Zavrieť

Porady

živnostenské oprávenenie

Prosím o radu, aký predmet živnosti musí mať v oprávnení podnikateľ, ktorý odchádza do SRN na zber poľnohospodárskych plodín a má uzatvorenú zmluvu dielo. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lupka
    Prosím o radu, aký predmet živnosti musí mať v oprávnení podnikateľ, ktorý odchádza do SRN na zber poľnohospodárskych plodín a má uzatvorenú zmluvu dielo. Dakujem

    Ide na živnosť alebo na zmluvu o dielo ? Zmluvu o dielo má uzatvorenú na zber plodín ?

    Tieto dva produkty mi nejako nedávajú súvis .

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Zita5
    Ide na živnosť alebo na zmluvu o dielo ? Zmluvu o dielo má uzatvorenú na zber plodín ?

    Tieto dva produkty mi nejako nedávajú súvis .
    Prečo? Živnostník predsa môže vykonávať niečo na základe zmluvy o dielo, myslím si.
    Alebo nejdú dohromady zmluva a zber plodín?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Kristína
    Prečo? Živnostník predsa môže vykonávať niečo na základe zmluvy o dielo, myslím si.
    Alebo nejdú dohromady zmluva a zber plodín?
    Idem do zahraničia na základe ŽL -t.j nejaká objednávka . A zmluva o dielo mi na zber plodín nesedí . To je môj pohľad na vec ,možno niekto prispeje a presvedčí svojim príspevkom .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Súhlasím , ale pre mňa by bolo pochopiteľné , ak by som podnikala poľnohospodárskym smerom . To je niečo iné .

    Ale aj napriek tomu mi chýba viacej zadania v otázke , priblížiť konkrétne o čo sa jedná , lebo bez doplnenia to takto nevyriešime . Otázka je dosť nejasná .

    živnostenské oprávenenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.