lukyno24
11.04.12,13:49
Dobrý deň
Zaujíma ma ako je to s umiestňovaním smerových tabúľ popri ceste aby zákazníci trafili ku mne.
je možne umiestniť moju smerovú tabulu na už existujúce dopravne značenie, alebo potrebujem celu novu značku aj zo stĺpikom? aké povolenia a od koho treba k tomu?
arizona
11.04.12,11:57
lukyno24
11.04.12,21:30
nie ja nechcem umiestňovať billboard iba tabulu s názvom a smerovou šípkou
avalik
11.04.12,21:49
nie ja nechcem umiestňovať billboard iba tabulu s názvom a smerovou šípkou

8/2009 Z. z.Zákon o cestnej premávke

§60
(7) Na dopravných značkách alebo na dopravných zariadeniach a ich nosnej konštrukcii je zakázané umiestňovať čokoľvek, čo nesúvisí s dopravnou značkou alebo s dopravným zariadením. Zvislé dopravné značky sa umiestňujú pri pravom okraji cesty v smere jazdy vozidiel. Ak si to vyžaduje bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky alebo nevyhnutnosť zvýrazniť dopravnú situáciu, je možné umiestniť zvislé dopravné značky i na ľavom okraji jazdného pruhu alebo cesty približne na rovnakej úrovni oproti sebe.
...

(9) Na ceste a na mieste pri ceste sa nesmú umiestňovať veci, ktoré by mohli viesť k zámene s dopravnou značkou alebo s dopravným zariadením alebo by ich zakrývali, alebo ktoré by rozptyľovali a upútavali pozornosť účastníka cestnej premávky, alebo ho oslňovali.

(10) Miestom pri ceste sa rozumie priestor, v ktorom je umiestnená dopravná značka alebo dopravné zariadenie; takýmto miestom je aj priestor, v ktorom sa dopravné značky alebo dopravné zariadenia spravidla umiestňujú.

§138
(1) Orgán Policajného zboru uloží pokutu do 3 500 eur právnickej osobe alebo fyzickej osobe – podnikateľovi, ktorá

l) poruší alebo si nesplní povinnosť podľa § 60,
arizona
12.04.12,02:30
Nepisal si,aka velka bude ta tabula .-) Ale mas tam napisane,kde sa mozes so ziaadostou obratit...
lukyno24
12.04.12,09:01
tak potom na smerovú tabulu sa vzťahujúci také iste pravidla ako na billboard?
ja myslím niečo takéto vídavam to všade popri cestách a hlavne na križovatkách
http://www.tropichukvaldy.cz/foto/tabule-01.jpg