Nandrolon
01.11.12,17:44
aj nájomný vrah pracuje za odmenu, neviem prečo by ho mal zaujímať nejaký zastrelený obhájca....
bettylou
01.11.12,16:46
bohatí cigáni si BERÚ majetok do hrobu
220870
01.11.12,16:48
marjankaj
01.11.12,17:04
marjankaj:

Ja by som chcel, aby VŠETCI advokáti boli zbytoční a aj VŠETCI LEKÁRI, ty snáď nie? potom si jeden z nich....
Advokát má obhajovať v prvom rade zákon a ústavu a klienta....
Neviem či MôžE obhajovať vraha /ktorý sa mu napr. prizná/, nepoznám ich osnovy, prísahy a tak ďalej..j. Keď nepoznáš, tak tu nevypisuj. Prečo by mali advokátovi všetko povedať.
Môj postoj ale ostane taký, že ak si toho vraha pustil na slobodu, nečuduj sa ak sa staneš jeho obeťou....
... ak sa nakazíš HIV s prostitútkou, nečuduj sa ak zomrieš na AIDS..... to je presne krásne prirovnanie.....
....... ale človek je nenásytný a chcel by t*tkať prostitútky a zároveň byť zdraví......
Kedy ľudia pochopia že toto je nezlúčiteľné ?????
Ale veď sa ti to splní ako každému z nás. Na cintoríne.

Pozeráš sa na to iba jednofarebne. Čierna alebo biela. Tebe je všetko jasné.
Podľa teba by mali dostať guľku aj Labuda, Rolincová, Skrúcaný, Žitný, Varholíková a mnohí ďalší Tiež zabili teda sú vrahovia. lebo
Alebo Černák. Si presvedčený, že je vrah? Bol si pri tých vraždách? Ak áno, teda by si mal svedčiť.
A s tou vojnou, čo si spomínal. Tam to teda bolo spravodlivé. Koľkí zahynuli pri bombardovaní, tí si to takisto zaslúžili?
Nandrolon
01.11.12,17:12
Ty ich zrejme poznáš, dúfam, že mi odpíšeš....

Ja len chcem povedať jedno a za tým si stojím....

Každý advokát VIE ČI OBHAJUJE NEVINNÉHO ALEBO VRAHA.... TAKISTO VIE AKÉ JEDLO MÁ NAJRADŠEJ, KEDY VENČÍ PSA A AKÉ MÁ ČÍSLO TOPÁNOK.... a nemusí mu to povedať klient. MUSÍ to vedieť sám, pretože bez tejto vymoženosti sa nikdy nemôže stať jedným z najúspešnejších obhájcov......
..... a najťažší zločinci si zaplatia iba tých najúspešnejších, preto tvrdím že ONI MUSIA vedieť všetko a za tým si stojím...

- VOJNA pokiaľ viem vždy rieši určitý konflikt, nech je akýkoľvek, vždy má aj svoje obete... Ja sa pýtam, ak by vo vojne platili civilné súdy a tresty, čo by sa vyriešilo?? Tam totižto treba KONAŤ a nie vláčiť sa 50 x po súde PRETO, že OBHÁJCA dostal CHRÍPKU a tým pádom odročili proces....

- je mi jasné že s človekom ako si ty sa ja nezhodnem ani na tom, koľko je hodín, pretože ty budeš oponovať že nie je toľko koľko mám ja, ale o 3 sekundy viac....

Napíšem ti len jedno. Neviem, koľko máš rokov a čo máš za sebou, ale zrejme máš bližšie k právnikom /na základe toho čo si "začervenil vyššie" a máš "vybavenú modrú knižku", preto sa s tebou nebudem baviť o vojne, ináč by si mi musel salutovať čo ani nevieš, takže do vojny a teórie vojenských konfliktov ani nezachádzaj !!!

PS: ak ti nedajbože nejaký VRAH zabije niekoho z rodiny, napíš mi prosím..... Pretože na otázku "BOL SI PRITOM KEĎ JEJ REZAL HRDLO" chcem počuť odpoveď a dúfam že ti nebude vadiť keď si ju aj nahrám....
Nandrolon
01.11.12,17:21
PS:

- nezrovnávaj prosím ťa hore vyššie uvedené osoby, ktoré NEMALI úmysel spôsobiť niekomu smrť s VRAHOM, ktorý najskôr obtiahne zbraň /pokiaľ to nie je revolver, ten strieľa aj bez obtiahnutia/ potom presne zamieri a nakoniec vypáli takú malú dierku v čele obete /v záhlaví je to potom trošku väčšia dieročka.../

- áno, sú to ľudia čo zabili, ale tak môžem zabiť zajtra aj ja a aj ty /ak máš vodičák a auto/...

- určite ale nepôjdem zajtra niekoho zastreliť PRE PENIAZE....
marjankaj
01.11.12,17:22
Nandrolon.
Zdá sa že všetci sú zlí, len ty jediný vieš rozhodnúť, čo je správne a čo nie.
Ak by si mohol tak tu zatopíš celú zem a ty ako Noe kedysi ešte s jednou vyvolenou budeš budovať nový svet od piky.
Urkite sa ti to podarí. Súdruh čatár.
Nandrolon
01.11.12,17:40
Mýliš sa, ja nebudem nikoho zachraňovať .... každý nech si pomáha ako vie... ale nech nesie za svoje konanie aj zodpovednosť...
- každý normálny má svoj svet a to sú jeho názory, ktoré majú byť jedinečné a neokopírované, nikomu sa nedoprosujem, nikomu neleziem do riti.....
Ale ak náhodou niekto /aj omylom/ vztiahne ruku na to, čo je mi blízke, ZLE NEDOBRE s ním BUDE....
- Vyjadrujem svoj názor a rešpektujem názor ostatných, nikoho nepresviedčam že len môj názor je ten "dobrý" pretože to ani nemôže byť pravda, každý robí chyby, aj ja.
Ale som chlap a viem sa k nim postaviť, na druhú stranu treba vedieť si aj svoje zastať a NENECHAŤ sa okradnúť aj za ceny KRVI...

Ak by každý k svojmu majetku pristupoval zodpovedne, nikto nikoho by neokrádal, pretože všetci zlodeji by boli buď bez hlavy alebo bez rúk, prípadne na vozíku...
marjankaj
01.11.12,17:53
Je nám jasné, že tento systém nie je najlepší. Ale je zavedený vo svete. Náš sa zase toľko nelíši. Vinu treba dokázať. Pokiaľ sa nepreukáže, platí prezumpcia neviny. Teoreticky je to každému jasné, ale prakticky je to už ťažšie realizovateľné. Pozri napríklad ako postupuje proces s Mladičom možno zomrie skôr ako ho odsúdia.
A koľkí popravení boli nevinní napríklad v USA.

Ako by sa zatvárili sudcovia, keby obhajca by povedal na súde, že obžalovaného nebude obhajovať, lebo si myslí, že je vinný.
Asi by si ten právnik potom mohol dať prihlášku na Stavebnú fakultu.
Nandrolon
01.11.12,18:19
... podľa mňa by ten obhájca ani stavebnú fakultu nedochodil, pretože tam treba rozmýšľať, kdežto právo dochodí aj PAPAGÁJ, ak má na to prachy sa tam dostať.....
marjankaj
01.11.12,18:26
To bol iba príklad. Mohol by aj ulice zametať, lebo ako právnika by ho asi nikto nechcel.
aktaK
01.11.12,18:59
Jonáš Záborský: S L O V Á C I.... (http://www.mimibazar.sk/vtip.php?id=16987)


Prečo sa ten slovenský ľud, každého tak bojí ?
Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí !
Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie,
a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede.
Vyvolia si za vyslanca,
koho im rozkážu,
a keď majú raz ruky voľné,
sami si ich zviažu.
Či to tak má byť naveky ? Niet Slovákom rady ?
Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády !

Jonáš Záborský, napísal túto báseň ešte pred 200 rokmi.
danushka
01.11.12,19:04
no neviem, neviem - kazko sa snaží pyramídu zachrániť väčším výberom daní .... držím mu palce:)
Kazkovi držím palce aj ja, ale to je tak všetko z mojej strany. Nech ich vyberá od tých hodne majetných, odo mňa už len veľké však vieš čo dostane.
srska
01.11.12,19:05
Kazkovi držím palce aj ja, ale to je tak všetko z mojej strany. Nech ich vyberá od tých hodne majetných, odo mňa už len veľké však vieš čo dostane.vitaj v klube
danushka
01.11.12,19:11
"Jednoznačným vrahom" patrí GILOTÍNA a nie advokát....



Lenže tú gilotínu zrušili dávno naši zákonodarcovia blahorečení inými zákonodarcami. Ide aj o ich krky. Všetky zákony pred vstupom do EÚ a ešte skôr sú namieru šité určitým skupinám a skovávajú sa ,,akože" za ľudské práva...
A tie isté skupiny potom idú robiť poriadky niekde mimo svojej domoviny a zlinčujú civilistov v stovkách a tisícoch úplne beztrestne. Napríkad také nálety NATO na civilistov v Srbsku.
marjankaj
01.11.12,20:42
Môj názor na právnikov, ktorí obhajujú VRAHOV /chápem prezumpciu viny, ale u niektorých ľudí je to proste nespochybniteľné...../, je taký, že vďaka nim je plno vrahov na slobode a ohrozujú ostatných....

Nandrolon, ja mám v podstate podobný názor ako ty. Ale nezhadzoval by som všetku vinu na právnikov.
Právnici prichádzajú do styku s veľkou špinou, a je pochopiteľné, že sa niečo na nich nalepí. Samozrejme to neplatí na všetkých.
Právnici majú tiež svoje pravidlá, ktorými sa musia riadiť. Pozri si napríklad §5.
http://www.ccbe.eu/fileadmin/user_upload/NTCdocument/code_slovakia_skpdf21_1188551683.pdf
Tak ako aj lekár je povinný poskytnúť zdravotnú starostlivosť vrahovi. Veď Hipokratova prísaha má tiež nejaký význam.
Nejde iba o samotné zákony.

Skôr sa zamýšľam nad takýmito prípadmi.
Policajti postrelia páchateľa(trebárs aj vraha) a ťažko ho zrania. Keby ho rovno zastrelili, tak je pokoj, trochu vyšetrovania ale nič by sa nedialo.
No musia ho odviezť do nemocnice, kde ho lekári zachraňujú, zatiaľ čo iní pacienti sú odsunutí na neskôr. Platíme to my daňoví poplatníci.
Potom súdne konanie a dokazovanie zamestná právnikov. Zase to zaplatíme my.
Aj sa ho podarí dostať do basy. A zase je tam za naše peniaze.
Nakoniec kvôli nejakej procesnej chybe (alebo iný dôvod) ho pustia na slobodu.
Potom sa niekto zbadá, tak ho začne hľadať interpol a ktovie kto ešte. A zistia, že je na Belize.
No tak vládny špeciál sa vyberie aj s hromadou kompetentných, že mu zabezpečia dopravu domov. A po dvoch alebo viac týždňoch "dovolenky" sa vrátia domov bez neho. Lebo doma to bez nich nejako nejde. To tiež nie je zadarmo.
Ale my sme bohatý štát, môžeme si to všetko dovoliť a ešte aj na Grécko a Španielsko a ďalších zostane.:eek: Veď sa dostaneme do elitnej skupiny.:rolleyes:
danushka
01.11.12,20:54
marjankaj
01.11.12,21:05
Toto som šlohla mzdárke Renči z FB, poslúžte si :D

A pomohlo by to?
Veď na tie miesta je kopa ďalších "nenažraných" čakateľov.:rolleyes:
Obávam sa, že by sa to muselo veľakrát zopakovať, aby občania pocítili nejaký výsledok. :eek:
day
01.11.12,21:14
... len aby sme to nemuseli opakovat 30.000 krat
marjankaj
01.11.12,21:30
... len aby sme to nemuseli opakovat 30.000 krat
Šak to by sme tu zostali iba ty a ja.:---

Ako tu
http://www.nohavica.cz/cz/tvorba/texty/krajina_po_bitve.htm
danushka
01.11.12,21:35
Šak to by sme tu zostali iba ty a ja.:---
Tak moment, mňa by do parlamentu nedostali... Ja chcem byť spisovateľka, Bastian mi to dnes galantne naznačil. Beletrizovaním som sa ešte neživila, ale som flexibilná a prispôsobivá, prečo nie...
marjankaj
01.11.12,21:40
Tak moment, mňa by do parlamentu nedostali... Ja chcem byť spisovateľka, Bastian mi to dnes galantne naznačil. Beletrizovaním som sa ešte neživila, ale som flexibilná a prispôsobivá, prečo nie...
Veď ty si už napoly preč.;)
danushka
01.11.12,21:43
Veď ty si už napoly preč.;)
Janík, akoby si nevedel, že mám dve JA a to jedno vždy doma nechávam. :D
Nandrolon
02.11.12,05:16
Marjankaj, ešte si zabudol napísať dovetok k tomu všetkému čo platíme u zločincov /keby policajt lepšie mieril, nemusela by všetka tá ceremónia byť/...

ale ten dovetok znie asi tak, že po polovici trestu sa dostane na slobodu a bude žalovať v Štrassburgu Slovenskú republiku a dostane ešte odškodné za ušlú mzdu a nemajetkovú ujmu....

Trest smrti by to všetko vyriešil, preto by som bol prvý kto by ho podporoval....
maja
02.11.12,06:46
marjankaj
02.11.12,07:23
Aj takto kráča......,ale kam......smutné....
http://www.sme.sk/c/6589417/kovac-sa-ma-ospravedlnit-a-platit-lexovi.html
To je pravda.
Ale malý zlodej dostane ubytovanie v Ilave. A veľký zase na veľvyslanectve.
pavol54
02.11.12,07:36
Aj takto kráča......,ale kam......smutné....
http://www.sme.sk/c/6589417/kovac-sa-ma-ospravedlnit-a-platit-lexovi.html
presne to isté ako keby som dnes tvrdil že za krádežami zbraní tými troma policajtami ktorých zadržali v stredu stál Kaliňák
KoxXxo
02.11.12,11:23
Nandrolon
02.11.12,11:33
už sa mi zas dvíha žlč tak ako včera večer :-) radšej ten článok púšťam z hlavy.....
220870
02.11.12,13:20
misoft
02.11.12,13:35
http://udalosti.noviny.sk/z-domova/0...nazuju-sa.html (http://udalosti.noviny.sk/z-domova/02-11-2012/v-plaveckom-stvrtku-skolaci-biju-ucitelov-a-obnazuju-sa.html)
Dovtedy sa to bude bagatelizovať u našich mocipánov, až dôjde k niečomu nepredstaviteľnému a najhoršiemu (nedaj bože):
speje to k tomu, že drzosť "pripečených školákov" dosiahne taký stupeň, že učiteľku znásilnia priamo v triede, alebo rovno zapichnú.
No našich posrancov, ani vládu to absolútne nezaujíma - ich prioritou je výber peňazí od plebs a následné míňanie pre seba.
danushka
02.11.12,13:42
Dovtedy sa to bude bagatelizovať u našich mocipánov, až dôjde k niečomu nepredstaviteľnému a najhoršiemu (nedaj bože):
speje to k tomu, že drzosť "pripečených školákov" dosiahne taký stupeň, že učiteľku znásilnia priamo v triede, alebo rovno zapichnú.
No našich posrancov, ani vládu to absolútne nezaujíma - ich prioritou je výber peňazí od plebs a následné míňanie pre seba.

Práve som písala v inej téme toto, pricapím tu citáciu :

Vysoká pôrodnosť neprispôosbivých a následné odnímanie detí z osád je biznis ako hovado. Skús sa pozrieť na internete, aké mená sa skrývajú za niektorými neziskovkami, ktoré pomáhajú zbedačeným deťom a daj si cez vyhľadávač reťazenie mien, ako sú na seba poprepájané a ja Ti potom porozprávam niečo o tom, aké omrvinky dostávajú odňaté deti v profi rodinách a profesionálni rodičia a ako sa rozplývajú zisky v neziskovkách, aké sú hlavy krízových centier a detských domovov farebné a ako si tu rúčky vzájomne premývajú a hladkajú chrbátiky. Aké je dôležité dobre vychádzať s tetami na Úrade práce a pracovníčkami sociálnej kurately, ktoré ako prvé prichádzajú do konataktu s týmito deťmi a rozhodujú, komu ich zveria dočasne, kým nerozhodnú súdy o ich ďaľšej budúcnosti, aby nakoniec skončili v detskom domove, v lepšom prípade v pestúnskej starostlivosti alebo vysnívanej adopcii.

Potom možno aj pochopíš, prečo takému pánovi Dobrovodskému ani svätí nepomôžu v tomto dobre organizovanom holubníku.

...a ešte ako všetko so všetkým súvisí. Naši mocipáni obetujú pár učiteliek, lebo v niektorých vreckách potom dobre šuští.
Nandrolon
02.11.12,15:46
Ak ju zapichnú, tak dúfam že v zlomku sekundy sa zrodí druhý PÁN s veľkým "P" HARMAN a namiesto SA vz.58 bude mať 2-3 kusy formule jedna
http://cs.wikipedia.org/wiki/Gran%C3%A1t_F-1
ilona
02.11.12,16:41
K tým neprispôsobilým občanom dodám len to, že všetci, ktorí sa narodili od roku 1989 aj o niečo skôr nikdy nikde nepracovali, nikoho pracovať nevideli. Jedine čo vedia, je ísť raz za mesiac na úrad práce pre peniaze, ktoré im štát zadarmo vypláca z peňazí ľudí ktorí poctivo pracujú.Jasné že sú výnimky,ale málo. Tie deti majú zafixované v hlave že si môžu robiť čo chcú ako ich rodičia a nič sa im nestane. Pred rokom 1989 takéto niečo neexistovalo.
buchač
02.11.12,16:51
Z ineho fora:

"Vždycky mě udivuje proč policii a soudum všechno tak trvá.Mám nápad na zkrácení o 99%
Je to jeden papír...každej účastník jakýhokoliv sporu nebo vyšetřování to vyplní, sečtou se body a je jasný kdo má víc a jak tedy vyšetřování a následnej soud dopadne, tak se to zkrátí a rovnou se vynese rozsudek nebo nasolí pokuta.. Nějak takhle:

Odpovězte na otázky:
Znáte nějakého novináře?
Máte dost prachů?
Znáte vrcholového politika(nebo si jej platíte)?
Patříte k místní mafii?
Jste ochoten dát pořádný bakšiš?
Máte v příbuzenstvu fízla nebo soudce?
Budete držet hubu o metodách policie?
Znáte se s fízlem nebo soudcem?
Jste členem politické strany jenž je momentálně u lizu?
Máte kontakt v ČT,TV NOVA nebo jiné televizi?
Za každé ano je jeden bod."
danushka
02.11.12,16:52
K tým neprispôsobilým občanom dodám len to, že všetci, ktorí sa narodili od roku 1989 aj o niečo skôr nikdy nikde nepracovali, nikoho pracovať nevideli. Jedine čo vedia, je ísť raz za mesiac na úrad práce pre peniaze, ktoré im štát zadarmo vypláca z peňazí ľudí ktorí poctivo pracujú.Jasné že sú výnimky,ale málo. Tie deti majú zafixované v hlave že si môžu robiť čo chcú ako ich rodičia a nič sa im nestane. Pred rokom 1989 takéto niečo neexistovalo.
Naučili ich to naši pohlavári. Aj taká organizovná úžera je u nás beztrestná a nedokázateľná. Mafia svoje chápadlá aj tu má.

Človek má rôzne známosti a tie známosti majú svoje známosti, tak sa kadečo podozvedá. Pod ..... /niekde na Slovensku;)/ je jeden boss, ktorý poskromne začínal ako ,,ochrankár". Dnes je z neho už po toľkých rokoch dobročinnej práce pán podnikateľ a je konateľom v nie jednej SRO. Ale Rómovia dobre vedia, od akého pána chodia úžerníci úroky vyberať. Joj a aby som nezabudla. Pán podnikateľ je už aj v mestskom zastupiteľstve a je farebný, nie etnicky, ale stranícky.
stormcatcher
02.11.12,17:34
trisestri
02.11.12,17:48
a este vselijake mimovladky a aktivisti ktore kazde rozumne riesenie odmietaju z velkym humbukom za vydatnej podpory medii a blogerov pod frazami diskriminacia a rasizmus,aj ked cigani nie su rasa a diskriminovany su tak jedine slusny ludia.
day
02.11.12,18:01
Kedy si bol(a) diskriminovany(a)?
trisestri
02.11.12,18:16
Kedy si bol(a) diskriminovany(a)?

opytaj sa Oskara Dobrovolskeho,opytaj sa uciteliek v Smizanoch a inych skolach kde chodia tie najmä pocerne decka,opytaj sa zamestnancov uradov prace na vychode, opytaj sa mladych ludi ktory ak nemaju na hypoteku,nemaju sancu sa dostat k bytom.
A konkretne,ked nezaplatim odvoz odpadu,tak pride exekutor,nezaplatim elektrinu detto na rozdiel od casti jedného etnika ktorého je na zozname neplaticov 2/3,ak spacham priestupok zaplatim pokutu-staci? Ak nezaplatim za byvanie-vystahuju ma bez nahrady. http://udalosti.noviny.sk/z-domova/02-11-2012/v-plaveckom-stvrtku-skolaci-biju-ucitelov-a-obnazuju-sa.html a podobnych linkov a konkretnych skusenosti by sa dalo hodit na tisice
Melnick
02.11.12,18:22
A možno si ani nemusela opravovať , možno ten význam by bol výstižnejší . :D:D:D
ivuliatko
02.11.12,18:25
Wikipedia:

Pozitívna diskriminácia

Často sa vyskytuje i pojem pozitívna diskriminácia alebo tiež afirmatívna akcia resp. vyrovnávacie opatrenie. Pojem by sa dal opísať ako zvýhodňovanie diskriminovaných alebo zvýhodňovanie znevýhodnených.

Pozitívna diskriminácia býva vnímaná kontroverzne, podľa niektorých názorov prináša viac škody než úžitku. Jej kritici tvrdia, že afirmatívna akcia v skutočnosti:


oslabuje vôľu menšín ku skutočnej zmene svojho postavenia
vychováva novú generáciu v presvedčení, že dostane všetko bez práce
naznačuje, že príslušníci menšín sú menejcenní, lebo nie sú schopní vyhovieť bežným požiadavkám spoločnosti
Melnick
02.11.12,18:28
K tým neprispôsobilým občanom dodám len to, že všetci, ktorí sa narodili od roku 1989 aj o niečo skôr nikdy nikde nepracovali, nikoho pracovať nevideli. Jedine čo vedia ???(naozaj ???), je ísť raz za mesiac na úrad práce pre peniaze, ktoré im štát zadarmo vypláca z peňazí ľudí ktorí poctivo pracujú.Jasné že sú výnimky,ale málo. Tie deti majú zafixované v hlave že si môžu robiť čo chcú ako ich rodičia a nič sa im nestane. Pred rokom 1989 takéto niečo neexistovalo.

Na odľahčenie a mimotemy: v škole bije Jožo spolužiaka - prváka Dežka, kamarát Jano mu hovorí: nebi ho, lebo jeho otec chodí do deviatky a ten Ti to zráta aj s úrokami.
srska
02.11.12,18:32
- dežo, keľo dzeci maš?
- co ja znam? aľe hodzi mi mešačne 700 evri
Melnick
02.11.12,18:35
day
02.11.12,18:58
trisetri ty, kedy?
Melnick
02.11.12,19:04
trisetri ty, kedy?

day, a Ty ho vari nemáš rád ? :mee:
day
02.11.12,19:30
koho?
220870
03.11.12,04:32
opytaj sa Oskara Dobrovolskeho,opytaj sa uciteliek v Smizanoch a inych skolach kde chodia tie najmä pocerne decka,opytaj sa zamestnancov uradov prace na vychode, opytaj sa mladych ludi ktory ak nemaju na hypoteku,nemaju sancu sa dostat k bytom.
A konkretne,ked nezaplatim odvoz odpadu,tak pride exekutor,nezaplatim elektrinu detto na rozdiel od casti jedného etnika ktorého je na zozname neplaticov 99,99/100,ak spacham priestupok zaplatim pokutu-staci? Ak nezaplatim za byvanie-vystahuju ma bez nahrady. http://udalosti.noviny.sk/z-domova/02-11-2012/v-plaveckom-stvrtku-skolaci-biju-ucitelov-a-obnazuju-sa.html a podobnych linkov a konkretnych skusenosti by sa dalo hodit na tisice

Máte tam "hrubku" tak som ju opravil.
Melnick
03.11.12,06:39
No toho - Slovensko. Myslela som, že sa pýtaš, kedy trisestri pricapí obrázok ako ja. Mýlila som sa?
trisestri
03.11.12,09:39
Tweety
03.11.12,09:56
a pritom je pošta v strate, to je teda poriadna drzosť
Indeed
03.11.12,10:23
tak bojkotujte poštu a nepoužívajte je služby, tym pádom nebudete nič platiť
stormcatcher
03.11.12,10:34
jeden z mnohych prikladov pravej priciny zvysovania cien http://spravy.pravda.sk/exsefka-posty-hrda-mala-zlaty-zivot-db5-/sk_domace.asp?c=A121102_110205_sk_domace_p09
...a odkiaľ to všetko mala? Asi jej to musel niekto ponúknuť. Bola by sprostá, keby to nevzala.
srska
03.11.12,10:36
...a odkiaľ to všetko mala? Asi jej to musel niekto ponúknuť. Bola by sprostá, keby to nevzala.možno jej v konečnom dôsledku zostala enem desina
Indeed
03.11.12,10:37
aj to je lepšie ako nič
trisestri
03.11.12,10:54
...a odkiaľ to všetko mala? Asi jej to musel niekto ponúknuť. Bola by sprostá, keby to nevzala.

vsak jej to ponukli,toty najsvätejsi a ,,najsetrnejsi,, ktory nevedia ze chamtivost a obzerstvo patria k smrtelnym hriechom cize Jano Figel and company.
pavol54
03.11.12,11:03
opytaj sa Oskara Dobrovolskeho,opytaj sa uciteliek v Smizanoch a inych skolach kde chodia tie najmä pocerne decka,opytaj sa zamestnancov uradov prace na vychode, opytaj sa mladych ludi ktory ak nemaju na hypoteku,nemaju sancu sa dostat k bytom.
A konkretne,ked nezaplatim odvoz odpadu,tak pride exekutor,nezaplatim elektrinu detto na rozdiel od casti jedného etnika ktorého je na zozname neplaticov 2/3,ak spacham priestupok zaplatim pokutu-staci? Ak nezaplatim za byvanie-vystahuju ma bez nahrady. http://udalosti.noviny.sk/z-domova/02-11-2012/v-plaveckom-stvrtku-skolaci-biju-ucitelov-a-obnazuju-sa.html a podobnych linkov a konkretnych skusenosti by sa dalo hodit na tisice
Diskriminácia ešte nie je ak si niekto neplní to čo mu ukladá zákon a neplnič je potom šikanovaný druhou stranou.
Napríklad Plavecký Štvrtok. Starosta vyplakáva ako zle sa mu vodí na škole veď má úžasné právomoci najmä voči tým bielym hlavičkám ktoré celý deň nič nerobia, no ja by som ich ako nezamestnaných aktivizoval pri výchove svojich detí dovtedy kým by si ich sami neprefackali za robenie bordelu na škole.
misoft
03.11.12,11:53
Svätuškári!
day
03.11.12,12:44
Ryba smrdi od hlavy, mame zakonodarcov, policiu, institucie atd., ale nikto nic, tam sa stazujte, hadam si nemyslite, ze ked pretanu cigani kradnut zemiaky tak sa budete mat lepsie? Pripadne, ked zacnu platit elektriku, najom atd, tak bude el lacnejsi? Ludia sa zobudte, lahko sa ukazuje na spodinu,ale problem je hore, tam miznu skutocne peniaze, tam rozhoduju kto dostane peniaze a kto nie. Ale to by sme museli mat vacsiu odvahu, my ako narod, ale to uz nas zabudli naucit, verim ze sa to casom zmeni.
srska
03.11.12,12:46
Ryba smrdi od hlavy, mame zakonodarcov, policiu, institucie atd., ale nikto nic, tam sa stazujte, hadam si nemyslite, ze ked pretanu cigani kradnut zemiaky tak sa budete mat lepsie? Pripadne, ked zacnu platit elektriku, najom atd, tak bude el lacnejsi? Ludia sa zobudte, lahko sa ukazuje na spodinu,ale problem je hore, tam miznu skutocne peniaze, tam rozhoduju kto dostane peniaze a kto nie. Ale to by sme museli mat vacsiu odvahu, my ako narod, ale to uz nas zabudli naucit, verim ze sa to casom zmeni.odľahčím - všetci odvážni sú už dávno preč. ostali len nerozhodní a zlodeji
trisestri
03.11.12,13:13
Ryba smrdi od hlavy, mame zakonodarcov, policiu, institucie atd., ale nikto nic, tam sa stazujte, hadam si nemyslite, ze ked pretanu cigani kradnut zemiaky tak sa budete mat lepsie? Pripadne, ked zacnu platit elektriku, najom atd, tak bude el lacnejsi? Ludia sa zobudte, lahko sa ukazuje na spodinu,ale problem je hore, tam miznu skutocne peniaze, tam rozhoduju kto dostane peniaze a kto nie. Ale to by sme museli mat vacsiu odvahu, my ako narod, ale to uz nas zabudli naucit, verim ze sa to casom zmeni.

nejde o kradnutie-ide o agresiu ktorou ohrozuju inych,ako aj devastaciu a nicenie vsetkeho co im pride pod ruku-to ze hore kradnu este neznamena ze netreba poukazovat na nebezpecenstvo asocialneho spravania-nenadarmo sa na ich stranu postavili Flasikovci,nuz a myslis ze ked neplatia tak to zasplati za nich Fico,alebo biele goliere,ked znicia byty kto ich zaplati? Ked bude nulova tolerancia nasilia,vytrznictva atd,iste odlahne ludom ktory su v ohrozeni-keby si citala moje prispevky iste by ti neuniklo ze nepoukazujem len na jednych-kazda tolerancia kriminality, zbojstva, vytrznictva, asocialneho spravania niekoho poskodzuje a kazdemu pomoze vymozitelnost prava,uplatnovanie rovnakych prav a povinosti. A ja to otocim,ako moze policia a sudy riesit biele goliere,ked si nevedia poradit ani zo spodinou?-a tomu ver ze vobec nejde o zemiaky-sice neviem ako by sa ti pacilo keby si za nadrela na zahrade a vsetko by ti vykradli taky ktory ziju z tvojich dani,neviem ako by sa ti zilo v susedctve tlupy ktora ta denne ohrozuje,opluva,uraza a vyhraza sa ti a takych Dobrovodskych su tisice a chudobny ti nie su iba medzi ciganmi,mozno maju este mensie prijmy a platia najom,energie,nikoho neohrozuju,nedevastuju vsetko co im pride pod ruku a nekradnu a nelupia-trochu empatie nezaskodi a reality.
trisestri
03.11.12,13:19
co sa tyka velkych zlodejov,tam kde boli dokazy isli trestne oznamenia,na riesenie ostatneho isli podnety-na ine nemam dosah ani kompetencie
trisestri
03.11.12,13:28
je pravda kazdy zodpoveda za svoje konanie sam,ak ,,santi,, nad ramec zakona su na to ustanovizne aby konali-starostovia sa stazuju,pisu peticie,ale otazka ci vyuzili vsetky svoje kompetencie a moznosti na zlepsenie stavu,takisto ako vsetci kompetentny ktory su plateny za to aby dbali na dodrziavanie pravidiel a aby to nezneuzivali vselijaky populisti.
day
03.11.12,13:35
Stale to iste, mame policiu, kde su? Vsetci vieme vsetko, ale je nam to na nic.
Ale to je OK. Podobne temy nie su pre mna, zavana to krcmizmom.

Slovensko mam rad, preto som stale tu, mame peknu krajinu a prijemnych ludi.
pavol54
03.11.12,14:05
Ryba smrdi od hlavy, mame zakonodarcov, policiu, institucie atd., ale nikto nic, tam sa stazujte, hadam si nemyslite, ze ked pretanu cigani kradnut zemiaky tak sa budete mat lepsie? Pripadne, ked zacnu platit elektriku, najom atd, tak bude el lacnejsi? Ludia sa zobudte, lahko sa ukazuje na spodinu,ale problem je hore, tam miznu skutocne peniaze, tam rozhoduju kto dostane peniaze a kto nie. Ale to by sme museli mat vacsiu odvahu, my ako narod, ale to uz nas zabudli naucit, verim ze sa to casom zmeni.
čím sa meria veľkosť odvahy? veď choď a konaj.
trisestri
03.11.12,14:05
Stale to iste, mame policiu, kde su? Vsetci vieme vsetko, ale je nam to na nic.
Ale to je OK. Podobne temy nie su pre mna, zavana to krcmizmom.

Slovensko mam rad, preto som stale tu, mame peknu krajinu a prijemnych ludi.
tvoja odpoved zavana pausaulizovanim v style pseudohumanistov,ktory bojuju napr. proti redukcii porodnosti a nevadi im v com tie deti ziju,alebo ako vidim najlepsia obrana je utok v style ked dochadzaju argumenty tak treba urazat v style krcmove reci,na taku hlupost by sa dalo uviest ze aj reci o papalasoch a politikoch su krcmove,lebo nezavisle sudy im nic nedokazali,ale niekedy aj tie ,,krcove reci,, maju viac hodnoty ako reci zmedializovanych mozgov a prazdne bezobsazne frazy a klise.
A policia-ich sa opytaj kde su,preco neriesa trestne oznamenia a podnety,preco nepomahaju a nechrania?
raz daco neriesis a este sa stavim ze minimalne 5 krat budes reagovat a ze vsetci vsetko vieme,no asi vsetci nie,alebo to niekomu sakramentsky vyhovuje z urcitych dovodov.
cudujem sa hlavne agresivnym romom,keby sa spravali inak tak ich spoluobcania by im pomohli-sam som im parkrat dal oblecenie a potraviny a neraz toho bol svedkom a aj ked medzi nami su aj rasisti,tak su jasna mensina,treba si povsimnut ze ziju tu cinania,vietnamci a iny a nemaju problem a nebol by ani z castou toho neprisobiveho etnika keby sa nespravali ako barbari,nuz ako z neprisobivymi zdoraznujem,lebo taky sa najdu aj medzi neromami,nikto nema problem z tymi co sa nespravaju nasilne,takze takto.
Nandrolon
03.11.12,17:41
Kedy si bol(a) diskriminovany(a)?

Bežný pracujúci občan je diskriminovaný každý deň, keď ide do práce /pretože musí zarábať/...
A to nehovorím o situáciách, kedy si ide zabezpečiť pre svoju rodinu bývanie a ide do banky požiadať o hypotéku..... napríklad vtedy.

"Biely" sú diskriminovaní už od narodenia.... Aj druhák na základnej je diskriminovaný, že nemá obed za symbolickú cenu, že jeho rodičia nedostávajú príspevky za to, že ráno vstane a ide do školy, že jeho rodičia nedostávajú príspevky pomaly aj za dýchanie vzduchu....
Už by to mal niekto skončiť, a nielen tie príspevky rôzne vymyslené príspevky, ale aj to dýchanie vzduchu :D
KoxXxo
03.11.12,17:55
trisestri
03.11.12,18:08
co ine by sa dalo cakat-vsetci skorumpovany az za usami.
bettylou
03.11.12,19:20
myslíš židov?
bettylou
03.11.12,19:22
neviem, čo tí traja úbohí zhoretí maďari komu spravili, ale isto dačo veľmi zlé podľa tých tvojich mlynov, keď umreli takou strašnou smrťou
korela
03.11.12,20:16
Mimo témy to snáď nie je, dalo by sa aj do Potraviny, Očista organizmu...
Všechny členské země EU požádaly své ministry životního prostředí, aby si nechali odebrat krev na toxikologický rozbor. Nejvíce toxických látek bylo nalezeno v krvi ministra životního prostředí Slovenska (poslední), na „čestném“ předposledním ....
http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=magazinearticlepage&article=18
bettylou
04.11.12,06:44
alebo veľku-- jak še u nas hutori
bettylou
04.11.12,06:54
žeby v stopách Alice Rybárikovej?
bettylou
04.11.12,06:56
Nezabiješ. Ak hej potom nie si iný a šťastie pre teba, že nie všetci sú za trest smrti.
bettylou
04.11.12,07:16
takž ak niekto v banke "predáva úvery", tak to je práca, ale ak niekto požičia peniaze pred socálnymi dávkami, tak to už práca nie je? Alebo ako?
bettylou
04.11.12,07:17
máš pravdu, je to etnikum, teda etnická skupina.
bettylou
04.11.12,07:22
od Erži: My nekráčame k demokracii, my kráčame, kam nás oči vedú.
bettylou
04.11.12,07:27
Nazdar
pavol54
04.11.12,07:49
:eek:
http://www.sme.sk/c/6590574/specialny-prokurator-pri-vysetrovani-gorily-tlacia-len-media.html
češi si doniesli svojich z dominikánskej republiky, lebo držali huby tí čo huby držať mali. My sme si svojho človeka nedoniesli z belize, lebo ten čo mal mlčať kecal. Nehcem sa zastávať nikoho ale keď povie zodpovedný niečo skôr tak "aby upozornil proti stranu" keď nič nepovie tak "drží s mafiou a pod".
srska
04.11.12,08:43
češi si doniesli svojich z dominikánskej republiky, lebo držali huby tí čo huby držať mali. My sme si svojho človeka nedoniesli z belize, lebo ten čo mal mlčať kecal. Nehcem sa zastávať nikoho ale keď povie zodpovedný niečo skôr tak "aby upozornil proti stranu" keď nič nepovie tak "drží s mafiou a pod".asi vedel prečo nemlčal:D
buchač
04.11.12,19:22
Tak na toto som teda fest zvedavý ......

Podľa SDKÚ-DS je potrebné zdaniť bezhotovostné transakcie


Nové zdanenie by mohlo umožniť zníženie daní z príjmu fyzických aj právnických osôb, DPH aj daní z motorových palív.

...atď ...

http://www.ta3.com/clanok/1008913/podla-sdku-ds-je-potrebne-zdanit-bezhotovostne-transakcie.html


Šak SDKU ako keby dali , dávali návod Ficovi a Kažímírovi na ďaľšie zdieranie slovače ...
Dane ostanú jak boli a ešte zdania aj tie bezhotovostné transakcie ....okrem iného ...:rolleyes:
day
04.11.12,19:43
pavol54
04.11.12,20:19
Tak na toto som teda fest zvedavý ......

Podľa SDKÚ-DS je potrebné zdaniť bezhotovostné transakcie



http://www.ta3.com/clanok/1008913/podla-sdku-ds-je-potrebne-zdanit-bezhotovostne-transakcie.html


Šak SDKU ako keby dali , dávali návod Ficovi a Kažímírovi na ďaľšie zdieranie slovače ...
Dane ostanú jak boli a ešte zdania aj tie bezhotovostné transakcie ....okrem iného ...:rolleyes:
pokiaľ robíš transakcie medzi jednotlivými bankami tak sa ti nedivím že nadávaš to ma môžu všetci zdierať aj s košky až budem točiť také milióny ako ty tak ma to tiež naserie
buchač
04.11.12,20:27
pokiaľ robíš transakcie medzi jednotlivými bankami tak sa ti nedivím že nadávaš to ma môžu všetci zdierať aj s košky až budem točiť také milióny ako ty tak ma to tiež naserie

...kua ...vidíš ..........tak nad tým som sa nezamyslel .....

...ešte dobre , že si spomenul ...zajtra zbehnem do pivnice s vidlami č.4 , že poprehadzovať papieriky , aby nesplesniveli ...


...ozaj ....koška sa píše kožka ....:---
Bastian
04.11.12,20:33
http://babarik.blog.sme.sk/c/311969/Narod-zlodejov.html
Pán Babarík to napísal presne.

Ale inak to asi ani nemohlo byť. Keď tu xx rokov hustili do ľudí bludy a systém sa zakladal na klamstve. Tak s tým každý vydrbával ako vedel.

Rovnako, ako sa teraz začne, keď sa začne žmýkanie ľudí...
Ľudia sa vynájdu. Keď uvidia, že tie tie najväčšie vzory vodu kážu a víno pijú, tak si povedia DOSŤ.

Peniaze sa od ľudí vyberajú pomaly už aj za prdnutie, vraj chýbajú v kase. A potom sa dočítame, ako:
- sa ide stavať nová budova http://www.topky.sk/cl/100535/1328430/Vlada-postavi-novu-budovu-v-Bratislave--Cena-vyse-5-milionov-
- sa idú kupovať extra notebooky pre poslancov http://www.sme.sk/c/6573736/poslancom-kupia-drahe-notebooky.html

Miliardy sa ukradnú cez dohodnuté a predražené tendre.

Napríklad si pozrite aj toto:
http://www.zajtra.sk/dizajn/511/aj-ty-dokazes-urobit-lepsi-web-pre-sng-sk?stranka=4

Ovečky sa pekne poskladajú...
kukučka
04.11.12,21:58
Pán Babarík to napísal presne.

Ale inak to asi ani nemohlo byť. Keď tu xx rokov hustili do ľudí bludy a systém sa zakladal na klamstve. Tak s tým každý vydrbával ako vedel.

Rovnako, ako sa teraz začne, keď sa začne žmýkanie ľudí...
Ľudia sa vynájdu. Keď uvidia, že tie tie najväčšie vzory vodu kážu a víno pijú, tak si povedia DOSŤ.

Peniaze sa od ľudí vyberajú pomaly už aj za prdnutie, vraj chýbajú v kase. A potom sa dočítame, ako:
- sa ide stavať nová budova http://www.topky.sk/cl/100535/1328430/Vlada-postavi-novu-budovu-v-Bratislave--Cena-vyse-5-milionov-
- sa idú kupovať extra notebooky pre poslancov http://www.sme.sk/c/6573736/poslancom-kupia-drahe-notebooky.html

Miliardy sa ukradnú cez dohodnuté a predražené tendre.

Napríklad si pozrite aj toto:
http://www.zajtra.sk/dizajn/511/aj-ty-dokazes-urobit-lepsi-web-pre-sng-sk?stranka=4

Ovečky sa pekne poskladajú...


No najprv sú to podľa Babaríka stáročia, potom socializmus......potom podľa teba zase minulosť a či sa to len začne?
Tak ako je to vlastne? Každý? Teda aj ty?

A ešte jedna otázka: ty nie si ovečka?
misoft
04.11.12,22:05
Šak SDKU ako keby dali , dávali návod Ficovi a Kažímírovi na ďaľšie zdieranie slovače ...
Dane ostanú jak boli a ešte zdania aj tie bezhotovostné transakcie ....okrem iného ...:rolleyes:

No len nekrič! Tí the debo´s ešte prídu na toto: daň zo zdanenej dane - a hneď budú mať nielen na notbúky, ale i na šraňky na buky.
Zimama
04.11.12,22:33
http://babarik.blog.sme.sk/c/311969/Narod-zlodejov.html

...konečne som to pochopila - veľmi dobrý článok... je to presne tak - ryba často smrdí od nôh...

Som si to tu poprečitovala, akurát že stále celkom presne neviem, kam kráča to naše malebné Slovensko... :o
(...ale aspoň viem, že ja by som už mala odkráčať do postele - dobrú noc všetkým a čo najjemnejšie prebudenie do slovenskej reality (show) ! :))
Nandrolon
05.11.12,04:59
No len nekrič! Tí the debo´s ešte prídu na toto: daň zo zdanenej dane - a hneď budú mať nielen na notbúky, ale i na šraňky na buky.


.... "daň zo zdanenej dane" tu už je odvtedy, ako sa zaviedla DPH, spotrebné dane, daň z alkoholu, daň z pohonných hmôt, dane z výhier a tak ďalej...
Každý zamestnanec /nepodnikateľ a neplatca DPH/ platí napr. pri kúpe auta "daň z dane", pretože DPH, ktoré je v cene musí zaplatiť z už zdanených peňazí, ktoré dostal na výplatu v čistom /a štát mu ho nevráti, preto píšem NEpodnikateľ/....
buchač
05.11.12,05:31
No najprv sú to podľa Babaríka stáročia,....

...nuž ale podľa mňa je dotyčný asi Barbar ...

...stáročia sa Bikingovia živili nájazdmi , lúpežami , drancovaním , vraždami .....

...slovač bola známa skôr tou prácou ...

...sedem týždňov bol v Nórsku a litánie spieva ...respektíve kolektívnu vinu dáva .........
jar88
05.11.12,07:36
Jonáš Záborský: S L O V Á C I.... (http://www.mimibazar.sk/vtip.php?id=16987)


Prečo sa ten slovenský ľud, každého tak bojí ?
Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí !
Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie,
a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede.
Vyvolia si za vyslanca,
koho im rozkážu,
a keď majú raz ruky voľné,
sami si ich zviažu.
Či to tak má byť naveky ? Niet Slovákom rady ?
Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády !

Jonáš Záborský, napísal túto báseň ešte pred 200 rokmi.



Myslím, že toto je najvýstižnejšia odpoveď na neduhy Slovenskej populácie.
Žiadne ovce, ale doslova tuposť prevažnej časti populácie.
Ingrid Ondruskova
05.11.12,07:41
no čo už...tá naša holubičia povaha...jednoznačne to máme už v genetickej výbave...niet čo dodať....
jar88
05.11.12,07:45
Zatiaľ je na Slovensku cez 5 000 000 obyvateľov.

Z toho asi tak 50 - 100 000 občanov (ako vravel Kryl ).

PS
Slovom :
päťdesiat (NIE päťdesiattisíc :D )

stotisíc

Tak ako tú básničku čvarga odignoruje, lebo ju nechápe, tak aj Krylove texty a myšlienky ignorovali.
No najhoršie na tom je ta ignorácia myšlienok a faktov.
jar88
05.11.12,07:52
no čo už...tá naša holubičia povaha...jednoznačne to máme už v genetickej výbave...niet čo dodať....

My nemáme žiadnu holubičiu povahu, nemáme ju ani v genetickej výbave.
V genetickej výbave máme všetko čo má mať každý normálne inteligentný jedinec. Problém je v tom, že ju nerozvíjame a následne ani nevyužívame.
Jednoducho sa tu výnimočne darí tuposti a to sa ťahá skoro do každej domácnosti.
korela
05.11.12,08:02
http://babarik.blog.sme.sk/c/311969/Narod-zlodejov.html


Pán Babarík to napísal presne.

Ale inak to asi ani nemohlo byť. Keď tu xx rokov hustili do ľudí bludy a systém sa zakladal na klamstve. Tak s tým každý vydrbával ako vedel.

Rovnako, ako sa teraz začne, keď sa začne žmýkanie ľudí...
Ľudia sa vynájdu. Keď uvidia, že tie tie najväčšie vzory vodu kážu a víno pijú, tak si povedia DOSŤ.

Peniaze sa od ľudí vyberajú pomaly už aj za prdnutie, vraj chýbajú v kase. A potom sa dočítame, ako:
- sa ide stavať nová budova http://www.topky.sk/cl/100535/1328430/Vlada-postavi-novu-budovu-v-Bratislave--Cena-vyse-5-milionov-
- sa idú kupovať extra notebooky pre poslancov http://www.sme.sk/c/6573736/poslancom-kupia-drahe-notebooky.html

Miliardy sa ukradnú cez dohodnuté a predražené tendre.

Napríklad si pozrite aj toto:
http://www.zajtra.sk/dizajn/511/aj-ty-dokazes-urobit-lepsi-web-pre-sng-sk?stranka=4

Ovečky sa pekne poskladajú...


...konečne som to pochopila - veľmi dobrý článok... je to presne tak - ryba často smrdí od nôh...

Som si to tu poprečitovala, akurát že stále celkom presne neviem, kam kráča to naše malebné Slovensko... :o
(...ale aspoň viem, že ja by som už mala odkráčať do postele - dobrú noc všetkým a čo najjemnejšie prebudenie do slovenskej reality (show) ! :))

Pán Babarík porovnával predovšetkým neporovnateľné.
Čo máme s Nórmi spoločné? Približný počet obyvateľstva, približný počet obyvateľov v hlavných mestách a pomerne ako-tak malým výškovým rozdielom najvyššieho štítu vo svojich krajinách.
Nórsko severská krajina s úplne odlišnou mentalitou, vyvierajúcou najmä z geografického umiestnenia, prírodou, rozlohou krajiny, klimatických podmienok, obyvateľstvom za daných podmienok odkázaných na súdržnosť. Keby si Babarík otvoril aspoň Wikipédiu ako prvú pomoc kvôli základným údajom o ich krajine.

Údaje o ťažbe, poľnohospodárstve a priemyselnej výrobe

Poznámka: Údaje sú platné k roku 1994, ak nie je uvedené inak

ťažba: ťažba ropy 139,8 miliónov ton, čierne uhlie (http://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cierne_uhlie) 301 000 ton, železná ruda (http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezn%C3%A1_ruda) 1 599 000 ton
rastlinná výroba: pestovanie pšenice (http://sk.wikipedia.org/wiki/P%C5%A1enica) 350 000 ton, jačmeň (http://sk.wikipedia.org/wiki/Ja%C4%8Dme%C5%88) 650 000 ton, zemiaky (http://sk.wikipedia.org/wiki/Zemiaky) 471 000 ton (rok 1995)
živočíšna výroba: chov hovädzieho dobytka (http://sk.wikipedia.org/wiki/Hov%C3%A4dz%C3%AD_dobytok) 1 003 000 kusov, ovce (http://sk.wikipedia.org/wiki/Ovca) 2 316 kusov, soby (http://sk.wikipedia.org/wiki/Sob) 210 500 kusov, líšky (http://sk.wikipedia.org/wiki/L%C3%AD%C5%A1ka) 45 000 kusov, norky 294 000 kusov (rok 1995)
rybolov: úlovok 2 551 476 ton
ťažba dreva: drevo 10,1 miliónov m3
elektrická energia: výroba 113,4 miliárd kWh (rok 1997)
hutníctvo: výroba surového železa 70 000 ton, ocele 468 000 ton
chemický priemysel: výroba kyseliny sírovej (http://sk.wikipedia.org/wiki/Kyselina_s%C3%ADrov%C3%A1) 615 000 ton, benzín (http://sk.wikipedia.org/wiki/Benz%C3%ADn) 844 000 ton, nafta (http://sk.wikipedia.org/wiki/Nafta) 843 000 ton, kapacita rafinérii (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Rafin%C3%A9ria&action=edit&redlink=1) ropy 14,7 miliónov ton,
potravinárstvo: výroba masla (http://sk.wikipedia.org/wiki/Maslo) 16 000 ton, spracované mlieko (http://sk.wikipedia.org/wiki/Mlieko) 1 863 000 ton, mäso (http://sk.wikipedia.org/wiki/M%C3%A4so) 238 000 ton (rok 1995)
textilníctvo: výroba bavlnených tkanín 1 500 ton, vlnené tkaniny 1 500 000 ton
V Nórsku sa 99,6 % elektrickej energie vyrába vo vodných elektrárňach (http://sk.wikipedia.org/wiki/Elektr%C3%A1re%C5%88)
Nórsko len veľmi malý podiel ornej pôdy (2,9 %)
V Nórsku je 48 letísk, z nich dve medzinárodné.
Krajina má jednu z najväčších obchodných flotíl na svete. Želežničná doprava má menší význam. Cesty sú zväčša vyasfaltované.
Významným zdrojom príjmov je turistický ruch.
Údaje sú platné k roku 1994, ak nie je uvedené inak

železnice: 4 023 km žlezníc (z toho 2 422 km elektrifikovaných tratí)
cestné komunikácie: 90 174 km spevnených ciest (z toho 512 km diaľnic)
ľoďstvo: kapacita obchodných lodí 22 387 936 BRT (z toho 10 mil. BRT zaujímajú tankery)
letectvo: počet nalietaných trás 102 mil. km (7 266 miliónov pasažierov/ km)
turistický ruch: 3,3 miliónov návštevníkov (rok 1995)
Vlastné Nórsko sa delí na 19 krajov (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Kraj_(N%C3%B3rsko)&action=edit&redlink=1). Nórsko má aj dve integrálne zámorské územia, a to ostrovy Jan Mayen (http://sk.wikipedia.org/wiki/Jan_Mayen) a Svalbard (http://sk.wikipedia.org/wiki/Svalbard). Ďalej má triantarktické (http://sk.wikipedia.org/wiki/Antarkt%C3%ADda) a subarktické (http://sk.wikipedia.org/wiki/Arkt%C3%ADda) závislé územia: Bouvetov ostrov (http://sk.wikipedia.org/wiki/Bouvetov_ostrov), Ostrov Petra I. (http://sk.wikipedia.org/wiki/Ostrov_Petra_I.) a Zem kráľovnej Maud (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Zem_kr%C3%A1%C4%BEovnej_Maud&action=edit&redlink=1).

Nórsko - vznik - 7.6.1905
Nórska luteránska cirkev (Luteráni) 3 911 622 a iné, výrazne menej početnejšie

------------------------------------------------------------------------------------------
A čo mi najmä chýba v článku od Babaríka, sú údaje o platoch, výške daní, a celkovej životnej úrovne obyvateľstva, školstvo, zdravotníctvo, atď. Nezamestnanosť. Pre trochu reálnejšie porovnanie.
korela
05.11.12,08:35
Bežný pracujúci občan je diskriminovaný každý deň, keď ide do práce /pretože musí zarábať/...
A to nehovorím o situáciách, kedy si ide zabezpečiť pre svoju rodinu bývanie a ide do banky požiadať o hypotéku..... napríklad vtedy.

"Biely" sú diskriminovaní už od narodenia.... Aj druhák na základnej je diskriminovaný, že nemá obed za symbolickú cenu, že jeho rodičia nedostávajú príspevky za to, že ráno vstane a ide do školy, že jeho rodičia nedostávajú príspevky pomaly aj za dýchanie vzduchu....
Už by to mal niekto skončiť, a nielen tie príspevky rôzne vymyslené príspevky, ale aj to dýchanie vzduchu :D
Príklad pozitívnej diskriminácie - cena obeda pracovníka Národnej banky Slovenska bola pred pár rokmi 6 Sk. Podľa kolektívnej zmluvy.
Neviem kto všetko mal v tejto banke nárok na ošatné, ale o.i. i asistentky.
korela
05.11.12,08:38
no čo už...tá naša holubičia povaha...jednoznačne to máme už v genetickej výbave...niet čo dodať....
Keby len tú povahu, čítal niekto slovenskú poéziu zo 16. st. ?
jar88
05.11.12,09:00
nebuď zlý :D

Mlčiaca väčšina (kým mlčí) nie je zlá (iba (s)prostá). Iba je nepríjemné, že ťa vlečie so sebou !!

Ale keď sa ozve .... :---

Veľmi pekne si to napísal,
vraj nebuď na nich zlý. Tým že im predložím o nich pravdu? Tým že im napíšem, že sa sami klamú? Že klamú vlastným deťom, že si ich tým okrdajú o budúcnosť?
------------------------------------------------------------------------
Tým že im nevyčítam, že nás vlečú so sebou som tiež zlý?
Oni nevlečú do bahna len nás, ale aj naše deti. Vlastne topia celú spoločnosť.
Ingrid Ondruskova
05.11.12,09:08
Keby len tú povahu, čítal niekto slovenskú poéziu zo 16. st. ?

veď práve...nenávidela som predmet...literatúra....a hlavne tá slovenská....čo dielo...to depresívne....aký bol Slovák utláčaný a nevie s tým nič urobiť....ale aspoň to bolo nadčasové...viď dnešok....
trisestri
05.11.12,09:10
http://ekonomika.sme.sk/c/6591821/sdku-navrhuje-zdanit-bezhotovostne-transakcie.html dalsia dan,co tak iba jednoducho znizit dane a odvody a odstranit vsetky vynimky, obmedzit dotacie a verejne vydavky na statnu spravu.
misoft
05.11.12,16:47
HE! To je niečo!
http://www.automoto.sk/clanok/189396/od-novembra-povinne-sledovanie-tlaku-v-pneumatikach
Takže: Od novembra autá podľa EÚ musia mať sledovanie tlaku v pneu.
Opäť nejaký eurodebil vymyslel volovinu (aby dostal čiarku) a všetci sa teraz môžu zblázniť. A ďalší výplod Bruselu - ako nás nasrať a zdierať.
Martin1310
05.11.12,22:33
To sa mi páči ako tam sami napíšu že nehôd v dôsledku zleho tlaku v pneumatikách je málo (rovno mohli napísať že niesu žiadne)
Ale už tento problém riešia, ako vždy , hladajú silou mocou problémi tam kde niesu a tam kde sú tam je ticho.
pavol54
06.11.12,04:31
To sa mi páči ako tam sami napíšu že nehôd v dôsledku zleho tlaku v pneumatikách je málo (rovno mohli napísať že niesu žiadne)
Ale už tento problém riešia, ako vždy , hladajú silou mocou problémi tam kde niesu a tam kde sú tam je ticho.
ani by som to netvrdil,skôr sa nevedia evidencia. Inak ak máš rozdielny tlak v pneumatikách najmä na poháňanej náprave ktorá je súčasne aj riadiacou tak sú to niekedy najmä pri vyšších rýchlostiach problémy (ťahá to na stranu k podhustenej)v ovládaní a udržaní smeru. o opotrebení a zvýšenej spotrebe paliva ani nehovorím. ale inak je to blbosť, to si dokáže skontrolovať každý sám.
buchač
06.11.12,06:03
To sa mi páči ako tam sami napíšu že nehôd v dôsledku zleho tlaku v pneumatikách je málo (rovno mohli napísať že niesu žiadne)
Ale už tento problém riešia, ako vždy , hladajú silou mocou problémi tam kde niesu a tam kde sú tam je ticho.

Klasika politikov EU ...títo svojho času ešte aj zakrivenie banánov riešili....a za tú " bohumilú činnosť " nehorázne sumy berú...

Naši mocipáni sú zasa každú blbosť kvôli eurofondom ochotní akceptovať a tie potom pekne krásne vytunelovať ...
MarcelkaT
06.11.12,06:13
Nielen riešiť zakrivenie banánov ale zabudli "aj na dĺžku" - čo keď nemá správnu?
Emka Roman
06.11.12,13:19
Marcelka.

Všetci tvrdia, že prispôsobivosť "konzumenta (tky)" je taká, že na "dĺžke a hrúbke" veľmo málo záleží.
bjuty smis
06.11.12,14:10
Pán Babarík porovnával predovšetkým neporovnateľné.
Čo máme s Nórmi spoločné? Približný počet obyvateľstva, približný počet obyvateľov v hlavných mestách a pomerne ako-tak malým výškovým rozdielom najvyššieho štítu vo svojich krajinách.
Nórsko severská krajina s úplne odlišnou mentalitou, vyvierajúcou najmä z geografického umiestnenia, prírodou, rozlohou krajiny, klimatických podmienok, obyvateľstvom za daných podmienok odkázaných na súdržnosť. Keby si Babarík otvoril aspoň Wikipédiu ako prvú pomoc kvôli základným údajom o ich krajine.

Údaje o ťažbe, poľnohospodárstve a priemyselnej výrobe

Poznámka: Údaje sú platné k roku 1994, ak nie je uvedené inak

ťažba: ťažba ropy 139,8 miliónov ton, čierne uhlie (http://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cierne_uhlie) 301 000 ton, železná ruda (http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezn%C3%A1_ruda) 1 599 000 ton
rastlinná výroba: pestovanie pšenice (http://sk.wikipedia.org/wiki/P%C5%A1enica) 350 000 ton, jačmeň (http://sk.wikipedia.org/wiki/Ja%C4%8Dme%C5%88) 650 000 ton, zemiaky (http://sk.wikipedia.org/wiki/Zemiaky) 471 000 ton (rok 1995)
živočíšna výroba: chov hovädzieho dobytka (http://sk.wikipedia.org/wiki/Hov%C3%A4dz%C3%AD_dobytok) 1 003 000 kusov, ovce (http://sk.wikipedia.org/wiki/Ovca) 2 316 kusov, soby (http://sk.wikipedia.org/wiki/Sob) 210 500 kusov, líšky (http://sk.wikipedia.org/wiki/L%C3%AD%C5%A1ka) 45 000 kusov, norky 294 000 kusov (rok 1995)
rybolov: úlovok 2 551 476 ton
ťažba dreva: drevo 10,1 miliónov m3
elektrická energia: výroba 113,4 miliárd kWh (rok 1997)
hutníctvo: výroba surového železa 70 000 ton, ocele 468 000 ton
chemický priemysel: výroba kyseliny sírovej (http://sk.wikipedia.org/wiki/Kyselina_s%C3%ADrov%C3%A1) 615 000 ton, benzín (http://sk.wikipedia.org/wiki/Benz%C3%ADn) 844 000 ton, nafta (http://sk.wikipedia.org/wiki/Nafta) 843 000 ton, kapacita rafinérii (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Rafin%C3%A9ria&action=edit&redlink=1) ropy 14,7 miliónov ton,
potravinárstvo: výroba masla (http://sk.wikipedia.org/wiki/Maslo) 16 000 ton, spracované mlieko (http://sk.wikipedia.org/wiki/Mlieko) 1 863 000 ton, mäso (http://sk.wikipedia.org/wiki/M%C3%A4so) 238 000 ton (rok 1995)
textilníctvo: výroba bavlnených tkanín 1 500 ton, vlnené tkaniny 1 500 000 ton
V Nórsku sa 99,6 % elektrickej energie vyrába vo vodných elektrárňach (http://sk.wikipedia.org/wiki/Elektr%C3%A1re%C5%88)
Nórsko len veľmi malý podiel ornej pôdy (2,9 %)
V Nórsku je 48 letísk, z nich dve medzinárodné.
Krajina má jednu z najväčších obchodných flotíl na svete. Želežničná doprava má menší význam. Cesty sú zväčša vyasfaltované.
Významným zdrojom príjmov je turistický ruch.
Údaje sú platné k roku 1994, ak nie je uvedené inak

železnice: 4 023 km žlezníc (z toho 2 422 km elektrifikovaných tratí)
cestné komunikácie: 90 174 km spevnených ciest (z toho 512 km diaľnic)
ľoďstvo: kapacita obchodných lodí 22 387 936 BRT (z toho 10 mil. BRT zaujímajú tankery)
letectvo: počet nalietaných trás 102 mil. km (7 266 miliónov pasažierov/ km)
turistický ruch: 3,3 miliónov návštevníkov (rok 1995)
Vlastné Nórsko sa delí na 19 krajov (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Kraj_(N%C3%B3rsko)&action=edit&redlink=1). Nórsko má aj dve integrálne zámorské územia, a to ostrovy Jan Mayen (http://sk.wikipedia.org/wiki/Jan_Mayen) a Svalbard (http://sk.wikipedia.org/wiki/Svalbard). Ďalej má triantarktické (http://sk.wikipedia.org/wiki/Antarkt%C3%ADda) a subarktické (http://sk.wikipedia.org/wiki/Arkt%C3%ADda) závislé územia: Bouvetov ostrov (http://sk.wikipedia.org/wiki/Bouvetov_ostrov), Ostrov Petra I. (http://sk.wikipedia.org/wiki/Ostrov_Petra_I.) a Zem kráľovnej Maud (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Zem_kr%C3%A1%C4%BEovnej_Maud&action=edit&redlink=1).

Nórsko - vznik - 7.6.1905
Nórska luteránska cirkev (Luteráni) 3 911 622 a iné, výrazne menej početnejšie



------------------------------------------------------------------------------------------
A čo mi najmä chýba v článku od Babaríka, sú údaje o platoch, výške daní, a celkovej životnej úrovne obyvateľstva, školstvo, zdravotníctvo, atď. Nezamestnanosť. Pre trochu reálnejšie porovnanie.

babarík na napísal presne a perfektne.. to nie je žiadny odborný článok o norsku, ani cestopis....to je realita....a ked ti tam niečo chýba, tak si to hned nájdeš na wikipédii...a môžeš hned napísať vlastný blog a porovnať si reakcie čitatelov...
220870
06.11.12,18:17
Bastian
06.11.12,19:34
Pán Babarík porovnával predovšetkým neporovnateľné.
Čo máme s Nórmi spoločné? Približný počet obyvateľstva, približný počet obyvateľov v hlavných mestách a pomerne ako-tak malým výškovým rozdielom najvyššieho štítu vo svojich krajinách.
Nórsko severská krajina s úplne odlišnou mentalitou, vyvierajúcou najmä z geografického umiestnenia, prírodou, rozlohou krajiny, klimatických podmienok, obyvateľstvom za daných podmienok odkázaných na súdržnosť. Keby si Babarík otvoril aspoň Wikipédiu ako prvú pomoc kvôli základným údajom o ich krajine.

Údaje o ťažbe, poľnohospodárstve a priemyselnej výrobe

Poznámka: Údaje sú platné k roku 1994, ak nie je uvedené inak

ťažba: ťažba ropy 139,8 miliónov ton, čierne uhlie (http://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cierne_uhlie) 301 000 ton, železná ruda (http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezn%C3%A1_ruda) 1 599 000 ton
rastlinná výroba: pestovanie pšenice (http://sk.wikipedia.org/wiki/P%C5%A1enica) 350 000 ton, jačmeň (http://sk.wikipedia.org/wiki/Ja%C4%8Dme%C5%88) 650 000 ton, zemiaky (http://sk.wikipedia.org/wiki/Zemiaky) 471 000 ton (rok 1995)
živočíšna výroba: chov hovädzieho dobytka (http://sk.wikipedia.org/wiki/Hov%C3%A4dz%C3%AD_dobytok) 1 003 000 kusov, ovce (http://sk.wikipedia.org/wiki/Ovca) 2 316 kusov, soby (http://sk.wikipedia.org/wiki/Sob) 210 500 kusov, líšky (http://sk.wikipedia.org/wiki/L%C3%AD%C5%A1ka) 45 000 kusov, norky 294 000 kusov (rok 1995)
rybolov: úlovok 2 551 476 ton
ťažba dreva: drevo 10,1 miliónov m3
elektrická energia: výroba 113,4 miliárd kWh (rok 1997)
hutníctvo: výroba surového železa 70 000 ton, ocele 468 000 ton
chemický priemysel: výroba kyseliny sírovej (http://sk.wikipedia.org/wiki/Kyselina_s%C3%ADrov%C3%A1) 615 000 ton, benzín (http://sk.wikipedia.org/wiki/Benz%C3%ADn) 844 000 ton, nafta (http://sk.wikipedia.org/wiki/Nafta) 843 000 ton, kapacita rafinérii (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Rafin%C3%A9ria&action=edit&redlink=1) ropy 14,7 miliónov ton,
potravinárstvo: výroba masla (http://sk.wikipedia.org/wiki/Maslo) 16 000 ton, spracované mlieko (http://sk.wikipedia.org/wiki/Mlieko) 1 863 000 ton, mäso (http://sk.wikipedia.org/wiki/M%C3%A4so) 238 000 ton (rok 1995)
textilníctvo: výroba bavlnených tkanín 1 500 ton, vlnené tkaniny 1 500 000 ton
V Nórsku sa 99,6 % elektrickej energie vyrába vo vodných elektrárňach (http://sk.wikipedia.org/wiki/Elektr%C3%A1re%C5%88)
Nórsko len veľmi malý podiel ornej pôdy (2,9 %)
V Nórsku je 48 letísk, z nich dve medzinárodné.
Krajina má jednu z najväčších obchodných flotíl na svete. Želežničná doprava má menší význam. Cesty sú zväčša vyasfaltované.
Významným zdrojom príjmov je turistický ruch.
Údaje sú platné k roku 1994, ak nie je uvedené inak

železnice: 4 023 km žlezníc (z toho 2 422 km elektrifikovaných tratí)
cestné komunikácie: 90 174 km spevnených ciest (z toho 512 km diaľnic)
ľoďstvo: kapacita obchodných lodí 22 387 936 BRT (z toho 10 mil. BRT zaujímajú tankery)
letectvo: počet nalietaných trás 102 mil. km (7 266 miliónov pasažierov/ km)
turistický ruch: 3,3 miliónov návštevníkov (rok 1995)
Vlastné Nórsko sa delí na 19 krajov (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Kraj_(N%C3%B3rsko)&action=edit&redlink=1). Nórsko má aj dve integrálne zámorské územia, a to ostrovy Jan Mayen (http://sk.wikipedia.org/wiki/Jan_Mayen) a Svalbard (http://sk.wikipedia.org/wiki/Svalbard). Ďalej má triantarktické (http://sk.wikipedia.org/wiki/Antarkt%C3%ADda) a subarktické (http://sk.wikipedia.org/wiki/Arkt%C3%ADda) závislé územia: Bouvetov ostrov (http://sk.wikipedia.org/wiki/Bouvetov_ostrov), Ostrov Petra I. (http://sk.wikipedia.org/wiki/Ostrov_Petra_I.) a Zem kráľovnej Maud (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Zem_kr%C3%A1%C4%BEovnej_Maud&action=edit&redlink=1).

Nórsko - vznik - 7.6.1905
Nórska luteránska cirkev (Luteráni) 3 911 622 a iné, výrazne menej početnejšie

------------------------------------------------------------------------------------------
A čo mi najmä chýba v článku od Babaríka, sú údaje o platoch, výške daní, a celkovej životnej úrovne obyvateľstva, školstvo, zdravotníctvo, atď. Nezamestnanosť. Pre trochu reálnejšie porovnanie.

Rozmýšľaš ako väčšina slepých slovákov. Vôbec to nie je o peniazoch alebo o tom, že by tu boli menšie platy. Ide o spôsob rozmýšľania!
Bastian
06.11.12,19:37
Tu väčšina čaká, že niečo má prísť... zvonka... smerom ku mne. A potom budem ochotný dať niečo zo seba... Ono to ale funguje naopak, prvý krok musím urobiť ja, dokonca aj druhý, tretí...

Po voľbách sa pozri na mapu, kde je zobrazené červenou farbou, aká časť Slovenska čaká...
KoxXxo
06.11.12,20:23
aktaK
06.11.12,20:49
EKONOMIKA NA SLOVENSKU:

Traja podnikatelia sa prihlásili na konkurz na opravu plota okolo ministerstva financií:
Poliak vzal pásmo, zmeral dĺžku plota, všetko si načrtol na papier, niečo popočítal a vraví:
"Spravíme to za 350.000 E = 200.000 materiál, 100.000 pre robotníkov a 50.000 je marža firmy."
Ukrajinec vzal palicu, niečo pomeral, niečo pokreslil, niečo popočítal:
"My to spravíme za 250.000 Sk = 150.000 materiál, 50.000 pre robošov a 50.00 je marža firmy."
- Slovák sa neobťažoval žiadnym meraním, nákresmi ani výpočtami, pristúpil k úradníkovi a pošepol mu: "2.250.000 E"
Ministerský úradník zalapal po dychu:
"Jak ste došiel k tak vysokej sume ?"
"Milión tebe, milión mne a za 250.000 to objednáme tuto u Ukrajinca!"
misoft
06.11.12,22:49
Niečo mi to pripomína - přikážeme větru, dešti.....
Tibor889
07.11.12,13:35
MarcelkaT
07.11.12,14:01
I tak še da......
korela
07.11.12,16:37
Tu väčšina čaká, že niečo má prísť... zvonka... smerom ku mne. A potom budem ochotný dať niečo zo seba... Ono to ale funguje naopak, prvý krok musím urobiť ja, dokonca aj druhý, tretí...

Po voľbách sa pozri na mapu, kde je zobrazené červenou farbou, aká časť Slovenska čaká...


"Tu väčšina čaká, že niečo má prísť... zvonka... smerom ku mne."

Už sme raz túto myšlienku podporili v 89. r., a čo prišlo a čo sme a hlavne kto to max. využil a aj zneužil? Kde sú tí ľudia?

Kto prevzal do rúk túto krajinu? Zvečera do rána. Ako sa vyberali ľudia do pracovných štátnych pozícií, podľa akého kľúča? Najdôležitejšia podmienka - nemať červ. knižku. Porevolučné obdobie bolo najrozhodujúcejšie pre položenie zdravých základov demokracie, ekonomiky a morálky. Tam hľadaj korene. Nezávidím žiadnemu politikovi, ktorý má byť, alebo je zodpovedný v dnešných časoch za krajinu.
Nakoniec sa tam vystriedali všetky garnitúry. Na akého spasiteľa čakáš?


Prečo je dnes zo Slovenska červené more? Presne pre toto, to sa dalo očakávať. Nech si spytujú svedomie všetci tí nespokojenci, ktorí
vyfarbili takto túto republiku. Aký tlak, taký protitlak. Príroda sa vždy postará o rovnováhu.
vulxy
08.11.12,17:59
Bastian
08.11.12,20:51
"Tu väčšina čaká, že niečo má prísť... zvonka... smerom ku mne."

Už sme raz túto myšlienku podporili v 89. r., a čo prišlo a čo sme a hlavne kto to max. využil a aj zneužil? Kde sú tí ľudia?

Kto prevzal do rúk túto krajinu? Zvečera do rána. Ako sa vyberali ľudia do pracovných štátnych pozícií, podľa akého kľúča? Najdôležitejšia podmienka - nemať červ. knižku. Porevolučné obdobie bolo najrozhodujúcejšie pre položenie zdravých základov demokracie, ekonomiky a morálky. Tam hľadaj korene. Nezávidím žiadnemu politikovi, ktorý má byť, alebo je zodpovedný v dnešných časoch za krajinu.
Nakoniec sa tam vystriedali všetky garnitúry. Na akého spasiteľa čakáš?


Prečo je dnes zo Slovenska červené more? Presne pre toto, to sa dalo očakávať. Nech si spytujú svedomie všetci tí nespokojenci, ktorí
vyfarbili takto túto republiku. Aký tlak, taký protitlak. Príroda sa vždy postará o rovnováhu.



Najväčší problém je, keď príde vláda, ktorá sleduje len krátkodobé ciele (lebo vie, že bude pri moci aj tak len pár rokov).

Zbytočne príde potom zodpovednejšia vláda, ktorá za 4 roky zázraky nestihne urobiť. Žiaľ, ľudia sú slepí a nevidia si ďalej od svojho nosa. Naivne si myslia, že tie zázraky sa dajú robiť.

A veľká časť Slovenska dodnes dúfa, že príde vláda, ktorá tu vytvorí raj.

Slováci si sami pýtajú tie sľuby... ktoré im potom nejaký Fico rád vysloví.

A potom nasleduje ten opojný pocit.... až pokiaľ nepríde žrebovanie. Lebo Fico nie je nič viac. Iba obyčajný blbý lacný žreb. Ako keď si človek podá športku a dúfa, že vyhrá. Ten pocit je veľmi vzrušujúci. Až do momentu, kedy sa ukáže, že vyhral niekto iný.
Nandrolon
09.11.12,03:00
ja si myslím že za predchádzajúcej vlády tomu nebolo inak, akurát ten žreb im pri posledných voľbách nevyšiel, ale vyšiel druhým /ficovi/...
Keď čítam tento príspevok tak rozmýšľam či som vtedy žil na SK, alebo na marse, pretože aspoň mne bolo presne rovnako ako teraz, vieš, niektorí ako napríklad ja nezabúdajú....
Ak nie si "modrý" potom sorry.
Jedno ma ale teší, SDKÚ podľa mňa definitívne a nenávratne skončilo na smetisku politických dejín..... a to ani nemuseli vymrieť jeho voliči ako v prípade HZDS.... ale pochovali sa vlastnou nenažranosťou a chamtivosťou....
A KDH ? tých už môžu jedine voliť ľudia s vážnou psychickou poruchou alebo s alzheimerom, to, čo napáchal satan Figeľ na národe, to nemá obdoby....
danushka
09.11.12,05:20
ja si myslím že za predchádzajúcej vlády tomu nebolo inak, akurát ten žreb im pri posledných voľbách nevyšiel, ale vyšiel druhým /ficovi/...
Keď čítam tento príspevok tak rozmýšľam či som vtedy žil na SK, alebo na marse, pretože aspoň mne bolo presne rovnako ako teraz, vieš, niektorí ako napríklad ja nezabúdajú....
Ak nie si "modrý" potom sorry.
Jedno ma ale teší, SDKÚ podľa mňa definitívne a nenávratne skončilo na smetisku politických dejín..... a to ani nemuseli vymrieť jeho voliči ako v prípade HZDS.... ale pochovali sa vlastnou nenažranosťou a chamtivosťou....
A KDH ? tých už môžu jedine voliť ľudia s vážnou psychickou poruchou alebo s alzheimerom, to, čo napáchal satan Figeľ na národe, to nemá obdoby....

K podčiarknutému sa neviem vyjadriť, ale s tým vyššie dobodky súhlasím.
V jednom má Bastian veľkú pravdu, a síce - treba vychádzať od seba a nespoliehať sa na iných.
Chobotnica je rôznofarebná a jej chápadlá fungujú podľa faunistov takto :
Chobotnica
Vyzerá ako monštrum, správa sa ako monštrum, je to monštrum. Jej chápadlá dokážu fungovať nezávisle na tele. Mozog človeka neustále kontroluje činnosť končatín, no v prípade chobotnice je mozog akýmsi prvým impulzom a následne si chápadlá už robia svoju prácu.

A my chceme hľadať mozog, ktorý Slovensko zachráni? Ale chobotnica, tá už dávno funguje bez hlavy ;).
Nandrolon
09.11.12,05:59
Myslel som všetky tie jeho finančné škandály, podvody a tak..... nech mi niekto nehovorí že nemal pre seba a svoju stranu nič z každého jedného zlatého padáku. Podľa mňa to bolo obyčajné tunelovanie štátneho rozpočtu.
Dosť často využívam poštové služby, ktoré sú stále drahšie a drahšie. Dovolím si tvrdiť že poslanie napr. PC už vyjde lacnejšie cez súkromných prepravcov ako cez pridrbanú poštu.
No a ja nepotrebujem stále krmiť nenažrané Figeľove hrdlo prostredníctvom napr. toho platu a padáku, ktorý sa NÁHODOU prevalil...
Verím, že ďalších 10 000 prípadov sa nikdy neprevalí, či už sú to prípady Fica, Dzurindu, alebo Jana z Hornej Dolnej.
Bohužiaľ slovák využíva mozog najmä na rozmýšľanie, koho a ako by odrbal a Figeľ je v tom jednička spolu s ostatnými...
Nandrolon
09.11.12,06:16
Stále mi chodí po rozume jedna vec.....
Čím to je, že "prv" napríklad riaditeľ nejakej spoločnosti /nie majiteľ, ale napríklad riaditeľ štátneho podniku, prípadne a.s./ a to nemyslím zrovna roky 60-te, ale napríklad taký rok 1991-2 mal napríklad o 5000 korún vyšší plat od podriadených, ktorých bolo dajme tomu 500.
Dnes? dnes je rozdiel aj 195 000 Sk mesačne /zamestnanec napr. 550 a riaditeľ 7000/ ! Chcem mi tu hádam niekto tvrdiť že pán riaditeľ je nenahraditeľný superman??? že má takú vysokú produkciu práce ???
Podľa mňa je takýto človek obyčajný chrapúň, zlodej, hajzeľ... hodný verejného lynču...
- a najlepšie na všetkom je, že takýchto tam dosadzujú zase iba ľudia, ktorým plat dáva riaditeľ, takže je to úzky, uzavretý kruh, kde "ruka ruku myje"... Bežný pracujúci je mimo neho a ostatné SVINE sa tam nazvájom dosadzujú, navzájom sami sebe určujú platy a podobne...
Ja stále tvrdím že sa to neskôr /my sa toho už asi nedožijeme/ prevalí do občianskej vojny, pretože som zistil jednu vec. Nech je akákoľvek kríza, nech sa zamestnancom zmrazujú platy a podobne, ale tieto svine sú tak nenažrané že sebe stále bezbreho pridávajú a toto NEDOPADNE DOBRE, pretože ONI si možno myslia že ľud a ich zamestnanci o tom nevedia, ale poviem iba jedno: PRACHY SA NEDAJÚ ZATAJIŤ...

Chce mi niekto tvrdiť že zamestnanec pracujúci napr. 20 rokov pri páse nemá ani potuchy, koľko zarába vedenie?? Zopár naivných sa nájde, ale myslím že každý to vie, akurát si to nechce pripustiť...
Braňo
09.11.12,06:46
a čo z toho, že podriadení vedia aký majú plat nadriadení? ja nie som ani proti tomu, aby mal riaditeľ plat 7000 EUR, pokiaľ firma dosahuje excelentné výsledky a je to primerané k výsledkom firmy.
expeeert
09.11.12,07:05
Len doplním - áno pokiaľ firma napreduje, ale nie na úkor zdierania ľudí. Lebo výsledky firmy sa tvoria aj na základe toho, koľko dokáže taký riadieteľ ušetriť na zamestnancoch...
expeeert
09.11.12,08:19
Od ´89 doteraz nebola žiadna zodpovedná vláda. Predošlé obdobie nejdem hodnotiť. Ľudia čakali že to bude lepšie a zatiaľ je to stále horšie a horšie. A bude to stále horšie a horšie!!
Zoberme si priemerný plat (rátať budem veľmi nahrubo):
Hrubá mzda: 750€, náklady zamestnávateľa 1014€ (toto je totiž v skutočnosti vaša mzda!!) čo v skutočnosti dostanete? Vašu čistú mzdu 583€! Keď idete nakupovať, tak za každý tovar v podstate ešte štátu platíte 20% t.j. 583*20% = 116€ = 580-116 = vaša skutočná čistá mzda je 467 € (v prípade PHM, alkoholu a cigariet ešte viac..) a samozrejme ešte všetky možné poplatky - kolky, diaľničné známky a kopec iných, ktoré tiež putujú štátu...
(či už akokoľvek tie platby štátu nazveme - odvody zamestnávateľa, odvody zamestnaca, dane a pod. stále sú to peniaze, ktoré sú vaše a ktoré v skutočnosti putujú štátu)

Čiže z Vašej skutočnej mzdy 1014€ (30 000 Sk) (čo na vás v podstate dáva zamestnávateľ) v skutočnosti reálne nakupujete za 467€ (14 000 Sk)!! Čiže takmer 550€ dávate na ruku každý mesiac štátu - ročne 6 600 € = 200 000 korún!!!
Ked prídete do obchodu, snažíte sa ušetriť každý cent, hľadáte všemožné zľavy a pritom podstatná časť Vašich(!!) peňazí vás vlastne netrápi kam ide (niektorých možno aj trápi, ale nedokážu to zmeniť...)
Osobne by som nemal nič proti daniam ani ostatným poplatkom, ale skúsme si rozmeniť na drobné čo za týchto 200 000 korún dostávate od štátu? ˇkeď totiž prídete do obchodu, chcete za svoje peniaze tovar, či službu. A čo dáva štát?

Zdravotníctvo: myslím že sa nemusím rozpisovať - každý kto chodí k doktorovi, vie čo všetko dostane "zadarmo" (t. j. za čo si platíte zdravotné poistenie) a za čo si pripláca...
Školstvo: Tiež myslím že to nepotrebuje siahodlhý komentár - len doplním, že "platiaci" občan svojím deťom musí dokupovať takmer celú výbavu (najmenšieho zošita, po učebnice), kým asociálne prípady dostávajú takmer všetko zadarmo a ani to si nevážia...
Doprava: Nekonečná stavba diaľnice...
Polícia: sú aj policajti, ktorí si dobre robia svoju prácu, sú aj čierne ovce, ale čo je najhoršie - stačí si všimnúť ako políciu využíva naša štátna moc: Hlavne pri protestoch - či už išlo o Krásnu Hôrku, Š.Michaľany alebo "gorilu" a koho vlastne za naše(!!!) peniaze chráni
Hasiči: zatiaľ hádam jediná zložka štátu, ktorá funguje normálne, bez nejakých väčších škandálov.
Armáda: koľko máme funkčnej bojaschopnej techniky??
Súdnictvo: tu by som skôr povedal, že sa ťažšie nájde biela ovca medzi čiernymi, ako naopak. Mnohé medializované kauzy o tom nasvedčujú a koľko je ešte takých, čo sa nedostali na verejnosť...
Štátne úrady: Tiež myslím že nepotrebuje komentár, všetci vieme ako to na drvivej väčšine úradov chodí - a za tieto "služby" tiež platíte! A na mnohých úradoch ešte ďalej doplácate za kadejaké potvrdenia!!
Sociálna sféra: Tiež viacerí vedia, ako napríklad funguje podpora rodiny - pracujúci rodičia majú dieťa a čo ich to stojí a akú almužnu dostanú od štátu, pričom v živote nepracujúci cigáni plodia deti len na zárobok a aké podpory dostávajú oni od štátu. Akú podporu môžu očakávať tí, čo prišli o prácu a akú podporu cigáni - áno aj na cigánov ide vašich 200 000!!!
O dôchodkoch je tiež myslím škoda hovoriť - aké majú dôchodký tí, čo celý život odpracovali a aké majú "ploditelia detí"...
O sociálnych výhodách jednej skupiny obyvateľstva ani nehovoriac.
Politika: najväčšie svinstvo - napáchali najväčšie škody a za toto im ešte platíme obrovské peniaze, o ich výhodách ani nehovoriac!!!
Rozpredali (skôr teda rozkradli) kompletne celý štát a drzo si zvyšujú platy, priklepúvajú výhody a oni si veselo šafária, ako by sa nič nedialo... A ešte sa drzo smejú všetkým do chsichtu - ja som to nebol, to oni...

Alebo si to predstavte inak: že by ste dostávali od zamestnávateľa na ruku kompletnú mzdu, za rok by ste dostali 12 000 € (365 000 korún) a teraz by k vám všetci chodili -
Poisťovák - daj mi 5 000 korún, ja dám z toho 2000 doktorovi, nech ťa lieči, zvyšok si nechám, a doktorovi ešte doplať,
učiteľ - dajte mi na mzdu 500 korún za učenie, zvyšok si bohužial musíte platiť...
Cestár - dajte mi 10 000, ja vám postavím diaľnicu, ale aj tak si ešte za nu poriadne priplatíte... Na cesty 2,3,4 triedy vám kašlem...
Policajt - dajte mi 5 000, ja za to budem od vás vyberať pokuty za pásy a iné blbosti a ešte ak si budete chcieť ísť zaprotestovať a ísť na svoj pozemok, tak vám za to môžem dať aj po hube...
Hasič - dajte mi 5 000, ja vás ochránim pred požiarom
Vojak - dajte mi 10 000, pôjdem za Amíkov za to bojovať do Afganistanu, niečo odvediem do Nato...
Sudca - daj mi 15 000, budem ti za to naťahovať tvoj proces, aby si sa nedovolal pravdy, na dôvažok k tomu spravím pár procesných chýb, aby som zbytočne nezadržiaval mafiánov...
Úradník - dajte mi 15 000, ja vás za to pošlem od jedných dverí k druhým, budete si musieť pozhánať pár potvrdení, za ktoré si ešte priplatíte, aby vám nebolo málo...
Cigán (asociál) - daj mi 15 000, z nič, len tak, ešte ťa aj tak popritom okradnem. Samozrejme z tohto mi postavíš byt, budeš platiť všetky energie a vlastne komplet financovať celý môj život. Ja ti za to naplodím ďalších...
Dôchodca - daj mi 1 000, ja som ťa vychoval, zabezpečil a mne bohužial musí stačiť toľko...
Politik - daj mi 100 000, potrebujeme nové audiny, notebooky, niečo rozdať kamarátom, rodine, niečo sebe, ale hlavne sa nepýtaj na čo mi je toľko peňazí, to ťa v žiadnom prípade nemusí trápiť...

Koľkým z nich by ste tie peniaze na ruku dali???? Za to čo pre vás robia???

P.S. viem že som sa rozpísal, ale nejako takto funguje tento systém... Vymenoval som len tie najzákladnejšie, tých vecí, kam ešte idú "štátne" peniaze je strašne veľa, kto chce, môže podľa ľubovôle dopĺňať. Ale hlavne nech si každý položí otázku - Toto naozaj chcem za tieto peniaze?
Bastian
09.11.12,08:48
Práve toto je problémom Slovenska. Až príliš sa tu ľudia pozerajú na čísla. Pritom problém nie je v číslach.

Myslím, že by už bolo načase začať myslieť inak...
expeeert
09.11.12,09:10
Práve toto je problémom Slovenska. Až príliš sa tu ľudia pozerajú na čísla. Pritom problém nie je v číslach.

Myslím, že by už bolo načase začať myslieť inak...

Práveže naopak - ľudia sa nepozerajú príliš na čísla - je im to jedno - dostanem čistú mzdu a zvyšok, koľko "odvediem" ma netrápi a tí hore nech si ten zvyšok delia ako chcú - akurát si na nich zato zanadávam pri pive... A to je chyba!!
Drvivá väčšina ľudí ani netuší, koľko v skutočnosti "platí" tomuto štátu za jeho "služby"
V tom druhom máš pravdu - samotný problém nie je v číslach...
trisestri
09.11.12,12:30
byvaly poradca ministrov financii Miklosa a Pociatka sa netaji kontakmi na mafiana Pita,takze mafia uz davno ma prepojenia na vladnu moc,uz neboja sa to hovorit aj verejne.
bjuty smis
09.11.12,12:40
byvaly poradca ministrov financii Miklosa a Pociatka sa netaji kontakmi na mafiana Pita,takze mafia uz davno ma prepojenia na vladnu moc,uz neboja sa to hovorit aj verejne.

pokial bol poradcom počiatka, pozná sa s kaliňákom, tak nemá dôvod tajiť kontakty na mafiu...
misoft
09.11.12,14:58
byvaly poradca ministrov financii Miklosa a Pociatka sa netaji kontakmi na mafiana Pita,takze mafia uz davno ma prepojenia na vladnu moc,uz neboja sa to hovorit aj verejne.

A o také 3-4 roky bude už mafia legálne vo vláde. To jej bude sveta žiť - raj mafiánov v strede Európy pod
http://files.q-tip.webnode.cz/200000004-17ba718b4a/eu-vlajka.jpg
Ajk&
09.11.12,15:12
Je už vo vláde, akurát sa schováva za nastrčenými ksichtami. Nitky poťahuje mafia.
Antea
09.11.12,15:34
misoft
09.11.12,15:37
To je jasné - ale potom tam bude legálne, nie schovaná.
pavol54
10.11.12,04:13
KAŽDÁ FIRMA DOSAHUJE VÝSLEDKY ZDIERANÍM ĽUDÍ (OPICE NIČ NEKUPUJÚ)
KoxXxo
10.11.12,20:39
trisestri
10.11.12,21:12
palenie vlajky trestne za komunistov aj teraz,to sme v tej demokraci pokrocili.
hubatá
10.11.12,21:26
http://adam.vba.sk/elearningdemo2/znacky/C6.gif

Od novembra 1989 sme priatelia ušli poriadny kus cesty ..........:)
korela
10.11.12,21:30
Na to je aj pekné slovenské príslovie. :-
marjankaj
11.11.12,07:33
misoft
11.11.12,16:56
Veru, vtedy to bolo v čiernej kronike, dnes v hlavných správach :D
trisestri
12.11.12,18:14
buchač
12.11.12,19:21
palenie vlajky trestne za komunistov aj teraz,to sme v tej demokraci pokrocili.

Predpokladám , že sa jedná o tú poslednú udalosť ....

Je vlajka EU symbolom nejakého štátu ...

Lebo trestný čin výtržnictva hovorí len o štátnych symboloch ......
220870
12.11.12,19:46
Čo alebo koho podporuje EU v Sýrii túto zgerbu?,ak áno,tak potom páliť vlajku je málo.
http://www.youtube.com/watch?v=Jv8mRVEgCy0
Ingrid Ondruskova
12.11.12,20:52
veľmi dobré a trefné...a žiaľ pravdivé
Pikoška
13.11.12,07:38
Potom mám na to jediné vyjadrenie......
KTO CHCE KAM, POMôŽME MU TAM !!!

- keď zabezpečia VRAHOM SLOBODU, nech stoja na muške V PRVEJ LÍNII....

- pochybujem že to bol amatér. Možno už bol niekedy súdený a kto ho dostal na SLOBODU? No predsa JEHO advokát...... Takže nech si potom aj tí "advokáti" lížu tú smotanu v podobe guľke do hlavy, ktorá je výsledkom ich práce.... je to tvrdé, ale je to môj názor.
Tak na tomto fóre a v tejto téme budem asi jediná, kto by Ti na Tvoje príspevky mohol dať súhlasy a užitočné. Koľkí ma opluli, že som vyšla von vtedy, keď som si už musela chrániť svoju kožu, svoj vlastný život, keď som musela proti mafiánom brániť svoje deti. Že mi ide o majetky. Neprijala som žiadnu ponuku finančnej pomoci. Lebo každý zarába preto, aby si užil svoj zárobok. Proti mne nestojí bezdomovec, ale multoš, ktorí je v područí chobotnice. Zďaleka som nemohla ešte napísať všetko. Z mien, ktoré som našla v zanechaných dokladoch nášho mafiánca, otca môjho vnuka a ex manžela mojej dcéry ma ešte dnes mrazí a mám z toho nočné mory. Advokáti najprestížnejších advokátskych kancelárií a osobnosti sediace na stoličkách najvýznamnejších postov. Proti takým ja dnes musím obhajovať práva môjho vnuka. Keď som narazila na informácie o Donare, keď som ich konfrontovala s mojimi kusými informáciami od exzaťa, keď som rozprávala s vdovou po jednom bielom koňovi, skôr, ako som čokoľvek začala riešiť, pregooglila som sa takmer na druhý svet. Prečítala som všetko, čo napísali Dana a Ján Molnárovci. A rovnako to malo súvis s Donarom. Prečítala som si všetko o tom, ako bola prenasledovaná ich rodina. Mali maličké deti, a skončili v útulku a na mizine. Polícia stála proti ním, rovnako ako stojí proti mojej rodine. Museli emigrovať a bol im udelený politický azyl. Ja nebudem emigrovať. Nemám kam a ani za čo. Ja budem tu a budem o všetkom písať. Aj o právnikoch. Aj o policajtoch. Aj o mafiáncoch. Ja viem presne, o čom píšeš. Denne to prežívam, denne mám strach, kto mi ukáže svoju moc aj inak, ako len tým, že zhadzuje zo stola všetky moje trestné oznámenia. Mne sú ukradnutí, ja nie som dôležitá. Všetkým len odkazujem, nech nechajú žiť a prežiť moje deti. Na kolenách už sme, a kam ešte zájdu, to netuším. Čert ich zober! Všetkých! Skorumpovaných!
buchač
13.11.12,08:43
Polícia: sú aj policajti, ktorí si dobre robia svoju prácu, sú aj čierne ovce, ale čo je najhoršie - stačí si všimnúť ako políciu využíva naša štátna moc: Hlavne pri protestoch - či už išlo o Krásnu Hôrku, Š.Michaľany alebo "gorilu" a koho vlastne za naše(!!!) peniaze chráni
Hasiči: zatiaľ hádam jediná zložka štátu, ktorá funguje normálne, bez nejakých väčších škandálov.
Armáda: koľko máme funkčnej bojaschopnej techniky??

Poliši ???....tých dole je mi aj ľúto ...
- ak vezme nejaké všimné ( iba debil to urobí ) - nuž čierna ovca ...
- ak niekomu právom obuškom pridrbe , nuž zo tri lajstrá vyplňovať musí ..
- ak tasí zbraň , aj tri dni bude vysvetľovať svoje konanie ... čert ber jeho život ..
Tí hore sú najväčšejší hazli ... oni vedia , čo vedia a prečo konajú ako konajú ...

Hasiči ???...už len to by chýbalo , ak aj tam vznikali škandály...

Armáda ???... na vojnu sú potrebné :
- peniaze
- peníze
- peňeži
...jak pravil klasik ...

K tým ostatným bodom sa nie je potrebné vyjadrovať ... a k pravde ???...a na čo ???
day
13.11.12,09:24
Pikoska precital som si s uznanym tvoje otvorene slova a odvahu s akou vystupujes, zverejnujes informacie.

.... len mam stale pocit, ze ked bolo vsetko OK tak si mala oci prizmurene a vsetko bolo OK a teraz je uz ....

Vsetko dobre
Pikoška
13.11.12,11:18
Pikoska precital som si s uznanym tvoje otvorene slova a odvahu s akou vystupujes, zverejnujes informacie.

.... len mam stale pocit, ze ked bolo vsetko OK tak si mala oci prizmurene a vsetko bolo OK a teraz je uz ....

Vsetko dobre
Nikdy nebolo všetko O.K. Ale ja Ti rozumiem. Neprehadzovali sme doma peniaze vidlami, ak máš to na zreteli. Boli sme vždy aj s manželom tam, kde nás potreboval. A môj zať veľmi dobre poznal moje názory na rýchlo zbohatlíkov. Preto málokedy so mnou prehovoril na tému jeho podnikania. Ja som s mojim zaťom skončila dávno. Keď som sa dozvedela, že vedel o tom, ako ma prepustia z práce za môj list generálovi, že ich dám orgánom činným v trestnom konaní za tunelovanie a okrádanie občanov. Vedel o tom, a podporil to. Lebo mal nos vopchatý vo všetkých energetikách cez akcie. To viem až dnes. Inštaloval si ma do dozorných rád a predstavenstiev aj s jeho kumpánmi. Nikdy som to neprijala. Poslednou kvapkou bolo to, keď som robila ako ekonóm na jednom konkurze. A nechceli sme ľudí prepustiť, snažili sme sa obnoviť výrobu. A vyplatiť mzdy. Začalo sa nám aj dariť. Robotníci, technici, robilo všetko, čo malo ruky a nohy. Tam som stretla výborný tím aj na ekonomickom úseku. Konkurzná mafia vyňuchá všetko. Aj tam sa nabúrala. Skoro ma šľak trafil, keď patril medzi nich môj zať. Keď zaklopali na dvere a on sa predstavil - My sme konkurzná mafia. Vtedy som chcela z tej akcie odísť. Moja dcéra mi po prvý raz povedala – a všetko som v tej sekunde pochopila. Mami, Tebe jedna pištol na chrbte nestačila? Dorobila som si svoju prácu do nástupu nového konkurzného správcu. Mala som možnosť sledovať, ako sa robí konkurz na Slovensku. Koľko príživníkov nastúpi po tunelároch, ktorí nechali pred fabrikou zamestnancov. Fotila som si doklady, ako sa robí finále – predaj podniku. Ako sa menia kúpne zmluvy a podmienky. Ako sa stráca nádej, že kupec zaplatí splátku a prevezme zamestnancov. A vytkla som to vrchnosti. Čo myslíš, že sa stalo do večera? Prišli dvaja nabúchaní chrapúni rovno do môjho domu. Pre zmluvy. A manžel nestihol ani legálne držanú zbraň zobrať, lebo mu zahatali cestu. Ešte si vypýtali odmenu za stratu času. Vtedy ich môj zať neposlal. Pri mafii nikdy nevieš, odkiaľ vyletí guľka. Gauner zanechal dôkazy a ja rozhodnem, čo s nimi. Padni komu padni. A ako Bastian povedal, to už nie je o peniazoch......Pravdu vraví. A chápem konečne, aj to o stáde, čo občas poznamená.....
P.S. Ďakujem za prianie:)
trisestri
13.11.12,11:39
uz davno vidim co sa deje,ale nechapem kam dokazu poniektory daleko kvoli bezbrehej chamtivosti zajst.
neviem kam kracame,ale kracame cim dalej tym viac po horsich cestach a tie cesty su zhubne.,lebo bezbreha chamtivost nema ciel,ta len zahubi vsetko co jej stoji v ceste aby nakoniec zahubila aj samotnych pocestnych-ale nic proti majetku a peniazom,len tie by mali sluzit ludom a nie ludia bezhlavo im.
misoft
13.11.12,12:52
Ja sledujem "spoza bučka" toto tu. A konštatujem - ak si poctivý a náhodou spadneš do sračiek (pardón) - skoro nik ti nepomôže, pretože aj tí hore sú A) posr*tí a boja sa; B) nas*atí, bo ich niekto vymákol. A v tom prípade A) neurobia nič, alebo to čo im "nadiktujú"; B) urobia všetko, aby si ty neurobil.
Žiaľ, v tejto republike, keď je v čele justície osoba, ktorá sa priatelí s drogovým bossom, ktorá si so zákonov a ústavy SR robí dobrý deň a hajzelpapír - bežný, alebo utláčaný človek nemá možnosť, ako sa brániť, pretože mafiánske sv*ne s požehnaním štátnych justičných diviakov si môžu robiť, čo chcú.
Už len zostáva najkrajnejšie riešenie - vstúpi do domu - rovno guľka medzi oči - zabil som zlodeja, ktorý ma ohrozoval.

Možno takto niekoľko kusov "škodnej" stiahne z obehu.
expeeert
13.11.12,15:01
Nuž u nás je to tak naozaj - prepustili 30 ľudí a vedenie si kúpilo nové služobné vozy... nuž kríza...
pavol54
13.11.12,15:39
Ja sledujem "spoza bučka" toto tu. A konštatujem - ak si poctivý a náhodou spadneš do sračiek (pardón) - skoro nik ti nepomôže, pretože aj tí hore sú A) posr*tí a boja sa; B) nas*atí, bo ich niekto vymákol. A v tom prípade A) neurobia nič, alebo to čo im "nadiktujú"; B) urobia všetko, aby si ty neurobil.
Žiaľ, v tejto republike, keď je v čele justície osoba, ktorá sa priatelí s drogovým bossom, ktorá si so zákonov a ústavy SR robí dobrý deň a hajzelpapír - bežný, alebo utláčaný človek nemá možnosť, ako sa brániť, pretože mafiánske sv*ne s požehnaním štátnych justičných diviakov si môžu robiť, čo chcú.
Už len zostáva najkrajnejšie riešenie - vstúpi do domu - rovno guľka medzi oči - zabil som zlodeja, ktorý ma ohrozoval.

Možno takto niekoľko kusov "škodnej" stiahne z obehu.
som veľmi zvedavý ako dopadne drogový boss či ho omylom niekto nevypustí a ak aj ostane či nebude mať excelentné podmienky a pri sexe nebude vpredu?
bjuty smis
13.11.12,16:57
som veľmi zvedavý ako dopadne drogový boss či ho omylom niekto nevypustí a ak aj ostane či nebude mať excelentné podmienky a pri sexe nebude vpredu?


prečo omylom ??
súd rozhodne, že same porušili jeho práva ( aké si doplnte sami), harabín mu nadelí odškodné 193 000 adieu....a prečo práve 193 000?
http://www.topky.sk/cl/100370/1325773/Hladany-Mello-predava-bar-na-Belize--Stahujem-sa--odkazuje-cez-inzerat-
trisestri
13.11.12,20:24
misoft
13.11.12,22:49
Myslíš S? Veď má "tlačenku" na "najvyšších" miestach. V priebehu týždňa bude vonku.
misoft
13.11.12,22:52
Éééééé - čosi aj tu lietalo - nejaké zašifrované cédečko - všetci o ňom počuli, no nik ho nevidel - okrem Muftyho.
aktaK
14.11.12,09:56
220870
14.11.12,21:12
xxx
KoxXxo
14.11.12,21:34
KoxXxo
15.11.12,06:17
Melnick
15.11.12,07:09
som veľmi zvedavý ako dopadne drogový boss či ho omylom niekto nevypustí a ak aj ostane či nebude mať excelentné podmienky a pri sexe nebude vpredu?


misoft :
Myslíš S? Veď má "tlačenku" na "najvyšších" miestach. V priebehu týždňa bude vonku.

Joj misoft, nehnevaj ma, že vonku ... Čo Ti šije ? V luxusnom apartmáne bude. Čo je on, nejaký bezdomovec , či čo ?

A takto to funguje:

http://gulas.sme.sk/upload/posts/4/33/33224/large/db97e3eeba7bf1bb9f19dc5bc2edbda8.jpg
Indeed
15.11.12,07:42
menší obrázok sa nedá prilepiť ? živiš sa kancelárskou prácou a nevieš ako skopirovať obrázok ?
KoxXxo
15.11.12,07:51
Melnick
15.11.12,08:17
Indeed stačí ? Musel si si rypnúť do mňa? Dúfam, že teraz už budeš mať krajší deň.
Melnick
15.11.12,08:18
A mimochodom viem, ako skopírovať obrázok.
misoft
15.11.12,15:40
No veď "kvalitný" materiál - nie? :D:D:D
misoft
15.11.12,15:43
KoxXxo - veď len naznačila, ako to chodí u nás. Samo sebou - že priateľ a druh Š.H. - B.S. nebude na "ulici" - myslel som von z tej smiešnej inštitúcie, kde obsluhu robí ZVJS
Bastian
16.11.12,12:37
Veľkosť je akurát fajn, aspoň si to človek môže rovno prečítať.
Antea
16.11.12,16:31
Myslíte, že toto sa týka aj nás?
http://www.mojevideo.sk/video/f6b5/ekonomicky_vrah.html
Mne tam chýba,druhýkrát Panama-Noriega, /a za pár rokov prebehne len taká správička, že hlavný svedok proti nemu klamal/, Chile, Kuba, ale tá akosi nevydarila, aj s tými pokusmi o atentát, koľkože ich sami priznávajú?
220870
16.11.12,19:36
day
16.11.12,19:47
Aj VSŽ-ka už je v pci.
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-58619750-kosicke-oceliarne-sa-uz-udajne-predali#.UKag5-iFl8g.facebook
To nemusi byt zle, mozno aj lepsie.
Ocel z ukrajiny je v celej europe, mozno ich kontakty pomozu viac ako americke, cas ukaze
misoft
16.11.12,19:49
A podľa HN - chceli úver - nedostali = prepúšťanie.
buchač
16.11.12,19:53
To nemusi byt zle, mozno aj lepsie.
Ocel z ukrajiny je v celej europe, mozno ich kontakty pomozu viac ako americke, cas ukaze

Američania ukončili daňové prázdniny a dou o dúm dál ...ukrajinci dostanú tie svoje , tých " pár rokov " zasa slovač utrie nos...
day
16.11.12,19:58
Američania ukončili daňové prázdniny a dou o dúm dál ...ukrajinci dostanú tie svoje , tých " pár rokov " zasa slovač utrie nos...

Mali americania tiez prazdniny? Ved su tu uz neaky piatok, ti by uz nemali mat
220870
16.11.12,19:59
Ukrajinský robotník je lacnejší aj energie majú lacnejšie.Si tipnem že to nekúpili aby to dotovali..
day
16.11.12,20:15
Ukrajinský robotník je lacnejší aj energie majú lacnejšie.Si tipnem že to nekúpili aby to dotovali..

to by som sa nebal, aspon zatial

skor ma zaujala, negativne, informacia ze foxcon chce v azii postupne nahradzat ludi robotmi,
t.z. ze aj v Nitre mozno pride casom k prepustaniu
buchač
16.11.12,20:46
Mali americania tiez prazdniny? Ved su tu uz neaky piatok, ti by uz nemali mat

Prázdniny ???.....R A J ....10 ročný !!!!


Americkému U. S. Steelu sa koncom novembra končia v košických železiarňach po desiatich rokoch daňové prázdniny, na ktorých sa s ich akcionármi dohodla ešte v roku 2000 vláda Mikuláša Dzurindu (SDKÚ). Ďalšie daňové prázdniny štát nechystá.

KOŠICE. Dzurindova vláda sa pred 10 rokmi s Američanmi dohodla, že pri zachovaní zamestnanosti s výnimkou dobrovoľných odchodov a investíciách do fabriky vo výške 700 miliónov USD (podľa vtedajšieho kurzu takmer 35 miliárd Sk) budú mať v prvých piatich rokoch nárok na neplatenie dane zo zisku a v ďalších piatich odvedú do štátnej pokladnice polovicu z vymeranej dane.

U. S. Steel mal dokopy nárok na daňové úľavy vo výške maximálne 430 miliónov dolárov vo vtedajšom kurze, pričom túto sumu vyčerpal už pred dvoma rokmi.



http://kosice.korzar.sme.sk/c/5652296/vlada-danove-prazdniny-u-s-steelu-nepredlzi.html
220870
16.11.12,21:06
to by som sa nebal, aspon zatial

skor ma zaujala, negativne, informacia ze foxcon chce v azii postupne nahradzat ludi robotmi,
t.z. ze aj v Nitre mozno pride casom k prepustaniu
Na takých firmách ako je foxcom nezáleží.
day
17.11.12,05:24
Prázdniny ???.....R A J ....10 ročný !!!!



http://kosice.korzar.sme.sk/c/5652296/vlada-danove-prazdniny-u-s-steelu-nepredlzi.html
Podla clanku dobra firma, mozno ze sa riadia aj pripravovanymi zmenami v statoch, preto uvazuju aj nad predajom.

Len musime verit, ze to nebude podnikatel typu predchadzajuceho vedenia
buchač
17.11.12,06:55
Podla clanku dobra firma, mozno ze sa riadia aj pripravovanymi zmenami v statoch, preto uvazuju aj nad predajom.

Len musime verit, ze to nebude podnikatel typu predchadzajuceho vedenia
...vieš , tak poviem ...

Šani sprivatizoval , nabalil sa a zomrel ...
Následne sa na vrchol dostali mladí dravci pod krídlami Šaniho synáčika Julka , ktorým išlo len o jediné .
Veď dostať do kolien taký kolos je fakt umenie ...
Eichlerovi trvalo solídny čas , pokiaľ sa zbavil nepotrebného ( stratového ) majetku a aj postavil bývalé VSŽ na nohy...

Poniektoré články sú informatívne a samozrejme aj dosť krátke na to , aby celú problematiku obsiahli...a nevravím už aj o tom ne/závislom pohľade dotyčného " novinára " ( však poznáme úroveň novinárov ) na vec ....

Keďže mám v radoch svojich známych ( aj na vyšších pozíciach pracujú ), ktorí v USS sú zamestnaní , tak títo vraveli o tých problémoch vyskytnuvších sa vo firme ...
Lenže tie kde nie sú ?
Jedno je ale isté , USS načas posiela peniaze na účet ... a celkom solídne na tie dnešné pomery ......

...aj zať tak vraví ... pravidelne mal/má zvyšovaný plat na základe kolektívnej zmluvy ...


Uvidíme , že ako budú ukrajinci " vymýšľať "...
trisestri
17.11.12,08:59
trisestri
17.11.12,09:21
jar88
17.11.12,09:30
A zas tu máme výročie.
123tornado
17.11.12,09:47
Ani mne sa nepaci celkovy stav krajiny.
Tak tiez neverim ze by Fico mal 40% volicov na svojej strane. Ved ako okradal krajinu a nie je mozne aby ho tolko ludi volilo. Agentury ktore zistuju verejnu mienku kazdu chvilu nam podsuvaju neustale ake velke preferencie ma Fico.
Myslim ze vsetko je pospajane ako splet pavucin. Niekto za to zinkasuje nemale peniaze.

Ani mna nebavi sa pozerat na rozkradanie statu alebo tych ktory aj v minulosti boli zapleteni do roznych podvodov a nikdy za to neniesli trestnu zodpovednost.

Meciar,Fico,Slota,Dzurinda,Carnogursky,Figel to su tie najvecsie ryby ktore na tom zarobili najviac. A to nehovoriac kolko radovych poslancov sa tam vystriedalo a zarobilo na okradnuti alebo uplatku.
I taky Igor Matovic velky tresk a ked dostal od Fica Narodnostne mensiny zavrel hubu a tisko si oraju na kusku poli.

Tu fakt musi v tejto krajine prist opet k novemu rezimu novemu sposobu vladnutia tak ako to bolo v 89 roku. Vyst do ulic hufne. Tak aby kazdy mal rovnake prava. Nie mat znamych a byt zavodou. Nie mat peniaze a byt zavodou a vdaka tomu byt beztrestny.
Aj vo vlade kazdy o kazdom vie co sa stratilo zo statneho majetku ake peniaze ale ako je mozne ze nikdy nikto za to nesedel. Ako ze nikdy som necital o neakom sudnom procese?

V televiznych novinach alebo v tlaci citame ako sa kradne. Citame ako hned niekoho vzali do vezby alebo odsudili. Ale ked sa pozrieme pozerame iba o ludoch ktory nemaju za co zit. Citame o ludoch ktory nemaju inu moznost. Ano sem tam tam treba pripocitat neakeho mafiana alebo vraha ktoreho po procesnej chybe pustia na slobodu. Opet si niekto iba nabalil penazenku. Sem tam sa docitame v tlaci ako je stihany radovy poslanec za prkotinu. Je to pre potesenie a uspokojenie verejnosti.

Tato krajina ide dole vodou.
Tlac televizie a vlada rozdeluju chudobu od bohatych. Ten kto nema majetok je zly ten kto ho ma je v pohode. Zamyslite sa co si predstavite ked vam niekto povie ze je nezamestnany? A do toho vam povie dajme tomu dva roky?

Odpoved: Asocial ktory zneuziva socialny system tohoto statu ktoremu sa nechce robit.

Ak si co i len 50% z vas odpovie tak na otazku je to jasny dokaz ako to vsetko dokaze ovplyvnit cloveka.
Chudobny moze prepadnut zlatnictvo,banku,obchod,alebo cloveka ano ma urcitu ujmu na psychike poskodeny a nie som podporovatel takych cinov ale zoberme to z ineho hladiska.

Preco to robi? Preto ze ho to bavi? Ma v tom pasiu? Nie to urcite nie.Nema majetok nema pracu nema z coho zit. ( No niektory sa najdu na drogy, automaty atd tak ze nehadzem vsetkych do jedneho vreca). Tak isto ako poslanec ktory okradol stat preco to urobil? Ma z toho pasiu alebo radost? Nie chce zabezpecit rodinu a sam seba ked ma prilezitost. ( Tu treba hodit asi vsetkych do jednoho vreca urcite sa nenajde ani jeden ktory by neokradol stat alebo nedostal uplatok)

Aky je medzi nimi rozdiel? Velky. Ten chudobny nema znamosti na vysokopostavenych postoch je len obycajny radovy clovek a ked je na neho co i len podozrenie zisti sa ze to bol on a tak je osudeny.
Ale poslanec ma znamych vie z toho vykluckovat preto ze je to nezistitelne. Zakony si tak neupravia aby mohli byt aj spetne postihnutelny v pripade dokazania viny a mali odobrate majetky ktore ziskali nepravom.

A je jasne ze viac ako 70% poslancov ma zisky z okradania statu alebo bratia uplatkou ktore by nedokazali preukazat inak by taky zakon uz davno bol.


Mat za sebou 40% Ficovych volicov stal by som na cele padu tohto ne/demokratickeho rozkradania statu.
123tornado
17.11.12,11:51
Jasne to plne chapem co je demokracia. Ja som to uz potom len tak zhrnul preto ze by som vypisoval do aleluja :)

To rozkradanie statu ma fakt stve. Kde by bola Slovenska Republika ak by ani jeden z nich neokradol stat? Ak by nebola ani jedna fabrika vytunelovana? Moj osobny nazor ze by sme boli omnoho dalej a ze by sme daleko odbehli od ostatnych krajin ako je Polsko Cesko Madarsko atd. No veci sa nedaju vratit spet ale pri uprave zakonov sa da velka cast majetkov a velka cast vynikou potrestat.


Tak tiez som mal velke oci ked sa vstupovalo do EU no v podstate nik ani mne ani nikomu neda nic zadarmo. To ze od EU mame dotacie a za to musime dovazat suroviny potraviny a ostatne veci a tym si to niekolko statou EU kompenzuje.
Som toho nazoru ze Slovensko by malo vystupit aj z EU zostat v Sengene pre volny pohyb po Europskej unii ale nic viac a nic menej.
Vstup do EU kazdemu z nas zahatala vidina prispevkov od EU a reci o lepsom zivote o lepsom hospodarskom raste, zamestnanosti a lespej zivotnej urovni.
Ale vdaka tomu sme museli skresat hospodarstvo ktore je v upadku. Vdaka tomu sme pustili do nasej krajiny firmy ktore vyuziju DPH raj a potom odidu a to len preto ze sme lacna pracovna sila a ponukame vyhodne dotacie firmam zo zahranicia.

Raz som pisal jeden komentar a dostal som nan nepochopitelnu reakciu.

Preco by mal dostat Slovak dotaciu aby zamestnal ludi ze skor zahranicny investor preto ze da vecsie platy. V tej odpovedi som nevidel zmysel. Aj zahranicny investor sa riadi trhom ktory je na Slovensku. Moze dat o 20/50Eur vecsiu vyplatu ale svoju cast zisku odvedie do svojej krajiny preinvestuje vo svojej krajine a tym ponukne dalsie zamestnanie vo svojej krajine.Nebude rozvyjat inu krajinu aby bola sebestacna. Ale Slovak investuje 70% na Slovensku a ak aj v zahranici zisk prenasa do svojej krajiny.

Slovensko je dol pre ine staty. Vydoluju a skor podporia svojich ako Slovakov. O tom je dnesny svet. Ale ta nasa kazda skorumpovana vlada radcsej bude podporovat zahranicnych investorov. A pokazde to vynesu do neba ze bude dalsich 300 novych pracovnych miest na vychode atd atd.

Ked sa rozpadne napr EU Slovensko to pociti ako prva krajina zvecsovanie nezamestnanosti vecsia kriminalita dalsie stahovanie opaskov. A kto bude ten ktory bude trpiet? Obycajny radovy obcan.

Nikoho netrapi ci mate pracu alebo ju nemate. Ci mate z coho zit alebo nemate. Ci si mozete s detmi vyjst von cez vikend niekde na prechadzku alebo na vylet. Ci mozete normalne a dostojne vypat alebo v klude a pokoji si sadnut k telke a pozriet si nieco v nej. To nikoho netrapi.
Pre stat je dolezity clovek ktory pracuje taky ma podporu statu. Taky je dobry ak na cas splacate svoje ucty,dlhy,dane a ostatne odvody. Dovtedy mate pokoj od vsetkych.

Ale pokial sa ocitnete na samom dne len preto ze ste prisli o pracu a nedari sa vam zacat odznova a nie ste schopny splacat svoje dlhy a ostatne veci kolom toho ste z kola von.
Vtedy sa nik o vas nezaujima iba sud,exekutor,socialka a to je vsetko. Ste hnany svorkou psov ktory su schopny z vas stiahnut aj to posledne co mate a nechat vas na samom dne aby ste sa pokusili postavit znova na nohy.
Ziadna podpora alebo moralne pochopenie chudoby na Slovensku nefunguje.
Clovek ktory je bez prace a ma svoje dlhy zije pod dennodenným tlakom. Je to poznat ked citate ako sa niekto zabil pre dlhy pre tazky zivot.
Psychycky to dokaze cloveka polozit do kolien a to nehovoriac ake dopady to moze mat na rodinu ako celok alebo rychly spad v zdravi. Preto ze clovek rozmysla kde odkial ako ziskat peniaze pracu a ako sa zbavit tej svorky psov.

Kazdy jeden z nas sa moze ocitnut na samom dne spolocnosti. Dovtedy to neriesi pokial sa mu to nestane. Potom sa postavi do davu chudoby a snazi sa dostat uplne dopredu aby nemusel zit v chudobe. Ale ci sa mu to podari je otazne.

Kazdy si je strojcom svojho zivota ako si ho zariadi tak ho ma to je odpoved mnoho ludi ktory maju zamestnanie. Ale niekto nedostal take moznosti ako iny. Niekto sa nenarodil na spravnom mieste v spravny cas. Nie kazdy ma to stastie. Je pravda ze nie vsetci mozu byt bohaty ale i ten chudobny si moze povedat ze som spokojny.


Mozno si niekto pomysli co to tu pisem ake bludy. No sam som vyrastal ako dieta v normalnej rodine. Mal som buducnost hudobne nadanie velke plany do buducna.Ako 11 rocny sme mali vycestovat do Nemecka s celou rodinou. Otec dostal ponuku zamestnania na 10 rokov no upustilo sa z toho. Ale prisiel velky zlom v zivote a ako 12 rocnemu mi zomrela mama. Uder medzi oci no bral som to normalne ludia zomieraju. Mal som smutok ktory som neukazal nikomu na vonok. Ved som bol silny chlap. Zivot sa zacal menit otec po polroku zacal pijavat postupom casu sa z neho stal notorik koniec ideam o umeleckom povolani. Nastal pad do tmy ktory sa taha az po dnesne casy. Chvilu som hore a potom dlho dole. Ako 17 rocny som zacal pracovat plat? 26 000 SK v cistom. Co to bolo za pracu? Taka za ktoru v dnesnej dobe dostanem max 600 Eur.
Ta doba bola pred 15 rokmi.
A pracu som mal od Slovenskeho zamestnavatela.
Indeed
17.11.12,12:18
Jeden-dva-tri-tornádo

aj radový občan može žiť spokojne a šťastne ak je spokojný s tým,čo má

a prestane snívať o veciach,ktoré sú pre neho nedosiahnuteľné , o životnom štýle prezentovanom

v takých reláciach ako je Smotánka a pod.

Väčšina ľudí aj tak žije, skromne, no stale sledujú to čo im servírujú sukromné televízie a to im otupuje zdravý úsudok

a paralyzuje ich snahy o dosiahnutie lepšieho života

Aby sa človek vymanil z priemeru potrebuje začať inak rozmýšľať ako väčšina ľudí,čo ho obklopujú, robiť iné rozhodnutia, niesť riziko,byť menej pohodlný, a hlavne
dlhšie, efektívnejšie a viac pracovať pre svoj uspech

TO je celé , žiadné skratky k úspechu v podobe vplyvného "strýčka",ktorý všetko zariadi NEEXISTUJÚ.
123tornado
17.11.12,13:09
No aby som teda reagoval.

Nehadz vsetko na media a relacie. Porozhliadni sa po Slovensku co vidis? Ma kazdy pracu? Nema. Ma teda pravo kazdy na spokojny zivot? Nema. Moze si kazdy povedat ze som spokojny? Nemoze.
Ja tu nepisem o tom ze chudobe dame majetky,peniaze aby boli spokojny.

Myslis ze tym ktorym zalezi na normalnom zivote zalezi ci ma novy pocitac alebo najnovsi telefon alebo krasne nove veci? Nie.

Co taky clovek potrebuje aby sa normalne zapojil do spolocnosti? Pracu.Je jej dost? Nie. Je dost prace kde je viac ako 800Eur mesacne? Nie. Mnoho ludi zije iba z minimalnej mzdy. Byt,strava,oblecenie,skola,hygienicke potreby atd to su vydavky beznej rodiny.
Vylet do Zoo? zabudnite deti pozrieme dokument na STV 2.



Je mnoho ludi na Slovensku ktory nemaju na chlieb kazdy den. A popri tom aj niektory pracuju ale za minimalnu mzdu. Je mnoho aj takych ktory si spokojne bude sediet doma na socialnych davkach ( ano upravil sa zakon) ale pametam a dlhe roky tomu tak bolo ze urcita skupina romov nikdy nepracovala a ani na aktivacnych pracach. Tak ze niet cudo ze sa im nechce robit ( opet nie vsetci su rovnaky). Spohodlneli a za to moze necinost vlad ktore to ignorovali a obchadzali.


Vsetko su moje nazory ktore sa u kazdeho cloveka menia vzhladom na socialne postavenie v krajine. Ako ked ty si elektrikar nebudes riesit vodu. Niekto ma pracu a zazemie nebude riesit chudobu a cloveka bez zamestnania.
Indeed
17.11.12,13:15
nikdy nebude mať KAŽDY prácu , je to utopia.
123tornado
17.11.12,13:23
To mi je jasne ze nikdy nebudu mat vsetci pracu ak to pojde takto dalej ako doteraz.
Vsetko sa pokradlo rozpredalo a kolko 10 tisic ludi mohlo pracovat dalej?
V zbrojarskom priemysle alebo vyroba SVK TV,vyroba automobilov a netreba zabudnut na hospodarstvo.
Dalsia moznost zamestnania ako tak. Aktivacne prace. Staci sa prejst po kazdom jednom meste sidlisku bordel kde sa len pozrieme.
Indeed
17.11.12,13:25
nerieš somariny...
pavol54
17.11.12,13:26
každý kto CHCE pracovať prácu má. Ak tí čo nepracujú žijú tak z čoho sú zabezpečení aby nehladovali?
123tornado
17.11.12,13:48
pavol54 kazdy kto chce pracovat pracu ma? To mi chces povedat ze na Slovensku je volnych aspon 200 000 pracovnych miest? To je zhruba ta cast obyvatelstva ktora nema problem nastupi aj na druhy den do prace.

Indeed prepac no pre teba su to somariny ale pre mna nie.Ja prezivam existencny zivot uz dva roky tak ze pre mna su to neni somariny. Neviem ci tu najdes vela mne podobnych na tejto stranke. Vyjadrujem svoj nazor tak ako ho vidim ja zo svojho pohladu. No kazdy ma ine okuliare a kazdy to vidi inak.
Indeed
17.11.12,13:53
pavol54 kazdy kto chce pracovat pracu ma? To mi chces povedat ze na Slovensku je volnych aspon 200 000 pracovnych miest? To je zhruba ta cast obyvatelstva ktora nema problem nastupi aj na druhy den do prace.

Indeed prepac no pre teba su to somariny ale pre mna nie.Ja prezivam existencny zivot uz dva roky tak ze pre mna su to neni somariny. Neviem ci tu najdes vela mne podobnych na tejto stranke. Vyjadrujem svoj nazor tak ako ho vidim ja zo svojho pohladu. No kazdy ma ine okuliare a kazdy to vidi inak.

potom je chyba v Tvojom prístupe....

len na stránke www.profesia.sk (http://www.profesia.sk) je momentalne všetkych prac.ponuk 6 880 (!)

dobre OK , uznávam ,že sa nebudeš uchádzať o miesto kaderníčky,či pedikérky alebo kozmetičky...

či generalneho riaditeľa, alebo vedúceho výroby,

ale určite by si tam našiel nejakú ponuku vzhľadom k tvojej profesii,

PREČO nezareaguješ ??
123tornado
17.11.12,13:56
To urcite nie. Rozoslal som dvesto ziadosti. Pochodil niekolko desiatok pohovorov a vysledok? Ziadny. Naposledy ziadost vo WW odpoved? zaujimavy clovek a som iba v databaze.
Indeed
17.11.12,14:05
tak potom sa treba užšie špecializovať, ľudí s všeobecnými znalosťami sú "mrte" , treba odborníkov, profesionálov... "
123tornado
17.11.12,14:08
Dva roky je dlha doba bez prace. A aj psychyka cloveka urobi svoje. No a som uzobmedzeny po zdravotnej stranke. Nemozem pracovat uz v niektorych profesijach napr stavebnictvo ,alebo pri vyrobe LCD kde som naposledy posobil ako kontrolor kvality 3 roky. Mam probemy z prieduskami a plucami to vsetko sa odzrkadlilo pri strate zamestnania a znovu neuplatnenia na trhu prace. Na profesii mam vytvoreny profil a sliedim kazdy den do email adresy ake nove ponuky su tam. I napriek tomu vsetkemu stale dufam a verim v znovu uplatneni.
Rad malujem kreslim pokusal som sa aj toho vyuzit vo svoj prospech no bezuspesne. Stale mam vytvorenu stranku a rozoslal som xxx inzeratou.
Clovek ktory strati vieru v sameho seba a vo svoj uspech nedokaze nic. Ja zatial tu vieru mam ze sa opet dokazem postavit na nohy.
No ale to uz riesim iba sameho seba momentalne co asi nebude primerane na tuto diskusiu
Indeed
17.11.12,14:14
Milý 123tornado ,

musíš zmeniť sposob svojho rozmýšĺania, a zvýrazniť svoje silné stránky a nie tie slabé,

ešte raz si prečítaj moju vypoved a MOJ POSTOJ v prispevku #973


Viac nič nepíš, si priemer a nič viac než priemer , nemáš nárok na zlepšenie svojho stavu,pokiaľ nezmeníš sám seba

a nezačneš inak rozmýšĺať,

TO je odo mňa VŠETKO.

Viac na Teba nie som ochotný reagovať , je to strata času...
bjuty smis
17.11.12,14:41
potom je chyba v Tvojom prístupe....

len na stránke www.profesia.sk (http://www.profesia.sk) je momentalne všetkych prac.ponuk 6 880 (!)

dobre OK , uznávam ,že sa nebudeš uchádzať o miesto kaderníčky,či pedikérky alebo kozmetičky...

či generalneho riaditeľa, alebo vedúceho výroby,

ale určite by si tam našiel nejakú ponuku vzhľadom k tvojej profesii,

PREČO nezareaguješ ??

indeed, ty si tu robíš srandu z nezamestnaných ?
alebo nemáš šajnu, o čom píšeš ?
dať argument, že je na profesii 6800 miest, ked je nezamestnaných skoro 400 000 ludí je dosť zvláštny argument...
123tornado
17.11.12,15:19
indeed nemusis na mna reagovat.
Nepotrebujem byt milionar tak ze mi prinalezi byt len priemerny.
A este jeden kra pisem:
Vsetko su moje nazory ktore sa u kazdeho cloveka menia vzhladom na socialne postavenie v krajine. Ako ked ty si elektrikar nebudes riesit vodu. Niekto ma pracu a zazemie nebude riesit chudobu a cloveka bez zamestnania.Tak ze je tebe tazko posudzovat toho kto je bez zamestnania a aku snahu vynaklada pre ziskanie prace.
Je to tvoj nazor a ja ti ho neberiem

bjuty smis (http://www.porada.sk/member.php?u=80462) plne stebou suhlasim ze 6800 miest je dost malo na 400 000 ludi. Na jednu ponuku zareaguje urcite niekolko 10 ludi.
123tornado
17.11.12,15:59
Takyto postup som zazil aj ja jeden druhemu odporucil a bol som v praci s tym ze este pre mna prisli ked ze to bolo od nas 25km
pavol54
17.11.12,16:28
indeed, ty si tu robíš srandu z nezamestnaných ?
alebo nemáš šajnu, o čom píšeš ?
dať argument, že je na profesii 6800 miest, ked je nezamestnaných skoro 400 000 ludí je dosť zvláštny argument...
síce je tu 400 000 ľudí nezamestnaných ale koľko ich tu robí z Ukrajiny alebo Rumunska si neodpočítal do konca som videl aj zázrak na naše podmienky maďarských cigáňov u nás makať. Zaujímavé že sa mi nikto nehlási že chce u mňa pracovať (nie len zamestnať sa)
day
17.11.12,16:34
Pokial sa u nas bude zarabat 500 - 600€ priemer tak budeme mat podobne problemy stale.
bjuty smis
17.11.12,17:10
síce je tu 400 000 ľudí nezamestnaných ale koľko ich tu robí z Ukrajiny alebo Rumunska si neodpočítal do konca som videl aj zázrak na naše podmienky maďarských cigáňov u nás makať. Zaujímavé že sa mi nikto nehlási že chce u mňa pracovať (nie len zamestnať sa)

to som teda nepochopil, prečo by som ich mal odčítať ??
123tornado
17.11.12,17:39
Nechapem ani ja ako to citam i viackrat nie a nie to vylustit.
Indeed
17.11.12,18:10
On nepotrebuje riešiť 399 999 ostatných nezamestnaných, on potrebuje poriešiť svoju situaciu
220870
17.11.12,20:08
Aj ja 26 je v BA demonštrácia.
220870
18.11.12,08:12
Nenažraná chamraď sa dala na žobranie.Alebo keď vypasená ošípaná žobre pri dome chudáka.http://finweb.hnonline.sk/c1-58629460-spanielsko-byvalym-koloniam-bez-vas-to-nedokazeme
misoft
18.11.12,09:33
Celé desaťročia ich "vycuciavali", keď sa kolónie osamostatnili a vzchopili, ich bývalý "pán" opäť od nich chce, aby mu zadok zachránili.
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10255.gif
Kam až speje trúfalosť "úspešných".

Ešte niekedy v budúcnosti sa môže stať, že aj nás niekto požiada o pomoc (nemyslím Grécko - tam už v sra*kách sme) - žeby Rusko? Ako svoju bývalú 40-ročnú "kolóniu"?
220870
18.11.12,18:56
Vynikajúci dokument o blízkom východe.Ja hystóriu doslova žeriem a takéto čosi som už dávno hľadal.Veľmi veľa vecí to vysvetluje.Odporúčam.Keď už len pre tie nádherné staré filmové zábery a fotografie.
http://www.youtube.com/watch?v=WaChM8-2lc4
Pikoška
22.11.12,10:06
To Indeed: Toto si napísal:
aj radový občan može žiť spokojne a šťastne ak je spokojný s tým,čo má!

Toto bude zrejme poučka všetkých tých pokorných mudrcov, čo občanovi odporúčajú skromne a spokojne žiť s tým, čo má, teda s tým, čo mu boli ochotní zanechať zlodeji, korupčníci, poslanci, štátni úradníci, komunálni politici alebo iní hadi, odchovaní na prsiach občanov SR. Máš pravdu v jednom, že žiadne skratky k úspechu v podobe vplyvného "strýčka",ktorý všetko zariadi NEEXISTUJÚ. To platilo čiastočne za socializmu. Ale dnes sa z vplyvných strýčkov stali KMOTROVIA! Keď som prelistovala asi 600 strán toho humusu a prečítala všetky sms v telefóne, ktorý zanechal jeden z tých tunelárov, teda môj ex zať synovi, prešiel ma aj ten posledný humor. Nevedel by si mi prezradiť, ako sa taký bežný, skromný, tichý, empatický otec a manžel so škraboškou dostal po mená popísané v spise Gorila a po biznis s nimi len tak, pre nič za nič, lebo bol spokojný a šťastný s tým čo má? Ak tu ja píšem o tom, že táto spoločnosť je v mafiánskom područí, v područí oligarchov neštítiacich sa ničoho, tak nehovorím o Jožkovi Mrkvičkovi, ktorý si dal do účtovníctva dva fiktívne tisíceurové cesťáky. Mne sú ukradnutí a nemám najmenšiu úctu k nim, takže ani dôvod, aby som o nich nepísala. Tu ide o mená ako je Jozef Kojda, Igor Grošaft, Martin Glvač, Roman Filistein, Emil Hubinak, Boris Chovanec, Pavol Múdry, Ivan Kiňo, Zoroslav Kollár, Milan Valašík, Milan Jagnešák, Andrej Maar, desiatky ďalších, právnikov, účtovníkov, bankárov, bileych koňov a poskokov, s ktorými môj ex zať nechodil na dubáky. Takže nemôže byť chudobný, ako tvrdí súdom. On je len chudobný duchom a výkazmi účtovníctiev a daňových priznaní. On s pánmi a dámami na príslušných postoch zarábal, a žiadne desiatky miliónov a delil sa. Tými účtami pretiekli stámilióny. A za obdobie od štrngania miliardy. Odkiaľ asi? No z toho spoločného. Myslíš, že on musí dodržiavať nejaké zákony? Alebo že ho niekto bude vyšetrovat? A nedajbože súdiť? Odkázal, že zlikviduje, tak zlikvidoval a bodka. Mafia nezjednáva. Mafia, ak jej stúpneš na otlak, zúri. Prvý, ktorý mi prešiel podvedomím pri čítaní tých fujdokumentov bol ex minister Mihál. A vieš prečo? Zamyslela som sa nad tým, ako bol verejne pranierovaný za to, že zarábal na školeniach kde radil, ako si prilepšiť v čase choroby, v čase materskej dovolenky, a v iných horších časoch. Tiež som patrila medzi tých, čo kritizovali. A vyletela z Porady ako špinavé prádlo.:) Dnes viem, že to bol nepochybne jediný politik, ktorý dal cucnúť zo spoločnej kasy plebsu. Teda tým, ktorým tá kasa patrila. A keď sadol na ministerskú stoličku pochopil, že kasa je prázdna. Tak sekol žilou všetkým. Lebo asi celkom určite musel. Dnes viem, že to bol jediný politik, ktorý dovolil na chvíľu mať sa lepšie aj chorým, osamelým ženám, dôchodcom. Či to bolo z nezištnej lásky k blížnemu, to Ti už presne nepoviem, ale pomohol. Keď po devätnástich rokoch prehovorila moja dcéra potom, čo jej syn dospel a musí prevziať za seba zodpovednosť, veď školou života prešiel ako málokto, tak jej slová mrazili.. Mami, vždy si nás presviedčala, že máme ísť k voľbám. A voliť SMER! Ja som Ti to vždy sľúbila, ale nikdy som nešla. Voľby – to je len výber správcu konkurznej podstaty na s.r.o. v úpadku zvanej štát SR. Môj ex financoval mecenášov zo všetkých politických strán, alebo s nimi spolupracoval! Tú ochranku okolo seba sme nemali len pre ozdobu! Vždy som mala dve možnosti. Alebo ho zastrelia, alebo zatvoria. Žila som pre syna. Byť pri ňom znamenalo ochranu pred holohlavými, čo ho vydierali. Cez syna, cez manželku. Dnes nás vydal mafii napospas.. Vymenil svoj život za naše životy! Povedala som si vtedy len to, že Božie mlyny melú pomaly…a zakúsla do jazyka.
bjuty smis
22.11.12,13:49
citujem :
Mami, vždy si nás presviedčala, že máme ísť k voľbám. A voliť SMER! Ja som Ti to vždy sľúbila..


skoro som klikol na súhlas....
nerobím si ilúzie o ostatných politických stranách, ale jedine smer, s.r.o. bola založená ako mafianska skupina na cicanie štátneho rozpočtu...o čo sa v čecháh pokúšali veci verejné, to u nás poor, glváč, brhel, kiňo úspešne dovršili...aj s pajácom s milionovými hodinkami na čele vlády, za ktorého sa babky na východe a horňákoch modlia po večeroch ( už aj vymenili fotku močára )...ako som pochopil, ty už nie...

neskoro je plakať, nad rozliatym mliekom....
jar88
23.11.12,08:16
Povedala som si vtedy len to, že Božie mlyny melú pomaly…a zakúsla do jazyka.

Čo tu toľko nariekaš Danila?
Ty si začala veriť na božie mlyny?
Ja som si doteraz myslel, že veríš len v socializmus a na Fica, Mečiara a šéfa a podobne.
Mala by si si uvedomiť, že tie božie mlyny platia na každého a samozrejme, aj na teba.
Ale na teba platí skôr toto porekadlo: aj na psa príde mráz, no a na teba už prišiel a spravodlivo.
-------------------------------------------------
Danila, ešte stále si nezistila, kde sú príčiny a korene tvojho trápenia?
jar88
23.11.12,08:21
citujem :
Mami, vždy si nás presviedčala, že máme ísť k voľbám. A voliť SMER! Ja som Ti to vždy sľúbila..


skoro som klikol na súhlas....
nerobím si ilúzie o ostatných politických stranách, ale jedine smer, s.r.o. bola založená ako mafianska skupina na cicanie štátneho rozpočtu...o čo sa v čecháh pokúšali veci verejné, to u nás poor, glváč, brhel, kiňo úspešne dovršili...aj s pajácom s milionovými hodinkami na čele vlády, za ktorého sa babky na východe a horňákoch modlia po večeroch ( už aj vymenili fotku močára )...ako som pochopil, ty už nie...

neskoro je plakať, nad rozliatym mliekom....

Ona neplače nad rozliatym mliekom.
Ona totiž ani nevie, alebo skôr nechce vidieť, že sa rozlialo mlieko a že hlavne jej podobní sú príčinou, prečo sa nám to mlieko stále rozlieva.
jar88
23.11.12,08:32
Vynikajúci dokument o blízkom východe.Ja hystóriu doslova žeriem a takéto čosi som už dávno hľadal.Veľmi veľa vecí to vysvetluje.Odporúčam.Keď už len pre tie nádherné staré filmové zábery a fotografie.
Toto je tvoj príspevok z inej témy:
Židia vďaka Arabom a hlavne kresťanom boli nekresťansky celé tisícky rokov masakrovaný po celej ázii a európe.Pritom všade kam vstúpili prinášali vzdelanosť,úspech a vyspelé remeslá..Skús si najskôr naštudovať dejiny židov ,ako sem dáš takýto príspevok.Oni si z arabmi a už vonkoncom s kresťanmi nemajú čo vyčítať.Aj keď súhlasím s tým ,že v Izraeli židia nemajú čo hľadať.
Židia pár tisíc rokov predtým ,ako sa negramotný Svätopluk odhodlal lámať prútiky , spísali knihu genesis , talmudu a x ďaľších.Skús otvoriť google earth a pzrieť z vrchu ako vyzerá Slovenská dedina z pohľadu družice krásna zelená udržiavaná potom kukni na cigánsku osadu , nič len šedohnedé nič a potom dobre pozri na hranice Izraela a Gazy,nebo a dudy.
http://www.youtube.com/watch?v=WaChM8-2lc4

Trošku mi ušla súvislosť. Alebo tebe?
trisestri
23.11.12,08:44
co uz z takou krajinou kde podvadzaju a robia spinave ksefty z mafiou aj na generalnej prokurature,ale asi by som sa nemal cudovat ked sef slovenskeho sudnictva sa kamosi zo sefom drogoveho gangu,kde vysoky statny uradnici sa netaja dobrymi vztahmi z mafianmi.
http://www.sme.sk/c/6613525/trnkov-list-vydal-dom-schrankovym-firmam.html
trisestri
23.11.12,12:45
a taka je pravda o pravicovom zachranovani ekonomiky./jedny podvodnici maju modre dresy a druhy cervene asi taky je rozdiel plus minus nasa politicka scena/ http://hnonline.sk/c1-58720830-komentar-dzurindov-americky-sen-skrachoval
bjuty smis
23.11.12,13:03
tri sestri, to nie je žiadne pravda...to je len spotený sen takého bolševického anal fabeta, že ho museli vyhodiť dokonca aj z pravdy....v tých svojích bolševických žvástoch zabudol uviesť toto -dovolujem si citovať blogera roberta žitňanského:


Napríklad v súvislosti s plánom U.S. Steelu odísť z Košíc sa dopustil (http://ekonomika.sme.sk/c/6609886/fico-odchod-us-steel-ukazuje-zbesilost-privatizacie.html) pozoruhodnej úvahy. Citujem: „Celkovo sa ukazuje, aké zbesilé bolo privatizovať štátny majetok." Koniec citátu.
Ak Fico myslel privatizáciu za Mečiara, jeho bývalého koaličného partnera, potom tisíc krát zvolajme: Áno, v tomto má Fico pravdu!
Pretože košické železiarne sa privatizovali za Mečiara. Úplne zle a veľmi zbesilo. Až tak zbesilo, že na konci roka 1998 (tesne po prehre mečiarizmu vo voľbách) vyplávali na svetlo sveta informácie o stave tejto dlho vykrádanej a zúfalo zle riadenej firmy, na základe ktorých sa okamžite prihlásilo 28 zahraničných veriteľov VSŽ a požiadali o predčasné splatenie všetkých úverov tejto firmy. VSŽ sa de facto dostali na bránkovú čiaru cross-defaultu, tvrdého pristátia, krachu.
Záchrana tejto vtedy už dávno sprivatizovanej firmy a jej neskoršie prevzatie silnou americkou korporáciou bolo jedným z najlepších prípadov v našich moderných dejinách, kedy vláda (už prvá Dzurindova) konala bezozvyšku správne, rýchlo, efektívne a v najlepšom verejnom záujme.
Opýtajte sa ktoréhokoľvek Košičana, ako vníma prítomnosť U.S. Steel na okraji svojho mesta. Je to investor, ktorý dáva tísicky stabilných a dobrých pracovných miest, platí nadpriemerné platy (a z nich platil roky štátu obrovské odvody a zamestnanci daň z príjmu), patrí medzi spoločensky najzodpovednejších zamestnávateľov, investoval milióny do ochrany životného prostredia.
Náš premiér Fico je však povestný tým, že sa pravdou a faktami väčšinou zmiasť nenechá, a tak v súvislosti s avizovaným predajom železiarní cítil potrebu dodať: „To predsa nie je možné, aby páni, ktorí dnes z opozície búchajú po stoloch všetko v minulosti sprivatizovali, západní investori sa nabalili a teraz, keď všetko, čo mohli odtiaľto vytiahnuť, vytiahli a odchádzajú zo Slovenska preč."
Ako sa Američania na železiarňach „nabalili" a čo „všetko" odtiaľto vytiahli? Bolo by naozaj zaujímavé vedieť, čo za myšlienky sa preháňali v hlave, ktorá sama dokáže zohnať x miliónov na kampaň.
Ešte zaujímavejšie je však pomenovať inú vec, ktorej sa premiér akosi nevenoval. Keďže jeho vláda výrazne zvyšuje dane, odvody, zhoršuje zákonník práce, nijako nebráni slovenské ekonomické záujmy voči rôznym veľkolepým európskym reguláciám a všetkými dostupnými spôsobmi zhoršuje podnikateľské prostredie, odchod veľkých zahraničných investorov do pohostinnejších krajín je naozaj len otázkou času.
bjuty smis
23.11.12,13:11
a taka je pravda o pravicovom zachranovani ekonomiky./jedny podvodnici maju modre dresy a druhy cervene asi taky je rozdiel plus minus nasa politicka scena/ http://hnonline.sk/c1-58720830-komentar-dzurindov-americky-sen-skrachoval

teraz si tomu dal....na mečiara si zabudol ? stačí, že preceda povedal ?
trisestri
23.11.12,13:16
v ZP boli mozne kompromisy,zvysovat dane a odvody v case krizy je hlupost,obzvlazt ked ich vyber je mizerny a uniky obrovske a su velke rezervy na strane statnej spravy a verejneho obstaravania.
hlavna chyba privatizacie bola v mizernych cenach,resp nedomyslenych zmluvnych podmienkach-netvrdim ze vzdy islo iba o zle umysly-inak vsak Fico mohol jednat o predlzeni danovych prazdnin pre USsteel,vzdy lepsie ako riskovat ich pad.
buchač
23.11.12,13:23
Úplne zle a veľmi zbesilo.
Film bol lepší ....myslím ten .." Rýchlo a zbesilo "...tam aspoň tí mladí vedeli šoférovať ...
Opýtajte sa ktoréhokoľvek Košičana, ako vníma prítomnosť U.S. Steel na okraji svojho mesta.
Za seba poviem...ako inak , ako kladne...
potrebu dodať: „To predsa nie je možné...
Ja dodávam ...To predsa nie je možné , aby bol pán s hranatým ksichtom až taký ( po košicky povedané ) f&s ???
Alebo je ???
...
bjuty smis
23.11.12,13:31
trisestri...
fico to skúšal...asi si nevidel jeho bordovo-bradavičný ksicht po stretnutí s vedením uss....
ja som tam nebol, ale predpokladám, že odpoved bola jemnejšia verzia tohto:

tie svoj bolševické žvasty si nechaj pre svojich voličov....my sme fy, ktorú zaujímajú prachy...
celá eú sa rúti raketovou rýchlosťou do .....vdaka sociálnemu systému, bruselským ekologickým terorom, na ktorý usa, japonci, čína, azia kašlú, rehocú sa na vás, europanoch a preberajú vaše kšefty a zákazky...
fabriku v srbsku nik nechcel, tak sme ju vrátili srbskej vláde za dolar..

vy ste v eú, čo je fantastické pre rusko-ukrajinský mafiánský kapitál a preto sú 2 možnosti
ruská mafia - abrahamovič
ukrajinská mafia..ten mafián z donecku...
kedže ukrajinec to má bližšie, má vlastné železorudné bane a pod, kúpi to on..

vyhodí polovicu až 3/4 zamestnancov a spraví z košíc skladisko svojích - ovela lacnejších výrobkov...

je mi lúto východňárov, ale len najvačší chrapúň a hyena za to môže obviniť dzurindu...
trisestri
23.11.12,13:54
vyhovorky neobstoja,lebo zodpovednost ma vzdy ten kto vladne a sme tak mala ekonomika ze kazdy pad vacsej firmy nou dost zatrasie.
EU nema viziu a jasnu ekonomicku koncepciu,pritom je to jednoduche-znizovat dane a naklady na podnikanie,debyrokratyzacia,zrusenie vsetkych hluposti a nezmyselnych vyhlasok./miesto toho aparatu co vymysla vselijake somariny by mohla byt armada strednych a malych podnikatelov-podnikat by sa malo oplatit omnoho viac ako sediet v urade-zoberme nas priklad kazdy place ake male platy v skolstve a statnej a verejnej sprave a aj napriek tomu kazdy tam radsej bude sediet ako riskovat a podnikat a chapem je to lebo stale sa oplati viac statna sprava ako neiste podnikanie kde clovek investuje vsetko,vystavi sa a riskuje pravdepodobny pad,ak chce podnikat cestne./
SilMar Group
23.11.12,14:02
tato tema predsa nie je o chudobnom slovensku a prazdnych penazenkach, ale o moralnom bahne. A toho sa tymi 1200 € nezbavis
srska
23.11.12,14:07
a taka je pravda o pravicovom zachranovani ekonomiky./jedny podvodnici maju modre dresy a druhy cervene asi taky je rozdiel plus minus nasa politicka scena/ http://hnonline.sk/c1-58720830-komentar-dzurindov-americky-sen-skrachovallen to dagovi dosť neskoro došlo - zástupca šéfredaktora hn
trisestri
23.11.12,14:10
preco financny zraloci a kamosi z Penty nemaju zaujem o zeleziarne,lodenice /tie maju zakazky,len chyba kapital/ a radsej sa hrabu do zdravotnictva?
srska
23.11.12,14:14
vyhovorky neobstoja,lebo zodpovednost ma vzdy ten kto vladne a sme tak mala ekonomika ze kazdy pad vacsej firmy nou dost zatrasie.
EU nema viziu a jasnu ekonomicku koncepciu,pritom je to jednoduche-znizovat dane a naklady na podnikanie,debyrokratyzacia,zrusenie vsetkych hluposti a nezmyselnych vyhlasok./miesto toho aparatu co vymysla vselijake somariny by mohla byt armada strednych a malych podnikatelov-podnikat by sa malo oplatit omnoho viac ako sediet v urade-zoberme nas priklad kazdy place ake male platy v skolstve a statnej a verejnej sprave a aj napriek tomu kazdy tam radsej bude sediet ako riskovat a podnikat a chapem je to lebo stale sa oplati viac statna sprava ako neiste podnikanie kde clovek investuje vsetko,vystavi sa a riskuje pravdepodobny pad,ak chce podnikat cestne./napríklad zrušiť všetky štátne príspevkové organizácie, ktorých zriaďovateľom sú ministerstvá. perlička - ak dostane taká pijavica 2,6 melóna na rok príspevok od ministerstva - 1,4 melóna ide len na mzdy bez odvodov
Oliwa
23.11.12,14:59
preco financny zraloci a kamosi z Penty nemaju zaujem o zeleziarne,lodenice /tie maju zakazky,len chyba kapital/ a radsej sa hrabu do zdravotnictva?
Lebo bez lode sa zaobídeš, ale bez zdravia nie...
Šaňovi nepomohli ani železiarne...
Zdravotníctvo a farmácia je najväčší biznis - to platí všade na svete. Život zachraňujúce operácie, ale rovnako plastická chirurgia, umelé kĺby, protézy, prsia, zuby, vlasy, sanatóriá, lieky, vitamínové doplnky, športový doping, antikoncepcia - milióny ľudí na celom svete - všetko potenciálni klienti... Prachy, prachy, prachy... a na konci toho všetkého je človek. Škoda, že až na konci - teda u nás určite...
lalovic
23.11.12,18:24
preco financny zraloci a kamosi z Penty nemaju zaujem o zeleziarne,lodenice /tie maju zakazky,len chyba kapital/ a radsej sa hrabu do zdravotnictva?

Lebo lode potrebuje málokto

a zdravie všetci.

PS
pokal viem Komárno zaviera, lebo nemá zákazky.
trisestri
23.11.12,18:30
Lebo lode potrebuje málokto

a zdravie všetci.

PS
pokal viem Komárno zaviera, lebo nemá zákazky.
http://aktualne.atlas.sk/komarnanske-lodenice-zmenili-majitela/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/
http://spravy.pravda.sk/osud-lodenic-drzi-v-rukach-vlada-a-banky-d9x-/sk_ekonomika.asp?c=A120228_165712_sk_ekonomika_p01 z tychto sice starsich clankov vyplyva ze zakazky boli,len chybali financie,mozno sa uz medzicasom aj porusili.
bjuty smis
23.11.12,18:41
preco financny zraloci a kamosi z Penty nemaju zaujem o zeleziarne,lodenice /tie maju zakazky,len chyba kapital/ a radsej sa hrabu do zdravotnictva?


a najmä tam už nie je čo ukradnúť, vytunelovať....a treba tam aj robiť :)
korela
23.11.12,18:41
Na Slovensku v súčasnosti pôsobí 3 tis. Talianov. Zamestnávajú 20 tis. Slovákov.
(V IT žije 60 mil. Talianov, v zahraničí 50 mil.)
lalovic
23.11.12,19:29
Na Slovensku v súčasnosti pôsobí 3 tis. Talianov. Zamestnávajú 20 tis. Slovákov.
(V IT žije 60 mil. Talianov, v zahraničí 50 mil.)

A co s tym ?
wagner
23.11.12,20:50
http://www.aktuality.sk/clanok/218207/komentar-novy-manual-smeru/ oplatí sa prečítať, najmä tým " verným"
day
23.11.12,21:05
Komarno je rozkradnute, rozdelene na male firmicky
Bastian
23.11.12,21:06
http://www.aktuality.sk/clanok/218207/komentar-novy-manual-smeru/ oplatí sa prečítať, najmä tým " verným"

Ďakujem za pridanie tohto článku. Je tam jedna veľká pravda napísaná


Čo je pre desaťtisíce slovenských rodín existenčná záležitosť, to je pre Smer len marketingový problém. Vládna strana bude musieť zahájiť novú komunikačnú stratégiu, aby nejako vysvetlila negatívny vývoj.

SMER na čele s Ficom sú len hlasné trúby... ale majú peknú reklamu (ktorej naletí každá ovca :)).
misoft
24.11.12,09:01
Potenciálnych 20 tis. nezamestnaných - podľa makarónskeho štýlu.
KoxXxo
24.11.12,22:25
misoft
24.11.12,22:37
wagner
25.11.12,11:00
Zabudol si dodať dedkovia a babky ficky, plus pár poraďákov milujúcich komunistov.
wagner
25.11.12,15:37
Milan nerýp
srska
25.11.12,18:10
misoft
25.11.12,21:19
Ale šak on je neurózny furt - akurát teraz mu to cez hranatú lebeňku prerástlo.
day
26.11.12,18:26
220870
26.11.12,19:29
buchač
26.11.12,19:30
Ale šak on je neurózny furt - akurát teraz mu to cez hranatú lebeňku prerástlo.

Fico príde na poľnohospodárske družstvo a usporiada pri tej príležitosti tlačovú konferenciu.
Jeden fotograf ho nafotíl v prasačom chlieve medzi prascami a Fico to okomentuje...

" Dúfam, že sa v novinách pod obrázkom neobjaví niečo hlúpeho, ako napríklad : Fico s prascami... "
Nie, to to by som si nedovolil ! "
Ďalší deň vyjde článok v novinách s textom pod obrázkom:

"Róbert Fico (Tretí zľava)... "
sito
27.11.12,14:47
220870
27.11.12,19:54
Čo z toho je pravda?



Dopredu nás posunie malý počet strán vo vláde

Vyhlásil Robert Fico na pracovnom sneme v Košiciach.

KOŠICE, 10.12.2011 20:00 | TASR / TV Markíza aktualizované
0 (http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/ludia-si-zasluzia-istoty-to-je-volebne-heslo-ficovcov.html#comments)


Slovensko môže po budúcoročných marcových voľbách posunúť dopredu len vláda zložená z malého počtu strán, ktoré budú konsolidované. Uviedol to dnes predseda opozičného Smeru-SD počas príhovoru na sneme v Košiciach.
Podľa neho vo vláde nemôžu byť strany, ktoré sa nezhodnú na európskych témach. "Budeme sa musieť rozhodovať rýchle," vyhlásil Fico s tým, že Slovensko si už nemôže dovoliť "luxus" v podobe pozliepaných koalícií.
http://img.sk.prg.cmestatic.com/media/images/580xX/Dec2011/2264418.jpg Podpredseda Smer-SD Pavol Paška a predseda Smer-SD Robert Fico na pracovnom sneme strany Smer - SD v Košiciach.

(Foto: SITA)

"Ľudia potrebujú a zaslúžia si istotu. Bez stability nemôžeme po marci 2013 nič, ani odstraňovať pravicové škody," uviedol ďalej šéf Smeru-SD.Podľa neho vláda Ivety Radičovej bola najhoršou vládou, akú malo Slovensko po roku 1993. "Nech si teda volič vyberie v marci 2012, čo chce."
Fico kritizoval pravicovú vládu za najvyššiu nezamestnanosť za posledné roky, pokles reálnej mzdy, hospodárskeho rastu.
"Taká miera nespokojnosti na Slovensku ešte nebola. Vláda sa nemôže vyhovárať len na krízu v Európe," zdôraznil Fico.
Neponúkame plač a nariekanie, ale reálny program

Strana Smer-SD neponúka Slovensku podľa jej predsedu Roberta Fica plač a nariekanie, ale reálny program. Smer-SD chce v marcových voľbách získať viac hlasov ako doteraz.
"Nemám odvahu, ani nebudem nič predpovedať, viem však, čo ponúkame -silnú a stabilnú stranu," povedal Fico. Smer-SD presvedčil vlani v parlamentných voľbách 880-tisíc voličov.
http://img.sk.prg.cmestatic.com/media/images/200x113/Dec2011/2264423.jpg (http://img.sk.prg.cmestatic.com/media/images/original/Dec2011/2264423.jpg) Robert Fico na sneme.

(Foto: SITA)

V prípade, že sa dostane do vlády, chce trvať na dôslednom sociálnom dialógu, zostaviť krízovú radu zloženú z odborov, zamestnávateľov, profesných združení, samosprávy, cirkvi, ale aj opozície. Chce trvať na výjazdových rokovaniach vlády a byť tak bližšie k ľuďom."Nesmieme sa zatvoriť do kancelárií, ako to urobila pravicová vláda," vysvetlil Fico. Domnieva sa, že počas ich vládnutia boli tieto výjazdy úspešné.
Fico sa pochválil, že od založenia strany v roku 2002 od nich neodišiel žiaden poslanec. "Obrovskou" výhodou je podľa neho totiž to, že sa nezaoberajú vnútornými konfliktmi. "Sme silní vo vnútri."
Smer-SD je podľa Fica pripravený po voľbách zdaniť vyššie príjmy a zisky "bohatých a silných", osobitne sa chce zamerať na finančný a bankový sektor. Rovnako chce hľadať ústavnú cestu na zákaz zisku zdravotných poisťovní. Ficova strana nemá záujem privatizovať štátny majetok.
Fico kritizoval pravicovú vládu aj za diaľničnú politiku. "Naši oponenti môžu hovoriť čo chcú, ale pri výstavbe táto vláda zlyhala. Prakticky sme stratili 18 mesiacov," povedal Fico.
Vláda podľa neho vytvorila v tejto oblasti akurát "rekord v počte poklepaných kameňov." "Nebudeme sa báť PPP projektov," zdôraznil.
Zastaviť treba podľa neho aj transformáciu nemocníc. "Zdravie nepovažujeme za tovar."
Na sneme, ktorý sa začal hymnou, je takmer 500 delegátov strany Smer-SD. Medzi hosťami je šéf českej ČSSD Bohuslav Sobotka či predseda zahraničného výboru ruskej Dumy Konstantin Kosačev, tiež predstavitelia diplomatické zboru na Slovensku.
Do Košíc prišiel aj bratislavský primátor Milan Ftáčnik, ktorý kandidoval s podporou Smeru-SD, poslanci parlamentu tejto strany a zástupcovia v Európskom parlamente, kandidáti do marcových volieb a zbor tieňovej vlád
KoxXxo
28.11.12,05:47