Zavrieť

Porady

Posledná úprava výživného

Zdravím Vás, poraďáci!

Ako sa dá znovu získať rozhodnutie zo súdu o poslednej úprave výživného?
Dcéra v čase puberty zničila veškeré horeuvedené papiere včetne môjho rozsudku o rozvode. Čoskoro bude plnoletá a čiže svojich práv sa bude na súde domáhať sama. Problém je v tom, že:
1.) Neviem rok pojednávania (otec dcéry na základe ústnej dohody sám pár krát zvýšil sumu. Riešili sme to bez súdu.)
2.) Neviem číslo - značku spisu
3.) Nepoznám meno sudcu vo veci pojednávania
Prosím Vás, dá sa k tomu nejako dopracovať?
S exmanželovou pomocou nemôžem absolutne rátať.

Spolieham na Vás, Vašu radu a pomoc.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    majalov Pozri príspevok
    V podstate sa chcem len opýtať, či má význam ísť pídiď do archívu, keďže nemám nič v hrsti a tým pádom archivárky sa nebudú mať o čo opreť.
    Ďakujem.
    Preco by nemalo vyznam? Ved predsa mas meno, rodne cislo, adresu atd. nie? Podla toho dokazu vyhladat...

    Kamoska si vyziadala z archivu kopiu o rozvode spred 20 rokov.
    Zda sa mi, ze musela doniest aj nejaky kolok,ale kopiu rozhodnutia dostala. Preto viem, ze takato moznost existuje a preto som ti ju odporucila.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    majalov Pozri príspevok
    V podstate sa chcem len opýtať, či má význam ísť pídiď do archívu, keďže nemám nič v hrsti a tým pádom archivárky sa nebudú mať o čo opreť.
    Ďakujem.
    Teraz je to všetko digitalizované, hádam aj staré veci nahádzali do systému, takže možno podľa roku rozvodu nájdete približne čas prvého súdu na určenie výživného ... treba skúsiť , iné Ti neostáva.
    Ak sa ovšem dcéra nechce vybrať sama za otcom pokecať o budúcnosti.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Šikovná dcéra,
    no nech sa stará sama ked všetko poničila.

    A prečo si myslíš, že otec dcéry TI neposkytne kopie dokumentov? Ved píšeš sama, že sám pár krát zvýšil sumu výživného bez súdu. To neznamená, že nemá zájem o rodinu, skôr že mu záleží na dcére.

    majalov je offline (nepripojený) majalov

    majalov
    Už sme to spolu preberali... To, že sa veľmi pekne zachoval a v čase jej detstva finančne navyše pomáhal v rámci svojich možností som si veľmi vážila. Odvtedy však ubehlo pár rokov (výživne bolo určené ešte v SK mene)
    Odkedy má "osobnu radkyňu" posiela 40€ a ja mám pocit, že to so súdnym rozhodnutím nesedí. Nechcem JA ísť proti nemu, len dcéra ma stále obviňuje, že nehájim jej práva. V dôsledku ona mi zviazala ruky a exmanžel po tom, čo som ho požiadala o pomoc odmieta so mnou komunikovať.
    Hold, dostal dobrú radu....

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    A ani dcéra s ním nekomunikuje?
    Ona Ti narobila problémy, ak komunikuje s otcom a stretáva sa s ním, tak nech ho ona požiada. A možno to zase pôjde bez súdu, ak by sa zlepšil vzťah otca a dcéry.

    majalov je offline (nepripojený) majalov

    majalov
    Džavotala s ním naposledy, keď mala 2 roky.
    Predpokladám, že teraz pochopíte jej reakciu na likvidáciu papierov....

    majalov je offline (nepripojený) majalov

    majalov
    V podstate sa chcem len opýtať, či má význam ísť pídiď do archívu, keďže nemám nič v hrsti a tým pádom archivárky sa nebudú mať o čo opreť.
    Ďakujem.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm.. tak tomu nerozumiem, kto nemal zájem o stretávanie? Dcéra alebo otec? No hej puberta zamáva s človekom, asi len ísť na súd s skúsiť tam vyžiadať kopie.

    majalov je offline (nepripojený) majalov

    majalov
    Som vďačná za skvelé nakopnutie!!
    Všetkým zúčastneným vyslovujem veľké ĎAKUJEM.

    Prajem krásny deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.