Jakubína
12.03.12,17:16
Ahojte poradáci.....
Bola som si dnes vybavit novu karticku poistenca vo VšZP a pani pri okienku sa ma pýta, či viem, ze mám u nich dlh z r. 1996-1997.
Poprečitovala som si uz tieto temy, viem ze je tam podla zakona 273/1994 premlcana doba,ale .
nakoľko mi posielali v januári výzvu, kt. som nedostala pretoze som nenahlásila zmenu trvalého bydliska...viem uz ze to je chyba....takza na tuto vyzvu som nereagovala....pani mi este vytlacila, ze mi to posielali výzvu pred zacatím exekúcie. Co teraz s tým....???
V tých rokoch som bola na rodičovskej dovolenke a pani mi povedala, že to somsi mala vtedy nahlásiť že poberám rodicovský príspevok na zdravotnej poistovni. Ze oni nie sú prepojený so sociálnou poistovnou a nie je to ich povinnost.
Prosím Vás ako sa mám brániť...môžem podať podla Vas este namietku premlcania tejto pohladávky ?
Neviem co s tým,
Dakujem zatial za ochotu
Jakubína
misoft
12.03.12,16:30
Pokiaľ si si splnila ohlasovaciu povinnosť - nahlásila zmenu - je to premlčané. Žiaľ, u VšZP je zvykom, že nemajú v poriadku evidenciu. Rovnako to postihlo aj moju 3/4 - lenže mala doklad od SP i o nahlásení zmeny - potvrdené SP. Chyba bolanastrane VšZP,lenže tí si to nikdy nepriznajú.