Lupka
07.02.06,11:41
Prosím o radu, aký predmet živnosti musí mať v oprávnení podnikateľ, ktorý odchádza do SRN na zber poľnohospodárskych plodín a má uzatvorenú zmluvu dielo. Dakujem
Zita5
07.02.06,10:43
Prosím o radu, aký predmet živnosti musí mať v oprávnení podnikateľ, ktorý odchádza do SRN na zber poľnohospodárskych plodín a má uzatvorenú zmluvu dielo. Dakujem


Ide na živnosť alebo na zmluvu o dielo ? Zmluvu o dielo má uzatvorenú na zber plodín ? :rolleyes:

Tieto dva produkty mi nejako nedávajú súvis .
Kristína
07.02.06,11:08
Ide na živnosť alebo na zmluvu o dielo ? Zmluvu o dielo má uzatvorenú na zber plodín ? :rolleyes:

Tieto dva produkty mi nejako nedávajú súvis .

Prečo? Živnostník predsa môže vykonávať niečo na základe zmluvy o dielo, myslím si.
Alebo nejdú dohromady zmluva a zber plodín?
Zita5
07.02.06,11:17
Prečo? Živnostník predsa môže vykonávať niečo na základe zmluvy o dielo, myslím si.
Alebo nejdú dohromady zmluva a zber plodín?

Idem do zahraničia na základe ŽL -t.j nejaká objednávka . A zmluva o dielo mi na zber plodín nesedí . To je môj pohľad na vec ,možno niekto prispeje a presvedčí svojim príspevkom .
Denda
07.02.06,11:23
Zmluvou o dielo sa predsa môže dohodnúť konkrétna zákazka.:)
Zita5
07.02.06,11:55
Súhlasím , ale pre mňa by bolo pochopiteľné , ak by som podnikala poľnohospodárskym smerom . To je niečo iné .

Ale aj napriek tomu mi chýba viacej zadania v otázke , priblížiť konkrétne o čo sa jedná , lebo bez doplnenia to takto nevyriešime . Otázka je dosť nejasná .
Kristína
07.02.06,12:05
Veď áno, mala by sa ešte ozvať autorka príspevku.