knihomolka
24.04.12,13:17
Dobrý deň, potrebujem poradiť s takýmto problémom - dieťa navštevuje športovú triedu v ZŠ a je registrovaný v športovom klube za ktorý hrá, v zápase, ktorý organizoval športový klub v sobotu sa mu stal úraz. U koho si máme uplatňovať odškodnenie? V klube nám stále tvrdia - neoficiálne pri ústnom rozhovore - že hráči poistení nie sú, len každý hráč - ak je súkromne. Môžeme si aj tak nárokovať v športovom klube odškodné? Ďakujem.
Stanislav 1975
24.04.12,11:20
neviem z akého dovodu by Vám mali poskytnúť nejaké odškodnenie...- akože nechápem..., na žiadne odškodnenie nemáte nárok...
knihomolka
24.04.12,11:25
Ďakujem za odpoveď, viete mi vysvetliť prečo nemá nárok? Viem, že žiaci keď chodia reprezentovať školu v športových súťažiach a stane sa im úraz - škola ich odškodňuje.
Stanislav 1975
24.04.12,11:31
Ďakujem za odpoveď, viete mi vysvetliť prečo nemá nárok? Viem, že žiaci keď chodia reprezentovať školu v športových súťažiach a stane sa im úraz - škola ich odškodňuje.
no ale pozor- to sú 2 veci- ak chodí niekto reprezentovať školu tak sa to berie ako školská činnosť, ak je to krúžok,tak to majú pravdu, každý by mal byť poistený sám ...- moj malý tiež chodí na karate a už pár krát došiel krvavý, ale nejako ma odškodné nenapadlo pýtať...
knihomolka
24.04.12,11:37
Viete, nejaké drobné zranenia sme neriešili ani my - je to hokej - ale teraz chalan už 5 mesiacov nehrá... Takže si myslíte, že ŠK nemusí mať ošetrené takéto situácie poistkou, čo nedajbože smrteľný úraz? Fakt sa v tom nevyznám, tak sa pýtam.
Stanislav 1975
24.04.12,11:59
Viete, nejaké drobné zranenia sme neriešili ani my - je to hokej - ale teraz chalan už 5 mesiacov nehrá... Takže si myslíte, že ŠK nemusí mať ošetrené takéto situácie poistkou, čo nedajbože smrteľný úraz? Fakt sa v tom nevyznám, tak sa pýtam.
Práveže predpokladám, že oni to majú ošetrené a to OPAČNE- určite majú v stanovách a tie podpisujete pri prihlásení, že je to na vlastnú zodpovednosť- totiž ani sa nečudujem, hokej je pri poistení dosť rizikový šport a je tam 200% prirážka, tak keby mali každého poistit,tak neviem či by sa im to oplatilo...
a na najhoršie na smrť ani nemyslite, aj ked už pár krát sa pri hokeji stalo, že hráč hráčovi korčulou nechtiac prerezal hrdlo, alebo chudák Ludek čajka si zlomil vazy v košiciach , ale každý šport je rizikový...
buchač
24.04.12,12:03
Viete, nejaké drobné zranenia sme neriešili ani my - je to hokej - ale teraz chalan už 5 mesiacov nehrá... Takže si myslíte, že ŠK nemusí mať ošetrené takéto situácie poistkou, čo nedajbože smrteľný úraz? Fakt sa v tom nevyznám, tak sa pýtam.

...ja sa pýtam inak ...nakoľko sa v dnešných rodičoch nevyznám ....:confused::confused::confused:

Mladý hraje hokej a vy , ako rodičia ste ho nepoistili ?????????????????????? :eek:
Aj keby škola mala poistku , aj tak by som nechal to svoje decko poistiť ....
...a klub ???....ten poisťuje predsa tých hráčov , kde sa už iné love točia ....tá poistka zvykne byť už potom v zmluve ošetrená ...
erzet
24.04.12,12:03
Ak je nárok na odškodné tak si ho treba nárokovať u zriaďovateľa školy. Opravujem. Zriaďovateľa klubu.
knihomolka
25.04.12,04:46
...ja sa pýtam inak ...nakoľko sa v dnešných rodičoch nevyznám ....:confused::confused::confused:

Mladý hraje hokej a vy , ako rodičia ste ho nepoistili ?????????????????????? :eek:
Aj keby škola mala poistku , aj tak by som nechal to svoje decko poistiť ....
...a klub ???....ten poisťuje predsa tých hráčov , kde sa už iné love točia ....tá poistka zvykne byť už potom v zmluve ošetrená ...

Neviem, kde v príspevku ste vyčítali informáciu, že dieťa nie je súkromne poistené. S tým poradiť nepotrebujem...:o
buchač
25.04.12,06:27
Neviem, kde v príspevku ste vyčítali informáciu, že dieťa nie je súkromne poistené. S tým poradiť nepotrebujem...:o
...zadanie témy je

odškodnenie úrazu
Mám za to , že na tieto prípady sú práve tie poistky ...
ŠK by sa rýchlo dostal do finančných problémov ...vezmime si , že počet hráčov je cca 25 ..
Čiže 25 x mesačné poistenie pre prípad nejakého úrazu - povedzme , že len 20 €....hneď to vychádza na tých 500 €...

...a sorry , no poradiť v niečom takom ...že ako vybabrať ( lebo ja to potom takto vidím ) s klubom po finančnej stránke ????...
...nóóóó....veď aj tak sa dá........veď prečo aj nie , keď sa to aj inde robí ........


.....ozaj ...a prosím si deliť za pravdu tzv. neužitočné ...:cool:
knihomolka
25.04.12,09:34
Ále, ja s nikým vybabrať nepotrebujem... Len ak mám na niečo nárok, chcem si ho uplatniť, aby niekto nevybabral so mnou... Ďakujem za názor.