kabko
13.04.12,12:05
Asi som toto zlezaradil , ale neviem kde inde sa opýtať....

Takže, zamestnanec poslal zamestnávateľovi v predstihu potvrdenie o trvaní PN (prechodku). Ten však ani po troch týždňoch ešte stále nedoručil prechodku do Soc. Poisťovne, čím zamestnanec nedostane žiadne peniaze za PN-ku. Evidentne to zamestnávateľ robí naschvál, kvôli iným nezhodám medzi zamestnancom a vedúcou predajne, ktorú zamestnávateľ vlastní. Prechodka bola odoslaná 21.marca, dnes je 13.apríl a prechodku ešte stále na Soc Poisťovni nemajú. Toto sa samozrejme nestalo prvý krát a zamestnanec má toho už plné zuby.
Čo by ste odporučili tomuto zamestnancovi? Môže dať zamestnávateľa na súd? Môže žiadať nejaké odškodné alebo niečo? Ak áno, treba s tým ísť na klasický Okresný súd, alebo niekam inam?

Vopred ďakujem za každú radu.. :)
Xanti
13.04.12,10:12
Hm.. zamestnanec nech si prechodku prefotí, kopiu doručí zamestnávateľovi a sám odnesie prechodku originál do SP. A je vystaráno.
kabko
13.04.12,10:16
Áno, to isté poradila pracovníčka SP, takže zamestnanec to v budúcnosti bude riešiť práve takto, no práve kvôli tomu, že zamestnávateľ to robí naschvál, tak to chce riešiť súdnou formou, len nevie ako na to, čo a kam...
Xanti
13.04.12,10:24
A zamestnanec sa chce ešte vrátiť do zamestnania?
Treba dať podnet na inšpektorát práce.
S čím sa chce súdiť? Nemá podľa mňa dôvod na súd.
kabko
13.04.12,10:35
Myslím, že sa už nechce vrátiť do zamestnania, práve kvôli nezhodám s vedúcou predajne.
Takže jedine inšpektorát práce, hej? Súdne by asi nič nevysúdila, nejaké odškodné alebo tak...?
Asi nie, aj som si myslel... :)
Xanti
13.04.12,10:40
No tu nie je amerika,
kde človek vysúdi majland na tom, že si popáli jazyk na káve.