Zavrieť

Porady

nedoplatok zo zdravotného poistenia voči VšZP

Ahojte poradáci.....
Bola som si dnes vybavit novu karticku poistenca vo VšZP a pani pri okienku sa ma pýta, či viem, ze mám u nich dlh z r. 1996-1997.
Poprečitovala som si uz tieto temy, viem ze je tam podla zakona 273/1994 premlcana doba,ale .
nakoľko mi posielali v januári výzvu, kt. som nedostala pretoze som nenahlásila zmenu trvalého bydliska...viem uz ze to je chyba....takza na tuto vyzvu som nereagovala....pani mi este vytlacila, ze mi to posielali výzvu pred zacatím exekúcie. Co teraz s tým....???
V tých rokoch som bola na rodičovskej dovolenke a pani mi povedala, že to somsi mala vtedy nahlásiť že poberám rodicovský príspevok na zdravotnej poistovni. Ze oni nie sú prepojený so sociálnou poistovnou a nie je to ich povinnost.
Prosím Vás ako sa mám brániť...môžem podať podla Vas este namietku premlcania tejto pohladávky ?
Neviem co s tým,
Dakujem zatial za ochotu
Jakubína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ si si splnila ohlasovaciu povinnosť - nahlásila zmenu - je to premlčané. Žiaľ, u VšZP je zvykom, že nemajú v poriadku evidenciu. Rovnako to postihlo aj moju 3/4 - lenže mala doklad od SP i o nahlásení zmeny - potvrdené SP. Chyba bolanastrane VšZP,lenže tí si to nikdy nepriznajú.

    nedoplatok zo zdravotného poistenia voči VšZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.