Zavrieť

Porady

oplati sa?

Caute, mam priestory na frekventovanom mieste v krajskom meste. Chcel by som tam otvorit opravu obuvi ( zamestnanca mam)...neviem vsak ci sa to v dnesnej dobe oplati...zaujimaju ma hlavne nazory uctovnicok co robia papiere takymto firmam, lebo oni najlepsie vedia ci sa to oplati. Nemam ani sajnu ake trzby mozem ocakavat.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak v širokom ďalekom okolí nič také nie je, tak neváhaj. Určite nezbohatneš z noci na ráno, ale určite niečo zarobíš.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Presne ako píše Tweety. Najlepší biznis je tam, kde nie je žiadna alebo iba malilinká konkurencia.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Ja poznám jednu prevádzku na opravu obuvi, je to v strede mesta a má velmi vela roboty, opätky mi menil 3 týždne.
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

u nás nebola žiadna konkurencia a napriek tomu to obuvník zabalil... nová podrážka na slovenské kožené topánky ma stála 10 euro...u číňana kúpiš "topánky" aj za polovicu...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka Pozri príspevok
u nás nebola žiadna konkurencia a napriek tomu to obuvník zabalil... nová podrážka na slovenské kožené topánky ma stála 10 euro...u číňana kúpiš "topánky" aj za polovicu...
hmmm....každý nazýva topánkami niečo iné.... u čínana tak maximálne biele možno bavlnené tričko/pracovné/, ktoré najprv operiem na 90-stku, aby som vypálila ten humus a potom si ho môže obliecť kuchár .
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j Pozri príspevok
hmmm....každý nazýva topánkami niečo iné.... u čínana tak maximálne biele možno bavlnené tričko/pracovné/, ktoré najprv operiem na 90-stku, aby som vypálila ten humus a potom si ho môže obliecť kuchár .
no veď hej,ale 90% ľudí boty kupuje u číňana alebo podobnú kvalitu.....preto aj v našom meste z niekoľkých obchodov s obuvou ostal už iba jeden,kde sa dajú kúpiť slovenské topánky.Ja väčšinou kupujem len tam.Poltopánky som mala cca 8 rokov,vyhodila som ich až keď mi praskla podošva.Oprava ma stála 10 euro a nemala zmysel,vyhodené peniaze
0 0
zet07 zet07

zet07 je offline (nepripojený) zet07

Kazdy z vas ma pravdu...8 rocne topanky sa uz neoplati opravovat ( zalezi co treba opravit a v akom su stave) , ale ja pocitujem novy trend ze cinske topanky sa uz tak nepredavaju, ja osobne by som si ich nedal na nohy a 50 eurove kvalitnejsie topanky s ktorymi si spokojna si za 5 az 10 eur opravit das.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zet07 Pozri príspevok
Kazdy z vas ma pravdu...8 rocne topanky sa uz neoplati opravovat ( zalezi co treba opravit a v akom su stave) , ale ja pocitujem novy trend ze cinske topanky sa uz tak nepredavaju, ja osobne by som si ich nedal na nohy a 50 eurove kvalitnejsie topanky s ktorymi si spokojna si za 5 az 10 eur opravit das.
tým topánkam nebolo nič,už mi aj liezli mierne na nervy ale oceňovala som,že mi dobre sadli,mám totiž veľký problém zohnať boty a nepretekali,keď pršalo.Takže nakoniec mi aj bolo ľúto za nimi.....
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
lujza.j Pozri príspevok
hmmm....každý nazýva topánkami niečo iné.... u čínana tak maximálne biele možno bavlnené tričko/pracovné/, ktoré najprv operiem na 90-stku, aby som vypálila ten humus a potom si ho môže obliecť kuchár .
Pozri sa na štítok adidas, nike, alebo hocijakých iných "kvalitných" značiek. Made in china. Dokonca sa to vyrába v rovnakej firma. Len na niektoré sa našije logo adidas a na niektoré niečo iné. Na niečo sa nenašije nič.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zet07 Pozri príspevok
Kazdy z vas ma pravdu...8 rocne topanky sa uz neoplati opravovat ( zalezi co treba opravit a v akom su stave) , ale ja pocitujem novy trend ze cinske topanky sa uz tak nepredavaju, ja osobne by som si ich nedal na nohy a 50 eurove kvalitnejsie topanky s ktorymi si spokojna si za 5 az 10 eur opravit das.
mám jedny letné šľapky...zatvorená špica-vnútro kožené-vrch nejaký druh textilu kúpené v lete 2000 a stále ich nosím vnútornú vystielku majú už v čudu, vidíš asi si ich dám opraviť, jediné šľapky v ktorý ma neboli noha ked som v robote a to si toho dosť odstojím, ale značka Högl. ​a sú v stave, že by fakt nik nepovedal, že sú také staré a to som ich nosila každú sezónu.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dantess Pozri príspevok
Pozri sa na štítok adidas, nike, alebo hocijakých iných "kvalitných" značiek. Made in china. Dokonca sa to vyrába v rovnakej firma. Len na niektoré sa našije logo adidas a na niektoré niečo iné. Na niečo sa nenašije nič.
to je stará známa vec,že doobeda sa na tej linke šije ADIDAS a po obede ABIBAS alebo niečo podobné....čím viac prúžkov,tým vias ABIBAS
0 0
zet07 zet07

zet07 je offline (nepripojený) zet07

nesuhlasim s vami...obuj si adidas a obuj si abibas...prvy rozdiel je smrad, druhy rozdiel je spracovanie a dalej v cinskej sa ti noha spoti atd. Jasne aj adidas sa vyraba v cine ale nie na tej linke co abibas, ale v tovarni adidas pod dohladom adidas
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lujza.j Pozri príspevok
mám jedny letné šľapky...zatvorená špica-vnútro kožené-vrch nejaký druh textilu kúpené v lete 2000 a stále ich nosím vnútornú vystielku majú už v čudu, vidíš asi si ich dám opraviť, jediné šľapky v ktorý ma neboli noha ked som v robote a to si toho dosť odstojím, ale značka Högl. ​a sú v stave, že by fakt nik nepovedal, že sú také staré a to som ich nosila každú sezónu.
mne tiež držia crocs-y už tretiu sezónu bez problémov (sezóna: od mája do konca septembra)
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dantess Pozri príspevok
Pozri sa na štítok adidas, nike, alebo hocijakých iných "kvalitných" značiek. Made in china. Dokonca sa to vyrába v rovnakej firma. Len na niektoré sa našije logo adidas a na niektoré niečo iné. Na niečo sa nenašije nič.
nemusím viem, že sa všetko /asi okrem Miele/vyrába v Ázii... takže mi chceš povedať, že si kupuješ adidi, u číňana .....
1 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
lujza.j Pozri príspevok
nemusím viem, že sa všetko /asi okrem Miele/vyrába v Ázii... takže mi chceš povedať, že si kupuješ adidi, u číňana .....
Nie, ja si vôbec nekupujem značkové veci... Nemám žiadne adidasky, nike ani nič také a nakupujem aj na miletičke aj u číňanov. Je to smutné, ale nemám zbytočné peniaze na 70eurové topánky a tričko za 30eur len preto, lebo je tam prišité nejaké logo.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dantess Pozri príspevok
Nie, ja si vôbec nekupujem značkové veci... Nemám žiadne adidasky, nike ani nič také a nakupujem aj na miletičke aj u číňanov. Je to smutné, ale nemám zbytočné peniaze na 70eurové topánky a tričko za 30eur len preto, lebo je tam prišité nejaké logo.
dantess - ja tiež doma neprehadzujem eurá s vidlami ani nemám dennú réžiu ako drak.
ale adidasy do 50evri vždy zoženiem - to je môj limit a musia vydržať dva roky.
a je to rozdiel nosiť na nohe napr. adidas a abibas - hlavne keď sa človek vyzuje.

doplním:
a navyše som vo wenzhou city (čínsky zlín) bol a videl som čo dokážu vyrobiť pre nemecký trh a čo ide do china city v pešti (a za koľko)
Naposledy upravil srska : 13.05.12 at 09:50
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No pozrite sa, pracujem v textile uz 20 rokov a zacinala som na nasich najlepsich firmach, ktore uz vlastne ani neexistuju, tiez ceske vyrobky som predavala. To, ze mate na cinske veci taky nazor, je sposobene tym, ze nasi dovozcovia chcu doniest uplne lacne veci a potom to tak aj vyzera. Cina dnes je jedna minimalne zaujimava krajina, v niektorych veciach ovela vyspelejsia ako my a produkuje take veci, ze by vam padla sanka. Lenze tieto veci su samozrejme drahe a pokial budu zakaznici chciet napr.pyzamo za 7 eur, tak nic kvalitne vam neponuknem, nie som carodejnik. No a suhlasim s tym adidasom, bola som na stadione s.barnabe v Madride, kde je obrovska predajna len ich veci, drahe ako s..a a usite otrasne a ano, made in china.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dantess Pozri príspevok
Nie, ja si vôbec nekupujem značkové veci... Nemám žiadne adidasky, nike ani nič také a nakupujem aj na miletičke aj u číňanov. Je to smutné, ale nemám zbytočné peniaze na 70eurové topánky a tričko za 30eur len preto, lebo je tam prišité nejaké logo.
ani ja... za topánky som ochotná dať peniaze, ale dám ich naozaj... možno ešte prežijem v tých čo mám ak sú ešte v pohode.tričko za 30e a ja..... určite nie, v sekáči sú vždy super veci a samozrejme aj značkové.... takže ja asi tak sekáč priznávam verejne nehanbím sa za to...
0 0
zet07 zet07

zet07 je offline (nepripojený) zet07

dakujem za postrehy , ale troska sme odbocili od temy...naozaj by ma zaujimalo ci je to zalezitost do ktoreho sa oplati ist...privital by som nejake postrehy od uctovnicok ci je to ziskove, ci to uzivy mna aj zamestnanca
0 0
zet07 zet07

zet07 je offline (nepripojený) zet07

prosim...neziadam konkretne cisla, len ci je to ziskove ak to nerobim sam ale zamestanec
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať