Zavrieť

Porady

legalny sposob zarabania penazi bez zivnosti?

Dobry den,

Tak som rozmyslal nad nejakymi vecami a potreboval by som s niecim poradit. Je mi jasne ze ked chce clovek nieco legalne robit, musi mat zivnost, alebo byt zamestanany.

Moja otazka teda znie: Existuju aj ine sposoby ako clovek moze nieco vyrobit a predat, popripade ponuknut nejaku sluzbu (napr v malom mnozstve, alebo na skusku) a legalne za to obdrzat peniaze ak je nezamestnany a bez zivnosti?

Za info dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Istiach Pozri príspevok
    A keby som napr upiekol tortu, alebo chcel niekomu pokosit travnik?
    Pecenie tort je zivnost, tam potrebujes vela potvrdeni , napr. aj od hygieny.
    A pokosit travnik .. .ak pokosis travnik starym rodicom, nepotrebujes zivnost, ak vsak budes kosenie travnika ponukat siroko daleko a ponukat to ako sluzbu, zasa je to zivnost.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Istiach Pozri príspevok
    A ziadna ina moznost neexistuje?
    Existuje: zamestnat sa u niekoho, kto take sluzby poskytuje, teda na ne ma zivnost.

    spynfo je offline (nepripojený) spynfo

    spynfo
    privyrobit si mozes cca do 600 eur za rok. Aj ked si na UP. Ale neviem, ako to hlasit pracovnicke UP, skus si zavolat anonymne na UP.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Istiach Pozri príspevok
    A ziadna ina moznost neexistuje?
    No môžeš zarobiť na obchode s cennými papiermi.
    Alebo kúpiť vrak nejakého starého auta, pekne ho opraviť a vypulírovať. Potom ho môžeš predať ako veterána.
    Tak isto môžeš kúpiť nejakú barabizňu a urobiť s ňou to isté.
    Možností máš plno.

    Alebo menej náročné. Zbieraj zálohové fľaše po sídliskách, papier, kovy a odovzdaj v obchode alebo zberných surovinách.

    janko113 je offline (nepripojený) janko113

    janko113
    marjankaj Pozri príspevok
    No môžeš zarobiť na obchode s cennými papiermi.
    Alebo kúpiť vrak nejakého starého auta, pekne ho opraviť a vypulírovať. Potom ho môžeš predať ako veterána.
    Tak isto môžeš kúpiť nejakú barabizňu a urobiť s ňou to isté.
    Možností máš plno.

    Alebo menej náročné. Zbieraj zálohové fľaše po sídliskách, papier, kovy a odovzdaj v obchode alebo zberných surovinách.
    Keď chceš kosiť tak si dohodni cenu a že to robíš ako občiansku pomoc.

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    janko113 Pozri príspevok
    Keď chceš kosiť tak si dohodni cenu a že to robíš ako občiansku pomoc.
    Akonáhle to bude pravidelne vykonávaná činnosť, už je to samostatná zárobková činnosť...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    SilMar Group Pozri príspevok
    Akonáhle to bude pravidelne vykonávaná činnosť, už je to samostatná zárobková činnosť...
    1. Čo je to pravidelne vykonávaná činnosť? Ja napríklad chodím pravidelne ráno na WC.
    2. Tú činnosť môže vykonávať aj v pracovnom pomere, teda nemusí to byť samostatná zárobková činnosť.
    Naposledy upravil marjankaj : 30.05.12 at 13:08
    vulxy pravidelne.....,ty sa mas....
    marjankaj No pokiaľ skôr vstanem, tak je to stále v pohode

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    §6
    (2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

    a) z vytvorenia diela a umeleckého výkonu27) a z použitia alebo poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva,
    b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
    c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
    d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)
    Taká prostitútka tiež vykonáva pravidelne(aj nepravidelne) činnosť a akosi v tom zákone nefiguruje. A teda ani nemusí zdaňovať. Aspoň neviem o tom, že by inkasovala cez ERP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.