Zavrieť

Porady

Závisla činnosť - nedoplatok na ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia

Ahojte poraďáci,
chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu
Ak mala FO závisla činnosť v roku 2005 nedoplatok na zdravotnom poistení vplýva to nejako na daňové priznanie typu A v roku 2006?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu
    Ak mala FO závisla činnosť v roku 2005 nedoplatok na zdravotnom poistení vplýva to nejako na daňové priznanie typu A v roku 2006?
    Ak ten nedoplatok zaplatila tak si ho môže uplatniť ako výdavok na poistné

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    Alebo iné tlačivo a iný riadok??
    Áno pokiaľ mal len závislú činnosť tak v DP typ A do riadku 33
    Ďakujem veľmi pekne. A čo mám priložiť ako prílohu? Potvrdenie o zaplatení toho zdravotného poistenia?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne. A čo mám priložiť ako prílohu? Potvrdenie o zaplatení toho zdravotného poistenia?
    Pokiaľ to platil sám tak áno
    Niekto mi teraz povedal, že by to malo byť ako odpočítateľná položka zo základu dane . Tak už neviem .
    A ešte jeden problém je zamestnávateľ mu spravil ročné zúčtovanie dane a vyšiel mu preplatok vo výške 1 432,--Sk, ale nezarátal mu tam ten nedoplatok na ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia čo zaplatil.
    Teraz som už z toho úplne vedľa . Vie mi niekto poradiť ako na to?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    Niekto mi teraz povedal, že by to malo byť ako odpočítateľná položka zo základu dane . Tak už neviem .
    A ešte jeden problém je zamestnávateľ mu spravil ročné zúčtovanie dane a vyšiel mu preplatok vo výške 1 432,--Sk, ale nezarátal mu tam ten nedoplatok na ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia čo zaplatil.
    Teraz som už z toho úplne vedľa . Vie mi niekto poradiť ako na to?
    zaplatený nedoplatok z RZZP za rok 2005 zaplatený v roku 2006 sa priráta pri DP k zaplatenému poistnému.
    Načo sa robí DP keď už bolo vykonané RZD ? Nastala nejaká zmena?
    Nebolo mu v poistnom zarátané ten nedoplatok za rok 2005, uhradené v roku 2006. Preto chce podať dodatočné.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    katkaj Pozri príspevok
    zaplatený nedoplatok z RZZP za rok 2005 zaplatený v roku 2006 sa priráta pri DP k zaplatenému poistnému.
    Načo sa robí DP keď už bolo vykonané RZD ? Nastala nejaká zmena?
    Veronika až teraz som si všimla že máš predplateného "Draka". Skús aj tam pohľadať a utvrdíš si moje odpovede

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.