Zavrieť

Porady

Mozem pouzit hocikoho dizajn na potlac na tricka?

Ahojte,

Vie mi niekto poradit? Mozem pouzit hocikoho dizajn na potlac na tricko? Ak oslovim majitela dizajnu o aku dohodu sa jedna, treba k tomu pravnika? Nechcela by som, aby ten isty dizajn pouzil niekto iny.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    misomiso Pozri príspevok
    Ale ved ty sa pytas a vobec nepocuvas, co ti ludia radia. V prispevku 4 ti bolo poradene, ako si zabezpecit exkluzivitu. Je to celkom jednoduche.
    ona si môže zabezpečiť síce exkluzivitu zmluvou s autorom,ale to jej nezaručí,že niekto šikovný,kto vie maľovať,si to neokopíruje...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja som si dala na tričko fotku istej maďarskej skupiny. Zistila som si, kto je autorom fotky a e-poštou som ju oslovila, že .... bla-bla-bla. Odpovedala dosť stroho, že sú jej fotky chránené autorským zákonom atď. no musela by vraj vidieť to tričko, či to nebude nevkusné .... stretli sme sa na koncerte danej skupiny (ona je ich oficiálnou fotografkou) - spočiatku sa mi zdala veľmi odmeraná, som si pohútala, tak táto mi do 5 minút zahlási "vyzliecť tričko" ale bola z trička nadšená a samozrejme dala ústny súhlas. Hneď sme sa skamarátili a odvtedy si pravidelne píšeme.
    Tričko má - podľa mňa - jedinú chybu, obrázok je nanesený vo fotoslužbe a tá časť je veľmi nepriedušná. Ak by som našla možnosť "nástreku", dala by som si spraviť nové tričko.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Rozalka Pozri príspevok
    Ja som si dala na tričko fotku istej maďarskej skupiny. Zistila som si, kto je autorom fotky a e-poštou som ju oslovila, že .... bla-bla-bla. Odpovedala dosť stroho, že sú jej fotky chránené autorským zákonom atď. no musela by vraj vidieť to tričko, či to nebude nevkusné .... stretli sme sa na koncerte danej skupiny (ona je ich oficiálnou fotografkou) - spočiatku sa mi zdala veľmi odmeraná, som si pohútala, tak táto mi do 5 minút zahlási "vyzliecť tričko" ale bola z trička nadšená a samozrejme dala ústny súhlas. Hneď sme sa skamarátili a odvtedy si pravidelne píšeme.
    Tričko má - podľa mňa - jedinú chybu, obrázok je nanesený vo fotoslužbe a tá časť je veľmi nepriedušná. Ak by som našla možnosť "nástreku", dala by som si spraviť nové tričko.
    ja si tiež raz za čas "navrhnem"
    apollo11.jpg  

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    oslovení umelci určite budú mať vypracované zmluvy pre takýto prípad.Ak nechceš,aby sa ten "Tvoj" dizajn objavil aj niekde inde,musíš si kúpiť výhradnú licenciu,tzn. v zmluve bude,že iba Ty môžeš ich dielo použiť,že ho už nesmú poskytnúť nikomu inému.To Ti ale nezaručí,že to niekto neokopíruje....

    katka1982 je offline (nepripojený) katka1982

    katka1982
    Dakujem, vidim, ze kopirovaniu sa teda neda predist ziadnym sposobom. Vedeli by ste akou metodou sa da maľba preniest do formatu vhodneho na potlac?

    Dakujem

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    katka1982 Pozri príspevok
    Dakujem, vidim, ze kopirovaniu sa teda neda predist ziadnym sposobom. Vedeli by ste akou metodou sa da maľba preniest do formatu vhodneho na potlac?

    Dakujem
    to už je starosť firmy,ktorá Ti bude robiť potlač.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    kopretinka
    Pôvodca textu príspevku: katka1982
    Dakujem, vidim, ze kopirovaniu sa teda neda predist ziadnym sposobom. Vedeli by ste akou metodou sa da maľba preniest do formatu vhodneho na potlac?

    Dakujem
    to už je starosť firmy,ktorá Ti bude robiť potlač.
    By si sa divila. Stačí, aby niekto získal jedno tričko originál, bol drzý a "akčný" a za chvíľu bude tých tričiek na milú kedveš na trhu - darmo bude exkluzivita, darmo bude firma dodržiavať nejaké opatrenia. Je predsa háfo podobných firiem a firmičiek s podobným zameraním, ktoré sa "nepýtajú", len pýtajú (lóve za robotu).

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    misoft Pozri príspevok
    By si sa divila. Stačí, aby niekto získal jedno tričko originál, bol drzý a "akčný" a za chvíľu bude tých tričiek na milú kedveš na trhu - darmo bude exkluzivita, darmo bude firma dodržiavať nejaké opatrenia. Je predsa háfo podobných firiem a firmičiek s podobným zameraním, ktoré sa "nepýtajú", len pýtajú (lóve za robotu).
    no veď a čo ja hovorím? niekto to opajcne a ani exkluzivita nepomôže.....
    misoft ....a bubáčiky sa sypú inému!

    katka1982 je offline (nepripojený) katka1982

    katka1982
    Rozalka Pozri príspevok
    Ja som si dala na tričko fotku istej maďarskej skupiny. Zistila som si, kto je autorom fotky a e-poštou som ju oslovila, že .... bla-bla-bla. Odpovedala dosť stroho, že sú jej fotky chránené autorským zákonom atď. no musela by vraj vidieť to tričko, či to nebude nevkusné .... stretli sme sa na koncerte danej skupiny (ona je ich oficiálnou fotografkou) - spočiatku sa mi zdala veľmi odmeraná, som si pohútala, tak táto mi do 5 minút zahlási "vyzliecť tričko" ale bola z trička nadšená a samozrejme dala ústny súhlas. Hneď sme sa skamarátili a odvtedy si pravidelne píšeme.
    Tričko má - podľa mňa - jedinú chybu, obrázok je nanesený vo fotoslužbe a tá časť je veľmi nepriedušná. Ak by som našla možnosť "nástreku", dala by som si spraviť nové tričko.
    Dakujem Rozalka, aj za typ ''nastreku''.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    katka1982 Pozri príspevok
    Dakujem, vidim, ze kopirovaniu sa teda neda predist ziadnym sposobom. Vedeli by ste akou metodou sa da maľba preniest do formatu vhodneho na potlac?

    Dakujem
    Ale ved ty sa pytas a vobec nepocuvas, co ti ludia radia. V prispevku 4 ti bolo poradene, ako si zabezpecit exkluzivitu. Je to celkom jednoduche.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.