eNBe
09.05.12,10:23
Ahojte!
Chcel by som vás poprosiť, aby ste zahlasovali v tejto ankete ..................... veľmi by ma zaujímal váš názor.
Dopredu ďakujem všetkým čo si dajú námahu kliknúť a zahlasovať, všetkým vám prajem krásny dník :).
marjankaj
09.05.12,08:43
A ešte by si mu musel kúpiť aj rybársky lístok.:rolleyes:
eNBe
09.05.12,08:56
A ešte by si mu musel kúpiť aj rybársky lístok.:rolleyes:


:):):) berme to tak, že ho má, prípadne že ho nepotrebuje :rolleyes:
marjankaj
09.05.12,08:58
:):):) berme to tak, že ho má, prípadne že ho nepotrebuje :rolleyes:

Rybárske lístky nemávajú ani rybári.:confused:
Nenavádzaj na porušovanie zákonov. Prečítaj si etiketu porady.:cool:
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
eNBe
09.05.12,09:05
Rybárske lístky nemávajú ani rybári.:confused:
Nenavádzaj na porušovanie zákonov. Prečítaj si etiketu porady.:cool:
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

myslel som to tak, že má lístok, alebo bude chytať tam kde sa toto osvedčenie nevyžaduje, takže v žiadnom prípade nenavádzam na porušenie žiadneho zákona :)
zk24
09.05.12,09:11
Rozmyslam ci je niekomu na nieco udicka ak zije v oblasti kde ju nevyuzije... zeby utlkol nejaku ťavu k smrti?
Paula
09.05.12,09:26
Hm, neklikám v rade prvom - na všetky, mne neznáme linky . Takže ďalší klik nestíham ani v tomto prípade :cool:
marjankaj
09.05.12,09:29
myslel som to tak, že má lístok, alebo bude chytať tam kde sa toto osvedčenie nevyžaduje, takže v žiadnom prípade nenavádzam na porušenie žiadneho zákona :)
No na Slovensku by mohol chytať iba ak by bol poslancom. A o hladnom poslancovi som ešte nepočul. Iba ak o nenažranom.:rolleyes:
pepsikova
09.05.12,10:38
..obávam a, že ani ryba, ani udica sa narkomanovi nedáva..podľa tvojho hlásania,že ho treba nechať spadnúť až na dno, ryba aj udica je len pomoc v stave, kedy je ešte narkomanom..akoby si mu dal peniaze na drogu...pýtam sa, čo je účelom tejto ankety?..lebo ani ako osveta, ani ako pomoc mi toto nevyzerá...ale toto môže byť len môj názor...beriem to tak, že dám rybu-to ako by som ho podporila...ak dám udicu,pomôžem mu liečiť sa-ale tá pomoc nemusí vychádzať z jeho vnútra,nemusí byť o nej presvedčený a je teda len chvíľkovou záležitosťou v jeho živote, urobí radosť mne, ale jemu nepomôže..myslím, že len dávaš do popredia svoju stránku...kliknite mi:(
eNBe
09.05.12,10:47
..obávam a, že ani ryba, ani udica sa narkomanovi nedáva..podľa tvojho hlásania,že ho treba nechať spadnúť až na dno, ryba aj udica je len pomoc v stave, kedy je ešte narkomanom..akoby si mu dal peniaze na drogu...pýtam sa, čo je účelom tejto ankety?..lebo ani ako osveta, ani ako pomoc mi toto nevyzerá...ale toto môže byť len môj názor...beriem to tak, že dám rybu-to ako by som ho podporila...ak dám udicu,pomôžem mu liečiť sa-ale tá pomoc nemusí vychádzať z jeho vnútra,nemusí byť o nej presvedčený a je teda len chvíľkovou záležitosťou v jeho živote, urobí radosť mne, ale jemu nepomôže..myslím, že len dávaš do popredia svoju stránku...kliknite mi:(
Nie je to myslené len priamo k narkomanom, zaujíma ma len názor ľudí na jednoduchú otázku a ak to beriete tak, že dávam do popredia svoju stránku, tak to je smutné. Verte mi, že to naozaj nepotrebujem a kľudne uzavrite túto tému.
pepsikova
09.05.12,11:48
Nie je to myslené len priamo k narkomanom, zaujíma ma len názor ľudí na jednoduchú otázku a ak to beriete tak, že dávam do popredia svoju stránku, tak to je smutné. Verte mi, že to naozaj nepotrebujem a kľudne uzavrite túto tému...

..tam, kde táto anketa visí, je to len o spojení s narkomanmi...ak by bola stránka o čokoláde, bude pointa-dať (jesť), nedať (chudnúť)...verím ti, že to naozaj nepotrebuješ...
eNBe
09.05.12,13:50
..

..tam, kde táto anketa visí, je to len o spojení s narkomanmi...ak by bola stránka o čokoláde, bude pointa-dať (jesť), nedať (chudnúť)...verím ti, že to naozaj nepotrebuješ...
nie, nie je, okrem tej stránky som aj spoluzakadateľom jednej organizácie ktorá pomáha ľuďom bez domova, no nie je na Slovensku a neni zameraná na Slovensko, takže zaujíma ma názor ľudí aj v súvislosti s touto problematikou. No túto anketu mám na tej stránke kde ju aj mám, a momentálne je organizácia o ktorej píšem už tak rozbehnutá, že neni potrebné aby som sa tam nejak angažoval, a aj preto som sa začal zaoberať s drogovo závislými, keďže tento problém mi je veľmi blízky. Takže nejde o nejaké zviditeľnenie, ide len o to, že ma zaujimajú aj názory druhých ľudí, aj keď nepíšem, že sa nimi vždy riadim.
Želám vám príjemný dník :)
danushka
09.05.12,14:00
eNBe,
je tu Tvoja téma http://www.porada.sk/t193275-mate-doma-zavisle-dieta.html

Bola som v nej hneď v úvode za blbca, moderátor Ti zmazal link, potom Ti ho zas vrátil a je tam doteraz.
Jedna téma s linkom predtým bola zmazaná a teraz si vytvoril ďaľšiu tému, kde na tento link upozorňuješ.

Hlboko si vážim ľudí čo chcú pomáhať iným, ver mi. Ale prečo mám pocit, že to robíš nasilu a chceš sa zviditeľniť stoj čo stoj...

Tvoja druhá téma s linkom prežila a myslím, že aj zaujímavá debata tam vznikla, ale v tomto prípade si stojím na vedení a nerozumiem, čo touto témou sleduješ.

A mimochodom, nazrela som do pravidiel Tvojej stránky a je tam toto:
4. Zakazujú sa linky na druhé saity...

Hm, hm, hm ...

Prečo potom využívaš Poradu na propagovanie svojej stránky, keď na tej svojej to zakazuješ?
Vieš eNBe, Porada zažila rôzne druhy pomoci ľuďom v núdzi a pokračuje sa v nej ďalej a vôbec to nie je verejné a potichúčky sa tak deje v miniporadách a ľudia ani nechcú byť viditeľní. A to je to čarovné...pomáhať potichúčky, ale cielene !
eNBe
09.05.12,14:53
eNBe,
je tu Tvoja téma http://www.porada.sk/t193275-mate-doma-zavisle-dieta.html

Bola som v nej hneď v úvode za blbca, moderátor Ti zmazal link, potom Ti ho zas vrátil a je tam doteraz.
Jedna téma s linkom predtým bola zmazaná a teraz si vytvoril ďaľšiu tému, kde na tento link upozorňuješ.

Hlboko si vážim ľudí čo chcú pomáhať iným, ver mi. Ale prečo mám pocit, že to robíš nasilu a chceš sa zviditeľniť stoj čo stoj...

Tvoja druhá téma s linkom prežila a myslím, že aj zaujímavá debata tam vznikla, ale v tomto prípade si stojím na vedení a nerozumiem, čo touto témou sleduješ.

A mimochodom, nazrela som do pravidiel Tvojej stránky a je tam toto:
4. Zakazujú sa linky na druhé saity...

Hm, hm, hm ...

Prečo potom využívaš Poradu na propagovanie svojej stránky, keď na tej svojej to zakazuješ?
Vieš eNBe, Porada zažila rôzne druhy pomoci ľuďom v núdzi a pokračuje sa v nej ďalej a vôbec to nie je verejné a potichúčky sa tak deje v miniporadách a ľudia ani nechcú byť viditeľní. A to je to čarovné...pomáhať potichúčky, ale cielene !

O.K. v porade je dost linkov aj na ine saity, no respektujem. Prosim, kludne zruste temy ktore som zalozil, ospravedlnujem sa za ne, a ak som vam narobil tolko problemov, tak kludne mozete zrusit aj moj ucet. Ja sa nepotrebujem zviditelnovat a na taketo zabomysie vojny fakt nemam cas, ani chut minat svoju energiu, aby som sa branil niekomu kto ma svoj nazor a tvrdi si stale svoje. Ja som tuto temu uz chcel zrusit, no neviem ako, prepacte. Tato tema nebola o pomoci, teda ano zaujimal ma nazor. No cestne povedane, po tychto komentoch ma uz absolutne nezaujima :)
S pozdravom a pozelanim vsetkeho najlepsieho S.
pepsikova
09.05.12,15:39
...toto je presne reakcia, ktorú by si človek, ktorý chce pomáhať závisým, nemal dovoliť...chcel si názor, dostal si...a nevieš akceptovať to, čo v nás hlodá od začiatku, že totiž s tvojimi písmenkami nie je všetko košer...a ani sa nesnažíš nám dokázať, že my sa mýlime a ty máš pravdu...a o zrušenie môžeš požiadať moderátora...ale to iste vieš...
eNBe
09.05.12,15:57
...toto je presne reakcia, ktorú by si človek, ktorý chce pomáhať závisým, nemal dovoliť...chcel si názor, dostal si...a nevieš akceptovať to, čo v nás hlodá od začiatku, že totiž s tvojimi písmenkami nie je všetko košer...a ani sa nesnažíš nám dokázať, že my sa mýlime a ty máš pravdu...a o zrušenie môžeš požiadať moderátora...ale to iste vieš...

heh nemyslím si že vaše obviňovanie na moju osobu je vhodný názor k téme, to ste mi mohli napísat aj osobne a preto som aj napísal, že už ma ten názor ani nezaujíma. To čo si ja dovolím je moja osobná vec a rád si za ňu aj ponesiem následky. A k dokazovaniu, to snáď nemyslíte vážne. Ja vám mám niečo dokazovať? A to prečo??? Viete, ak niekoho príspevkom neverím, prípadne ma nezaujimajú, tak ich jednoducho ignorujem, a verím, že tak robí aj väčšina normálnych ľudí.
Moderátora nebudem o nič žiadať, môžete tak urobiť vy :).
Viete čo je zaujimavé? Že je tu dosť príspevkov kde ľudia prosia o klikačky ;), no to vám nevadí. Tak buďte čestný aspoň sami so sebou. Fakt vás tak štve ten link?

P.S. Úprimne by ma zaujimal váš názor, akú reakciu si môžem dovoliť.
pepsikova
09.05.12,16:41
heh nemyslím si že vaše obviňovanie na moju osobu je vhodný názor k téme, to ste mi mohli napísat aj osobne a preto som aj napísal, že už ma ten názor ani nezaujíma. To čo si ja dovolím je moja osobná vec a rád si za ňu aj ponesiem následky. A k dokazovaniu, to snáď nemyslíte vážne. Ja vám mám niečo dokazovať? A to prečo??? Viete, ak niekoho príspevkom neverím, prípadne ma nezaujimajú, tak ich jednoducho ignorujem, a verím, že tak robí aj väčšina normálnych ľudí.
Moderátora nebudem o nič žiadať, môžete tak urobiť vy :).
Viete čo je zaujimavé? Že je tu dosť príspevkov kde ľudia prosia o klikačky ;), no to vám nevadí. Tak buďte čestný aspoň sami so sebou. Fakt vás tak štve ten link?

P.S. Úprimne by ma zaujimal váš názor, akú reakciu si môžem dovoliť...

eNBe, mňa neštve ten link...dokonca aj témy sú prospešné,aktuálne v dnešnej dobe...a áno, klikáme na rôzne linky,aj sa k nim vyjadrujeme,neraz sú to banality, ale aj o tom je život...mne len chýba presvedčenie-myslím tým to, čím by si ma presvedčil o pravde...ale to ty asi nepotrebuješ..to som vyjadrila už v prvej téme...ak by bola tvoja téma presvedčivejšia, mal by si aj viac ohlasov,ale , sám vidíš...
...a úprimne, ak by si bol naozaj bývalý narkoman, tvoje písmenká by obsahovali viac citu,lebo ak niečo človek naozaj prežije, píše sugestívne..a to ty nie, aspoň podla mňa..
trisestri
09.05.12,16:42
na hovno je udica tam kde nevedia z nou narabat a kde ryby su davno vykantrene-je to tak ze to co na prvy pohlad vec jednoducha je v skutocnosti ovela zlozitejsie a komplikovanejsie-treba vycistit rybnik,treba ho zarybnit,treba naucit ludi narabat z udicou,treba dbat na to aby rybarov nebolo viac ako ryb a aj tak nie vsetci budu mat to stastie chytit rybu-ale prave preto davam klobuk dole pred tymi ktory pomahaju tym ktory pomoc potrebuju a vedia citlivo a umne zvazovat komu a kde treba udicu,komu zase rybu a nic proti linku,ved kto chce klikne,kto nechce ignoruje
eNBe
09.05.12,17:23
..

eNBe, mňa neštve ten link...dokonca aj témy sú prospešné,aktuálne v dnešnej dobe...a áno, klikáme na rôzne linky,aj sa k nim vyjadrujeme,neraz sú to banality, ale aj o tom je život...mne len chýba presvedčenie-myslím tým to, čím by si ma presvedčil o pravde...ale to ty asi nepotrebuješ..to som vyjadrila už v prvej téme...ak by bola tvoja téma presvedčivejšia, mal by si aj viac ohlasov,ale , sám vidíš...
...a úprimne, ak by si bol naozaj bývalý narkoman, tvoje písmenká by obsahovali viac citu,lebo ak niečo človek naozaj prežije, píše sugestívne..a to ty nie, aspoň podla mňa..

ĎAKUJEM, som rád, že nepíšem ako narkoman, prípadne ako bývalí narkoman. To znamená, že som sa niekam už posunul.

EŚte k tomu dokazovaniu, ja neviem ako by som vám to mohol dokázať, ak vám pošlem foto kde je pekne ešte vidieť staré jazvy potom ako som bol rozpichaný, tak mi môžete napísať, že too niesom ja, prípadne, že to je photoshop. takže preto nevidím význam niečo dokazovať. No ak by ste mali záujem a čas, tak vás srdečne pozývam k nám, kde sa budete môcť na vlastné oči presvedčiť o všetkom čo píšem. A ak píšem štýlom ktorý vás nepresvedčil, tak to mi je ľúto, no je to môj štýl, a nebolo by dobré sa hrať na niekoho kým niesom.
eNBe
09.05.12,17:24
na hovno je udica tam kde nevedia z nou narabat a kde ryby su davno vykantrene-je to tak ze to co na prvy pohlad vec jednoducha je v skutocnosti ovela zlozitejsie a komplikovanejsie-treba vycistit rybnik,treba ho zarybnit,treba naucit ludi narabat z udicou,treba dbat na to aby rybarov nebolo viac ako ryb a aj tak nie vsetci budu mat to stastie chytit rybu-ale prave preto davam klobuk dole pred tymi ktory pomahaju tym ktory pomoc potrebuju a vedia citlivo a umne zvazovat komu a kde treba udicu,komu zase rybu a nic proti linku,ved kto chce klikne,kto nechce ignoruje

Ďakujem :)
Heni
09.05.12,17:28
mne sa tá "anketa" zdá nejaká, hm, nie dobre napísaná alebo ako by som to vyjadrila...
klikla som na link - a vidím dva body... dať rybku? dať udicu?
no, naveľa-naveľa som uvidela otázku v tom hornom prehliadačovom riadku... prečo nemáš otázku v anketovom okne?
eNBe
09.05.12,17:45
mne sa tá "anketa" zdá nejaká, hm, nie dobre napísaná alebo ako by som to vyjadrila...
klikla som na link - a vidím dva body... dať rybku? dať udicu?
no, naveľa-naveľa som uvidela otázku v tom hornom prehliadačovom riadku... prečo nemáš otázku v anketovom okne?

Je hneď nad ním, no popravde niesom tak dobrý v tvorbe webu, a ja som napísal len znenie ankety. Ale opýtam sa admina čo s tým.
pepsikova
09.05.12,18:05
ĎAKUJEM, som rád, že nepíšem ako narkoman, prípadne ako bývalí narkoman. To znamená, že som sa niekam už posunul.

EŚte k tomu dokazovaniu, ja neviem ako by som vám to mohol dokázať, ak vám pošlem foto kde je pekne ešte vidieť staré jazvy potom ako som bol rozpichaný, tak mi môžete napísať, že too niesom ja, prípadne, že to je photoshop. takže preto nevidím význam niečo dokazovať. No ak by ste mali záujem a čas, tak vás srdečne pozývam k nám, kde sa budete môcť na vlastné oči presvedčiť o všetkom čo píšem. A ak píšem štýlom ktorý vás nepresvedčil, tak to mi je ľúto, no je to môj štýl, a nebolo by dobré sa hrať na niekoho kým niesom...

..vieš, ja som už písala, že viem, ako sa chovajú bývalí alkoholici, aj narkomani,mám to pod nosom, aj ľudí, ktorí sa liečia zo závislosti na liekoch, rozprávam sa s nimi a preto mi chýba u teba autencita...chválim, že si sa posunul ďalej,ale ak sa rozprávam s človekom, ktorého nepoznám, vidím z jeho očí a gest, či hovorí pravdu..tu sa to nedá, takže preto tie moje skeptické názory,lebo tu sa mi to vidí len písanie o niečom..nie o niečom, čo si naozaj prežil..aj reakcie sú také..už to neriešim, len ti prajem, aby si vo svojom úsilí vydržal..
marjankaj
09.05.12,19:32
heh nemyslím si že vaše obviňovanie na moju osobu je vhodný názor k téme, to ste mi mohli napísat aj osobne a preto som aj napísal, že už ma ten názor ani nezaujíma. To čo si ja dovolím je moja osobná vec a rád si za ňu aj ponesiem následky. A k dokazovaniu, to snáď nemyslíte vážne. Ja vám mám niečo dokazovať? A to prečo??? Viete, ak niekoho príspevkom neverím, prípadne ma nezaujimajú, tak ich jednoducho ignorujem, a verím, že tak robí aj väčšina normálnych ľudí.
Moderátora nebudem o nič žiadať, môžete tak urobiť vy :).
Viete čo je zaujimavé? Že je tu dosť príspevkov kde ľudia prosia o klikačky ;), no to vám nevadí. Tak buďte čestný aspoň sami so sebou. Fakt vás tak štve ten link?

P.S. Úprimne by ma zaujimal váš názor, akú reakciu si môžem dovoliť.
Ja som ťa obvinil? Alebo niekto iný?
Iba som vyjadril svoj názor, že tá anketa mi je u r..i.
No ak by som sa mal rozhodnúť, či podaktorým našim hladným kakaovým spoluobčanom, mám dať rybu alebo udicu, tak by som volil udicu. Ale po krížoch.

http://www.topky.sk/cl/10/1309676/Mladi-Romovia-chceli-cigarety--Mladika-zhodili-z-bicykla-a-dobili-
marjankaj
09.05.12,20:22
Neź niekomu darujete svoje peniaze, tak si to preverte.

http://www.porada.sk/t11047-srandicky.html#post2058017
eNBe
10.05.12,06:52
Ja som ťa obvinil? Alebo niekto iný?
Iba som vyjadril svoj názor, že tá anketa mi je u r..i.
No ak by som sa mal rozhodnúť, či podaktorým našim hladným kakaovým spoluobčanom, mám dať rybu alebo udicu, tak by som volil udicu. Ale po krížoch.

http://www.topky.sk/cl/10/1309676/Mladi-Romovia-chceli-cigarety--Mladika-zhodili-z-bicykla-a-dobili-

Nie. Ten komu som to písal vie čo som tým myslel.
Pikoška
10.05.12,10:12
Nie. Ten komu som to písal vie čo som tým myslel.

Milý Samko, klikla som sem náhodou, videla som Tvoj nick. Na Tvojej webovej adrese som v ankete klikla na udičku. A Ty vieš prečo.:) Rozumieme reči nášho nehodného kmeňa:rolleyes:, na čele máme vyrytý svoj biľag. Anketa je to zmysluplná, ale Ty nie si ctihodným zadávateľom. Nevadí, kráčaj ďalej hrdo, a skús prejsť niekam inam. Kto potrebuje, nájde si Ťa. Včera mi volala jedna mamina. Súhlasila som dať moje t.č. Prečo asi nechce písať otázku do témy na Porade? Lebo....Bolesť sme videlili dvomi a hneď sa jej ľahšie niesla. Aj som premýšľala, že v téme Máte doma závislé dieťa - jej otázku a moju odpoveď pre ňu napíšem. Ale neurobila som tak. Pokorne prijmy tieto výhrady od diskutujúcich, Tvoje zadanie nebolo pochopené a vysvetľovanie by malo význam na inej komunite.. Vlastne tam by si to vysvetľovať vôbec nemusel. Na výsledky ankety by som bola tiež zvedavá, lebo so závislosťou nemala nič spoločné, ale nechala som si zájsť chuť.:)

Pekný deň;)
Kvaka
10.05.12,10:39
Aby som pravdu povedala, predvčerom, či včera, už si nepamätám, som tiež klikla na udičku. Nevadí mi téma, nemám s tým nijaký problém, len si myslím tiež to, čo trisestri, že aj s udičkou treba vedieť narábať, ak to niekto nevie, rybu nechytí, ale beriem otázku ako metaforu alebo je to metonýmia? Pikoška, napíš do tej druhej témy otázku tej maminy aj tvoju odpoveď, prečo si myslíš, že by to niekoho nezaujalo. Už som tam písala, že mám problém pochopiť absenciu absťáku, ale spomenula som potom aj môjho syna, ktorý bral tramal pred operáciou a po vysadení absťák nemal, takže už som nalomená.
danushka
10.05.12,11:19
O.K. v porade je dost linkov aj na ine saity, no respektujem. Prosim, kludne zruste temy ktore som zalozil, ospravedlnujem sa za ne, a ak som vam narobil tolko problemov, tak kludne mozete zrusit aj moj ucet. Ja sa nepotrebujem zviditelnovat a na taketo zabomysie vojny fakt nemam cas, ani chut minat svoju energiu, aby som sa branil niekomu kto ma svoj nazor a tvrdi si stale svoje. Ja som tuto temu uz chcel zrusit, no neviem ako, prepacte. Tato tema nebola o pomoci, teda ano zaujimal ma nazor. No cestne povedane, po tychto komentoch ma uz absolutne nezaujima :)
S pozdravom a pozelanim vsetkeho najlepsieho S.

Vôbec si nepochopil a to je veľká škoda...
Ako by som len vyjadrila to, čo mi vŕta hlavou? Kurnik šopa, zvyčajne viem slovami opísať všetko, ale najjednoduchšie mi pripadá prirovnanie dverami odísť a oknom sa vrátiť. A toto je asi ten moment, čo v ľuďoch vyvoláva pocit, že nejde o nič iné, ako o zviditeľnenie.

Áno, na Porade sa kliká už na kadečo. Niekde to prejde, v inej téme sa link vymaže.
Ty chceš pomáhať a máš svoju stránku a zakazuješ v nej linky.
Ja mám tiež svoju stránku a nik na Porade o nej nevie. Na nej zakáz pridávať linky nie je, jedine také, čo by odporovali dobrým mravom.
Chceš pomáhať ? Pomáhaj, bez podmienok a príkazov. Pomáhaj s pokorou a akceptuj názor iných.

Zvolila som si tiež pomoc človeku a nie vždy som pochopená, dokonca to nepochopenie občas veľmi bolí. Zistila som, že ak moja pomoc postaví čo i len jednu ľudskú bytosť na nohy, moja snaha nebola márna.

Už keď raz príde rozhodnutie v živote, že chceme tu byť nielen pre svojich najbližších, tak je to rozhodnutie na celý život. Maličkými krokmi sa vydávame na dlhé míle, ktoré sú často plné nepochopenia a niekedy aj rán od najbližších. A tie rany od blízkych bolia oveľa viac, než rany od širšieho okolia. Virtuálne rany, tie sa hoja rýchlo, tých sa neboj. :)
Pikoška
10.05.12,11:29
Aby som pravdu povedala, predvčerom, či včera, už si nepamätám, som tiež klikla na udičku. Nevadí mi téma, nemám s tým nijaký problém, len si myslím tiež to, čo trisestri, že aj s udičkou treba vedieť narábať, ak to niekto nevie, rybu nechytí, ale beriem otázku ako metaforu alebo je to metonýmia? Pikoška, napíš do tej druhej témy otázku tej maminy aj tvoju odpoveď, prečo si myslíš, že by to niekoho nezaujalo. Už som tam písala, že mám problém pochopiť absenciu absťáku, ale spomenula som potom aj môjho syna, ktorý bral tramal pred operáciou a po vysadení absťák nemal, takže už som nalomená.Nalomená nemáš byť dôvod. Tramal bral pred operáciou ako liek. Nepil ho ako vodu. A nemusí mať gény pre závislosť. Ty Tvojho syna vôbec nezaraďuj medzi tých, čo tramal zneužívali. On tramal len ako lieky využíval. Som múdra, lebo to mám od odborníkov a oni nám pomohli viac, ako dosť.
A možno do témy napíšem aj otázku aj odpoveď, mamina s tým problém nemá a ja rovnako nie. Len ten nick by tam nevycapila, popularita sa zberá v iných témach.:)
Kvaka
10.05.12,11:56
Pikoška, ja viem, že môj syn bral tramal ako liek, ale užíval ho pravidelne a dlhodobo a vysadil naraz. V takomto prípade, ak niekto návykový liek dlhodobo užíva, obvykle býva absťák. To ti potvrdí ktorýkoľvek lekár. Abstinenčný syndróm mávajú pacienti aj po dlhodobom užívaní napr. benzodiazepínov, telo si na ne zvykne, ale to ti nemusím písať, to je všeobecne známe. Po ukončení liečby sa doporučuje dávky týchto liekov znižovať postupne. Takže skutočne som nalomená veriť, že za istých okolností absťák nemusí byť.
Petra Nová
10.05.12,12:37
Vôbec si nepochopil a to je veľká škoda...

Ja mám tiež svoju stránku a nik na Porade o nej nevie. Na nej zakáz pridávať linky nie je, jedine také, čo by odporovali dobrým mravom.
Chceš pomáhať ? Pomáhaj, bez podmienok a príkazov. Pomáhaj s pokorou a akceptuj názor iných.

Zvolila som si tiež pomoc človeku a nie vždy som pochopená, dokonca to nepochopenie občas veľmi bolí. Zistila som, že ak moja pomoc postaví čo i len jednu ľudskú bytosť na nohy, moja snaha nebola márna.


Danuška, poznáme sa už nejaký "pátek" a vieme... preto s Tvojimi slovami veľmi súhlasím. Ty si ich jednoducho môžeš ich dovoliť ...
Ja na rozdiel od Teba kliknem na túto tému, lebo je o ničom, resp. presne o tom, o čom si písala, myslím tým - pripomínanie sa. Pred týždňom som mala rovnaké nutkanie kliknúť aj na tému o závislosti detí, keď som čítala jej zadanie a link na akúsi náboženskú organizáciu, s účtom v Nemecku. Neurobila som tak len preto, že som čakala, čo sa z nej vyvinie. Keďže sa do nej zaangažovala Danila, tak už tak ani neurobím. Pretože z tej témy môže niečo osožné vzísť, ale určite to nebude vďaka zadávateľovi.

P.S. Ako je to možné, že o Tvojom linku nič neviem? :confused:
danushka
10.05.12,12:51
Vidíš Peťka, Ty jedným príspevkom dokážeš povedať tak veľa, že polopate by to tak asi ťažko niekto z Porady dokázal lepšie a ja sa mám čo ešte učiť, aby som čaro povedať veci narovinu tak zvládla, ako Ty. :)
A presne ako píšeš, to, že Danila prispieva v téme o závislosti, dáva rešpekt téme, lebo Danila je zárukou múdrosti a skúseností pre mnohých členov. Má aj môj rešpekt a vieme sa akceptovať, aj keď sa naše názory líšia.

A k tomu môjmu linku psst, je to z iného súdka a on si žije taký svoj život, nepotrebuje reklamu. :) :) :)
eNBe
10.05.12,12:59
Danuška, poznáme sa už nejaký "pátek" a vieme... preto s Tvojimi slovami veľmi súhlasím. Ty si ich jednoducho môžeš ich dovoliť ...
Ja na rozdiel od Teba kliknem na túto tému, lebo je o ničom, resp. presne o tom, o čom si písala, myslím tým - pripomínanie sa. Pred týždňom som mala rovnaké nutkanie kliknúť aj na tému o závislosti detí, keď som čítala jej zadanie a link na akúsi náboženskú organizáciu, s účtom v Nemecku. Neurobila som tak len preto, že som čakala, čo sa z nej vyvinie. Keďže sa do nej zaangažovala Danila, tak už tak ani neurobím. Pretože z tej témy môže niečo osožné vzísť, ale určite to nebude vďaka zadávateľovi.

P.S. Ako je to možné, že o Tvojom linku nič neviem? :confused:

Tá stránka je moja osobná stránka a s náboženstvom nemá nič spoločné, a ten účet je Ukrajinský, len keďže Ukrajina neni v EU, tak je tam potrebná korešpondenčná banka, no ten účet nemá absolútne nič spoločné s NEzávislosťou :)
Pekný deň.
eNBe
10.05.12,13:04
Aby som pravdu povedala, predvčerom, či včera, už si nepamätám, som tiež klikla na udičku. Nevadí mi téma, nemám s tým nijaký problém, len si myslím tiež to, čo trisestri, že aj s udičkou treba vedieť narábať, ak to niekto nevie, rybu nechytí, ale beriem otázku ako metaforu alebo je to metonýmia? Pikoška, napíš do tej druhej témy otázku tej maminy aj tvoju odpoveď, prečo si myslíš, že by to niekoho nezaujalo. Už som tam písala, že mám problém pochopiť absenciu absťáku, ale spomenula som potom aj môjho syna, ktorý bral tramal pred operáciou a po vysadení absťák nemal, takže už som nalomená.

tam je v možnosti napísané: Udičku, a naučiť ho ako ňou zaobchádzať. :)
ďakujem vám za vaše príspevky
Petra Nová
10.05.12,13:06
A k tomu môjmu linku psst, je to z iného súdka a on si žije taký svoj život, nepotrebuje reklamu. :) :) :)
Keďže už viem, že niečo také existuje, budem ju s nadšením hľadať a vôbec si nepripúšťam, že raz na ňu nenarazím. :)