majalov
18.04.12,09:36
Zdravím Vás, poraďáci!

Ako sa dá znovu získať rozhodnutie zo súdu o poslednej úprave výživného?
Dcéra v čase puberty zničila veškeré horeuvedené papiere včetne môjho rozsudku o rozvode. Čoskoro bude plnoletá a čiže svojich práv sa bude na súde domáhať sama. Problém je v tom, že:
1.) Neviem rok pojednávania (otec dcéry na základe ústnej dohody sám pár krát zvýšil sumu. Riešili sme to bez súdu.)
2.) Neviem číslo - značku spisu
3.) Nepoznám meno sudcu vo veci pojednávania
Prosím Vás, dá sa k tomu nejako dopracovať?
S exmanželovou pomocou nemôžem absolutne rátať.

Spolieham na Vás, Vašu radu a pomoc.
Ďakujem.
arizona
18.04.12,07:41
Skus si kopiu vyziadat na sude v archive
Xanti
18.04.12,07:41
Šikovná dcéra,
no nech sa stará sama ked všetko poničila.

A prečo si myslíš, že otec dcéry TI neposkytne kopie dokumentov? Ved píšeš sama, že sám pár krát zvýšil sumu výživného bez súdu. To neznamená, že nemá zájem o rodinu, skôr že mu záleží na dcére.
majalov
18.04.12,08:08
Už sme to spolu preberali... To, že sa veľmi pekne zachoval a v čase jej detstva finančne navyše pomáhal v rámci svojich možností som si veľmi vážila. Odvtedy však ubehlo pár rokov (výživne bolo určené ešte v SK mene)
Odkedy má "osobnu radkyňu" posiela 40€ a ja mám pocit, že to so súdnym rozhodnutím nesedí. Nechcem JA ísť proti nemu, len dcéra ma stále obviňuje, že nehájim jej práva. V dôsledku ona mi zviazala ruky a exmanžel po tom, čo som ho požiadala o pomoc odmieta so mnou komunikovať.
Hold, dostal dobrú radu....
Xanti
18.04.12,08:13
A ani dcéra s ním nekomunikuje?
Ona Ti narobila problémy, ak komunikuje s otcom a stretáva sa s ním, tak nech ho ona požiada. A možno to zase pôjde bez súdu, ak by sa zlepšil vzťah otca a dcéry.
majalov
18.04.12,08:21
Džavotala s ním naposledy, keď mala 2 roky.
Predpokladám, že teraz pochopíte jej reakciu na likvidáciu papierov....
majalov
18.04.12,08:31
V podstate sa chcem len opýtať, či má význam ísť pídiď do archívu, keďže nemám nič v hrsti a tým pádom archivárky sa nebudú mať o čo opreť.
Ďakujem.
Xanti
18.04.12,08:31
Hm.. tak tomu nerozumiem, kto nemal zájem o stretávanie? Dcéra alebo otec? No hej puberta zamáva s človekom, asi len ísť na súd s skúsiť tam vyžiadať kopie.
Xanti
18.04.12,08:33
V podstate sa chcem len opýtať, či má význam ísť pídiď do archívu, keďže nemám nič v hrsti a tým pádom archivárky sa nebudú mať o čo opreť.
Ďakujem.
Teraz je to všetko digitalizované, hádam aj staré veci nahádzali do systému, takže možno podľa roku rozvodu nájdete približne čas prvého súdu na určenie výživného ... treba skúsiť , iné Ti neostáva.
Ak sa ovšem dcéra nechce vybrať sama za otcom pokecať o budúcnosti.
arizona
18.04.12,08:36
V podstate sa chcem len opýtať, či má význam ísť pídiď do archívu, keďže nemám nič v hrsti a tým pádom archivárky sa nebudú mať o čo opreť.
Ďakujem.
Preco by nemalo vyznam? Ved predsa mas meno, rodne cislo, adresu atd. nie? Podla toho dokazu vyhladat...

Kamoska si vyziadala z archivu kopiu o rozvode spred 20 rokov.
Zda sa mi, ze musela doniest aj nejaky kolok,ale kopiu rozhodnutia dostala. Preto viem, ze takato moznost existuje a preto som ti ju odporucila.
majalov
18.04.12,09:03
Som vďačná za skvelé nakopnutie!!
Všetkým zúčastneným vyslovujem veľké ĎAKUJEM.

Prajem krásny deň :)