Istiach
16.05.12,12:28
Dobry den,

Tak som rozmyslal nad nejakymi vecami a potreboval by som s niecim poradit. Je mi jasne ze ked chce clovek nieco legalne robit, musi mat zivnost, alebo byt zamestanany.

Moja otazka teda znie: Existuju aj ine sposoby ako clovek moze nieco vyrobit a predat, popripade ponuknut nejaku sluzbu (napr v malom mnozstve, alebo na skusku) a legalne za to obdrzat peniaze ak je nezamestnany a bez zivnosti?

Za info dakujem.
ivka70
16.05.12,10:42
Na predaj nadproduktov z vlastnej zahradky nepotrebujes zivnost :o.
Istiach
16.05.12,10:44
A keby som napr upiekol tortu, alebo chcel niekomu pokosit travnik?
ivka70
16.05.12,10:47
A keby som napr upiekol tortu, alebo chcel niekomu pokosit travnik?

Pecenie tort je zivnost, tam potrebujes vela potvrdeni , napr. aj od hygieny.
A pokosit travnik .. .ak pokosis travnik starym rodicom, nepotrebujes zivnost, ak vsak budes kosenie travnika ponukat siroko daleko a ponukat to ako sluzbu, zasa je to zivnost.
Istiach
16.05.12,10:52
A ziadna ina moznost neexistuje?
ivka70
16.05.12,10:56
A ziadna ina moznost neexistuje?

Existuje: zamestnat sa u niekoho, kto take sluzby poskytuje, teda na ne ma zivnost.
spynfo
25.05.12,13:16
privyrobit si mozes cca do 600 eur za rok. Aj ked si na UP. Ale neviem, ako to hlasit pracovnicke UP, skus si zavolat anonymne na UP.
spynfo
25.05.12,13:20
samozrejme, mozes si privyrobit v Monaku, kde sa dane takmer neplatia :-)
marjankaj
25.05.12,13:38
A ziadna ina moznost neexistuje?
No môžeš zarobiť na obchode s cennými papiermi.
Alebo kúpiť vrak nejakého starého auta, pekne ho opraviť a vypulírovať. Potom ho môžeš predať ako veterána.
Tak isto môžeš kúpiť nejakú barabizňu a urobiť s ňou to isté.
Možností máš plno.

Alebo menej náročné. Zbieraj zálohové fľaše po sídliskách, papier, kovy a odovzdaj v obchode alebo zberných surovinách.
janko113
30.05.12,12:48
No môžeš zarobiť na obchode s cennými papiermi.
Alebo kúpiť vrak nejakého starého auta, pekne ho opraviť a vypulírovať. Potom ho môžeš predať ako veterána.
Tak isto môžeš kúpiť nejakú barabizňu a urobiť s ňou to isté.
Možností máš plno.

Alebo menej náročné. Zbieraj zálohové fľaše po sídliskách, papier, kovy a odovzdaj v obchode alebo zberných surovinách.

Keď chceš kosiť tak si dohodni cenu a že to robíš ako občiansku pomoc.
SilMar Group
30.05.12,12:57
Keď chceš kosiť tak si dohodni cenu a že to robíš ako občiansku pomoc.

Akonáhle to bude pravidelne vykonávaná činnosť, už je to samostatná zárobková činnosť...
bodliak
30.05.12,13:00
Na autorske dielo nepotrebujes zivnost.
A tvorit mozes aj kazdy den :-)
marjankaj
30.05.12,13:04
Akonáhle to bude pravidelne vykonávaná činnosť, už je to samostatná zárobková činnosť...
1. Čo je to pravidelne vykonávaná činnosť? Ja napríklad chodím pravidelne ráno na WC.:---
2. Tú činnosť môže vykonávať aj v pracovnom pomere, teda nemusí to byť samostatná zárobková činnosť.
vulxy
30.05.12,13:14
pravidelne.....,ty sa mas....
marjankaj
30.05.12,13:23
No pokiaľ skôr vstanem, tak je to stále v pohode :---
marjankaj
30.05.12,13:30
§6
(2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

a) z vytvorenia diela a umeleckého výkonu27) a z použitia alebo poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva,
b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)
Taká prostitútka tiež vykonáva pravidelne(aj nepravidelne) činnosť a akosi v tom zákone nefiguruje. A teda ani nemusí zdaňovať. Aspoň neviem o tom, že by inkasovala cez ERP.:---