pedrisito
17.04.12,20:39
Dobry den mam 4 otazky .. mam doma robenu unimobunku je 7x3,5 m je na KOLESACH AKO PRIVES ..

1]mozem ju umiestnit na svoj pozemok v extravilane ??


mam LV je to len prives ale je doma robeny .. no a na kolesa aby staly v rovine trochu zrovnat vrchnu stranu stalo by to len na kolesach no koli rovine .. cital som podla zakona (1) Povolenie stavebného úradu vyžadujú, pokiaľ na to nie sú príslušné podľa osobitných predpisov iné orgány,

Čl.III. Parkovanie a odstavovanie vozidiel-na vlastnom pozemku Ten, kto používa na parkovanie alebo odstavenie vozidiel vlastný pozemok, je povinný dbať na to, aby neznečisťovalživotné prostredie ropnými látkami, výfukovými plynmi a vozidlo používal iba na nevyhnutné úkony spojené s príchodom a odchodom vozidla tak, aby neobťažoval okolie nadmerným hlukom.

a) terénne úpravy, ktorými sa podstatne mení vzhľad prostredia alebo odtokové pomery takze
to nieje ziadna podstatna zmena prostredia ani stavebne upravi terenu ..


2] nieje to stavba a teda mozem zrovnat kusok aby som parkoval na rovine ?


no a tretia otazka


3] ci odomna nemoze ziadat niekto podla nejakeho zakona nejake povolenia a nejake doklady od maringotky ked je robena no pokym je to mimo cestnej komunikacie a budem tam vlastne iba parkovat??

4] je mozne dat iba nejake podperi aby netrpeli kolesa .. nic pevne spojene so zemou ziadne paneli povedzme drevene klatiky ??


napisal som to dost zlozito ale hladal som vsade a nikde som nenasiel takto konkretne rozpracovane otazky a odpovede , chcem mat jasno co kto moze alebo nie ??
mozete mi prosim odpovedat na vsetky otazky ..chcem mat v tom jasno ..budem velmi vdacny za kazdu odpoved k veci ..
220870
17.04.12,19:01
Maringotku si môžete postaviť na svoj pozemok na podpery a zrovanť pod ňou terén bez povolení.Nepotrebujete na to povolenie.Akurát tým nesmiete ohrozovať a obmedzovať iných.
arizona
17.04.12,20:31
mimotemy duplicity som ti vymazala, pokracuj v tejto teme. Otazku staci zadat jeden krat.

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
pedrisito
17.04.12,20:45
Vporiadku dakujem za upozornenie ..
pedrisito
17.04.12,20:49
Pocul som ,ze nesmie byt pevne spojene so zemou, len neviem ako by to brali keby bola ta maringotka len na tych zeleznych patkach trebarz aj bez kolies postavena na zemi , nie v zemi .. , ci by to nebola ako stavba ?
bystrá
18.04.12,05:40
Kým je maringotka len zaparkovaná, krátkodobo, nepripojená na siete, nepotrebuješ žiadne povolenie. Akonáhle ju postavíš na pätky, pripojíš na elektriku alebo iné siete, stáva sa stavbou podľa stavebného zákona /§43/.
Nedá sa to povedať jednoznačne, záleží od toho, na čo ju chceš využívať, či bude pripojená na siete, na akom území sa pozemok nachádza a či takéto niečo neupravuje aj VZN obce alebo územný plán.
Indeed
18.04.12,05:51
.."stava sa stavbou" ? To nemyslíš vážne ??
Indeed
18.04.12,05:52
prečo nasilu hĺadáš v zákonoch to, čo tam nie je ???
pedrisito
18.04.12,06:39
pripojena nebude k ziadnej sieti .. zaparkovana na luke ..

Čl.III. Parkovanie a odstavovanie vozidiel-na vlastnom pozemku Ten, kto používa na parkovanie alebo odstavenie vozidiel vlastný pozemok, je povinný dbať na to, aby neznečisťovalživotné prostredie ropnými látkami, výfukovými plynmi a vozidlo používal iba na nevyhnutné úkony spojené s príchodom a odchodom vozidla tak, aby neobťažoval okolie nadmerným hlukom.

a ta v podstate ako prives nebude znecistovat ropnymi latkami ani vyfukovymi plynmi ,takze na svojom pozemku mozem parkovat ?pozemok je luka a nieje v ochrannom pasme .... patky maju byt len na stabilizaciu cital som ze sa bezne pouzivaju aj na mobilnych domoch ..
pavol54
18.04.12,06:54
Kým je maringotka len zaparkovaná, krátkodobo, nepripojená na siete, nepotrebuješ žiadne povolenie. Akonáhle ju postavíš na pätky, pripojíš na elektriku alebo iné siete, stáva sa stavbou podľa stavebného zákona /§43/.
Nedá sa to povedať jednoznačne, záleží od toho, na čo ju chceš využívať, či bude pripojená na siete, na akom území sa pozemok nachádza a či takéto niečo neupravuje aj VZN obce alebo územný plán.
Nevedel som že na autožeriav ktorý pri práci stojí na patkách treba stavebné povolenie
bystrá
18.04.12,07:30
pavol54, Ak si prečítaš celú odpoveď, tak som tam uviedla aj toto:
Nedá sa to povedať jednoznačne, záleží od toho, na čo ju chceš využívať, či bude pripojená na siete, na akom území sa pozemok nachádza a či takéto niečo neupravuje aj VZN obce alebo územný plán.
Po doplnení údajov si aj ja myslím, že nepotrebuje žiadne povolenie.
...a autožeriav je predsa stroj...
marjankaj
18.04.12,07:44
pripojena nebude k ziadnej sieti .. zaparkovana na luke ..

Čl.III. Parkovanie a odstavovanie vozidiel-na vlastnom pozemku Ten, kto používa na parkovanie alebo odstavenie vozidiel vlastný pozemok, je povinný dbať na to, aby neznečisťovalživotné prostredie ropnými látkami, výfukovými plynmi a vozidlo používal iba na nevyhnutné úkony spojené s príchodom a odchodom vozidla tak, aby neobťažoval okolie nadmerným hlukom.

a ta v podstate ako prives nebude znecistovat ropnymi latkami ani vyfukovymi plynmi ,takze na svojom pozemku mozem parkovat ?pozemok je luka a nieje v ochrannom pasme .... patky maju byt len na stabilizaciu cital som ze sa bezne pouzivaju aj na mobilnych domoch ..

A je to vôbec vozidlo? Písal si, že si si to robil sám. Máš k tomu aj príslušné papiere? STK?
pedrisito
18.04.12,07:55
vozidlo to moze byt ale ak je mimo cestenej komunikacie realne
s tym doprava nema nic spolocne ?? nikto to nema dovod kontrolovat niesom predsa na ceste ale na svojom pozemku ..? ako ked ma niekto zaparkovane auto bez papierov na svojom pozemku ,nieje predsa na cestnej komunikacii ..podstatne je myslim ze je to na kolesach a nespada to pod stavebny zakon ..myslim..no a nemozem s tym ist na cestu samozrejme ..
marjankaj
18.04.12,08:46
Veď sa opýtaj na stavebnom úrade. Tam ti to povedia. Aj zákon ti nájdu.
pedrisito
18.04.12,08:54
volal som tam ale to take zvlastne odpovede ..oni nemaju nic spolocne s tym co je na kolesach ..ale su aj taki ako v tomto prislovicku..

prečo nasilu hĺadáš v zákonoch to, čo tam nie je ???

len ked si chce byt clovek isty .. samozrejme spytam sa este na obecnom urade, len niesom na svk .. takze som to skusal ake ma kto skusenosti .. v kazdom pripade dakujem ..
marjankaj
18.04.12,09:03
Vypýtaj si písomné stanovisko a budeš mať pokoj.
pavol54
18.04.12,10:45
volal som tam ale to take zvlastne odpovede ..oni nemaju nic spolocne s tym co je na kolesach ..ale su aj taki ako v tomto prislovicku..

prečo nasilu hĺadáš v zákonoch to, čo tam nie je ???

len ked si chce byt clovek isty .. samozrejme spytam sa este na obecnom urade, len niesom na svk .. takze som to skusal ake ma kto skusenosti .. v kazdom pripade dakujem ..
kde nie je žalobca nie je ani sudca
Ja mám na poli maringotku a vagón 20 rokov a nikto sa nič nepýtal, z jedného nákladiaka som si spravil sklad a tiež nič v podstate sa jedná o to že ráno zapneš lano a ťaháš preč a čo kočovní včelári? Ak by mal stavebný úrad len tento problém tak by som tam chcel byť zamestnaný. To by si musel mať veľkého nepriateľa čo by do toho začal rýpať a ani stavebný úrad bez tvojho vedomia na tvoj pozemok nemôže. Aj tvoje problémy tak mať .
pedrisito
19.04.12,11:54
chcel by som to tam nechat trvale zaparkovane .. len neviem ako je to s parkovanim na svojom pozemku na travnatom poraste v extravilane.. a ci odomna nebude chciet niekto nejake doklady kedze je to robene , aj ked som vlastne mimo cestnej komunikacii ..
lubko6394
19.04.12,12:16
chcel by som to tam nechat trvale zaparkovane .. len neviem ako je to s parkovanim na svojom pozemku na travnatom poraste v extravilane.. a ci odomna nebude chciet niekto nejake doklady kedze je to robene , aj ked som vlastne mimo cestnej komunikacii ..

Kašli už na to. Jasne Ti bolo napísané, že obec ani stavebný úrad s tým nič nemá a že to tam môžeš mať. Konieckoncov je to Tvoj pozemok a môžeš si naň dať aj Trójskeho koňa pokiaľ nebude vadiť susedom a nebude mať základy - lenže potom by to nebol Trójsky kôň, ale ten Svätoplukov a na toho by si to povolenie potreboval, a možno by stačilo aj oznámenie, ale to by ten kôň musel spĺňať parametre drobnej stavby.
Ja by som mal skôr strach, že ak je tá maringotka železná, že skončí v zberných surovinách a každý Cigán z okolia Ti povie že ju nikdy nevidel a ani nepozná nikoho kto by ju vôbec videl.
220870
19.04.12,13:00
Pevne spojené zo zemou sa rozumie zabetonovane.Ak máte napr v zemi betonovu pätku a na to položíte takúto maringotku tak už je to pevne spojené zo zamou.Ak máte v zemi uložený veľký kameň a naň položíte maringotku tak to nieje stavba pevne spojená zo zemou.Ak pod maringotku nasypete štrk a položíte na to drevenné hranoly a na to maringotku tak to nieje stavba pevne spojená zo zemou a na to nepotrebujete stavebné povolebnie.