Zavrieť

Porady

športový klub - odškodnenie úrazu

Dobrý deň, potrebujem poradiť s takýmto problémom - dieťa navštevuje športovú triedu v ZŠ a je registrovaný v športovom klube za ktorý hrá, v zápase, ktorý organizoval športový klub v sobotu sa mu stal úraz. U koho si máme uplatňovať odškodnenie? V klube nám stále tvrdia - neoficiálne pri ústnom rozhovore - že hráči poistení nie sú, len každý hráč - ak je súkromne. Môžeme si aj tak nárokovať v športovom klube odškodné? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ále, ja s nikým vybabrať nepotrebujem... Len ak mám na niečo nárok, chcem si ho uplatniť, aby niekto nevybabral so mnou... Ďakujem za názor.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    neviem z akého dovodu by Vám mali poskytnúť nejaké odškodnenie...- akože nechápem..., na žiadne odškodnenie nemáte nárok...
    Ďakujem za odpoveď, viete mi vysvetliť prečo nemá nárok? Viem, že žiaci keď chodia reprezentovať školu v športových súťažiach a stane sa im úraz - škola ich odškodňuje.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    knihomolka Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, viete mi vysvetliť prečo nemá nárok? Viem, že žiaci keď chodia reprezentovať školu v športových súťažiach a stane sa im úraz - škola ich odškodňuje.
    no ale pozor- to sú 2 veci- ak chodí niekto reprezentovať školu tak sa to berie ako školská činnosť, ak je to krúžok,tak to majú pravdu, každý by mal byť poistený sám ...- moj malý tiež chodí na karate a už pár krát došiel krvavý, ale nejako ma odškodné nenapadlo pýtať...
    Viete, nejaké drobné zranenia sme neriešili ani my - je to hokej - ale teraz chalan už 5 mesiacov nehrá... Takže si myslíte, že ŠK nemusí mať ošetrené takéto situácie poistkou, čo nedajbože smrteľný úraz? Fakt sa v tom nevyznám, tak sa pýtam.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    knihomolka Pozri príspevok
    Viete, nejaké drobné zranenia sme neriešili ani my - je to hokej - ale teraz chalan už 5 mesiacov nehrá... Takže si myslíte, že ŠK nemusí mať ošetrené takéto situácie poistkou, čo nedajbože smrteľný úraz? Fakt sa v tom nevyznám, tak sa pýtam.
    Práveže predpokladám, že oni to majú ošetrené a to OPAČNE- určite majú v stanovách a tie podpisujete pri prihlásení, že je to na vlastnú zodpovednosť- totiž ani sa nečudujem, hokej je pri poistení dosť rizikový šport a je tam 200% prirážka, tak keby mali každého poistit,tak neviem či by sa im to oplatilo...
    a na najhoršie na smrť ani nemyslite, aj ked už pár krát sa pri hokeji stalo, že hráč hráčovi korčulou nechtiac prerezal hrdlo, alebo chudák Ludek čajka si zlomil vazy v košiciach , ale každý šport je rizikový...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    knihomolka Pozri príspevok
    Viete, nejaké drobné zranenia sme neriešili ani my - je to hokej - ale teraz chalan už 5 mesiacov nehrá... Takže si myslíte, že ŠK nemusí mať ošetrené takéto situácie poistkou, čo nedajbože smrteľný úraz? Fakt sa v tom nevyznám, tak sa pýtam.
    ...ja sa pýtam inak ...nakoľko sa v dnešných rodičoch nevyznám ....

    Mladý hraje hokej a vy , ako rodičia ste ho nepoistili ??????????????????????
    Aj keby škola mala poistku , aj tak by som nechal to svoje decko poistiť ....
    ...a klub ???....ten poisťuje predsa tých hráčov , kde sa už iné love točia ....tá poistka zvykne byť už potom v zmluve ošetrená ...

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Ak je nárok na odškodné tak si ho treba nárokovať u zriaďovateľa školy. Opravujem. Zriaďovateľa klubu.
    Naposledy upravil erzet : 24.04.12 at 12:23
    buchač Pozri príspevok
    ...ja sa pýtam inak ...nakoľko sa v dnešných rodičoch nevyznám ....

    Mladý hraje hokej a vy , ako rodičia ste ho nepoistili ??????????????????????
    Aj keby škola mala poistku , aj tak by som nechal to svoje decko poistiť ....
    ...a klub ???....ten poisťuje predsa tých hráčov , kde sa už iné love točia ....tá poistka zvykne byť už potom v zmluve ošetrená ...
    Neviem, kde v príspevku ste vyčítali informáciu, že dieťa nie je súkromne poistené. S tým poradiť nepotrebujem...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    knihomolka Pozri príspevok
    Neviem, kde v príspevku ste vyčítali informáciu, že dieťa nie je súkromne poistené. S tým poradiť nepotrebujem...
    ...zadanie témy je
    odškodnenie úrazu
    Mám za to , že na tieto prípady sú práve tie poistky ...
    ŠK by sa rýchlo dostal do finančných problémov ...vezmime si , že počet hráčov je cca 25 ..
    Čiže 25 x mesačné poistenie pre prípad nejakého úrazu - povedzme , že len 20 €....hneď to vychádza na tých 500 €...

    ...a sorry , no poradiť v niečom takom ...že ako vybabrať ( lebo ja to potom takto vidím ) s klubom po finančnej stránke ????...
    ...nóóóó....veď aj tak sa dá........veď prečo aj nie , keď sa to aj inde robí ........


    .....ozaj ...a prosím si deliť za pravdu tzv. neužitočné ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.