kuko1479
23.04.12,22:18
Dobry den,
bol by som velmi vdacny keby mi niekto vedel poradit s nasledujucimy otazkami :
ake potrebujem na malovanie na tvar na ulici (popripade na roznych akciach) povolenia, kde sa daju vybavit a ake su cca poplatky ?
musim tuto moju cinnost niako registrovat ? (zivnost a pod.), ak ano dalo by sa to dako obist ?
Dakujem za odpovede :)
Xanti
23.04.12,20:20
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
kuko1479
24.04.12,05:23
tou otazkou som nemyslel ziadny nelegalny sposob (uznavam formuloval som ju nespravne) ... keby chcem nelegalne obist zivnost tak by som sa asi ani na povolenia nepytal.
Napriklad pokial viem tak niektori fotografi maju zivnost a niektori fotografuju len na daku dohodu o vykonani prace - neviem ci je to tak legalne a podla zakona tak ale preto sa pytam ci sa to neda riesit napriklad aj takto. Ďakujem
Xanti
24.04.12,05:27
A ským uzatvoríš dohodu o vykonaní práce? Z každým návštevníkom tržnice? Prv papierovačky s nimi a potom budeš kresliť na tvár? Ved to neni logické.

Na dohodu môžeš robiť pre niekoho, teda že je nejaký salon alebo zamestnávateľ, a ten si ťa najme aby si chodil na trhy a budeš pracovať na dohodu. Ak chceš chodiť sám, sám si budeš kupovať farby tak potrebuješ živnosť.
kuko1479
24.04.12,05:43
S tou dohodou to bol priklad, respektive ak by som maloval pre niakeho usporiadatela. Ok takze keby chcem malovat sam za seba tak treba zivnost. A zrejme aj to povolenie aby som sa mohol na ulici alebo niekde rozlozit a malovat, to sa prosim Vas vybavuje na mestskom urade ? a nahodou by ste mi nevedeli povedat ci su za to niake poplatky ? este raz dakujem =)
kuko1479
25.04.12,09:31
predsalen sa mi to akosi nezda ... ved predsa prilezitostnym malovanim na tvar je takmer nemozne zarobit aspon na tie odvody do zdravotnej poistovne. Tym myslim ... je ta zivnost nevyhnutna ?? Napriklad ludia co maluju portrety za peniaze na to vecsinou zivnost nemaju, takze to vykonavaju protizakonne ??