Zita5
12.02.06,20:42
Zahajujem prieskum názorov na PORADU :cool: ;) :) našich polovičiek /chápte manželov:D a manželky:) s nami žijúcich pod jednou strechou .:D :) Veľmi by som privítala Vašu otvorenú a úprimnú diskusiu , čo kedy , a ako .:eek: :eek: :eek: :cool: :cool: :cool:


Takže začnem:rolleyes: : moja uhundraná polovička sa pomaly so mnou rozvádza , že som závisláčka na PORADE a vraj "mám sa ísť liečiť na Prednú Horu" ?:eek: :cool: :p :p :p :p :p Že vraj požiada Braňa Mojseja , aby mi to vybavil:eek: :eek:


Takže kolegovia očakávam aj od Vás nejaké nežné lichôtky od partnerov a partneriek, ktoré nám možno spríjemnia stresujúce chvíľe pri vypracovávaní našich DP. Odreagujte sa na chvíľku prosím a zasmejme sa spoločne ........:p :p


P.S. Dúfam , že ma nenecháte v " hanbe "a budem sa musieť s týmto neduhom vysporiadavať sama ;) ;) :p a smiať sa sama ako "blondínka ".
Johanka
12.02.06,19:55
Sedím v posteli, na kolenách mám notebook. Ktovie, čo si o mne myslí? Môj spolubývajúci je veľmi trpezlivý, ja mu dokonca rozprávam "zážitky" z Porady. Normálne má prehľad čo sa tu rieši. Tiež je podnikateľ a pomaly ho vzdelávam.;)
Zita5
12.02.06,19:59
Sedím v posteli, na kolenách mám notebook. Ktovie, čo si o mne myslí? Môj spolubývajúci je veľmi trpezlivý, ja mu dokonca rozprávam "zážitky" z Porady. Normálne má prehľad čo sa tu rieši. Tiež je podnikateľ a pomaly ho vzdelávam.;)

Ja som to tiež chcela spraviť:p , do postele si zobrať notebook , ale nepokúšala som radšej čerta .:p
DanielaSL
12.02.06,20:02
Môj spolubývajúci je niekedy zo mňa nervózny a niekedy zase trpezlivý, včera bol dokonca natoľko trpezlivý, že pristal na to , že sa zoznámi s mojimi priateľmi z porady. Zainteresovaní vedia o čom píšem.:)
kukučka
12.02.06,20:03
Zitka závislákov je nás tu viac :) Ale ja bez mangela by som tu vlastne ani nemala reagovať. Hm, len teraz neviem, je to šťastie v nešťastí? A Braňo je pre nás primladý :mee: Žeby sa Tvoj manžel na to spoliehal? ;) Ináč oceňujem jeho zmysel pre humor :D
Jozef Mihál
13.02.06,06:35
Tento príspevok píšem už z Prednej Hory, čiže dobrá správa - je tu pripojenie na internet.
ALDA
13.02.06,06:48
Tento príspevok píšem už z Prednej Hory, čiže dobrá správa - je tu pripojenie na internet.

mimotemy Jožko, keď pobeháš Predné a Zadné hory, nezabudni sa vrátiť na západné Slovensko:):)
Zita5
13.02.06,06:54
Tento príspevok píšem už z Prednej Hory, čiže dobrá správa - je tu pripojenie na internet.

Pán Mihál :p :p :p :p :p :p ;)
Bionda
13.02.06,06:59
Zitka, nuz nepoviem asi len za seba, ale za mnohych poradakov, ze tymito problemami sme presli mnohi, je to asi tym, ze aj ty si zrazu nasla ludi s podobnymi zaujmami ako ty, venujucim sa prace tej sfere ako ty sama. Za seba viem povedat, ze chce to triezvy zaujem a pohlad a ako sa vravi nic sa nema prehanat.
Jozko, prosim ta vsak mas blizsie Pezinok Pirselovu (myslim-ak som este nie od tehotnosti dementna)psychiatricku liecebnu, alebo ta tam lakaju tie tzv.osobnosti :D
helas
13.02.06,08:03
Mňa práve načapali zase na Porade. Synova reakcia "a už kuká a kuká".
Čo je horšie načapali ma aj s tanierom pri počitači, čo som im ja zakazovala, takže mám po autorite. To dokáže Porada a som rada, že je.
Zdravím všetkých závislákov
Helas
liba2
13.02.06,08:49
Mňa práve načapali zase na Porade. Synova reakcia "a už kuká a kuká".
Čo je horšie načapali ma aj s tanierom pri počitači, čo som im ja zakazovala, takže mám po autorite. To dokáže Porada a som rada, že je.
Zdravím všetkých závislákov
Helas:D :D :D najlepšia radosť škodoradosť, poznávam, že nielen ja mám takéto zážitky....
Pepa
13.02.06,09:07
Mňa práve načapali zase na Porade. Synova reakcia "a už kuká a kuká".
Čo je horšie načapali ma aj s tanierom pri počitači, čo som im ja zakazovala, takže mám po autorite. To dokáže Porada a som rada, že je.
Zdravím všetkých závislákov
Helas

Hm, mňa tiež s tanierom aj bez taniera, s pohárom aj so šálkou.:D Veď tak to aj vyzerá - ako dostanem omrvinky z klávesnice? Vysávač to nedokátal.
liba2
13.02.06,09:09
Hm, mňa tiež s tanierom aj bez taniera, s pohárom aj so šálkou.:D Veď tak to aj vyzerá - ako dostanem omrvinky z klávesnice? Vysávač to nedokátal.Otočiť klávesnicu "hore nohami" a vytrieskať po chrbte - všetko vypadne - skús pri vypnutom PC.:D :D
Zuzka
13.02.06,09:20
Hm, mňa tiež s tanierom aj bez taniera, s pohárom aj so šálkou.:D Veď tak to aj vyzerá - ako dostanem omrvinky z klávesnice? Vysávač to nedokátal.

Ak máš myčku, tak ju tam daj spolu s riadom. Vyčistí dokonale bez problémov. Je to odskúšané. ;) :) :p
Pepa
13.02.06,09:28
Jasné vyskúšam - pridám leštidlo:D
rada
13.02.06,09:36
U nás je to tak, ja pri počítači na porade v pracovni a ten môj v obývačke na gauči pri pozeraní telky. Jeho nebaví počítač a mňa zase jeho filmy. Občas ho poinformujem čo sa deje na porade, on mňa občas o tom čo bolo v telke. Takže sme si fifty-fifty a je u nás kľud.
ajobs
13.02.06,09:42
.... moja polovička si už pomaly zvykla.:) :D :D :D
Dúfam, že nebudem musieť na Prednú Horu.:p :eek: :cool: :rolleyes:
Zuzka
13.02.06,09:45
Jasné vyskúšam - pridám leštidlo:D

Prikladám link na článok:
http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=2566860
Pepa
13.02.06,09:48
Zuzi - vidím, že nesranduješ - teda myslím s tou umývačkou:D
Ale rozskrutkovať, rozobrať a čo ja viem čo ešte - sranduješ:D:D:D
ajobs
13.02.06,09:50
Prikladám link na článok:
http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=2566860

Skvelý nápad, určite ho vyskúšam.;)
Zuzka
13.02.06,09:55
Zuzi - vidím, že nesranduješ - teda myslím s tou umývačkou:D
Ale rozskrutkovať, rozobrať a čo ja viem čo ešte - sranduješ:D:D:D



Veru nesrandujem, na ten článok som natrafila náhodou. Vyskúšali sme to a klávesnica fakt funguje. Syn ju rozobral a aj poskladal, ja som iba asistovala. ;) :)
Tak hurá do toho! :D:D:D
Pepa
13.02.06,09:59
Veru nesrandujem, na ten článok som natrafila náhodou. Vyskúšali sme to a klávesnica fakt funguje. Syn ju rozobral a aj poskladal, ja som iba asistovala. ;) :)
Tak hurá do toho! :D:D:D
Zuzička - no veď :D sa ti radí keď máš takého syna:D Nepožičiaš?
Zuzka
13.02.06,10:01
Erika, požičiam ... hneď dnes? :D:D:D
ajobs
13.02.06,10:02
Zuzička - no veď :D sa ti radí keď máš takého syna:D Nepožičiaš?

A ja môžem požičať umývačku riadu.:) :D :D :D
Pepa
13.02.06,10:06
Ste zlatí :D:D:D
Zuzka
13.02.06,10:09
No vidím, že nastávajú problémy. Tonko do Košíc by to bolo dosť drahé. :D:D:D
Lepšie potom bude, ak si pošlete klávesnice, syn ich rozoberie, dáme ich vyprať a synátor ich dá naspäť do pôvodného stavu a rozpošleme ich. ;) :) :D
luebchenko
13.02.06,11:07
Trochu sa vrátim k pôvodnej otázke. Bez ohľadu na názor spolubývajúceho partnera - viete si predstaviť, že by Porada nebola :eek::eek::eek:???!!! Ja teda nie! U mňa je to už zautomatizovaný proces. Hľadám radu - idem na Poradu!!! Zrieknuť sa Porady by som bola ochotná výlučne pod podmienkou absolútneho prevzatia akýchkoľvek vyživovacích a iných na peniaze náročných povinností onou frfľajúcou spolubývajúcou polovičkou! Ale ani tak ... neviem neviem :D:D:D. Asi by som to pociťovala ako obmedzovanie osobnej slobody :phttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif A prinajhoršom, veď Jozef zistil celkom priaznivé okolnosti na tej Prednej Hore! :D či Krahule, či Predná Hora :D:D:D
rosemary
13.02.06,11:41
Ja mám skôr opačný problém. Dostať muža doma od počítača. Takže na poradu môžem chodiť iba v práci. On by mal mať problém, čo si ja myslím o jeho večnom vysedávaní pri akvaristických stránkach, typovaní zápasov a puberťáckych hrách na vojakov.
Maya1
13.02.06,12:52
Účtovníci - ide o zvláštny druh tvora, ktorý navonok veľmi pripomína človeka. Tým sa však jeho podobnosť s človekom končí. V skutočnosti je to zvláštna čeľaď, ktorá sa vyvinula v prírode na to, aby za vás riešila problémy, o ktorých ste netušili, že ich máte, spôsobom, ktorému nerumiete.:) :) ;) ;)

Veľa zdaru nad daňovými priznaniami prajem všetkým.
Maja
lenkak
13.02.06,18:55
Ja s Poradou problém nemám. Mňa ešte moja drahá polovička posiela na Poradu. Keď sa ma chce zbaviť, alebo si niečo chce robiť iné, poprípade pozerať v kľude filmík, tak ma vyháňa. Veď choď si pozrieť príspevky a čo keď Ti niekto písal, to je na dennom poriadku. Ja v robote skoro vôbec nie som na Intenete, iba keď idem k šéfovi do kancelárie, a to nie je vždy výhodné, lebo keď sa dostanem nas Poradu minimálne dve hodiny vťahu. A treba aj niečo porobiť. Takže radšej takto po večeroch a nech si ten môj kuká telku. A keď skončím prevezme štafetu, ale na počítačových serveroch.
accad
13.02.06,19:52
Môj najkrajší zážitok s Poradou bol pred minuloročným stretkom na Krahuliach, keď som rodine oznámila, že na víkend odchádzam na Krahule s partiou, s ktorou sa poznám po internete. Ich výraz tváre jednoznačne dokazoval čo si myslia. Mysleli si, že to bude zraz s nejakou úchylackou partiou (v určitom slova zmysle mali pravdu), s ktorou chatujem na internete. Výjsť z anonymity internetu bola výhra, tí noví priatelia za to stoja.
emily
13.02.06,20:06
Kedy sa my uchyláci zas stretneme na Krahuliach?:D:D:D aj ja júúúúúúú
Melnick
13.02.06,20:07
P.S. Dúfam , že ma nenecháte v " hanbe "a budem sa musieť s týmto neduhom vysporiadavať sama ;) ;) :p a smiať sa sama ako "blondínka ".

ani mne by môj manžel neodpustil ,že musí stále stískať dialkový
ovládač, ale darí sa mi tváriť,že som zavalená robotou a pritom
ho podvádzam s poradou.:D :D :D
Simonab
14.02.06,07:20
ani mne by môj manžel neodpustil ,že musí stále stískať dialkový
ovládač, ale darí sa mi tváriť,že som zavalená robotou a pritom
ho podvádzam s poradou.:D :D :D

Mne sa to zatiaľ darí tiež. Dokonca ma môj chlap ešte aj povzbudzuje:"študuj maminka študuj". No keby vedel, že som tu takmer každý deň, neviem, neviem:D . Ale challani ma už prekukli a už hundrú, že im okupujem počítač. A ja sa tvárim, že ako tvrdo pracujem:p ;) .
Je to tu naozaj super.
Melnick
14.02.06,15:25
Mne sa to zatiaľ darí tiež. Dokonca ma môj chlap ešte aj povzbudzuje:"študuj maminka študuj". No keby vedel, že som tu takmer každý deň, neviem, neviem:D . Ale challani ma už prekukli a už hundrú, že im okupujem počítač. A ja sa tvárim, že ako tvrdo pracujem:p ;) .
Je to tu naozaj super.

Daj pozor ,aby sa zo mňa nestal bonzáčik:D :D :D
Zuziana
14.02.06,15:38
Zuzi - vidím, že nesranduješ - teda myslím s tou umývačkou:D
Ale rozskrutkovať, rozobrať a čo ja viem čo ešte - sranduješ:D:D:D

Ak ju potom nezložíš, predávajú ďalšie:D:D:D
babenko1
14.02.06,15:58
moja drahá polovička sa ma vždy len opýta, zas ideš účtovať? a viac nemá zbytočných otázok, ale občas ma musí heverom dostávať od PC, xixi... a ked idem na stretko.. otázka.. nemáš dosť toho účtovania? :D:D:D
Simonab
14.02.06,16:39
Daj pozor ,aby sa zo mňa nestal bonzáčik:D :D :D
Dúfam, že nie;) . Sme hádam dáki sprisahanci, no nie? :cool: :cool: :D
Manual
14.02.06,17:10
S Poradou tiež problém nemám, len v tejto dobe trošku okráda o pracovný čas. Ale na druhej strane za nickom sa mi vybaví konkrétna postava z Krahúl alebo z husaciny od Aldy a to je na nezaplatenie. Takže radšej budem trošku ponocovať, ten pocit stojí za to byť s kamarátmi aj keď sú ďalej.
Pekný večer...
luebchenko
16.02.06,11:14
Kdeaké súhlasy a body sa tu dajú posielať, len pusa nie - takže Janko (Manual) takto veľký CMUK http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Manual
16.02.06,11:32
Kdeaké súhlasy a body sa tu dajú posielať, len pusa nie - takže Janko (Manual) takto veľký CMUK http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Lubka ešte sa budem červenať pred obrazovku:D:D:D
JarkaL
16.02.06,16:12
Ja som Poradu objavila až minulý rok a už si neviem predstaviť, ako som mohla pracovať bez nej. Nejde len o super odbornú pomoc od poraďákov, ale aj o ten pocit, že v tom nie som sama a mám sa na koho obrátiť, keď to potrebujem. O ekonómoch si veľa ľudí myslí, že sú to "suchári", čo myslia len na čísla. Keby čítali Poradu, zistili by, že sú to múdri, vtipní a dobrosrdeční ľudkovia. Môj manžel už začína žiarliť na Poradu, ale najviac bol urazený, keď mi prišiel email - vinš od Richarda na Nový rok 2006. Musela som vysvetľovať, kto je Richard a že som ho v živote nevidela. Poraďáci, ste super a ďakujem Vám.
blcha
17.02.06,06:58
Tak som to včera večer vyskúšala s tou klávesnicou, a fakt je vzorovo sterilná. Som z toho nadšená! Práve umývam laptop.
endrju
17.02.06,11:31
Môj manžel už začína žiarliť na Poradu, ale najviac bol urazený, keď mi prišiel email - vinš od Richarda na Nový rok 2006. Musela som vysvetľovať, kto je Richard a že som ho v živote nevidela.

Jarka, nehovor, že si Richarda v živote nevidela. ;)

Však ukáž manželovi Richardovu fotku (http://www.porada.sk/showpost.php?p=156951&postcount=6).:D
JarkaL
17.02.06,12:33
No musím povedať, že je vcelku fešák a vôbec nemá kockatú hlavu, ako by sa niekomu mohlo javiť z toho, že vymyslel niečo také super ako Poradu. Až bude nejaká stratávka, rada pôjdem a stretnem sa s poraďákmi. Začnem sledovať kafčotrefy.
Muška
17.02.06,12:35
No teda Jarka, už si tu od 15.11.2005 a Tebe ušli stretávky v BA ???, :eek:
To nemmyslíš vážne :D
Veď od 15.11. sme sa stretli už určite aspoň 10 krát :)
Len tento týždeň 2x

Tak najbližšie stretko - šup, šup :)
endrju
02.03.06,11:30
Ozaj, a čo hovoria na naše vzťahy s Poradou tajní sympatizanti? :eek:
Fotku jedného z nich prikladám. :D
Chvojkova
02.03.06,12:00
ja som tiež mimo dianie , ale asi sa budem musieť zapojiť. Muž sa u ž odsťahoval zo spálne/ pri porade to ocenujem/ . Pri vašom uverejnovaní fotiek sa to zdá byť lákavé / ten Richard je celkom chrumkavý- bez urážky, ja si to už môžem dovoliť/
Melnick
15.03.06,15:28
ja som tiež mimo dianie , ale asi sa budem musieť zapojiť. Muž sa u ž odsťahoval zo spálne/ pri porade to ocenujem/ . Pri vašom uverejnovaní fotiek sa to zdá byť lákavé / ten Richard je celkom chrumkavý- bez urážky, ja si to už môžem dovoliť/

Mňa ráno manžel pozdravil oficiálne -dobré ráno- nie čau,ako
obyčajne. Neviete náhodou čo to znamená? Žeby ma nespoznal?
Spať chodím ,keď on už spí a vstávam oveľa neskôr ako on.
A tie kilá navyše -iba vyjedám- možno ma fakt nespoznal.?!?:mee: :confused:
Tweety
15.03.06,15:31
Mňa ráno manžel pozdravil oficiálne -dobré ráno- nie čau,ako
obyčajne. :mee: :confused:
Cudzích ľudí zvyčajne ráno pozdravíme inak, ako svojich doma :p :)
To sa už stávame naozaj závislákmi, takže bacha na manželov. :cool:
helas
15.03.06,15:41
Ku mne len nakuknu s otázkou "ta zaš?":p
Ane
15.03.06,17:48
manžela nemám a akurátne som od detí dostala ovocný pohár pred klávesnicu mňam, som začiatočníčka na porade ale do tejto chvíle som si myslela, že tu sa len pracuje supééééééééééér
evina
15.03.06,18:10
manžela nemám a akurátne som od detí dostala ovocný pohár pred klávesnicu mňam, som začiatočníčka na porade ale do tejto chvíle som si myslela, že tu sa len pracuje supééééééééééér

Ak si začala pri PC a porade už aj jesť si na najlepšej ceste...:D:D k totálnej závislosti :)
Zita5
15.03.06,18:32
Ja nakuknem už aj pri varení večere , obeda alebo podobne .Každú voľnú chvíľku využijem na to, aby som mohla mrknúť ........už asi pôjdem ozaj na
Bielu Horu a dám si priniesť aj notebook .:p
Ja sa dokonca už ani neodhlasujem, stále prítomná a svietim na zeleno ........ Ale nie, vždy sa zabudnem odhlásiť a potom asi v noci tu svietim len ja .:rolleyes:
Jana2004
15.03.06,19:05
Mňa ráno manžel pozdravil oficiálne -dobré ráno- nie čau,ako
obyčajne. Neviete náhodou čo to znamená? Žeby ma nespoznal?
Spať chodím ,keď on už spí a vstávam oveľa neskôr ako on.
A tie kilá navyše -iba vyjedám- možno ma fakt nespoznal.?!?:mee: :confused:


Tak ja radšej pre pokoj v rodine do postele, v noci resp. nad ránom cúvam :) Keď sa polovička zobudí, idem na toaletu, keď nie - zalahnem:)
lydinka
15.03.06,19:24
Ahojte, ani neviem od kedy som tu zaregistrovaná, bolo to niekedy v 2005, ale teraz je to pre mna tiež moja domovská stránka, čítam ju každý deň, ráno nestíham, ale prídem domov a šup za net. Môj partner je zatiaľ v pohode, ale práve teraz ma podozrieva, že ktovie s kým si dopisujem somariny, lebo som sa začala rehotať pri tejto téme nad tou klávesnicou v myčke.
Takisto by som už nevedela bez porady fungovať, vždy tu nájdem čo potrebujem, alebo napíšem novú tému a niekto odpovie, nerobím účtovníctvo dlho, preto mi to niekedy dlhšie páli a potom možno aj niekoho vytáčam, však Zitka? Ale bola si zlatá a mala si dosť dlho trpezlivosť
Zita5
15.03.06,20:00
Ahojte, ani neviem od kedy som tu zaregistrovaná, bolo to niekedy v 2005, ale teraz je to pre mna tiež moja domovská stránka, čítam ju každý deň, ráno nestíham, ale prídem domov a šup za net. Môj partner je zatiaľ v pohode, ale práve teraz ma podozrieva, že ktovie s kým si dopisujem somariny, lebo som sa začala rehotať pri tejto téme nad tou klávesnicou v myčke.
Takisto by som už nevedela bez porady fungovať, vždy tu nájdem čo potrebujem, alebo napíšem novú tému a niekto odpovie, nerobím účtovníctvo dlho, preto mi to niekedy dlhšie páli a potom možno aj niekoho vytáčam, však Zitka? Ale bola si zlatá a mala si dosť dlho trpezlivosť


lydinka si naše slniečko :) , všetko je fajn .... to nie je vytáčanie , ale možno už únava , však termín sa nám všetkým blíži.;)
1.apríla si dáme deň relaxu ..........:rolleyes:
lydinka
15.03.06,20:16
lydinka si naše slniečko :) , všetko je fajn .... to nie je vytáčanie , ale možno už únava , však termín sa nám všetkým blíži.;)
1.apríla si dáme deň relaxu ..........:rolleyes:

Ale ved ja som to nemyslela zle, ale určite to čo som sa ťa vtedy pýtala, bola pre teba samozrejmosť, a moja otázka sa ti zdala sprostučká a zbytočná.
Ale som začiatočník, a možno ešte položím niekoľko sprostučkých otázok.
A relax si ja dám iba koncom apríla po Q. DPH.
Dík za to slniečko, Zituš
Ane
16.03.06,05:42
Ak si začala pri PC a porade už aj jesť si na najlepšej ceste...:D:D k totálnej závislosti :)


aj dnes sa chystám už dve hodiny pracovať a ešte som na porade, ale ešte som nejedla
Tweety
16.03.06,06:16
Ja nakuknem už aj pri varení večere , obeda alebo podobne .Každú voľnú chvíľku využijem na to, aby som mohla mrknúť ........už asi pôjdem ozaj na
Bielu Horu a dám si priniesť aj notebook .:p
Ja sa dokonca už ani neodhlasujem, stále prítomná a svietim na zeleno ........ Ale nie, vždy sa zabudnem odhlásiť a potom asi v noci tu svietim len ja .:rolleyes: Zitka, ja som aj pred Vianocami piekla koláče spolu s Poradou, a teraz už ani nehovorím. Prvé, čo prídem domov z práce, šťuknem na PC a už zapínám, ale stáva sa, že som často slušne vypoklonkovaná od synovho PC.( niekedy sa s tým neviem vyrovnať, ale často musím, lebo tak začína závislosť.) :p
evina
16.03.06,06:23
Tak ja radšej pre pokoj v rodine do postele, v noci resp. nad ránom cúvam :) Keď sa polovička zobudí, idem na toaletu, keď nie - zalahnem:)

Tak toto je dokonalá závislosť aj návod :D:D
Zita5
16.03.06,06:30
Zitka, ja som aj pred Vianocami piekla koláče spolu s Poradou, a teraz už ani nehovorím. Prvé, čo prídem domov z práce, šťuknem na PC a už zapínám, ale stáva sa, že som často slušne vypoklonkovaná od synovho PC.( niekedy sa s tým neviem vyrovnať, ale často musím, lebo tak začína závislosť.) :p

Twetty , aj já ma dvoch synov a chodia na pokec ......takže aj ja som niekedy vypoklonkovaná a to nehovorím o dcére . Takže ako som sa už zmienila , musím poslúchať :p a na vianoce chcem darček vo forme môjho osobného notbooku.
Cez deň mám pokoj , lebo som vo firme , ale doma bojujeme .:rolleyes:
korka
16.03.06,06:34
Milí poraďáci,

ono to zas nie je s vami - závislákmi - také zlé.
Nebyť závislákov-poraďákov, tak z nás, neskúsených laikov,
si denne jeden môže hodiť mašľu.

Vo svojom voľnom čase robíte veľa užitočnej práce a je fajn, že vás to baví.

Vďaka.
Tweety
16.03.06,06:35
Twetty , aj já ma dvoch synov a chodia na pokec ......takže aj ja som niekedy vypoklonkovaná a to nehovorím o dcére . Takže ako som sa už zmienila , musím poslúchať :p a na vianoce chcem darček vo forme môjho osobného notbooku.
Cez deň mám pokoj , lebo som vo firme , ale doma bojujeme .:rolleyes:
Aj ja som cez deň v práci, furt mi to nedá a pokúšam , ale doma to je horšie. Žeby som aj ja napísala kompetentnému o darček ? a mohol by byť aj skôr.:p Takže vzhúru do porádovaní.:p
Zita5
16.03.06,06:36
Aj ja som cez deň v práci, furt mi to nedá a pokúšam , ale doma to je horšie. Žeby som aj ja napísala kompetentnému o darček ? a mohol by byť aj skôr.:p Takže vzhúru do porádovaní.:p


Twetty , vyskúšaj .......... už aby to bolo , nie ?:) :cool:
Tweety
16.03.06,06:42
Twetty , vyskúšaj .......... už aby to bolo , nie ?:) :cool: Už normálne začínam chápať ostatných iných závislákov,( omnoho horších ako my) abstinenčné príznaky sú strašné...:p:cool:
Judita 27
16.03.06,19:39
Priznávam. je to tu móóóóc SUPER! Hľadala som tu odbornú pomoc a natrafila som na výbobnú poradu. Už len kávička k tomu chýba. A moja polovička? Zatiaľ trpezlivo pozoruje. Neviem ako to bude, keď podáme daň.priznania a nebudem tu máť čo ,,zistovať". Načo sa potom vyhovorím?! :rolleyes:
Zita5
16.03.06,19:41
Priznávam. je to tu móóóóc SUPER! Hľadala som tu odbornú pomoc a natrafila som na výbobnú poradu. Už len kávička k tomu chýba. A moja polovička? Zatiaľ trpezlivo pozoruje. Neviem ako to bude, keď podáme daň.priznania a nebudem máť tu čo ,,zistivať". Načo sa potom vyhovorím?:rolleyes:

Však niečo sa vždy nájde.:cool:
dadika
18.03.06,18:02
:) Zitka, tvoji synovia chodia na pokec, to je v norme, ale môj muž tiež.
No tak sa bijeme o PC.
A kolega sa smeje, že to máme dobre rozdelené a obaja sme závisláci, len s tým rozdielom, že jeden tam naháňa baby a druhý rozumy :D
...ale inak sme celkom normálna rodinka ;)
Zita5
18.03.06,18:03
:) Zitka, tvoji synovia chodia na pokec, to je v norme, ale môj muž tiež.
No tak sa bijeme o PC.
A kolega sa smeje, že to máme dobre rozdelené a obaja sme závisláci, len s tým rozdielom, že jeden tam naháňa baby a druhý rozumy :D
...ale inak sme celkom normálna rodinka ;)


;) :) :) :)
Zita5
18.03.06,18:18
:) Zitka, tvoji synovia chodia na pokec, to je v norme, ale môj muž tiež.
No tak sa bijeme o PC.
A kolega sa smeje, že to máme dobre rozdelené a obaja sme závisláci, len s tým rozdielom, že jeden tam naháňa baby a druhý rozumy :D
...ale inak sme celkom normálna rodinka ;)

dadika , Ty počúvaj , kto vie že či aj ten môj nechodí na pokec .....no musím ho skontrolovať ......:D
lenkak
18.03.06,18:22
:eek::eek::D
len aby si nebola pekvapená :D
Zita5
18.03.06,18:29
Možno navštevuje tie "šteklivé stránky "ako kolega STRELEC .Môj manžel je tiež STRELEC , ale znamenie.
dadika
19.03.06,08:38
Zitka,nooo možno že aj ten Tvoj tam občas zablúdi, treba to odkontrolovať ;)
Oni najradšej tam ale chodia keď nik o tom nevie-v práci, ale aj doma, lenže podaktorí zabúdajú na to, že je aj taká možnosť ako "história".
Ale ja stále vravím: Pes, ktorý šteká, nehryzie. :D
Zita5
19.03.06,08:41
dadika s históriou mám už svoju skúsenosť:p :p :p videla som ......
dadika
19.03.06,08:42
:D aj ja .... ale ja som opatrnejšia...alebo šikovnejšia? :D
STRELEC
19.03.06,08:45
dadika , Ty počúvaj , kto vie že či aj ten môj nechodí na pokec .....no musím ho skontrolovať ......:DMilé dámy, ale hádam nie ste nejaký domáci najvyšší kontrolný úrad?:D

P.S.: Čert aby zobral moju úprimnosť!!!:D :D :D
Zita5
19.03.06,08:48
Milé dámy, ale hádam nie ste nejaký domáci najvyšší kontrolný úrad?:D

P.S.: Čert aby zobral moju úprimnosť!!!:D :D :D


Peter no niekedy treba byť v pozícií domáceho najvyššieho kontrolného úradu:p :p :p :p :p :p , lebo ja beťár,Ty beťár ........
dadika
19.03.06,08:48
....ááááále Strelec, veď niekto to musí mať trošku doma pod kontrolov, či nie? ;)
lenkak
19.03.06,08:55
Históriu treba pravidelne mazať, (pokiaľ nechceš, aby si po Tebe niekto skontroloval, kde si bola)
dadika
19.03.06,08:57
tak, tak .... to bola tá šikovnosť, čo som spomínala.:)
STRELEC
19.03.06,08:58
Históriu treba pravidelne mazať, (pokiaľ nechceš, aby si po Tebe niekto skontroloval, kde si bola)A ešte zložku "dokumenty" v menu štart.
dadika
19.03.06,09:01
tak tak a ešte by som nezabudla na nástroje...možnosti siete Internet, kde ešte pre istotu vymažeme aj svoje heslá a formuláre :D
STRELEC
19.03.06,09:03
tak tak a ešte by som nezabudla na nástroje...možnosti siete Internet, kde ešte pre istotu vymažeme aj svoje heslá a formuláre :D ... a úplne nakoniec skúsime vymazať PC celkom a bude po starosti (aj radosti):D :D :D
lenkak
19.03.06,09:04
Stačí jednoduché formátovanie.:D :D
dadika
19.03.06,09:07
proste....sme dobrí :D :D :D ....idem radšej ešte niečo povariť, skôr než manžel nevymaže mňa;)
evina
19.03.06,09:08
... a úplne nakoniec skúsime vymazať PC celkom a bude po starosti (aj radosti):D :D :D

Peťo to by sa priam rovnalo tragédii:)
STRELEC
19.03.06,09:08
proste....sme dobrí :D :D :D ....idem radšej ešte niečo povariť, skôr než manžel nevymaže mňa;)Dobrý nápad, len u nás som to dnes ja, čo sa podujal nakŕmiť hladné krky.
Zita5
19.03.06,09:14
Dobrý nápad, len u nás som to dnes ja, čo sa podujal nakŕmiť hladné krky.

Vidíš pri mojom Strelcovi by sme mohli aj zahynúť od hladu .:D
On teraz počítačista sa venuje netu.:D
Zita5
19.03.06,10:17
Prečo je táto téma oddelená pod akou si čiarou .:rolleyes:
abel
19.03.06,11:45
Ja nakuknem už aj pri varení večere , obeda alebo podobne .Každú voľnú chvíľku využijem na to, aby som mohla mrknúť ........už asi pôjdem ozaj na
Bielu Horu a dám si priniesť aj notebook .:p
Ja sa dokonca už ani neodhlasujem, stále prítomná a svietim na zeleno ........ Ale nie, vždy sa zabudnem odhlásiť a potom asi v noci tu svietim len ja .:rolleyes:
Zitka, ale teraz máš absenciu, lebo nesvietiš. Priznaj sa, že si určite dala prednosť rodinnému nedeľnému obedu pred Poradou. Tak to teda takto nie. To sa potom budeme deliť na dve skupiny: jedna skupina na Bielu Horu, druhá na Prednú Horu.:D :D :D
Zita5
19.03.06,12:04
Zitka, ale teraz máš absenciu, lebo nesvietiš. Priznaj sa, že si určite dala prednosť rodinnému nedeľnému obedu pred Poradou. Tak to teda takto nie. To sa potom budeme deliť na dve skupiny: jedna skupina na Bielu Horu, druhá na Prednú Horu.:D :D :D

Ale jasné že svietim ako svätojánska muška na Prednej Hore / v minulosti
vymyslenej Bielej Hore:D /.Dobre mi pracuje fantázia , že :rolleyes: :eek: Ešte trošička povinností , a prídem relaxovať .:)
endrju
21.03.06,09:58
Ale jasné že svietim ako svätojánska muška na Prednej Hore / v minulosti
vymyslenej Bielej Hore:D /.Dobre mi pracuje fantázia , že :rolleyes: :eek: Ešte trošička povinností , a prídem relaxovať .:)

Biela Hora nie je vymyslená. Biela Hora je "k videniu" cestou z Trstína do Jablonice. Tejto Bielej Hore by som dal prednosť pred pobytom v sanatóriu na Prednej Hore. Aj keď príroda na Prednej Hore je tiež nádherná. :D
ajobs
21.03.06,12:49
Aj keď príroda na Prednej Hore je tiež nádherná. :D

mimotemy Braňo Mojsej by to určite potvrdil:D :D :D mimotemy
Zita5
21.03.06,16:26
Biela Hora nie je vymyslená. Biela Hora je "k videniu" cestou z Trstína do Jablonice. Tejto Bielej Hore by som dal prednosť pred pobytom v sanatóriu na Prednej Hore. Aj keď príroda na Prednej Hore je tiež nádherná. :D


Vidím , že je tu veselo a že sa bavíte .:) :eek: endrju no nakoniec som sa dozvedela , že naozaj existuje aj Biela Hora .No fajn.;) :p
A kde je Trstín a Jablonice?:rolleyes:
kukučka
21.03.06,19:18
a ešte prezraďte ako sa dá vymazať história dokumentov v menu štart?
lenkak
21.03.06,19:28
Máš WinXP?
kukučka
21.03.06,19:36
Lenka si ako panna zázračnica! Ja to "nepotrebujem", :) len sa chcem priučiť. Áno XP
lenkak
21.03.06,19:38
Štart/Ovládací panel/2x klikneš na Možnosti siete Internet a tam nájdeš vymazať históriu aj cookies.
Zita5
21.03.06,19:42
A to je to isté ,ako keby som klikla nástroje -možnosť inernetu - vymazať históriu?Leni hm...:rolleyes: :)
lenkak
21.03.06,19:44
Predpokladám, že si myslela cez Prehliadač IE?
Ale ak používaš dva, tak potom na každom.
Zita5
21.03.06,19:45
Predpokladám, že si myslela cez Prehliadač IE?
Ale ak používaš dva, tak potom na každom.



ps........:p a čo je to skratka IE?:eek:
lenkak
21.03.06,19:46
IE - Internet Explorer
Zita5
21.03.06,19:47
Aha ......;) :)
kukučka
21.03.06,19:49
to mažem pravidelne, ale napríklad " naposledy použité" tam ostali - world, excel
lenkak
21.03.06,19:51
Aj to sa dá.
Štart/Ovládací panel/2x klikneš Panel úloh a ponuka Start/Vyčistiť zoznam a OK.
Zita5
21.03.06,19:51
Predpokladám, že si myslela cez Prehliadač IE?
Ale ak používaš dva, tak potom na každom.


Lenka , ty si si asi zmýlila povolanie :eek: , ešte mám jednu otázku , ja mažem len cez Prehliadač .... to mám mazať aj cez štart ?
lenkak
21.03.06,19:53
Ak máš len jeden prehliadač stačí len cez Prehliadač.
Zita5
21.03.06,19:54
Ďakujem :)
lenkak
21.03.06,19:55
"Lenka , ty si si asi zmýlila povolanie" - nie, ja sa PC venujem stále.
Keby som nepoznala PC, tak by bolo s účtom väčšie trápenie.
kukučka
21.03.06,20:04
vymazal mi to programy, ale tie použité offisy tam ostali
lenkak
21.03.06,20:07
Keď na ne klikneš otvorí sa Ti nový dokument alebo tabuľka? Potom predpokladám, že to máš tak prednastavné. Ale vymazať by aj to šlo.
kukučka
21.03.06,20:11
Otvorí sa mi tá, v ktorej som pracovala. Dík Leni, zas som vďaka tebe múdrejšia.
lenkak
21.03.06,20:15
Už viem čo si presne myslela, takže:
Štart/Ovládací panel/2x klikneš Panel úloh a ponuka Start/Spresnenie/Vyčistiť zoznam a OK
skús.
Melnick
25.03.06,08:15
Dnes bol manžel na nákupe a priniesol sardelové očká,
ani si nepamätám kedy sme ich doma mali./nikto neobľubuje/
Keď som ich nákup neokomentovala,spýtal sa ma:
Vieš prečo som kúpil tie očká? Keď som sa zatvárila:confused: ,
povedal,že preto,aby sa doma aspoň niečo na neho
pozeralo.:eek:
Manual
25.03.06,08:19
Dnes bol manžel na nákupe a priniesol sardelové očká,
ani si nepamätám kedy sme ich doma mali./nikto neobľubuje/
Keď som ich nákup neokomentovala,spýtal sa ma:
Vieš prečo som kúpil tie očká? Keď som sa zatvárila:confused: ,
povedal,že preto,aby sa doma aspoň niečo na neho
pozeralo.:eek:
Majka, snáď to nie je také zlé, však občas hoď naneho očko:D
lenkak
25.03.06,08:20
Stačí zamrkať.
Melnick
25.03.06,08:43
Majka, snáď to nie je také zlé, však občas hoď naneho očko:D

Myslíš to sardelové?:D :D :D
Manual
25.03.06,08:46
Myslíš to sardelové?:D :D :D
To už nechám na Teba:)
Melnick
25.03.06,08:55
Beriem si vaše rady k srdcu,pretože sa mi môže stať,
že tu na mňa bude mrkať nejaká krajšia,milšia,mladšia,
-šedivý páni sú vraj v kurze.
Simonab
25.03.06,10:59
Beriem si vaše rady k srdcu,pretože sa mi môže stať,
že tu na mňa bude mrkať nejaká krajšia,milšia,mladšia,
-šedivý páni sú vraj v kurze.
A ten tvoj je navyše aj sympatický.;)
Melnick
25.03.06,17:16
A ten tvoj je navyše aj sympatický.;)

Beťárka jedna . :p
Simonab
25.03.06,17:30
Beťárka jedna . :p
No čo, hádam nebudem kukať po ženách:p ;)
Danila
26.08.06,13:01
Ja som sa dnes veľmi nudila, lebo som sama a nevarím, neperiem, ani nežehlím. A keďže som sama, sedím celý deň na Internete, takmer stále na Porade - a toť som našla Zitkou zadanú staršiu, ale stále aktuálnu tému. Čože také sa zmenilo u Vás doma po polroku? U nás je od kedy som našla Poradu kľud a rodinná pohoda. Môj manžel chodí po špičkách, a ľutuje ma a ľutuje, že koľko som si toho nabrala...... a vraj, nemala by si s tou prácou brzdiť? Včera na mňa kričal, či mi nemá priniesť kávu až toť hore. A veruže priniesol poklad môj. Ešteže je medzi nami dôvera.....a nepozerá na monitor.
Zita5
26.08.06,13:12
Danilka , od času ako som založila túto tému ......sa zmenilo toho veľa ....manžel si už tak zvykol ....že nemá tak často rakcie a narážky ako predtým , dokonca aj mi spraví kávičku , aby sa mi príjemnejšie sledovala Porada a iné stránky .
Dúfam že som správne odhádla situáciu...........alebo ,že by stále platilo- kto mlčí ten svedčí? Že by si v duchu stále potichučku šomral?;)

Človek si zvykne ......:) na všetko .
lenkak
26.08.06,14:26
u nás je všetko po starom. Len už máme notebook, a tak si každý z nás sleduje tie svoje stránky. Mal byť síce na Vianoce, len sme akosi dobu predbehli.
denisamka
26.08.06,14:44
Keď môj manžel začal komentovať, čo tu tak dlho robím, jednoducho som vstala, zobrala jeho najoblubenejšiu knihu, strčila mu ju do rúk, posadila na stoličku, zabrela za sebou dvere a išla späť na Poradu. Keď mi zazvonil telefón, manžel poctivo zdvihol a povedal:"Deni nemôže byť rušená je na porade." Neviem, kto to bol, ale mohol byť poridne vyvalený, že som na MD a v sobotu poobede som na porade.:p :D
toria
31.08.06,20:26
Danilka , od času ako som založila túto tému ......sa zmenilo toho veľa ....manžel si už tak zvykol ....že nemá tak často rakcie a narážky ako predtým , dokonca aj mi spraví kávičku , aby sa mi príjemnejšie sledovala Porada a iné stránky .
Dúfam že som správne odhádla situáciu...........alebo ,že by stále platilo- kto mlčí ten svedčí? Že by si v duchu stále potichučku šomral?;)

Človek si zvykne ......:) na všetko .

Zitka, super tema zasmiala som sa tak, až mi tiekli slzy. Pozdravujem sardelové očká čo mrkajú na opusteného manžela p. melnicP.


SUPER, SUPER, SUPER!!!
JanaSys
02.09.06,19:30
Zitka, super tema zasmiala som sa tak, až mi tiekli slzy. Pozdravujem sardelové očká čo mrkajú na opusteného manžela p. melnicP.


SUPER, SUPER, SUPER!!!

PRIPAJAM SA. SUPER.

Keďže u nás už polovičke vadilo, že sa kvôli mne nemôže hrať tie svoje hry (a synovi tiež), tak sa ma zbavil starším notebookom z druhej ruky - furt ho mám na bruchu. Takže celkom moderná rodinka - žena v obyvačke pri notebooku na Porade (práve pozerám Evitu s titulkami! a pritom čítam Poradu - raz mi z toho šibne), manžel na chodbe pri PC hrá nejaké strategické hry alebo čo. Deti už našťastie spia, inak by jedno bolo pri starom PC (nie je tam internet, taká niekoľkoročná rachotina) a druhé otravovalo, kto ho už konečne pustí k počítaču.
Zita5
06.09.06,09:38
PRIPAJAM SA. SUPER.

Keďže u nás už polovičke vadilo, že sa kvôli mne nemôže hrať tie svoje hry (a synovi tiež), tak sa ma zbavil starším notebookom z druhej ruky - furt ho mám na bruchu. Takže celkom moderná rodinka - žena v obyvačke pri notebooku na Porade (práve pozerám Evitu s titulkami! a pritom čítam Poradu - raz mi z toho šibne), manžel na chodbe pri PC hrá nejaké strategické hry alebo čo. Deti už našťastie spia, inak by jedno bolo pri starom PC (nie je tam internet, taká niekoľkoročná rachotina) a druhé otravovalo, kto ho už konečne pustí k počítaču.

Janka ja mám už dospelé deti a ak náhodou zostaneme doma všetci , že nemajú niečo naplánované , tak sa nevieme vôbec dohodnúť.:confused:
alušik
07.09.06,04:44
Ejha, tak vidím, že najlepšie je domov internet nezavádzať.:D Ktovie, aké nervy by mal zo mňa môj chlap. Takto sa držím zatiaľ hesla - Čo oko nevidí, srdce nebolí.;)