Zavrieť

Porady

Zrusenie zivnosti

Ak som zrusil zivnost, do kolko dni je potrebne to nahlasit na danovom urade? Aka je pravdepodobnost ze dostanem danovu kontrolu? Ako rychlo zvykne prist danova kontrola po sknceni zivnosti?
prajem prijemny den.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  slavkaD je offline (nepripojený) slavkaD

  slavkaD
  Pri zruseni cinnosti ste v zmysle § 31 ods. 7 zakona c. 511/1992 Zb. povinny vratit spravcovi dane osvedcenie o registracii do 15 dni od zrusenia cinnosti. O zruseni registracie vam spravca dane zasle oznamenie. Podla § 33 - Postup pri ukonceni cinnosti spravca dane pri zisteni, ze danovy subjekt prestal vykonavat cinnost alebo poberat prijmy podliehajuce dani, urobi opatrenia potrebne na urychlene urcenie dane a na vybranie nedoplatkov na vsetkych daniach za celu dobu jeho cinnosti, za ktoru plynuli prijmy poliehajuce zdaneniu. Akym sposobom to urobi (s kontrolou alebo bez) a v akych lehotach, je na uvazeni spravcu dane.

  ANNA je offline (nepripojený) ANNA

  ANNA
  Ešte by som možno dodala, že ak ste fyzická osoba a dôjde k zrušeniu živnosti daňové priznanie aj tak podávate až k 31.3.2005 ( môžete mať ešte prijmy zo závislej činnosti...)

  PITO116 je offline (nepripojený) PITO116

  PITO116
  neviem ci som tu spravne ale som tu novy chcel by som vediet ako mam zrusit zivnost ci musim ist tam osobne ,a ako mam postupovat

  Germany je offline (nepripojený) Germany

  Germany
  Osobne musiš ísť na príslušný živnostenský úrad a tam oznámiť zrušenie živnosti. Zrušenie vykonávania živnosti nahlásiť na daňový úrad, odhlásiť sa zo Sociálnej poisťovne a príslušnej zdravotnej poisťovne. Záleží, čo budeš robiť ďalej - podľa toho treba potom postupovať, t.j. je potrebné oznámiť hlavne zdravotnej poisťovni, či budeš nezamestnaný a pod. Je dobré doložiť všade kópiu rozhodnutia o ukončení živnosti.

  Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

  Mirka.V
  ak SZČO ukončila činnosť počas roka 6/2006, a do konca roka ostala doma - nie ani nezamestnaná, ani zamestnaná ani ... no proste nič ... len je doma .... Daňové priznanie podá 31.3.2007 kde uvedie príjmy ktoré mala ešte ako SZČO.
  1/ Aká nezadniteľnú časť si môže uplatniť? - môže aj celú ak mala na to príjem?
  2/ Ak zaplatí poistné v decembri za obdobie 7-12/2006 do zdravotnej aj sociálnej poisťovni ... môže si toto poistné uviesť do daňového priznania ako N?
  Ďakujem

  Topas je offline (nepripojený) Topas

  Topas
  1/ Aká nezadniteľnú časť si môže uplatniť? - môže aj celú ak mala na to príjem? Uplatňuje si ročnú nezdaniteľnú časť, nezáleži na tom, za akú dobu bol príjem.
  2/ Ak zaplatí poistné v decembri za obdobie 7-12/2006 do zdravotnej aj sociálnej poisťovni ... môže si toto poistné uviesť do daňového priznania ako N? Poistné zaplatené za dobu, po ktorú už nie je SZČO, nie je daňový výdavok.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.