katka1982
11.05.12,19:26
Ahojte,

Vie mi niekto poradit? Mozem pouzit hocikoho dizajn na potlac na tricko? Ak oslovim majitela dizajnu o aku dohodu sa jedna, treba k tomu pravnika? Nechcela by som, aby ten isty dizajn pouzil niekto iny.

Dakujem.
kopretinka
11.05.12,17:49
a odkiaľ chceš zobrať tie dizajny?
katka1982
11.05.12,18:07
Od slovenskych umelcov, ktorych oslovim.
kopretinka
11.05.12,20:01
oslovení umelci určite budú mať vypracované zmluvy pre takýto prípad.Ak nechceš,aby sa ten "Tvoj" dizajn objavil aj niekde inde,musíš si kúpiť výhradnú licenciu,tzn. v zmluve bude,že iba Ty môžeš ich dielo použiť,že ho už nesmú poskytnúť nikomu inému.To Ti ale nezaručí,že to niekto neokopíruje....
katka1982
11.05.12,20:27
Dakujem, vidim, ze kopirovaniu sa teda neda predist ziadnym sposobom. Vedeli by ste akou metodou sa da maľba preniest do formatu vhodneho na potlac?

Dakujem
misomiso
11.05.12,20:43
Dakujem, vidim, ze kopirovaniu sa teda neda predist ziadnym sposobom. Vedeli by ste akou metodou sa da maľba preniest do formatu vhodneho na potlac?

Dakujem
Ale ved ty sa pytas a vobec nepocuvas, co ti ludia radia. V prispevku 4 ti bolo poradene, ako si zabezpecit exkluzivitu. Je to celkom jednoduche.
katka1982
11.05.12,21:08
No podla mna posledna veta z prispevku 4,citujem 'To ti ale nezaruci, ze to niekto neokopiruje...' trosku vyvracia predoslu radu.
A myslim si, ze pokial nevies k danej teme poradit, tak sa nezapajaj do komunikacie, lebo sposob akym sa prejavujes a odpovedas je strata mojho casu.
kopretinka
12.05.12,08:46
Ale ved ty sa pytas a vobec nepocuvas, co ti ludia radia. V prispevku 4 ti bolo poradene, ako si zabezpecit exkluzivitu. Je to celkom jednoduche.
ona si môže zabezpečiť síce exkluzivitu zmluvou s autorom,ale to jej nezaručí,že niekto šikovný,kto vie maľovať,si to neokopíruje...
kopretinka
12.05.12,08:47
Dakujem, vidim, ze kopirovaniu sa teda neda predist ziadnym sposobom. Vedeli by ste akou metodou sa da maľba preniest do formatu vhodneho na potlac?

Dakujem
to už je starosť firmy,ktorá Ti bude robiť potlač.
Rozalka
12.05.12,11:16
Ja som si dala na tričko fotku istej maďarskej skupiny. Zistila som si, kto je autorom fotky a e-poštou som ju oslovila, že .... bla-bla-bla. Odpovedala dosť stroho, že sú jej fotky chránené autorským zákonom atď. no musela by vraj vidieť to tričko, či to nebude nevkusné .... stretli sme sa na koncerte danej skupiny (ona je ich oficiálnou fotografkou) - spočiatku sa mi zdala veľmi odmeraná, som si pohútala, tak táto mi do 5 minút zahlási "vyzliecť tričko" ale bola z trička nadšená a samozrejme dala ústny súhlas. Hneď sme sa skamarátili a odvtedy si pravidelne píšeme.
Tričko má - podľa mňa - jedinú chybu, obrázok je nanesený vo fotoslužbe a tá časť je veľmi nepriedušná. Ak by som našla možnosť "nástreku", dala by som si spraviť nové tričko.
misoft
12.05.12,11:39
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: katka1982 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t194038-mozem-pouzit-hocikoho-dizajn-na-potlac-na-tricka.html#post2059693)
Dakujem, vidim, ze kopirovaniu sa teda neda predist ziadnym sposobom. Vedeli by ste akou metodou sa da maľba preniest do formatu vhodneho na potlac?

Dakujem
to už je starosť firmy,ktorá Ti bude robiť potlač. By si sa divila. Stačí, aby niekto získal jedno tričko originál, bol drzý a "akčný" a za chvíľu bude tých tričiek na milú kedveš na trhu - darmo bude exkluzivita, darmo bude firma dodržiavať nejaké opatrenia. Je predsa háfo podobných firiem a firmičiek s podobným zameraním, ktoré sa "nepýtajú", len pýtajú (lóve za robotu).
srska
12.05.12,11:48
Ja som si dala na tričko fotku istej maďarskej skupiny. Zistila som si, kto je autorom fotky a e-poštou som ju oslovila, že .... bla-bla-bla. Odpovedala dosť stroho, že sú jej fotky chránené autorským zákonom atď. no musela by vraj vidieť to tričko, či to nebude nevkusné .... stretli sme sa na koncerte danej skupiny (ona je ich oficiálnou fotografkou) - spočiatku sa mi zdala veľmi odmeraná, som si pohútala, tak táto mi do 5 minút zahlási "vyzliecť tričko" ale bola z trička nadšená a samozrejme dala ústny súhlas. Hneď sme sa skamarátili a odvtedy si pravidelne píšeme.
Tričko má - podľa mňa - jedinú chybu, obrázok je nanesený vo fotoslužbe a tá časť je veľmi nepriedušná. Ak by som našla možnosť "nástreku", dala by som si spraviť nové tričko.ja si tiež raz za čas "navrhnem":D
kopretinka
12.05.12,11:54
By si sa divila. Stačí, aby niekto získal jedno tričko originál, bol drzý a "akčný" a za chvíľu bude tých tričiek na milú kedveš na trhu - darmo bude exkluzivita, darmo bude firma dodržiavať nejaké opatrenia. Je predsa háfo podobných firiem a firmičiek s podobným zameraním, ktoré sa "nepýtajú", len pýtajú (lóve za robotu).
no veď a čo ja hovorím? niekto to opajcne a ani exkluzivita nepomôže.....
misoft
12.05.12,11:56
....a bubáčiky sa sypú inému!
katka1982
12.05.12,13:20
Ja som si dala na tričko fotku istej maďarskej skupiny. Zistila som si, kto je autorom fotky a e-poštou som ju oslovila, že .... bla-bla-bla. Odpovedala dosť stroho, že sú jej fotky chránené autorským zákonom atď. no musela by vraj vidieť to tričko, či to nebude nevkusné .... stretli sme sa na koncerte danej skupiny (ona je ich oficiálnou fotografkou) - spočiatku sa mi zdala veľmi odmeraná, som si pohútala, tak táto mi do 5 minút zahlási "vyzliecť tričko" ale bola z trička nadšená a samozrejme dala ústny súhlas. Hneď sme sa skamarátili a odvtedy si pravidelne píšeme.
Tričko má - podľa mňa - jedinú chybu, obrázok je nanesený vo fotoslužbe a tá časť je veľmi nepriedušná. Ak by som našla možnosť "nástreku", dala by som si spraviť nové tričko.

Dakujem Rozalka, aj za typ ''nastreku''.
kopretinka
12.05.12,14:04
kopretinka
13.05.12,06:33
katka1982,písala som Ti správu,ozvi sa....