod hradom. Travu kludne mohol zapalit blesk .... v tom pripade zlyhala organizacia zasahu pri poziari. Dalej protipoziarny nater sindlov .... dolezitejsie su platy riaditelov. V kazdej komunite ciganov ma byt misionar ... ked sa hrabu po celom svete, tuna maju dost nasich divochov. Kludne ich v ramci Vatikanskej zmluvy moze scivilizovat Vatikan, ked to nedokaze majorita na Slovensku. Potom statne peniaze vynalozene na cirkev su vyhodene von oknom a nech idu kade lahsie spolu s politickou bandou. Priama umera, cim je viac cernoknaznikov, tym vyssia kriminalita, nielen v spolocnosti, ale aj v radoch bohovych sluzobnikov v sutanach. Desiatok .... ked nedostanu priamym vyberom, tak im ho slovensky statik daruje. Nedavno bol hrad rekonstruovany .... bol vobec vypracovany poziarny plan a technicke riesenie okamziteho zasahu? To fakt cakali az na hasicov, kym im dovezu vodu? Kontrolne organy buzeruju kazdu malu stolarsku dielnu, sklady horlavych materialova tu, kde su hory horlaveho materialu, su kontrolne organy slepe? Ozaj su platy zodpovednych dolezitejsie? Nerycte Lofaci, ved bol positeny. :-)

Mne sa zda, ze vladne organy su na tento poziar hrde. Hasici a policajti pracovali skvele, mozno dostanu aj odmenu. Kulture vdacime, ze bol hrad poisteny. Pozname pacahtelov a casovy harmonogram priebehu poziaru a nasledneho zasahu. Vlastne sa nic nestalo, opravime a onedlho opat budeme zdierat pudilare navstevnikov. Hradov mame dost. Poziarnikov a policajtov tiez. :-)
Poznámky k bezpečnosti práce , áno.
Vatikán má iné starosti.
Napokon, veď ide o tiež dietka božie.
S misionármi - pravda.
(Vyšla nová kniha - http://www.artforum.sk/catalog/hebeis-michael:cierna-kniha-katolickej-cirkvi--a-neuved-nas-do-pokusenia/?mod=catalog&detail=47177)
Mocný a bohatý Vatikán, vlastník bánk a poisťovní.
Prečo si myslíme, že stáročiami stratila cirkev svoj vplyv ne dejinné dianie a neberieme do úvahy súčasnosť?
korela
12.03.12,09:52
Ja vnímam tento požiar od začiatku ako vznikol cez symbol.

Hrad - symbol pevnosti a v deň tak rozhodujúcich volieb, symbolika o to väčšia. Zviditeľnenie cez požiar. Možno i pre odklonenie niečoho horšieho. Alebo naopak - aj memento.
Pamätný požiar, každý si bude pamätať dátum.
buchač
12.03.12,10:24
....nuž dietka moje ...voľby skončili......pokiaľ prejde celý proces " ozdravovania " na všetkých sférach od najvyšších až po tie najnižšie posty , ešte veľa vody pretečie v Hornáde , kým sa na stôl dostane na prejednávanie - otváranie obálok - schválenie financií - pridelenie " tej nejakej firme " .....tak na ten jeden rôčik to vidím ....minimálne ....

...ach jo .......misomiso sa ešte načaká , pokiaľ sa tam vyberie......celú Čínu zatiaľ pochodí krížom - krážom ...
alabut
12.03.12,11:08
Dnes naobed v SRo. Vraj sa strecha chytila od porastu okolo hradu. Nikto zodpovedny nema kompetencie vytat porast .... genialne .... Kuwa, som na Slovaci, vsak? :-)
alabut
12.03.12,11:24
... korela, korela, s tebou bude sranda. Nevies kde by mohol alabut spajcnut ten cernoknaznicky rodokaps? .-)
korela
12.03.12,13:24
... korela, korela, s tebou bude sranda. Nevies kde by mohol alabut spajcnut ten cernoknaznicky rodokaps? .-)

Skôr nie.
Pre ostatných, ja rozlišujem čo je viera a čo je cirkev.
Ďakujem za pochopenie.

mimotemy
Popis: Katolícka cirkev si už dvetisíc rokov nárokuje vedúcu pozíciu vo sférach morálky a duchovna – a pritom veriacich podchvíľou znepokojuje škandálmi. Cirkevní predstavitelia reagujú vždy rovnako: tvária sa, že nič nevidia a nepočujú. Michael Hebeis poukazuje na to, že túžba po moci a ignorovanie obetí majú korene v systéme katolíckej cirkvi. V knihe uvádza zoznam hriechov a prešľapov, ktoré siahajú od antisemitizmu až po pedofíliu, a naznačuje, ako bezohľadne cirkev v niektorých prípadoch presadzuje svoje záujmy. Mali by si ju prečítať nielen kritici cirkvi, ale aj sklamaní veriaci. Dr. Michael Hebeis je právnik zaoberajúci sa históriou cirkvi, katolík. Napísal dizertačnú prácu na tému cirkevných dejín, pôsobí v Drážďanoch v slobodnom povolaní ako poradca. Dlhé roky pracuje v cirkevných združeniach a nadáciách.http://www.gorila.sk/product/378865
Vpravo sú ukážky z knihy a aj z obálky. To je iba úvod k veľmi zaujímavému čítaniu.

Na ukážke zo str. 8 je zdôvodnenie autora, čo ho viedlo k napísaniu knihy.
pavol54
12.03.12,14:00
Skôr nie.
Pre ostatných, ja rozlišujem čo je viera a čo je cirkev.
Ďakujem za pochopenie.

mimotemy
Popis: Katolícka cirkev si už dvetisíc rokov nárokuje vedúcu pozíciu vo sférach morálky a duchovna – a pritom veriacich podchvíľou znepokojuje škandálmi. Cirkevní predstavitelia reagujú vždy rovnako: tvária sa, že nič nevidia a nepočujú. Michael Hebeis poukazuje na to, že túžba po moci a ignorovanie obetí majú korene v systéme katolíckej cirkvi. V knihe uvádza zoznam hriechov a prešľapov, ktoré siahajú od antisemitizmu až po pedofíliu, a naznačuje, ako bezohľadne cirkev v niektorých prípadoch presadzuje svoje záujmy. Mali by si ju prečítať nielen kritici cirkvi, ale aj sklamaní veriaci. Dr. Michael Hebeis je právnik zaoberajúci sa históriou cirkvi, katolík. Napísal dizertačnú prácu na tému cirkevných dejín, pôsobí v Drážďanoch v slobodnom povolaní ako poradca. Dlhé roky pracuje v cirkevných združeniach a nadáciách.http://www.gorila.sk/product/378865
Vpravo sú ukážky z knihy a aj z obálky. To je iba úvod k veľmi zaujímavému čítaniu.

Na ukážke zo str. 8 je zdôvodnenie autora, čo ho viedlo k napísaniu knihy.
ešte že pozemským šéfom mojej cirkvi bol Luther takže nás sa niektoré prešľapy netýkajú
alabut
12.03.12,14:13
... korela, cital som iba Katolicka cirkev od Hansa Kunga, ale skoda vyhodenych penazi ... vseobecne zname veci. A ja nemam rad vseobecne krestanov, nerozlisujem jednotlive denominacie, pretoze bez radovych clenov by nebolo obludnych cirkvi. Mam rad iba jedneho krestana, modli sa doma. Kvapka mu na karbid, ale neublizi a co je podstatne ... modli sa aj za mna. :-)
mazanova
12.03.12,14:16
môj tiež! Ale vráťme sa k téme.
mazanova
12.03.12,14:25
Dnes som videla rozpis financií za voľby, ktoré dostanú víťazné strany.
Zbierky, nadácie!, sú pekná vec, ale takejto rozsiahlej ( a z kultúrneho hľadiska nevyčísliteľnej) škode sa musí okamžite začať pomáhať.
Pred voľbami sa pokúšal tuším Matovič presadiť polovičnú sumu na činnosť politických strán. Napokon sú to aj tak peniaze nás všetkých.
Ak víťazná strana SMER SD veľkoryso poukáže na obnovu Národnej kultúrnej pamiatky 1, 5 mil. € tak to pri tak vysokej sume akú dostane ani neocíti. Toto je potrebné požadovať.
korela
12.03.12,15:17
Dnes som videla rozpis financií za voľby, ktoré dostanú víťazné strany.
Zbierky, nadácie!, sú pekná vec, ale takejto rozsiahlej ( a z kultúrneho hľadiska nevyčísliteľnej) škode sa musí okamžite začať pomáhať.
Pred voľbami sa pokúšal tuším Matovič presadiť polovičnú sumu na činnosť politických strán. Napokon sú to aj tak peniaze nás všetkých.
Ak víťazná strana SMER SD veľkoryso poukáže na obnovu Národnej kultúrnej pamiatky 1, 5 mil. € tak to pri tak vysokej sume akú dostane ani neocíti. Toto je potrebné požadovať.
Uvedomujem si, chápem, ale vieš si predstaviť kde všade tá suma je prepotrebná? Píšem tom v tom zmysle, že nebyť požiaru, aby som nebola zle pochopená.
Ešte sa to aj znovu rozhorelo.
willma
12.03.12,15:53
Na margo Stankovej otázky tu je výcuc zo zákona 314/2001
§ 14
Povinnosti fyzických osôb
(2) Fyzická osoba nesmie
a) fajčiť alebo používať otvorený plameň na miestach
so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru,
b) vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov,
c) zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde
môže dôjsť k jeho rozšíreniu,
d) vykonávať činnosti, na ktorých výkon nemá osobitné
oprávnenie alebo odbornú spôsobilosť, ktoré sa
z hľadiska protipožiarnej bezpečnosti vyžadujú na
ich vykonávanie podľa osobitných predpisov,
e) poškodzovať, zneužívať alebo sťažovať prístup
k požiarnotechnickým zariadeniam, požiarnym vodovodom
alebo vecným prostriedkom na ochranu
pred požiarmi a k uzáverom rozvodných zariadení,
najmä elektrickej energie, plynu alebo vody,
f) vyvolať bezdôvodne požiarny poplach alebo privolať
bezdôvodne hasičskú jednotku.
rado3105
12.03.12,16:49
pavol54
12.03.12,18:19
http://beo.sk/multikulturalizmus/1479-ako-si-pompezne-zapalit-cigaretu
Vieš čo nemám rád cigáňov a v prvom rade vošla do mňa ohromná zlosť, ale som si spomenul na moje fajčiarske začiatky, keď sme ako šiestaci chodili fajčiť ku stohu, lebo tam nás nikto nevidel ale to len dovtedy kým sa to nedozvedeli rodičia taký világoš som dovtedy ani potom nedostal nie ani tak kvôli fajčeniu ale tomu stohu. Posledné slová po tej bitke boli" To si budeš pamätať aj keď ti bude 50". Zato fajčenie na zodpovednosť rodičov a ihneď do ťurmy (pre zanedbanie výchovy) a deti do decáku žiadne až sa na nich vyšantí zopár advokátov aby zarobili. Spolu s riaditeľkou by mohli sedieť tiež zanedbala čo mala.
Oliwa
12.03.12,19:14
Vieš čo nemám rád cigáňov a v prvom rade vošla do mňa ohromná zlosť, ale som si spomenul na moje fajčiarske začiatky, keď sme ako šiestaci chodili fajčiť ku stohu, lebo tam nás nikto nevidel ale to len dovtedy kým sa to nedozvedeli rodičia taký világoš som dovtedy ani potom nedostal nie ani tak kvôli fajčeniu ale tomu stohu. Posledné slová po tej bitke boli" To si budeš pamätať aj keď ti bude 50". Zato fajčenie na zodpovednosť rodičov a ihneď do ťurmy (pre zanedbanie výchovy) a deti do decáku žiadne až sa na nich vyšantí zopár advokátov aby zarobili. Spolu s riaditeľkou by mohli sedieť tiež zanedbala čo mala.
To teda musela byť poriadna výchovná bitka, keď si ju pamätáš dodnes. :) A to už cca štyri roky "nadsluhuješ", či...? ;):D
pavol54
13.03.12,03:49
To teda musela byť poriadna výchovná bitka, keď si ju pamätáš dodnes. :) A to už cca štyri roky "nadsluhuješ", či...? ;):D
No dnes nie je rok 2008(len na okraj)
Oliwa
13.03.12,05:09
No dnes nie je rok 2008(len na okraj)
Ale od Tvojho členstva prešli ďalšie 4 roky a stále si ju pamätáš :)... (len na okraj).;)
alabut
13.03.12,05:12
U nas naopak. Ked sa valil dym spod schodov, susedia chceli volat hasicov, dotiahli ma s bratom za usi domov. Trest? Museli sme povinne fajcit. Sprvu frajeri, neskor bledozeleni, modri, fialovi ... aj to pomaha.
Oliwa
13.03.12,08:32
Keď som to videla zmeravela som a nemohla uverit vlastným ociam !!! Slzy mi idu do oci !! Prisli sme o nieco tak krasne !!! Pan Krajcer som zvedava ako sa posnazite dat toto excelentne dielo nasich predkov do povodneho stavu pokial na svojom poste ostanete. Budeme vidiet ako sa k tomu postavi ministerstvo kultury !
Pán Krajcer nijako... Z povolebného koláča si už neodkrojí ani krajíček, nieto post ministra...
pavol54
13.03.12,08:53
jedine že by politicky konvertoval
Oliwa
13.03.12,19:18
Beriem späť - po dnešných TV správach. V zmysle, že záchranné práce sa začali... Žeby bol zablúdil k nám na Poradu? :rolleyes:
misoft
13.03.12,20:25
Dymové signály mu to oznámili!
ajka-26
14.03.12,09:13
Koľko problémov by sme si ušetrili, keby sme tu nemalitoľko tých "opálených" spoluobčanov. Veď sú každý deň v správach.Vždy keď sa stane nie4o zlé, tak sú za tým cigáni. A podľa posledného sčítaniaich počet rapídne stúpol. Ani sa nečudujem. Čo im tu chýba. Štát ich bohatodotuje. Ich deti dostávajú príspevky na učebne pomôcky, a nemá to žiadny efekt,lebo debila nič nenaučíš. A naše deti, čo sú šikovné, nemajú šancu sa prejaviťkeď rodičia nedokážu zarobiť dosť peňazí. Veď je to proti prírode. To čo jechoré sa umelo živí a to zdravé necháme napospas. Kam sa taktodopracujeme??????
Dáša_
14.03.12,10:16
pavol54
14.03.12,11:20
http://dakujeme.sme.sk/vyzva/231/obnovme-krasnu-horku

chýba mi tam Ivan Weiss, Pavlík, a další z 99%
ale ani ostatné strany zvolené - nezvolené čo mali na kampaň peňazí dínom dánom

Inak ešte ten dym u pápežov čierny znamenal nezvolenie pápeža, Krásna Hôrka horela čiernym dymom však? ozaj symbolické
Biely dym znamenal že pápež bol zvolený
kukučka
14.03.12,11:25
jediný cieľ - vyšší počet voličov, pozri si kto mal najvienajviac hasov na Luníku
Gapo
14.03.12,11:37
Nuž keby to boli gadžovia a nie cigáni, tak už by sedeli v base, ak nie detiská, tak rodičia.
Oni sú nedotknuteľný.:mad:
mazanova
14.03.12,12:17
jahoszmsk
14.03.12,16:09
fem
14.03.12,20:19
medzi prvými darcami by mali byť všetky strany, ktoré si najbližšie zasadnú na 4 roky do parlamentu... zinkasujú od štátu balík euráčov, tak čo takto ukázať národné cítenie a šup ho dať aspoň symbolické 2 % z pekných sumičiek...hneď by sa lepšie rekonštruovalo..:cool:
trisestri
14.03.12,20:27
tam co je zakliate, posledne dni furt tam daco hori
bodliak
14.03.12,20:39
:eek:
Llívia
14.03.12,22:44
Koľko problémov by sme si ušetrili, keby sme tu nemalitoľko tých "opálených" spoluobčanov. Veď sú každý deň v správach.Vždy keď sa stane nie4o zlé, tak sú za tým cigáni. Nemáš pravdu. To len reportéri z Jojky a Markízy masírujú mozgy hlupákom ako si ty s tým, že za všetko zlé môžu len Rómovia a len Rómovia tu robia zle, proste Róm si prdne a Jojka alebo Markíza z toho vyrobí megakauzu. Bieleho ukážu, len keď vykradne banku, niekoho zabije, spôsobí vážnu autonehodu alebo si uleje milióny zo štátnych zákazok - a nikdy nepovedia, nikdy nezdôraznia, že toto spravil BIELY!!! - inak ich to nezaujíma, lebo také správy nie sú príťažlivé pre ľudí. A podľa posledného sčítaniaich počet rapídne stúpol. Ani sa nečudujem. Čo im tu chýba. Štát ich bohatodotuje. Ich deti dostávajú príspevky na učebne pomôcky, a nemá to žiadny efekt,lebo debila nič nenaučíš. A naše deti, čo sú šikovné, nemajú šancu sa prejaviťkeď rodičia nedokážu zarobiť dosť peňazí. Veď je to proti prírode. To čo jechoré sa umelo živí Živíme aj tisíce kadejako postihnutých "bielych" - prečo nezdôrazníš aj to?! :eek: a to zdravé necháme napospas. Kam sa taktodopracujeme??????

V texte.
alabut
15.03.12,03:54
Aby opat maloleti dobyli nedobytnu narodnu pamiatku jednou cigoskou. :-)
Gabhus
15.03.12,04:26
Llívia, musíš uznať, že títo občania sú problémom. Ak by si bývala s touto komunitou v jednej obci - meste - asi by si posudzovala inak. Bez akéhokoľvek rasizmu. Aby si ma neobvinila, poznám asi 4 normálne rodiny, s jednou sme boli nedávno na svadbe a nikto zo 120 hostí s nimi problém nemal, akoby ani tmaví neboli. Lenže to sú 4 rodiny a poznám minimálne 200 rodín na úrovni osadníkov. problém je v tom, že slušných je ozaj mizivé percento. Aj s tým hradom - jesť nemajú čo, ale fajčiť áno. Kde sú rodičia, že nevedia čo robia ich deti. Žeby v práci? Kto zaplatí škody, mzdy hasičom, použitie techniky a ešte stráženie hradu políciou aby to nevykradli? To sme kde? Musíš uznať, že je to problém.
Daniela
15.03.12,05:36
Som vlastenec a nepodporím žiadnu zbierku. Z jediného dôvodu, nebudem zase doplácať na cigošov. Mám tlak 220, keď vidím aktivitu na vyhlasovanie zbierok. Som staršiehio dáta narodenia, už sme sa zbierali na Alveg, Maticu a ja neviem na čo. Všetko sa stratilo, na chudobné deti, na onkólogiu, na bielu palicu atď. Cigošom zoberte. Žiadna múka ani cestoviny, žiadne svačiny, prispevky preto, že chodia do školy. Múku a cestoviny im predať a dať na obnovu hradu. Stejne s tým kupčia. Majú na cigarety, majú aj na jedlo.
Chcela by som sa dožiť len jedného - aby boli postavení na moju úroveň - úroveňa gádža - a rovnako zodpovední za všetko ako ja. Chcem, aby dostali dôchodky, prídavky, a iné podpory za to, že chodia do školy, učia sa a pracujú. Chcem, aby sa moje deti vrátili zo zahraničia domov, aby im štát postavil domy, prinajmenšom byty. Aby mali prácu, aby ich nikto nediskriminoval atď. Nič viac, len sú to také isté požiadavky ako majú oni. NIE SOM RASISTA, som len unavená z toho neustáleho preferovania našich neprispôsobivých.
...už by som to konečne chcela....ale asi som naivná ...
aktaK
15.03.12,06:30
ocenujem a súhlasím s oboma predchádzajúcimi názormi do bodky, priamo z úst ste mi to zobrali, pravdupovediac, aj som sa obavala to takto povedat z toho dovodu, ze by som bola ihned za rasistu, co nie je pravda, ale bohuzial, takto to u nás chodí... a pravdupovediac, taktiez odmietam skladat sa na zbierku, konieckoncov poistka má kryt celú škodu, tak vlastne na co je zalozených tolko zbierok, na co sa pouziju tieto peniaze???
Llívia
15.03.12,13:45
Danielka, múka, cestoviny neboli pre "Cigošov". ;) To len samozrejme Markíza alebo Jojka naklusala a natáčala reportáž o rozdávaní potravinovej pomoci z EÚ na LUniku IX, aby ti opäť masírovala mozoček tým, že čo všetko dosávajú "Cigoši". Kde v r.ti boli, keď tá istá pomoc išla bielym????????????????? Sociálne odkázaným bielym, teda ľuďom, ktorí nerobia, zato berú aj moje peniaze a mne štát dáva veľké...
Llívia
15.03.12,13:54
Llívia, musíš uznať, že títo občania sú problémom. Ak by si bývala s touto komunitou v jednej obci - meste - asi by si posudzovala inak. Bez akéhokoľvek rasizmu. Aby si ma neobvinila, poznám asi 4 normálne rodiny, s jednou sme boli nedávno na svadbe a nikto zo 120 hostí s nimi problém nemal, akoby ani tmaví neboli. Lenže to sú 4 rodiny a poznám minimálne 200 rodín na úrovni osadníkov. problém je v tom, že slušných je ozaj mizivé percento. Aj s tým hradom - jesť nemajú čo, ale fajčiť áno. Kde sú rodičia, že nevedia čo robia ich deti. Žeby v práci? Kto zaplatí škody, mzdy hasičom, použitie techniky a ešte stráženie hradu políciou aby to nevykradli? To sme kde? Musíš uznať, že je to problém.
Musím?! :eek: Vážne? To opäť nemôžem mať vlastný názor, ktorý je odlišný od tvojho a od väčšinového?! :eek::eek: Vieš, moja, ja s tými ľuďmi žijem, pretože žijú tam, kde bývam. Tí ľudia chodili so mnou do školy. Tí ľudia sú moji priatelia a známi. Tí ľudia chodia poctivo do práce a nežijú na úkor ostatných, ako napr. bieli nezamestnaní alebo či sa vám to páči alebo nie, aj všetci bieli, ktorí sú na invalidných dôchodkoch. Z koho peňazí žijú?!!! Tí ľudia pracujú aj v zodpovedných a náročných povolaniach ako napr. tebou spomínaní hasiči, poznám aj lekárov.... Ich decká chodia do škôlky - za ich peniaze, príspevky majú len v takej výške, ako biele decká. Ich decká chodia do školy a majú len také príspevky, na ktoré majú nárok aj biele decká. Ich decká študujú na stredných školách - obory s maturitou a tiež majú len také príspevky, na ktoré majú nárok aj biele decká. Lenže vy tu kydáte na všetkých rovnako!!! A ja sa skutočne nechcem dožiť toho, že nejaký magor, ktorému VY a Jojka s Markízou dokonale premasírujete mozoček, si nasadí modré slúchadlá a zahrá sa na druhú Devínsku a jeho obeťami budú práve tí "Cigoši", ktorých poznám - slušní ľudia, slušnejší ako väčšina bielych.
ela77
15.03.12,14:19
tu nikto nekydá na slušných, tu stále točíme o neprispôsobivých. Keby tu šlo o slušných pracovitých, o akých hovoríš ty, tak by tie deti nefetovali, nefajčili, ale by boli pod dohľadom rodičov, ktorí v tomto prípade nechodia ani do roboty ani sa o deti nestarajú. Škoda že neplatí zákon ako bol, že rodič je zodpovedný aj za trest. činnosť svojich detí. Ja som žila tiež v blízkosti aj slušných ale viac neslušných a neprispôsobivých, kde už ľudia nemohli v ich blízkosti normálne existovať. zabili mi blízkeho človeka,lebo ich načapal vo svojej záhrade, nikto nebol potrestaný. Tak čo sa tu bojíme povedať pravdu. Ak niekto pozeral súdnu sieň v tomto týždni, kedy sa cigáň chcel rozviesť , tak tam bolo povedané všetko.
pavol54
15.03.12,17:03
Danielka, múka, cestoviny neboli pre "Cigošov". ;) To len samozrejme Markíza alebo Jojka naklusala a natáčala reportáž o rozdávaní potravinovej pomoci z EÚ na LUniku IX, aby ti opäť masírovala mozoček tým, že čo všetko dosávajú "Cigoši". Kde v r.ti boli, keď tá istá pomoc išla bielym????????????????? Sociálne odkázaným bielym, teda ľuďom, ktorí nerobia, zato berú aj moje peniaze a mne štát dáva veľké...
iné je ak si pre pomoc ide dôchodkyňa čo celý život makala a má dôchodok do 300 a cigáni ktorým sa nechce robiť, ona si nemohla zobrať kúsok elektrárne alebo plynární do ktorých bol vložený zisk vytvorený za socíku
trisestri
15.03.12,17:26
Musím?!
:eek: Vážne? To opäť nemôžem mať vlastný názor, ktorý je odlišný od tvojho a od väčšinového?! :eek::eek: Vieš, moja, ja s tými ľuďmi žijem, pretože žijú tam, kde bývam. Tí ľudia chodili so mnou do školy. Tí ľudia sú moji priatelia a známi. Tí ľudia chodia poctivo do práce a nežijú na úkor ostatných, ako napr. bieli nezamestnaní alebo či sa vám to páči alebo nie, aj všetci bieli, ktorí sú na invalidných dôchodkoch. Z koho peňazí žijú?!!! Tí ľudia pracujú aj v zodpovedných a náročných povolaniach ako napr. tebou spomínaní hasiči, poznám aj lekárov.... Ich decká chodia do škôlky - za ich peniaze, príspevky majú len v takej výške, ako biele decká. Ich decká chodia do školy a majú len také príspevky, na ktoré majú nárok aj biele decká. Ich decká študujú na stredných školách - obory s maturitou a tiež majú len také príspevky, na ktoré majú nárok aj biele decká. Lenže vy tu kydáte na všetkých rovnako!!! A ja sa skutočne nechcem dožiť toho, že nejaký magor, ktorému VY a Jojka s Markízou dokonale premasírujete mozoček, si nasadí modré slúchadlá a zahrá sa na druhú Devínsku a jeho obeťami budú práve tí "Cigoši", ktorých poznám - slušní ľudia, slušnejší ako väčšina bielych.

aj trepat kraviny je nazor,ludia ktory sa stali invalidni pracovali a platili odvody,to ze medzi ciganmi je 10% slusnych,neznamena ze zvysnych 90% nie su neprisobivy alebo nepracuju a to ze medzi neciganmi je 5-6 % prizvnikov neznamena ze mas dovod ludom ktory maju trebars onkologicke ochorenie,oslepli,su na vozicku a podobne-preco ich urazaz hrubym sposobom ze su prizivnici?-bacha na to lebo nikdy nevies kedy teba moze postihnut choroba,arogancia a urazanie postihnutych a obhajoba neprisobivych ciganov je hruba urazka a vies tvoje dane a odvody nejdu na bielych a kazdy kto netrpoi dusevnou slepotou vie dobre kde je najviac tzv invalidov-nedavno bola sudna sien a ciganka povedala ze preco muz isiel do roboty,ved mohol sebe ist na invalidny, vieme kto zastrasuje,kto je agresivny a kto plodi deti v blizkom pribuzenstve-mas nazor prosim,ale nedovidis si na spicku nosa a svojim nazorom urazas,tak co zavidis chorobu,vies mat mat aspon kusok empatie,vies kolko pracovnych prilezitosti maju invalidi,vies nieco o chranenych dielnach a zneuzivani dotacii,o tom ake podmienky maju zdravotne postihnuty-ako zavidiet chorobu a znevazovat chorych to je mozne fakt iba na Slovensku,len aby sa ti raz tvoja arogancia a zneevazovanie chorych nevratilo ako bumerang-apropo preco cigani odmietli ist pracovat za 600 eur a neromovia tam nemaju problem pracovat /myslim automobilku/,preco cca 400000 neciganov islo vonku za robotou a romov iba zopar stoviek?-preco oni chodia vonku hlavne za davkami,kradnut,podvadzat a zobrat /vid pripady z Rakuska,Anglicka,Belgicka atd/?
Ľubomír
15.03.12,17:45
aj pre cigošov.. aký rozdiel
Ľubomír
15.03.12,17:47
...veľký, tí bieli sa na tu múku namakali...aspon vačšina
Ľubomír
15.03.12,17:49
...vačšina je cigánov neprisposobivých
alabut
15.03.12,17:55
Cigan vie pracovat iba s krompacom a lopatou a dovolim si tvrdit, ze lepsie ako gadzo. Riesenie, stavat na urcitych usekoch napriklad cesty rucne (ako trat mladeze v minulosti). Pri pracovisku zriadit unimobunky, nastahovat cele rodiny, budu kocovat a budu na jednom mieste pod kontrolou, kde sa ich moze ujat krotitel divochov ... nasa milovana a draha cirkev. :-)
Iva1212
15.03.12,18:11
V TV ukazovali v správach,keď rozdávali múku, cukor a pod. aj bielym sociálne slabým občanom, väčšinou dôchodcom, ktorí na to robili celý život.
Daniela
16.03.12,04:59
Danielka, múka, cestoviny neboli pre "Cigošov". ;) To len samozrejme Markíza alebo Jojka naklusala a natáčala reportáž o rozdávaní potravinovej pomoci z EÚ na LUniku IX, aby ti opäť masírovala mozoček tým, že čo všetko dosávajú "Cigoši". Kde v r.ti boli, keď tá istá pomoc išla bielym????????????????? Sociálne odkázaným bielym, teda ľuďom, ktorí nerobia, zato berú aj moje peniaze a mne štát dáva veľké...

Teba asi tiež platia nejakí aktivisti EU za práva cigánov.
Mne pri mojích 60- tich rokoch nemusí nikto masírovať mozoček, mám skúsenosťami preverený mozog a nemusí mi ho masírovať Jojka ani Markíza, ktorú mimochodom nemusím. Väčšiu časť dostali cigoši na ktorých tí bieli robili celý život. Ja viem, jesť chce každý, ale to otrepane, že bez práce nie sú koláče, tu platí dvojnásobok. A berú aj moje peniaze, ja som na nich robila 43 rokov a dostanem dnes ani nie 10 € dôchodku na 1 rok. A cigoška sa vaľala celý život v posteli, rodila deti, o ktoré sa nestará amá sa lepšie. Takže aj mne štát dáva veľké H, malé o, rímsku V n a o.
Hej a nepreberáme tu ich sociálne postavenie, preberáme tu ich zodpovednosť.
Daniela
16.03.12,06:11
...to máš pravdu, ale nikto nepotrebuje obkopať zemeguľú na stokrát
Daniela
16.03.12,07:23
a s tou cirkvou máš prevdu ....
mazanova
16.03.12,09:17
to je tá istá zbierka, ktorú uvádzam o riadok nižšie - SNM je priamo riadené MK SR
Llívia
16.03.12,09:37
aj trepat kraviny je nazor Jasné, akonáhle mám iný názor ako väčšina, tak trepem kraviny. Vieš, môžeš ma urážať koľko chceš, môj názor nezmeníš. ,ludia ktory sa stali invalidni pracovali a platili odvody,to ze medzi ciganmi je 10% slusnych,neznamena ze zvysnych 90% nie su neprisobivy alebo nepracuju A to som niekde tvrdila? :eek: a to ze medzi neciganmi je 5-6 % prizvnikov neznamena ze mas dovod ludom ktory maju trebars onkologicke ochorenie,oslepli,su na vozicku a podobne-preco ich urazaz hrubym sposobom ze su prizivnici?-bacha BACHA! NEVKLADAJ MI DO ÚST TVOJE SLOVÁ!!! KDE SOM V MOJOM PRÍSPEVKU, KTORÝ SI CITOVAL, POUŽILA SLOVO "PRÍŽIVNÍK"?! :eek::eek::eek::eek:na to lebo nikdy nevies kedy teba moze postihnut choroba,arogancia a urazanie postihnutych a obhajoba neprisobivych ciganov je hruba urazka a vies tvoje dane a odvody nejdu na bielych Nedaj sa vysmiať, kto platí bielym sociálne dávky a iné príspevky? Ty? a kazdy kto netrpoi dusevnou slepotou vie dobre kde je najviac tzv invalidov-nedavno bola sudna sien a ciganka povedala ze preco muz isiel do roboty,ved mohol sebe ist na invalidny, To snáď nemyslíš vážne! :D A vieš čo? Na Silvestra boli v TV Berkyovci - to už prečo nekričíš, akí sú Rómovia skvelí muzikanti?! Veď to ukazovla TELKA!!!, tak to musí byť pravda vieme kto zastrasuje,kto je agresivny a kto plodi deti v blizkom pribuzenstve-mas nazor prosim,ale nedovidis si na spicku nosa a svojim nazorom urazas Zato ty si svätec, ktorý nikdy nikho neurazil, ani tá tvoja prvá veta nie je urážkou :rolleyes: Zaujímavé, že píšeš o 10 % slušných Rómov, ale urážaš ich všetkých rovnako :rolleyes: ,tak co zavidis chorobu,vies mat mat aspon kusok empatie,vies kolko pracovnych prilezitosti maju invalidi,vies nieco o chranenych dielnach a zneuzivani dotacii,o tom ake podmienky maju zdravotne postihnuty-ako zavidiet chorobu a znevazovat chorych to je mozne fakt iba na Slovensku Tak im to nezáviď, ja to tiež nerobím, toto sú len tvoje fantazmagórie, kalerábiky, ktoré tlačíš iným do hlavy a tí hlupáci ti na to skočia, pritom ma nepoznáš ani ty, ani oni. A nejako si odporuješ, aj Rómovia bývajú chorí a na invalidnom dôchodku, jáj, prepáč, zabudla som, na to má právo len biely... ,len aby sa ti raz tvoja arogancia A tebe tá tvoja a zneevazovanie chorych Upozornenie pre čítajúcich: tento blud vyplodil Trisestri, nie ja, ja som nikho neznevažovala. nevratilo ako bumerang Tak toto niečo o tebe svedčí, keď mi praješ niečo zlé... -apropo preco cigani odmietli ist pracovat za 600 eur Nebola som pri tom, nemôžem posúdiť, či to je pravda, alebo či si zade nejaký anti-Rómovia alebo naše drahé TV stanice neprikrášlili skutočnosť kvôli vyššej sledovanosti ;) A ty si pri tom tiež nebol :rolleyes: a neromovia tam nemaju problem pracovat /myslim automobilku/,preco cca 400000 neciganov islo vonku za robotou a romov iba zopar stoviek?-preco oni chodia vonku hlavne za davkami,kradnut,podvadzat a zobrat /vid pripady z Rakuska,Anglicka,Belgicka atd/?
V texte.
Llívia
16.03.12,09:40
Teba asi tiež platia nejakí aktivisti EU za práva cigánov.
Mne pri mojích 60- tich rokoch nemusí nikto masírovať mozoček, mám skúsenosťami preverený mozog a nemusí mi ho masírovať Jojka ani Markíza, ktorú mimochodom nemusím. Väčšiu časť dostali cigoši na ktorých tí bieli robili celý život. Ja viem, jesť chce každý, ale to otrepane, že bez práce nie sú koláče, tu platí dvojnásobok. A berú aj moje peniaze, ja som na nich robila 43 rokov a dostanem dnes ani nie 10 € dôchodku na 1 rok. A cigoška sa vaľala celý život v posteli, rodila deti, o ktoré sa nestará amá sa lepšie. Takže aj mne štát dáva veľké H, malé o, rímsku V n a o.
Hej a nepreberáme tu ich sociálne postavenie, preberáme tu ich zodpovednosť.
Danielka a všetci ostatní, uštrite si čas písaním debilín typu: Teba asi tiež platia nejakí aktivisti EU za práva cigánov - nie je to pravda. A tiež nie som Rómka.
Llívia
16.03.12,09:44
Cigan vie pracovat iba s krompacom a lopatou a dovolim si tvrdit, ze lepsie ako gadzo. Riesenie, stavat na urcitych usekoch napriklad cesty rucne (ako trat mladeze v minulosti). Pri pracovisku zriadit unimobunky, nastahovat cele rodiny, budu kocovat a budu na jednom mieste pod kontrolou, kde sa ich moze ujat krotitel divochov ... nasa milovana a draha cirkev. :-)
Strašný prúser! Niektorí sú dokonca starostami obcí - a majú VŠ vzdelanie. Niektorí sú lekármi. Niektorí sú vynikajúcimi muzikantmi. Niektorí sú hasičmi, úradníkmi, obyčajnými zamestnancami v nie manuálnych povolaniach - ale ty by si im len lopatu do ruky strkal :rolleyes:
Chokma
16.03.12,09:51
Strašný prúser! Niektorí sú dokonca starostami obcí - a majú VŠ vzdelanie. Niektorí sú lekármi. Niektorí sú vynikajúcimi muzikantmi. Niektorí sú hasičmi, úradníkmi, obyčajnými zamestnancami v nie manuálnych povolaniach - ale ty by si im len lopatu do ruky strkal :rolleyes:

A nedavno sme videli slusnu romsku rodinu aj v zamene manzeliek... :) Suvislost si temou vedla si domysli.

Tiez si myslim, ze v kazdej narodnosti a etniku sa najdu aj taki - aj inaki ludia. A bohuzial, clovek generalizuje a obraz si robi podla vacsiny, resp. podla tych, ktorych ma navokol seba. ;)
Daniela
16.03.12,10:14
ja tiež nehádžem všetkých do jedného vreca, ani čierných ani bielych, ale vúčšina je darebákov
Daniela
16.03.12,10:25
Danielka a všetci ostatní, uštrite si čas písaním debilín typu: Teba asi tiež platia nejakí aktivisti EU za práva cigánov - nie je to pravda. A tiež nie som Rómka.
no, ani ty nepíšeš samé skvosty a nevnútíš mne a predpokladám väčšine, zmeniť názor... nedá sa im pomôcť a ani nechcú. Škoda všetkých prostriedkov. Ale keď už si taká spravodlivá, všetci aj biely potrebujú pomôcť a nie všetci sú tam dobrovoľne ako oni.
A mimochodom, aj ja mám priateľov a sú cigáni. Pýtaj sa ich samých, akí majú na to názor. Tých slušných.
Je to téma na dlhé hovory, a ty más vyhranený názor, viac sa k tejto téme nebudem vyjadorvať. Len prosím ťa nečastuj tu nikoho tvojími skvostami, t.j. čo má iný názor, lebo si začínam myslieť, že si osôbka, ktorá si v určitej chvíli myslí, že je génius a všetko všetkým vyvráti a vysvetli. A potom ťa je škoda na tejto porade....bež riešiť tieto problémy- tam, kde je to potrebné. Zjavne vieš ako.
Nezabúdaj, neriešíme tu cigánsku otázku, sociálnu, ale ich zodpovednosť za deti, za život, za škody. Všetci sme si rovní a tam im nepmôže nikto, v prvej rade nechcú, ani ty nepomôžeš ani výchova francúzkym kľúčom... je to márne....
Daniela
16.03.12,11:11
...a oni by ich mali prevychovať, nemyslíš, rozumejú ich mentalite
Llívia
16.03.12,11:32
no, ani ty nepíšeš samé skvosty a nevnútíš mne a predpokladám väčšine, zmeniť názor... nedá sa im pomôcť a ani nechcú. Škoda všetkých prostriedkov. Ale keď už si taká spravodlivá, všetci aj biely potrebujú pomôcť a nie všetci sú tam dobrovoľne ako oni.
A mimochodom, aj ja mám priateľov a sú cigáni. Pýtaj sa ich samých, akí majú na to názor. Tých slušných.
Je to téma na dlhé hovory, a ty más vyhranený názor, viac sa k tejto téme nebudem vyjadorvať. Len prosím ťa nečastuj tu nikoho tvojími skvostami, t.j. čo má iný názor, lebo si začínam myslieť, že si osôbka, ktorá si v určitej chvíli myslí, že je génius a všetko všetkým vyvráti a vysvetli. A potom ťa je škoda na tejto porade....bež riešiť tieto problémy- tam, kde je to potrebné. Zjavne vieš ako.
Nezabúdaj, neriešíme tu cigánsku otázku, sociálnu, ale ich zodpovednosť za deti, za život, za škody. Všetci sme si rovní a tam im nepmôže nikto, v prvej rade nechcú, ani ty nepomôžeš ani výchova francúzkym kľúčom... je to márne....
1. Skús sa svojich priateľov - cigánov, spýtať, či sa považujú za Rómov alebo Cigánov.
2. Bavme sa o tvojich skvostoch na moju adresu:
- "Teba asi tiež platia nejakí aktivisti EU za práva cigánov."
- "si osôbka"
- ťa je škoda na tejto porade - moja odpoveď: našťastie o tomto ty nerozhoduješ ;)
- "bež riešiť tieto problémy" - moja odpoveď: bež si ich riešiť sama, keď ťa to trápi, určite si natoľko geniálna, že to vyriešiš ;)

Ty máš tiež vyhranený názor, len pri tebe je to OK, ale ja ho zase nemôžem mať, ak je iný ako tvoj :eek:
Mimochodom, aký to mám podľa teba vyhranený názor? :rolleyes:
Llívia
16.03.12,11:33
Héj, už to vidím, ako si lekár odbehne od operácie, hasič od hasenia, úradník od svojej roboty a ide ich prevychovávať... :D:D:D
Llívia
16.03.12,11:35
Rozumejú jej asi toľko čo aj ty. Boli vychovávaní inak - k práci a zodpovednosti a v inom prostredí, nie v osadách. Poznám dokonca takých slušných Rómov, ktorým tí nie toľko slušní, vadia a tiež ich nemajú radi.
trisestri
16.03.12,12:02
V texte.
alebo či sa vám to páči alebo nie, aj všetci bieli, ktorí sú na invalidných dôchodkoch. Z koho peňazí žijú?! -tu je jeden z mnohych dokazov ze ti nic nepodsuvam,toto nie je vobec pausalne obvinenie vsetkych neciganskych invalidov?- dalej obvinujes ma s toho ze ti nieco podsuvam a sama to robis mierou vrchovatou-nerobim sa sväty a ani netvrdim ze nikoho neurazam,ak nikto svinsky kyda na invalidov,pausalizuje,prekruca a klame tak co mam schvalovat take nazory a inak media tiez bojuju akoze proti rasizmu,pisu v scenaroch serialov ideologicke bludy,takze nerob z medii rasistov a nepodsuvaj im rasisticke predsudky,akor robia opak /posledna zamena manzeliek napr./,televizne noviny davaju reportaze,takze neviem co mozu skreslovat/ a ja na rozdiel od teba chodim po Slovensku,stretavam sa z ludmi,mam objektivne informacie a nie take ze ja poznam kamaratku a ta je ciganka a oni su fajn,tak vsetko je fajn a k ostatnemu je skoda sa vyjadrovat,kazdy sudny a normalny clovek ktory nema klapky na ociach,pravdu pozna-a ty narobis na bielych neviem ci by tvoje dane a odvody stacili na dvoch tvojich kamosov z osady

videl som ludi ako ich menili ongologicke choroby,spoznal som deti z leukemiou,spoznal som vozickarov,podaval som trestne oznamenia na darebakov ktory zneuzili dotacie a este k tomu hanebne sikanovali zdravotne postihnute osoby,poznal som starostov,riaditelov uradov prace ktory si nevedia dat rady z ciganskym problemom a s tym ze odmietali vhodnu pracu,casto som bol svedkom ako sa cigani vyhrazali pracovnikom soc. poistovne kvoli tomu ze chceli invalidny dochodok,takisto ako viem od lekarov ze cigani ich navstevuju a simuluju aby ziskali invalidny,velka cas sa nezaujima ani o liecbu,ale o to ci mozu poziadat o invalidny-mne netreba media aby som poznal pravdu-tie ked ti vymyvaju mozog tak ti nevadia,ale ked raz za cas ukazu objektivny stav,tak uz podla teba klamu-inak sudna sien je rekonstrukcia sudnych pripadov a nie zabavny program.aby si bola v obraze aj zo svojou nepodarenou ironiou-ja nepoznam teba to je pravda,ani nevidim dovod aby som po tebe patral ale ty zjavne nepoznas realitu a mozno iba chces byt cool a za kazdu cenu ist proti prudu,tak si nemyl pojmy z dojmami
nezatvaram si oci pred tym ze exituju aj taky cigani co maju narok na invalidny-to si my ty podsunula,takisto ze sa najdu aj medzi neciganmi vynimky ktory maju neopravnene invalidny-ale dokopy je to maximalne tretina invalidov,podla odhadov kompetentnych a v tom su zahrnuty aj cigani-ale ved v kazdom okruhu je podiel ludi co nieco zneuzivaju-cierna praca, davky, neplatenie dani a mnohe ine oblasti - to ked cast podnikatelov neplati mzdy a odvody,podvadza na dph tak podla tvojej logiky mam pausalne pisat ze vsetci podnikatelia su zmrdi a podvodnici, alebo ze vsetci soferi soferuju pod vplyvom alkoholu? to snad nie chrobacik a ak sa chces obhajovat najprv citaj dosledne to co pises a zamysli sa nad tym cmuk
a tu nejde o to ze ti nieco zelam,ide o to ze som poznal jednu zenu z takymi nazormi na zdravotne postihnutych ako mas ty ze su prizivnici a spolocnosti su na obtiaz a potom sa jej narodila postihnuta vnucka,dalsi byvaly moj riaditel hovoril stale ze preco on ma platit na invalidnych zobrakov odvody a nakonic mal tazku havariu,to iba dva priklady z viacerych ktore poznam-preto nositelov nenavisti ku chorym varujem nech si davaju na take nazory pozor,lebo nikdy nevedia co sa moze stat im alebo ich rodine,clovek nikdy nevie ci sa mu ta nicim nepodlozena nenavist a zavist nemoze vratit ako bumerang.
willma
16.03.12,12:52
Kde je vôľa, tam je cesta. Len bohužiaľ, je to skutočne v tomto etniku dosť výnimočné.http://www.cas.sk/clanok/219400/usilovna-helenka-z-jarovnic-ma-jedina-z-osady-same-jednotky.html
trisestri
16.03.12,12:53
a kto co robi slusnym ciganom?-pluje im niekto na deti,prepadava ich starych rodicov,obtazuje ich niekto,alebo co-nikto normalny nema problem z nimi a to ze sa mohli realizovat,to je dokaz ze rasizmus je iba hlupa vyhovorka
trisestri
16.03.12,12:56
kedze ako pises ta nepozname,takze nemozeme vediet ci su to debiliny,nuz a ked si osvojujes pravo na nazor,neber to pravo inym ktory urcite nemaju nejake subjektivne pohnutky,tiez maju svoje vlastne skusenosti,nie su slepy,hluchy ani blby
trisestri
16.03.12,13:02
no ja som pocul ze su cigani do doby kedy ich aktivisti a tebou zatracovane media nepresvedcili ze su romovia-co je ironia,sam bohaty ,,rom,,povedal ze by tu zberbu cigansku na osadach dal postrielat-samozrejme s tymto sa nestotoznujem-staci iba uplatnova
trisestri
16.03.12,13:03
uplatnovanie rovnakych prav a povinosti a pre tvoje info ako vynimky som navrhoval romskych asistentov a romske hliadky ako niekolko dalsich projektov
Ľubomír
16.03.12,14:38
Treba si naliať čistého vína a začať veci nazývať pravými slovami. Súhlasím s Danielou. Tiež nedám nič, aj keď je mi veľmi ľúto skazy na Krasnej Hôrke. Nech dajú takí ako je Livia, veď je chápavá. Lajdáci, feťaci, debilne deti, zlodeji jej nevadia. Tu nejde o to, že je medzi cigánmi pár vzdelacov a poctivcov, ale o to že ten zbytok je pre nás ako galejnícka guľa. Livia, opýtaj sa bezprostredných susedov na ich spolužitie s cigánmi. Čo taky Dobrovodský, alebo starká, ktorá pozerala cez okno ako jej cigáni rabujú dreváreň. Treba jednoducho nastoliť systém spravodlivosti a merať jedným metrom. Nedávať peniaze za nič. Nechodia deti do školy? Trestať rodičov. Družiny, škôlky zrovnoprávniť! Nedávať jednému výhody a druhý musí platiť navyše aby pokryl náklady na stravu. Ak si myslíš, že ľudia s iným názorom sú ovplynení TV, tak o nich nemáš valnú mienku. Človeče Livia, veď na Luníku XI môžu nakrúcať vojnové filmy. Cigáni zničili všetko čo sa dalo. A čo počuješ od nich? Daj mi gadžo nový byt, lebo tento som vybýval. Darmo tu budeš poukazovať na to, že sú medzi nimi aj slušní ľudia. To každy z nás vie, ale ty asi nevieš,že totalná väčšina cigánov sú paraziti.
buchač
16.03.12,15:26
Danielka a všetci ostatní, uštrite si čas písaním debilín typu: Teba asi tiež platia nejakí aktivisti EU za práva cigánov - nie je to pravda. A tiež nie som Rómka.
...pravda ???

Slovami klasika ...." šťěstí , co je to štěstí ???....múúúúška jenom zlatááá ..."

Sú tam aj muzikanti , aj ...aj , ale aj poväčšine tí " iní " ......nemám čas na debiliny ...
http://www.youtube.com/results?search_query=cigáni+

Dnešné noviny ....síce TV HNOJ ........ale predsa , hádam len už nebudem tak paranoidný , že štáb šiel do Albánska natáčať a dabing k tomu urobili ...

SNEH BY TAM MAL BYŤ VŽDY! 06:53

http://www.joj.sk/noviny-o-17-00/noviny-o-17-00-archiv/2012-03-16-noviny-o-17-00.html#seek-413
trisestri
16.03.12,15:33
presne ako pises,a televizia davala reportaze aj vtedy ked v radoch stali dochodcovia cize biely,tv za to nemoze ze livia videla len jednu reportaz z rozdavania muky a cestovin a neviem o tom zeby tvrdili ze tuto pomoc beru iba cigani
trisestri
16.03.12,17:27
nie to tam stab joj doviezol tu spinu
korela
16.03.12,19:48
Od začiatku roka bolo na Slovensku do 9.3. 438 požiarov z vypaľovania trávy.
Hrad Krásna Hôrka predbežne strata 8 mil. eur.

Bilancia za min. týždeň:

Pred 2 dňami horelo min. 10 ha tokajských viníc. Ľudia utekali do viníc s náradím...
V min. týždni požiare pri Trnave, vo Sv. Jure.Dva rozsiahle požiare pri Lučenci, jeden z nich zasiahol viac ako 15 ha.


Pred dvomi rokmi požiar na Dreveníku - . 5. st. ochrany, spišský unikátny travertín, jediná kopa svojho druhu na svete, spolu s travertínovou kopou Spišský hradný vrch, na ktorej stojí Spišský hrad, sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Začnú sa vydávať zo štátnej kasy peniaze na hliadkovanie?
trisestri
16.03.12,19:52
este sa cigani z osady aj vyzbrojuju sekerami,pritom neviem o tom zeby sa im niekto vyhrazal
misoft
16.03.12,20:12
Nie je Róm, ako Róm! Sú takí, ktorí vzali osud do vlastných rúk a žijú normálne - chceli to! No sú takí, ktorí len ruky natŕčajú a pindajú, že sa o nich nestaráme.
Poznám niekoľko "prvých" - aj ruku si s nimi podám, pokecám, lebo je to človek ako ja (len trošku opálenejší :D). A žijú na úrovni a nechcú spadnúť dole!
No tí "druhí" - skupina obsmŕdačov, predpredajňových čučovysedávačov, členov kontajnerovej úderky a tiež výsledky ich rozmnožovacej politiky, ktoré len poza školu chodia, toulen fetujú, kradnú a otravujú - tak tých by som fakt "prevychovával" jedine "dobrovoľne nútenými" prácami - teda univerzálnymi strojmi LK30C.
No takto sme si ich za dlhú éru "krásneho a bohatého" socializmu naučili, ale odnaučiť sa to už asi nepodarí - majú to zakorenené v hlavách.
Perlička:
http://michalovce.korzar.sme.sk/c/6298544/fetovanie-romskych-deti-ma-obmedzit-nove-ihrisko.html
Teda z našich peňazí sa im postaví ihrisko (ktoré bude mať asi veľmi krátku životnosť), pričom na sídliskách nie je skoro žiadne zariadenie pre deti, lebo ho práve ONI rozkradli a zničili (teraz už nemajú čo ničiť).

Dopĺňam: ešte je čo ničiť - zariadenia jaslí a škôlok - preliezky a ploty, jedálne, triedy a ich vybavenie (vstup nie dverami, ale oknom!)

BTW: v telke síce ukázali, ako dávajú, no padla tam poznámka,že radšej by chceli mäso!
kopretinka
16.03.12,20:22
Nie je Róm, ako Róm! Sú takí, ktorí vzali osud do vlastných rúk a žijú normálne - chceli to! No sú takí, ktorí len ruky natŕčajú a pindajú, že sa o nich nestaráme.
Poznám niekoľko "prvých" - aj ruku si s nimi podám, pokecám, lebo je to človek ako ja (len trošku opálenejší :D). A žijú na úrovni a nechcú spadnúť dole!
No tí "druhí" - skupina obsmŕdačov, predpredajňových čučovysedávačov, členov kontajnerovej úderky a tiež výsledky ich rozmnožovacej politiky, ktoré len poza školu chodia, toulen fetujú, kradnú a otravujú - tak tých by som fakt "prevychovával" jedine "dobrovoľne nútenými" prácami - teda univerzálnymi strojmi LK30C.
No takto sme si ich za dlhú éru "krásneho a bohatého" socializmu naučili, ale odnaučiť sa to už asi nepodarí - majú to zakorenené v hlavách.
Perlička:
http://michalovce.korzar.sme.sk/c/6298544/fetovanie-romskych-deti-ma-obmedzit-nove-ihrisko.html
ta fasa,teraz budú fetovať na ihrisku.....kým ho nerozoberú a neodvezú do šrotu
Teda z našich peňazí sa im postaví ihrisko (ktoré bude mať asi veľmi krátku životnosť), pričom na sídliskách nie je skoro žiadne zariadenie pre deti, lebo ho práve ONI rozkradli a zničili (teraz už nemajú čo ničiť).

Dopĺňam: ešte je čo ničiť - zariadenia jaslí a škôlok - preliezky a ploty, jedálne, triedy a ich vybavenie (vstup nie dverami, ale oknom!)

BTW: v telke síce ukázali, ako dávajú, no padla tam poznámka,že radšej by chceli mäso!
.
pavol54
17.03.12,04:18
Od začiatku roka bolo na Slovensku do 9.3. 438 požiarov z vypaľovania trávy.
Hrad Krásna Hôrka predbežne strata 8 mil. eur.

Bilancia za min. týždeň:

Pred 2 dňami horelo min. 10 ha tokajských viníc. Ľudia utekali do viníc s náradím...
V min. týždni požiare pri Trnave, vo Sv. Jure.Dva rozsiahle požiare pri Lučenci, jeden z nich zasiahol viac ako 15 ha.


Pred dvomi rokmi požiar na Dreveníku - . 5. st. ochrany, spišský unikátny travertín, jediná kopa svojho druhu na svete, spolu s travertínovou kopou Spišský hradný vrch, na ktorej stojí Spišský hrad, sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Začnú sa vydávať zo štátnej kasy peniaze na hliadkovanie?
čo tak pozrieť do katastra komu tá pôda patrí? veď ju je treba vykášať, na čiej pôde stoja kolónie?
ela77
17.03.12,08:44
Súhlasím s tebou, náš starosta vyzýva ľudí viackrát do roka, aby sa starali o to aby nebola burina, viackrát je vyhlásený zákaz vypaľovania suchej trávy. Každý po tzv. nežnej sa hlásil k akejsi pôde a teraz je tá pôda nechaná ľadom. Mladým sa na tom nechce robiť a tak je tam iba burina a nik sa o to nestará. Veď to naše Slovensko sa nenafúklo, je tu pôda iba taká aká bola. Bol jeden cestár a ten počas roka vykosieval ručne traviny a burinu popri cestách a vyzeralo to inak. A čo sa týka cigáňov, ako ich včera ukazovali aj s tým bordelom čo doteraz zakrýval sneh a oni vraj, že nech to obec dá upratať. Nedala by som im ani sociál. dávky bez roboty. Je to bagáž, ale nech ma nik neobviňuje, píšem o neprispôsobivých. Oni chcú vraj robotu???? Veľké kulové. Naši predkovia žili v skromnosti, chudobe, ale zato mali čisto oblečené deti, poupratované chalúpky a toto čo oni ako žijú to nie je o chudobe. Ale travový porast vypaľujú aj bieli. Dať to k náhrade tomu, komu patrí pozemok. Keby sa tam mala stavať cesta, tak sa toho budú držať zubami nechtami a robiť si nároky.
pavol54
17.03.12,11:48
Súhlasím s tebou, náš starosta vyzýva ľudí viackrát do roka, aby sa starali o to aby nebola burina, viackrát je vyhlásený zákaz vypaľovania suchej trávy. Každý po tzv. nežnej sa hlásil k akejsi pôde a teraz je tá pôda nechaná ľadom. Mladým sa na tom nechce robiť a tak je tam iba burina a nik sa o to nestará. Veď to naše Slovensko sa nenafúklo, je tu pôda iba taká aká bola. Bol jeden cestár a ten počas roka vykosieval ručne traviny a burinu popri cestách a vyzeralo to inak. A čo sa týka cigáňov, ako ich včera ukazovali aj s tým bordelom čo doteraz zakrýval sneh a oni vraj, že nech to obec dá upratať. Nedala by som im ani sociál. dávky bez roboty. Je to bagáž, ale nech ma nik neobviňuje, píšem o neprispôsobivých. Oni chcú vraj robotu???? Veľké kulové. Naši predkovia žili v skromnosti, chudobe, ale zato mali čisto oblečené deti, poupratované chalúpky a toto čo oni ako žijú to nie je o chudobe. Ale travový porast vypaľujú aj bieli. Dať to k náhrade tomu, komu patrí pozemok. Keby sa tam mala stavať cesta, tak sa toho budú držať zubami nechtami a robiť si nároky.
STAROSTA JE ASI NA PRD KEĎ VYZÝVA A NENARIAĎUJE.
na moju pôdu keby sa niekto nasťahoval tak ide svinským krokom preč, alebo niečo za niečo, lebo uznám na mesiac sa vysťahovať nemôžu, nariadiť aby udržiavali vopred vymedzený priestor v poriadku alebo platiť vysoké nájomné za užívanie pôdy a hneď tam poslať obecnú políciu a vypisovať pokutové bloky, v prvom rade vajdovi a poslancom za osadu, prečo by to nemohli nechať spásať alebo vykášať pre dobytok? lenže oni by tu kravu zožrali skôr ako by sa raz napásla. to je o cigáňoch
Každý kto má pôdu poľnohospodársku dostáva dotácie cca 139€/ ha lenže ak sa dokáže že sa nestará a mohol by, tak sankcie aj trojnásobné, a čo prevencie obvodný úrad má nejaké kompetencie ak má vtedy ak chcem stavať (vedia poriadne zakrútiť chvostíkom žiadateľovi) tak nech sa vytrepú do terénu a vykonajú záznamy a štátna či obecná kasa je hneď plná a hneď sú peniažky na údržbu.
expeeert
19.03.12,16:03
Cigánom, ktorí podpálili hrad Krásna Hôrka idú zrekonštruovať za 650 000 € osadu - to majú asi za odmenu:
http://​obeckrasnohorskepodhradie.sk/​dokumenty/​Zmluva%20o%20dielo.pdf
Tuším sa nebudem 2 týždne umývať a idem aj ja dačo podpáliť, aby mi aspoň dom postavili...mne by stačila aj 1/10 toho čo dajú tým Cigánom...
:mad:
aktaK
20.03.12,06:35
Musím?! :eek: Vážne? To opäť nemôžem mať vlastný názor, ktorý je odlišný od tvojho a od väčšinového?! :eek::eek: Vieš, moja, ja s tými ľuďmi žijem, pretože žijú tam, kde bývam. Tí ľudia chodili so mnou do školy. Tí ľudia sú moji priatelia a známi. Tí ľudia chodia poctivo do práce a nežijú na úkor ostatných, ako napr. bieli nezamestnaní alebo či sa vám to páči alebo nie, aj všetci bieli, ktorí sú na invalidných dôchodkoch. Z koho peňazí žijú?!!! Tí ľudia pracujú aj v zodpovedných a náročných povolaniach ako napr. tebou spomínaní hasiči, poznám aj lekárov.... Ich decká chodia do škôlky - za ich peniaze, príspevky majú len v takej výške, ako biele decká. Ich decká chodia do školy a majú len také príspevky, na ktoré majú nárok aj biele decká. Ich decká študujú na stredných školách - obory s maturitou a tiež majú len také príspevky, na ktoré majú nárok aj biele decká. Lenže vy tu kydáte na všetkých rovnako!!! A ja sa skutočne nechcem dožiť toho, že nejaký magor, ktorému VY a Jojka s Markízou dokonale premasírujete mozoček, si nasadí modré slúchadlá a zahrá sa na druhú Devínsku a jeho obeťami budú práve tí "Cigoši", ktorých poznám - slušní ľudia, slušnejší ako väčšina bielych.

2 dni ich mat za susedov a som na práškoch:

http://www.topky.sk/cl/10/1303891/Dobrovodskeho-trestaju-za-utok-na-Romov--Je-to-loz--chcu-ma-zlomit--tvrdi-
csillag3112
20.03.12,07:33
Kokos tak to tam bola ina komedia v tej sudnej sieni !!!
csillag3112
20.03.12,07:44
aj trepat kraviny je nazor,ludia ktory sa stali invalidni pracovali a platili odvody,to ze medzi ciganmi je 10% slusnych,neznamena ze zvysnych 90% nie su neprisobivy alebo nepracuju a to ze medzi neciganmi je 5-6 % prizvnikov neznamena ze mas dovod ludom ktory maju trebars onkologicke ochorenie,oslepli,su na vozicku a podobne-preco ich urazaz hrubym sposobom ze su prizivnici?-bacha na to lebo nikdy nevies kedy teba moze postihnut choroba,arogancia a urazanie postihnutych a obhajoba neprisobivych ciganov je hruba urazka a vies tvoje dane a odvody nejdu na bielych a kazdy kto netrpoi dusevnou slepotou vie dobre kde je najviac tzv invalidov-nedavno bola sudna sien a ciganka povedala ze preco muz isiel do roboty,ved mohol sebe ist na invalidny, vieme kto zastrasuje,kto je agresivny a kto plodi deti v blizkom pribuzenstve-mas nazor prosim,ale nedovidis si na spicku nosa a svojim nazorom urazas,tak co zavidis chorobu,vies mat mat aspon kusok empatie,vies kolko pracovnych prilezitosti maju invalidi,vies nieco o chranenych dielnach a zneuzivani dotacii,o tom ake podmienky maju zdravotne postihnuty-ako zavidiet chorobu a znevazovat chorych to je mozne fakt iba na Slovensku,len aby sa ti raz tvoja arogancia a zneevazovanie chorych nevratilo ako bumerang-apropo preco cigani odmietli ist pracovat za 600 eur a neromovia tam nemaju problem pracovat /myslim automobilku/,preco cca 400000 neciganov islo vonku za robotou a romov iba zopar stoviek?-preco oni chodia vonku hlavne za davkami,kradnut,podvadzat a zobrat /vid pripady z Rakuska,Anglicka,Belgicka atd/?

Poznám slušných s tmavou pleťou - medzi Romami. Dokonca aj bohatych a pracujucich ludi - Romov - klobuk dole, uznavam . Ale na ostatnych 99 percent kanady a Kotlebu. Nema obdoby kto ich tak miluje nech si ide byvat k nim do osady do toho humusu a bordelu . AKO DLHO TAM VYDRZI? ZAUJIMALO BY MA !!!!! FUJ !!! A druhy upratuj po nas humusaci, lenive zdochliny !!
aktaK
20.03.12,08:00
a este dodám, čo sa týka Dobrovodského, už mu zostava len jedna možnosť, a to kandidovat v Malackách na miesto starostu a byt zvolený... ja by som ho ako prvá podporila, ale to je este daleká budúcnost, to by mna už v kazajke odtialto odvadzali..
mimochodom, vraj už od tých cigošov mal aj ponuku, že od neho odkupia dom!! ja absolutne nechapem, ako je možne, ze sa najde clovek, ktorý je schopný toto znašať tolke roky...
bobino38
20.03.12,08:26
A najkrajšia je reklama na zbierku na Krásnu Hôrku....ľudia poskladajte sa na to, čo Vám cigáni podpálili:-))
aktaK
20.03.12,09:02
však? ale stále tomu akosi nerozumiem, načo je potrebné sa skladať, ked minister kultúry (byvalý) povedal, že poistka kryje celú skodu, ktorá vznikla, tak potom čo sa bude financovat zo zbierok!!! ja by som naopak rada vyzvala vsetkých, aby neprispievali, zasa je to dalsí odrb!
aktaK
20.03.12,11:12
no, a tu dokonca policajt vyskocil sam z okna, asi nebol celkom pri zmysloch...:o))

http://www.topky.sk/cl/11/1304050/Policajt-sa-sam-vybral-do-romskej-stvrte--Dorezali-ho-a-vyhodili-z-okna-
Oliwa
22.03.12,11:49
Včera sme sa vracali z vých. Slovenska. Na konci jedného mestečka stojí pekná základná škola - nedávno postavená budova, žltá fasáda, v oknách farebné obrázky... No líšila sa od všetkých škôl, ktoré som kedy videla - bola totiž obohnaná nevábnym vysokým betónovým plotom. Vzápätí prišlo rozuzlenie - v bezprostrednom susedstve školy stoja tri bytovky - obývané či vybývané cigánmi a za nimi osada, či skôr slum... Akoby tam vybuchla bomba - povybíjané či vlastne neexistujúce okná a dvere, po ktorých zostali obhorené otvory, sem-tam na šnúrach prádlo, okolo rumovisko, špina... Tá škola bola postavená pre deti z tých bytoviek a plot ju má ochrániť, aby ju v noci nerozobrali... Spolucestujúca vyjadrila počudovanie, že vôbec ešte stojí /stavali ju vraj asi pred 2-3 rokmi/.

Som si spomenula, koľkokrát som prispela mojim deťom, keď navštevovali škôlku či školu a bolo sa treba poskladať na nový koberec, na žalúzie, na obkladačky, na maľovku - keď sme ako rodičia chceli, aby sa deti učili v peknom prostredí a škôlka/škola mala peniaze vyhradené na dôležitejšie priority...

Aký bol podiel pomoci rodičov z tejto osady na škole pre ich deti? Keby boli prispeli aspoň fyzickou prácou - čomu teda neverím...

Potom naša cesta viedla popod hrad Krásnu hôrku - pohľad "naživo" na mŕtvy hrad nebol vôbec krásny... A zasiahne človeka oveľa viac, ako zábery v TV, keď na ne hľadí z obývačky.
Žiaľ, aj toto je jedna z tvárí nášho "krásneho" Slovenska... Naozaj krásneho?
rado3105
26.03.12,22:00
http://www.infonoviny.sk/kotleba-ke%C4%8F-%C5%A1t%C3%A1t-nem%C3%B4%C5%BEe-pom%C3%B4c%C5%A5-lu%C4%8Fom-pom%C3%B4%C5%BEeme-im-my

toto sa v mediach nedozviete, media sa zastavaju tych co pracujucich utlacaju...pod krasnou horkou je osada(cierne stavby) na pode ludi(ktori sa obraciali na okresne, krajske, statne urady), vsetci sa na nich vykaslali...maju tam pozemky na ktorych si cigani postavili osady... Teraz ostalo ludom len jedine, pomoc od Kotlebu, viaceri mu prepisali pozemky na jeho osobu a on si ich uz zoberie spat....

Ale tu je vidiet spravodlivost nasho systemu a tejto doby, cim viac kradnes, nicis, tym viac mas a dostanes ako odmenu...
rado3105
26.03.12,22:25
a este paradox:
tato zmluva so starostom obce a stavebnou firmou za 650 000e na postavenie romskej osady na inych pozemkoch bola podpisana 8.2.2012, pricom hrad bol zapaleny 9-10.2.2012, nahoda?
http://naseslovensko.org/dokumenty/Zmluva%20o%20dielo.pdf
Gabhus
27.03.12,03:41
Nedivme sa, hlasy osadníkov vo voľbách páni starostovia akoby našli.... Niekde za vynovenú osadu, niekde za pol litra lacnej borovičky
knaz
31.07.12,09:13
Zdravim Vas ,vyjadrim sa vseobecne,vela ludi si mysli aj ja ze to umyselne spravili,mozno na objednavku aby sa mohli vyberat peniaze na opravu.Vela ludi by si malo na Sk vybrat triesku z oka su namiereny proti bielym ale ciganom tu vsetko prechadza.Pracuju vacsinou v zlocinosti priamo alebo ako biele kone ,lakaju od ludi peniaze na pracu do zahranicia,prepadavaju v noci a cez den, pracuju v exekutorskych firmach vyholeny do hola a vravia osebe ze su zidia.Hrabu Slovakom majetky a nevadi nikomu ze su neni ani z tejto krajiny.Biju ludi a ubohe zeny ked ich vyhadzuju na ulicu. Kto je proti existuju na nete fotky,ked clovek chce trocha hladat.Kedy sa Slovaci zobudia a pretru si oci ?
Helik3
18.10.12,12:35
bol schválený rozpočet na opravu Krásnej hôrky - započula som to dnes v rádiu...
neviete niečo viac? odkedy, koľko, čo a ako? a či je to vlastne pravda...
misoft
18.10.12,15:54
Sumu nepoznáme, ale najdôležitejšie je, že sa KONEČNE rozhýbali. Výberové konanie uzavreli s tým, že je rekonštrukcia a oprava vo všeobecnom záujme.
korela
08.03.13,21:01