zet07
11.05.12,10:19
Caute, mam priestory na frekventovanom mieste v krajskom meste. Chcel by som tam otvorit opravu obuvi ( zamestnanca mam)...neviem vsak ci sa to v dnesnej dobe oplati...zaujimaju ma hlavne nazory uctovnicok co robia papiere takymto firmam, lebo oni najlepsie vedia ci sa to oplati. Nemam ani sajnu ake trzby mozem ocakavat.
Tweety
11.05.12,08:32
Ak v širokom ďalekom okolí nič také nie je, tak neváhaj. Určite nezbohatneš z noci na ráno, ale určite niečo zarobíš.
Economic
11.05.12,08:47
Presne ako píše Tweety. Najlepší biznis je tam, kde nie je žiadna alebo iba malilinká konkurencia.
Danielle369
13.05.12,06:50
Ja poznám jednu prevádzku na opravu obuvi, je to v strede mesta a má velmi vela roboty, opätky mi menil 3 týždne.
kopretinka
13.05.12,07:21
u nás nebola žiadna konkurencia a napriek tomu to obuvník zabalil... nová podrážka na slovenské kožené topánky ma stála 10 euro...u číňana kúpiš "topánky" aj za polovicu...
Danielle369
13.05.12,07:35
Máš pravdu ale ja u čínana nekupujem nič...topánky nekupujem každý deň a ked už tak kvalitné
Danielle369
13.05.12,07:36
Máš pravdu ale ja u čínana nekupujem..
lujza.j
13.05.12,07:58
u nás nebola žiadna konkurencia a napriek tomu to obuvník zabalil... nová podrážka na slovenské kožené topánky ma stála 10 euro...u číňana kúpiš "topánky" aj za polovicu...
mimotemyhmmm....každý nazýva topánkami niečo iné.... u čínana tak maximálne biele možno bavlnené tričko/pracovné/, ktoré najprv operiem na 90-stku, aby som vypálila ten humus a potom si ho môže obliecť kuchár .
kopretinka
13.05.12,08:05
mimotemyhmmm....každý nazýva topánkami niečo iné.... u čínana tak maximálne biele možno bavlnené tričko/pracovné/, ktoré najprv operiem na 90-stku, aby som vypálila ten humus a potom si ho môže obliecť kuchár .
no veď hej,ale 90% ľudí boty kupuje u číňana alebo podobnú kvalitu.....preto aj v našom meste z niekoľkých obchodov s obuvou ostal už iba jeden,kde sa dajú kúpiť slovenské topánky.Ja väčšinou kupujem len tam.Poltopánky som mala cca 8 rokov,vyhodila som ich až keď mi praskla podošva.Oprava ma stála 10 euro a nemala zmysel,vyhodené peniaze:(
zet07
13.05.12,08:15
Kazdy z vas ma pravdu...8 rocne topanky sa uz neoplati opravovat ( zalezi co treba opravit a v akom su stave) , ale ja pocitujem novy trend ze cinske topanky sa uz tak nepredavaju, ja osobne by som si ich nedal na nohy a 50 eurove kvalitnejsie topanky s ktorymi si spokojna si za 5 az 10 eur opravit das.
kopretinka
13.05.12,08:18
Kazdy z vas ma pravdu...8 rocne topanky sa uz neoplati opravovat ( zalezi co treba opravit a v akom su stave) , ale ja pocitujem novy trend ze cinske topanky sa uz tak nepredavaju, ja osobne by som si ich nedal na nohy a 50 eurove kvalitnejsie topanky s ktorymi si spokojna si za 5 az 10 eur opravit das.
tým topánkam nebolo nič,už mi aj liezli mierne na nervy :D ale oceňovala som,že mi dobre sadli,mám totiž veľký problém zohnať boty a nepretekali,keď pršalo.Takže nakoniec mi aj bolo ľúto za nimi.....:mee:
Dantess
13.05.12,08:18
mimotemyhmmm....každý nazýva topánkami niečo iné.... u čínana tak maximálne biele možno bavlnené tričko/pracovné/, ktoré najprv operiem na 90-stku, aby som vypálila ten humus a potom si ho môže obliecť kuchár .

Pozri sa na štítok adidas, nike, alebo hocijakých iných "kvalitných" značiek. Made in china. Dokonca sa to vyrába v rovnakej firma. Len na niektoré sa našije logo adidas a na niektoré niečo iné. Na niečo sa nenašije nič.
lujza.j
13.05.12,08:23
Kazdy z vas ma pravdu...8 rocne topanky sa uz neoplati opravovat ( zalezi co treba opravit a v akom su stave) , ale ja pocitujem novy trend ze cinske topanky sa uz tak nepredavaju, ja osobne by som si ich nedal na nohy a 50 eurove kvalitnejsie topanky s ktorymi si spokojna si za 5 az 10 eur opravit das.
mám jedny letné šľapky...zatvorená špica-vnútro kožené-vrch nejaký druh textilu kúpené v lete 2000:eek: a stále ich nosím vnútornú vystielku majú už v čudu, vidíš asi si ich dám opraviť, jediné šľapky v ktorý ma neboli noha ked som v robote a to si toho dosť odstojím, ale značka Högl. ​a sú v stave, že by fakt nik nepovedal, že sú také staré a to som ich nosila každú sezónu.
kopretinka
13.05.12,08:23
Pozri sa na štítok adidas, nike, alebo hocijakých iných "kvalitných" značiek. Made in china. Dokonca sa to vyrába v rovnakej firma. Len na niektoré sa našije logo adidas a na niektoré niečo iné. Na niečo sa nenašije nič.
to je stará známa vec,že doobeda sa na tej linke šije ADIDAS a po obede ABIBAS :D alebo niečo podobné....čím viac prúžkov,tým vias ABIBAS:---
zet07
13.05.12,08:27
nesuhlasim s vami...obuj si adidas a obuj si abibas...prvy rozdiel je smrad, druhy rozdiel je spracovanie a dalej v cinskej sa ti noha spoti atd. Jasne aj adidas sa vyraba v cine ale nie na tej linke co abibas, ale v tovarni adidas pod dohladom adidas
srska
13.05.12,08:30
mám jedny letné šľapky...zatvorená špica-vnútro kožené-vrch nejaký druh textilu kúpené v lete 2000:eek: a stále ich nosím vnútornú vystielku majú už v čudu, vidíš asi si ich dám opraviť, jediné šľapky v ktorý ma neboli noha ked som v robote a to si toho dosť odstojím, ale značka Högl. ​a sú v stave, že by fakt nik nepovedal, že sú také staré a to som ich nosila každú sezónu.mne tiež držia crocs-y už tretiu sezónu bez problémov (sezóna: od mája do konca septembra)
lujza.j
13.05.12,08:52
Pozri sa na štítok adidas, nike, alebo hocijakých iných "kvalitných" značiek. Made in china. Dokonca sa to vyrába v rovnakej firma. Len na niektoré sa našije logo adidas a na niektoré niečo iné. Na niečo sa nenašije nič.
mimotemy nemusím viem, že sa všetko /asi okrem Miele/vyrába v Ázii... takže mi chceš povedať, že si kupuješ adidi, u číňana .....:rolleyes:
Dantess
13.05.12,09:03
mimotemy nemusím viem, že sa všetko /asi okrem Miele/vyrába v Ázii... takže mi chceš povedať, že si kupuješ adidi, u číňana .....:rolleyes:

Nie, ja si vôbec nekupujem značkové veci... Nemám žiadne adidasky, nike ani nič také a nakupujem aj na miletičke aj u číňanov. Je to smutné, ale nemám zbytočné peniaze na 70eurové topánky a tričko za 30eur len preto, lebo je tam prišité nejaké logo.
srska
13.05.12,09:13
Nie, ja si vôbec nekupujem značkové veci... Nemám žiadne adidasky, nike ani nič také a nakupujem aj na miletičke aj u číňanov. Je to smutné, ale nemám zbytočné peniaze na 70eurové topánky a tričko za 30eur len preto, lebo je tam prišité nejaké logo.
dantess - ja tiež doma neprehadzujem eurá s vidlami ani nemám dennú réžiu ako drak.
ale adidasy do 50evri vždy zoženiem - to je môj limit a musia vydržať dva roky.
a je to rozdiel nosiť na nohe napr. adidas a abibas - hlavne keď sa človek vyzuje.

doplním:
a navyše som vo wenzhou city (čínsky zlín:)) bol a videl som čo dokážu vyrobiť pre nemecký trh a čo ide do china city v pešti (a za koľko)
tetrisss
13.05.12,09:50
No pozrite sa, pracujem v textile uz 20 rokov a zacinala som na nasich najlepsich firmach, ktore uz vlastne ani neexistuju, tiez ceske vyrobky som predavala. To, ze mate na cinske veci taky nazor, je sposobene tym, ze nasi dovozcovia chcu doniest uplne lacne veci a potom to tak aj vyzera. Cina dnes je jedna minimalne zaujimava krajina, v niektorych veciach ovela vyspelejsia ako my a produkuje take veci, ze by vam padla sanka. Lenze tieto veci su samozrejme drahe a pokial budu zakaznici chciet napr.pyzamo za 7 eur, tak nic kvalitne vam neponuknem, nie som carodejnik. No a suhlasim s tym adidasom, bola som na stadione s.barnabe v Madride, kde je obrovska predajna len ich veci, drahe ako s..a a usite otrasne a ano, made in china.
lujza.j
13.05.12,09:57
Nie, ja si vôbec nekupujem značkové veci... Nemám žiadne adidasky, nike ani nič také a nakupujem aj na miletičke aj u číňanov. Je to smutné, ale nemám zbytočné peniaze na 70eurové topánky a tričko za 30eur len preto, lebo je tam prišité nejaké logo.
ani ja... za topánky som ochotná dať peniaze, ale dám ich naozaj...:rolleyes: možno ešte prežijem v tých čo mám ak sú ešte v pohode.tričko za 30e:eek: a ja..... určite nie, v sekáči sú vždy super veci a samozrejme aj značkové.... takže ja asi tak:) sekáč priznávam verejne nehanbím sa za to...
zet07
15.05.12,06:55
dakujem za postrehy , ale troska sme odbocili od temy...naozaj by ma zaujimalo ci je to zalezitost do ktoreho sa oplati ist...privital by som nejake postrehy od uctovnicok ci je to ziskove, ci to uzivy mna aj zamestnanca
zet07
28.05.12,09:30
prosim...neziadam konkretne cisla, len ci je to ziskove ak to nerobim sam ale zamestanec
Economic
28.05.12,11:40
prosim...neziadam konkretne cisla, len ci je to ziskove ak to nerobim sam ale zamestanec


Aj keď dvaja ľudia robia to isté, nemusí to byť to isté a ani výsledok nemusí byť taký istý. Chceš od nás naozaj nemožné.
zet07
28.05.12,12:15
jasne :)) mas pravdu , ja len potrebujem nejaky postreh od niekoho co uctuje taku firmu a staci mi odpoved ze napr. je to bieda ked zaplatis zamestnanca a najom, energie nic ti nezostane...alebo ze sa to oplati. Ine zdroje mi vravia ze maju hocikedy trzbu aj 500 eur, len neviem ci to nieje nazbierana za cely tyzden:)) a keby aj tak, aj tak je to v podstate celkom dobry zisk, ved mesacne je to 2000 eur, z toho min 80 % za pracu cize zisk.
Dáša_
28.05.12,14:31
jasne :)) mas pravdu , ja len potrebujem nejaky postreh od niekoho co uctuje taku firmu a staci mi odpoved ze napr. je to bieda ked zaplatis zamestnanca a najom, energie nic ti nezostane...alebo ze sa to oplati. Ine zdroje mi vravia ze maju hocikedy trzbu aj 500 eur, len neviem ci to nieje nazbierana za cely tyzden:)) a keby aj tak, aj tak je to v podstate celkom dobry zisk, ved mesacne je to 2000 eur, z toho min 80 % za pracu cize zisk.

no, takto ti poviem - denná tržba 500€ - skús si spočítať, koľko by to muselo byť opravených topánok denne. Koľko by to muselo byť ľudí, čo vojde do predajne. A koľko ľudí by stihlo topánky opravovať. Lebo povedzme si otvorene, je minimum topánok, kde by človek dal za opravu 10€. Sú lacnejšie, sú aj drahšie opravy, ale nech je to priemerne 10 € - to by znamenalo oprava 50 párov. Koľko by muselo byť zamestnaných ľudí, aby to stíhlali?
zet07
28.05.12,14:52
mas pravdu , pisal som ze to moze byt za tyzden...potom to vychadza 10 opravenych topanok denne a to uz moze byt celkom realne za 5 x 8 hodin
slovak1910
31.05.12,11:48
oprava obuvi na frekventovanom mieste? hmm.. na oprave obuvi nezbohatnes, alebo si uz videl nejakeho opravara obuvi prevazat sa na novom bmw? skus nieco lukrativnejsie. podla mna skoda dobreho miesta ;-)
Economic
31.05.12,11:53
Všetci podnikatelia sa hneď nemôžu vyvážať na bavorákoch. Existujú aj Ferrari, Porsche, Mercedes, Audi a podobne .
slovak1910
31.05.12,11:53
skus sa opytat tych inych zdrojov na zdroj a chod sa tam osobne pozriet, posed pred tym obchodikom 1 - 2 -3 dni a pocitaj zakaznikov kolko tam za ten cas vojde, potom chod pozriet ake ma ceny a prepocitaj si to, kolko mohol mat trzbu, ak by si kazdy tam dal nieco spravit.. prepocita si to na mesiac a mas aspon hruhbu predstavu, lebo to ze maju trzbu 500 eur, s tym sa urcite pochvalili, ale mozno to je trzba za tyzden, mozno za 2, no neverim tomu ze za den..
zet07
31.05.12,12:35
ja na tom nechcem zbohatnut, ale potesilo by ma aspon 1000 eur zisk mesacne...mam k dispozicii obuvnika z rodiny a myslim si ze by ma to cele nezatazovalo velmi casovo nakolko sa venujem inemu biznisu.
slovak1910
31.05.12,13:57
Ak to chces robit preto lebo niekomu z rodiny chces dat job, tak ti zelam silne nervy.. PAMATAJ: Najhorsie je zamestnat nikoho z rodiny alebo z priatelov! Samozrejme ak s nimi nechces mat konflikt.. Inac prajem vela uspechov ;-)